Rhenens Nieuwsblad D e Wereld van WEEK-tot-WEEK Rhenen's raad gaat praten over bouw 20 woningwetwoningen Gouden forel voor Rhenense Zwem- en Poloclub Agenda Officiële bekendmaking NTS-belangstelling voor Rijksweg 12 Koninklijk bezoek aan Utrecht WAAR IS DE VALLEI-RIKS? ELST AMERONGEN OVERBERG KINDERLEED PECH 36e Jaargang VRIJDAG 4 MEI 1962 Nr 36 Voor advertenties en abonnementen: Boekhandel C. Waiboer, Herenstraat en Reklamebureau J. Baars, Fred. v. d. Paltshof 3, Rhenen en R. RUkse, Dijk 8, Achterberg Redaktie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven VALLEI Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Ederveen Renswoude Scherpenzeel Dinsdagavond komt de gemeenteraad van Rhenen in openbare zitting bijeen met een uit elf punten bestaande agenda. Het belangrijkste punt is wel het voor stel van burgemeester en wethouders om over te gaan tot de bouw van een twin tigtal woningwetwoningen, namelijk één blok van 12 eengezinshuizen op een terrein nabij de Rozenlaan te Rhenen en twee blokjes van vier stuks aan de Ire- nestraat te Eist. Het college hoopt op nog een aanvullend contingent van drie woningen. De huizen zijn gelijk aan die welke zijn gebouwd aan de Valleiweg (complex van 36). De stichtingskosten worden geraamd op 327.875,terwijl de grendkosten zullen bedragen 52.666,52. De exploi tatielasten zijn becijferd op 20.557,40, waar tegenover staat een jaarlijkse rijksbijdrage van 4.642,86. Rekening houdende met 2 °/o huurverlies komt de huur op 15,65 per woning per week. De raad wordt medegedeeld dat de bouw van deze woningen alleen moge lijk zal zijn als een aanvaardbare aan nemingssom wordt verkregen. Door de sterk overspannen situatie op de bouw markt is het wel zeker dat van een openbare aanbesteding geen heil is te verwachten. Daarom hebben b. en w. al onderhandeld met de fa. Jansen en Hoogsteden alhier. Deze is bereid ge bleken de woningen te bouwen voor de prijs van 307.330,welke prijs door het college aanvaardbaar wordt geacht en waarom de raad wordt voor gesteld tot onderhandse aanbesteding over te gaan. De woningen zijn ontwor pen door architect A. A. van Ommen, eveneens wonende te Rhenen. Burgemeesterswoning aan Stokweg? Nadat de door de burgemeester be woonde ambtswoning door brand on bewoonbaar is geworden, heeft mr. Bosch ridder van Rosenthal plannen ontwikkeld om tot de bouw van een eigen woning te komen, op een perceel grond gelegen aan de Stokweg, ter grootte van 6 ha. Daarop zal volgens het uitbreidingsplan een landhuis moe ten komen van tenminste 450 ms. De grond ligt echter niet aan een verharde weg, waarom de raad wordt voorge steld de burgemeester toestemming te verlenen tot aanleg van een verharding onder nader te stellen voorwaarden. De verharding zal nodig zijn over een lengte van 175 m. getrokken ontstaat aan de oostzijde over een lengte van 75 m bouwmoge- lijkheid. Deze grond is bestemd voor vestiging van klein-industrie. Met de eigenaar van de grond, de firma gebrs. Verwoert zijn onderhandelingen ge voerd om tot deze doortrekking te ko men. doch deze zijn mislukt. In ver band met de nog steeds aanhoudende vraag naar industrieterrein achten burgemeester en wethouders het van belang dat ook dit laatste industrie terrein aan de Radboudweg wordt ont sloten. In dit verband wordt voorge- De gemeente kan dan tot de wegaan leg overgaan en de kosten hiervan door middel van een baatbelasting groten deels ten laste van de belanghebbende eigenaar, in casu