K s PAUK Veenendaal ontvangt aan Bergweg koploper Quick 1 t tr i a -Sbr m ii' nmm H s p iil! Veteranentournooi start volgende week Vrijwillige brandweer van Achterberg viert 35 jarig bestaan Teunis v. d. Scheur Burgerlijke stand II CKÉY fcÖLÜT KERKDIENSTEN 'jM/ tempo 69.- 79.- Sportprogramma: RENSWOUDE DINSDAGKOOPJES JUBILEUM-KOOPJES KOP EN SCHOTELS BROODZAAG SCHILMESJES Fa. J. van den Bosch jammer, dat het zo gelopen is V.A.B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE "Ir.J.van Ettinger prijs" H. v. HUNNIK Textielhuis JOHAN DITEWIG ZOND AGDIENST Gevonden en verloren Ingekomen en vertrokken Op den twidde paasdag hebbe rond een twintigduuzen minse kenne geniete van een koppel motorfietse, die een hoop leeve en nog meer stof deur et luchtruim stuurde. Dat alles had de Veense autemebiel- en moterclub veur mekander gemaakt. Effe mijn persoonlike meening: ik loop niet weg mit zuk soort gedoei. Spurt ken ik et niet heelegaar vinde, mar een ander mag dur wat mijn aan gaat percies et teugenovergestelde van denke. Al die twintigduuzend minse kenne et wel spurtief gevonde hebbe en dat is hullie goed recht. In ieder geval kenne ze et lawaai wat dur nou om heen gemaakt wurdt niet spurtief vinde. Minse, minse, as spurtslui op zukke kleinigheedes me kander vliege af motte gaan zitte tte vange dan vraag ik mijn in gemoede af, wat dur feitelik n ogveur spurtiefs in zukke spurtminse zit. In et Veen wier dus zo'n rees mit moterfietse op poote gezet en de minse, die dat deeje, hebbe dur geloof ik een macht wark veur verzet. Ze maakte reklame waar ze dat mar koste en dur kwam zelfs een lief vliegraesnentjie op de zaterdagmiddag veur de passé ons nog es vanuit de lucht vertelle dat de rees gehauwe wier. Vergeete koste we et dus niet. Twidde paasdag was de groote dag veur de moterspurters en toen kwam dur in eene boove al die minse een vliegmesjientjie (misschien wel etzelf- de), dat Rhene de lucht ingejaagd had en dat kwam vertelle, dat iedereen nog es een keer daar terecht kos, want in die plaats staat ok zooiets te gebeure. Gien kwaad woord van te zegge, zou ie zoo op et eerste gezicht zegge. Ja, dat doch ie. Achter et Veense vlieg mesjientjie sting et vremde woord veur moterterreinrees een pietsie anderst dan achter et Rhenense. En toen had je de poppe an et danse. De verslaggeever van „De Vallei" schreef dur een klein stukkie over, gien mins kwaad over zou kenne wurde. Nou niet omdat die snaak bij „De Val lei" hoort, mar ik heb dur bepaald gien venijn achter gezocht en nou ik et nng es doorlees ok niet ingevonde. Ja, dat doch ie dan weer. En weer verkeerd. Twee, ingestuurde stukke in et blad van een afgeloope woensdag. Een „Maccer" uit et Veen heb naar de pen gegrist en et kepleete bestuur van de Rhenese Macroërs dee etzelfde. Nou moet et mijn toch van et hart, beste Veense en Rhenese spurtslui, alles bij mekander genoome heb ik nog nimmer zoo iets zieligs gezien. Sjonge, jonge, vraag ie je eige dan toch af, zijn dat nou groote minse en zijn dat lui die spurt bedrijve? Ik vin m'n eige eerlik gezeid, nou ik mark dat ik dur mee beezig bin, ok nog een zielig keereltje. Ik mos dur mar niks meer over zegge. Over dat bepaalde geval dan niet, mar in het algemeen wil ik dan toch nog wel dit zegge. En ik gloof dat ik een geluid van dezelfde soort al es een keer eerder de spurtweereld ingestuurd heb. Spurtslui - en al zijn ze dan' van ver schillende clubs of vereeniginge - zijn gien konkerente die zakelike belange hebbe. Aan spurt doen is beschaving bezitte, teminste veur de rasechte spurtminse. Minse, die de spurt veurop stelle en niet et ten koste van alles bove een andere vereeniging wille staan. Dat leste komt nog mar al te veul veur. Daar heb ik gien cent respekt veur, as spurt gezien. Misschien wel uit een zakelik hoekie, mar dan verandert de zaak heelegaar. Spurtslui motte om te beginne kenne zien, dat een ander iets moois opbouwt en dat et die ander lukt. Ken ie dat niet, hou dur dan mar mee op en laat mar vliegmesjientjies veur je eige belange vliege. En be taald uit je eige zak Wout Blauwkous Gedistingeerde regenjassen in fijne Peru cotton. Modieus. Stijlvol. In de kleuren die nu en vogue zijn: sahara beige, midnight blue, havanna brown Het voetbalprogramma bevat ditmaal weinig wedstrijden. In de afdeling Utrecht is voor de zaterdagclubs uit ons rayon niets vastgesteld, behoudens dan de re- serve-elftallen. Zondag speelt men wel en de belangrijkste strijd is de wedstrijd Veenendaal tegen Quick A. aan de Bergweg. Hoewel Veenendaal praktisch kans loos is op een kampioenschap, zal de strijd tegen het leidende Quick Amers foort toch boeiend zijn. De Amersfoor- ters staan thans met drie punten voor sprong op Zeist aan de kop en hebben zes punten meer dan Veenendaal. Toch won Veenendaal in de Keistad, een van de weinige wedstrijden die Quick ver loor. De mannen van trainer Zwart kruis (een oud-trainer van Veenendaal) zullen alles op alles zetten om revanche te nemen. Ze bezitten een snelle voor hoede die goals kan maken. Toch blijft deze wedstrijd voor Quick een moei lijke, want Veenendaal heeft de naam om tegen vooruitstrevende ploegen juist het beste spel te vertonen. De wedstrijd begint om half drie. Dovo gaat in Wierden tegen SVZW spelen, de laatst uitwedstrijd van de rood-witten. Thuis werd er verloren door het feit dat schutter v. d. Broeke W I «8 9 effen kleuren die een bijzonder levendig effect, gezelligheid en warmte sorteren in een modern interieur. modern en sterk door het spe ciale fijne tapijtgaren goedkoop - bv: vertrek 4 x 5 m. Compleet genaaid en gelegd f195.- van SVZW op dreef was. Ook nu zal deze goalgetter zich wel weren en het Dovo lastig maken. Toch is een succesje voor Dovo lang niet uitgesloten. GVVV besluit het seizoen met een uitwedstrijd tegen SDC in Putten. Voor GVVV hangt er niets meer van af, wel voor Putten dat beslist moet winnen om in veiligheid te komen. GVVV zal beslist proberen haar sportieve plicht te vervullen, maar de forse ploeg van SDC zal gesteund door eigen publiek deze voor hen belangrijke wedstrijd waarschijnlijk wel tot een goed einde brengen. Voor de zondagclub van Scherpenzeel staat de moeilijke uitwedstrijd tegen Maluka Muda op het program. Des tijds in Scherpenzeel ging het nogal rumoerig toe, maar nu de belangen geen hoofdrol meer spelen zal er wel rustig worden gevoetbald met de thuis club licht favoriet. KONINGINNEDAG-GRAP Alhoewel er totaal niets te doen was in Renswoude dan alleen rondgang van de muziek, hebben onbekenden in de prille ochtend verschillende aanplakbil jetten geplaatst met vermelding van een uitgebreid programma. 