Spaar bi] Simon de Wit ZOALS WAARVOOR u wilt M m m Sinmrijsi extra Abrikozen f ^ss/„9en Fougèr* e van 195 gratis Volvette belegen kaas SIMON DE WIT IVofifeer4 U KANTOORBEDIENDE WARENHUIS Parade van toeristen feÉ 0© leverpastei Gelüetsehom Varkensvlees Qam 60 58 47 ADVERTEREN DOET VERKOPEN Dames babydoll cloqué Kinder babydoll in cloqué begrafenis Gazenbeek's U.S.A.-Hal een huishoudelijke hulp Bijpassende Duster 75 Ligstoel Meisj es jurkje 95 LEVER UW BLUE BAND WAARDEBONNEN IN Opvouwbare metalen stoel 75 SUIKER Appelmoes ELST AMERONGEN SCHERPENZEEL Tweed sportcolberts: de nieuwste dessins en kleuren... ...een enorme collectie Harris Tweed: een naam die voor zichzelf spreektZuiver wol, hand- geweven. Bij ons vindt U een uitgebreide collectie met tal van exclusieve dessins en kleuren. De zaak waar U het voor 't kiezen hebt... fi „Je hebt wel een knalfuif van z'n verjaardag gemaakt!" Tjaik heb zo m}n geheime spaarpotjes..." F. 50.- SPAREN - F. 60.- HALEN Kapucijners literblik 59 Bruine bonen literblik 69 Witte bonen literblik 69 Nasi goreng kant en klaar, literblik 149 Bahmi goreng kant en klaar, literblik 149 luxeZomermelange zakje a 200 gram 49 Oudhollandse wafelkoeken cn Sed; 'hand, hand attent Kerry Bessensap Bramensap In Veenendaol komen wij gratis horen en bezorgen. Telefoon 2015 - Hoofdstraat 93 BERENDS' TRICOTAGEFABRIEK N.V. VEENENDAAL A. W. de Haas U kunt het toch niet afschreeuweu De Franse toptent halve prijs een kilogram (vervolg van pag. 1) nog iemand „kunnen bergen" met een vergrootglas gaan zoeken. Overal in het land doet zich hetzelfde beeld voor: be drijven, die zich verkneukelen over de drukke maand, die nadert, maar die over de andere maanden toch wel in zak en as zitten. NIET ECONOMISCH Voor bungalowkampen en soortgelijke op het toerisme ingestelde bedrijven, die hoge investeringen vragen en toch een redelijk rendement moeten opleveren, is de nauwe samenvalling van de zomer- drukte in nauwelijks vier weken moei lijk te verdragen. Men kan moeilijk van een economische exploitatie spreken als de dure bungalows met een beetje geluk twee maanden worden verhuurd om de andere tien maanden leeg te staan. Wat voor een bungalowexploitant geldt, gaat ook op voor andere sectoren in het bedrijfsleven. Een gestage parade van de toeristen is heel wat voordeliger dan een plotselingen toeloop, die al te gemakke lijk een onontwarbare mierenhoop ver oorzaakt. Voor de toeristen zal het ook geen prettige belevenis zijn in een plaats te komen waar alles al overvol is. In Ne derland hebben wij dit al een keer mee gemaakt in de befaamde zomer van 1954, toen toeristen langs de weg, bij de politie of bij het Leger des Heils moesten over nachten. Zo'n periode doet de Nederland se naam geen goed. TEGENSTAND Dit jaar verwacht men zo'n grote druk te in de topdagen doordat dan de vakan tie van de Nederlandse bouwvakken sa menvalt met die van de Duitsers in Westfalen. Westfalen is een van die Duit se streken, waaruit Nederland zoveel toe risten ontvangt. Vakantiespreiding, dat wil zeggen een regeling waarbij de va- kantiedrukte over alle zomermaanden wordt verdeeld, zou juist daarom dit jaar zo broodnodig zijn. Maar de regeling is er nog niet. Er is teveel tegenstand. Het merkwaardige is, dat iedereen het er over eens is dat er een spreiding moet komen. Het bedrijfs leven, het onderwijs, de overheid, allen zijn er regelrecht voor. Er is alleen zo veel tegenstand over de vorm van de oplossing. De Stichting Recreatie in Den Haag nam al in 1947 initiatieven voor een over- EERVOLLE UITNODIGING VOOR KULAN Ter gelegenheid van het 80-jarig be staan van de Utrechtse voetbalvereni ging Hercules, wordt op zaterdag 5 mei a.s. een toernooi gehouden in de Jaarbeursstad. Hieraan wordt deelge nomen door vier clubs, t.w. Hercules zelf, EDO, UHSV en Kulan uit Vee- nendaal. UITSLAG VERLOTING De uitslag van de verloting t.b.v. het Jniformfends Caecilia luidt als volgt: le prijs (9323); 2e prijs (7261); 3e prijs (6708); 4e prijs (7602); 5e prijs (5451). D eprijzen kunnen worden afgehaald bij Patrimoniumlaan 2 bis. De lóten blijven een maand na trekkingsdatum geldig. E.II.B.O.