de fa. gebrs. Ver woert, brengen. Doortrekking Beatrixstraat Nu is begonnen met de bouw van een bijzondere school voor glo aan de Bea trixstraat te Eist moet worden over gegaan tot doortrekking van deze weg over 150 m. De fa. A. Kosters en Zn. te Eist is bereid gevonden het werk on derhands aan te nemen voor 23.000, Het voorstel luidt tot deze gunning over te gaan. steld over te gaan tot onteigening van de voor de weg bestemde grondstrook. Onteigening voor doortrekking weg Wanneer de Radboudweg wordt door- Veehouders in Rhenen en Achterberg krijgen deskundige voorlichting Op initiatief van de vereniging Land bouwbelang te Rhenen wordt maandag 7 mei in hotel Het Wapen van Rhenen een voorlichtingsavond belegd voor veehou ders in Rhenen en Achterberg. Drie zeer bekende figuren in deze provincie op het gebied van de voorlichting zullen op deze avond het woord voeren, namelijk Dr. J. Grashuis, directeur van de stichting B.P. D., ir. Tj. Groendijk. rijkslandhouwconsu- lent in de provincie Utrecht en Dr. K. F. Jolink, directeur van de gezondheidsdienst voor dieren in deze provincie. Daarna zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen, eventweel tot discus sies. Het lijkt ons voor de veehouders in Rhenen en omgeving een buitengewoon interessante avond te worden. Tegenwoor dig wordt steeds meer gesproken over kopziekte, kopergebrek, mangaangebrek enz. Dit is veelal het gevolg, zo vernemen wij van Landbouwbelang, van de steeds intensiever wordende bedrijfsvoering. Ook hoort men van diverse veehouders klach ten over onvoldoende melkproductie, beengebreken, moeilijk drachtig te krij gen dieren. Nu kent men tegenwoordig het B.P.D. onderzoek, waarbij het onderling ver band tussen Bodem, Plant en Dier wordt bestudeerd. Men tracht daarbij de boven genoemde moeilijkheden in verband te brengen met bodem en plant en deze zo- In Ouwehands Badrestaurant kwam de Rhenense Zwem- en Poloclub „De Forellen" donderdagavond in algemene jaarvergadering byeen onder voorzit terschap van de heer A. J. Bovenschen. De opkomst was voor bijeenkomsten als deze zeer bevredigend, hetgeen de voorzitter buitengewoon op prijs stelde. In het byzonder heette hy welkom de leden Mr. J. Deen en H. J. van Dongen, wier be langstelling, vanwege het feit dat z'yj beiden tevens deel uitmaken van de ge meenteraad van Rhenen, extra op prys werd gesteld. Dat beiden de vereniging een warm hart toedragen bleek later op de avond, toen zij mededeelden voornemens te zijn „De Forellen" een gouden forel aan te bieden, jaarlijks als wisselprijs uit te reiken aan dat lid, dat de beste all-round prestatie heeft geleverd, te beoordelen door het bestuur van de vereniging. De voorzitter dankte de schenkers van de trofee en de vergadering zette aan dat dankwoord met een daverend applaus kracht bij. LUSTRUMJAAR De Rhenense zwemclub bestaat vijf jaar en ter gelegenheid van dit eerste lustrum zal deze zomer een zwemont- moeting Nederland-Westduitsland wor den georganiseerd. Er zullen zowel da mes als heren deelnemen. Beide ploe gen zullen bestaan uit 46 zwemsters en zwemmers. Een prachtige zilveren wis- selbocaal, die momenteel in het bezit is van onze landgenoten, geldt voor deze wedstrijden als inzet. Het bestuur werkt ook aan school- wedstrijden voor lagere, v.g.l.o. en ulo scholen. Deze zullen twee avonden in beslag nemen. Verder staan er voor de komende zomer weer talrijke andere zwemevenementen en toernooien op het programma. De zilveren