9 uur rondgang Muziek; 10 uur kin derspelen; 1 uur Puzzelrit voor auto's, motoren, bromfietsen; 4 uur Voetbal. Dorpsstraat tegen de rest; 7 uur Muziek in de tent; 11 uur Groot Vuurwerk ach ter het kasteel. Al met al was het 's morgens al een hele kinderdrukte bij Rehoboth en lie pen zelfs enkelen al in feesttooi. OPDAT WIJ ALLEN EEN ZIJN Voor de Bijbelstudiekringen, waarin verschillende leden van de plaatselijke kerken samenwerken, hoopt de Weleer waarde heer Ds. J. J. van de Krift van Ermelo op vrijdag, 11 mei a.s. ten hui ze van de heer A. P. Wolleswinkel te spreken over het onderwerp: „Opdat wij allen één zijn". Het jubilerende brandweercorps te Achterberg trots en in vol ornaat. Maastrichts fabrikaat vol modern decor, 6 kleuren, verpakt in '-^70 doos. Jub. koopje, 6 voor -7 prima broodzaag van roestvrij staal met kunststof handvat, met koper gemonteerd, solide L.Óy uitvoering fraai model nu slechts roestvrij staal, prettig A 34 model nu slechts Alleen dinsdag 8 mei Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 i Hoofdstraat 6 Veenendaal II DVSA moet in Leersum tegen HDS spelen en zal daar wel grote tegenstand ondervinden omdat HDS in een pre caire positie zit. Toch moeten de Ame- rongers ook tegen deze streekgenoot door iets beter spel tot winst kunnen komen. Zoals wtf reeds meldden zal er dit jaar na enkele jaren onderbreking weer het veteranenvoetbaltournooi in Veenendaal worden georganiseerd, waarvan de baten bestemd ztfn voor de jaarlijkse autotocht van de Veenendaalse bejaarden. De organisatie van dit populaire toer nooi berust dit jaar bij de heren H. J. van Aller, J. v. d. Bovenkamp, A. Mid delhoven en M. van Kooten. Er zijn twee poules gevormd met ieder zes clubs, die na loting als volgt zijn in gedeeld: Poule A: Ritmeester, Kon. V.S.W., G.V.V.V., Frilandia en V.R.C. Poule B: D.O.V.O., N.S.V.S., Veenen daal, Kulan en Merino's. Het elftal, uitkomende onder de naam Frilandia is een combinatie van spe lers van Frisia en Hollandia. De wedstrijden beginnen 's avonds om kwart voor zeven (de eerste wed strijd) en kwart voor acht de tweede wedstrijd. Behoudens uitzonderingen wordt op maandag en vrijdagavond ge speeld. Voor de winnaar en voor de sportief ste wedstrijd zijn bekers beschikbaar gesteld. Het programma voor de eerste helft van het toernooi luidt: Maandag 7 mei: Op D.O.V.O. terrein de wedstrijden Ritmeester-Frilandia en D.O.V.O.-N.S.V.S.. Arbiter is de heer v. d. Scheur. Vrijdag 11 mei: Op G.V.V.V. terrein de wedstrijden G.V.V.V.-Frilandia en Veenendaal-Kulan. Arbiter is de heer Van Reemst. Maandag 14 mei: Op V.R.C. terrein de wedstrijden Merino's- D.O.V.O. en V.R.C.-Ritmeester. Op vrijdag 18 mei: Op N.S.V.S. ter rein: N.S.V.S.-Kulan en K.V.S.W.- G.V.V.V. Maandag 21 mei: Op Merino's ter rein: Ritmeester- K.V.S.W. en Merino's- Veenendaal. Vrijdag 25 mei: Op Kulan terrein: D.O.V.O.-Kulan en V.R.C.-Frilandia. Zaterdag 12 mei gaat de Vrijwillige Brandweer alhier haar 35-jarig bestaan op fees telijke wjjze vieren. Op deze datum is het 35 jaargeleden, dat de Vrijwillige Brand weer werd opgericht. Doch om juist te zijn is het eigenlijk zo, dat op 12 mei 1927 de zgn. verplichte-vrijwillige brandweer werd ingesteld. Deze zgn. verplichte-vrijwillige brandweer bestond toen uit 3 districten nml. Centrum, Veeneind en Grebbe. Van deze oude garde is er op dit mo ment nog maar een aan het korps ver bonden nml. de heer G. v. Engelenburg, die toen dienst deed als eerste pijpvoer- der. Tot de oprichters van het geheel vrij willige korps op 12 mei 1937 behoorden de heren G. v. Engelenburg, N. v. Dee, J. D. v. Gelderen en K. Baars. Het korps telt 4 jubilarissen, waarvan 1 35 