-CONTRIBUTIE MOET OMHOOG Volgens „De Veense Voorpost" het mededelingenblad van de plaatselijke EHBO, zal op 8 mei a.s. in de Ritmees terkantine een buitengewone ledenver gadering worden belegd met als enig agendapunt: contributieverhoging met ingang van 1 jan. 1963 tot 12,50. Sedert de oprichting van de afdeling in 1950 is de toen vastgestelde contri butie van 5,20 nooit verhoogd. Het bestuur vertrouwt dat alle leden de noodzaak van deze verhoging zullen in zien, zodat ook de kollektes in de toe komst tot de uitzonderingen gaan be horen. Eist stond in teken van de wandelsport Zaterdag stond Eist in het teken van de wandelsport, toen daar de wandelvereni ging „De RUnkanters" hun jaarlijks wan delevenement hielden, n.l. de Stuyven- bergtocht. Niet minder dan een 700 wan delaars namen aan deze wandeltocht deel, waaronder een dertigtal groepen. Er werd gewandeld over afstanden van 12, 18 en 25 km. Daar Eist kan bogen op schitterend na tuurschoon, was er dan ook een prachtig parcours uitgezet zodat een ieder kon ge nieten. Jammer was ook nu weer, dat er een zekere groep jongelui uit Eist de op zet van de hardwerkende vereniging dreigde te verstoren door de pijlen die de route aangaven weg te halen of om te draaien, waardoor er verschillende wandelaars verkeerd liepen. Door bijtijds ingrijpen kon erger worden voorkomen. Naar wij vernemen zijn bij het bestuur van de wandelvereniging de namen van de daders bekend. De Elsterse muziekvereniging Crescen do zorgde voor de muzikale noot bij het inhalen van de terugkerende groepen, waarna tot slot bij hotel Stuyvenberg de prijzen door de voorzitter van de vereni ging werden uitgereikt. De uitslagen waren als volgt: 12 km: 1 Olympia uit Soest met 549 pt.; 2 De Vrolijke Zwervers uit Opheur.den 466 pt.; 3 De Vrije Wandelaars uit Amerongen 465 pt. 18 km: 1 Olympia uit Soest met 814 pt.; 2 Jeugdclub uit Wadenoyen 794 pt.; 3 P.H.V. uit Veenendaal 782 pt. 25 km: 1 De Trouwe Zwervers uit Op- heusden 791 pt.; 2 S.K.F. uit Veenendaal 753 pt. leg op basis van vrijwilligheid. Het eer ste resultaat was bemoedigend. De bouw vakvakanties zouden worden vastgesteld in overleg met onderwijsinstanties, an dere grote bedrijven maakten de afspraak hun werknemers in ieder geval aan te raden buiten de bouwvakvakantie vrij te nemen. De zaak struikelde echter over de on derwijsinstanties en is sindsdien nooit meer overeind gekomen. De Stichting Recreatie had een systeem ontworpen, aan de hand waarvan scholen in de diverse streken van Nederland op verschillende tijdstippen zouden sluiten. Grote steden met meer dan honderdduizend inwoners zouden op 11 juli haar scholen sluiten. Het resultaat was bedroevend. Op de aanvrage van de Stichting Re creatie kwam antwoord van 466 van de 700 openbare scholen, 60 van de 448 R.K. scholen en 175 van de 490 Prot. Christ, scholen. Dat was een veel te gering per centage om ook maar iets te kunnen doen. De vakantietijd kan men rustig uit strekken van begin juni tot ongeveer half september. Dat zijn dus drie en een halve maand. Waarom dan de toeristen in vier weken samenpakken? Juni is de zonnigste maand met de langste dagen, augustus geeft de meeste regen. Er schijnt dus aanleiding genoeg om de vakanties te spreiden. Het weer dwingt er niet toe uitgerekend van half juli tot half augus tus op vakantie te gaan. Toch blijft ie dereen stug aan deze traditionele periode vasthouden. Van verschillende zijden - toeristenbon den, Vereniging