forellen, voor de beste prestaties in het afgelopen jaar, gingen naar Elly Munnik, Piet de Zwarte, Fransje de Vries en Matthijs Geurts. Zij gingen vergezeld van fraaie diplo ma's, die ook nog ten deel vielen aan talrijke andere zwemsters en zwem mers. De secretaresse en trainster van de vereniging, mevrouw A. de Vries-Veld- huizen, bracht een uitgebreid jaarver slag uit, waaruit bleek dat de vereni ging in 1961 zeer actief is geweest, on der andere door de zwemontmoeting NederlandUSA te organiseren. De penningmeester, de heer K. v. d. Stelt, kwam met een uitgebreid finan cieel overzicht, dat getuigde van een gezond beleid op financieel gebied. De voorzitter complimenteerde mevr. De Vries en de heer G. L. Meijer, bei den bestuursleden, met het door hen behaalde diploma en getuigschrift als verenigingstrainer. Beiden hadden de gehele achterliggende winter daarvoor doende op te lossen. Dr. Grashuis is belast met de leiding van dit onderzoek. Op bedrijven waar men te kampen heeft met bepaalde moei lijkheden tracht hij de oorzaak hiervan te vinden en geeft adviezen aan de boer om tot oplossing van de moeilijkheden te ge raken. Veehouders die daarop prijs stellen kun nen zich opgeven tijdens deze avond, waarna Dr. Grashuis in augustus hun be drijf bezoekt. Hij bekijkt het rundvee op de bedrijven en adviseert aan iedere boer persoonlijk wat betreft de oplossing van eventuele gebreken die zich voor doen bij de veestapel. De aangekondigde avond door Land bouwbelang zal zeer zeker in het teken staan van een grote belangstelling. 'k Wcu gaan zitten op m'n gewone plaats Maar constateerde hogelijk verbaasd Dat 't bewuste bankje was verdwenen In de buurt van „de leemkuil" hier in [Rhenen Om precies te zijn, hoek autoweg Wie daar rusten wil, heeft nu wel pech Zoals u wel begrijpen kunt Vindt elkeen 't een misplaatste stunt Vooral voor ouderen van dagen Kan dat nu zomaar, zult u vragen 't Liet me niet los, zelfs ging ik dromen Dat de bank de benen had genomen Gedeeltelijk was dat ook nog waar Misschien stond hij te tochtig daar Maar wandelend naar Remmerstein (Hoe kan zoiets nu mogelijk zijn?) Vond ik mijn bank, geheel intact 't Heeft wel eens anders uitgepakt Wat er met die bank daar is geschied Eerlijk gezegd, ik weet het niet De bank zelf kon geen antwoord geven Doch was liever op z'n plaats gebleven Zo stel 'k me het tenminste voor Intussen peinsde ik maar door Denkend, als zeer velen, vaak Wat is het toch een mooie taak De jeugd te wijzen met heilig vuur Op al het moois in de natuur Attendeer hen op al wat leeft en groeit Vraag hen, laat de banken ongemoeid J. M. NUTSSPAARBANK RHENEN Over de maand april 1962 werd aan de Nutsspaarbank te Rhenen ingelegd 71.714,11 en terugbetaald 83.378,31. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 30 stuks. cursussen gevolgd in Amersfoort en Amersfoort en Utrecht, waarmee zij getuigden van grote verenigingsliefde. De periodiek aftredende bestuurs leden A. J. Bovenschen, K. v. d. Stelt en G. L. Meijer, werden bij acclamatie herkozen. Eerst laat op de avond liep de ge animeerde vergadering ten einde, doch niet dan nadat de voorzitter ook het gemeentebestuur dank had gebracht voor de ook in het afgelopen jaar weer ondervonden medewerking. AAN HEN DIE VIELEN VEENENDAAL Vrijdag: 7.30 uur aanvang dodenher denking bij monument aan de Kerkewijk. Dinsdag: Bloedafname Rode Kruis in Ritmeesterkantine v.a. 6.30 uur. EHBO-vergadering in Ritmees terkantine, 8 uur. RHENEN Vrijdag: 7.00 uur aanvang Stille Om gang. Dinsdag: Raadsvergadering, 7.30 uur. AMERONGEN Vrijdag: 7.40 uur aanvang Stille Tocht. RENSWOUDE Vrijdag: 8.00 uur samenkomst bij monu ment. gemeente Rhenen HINDERWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis dat ter gemeentesecretarie van Rhenen ter in zage ligt een verzoek om een vergunning tot het oprichten van een spuiterij in een pand in de Hofstraat, kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie F nr. 1323. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het ge meentebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 22 mei 1962 om 11.00 uur in het gemeente huis. Rhenen, 3 mei 1962 Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, Th. v. d. Willik. KORFBAL IN RHENEN? Naar ons van bevoegde zijde ter ore kwam, zouden er in Rhenen plannen be staan om tot her-oprichting van een korf balclub te komen. Dezer dagen hopen wij meer nieuws hierover te verkrijgen en belangstellenden verwijzen we dan ook voor verdere gegevens naar ons blad van vrijdag 11 mei a.s. Veenendaalse raad stuurt telegram aan Koninklijk zilveren bruidspaar Aan het begin van de gisterenavond gehouden vergadering van de Veenen daalse gemeenteraad sprak Veenendaals burgemeester, mr. dr. J. Hazenberg, de raadsleden toe, in verband met het zil veren jubileum van het Koninklijk Paar. De burgemeester zei dat dit jubileum een bijzondere plaats inneemt in het Neder landse volksbestaan. Het Nederlandse volk mag zich gelukkig prijzen gezegend te zijn met dit Koninklijke Huis. De plichtsbetrachting van Hare Majes teit is onmenselijk groot en Zij doet dit op een wijze als Haar Koninklijke Groot moeder, Wiens lijfspreuk was: lek dien. Prins Bernhard, aldus burgemeester Ha zenberg, zal geen enkel moment en geen enkele gelegenheid onberut lateo om in het buitenland de Nederlandse belangen aandacht te doen trekken. Men weet, dat het Koninklijke Huis is gefundeerd op een diep geworteld geloof. Dit alles constaterende deelt men in de blijdschap van het Koninklijke gezin dat gedenkt hetgeen God geschonken heeft. Tot slot wilde de burgemeester hieraan de wens verbinden, dat God zou geven dat het Koninklijke gezin gespaard mocht blijven en hij stelde de raad voor een telegram van de volgende inhoud te zen den: Aan Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden, Soestdijk. De raad der gemeente Veenendaal, op 3 mei 1962 in openbare vergadering bij een, biedt Uwe Majesteit en Uwe Konink lijke Hoogheid eerbiedig zijn gelukwensen aan met Uw zilveren huwelijksfeest en spreekt de hoop uit, dat God U nog vele jaren moge sparen voor het Koninklijke gezin en het Nederlandse volk. Hazenberg, voorzitter Blankespoor, secretaris VANAVOND GEEN KOOPAVOND In verband met de dodenherdenking in ons land, is de koopavond vervallen. De winkels sluiten dus normaal om zes GALABAL AAN BOORD VAN DE „ORANJE". Keizerin Farah danst aan boord van de „Oranje" met Jhr. Mr. C. J. A. de Ranitz, burgemeester van Utrecht. Een cameraploeg van de Ned. maakt van het gedeelte Rijksweg Televisie Stichting met aan het 12 tussen de Roode Haan en de af- hoofd commentator de heer Ger- rit bij Veenendaal. ritsen, heeft gisteren opnamen ge- INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING Op woensdag 9 mei a.s. 