jaar en 3 25 jaar lid zijn geweest. Ter gelegenheid van dit jubiluem, zullen de betrokkenen op 12 mei een onderscheiding ontvangen. Ter gelegenheid van dit 7e lustrum organiseert men wedstrijden, waaraan wordt deelgenomen door de korpsen uit Rhenen, Eist, Achterberg, Op- heusden en Wageningen. De inzet voor de plaatselijke korpsen is een prachtige wissel-bokaal, beschik baar gesteld door de burgemeester van Rhenen, terwijl er tevens nog een beker is voor de beste van alle deelnemende korpsen. De aanvang van de wedstrijden is op zaterdag 12 mei om twee uur. Het korps van Achterberg bestaat mo menteel uit een groot aantal jongeren. Het eerste bestuur werd gevormd door de heren J. v. Lienden voorzitter, tevens commandant, G. v. Engelenburg penning meester en brandmeester, D. D. v. Eldik secretaris en onder-brandmeester. Het korps heeft in die 35 jaren vele problemen gekend, vooral wat betreft de moeilijkheden met het materiaal, dat vaak niet toereikend was om de taak waarvoor men geplaatst was naar behoren te ver richten. Doch ondanks deze moeilijkheden heeft men altijd trouw zijn plicht gedaan, óók al was dat onder de moeilijkste om standigheden. Hierdoor heeft het korps getoond burgerzin te bezitten. De Vrijw- Brandweer geniet dan ook de sympathie van de gehele bevolking. Het materiaal waarover men thans de beschikking heeft is, gezien de toestand voor enkele jaren geleden, belangrijk vooruitgegaan. Men heeft nu wel de be schikking over een dichte manschappen- wagen met autospuit, doch ideaal is dat echter nog niet voor Achterberg. De wens van het korps is, dat men nog eens de beschikking krijgt over een hoge- druk nevelspuit, zodat zij brandhaarden ook kan bestrijden, daar waar nog geen wooi'd ió aan: dagen tijds was de strijd beslecht. De tabak was verloren. De bijna 50 ha. tabak die anders zo'n 500.000 gulden opgebracht zou hebben, werd nog niet voor 'n kwart gewaardeerd. Officiële instanties werd verweten niet voldoende zorg in acht genomen te hebben, maar de boer, hij ploegde voort. In 1960 werd opnieuw gebouwd enopnieuw mislukt! Ondanks de geruststellende berichten van deskundige voorlichters was het op sommige plekken nog erger als 'n jaar daarvoor. heeft voor de instandhouding van deze specifieke kuituur. Ook hij heeft het bijltje er bij neergelegd. Op zijn gemengd bedrijf van 14 ha. zullen ze deze zomer geen tabak meer aantreffen. Het heeft teveel geld gekost „Waarom ik met die tabak gestopt ben?", vraagt hij met zijn harde stem als we vriendelijk in de keu ken zijn genodigd en net te doen als we thuis zijn. „Da's gauw gezegd: in twee jaar tijds heb ik een strop geleden van twaalfduzend gulden. Nou heb ik Kunt u zich nog de droge zomer van 1959 herinneren? Toen de zon dagen, ja wekenlang aan een wolkenloze hemel stond en haar felle stralen onafgebroken naar de aarde zond? Misschien roept deze vraag leuke vakantie-herinneringen bij u op; van heerlijk-luieren-aan- het-water of lange wandelingen door uitgestrekte bossen. Maar laten we met onze gedach ten even wat dichter bij huis blij ven. Bij een groot aantal boeren in Rheaien, Eist en Achterberg die in diezelfde zomer de genadeslag kre gen. Voor hen was het een zwarte bladzijde in de geschiedenis van hun bedr$f waar zij dag-in-dag-uit in de weer waren om hun bi-ood te verdienen. Net als hun vaders, hun groot vaders en overgrootvaders hadden zij met zorg duizenden tere tabaks plantjes gekweekt. Met