Nederlandse Gemeenten, enz. - wordt nu aangedrongen op een wettelijke regeling. „Laat de regering de knoop maar doorhakken als het met wat vriendelijkheid en redelijke argumenten op basis van vrijwilligheid niet gelukt", zegt men. Maar een wettelijke regeling is niet erg sympathiek. Men ziet er een bedreiging van de vrij heid van de mens in. „Mag ik a.u.b. zelf bepalen wanneer ik op vakantie ga?", zal de onvermijdelijke reactie zijn. En in feite kan men die mensen geen ongelijk geven. Maar aan de andere kant: de huidige va kantiegewoonten vragen toch wel om een verandering. De beslissing zal niet ge makkelijk zijn. KOLLEKTE G.M.F. De jaarlijkse kollekte ten bate van de Gezamenlijke Militaire Fondsen, n.l. het fonds 1815 voor oud-militairen en nagelaten betrekkingen, Kon. Nationale Vereniging tot steun aan miliciens „Stamil", Vereniging Ereschuld en Dankbaarheid", Karei Doorman Fonds, Prins Bernhard Stichting en Stichting Het van Weerden Poelman Fonds" zal te Amerongen worden gehouden op woensdag 2 mei. Voor deze kollekte is de medewerking verkregen van mari niers uit Doorn. De kollekte zal plaats vinden met bussen langs de huizen. HERVORMDE GEMEENTE Met ingang van 1 april werd de heer G. Rebergen, Donkersstraat 36, be noemd tot ontvanger en administrateur van de hervormde gemeente. Hij volgt hiermee de heer R. van Dijk, die jaren lang dit werk met grote accuratesse heeft verricht, op. Interessante Nutsavond Woensdagavond waren In de zaal van hotel Buitenlust to Amerongen een 35 tal leden bijeengekomen om te luisteren en te kyken naar een wel zeer interes sante lezing met lichtbeelden. De heer J. F. Tonkelaar behandelde voor de nuts leden n.l. het onderwerp „Hoe komt het weerbericht tot stand?" Ruim drie uur heeft men, slechts on derbroken door een korte pauze, met spanning zitten luisteren, verduidelijkt met de nodige lichtbeelden naar de heer J. F. Tonkelaar. Geen enkele afdeling is men overgeslagen. Duidelijk kwam naar voren, hoevelen van deze instelling als het K.N.M.I. een nuttig gebruik weten te maken. Om maar enkele te noemen o.a. de luchtvaart, de scheepvaart, de fruit teelt, de landbouw, electriciteitsmaat- schappijen enz enz., kortom teveel om op te noemen. Ook kreeg men via de licht beelden de verschillende instrumenten van het K.N.M.I. te zien, welke deze we tenschapsmensen ten dienste staan. Begrijpelijk waren er deze keer weinig, die van de gelegenheid die werd gegeven tot vragen stellen, gebruik maakten. Zeer duidelijk was dan ook het betoog van de heer J. F. Tonkelaar. Binnenkort hoopt men met de leden van het Nut een excursie te gaan maken naar het K.N.M.I. om het alles van nabij te gaan bekijken. Tenslotte was het dr. A. C. Kars, die de heer Tonkelaar dank bracht voor zijn be toog en de vergadering sloot. DE VRIJE WANDELAARS Zaterdag j.l. voegde deze vereniging weer enkele fraaie resultaten aan hun successenreeks toe en brachten hier door weer vier fraaie bekers in hun reeds uitpuilende prijzenkast. De groepen 2 en 3 hebben zich in Eist van de goede zijde laten zien en groep 2 werd hier beloond met een zeer eer volle 3e prijs, waarvoor een gelukwens aan deze groep met hun leider, de heer Wildeman, zeker op zijn plaats is.. De groepen 1 en 4 vertegenwoordig den DVW in Rhenen op de Herden kingstocht en ook zij hadden succes. Groep 1 geleid door de heer Klomp leg de beslag op de 4e prijs en ook deze middag werd de grootste prestatie ge leverd door de kleinste wandelaars. Deze „ukkies" (7 tot 10 jaar) hebben door hun wandelen, orde en gedrag ook nu weer de harten gewonnen van de bewoners van de Grebbestad en in het bijzonder van de jury, die hen hiervoor de eerste prijs toekende. Zodoende konden zij de wisselbeker welke zij vorig jaar hebben gewonnen, weer voor een jaar mee naar Ame rongen