's middags van 2 tot 4.30 uur zal in het Groene Kruis- gebouw aan de Eikenlaan alhier weer ge legenheid worden gegeven tot inenting tegen kinderverlamming. Hiervoor zijn opgeroepen de kinderen, geboren in de tweede helft van 1961, die begin april j.l. de eerste injectie hebben gehad en woensdag a.s. de tweede in spuiting zullen krijgen. Kinderen, geboren in een andere pe riode, die tegelijk met bovengenoemde kinderen de eerste injectie hebben ont vangen, kunnen ook nu voor de tweede keer worden ingeënt. Eveneens worden nog vierde injecties gegeven aan kinde ren, geboren in de eerste helft van 1961, die de vorige maal - in april j.l. - ver hinderd waren. 100,gestolen - leeg geldbakje teruggevonden Bij een schutting achter een heg in de De Savornin Lohmanstraat vond de Vee nendaalse heer R. woensdagavond een geldbakje. Hij deed van deze vondst aangifte bij de Veenendaalse politie, die deze vondst onmiddellijk in verband bracht met een aangifte van diefstal bij de heer K. aan het Da Costaplein. Deze kwam namelijk woensdagmorgen tot de ontdekking, dat bij hem een geld bakje met 100,was gestolen. Het bak je werd echter leeg teruggevonden PRIJSUITREIKING Kinderen die hebben deelgenomen aan de kinderspelen op zaterdag 28 april j.l. en een prijs hebben gewonnen kunnen deze afhalen bij het Jeugdge- bouw aan de Industrielaan, dagelijks tussen 4 en 6 uur. Zaterdag 5 mei a.s. brengt het Koninklijk Gezin een bezoek aan Utrecht. Om 18.24 arriveert het hoge gezelschap per trein op het Centraal Station, komende uit Arnhem. Het stationsplein is o a. versierd met vlaggen van de zes Utrechtse steden, w.o. RHENEN. Tot de vele festiviteiten behoort o.m. een korte vaart door de Oudegracht. Op een gedeelte van de werven ter weerszijden van de gracht zullen depu taties uit alle gemeenten van het Sticht staan opgesteld. Uit Veenendaal is een deputatie van 80 personen vertegen woordigd, o.w. BB-blokhoofden, reser- ve-politie, brandweer, bestuursleden van het OCB en jeugdleiders. Ook de harmonie „Caecilia" heeft de eervolle uitnodiging gekregen de festiviteiten luister bij te zetten. Aan de maaltijd met het Koninklijk Gezin zal het volledige bestuur Oranje dag Veenendaal, alsmede ds. Overduin met echtgenote aanzitten. De Rhenense deputatie is 55 man sterk, bestaande uit raadsleden en leden van de oranjeverenigingen uit Eist, Achterberg en Rhenen. De maaltijd zal worden bijgewoond door 10 jongens en meisjes van het jeugdcomité „Anti- Honger-Actie". Om 9 uur 's avonds vertrekt het Kon. gezin per auto naar Soestdijk. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Wonlngbeheer Taxaties Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal. Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Deze NTS-belangstelling is het gevolg van het laatste ANP-bericht op vrijwel alle voorpagina's in de dagbladen en waarover ook wij eerder schreven, dat er een onderzoek gaande is met betrek king tot dit stuk weg. Herhaaldelijk is het namelijk voorgekomen dat auto's hier van de weg raakten (laatst nog waarbij 3 doden vielen) en tal van automobilisten klaagden over trillingen in het stuur. Van de zijde van de politie houdt men het echter op foutieve handelingen van de bestuurders. Bij de uitvoerige bespre kingen met de NTS-ploeg was ook In specteur W. C. H. Dekker aanwezig, als mede de Rijkspolitie Renswoude en de Verkeersgroep de Bilt. Wanneer de uit zending van een en ander plaats heeft was nog niet bekend. WAARDE 12,50 Het schynt steeds moeilijker te zijn om de Valleiriks te ontdek ken. Vorige week werd hy uitge geven bü Garage Houth Eist (Utr.) en ook nu weer heeft zich geen vinder gemeld. De nieuw uit te geven riks met het nummer 3 QN 001118 is dus TWAALF GULDEN VIJF TIG waard. By inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmid dag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. 