veel zorg en evenveel moeite. De dag kwam dat de plantjes keurig in de rij, als sol daten in het gelid, de omgeploegde akkers werden gepoot. Bij elkaar 'n stuk grond van rond 50 ha. groot. De ürouwe moeder Natuur zorgde voor de groei, ruet als altijd totdat de schimmelziekte totaal onver wacht een felle aanyal op de mans hoge tabaksplanten deed. In 'n paar Als het over de verwoestende ziekte in de tabak gaat, oordeelt hij scherp. Nog altijd is zijn standpunt - en dat heeft hij nooit en te nim mer verbloemd - dat de oorsprong van de ziekte gezocht moet worden in het ge-experimenteer van „des kundigen" uit Wageningen. Hij vindt het vreemd dat sinds de komst van de gevreesde schim mel, de kopstukken in Wageningen verdwenen zijn en dat er nu nog geen effektief bestrijdingsmiddel gevonden is. Dat alles heeft Teunis ook gezegd toen hij in Den Haag aanklopte om schadevergoeding voor alle gedu peerde telers. Maar Den Haag hield zich eerst doof en zei tenslotte: Doch taai en vasthoudend als de boer is als het gaat om zijn bestaan werden vorig jaar wederom duizen den tabaksplantjes aan de akker grond toevertrouwd. Maar minder, véél minder dan het in de loop der jaren gewoonte was. Een groot deel van de tabaksverbouwers durfde het niet meer aan kon het financi eel gezien, niet meer aan! Met zo iemand hebben wij deze weok eens gesproken over het af sterven van de eeuwenoude tabaks kuituur in deze dorpen. Het was Teunis van de Scheur aan de Hou- weg in Eist, een man die van zijn hart geen moordkuil maakt en die tot in de hoogste regionen gevochten er een punt achter gezet. Ik zeg: hó, we motten iets anders gaan doen. Als ik nacht en dag moet wroeten en ik beur niks, daar hou ik niet van. Wat ik nou met die grond gedaan heb? Noukijk maar door 't raamd'r staat nou gerst op en bieten". Hij probeert het zo gewoon moge lijk te zeggen, maar zijn ogen spre ken een heel andere taal. De tabak is voor hem, net zo goed als voor alle andere verbouwers, een soort levens vriend geworden. Ze zijn als kind tussen de tabak opgegroeid, ze hebben duizenden bladeren door hun handen laten gaan en nu is het voorbij. Voorgoed! Zodoende is zich vooral in Eist en Amerongen een grote verande ring aan het voltrekken. De enorme tabaksschuren worden niet meer hersteld. Honderden jaren hebben zij deze omgeving gemarkeerd, maar het zal heus geen twintig jaar meer duren of ze zijn verdwenen. En die enkele die blijven staan, doen dan dienst als varkens- of kip penhok. Teunis van de Scheur heeft het ons zelf laten zien. Hij heeft een schuur waar een paar jaar ge leden nog de geurige tabak hing te drogen. Nu staan er de varkens aan hun troggen te slobberen en lopen op de zolder een paar honderd kip pen niet-begrijpend rond De plannen-makers, die gewend zijn om in de toekomst te kijken, hebben dit al voorzien. Er is een zogenaamd streekverbeteringsplan voor Eist en Amerongendaar is ook geld voor beschikbaar gesteld. En dat houdt in het kort gezegd in dat de tabakskuituur nu al af geschreven wordt. De akkers zullen huizen, straten en pleinen moeten gaan torsen. Misschien dat er dan hier en daar nog een tabaksplantje zijn kop opsteekt. Ze zullen het dan uitroeien omdat het dan onkruid is „Het is jammer dat die tabak misgelopen is", zegt Teunis, „want op een klein stukje grond hadden de mensen een goed bestaan Scheiden doet pijn en dat geldt ook hier waar de telers afstand zullen moeten doen van