brengen. LIJSTEN GENUMMERD Zaterdagmorgen heeft op het gemeen tehuis in openbare zitting de loting plaats gehad voor het vaststellen van de nummering dgr lijsten voor de ge meenteraadsverkiezingen. De PvdA legde beslag op lijst num mer 1. Als tweede kwam de CHU uit de bus, terwijl nummer 3 aan de AR, nummer 4 aaji de SGP en nummer 5 automatisch aan de VVD toeviel. Hoofdstraat 75 Tel. 2658 Veenendaal ^imj| Voor een ander een vraag - voor een weet: u spaart bij Simon de Wit! Hoe? Bij voorbeeld zo: bij elke gulden boodschappen koopt u een spaarzegel a 10 ct. Een vol boekje met 500 spaar- zegels (dus f 50.-) geeft u recht op f 60.- contant geld. U ziet: ongemerkt spaart u zo een aardig „extraatje" bij elkaar. U kunt met één of meer volle boekjes ook duurzame gebruiks goederen aanschaffen met extra voordeel. Vraag hiervoor onze „Spaar en Vergaar"-brochure. Niet alleen he.rtli* bi-het middagmaal, 125 voor 500 gram van 1» a 100 gram vai 150 gram van 74 vo Ook de groenten zijn duur! Hier wat tips voor oplossing van dit probleem: pak 20 stuks 50 De aardappelen zijn duur: breng vaker rijst op tafel! 2 pakken a 500 gram van 94 voor zakje a 150 gram van 57 voor '9e" 'e: strooibusje a 50 gram per fles per fles 500 gram van 160 voor ▼Vil H Geldig van j|| 3 t/m 9 mei. Te koop i.g.st.z. V.W. de Luxe Tevens Batavus Bilonet geheel gerevideerd VAN VLIET, Rijksstraatweg 167, t.o. de school Eist Utr. Voor spoedige indiensttreding gevraagd (MNL) voor de afdeling Werkvoorbereiding Leeftijd max. 20 jaar. Na gebleken geschiktheid goed salaris Sollicitaties schriftelijk te richten aan Vogelenzangweg 37, RHENEN. Dr. Slot. de Bruïneplein 15 wat zo heerlijk draagt en makkelijk in de was is, zo gewassen, zo droog Een leuke en mo derne babydoll, vro- 75 lijke dessins slechts Het staat de jongedame zo guitig en keurig, een leuk en grappig afge werkt model. A 50 voor de leeftijd van 4 tot 5 jaar. Voor een met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Ferkcwflk 87, Veenendaal Telefoon 2845 Wanneer u de goede hoe danigheden van uw artike len onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat „De Vallei" te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adver tenties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag. CABANON BUNGALOW TENTEN Binnentent 250 breed, 205 diep, 183 hoog. Buitentent 450 breed, 210 diep, 191 hoog. compleet395, 4 pers. Dubbeldaks met vast grondzeil 165,— 2 pers. Dubbeldaks met vast grondzeil85, Slaapzakken Wattinevulling19,50 Polyestervulling 32,50 deken model Terlenkavulling 42,50 deken model Luchtbedden met garantie22,90 Stoelluchtbed 30,50 Reclame aanbieding tuinstoel 15,90 Grondzeilen v.a. 5,50. Tafels opklapbaar 13,15. Verder grote sortering pannensets-, branders-, waterzakken enz. Holleweg 32 Tel. 3662 Veenendaal Het Bestuur van de Stichting „Algemene Bejaarden huisvesting Amerongen" vraagt voor spoedige indienst treding: (minimum leeftijd 15 jaar) Het bejaardenpensiontehuis biedt woongelegen heid aan 82 bewoners en is gelegen aan de rijks weg op een der fraaiste punten der gemeente. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan de secretaris van het bestuur, Veenseweg 6, Amerongen. ook Cloqué, dus ook gemakkelijk in de was mooie kwaliteit, één van de vele soorten. Geheel apart M I 95 in afwerking. Maat 60 Gek. HAM (- Q é%i 150 gram 07 l' Chopped er sr „4 PORK 150 gr00 l' Gebr. GE- o t- a HAKT lSOgr0** Ll' Onze heerlijke BANKETBAKKERS KOEKJES elk 2e pak zware gelakte beu kenhouten ligstoel, met armleuning, verstelbaar en uit- neembare loper in streepdessins. Dit mag U niet laten" lopen de prijs is wit gemoffeld, met ijzersterk doek in rood, oranje, groen, en blauw en maar' Bij aankoop van ƒ5,levens middelen voor van Goudreinetten liter blik CT

De Vallei | 1962 | | pagina 6