8 mei Bloedtransfusiedienst Op dinsdag 8 mei a.s. zal de 25e bloed afname plaatsvinden in de kantine van de Ritmeester Sigarenfabrieken. Het sterk uitgebreide aantal donors stelt de organisatie voor een krachtproef, zodat alle opgeroepenen beleefd, doch dringend wordt verzocht, zich op de aangegeven tyd te melden. Dit zal een vlot verloop bijzonder kunnen bevorderen. ONEERLIJKE CLUBLIEDEN Tijdens de training van adspiranten en junioren van een Elsterse voetbalclub is het al enkele malen voorgekomen dat er geld uit kleding is ontvreemd. De laatste keer werd zelfs 4,— uit een portemon- naie gestolen. Het bestuur heeft bekend gemaakt dat het alles in het werk zal stellen om de dader(s) te vinden. JAARVERSLAG E.H.B.O. Gisterenavond hield de E.H.B.O. afd. Eist in het wijkgebouw haar jaarverga dering. Na de opening door de voorzitter, de heer F. Roks, werd er 1 min. stilte in acht genomen voor mevr. v. d. Pol, in dit jaar overleden. Een portret van haar en haar man heeft een ereplaats gekre gen in het lokaal wegens de grote ver diensten die dit echtpaar bij leven de E.H.B.O. Eist heeft gegeven. Hierna kwam de bestuursverkiezing LUCHT. De vooruitgang staat niet stil: in Amerika ex perimenteert men op 't ogen blik met een apparaatje dat uitgeademde lucht weer omzet in lucht geschikt om in te ademen. Het is in de eerste plaats bestemd voor toekom stige ruimtevaarders, maar het lijkt ook een gewoon aard bewoner van dienst te kun nen zijn als hij snakt naar wat frisse lucht. B.v. bij het lezen van commentaren over het Nieuw-Guinea-conflict. Dat is vaak adembenemend VRIJ. De vooruitgang staat niet stil: de regering van India heeft 6.000 slaven vrijgekocht in de noordelijke grensprovin cies. Aan deze mensen is elk een stuk grond toegewezen en de middelen verstrekt om een menswaardig bestaan te be ginnen. MARLENE. Nóg weernog steeds: Mariene Dietrich! Zij treedt vanaf donderdag 26 april op in het Olympiatheater te Parijs. Programma: zang en dansHonorarium: 10.000 dol lar per week. Vooruit bespro ken plaatsen ter waarde van 20.000 dollar. DE GAULLE II. Volgens het laatste opinieonderzoek staat meer dan 80 procent van de bewoners van de Verenigde Staten achter de politiek van president Kennedy. BED.Men komt bedden te kort in Rocher-Noir, het nieu we regeringscentrum van Al- gerië. Dientengevolge is het geen zeldzaamheid als men daar een kolonel of een pre fect 's nachts buiten in het woestijnzand ziet liggen sla pen. DOKTER. De voorliefde van Amèrikaanse televisie kijkers voor cowboyfilms, de- tectivestories en levensge schiedenissen van bekende personages uit de showbusi ness is plotseling verschoven naar de programma's die ver zorgd worden door artsen. Wat deze vertonen in zieken- huiszalcn en operatiekamers sleept de kijkers totaal mee. Het zijn twee jonge artsen die, de een op maandagavond, de ander op woensdagavond een dergelijk programma ver zorgen voor twee van de vele tv-maatschappijen. Alle qn- dere maatschappijen zoeken nu naar even talentvolle jonge doktoren, die het hart van de kijkers weten te stelen, en speciaal van de kijksters: de twee ontvangen elk elke week ongeveer 1500 liefdesbrieven met huwelijksaanzoeken. KOGEL. De 72-jarige me vrouw Elisa Pucci in het Ita liaanse stadje Massa is