hun tabak! VEENENDAAL Geboren: Annemarie Eva Juliana, d.v. H. E. G. Pilon en E. J. Schuyt; Gerrit, z.v. L. Veenbrink en J. van Setten; Antoinet te Louise, d.v. K. Schaap en J. M. van Rijn: Hendrika Janna, d.v. H. J. Hazel- horst en A. Faken; Margaretha, d.v. L. Blankestijn en M. Leenheer; Maria Eve lina,-d.v. A. J. Haalboom en E. van den Dikkenberg; Anja Johanna Ursula, d.v. C. ter Haar en H. C. J. Radt; Antonie, z.v. G. van den Broek en J. G. de Ko ning; Wilma, d.v. M. Scholten en G. van Engelenburg; Adriaan Hendrikus, z.v. A. Janssen en C. Zutekouw; Jannigje Ger- ritje, d.v. H. Sukkel en A. E. Bolderman; Ferdinand, z.v. H. Jonker en F. Slinger land; Mathilda Hendrika Johanna, d.v. J. van Barneveld en A. van Dijk; Gijsbert, z.v. H. van der Poel en G. Versteeg; Fre- derik Albertus Hendrik, z.v. E. C. van den Broek en G. S. van Manen (geb. te Rhenen); Gerritje Cornelia, d.v. A. van Kooten en Z. A. Weerts (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: J. van de Weerd en J. Davelaar; W. H. van Erven en G. van de Weerthof; G. B. van den Brink en M. Gaasbeek; C. Sweeris en A. Sennef; C. Moesbergen en E. Scholten; P. Bochane en E. C. Gaasbeek. Gehuwd: C. M. Smit en F. Hazeleger; J. Vermazen en E. G. H. van Enk. Overleden H. Boonzaaijer, 62 jaar, e.v. A. G. van Ede; J. Nellestijn, 75 jaar, wed. naar van M. Stuivenberg; M. Stoel, 91 jaar, wed. van J. Stoel; J. Gaasbeek, 56 jaar, e.v. J. G. Weijers (overl. te Ede). RHENEN Geboren: Anke, d.v. G. de Jager en G. C. van Mourik; Jan Albertus, z.v. J. A. Wetenweerde en M. Verheul; René, z.v. M. Aarden en Y. van Dijk; Bertus, z.v. R. Baars en P. van Rooijen; Anton, z.v. G. van Cleeff en P. G. Huijdink; Paul, z.v. J. de Ruiter en W. M. van Voort- huysen; Johannes, z.v. H. Heimei en J. W. van Esseveld; Hendrica Maria, d.v. J. Klumpenaar en P. Bochane Gerritje Cornelia, d.v. A. van Kooten en Z. A. Weerts; Gijsbertus Jan, z.v. J B Meire- sonne en G. C. van den Heuvel. Ondertrouwd: W. Huisman en W. van de Scheur; D. W. Verwey en N. van Veldhuizen; P. Mol en E. Bijl. Gehuwd: W. Haisch en M. S. Stocker; G. G. Vink en M. J. M. Willemse; C. C. Schuchardt en A. J. Lodder. Overleden: A. Hendriksen, 76 jaar, e.v. A Buisman; H. J. H. Vermeij, 47 jaar, geh. gew. met M. J. Jansen; K. W. Ligt- voet, 71 jaar, e.v. C. Esche; J. Heimei, 3 dagen; J. Donkelaar, 82 jaar, e.v. C. van Donkelaar. RENSWOUDE Geboren: Juliana, d.v. L. Stutvoet en J. Vink. Overleden: H. Pater, 94 jaar, A. M. F. Klein Breteler, 55 jaar, e.v. J. J van Veldhoven; M. jj. Jansen, 42 jaar, e.v. H. J. H. Vermey. EDERVEEN Geboren: Teunie J., d.v. T. A. van Laar en L. van Laar. Gehuwd: IJ. Demoet en J. Bouman. VEENENDAAL waterleiding of sloten aanwezig zijn. Het is de laatste jaren al enkele malen voor gekomen, dat men machteloos stond door gebrek aan water. Zelfs moest er éénmaal gebruik worden gemaakt van een beerput om te blussen. Hopenlijk komt er in de toekomst ook in deze voor Achterberg ongezonde toe stand een verbetering. De wedstrijden op 12 mei zullen worden besloten met de prijsuitreiking in het buurtschaphuis en een feestavond, waar aan medewerking wordt verleend door de toneelgroep van Eben Haëzer uit Rhe nen met een toneelspel in 3 bedrijven. Bij de vele gelukwensen die het korps ongetwijfeld zal ontvangen, voegen wij ook gaarne de onze. VEENENDAAL Eltheto 9.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. D. van den Berg. Julianakerk 9.30 uur ds. G. Willemsen van Harderwijk, 5 uur ds. J. Vermaas Vredeskerk 9.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Sionskerk 9.30 uur ds. J. Vermaas, 5 uur ds. M. J. G. v. d. Velden van Renkum. Veeneind 3 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Stekelenburg van Eist. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Kou- wenhoven van Wageningen, 5 uur Prof. dr. Dijk van Driebergen, 7.30 uur zaterdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur Prof. dr. Dijk, 5 uur ds. Kouwenhoven. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Van Ros- sum van Winterswijk. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. Bos, bed. H.D. RHENEN Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman, 5 uur ds. Dijkstra. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. Timmer van Woerden, 5 uur ds. Monster van Barneveld. Prot. Bond 10.30 uur dhr J. Volkers te Utrecht. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, woensdag 9 mei 7 uur ds. Van Dijk van Rijssen. R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Laf. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Breugem. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Stekelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, maandag 7 mei 7 uur ds. Nierop van Krimpen aan de IJssel. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. De Jager, 10.30 uur Jeugdkapeldienst. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Gem. Bond donderdagavond Club huis dhr Oostveen van Driebergen. Ned. Prot. Bond mej. ds. Feikema van Driebergen. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk (H.A.) Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv. geen dienst. Vrije Evang. Gem. maandag 8 uur ds. Hamers van Zwolle. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Ros van Ermelo. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur (H.A.) en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. met de oorkonde van de verkrijgbaar bij:.- Het Veense Handelshuis Berenstraat 21 Rhenen Kousenhuis Zandstraat 84 VEENENDAAL Franaeweg 3 - Eist 20 EN 30 DENIER - MET NAAD V.A. 1,75 - NAADLOOS V~ 1,48 ZIE ONZE KOLLEKTIE VLIEGTUIG- EN SCHEEPS- MODELBOUW DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. A. J. Verbeek, tele foon 2469. Apotheker vanaf zaterdag middag 6 uur Zuider-Apotheek, Dr. SI. de Bruïneplein 7, telefoon 3714. RHENEN: Dr. Rienstra, telefoon 577. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Rademaker, Ederveen, telefoon 08387-201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars, v. Ommeren: Dr. Bakker te Leersum, telefoon 03434-495. Praktijken Rijnten, Buining, Engelhard: Dr. Engelhard te Doorn, telefoon 03430- 2447. SCHERPENZEEL: Dr. Renken, telefoon 03407-250. ELST Gevonden: Boor; aan komen lopen zwarte hond (poedel). Verloren: Linker herenglacé (kleur grijs); huissleutel. RENSWOUDE Gevonden: 1 bruine weekendtas; 1 lang snoer; 1 biljet van 10,1 zakmes (bruin); 1 klein fietstasje. Verloren: 1 poes (lapjespoes); 1 zilveren bedelkettinkje. AMERONGEN Gevonden: 1 sleutelbos en etui; 1 da meshandschoen zwart suède; 1 gouden zegelring met zwarte steen met inscriptie. Verloren: 1 gouden halskettinkje. RHENEN Ingekomen: A. Vermeer van Arnhem; G. W. van der Klooster, gez., van Haar lem. Vertrokken: H. van Wijk, gez., naar Veenendaal; D. Reijnierse, gez., naar Schiedam; P. J. Peperkamp, gez., naar Nijmegen.

De Vallei | 1962 | | pagina 2