door een hevige hoestbui tenslotte de kogel kwijtgeraakt, die sinds 1944 in haar keel zat. Die kogel was er per ongeluk in geraakt door een schot uit een revolver van een onder duiker. Alle pogingen van de artsen om de kogel precies te lokaliseren waren op niets uitgelopen. aan de orde. Aftredend waren J. v. d. Berg, secr. en B. v. Kooten, die bij accle- matie werden herkozen. In de kascom- missie werden gekozen A. v. d. Klift, J. Heikamp en Hompe. Verder kwam men op deze vergadering tot een taakverde ling, waarbij de bestuursleden naast hun bestuursfunctie er de volgende taken bij- kregen: Voorzitter, F. Roks, propaganda; secr., J. v. d. Berg, materiaalbeheer; penning meester, Ziekendienst; 2e voorzitter, wed strijdinspectie en instructie; 2e secr., op leiding en vervoer; 2e penningmeester, hulpverlening en vervoer; alg. adj., jeugd E.H.B.O. Geslaagde jaarvergadering Zaterdag hield de Gereformeerde jeugvereniging „De vyfde Vocaal", haar eerste jaarvergadering in het Clubhuis. De belangstelling voor deze avond was vooral van Gereformeerde zijde maar matig. In zijn opening heette de voorzitter de heer Wim Eimers allen hartelijk welkom en sprak vervolgens over het doel van de jeugdvereniging. Uit het verslag van de secretaris bleek dat de vereniging in het afgelopen jaar zeer actief is geweest op verschillend terrein Zo heeft zij een aktie gevoerd van „Stoppes voor Noppes". Deze hield o.a. in, het wandelen met patiënten van het Revalidatie centrum „De Hoogstraat", hetwelk door de patiënten op zeer hoge prijs werd gesteld. Na de pauze voerde men een toneel stukje op getiteld „Televisiekoorts", waaruit bleek dat televisie in huis ook niet alles is. Een forum dat daarna voor het voetlich kwam beantwoorde op dui delijke wijze verschillende vragen van het publiek over het verenigingswerk. Het klank en lichtspel getiteld „Woord van God gegeven" liet bij een ieder een diepe indruk na. Het was dan ook, over het geheel genomen, een voortreffelijke avond, en de jongelui hadden met recht, meer belangstelling verdiend. De slui ting werd tenslotte door de plaatselijke predikant ds. L. Zwaan verzorgd. BENOEMING Tot opzichter le klasse voor de ge meenschappelijke kring voor het bouw en woningtoezicht der gemeente Ame- rongen, Leersum en Maarn werd be noemd de heer J. v. d. Berg, wonende te Putten. GESLAAGD Onze plaatsgcnote mej. M. II. Geurts is voor het gehouden examen in het St. Geertruida ziekenhuis te Deventer geslaagd voor het diploma verpleeg ster A. Koninginnedag 1962 zal voor de Renswoudse schooljeugd wel ge boekstaafd worden als de meest ge brekkige en kritiekvolle van alle jaren. Het begon al toen het onderwij zend personeel niet van zins bleek hun vakantie een dag eerder te be ëindigen om de kinderen, op de 30e april op school in de oranje-sfeer te brengen. 1 mei krijgen jullie de traktatie en de beker, werd de kinderen toen verteld. Helaas aan deze afspraak heeft men zich ook weer niet ge houden. Op die bewuste dag zijn ze in derdaad op school getracteerd, doch Hoen de kinderen op het moment zaten te wachten dat zij de beker uitgereikt kregen, stopte men hen een kaart in de hand waarop stond: De jubileumbekers zijn nog niet gereed. Dit kan nog wel enige we ken duren! En dan te bedenken dat dc mees te scholen in ons land de bekers al vóór de Faasvakantie in huis hadden &e(toiad?ale DAMES 3UN6HANS PRISMA PONTIAC OMCöA voor betere uurwerken HQQFD5TP 91 VEENENDAAL M

De Vallei | 1962 | | pagina 1