Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Hervormde Kerkp rovincie nieuwe directeur introduceerde D e Wereld van WEEK-tot-WEEK Maatschappelijk werk op de voorgrond WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Strijd om 130.000 vierkante kilometer bergen, bossen en rotsen Oprichting korfbalclub in Rhenen NIEUWE HERVORMDE ULO WORDT BINNENKORT GEOPEND 36e Jaargang VRIJDAG 11 MEI 1962 Nr. 38 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel DOEL EN WERKWJJZE „Bergbad" is open VIER VERPLEEGSTERS GESLAAGD Ruiterwedstrijden van „De Valouwe" Raadsvergaderingen in de komende zomer Secties Predikantszoon 15,— WAARD 6 QK 072405 TUSSEN INDIA EN CHINA: RHENEN Bestuur koos als naam: ICHTHUS-ULO Weer moderne zaak in Rhenen's binnenstad WIST U Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER H00F0STR 91 VEENENDAAL Redaktie cn administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bjj de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Tijdens een zeer druk bezochte kennismakings receptie ten kantore aan de Munstraat te Utrecht heeft de Stichting voor Diaconaal maatschappelijk werk in de kerkprovincie Utrecht van de Ned. Herv. Kerk gistermiddag haar pasbenoemde di recteur, de heer B. J. Knottnerus, geintroduceerd. Vanaf vier uur in de middag was het een komen en gaan van tal van kerkelijke en maatschappelijke autoriteiten, die ieder op hun beurt met het bestuur van de Stichting cn de directeur kennis maakten. De Stichting voor Diaconaal Maatschap pelijk Werk in de kerkprovincie Utrecht (waartoe vanzelfsprekend ook de zuidoost hoek van de provincie behoort) der Ne derlands Hervormde Kerk - een vrij lan ge naam die moeilijk „hanteerbaar" is! - werd negen jaar geleden opgericht van uit de Provinciale Diaconale Kerkverga dering van Utrecht. De behoefte aan een dergelijke stich- Zaterdag 5 mei j.l. heeft „Berg- bad" zijn poorten opengesteld. Op deze eerste middag was er al aar dig bezoek, vooral van jeugdige zwemliefhebbers, die geen last van kou schijnen te hebben. De tem peratuur van het water was bij zonder laag. De eerste zondag, dat het bad open was, bleef het wel bijzonder rustig. Er was zo goed als geen bezoek, hetgeen natuurlijk kan worden verklaard door het minder goede weer. Op de zonnige dinsdag van deze week werd het zelfs al een beetje druk. Onder toezicht van een vertegen woordiger van de Minister van Volks gezondheid, hebben j.l. woensdag een viertal verpleegsters aan het Juliana- ziekenhuis eindexamen gedaan. Het waren de dames M. J. Molenaar, B. Schermers, N. G. Udo en A. J. Voor sluis die allen met zeer goede resulta ten het diploma behaalden. Het waren de eerste examencandidaten sedert de speciale opleiding nu drie jaar gele den, aan het ziekenhuis begon. Van wege dit heuglijke feit kregen de ge diplomeerde verpleegsters 's avonds een gezellige avond aangeboden door het overige verplegend personeel. Ook het zgn. overgangsexamen, waaraan door vijftien meisjes werd deelgenomen, ver liep zeer bevredigend. In het kader van de momenteel aan de gang zijnde voorjaarsactie van de Veenendaalse winkeliers, wordt vol gende week zaterdagmiddag op het terrein achter het postkantoor een rui- termiddag gehouden. Deze middag zal verzorgd worden door de landelijke rij - vereniging „De Valouwe" uit Ede. Het is een groep van ongeveer vijf tien ruiters en amazones die om precies twee uur vanaf de Vijgendam Veenen daal zullen binnenkomen. Via de Hoog straat-Zandstraat-Hoofdstraat gaat het dan in optocht naar het terrein aan de Sandbrinkstraat, waar het publiek de demonstraties gratis kan bijwonen. Er is een uitvoerig en aantrekkelijk pro gramma opgesteld, met o.a. estafette, springen, kledingraces en behendig heidswedstrijden. Tijdens de wedstrij den zullen onbekenden aan het aanwe zige publiek enveloppen overhandigen met daarin een waardebon. ting deed zich gevoelen, omdat het werk der Diaconieën in de provincie dient te geschieden met gebruikmaking van al de middelen en de toerusting die de Kerk heden ten dienste staan. Volgens ds. ter Beek, voorzitter van het Stichtingsbestuur, betekent dat in vele gevallen een heroriëntering van de arbeid en in alle gevallen een voortdu rend zich op de hoogte stellen van de ontwikkelingen en de mogelijkheden op het uitgebreide diaconale terrein. „Voeg hierbij dat, al werkende, de be hoefte bleek te bestaan aan deskundige begeleiding van het maatschappelijk werk, zoals het uitgevoerd wordt in de verschillende plaatselijke diaconieën, dan is het duidelijk, dat één en ander de kracht der diakenen, die toch immers hun ambt als part-time krachten en als vrij willigers dienen, te boven gaat", aldus de voorzitter. Vandaar dat de Stichting in het leven is geroepen. Door de diaconieën is er in de loop der jaren steeds vaker een be- In het a.s. zomerseizoen zal enigszins worden afgeweken van de regel om op elke eerste donderdagavond van de maand raadsvergaderingen te houden. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden in de brandweerkazerne op donderdagavond 7 juni a.s. en vervol gens op woensdag 27 juni a.s., woensdag 11 juli a.s. en dinsdag 4 september a.s. In deze laatste vergadering zal de nieuwe raad worden geïnstalleerd. roep op de Stichting gedaan om met raad en daad terzijde te staan. Voor verschillende terreinen van de arbeid der Stichting zijn speciale secties ingesteld, die het bestuur terzijde staan in het beleid t.a.v. hun gebied en taken hierop uitvoeren. Dit zijn de volgende secties wier namen voor zichzelf spreken: Sectie Gezinsver zorging. Gerepatrieerdenzorg. Kinderbe scherming en Bejaardenzorg. Thans heeft de Stichi.ng kans gezien een directeur aan te trekken in de per soon van de heer B. J. Knottnerus, thans nog wonende te Den Haag. De heer Knottnerus, 41 jaar oud, pre dikantszoon, genoot zijn opleiding aan de Academie Kerk en Wereld te Drieber gen. Na zjjn opleiding werkte hij geduren de zes jaar als Wika in het Noord oosten van Groningen, in de gemeen te Nieuw-Beerta. In 1954 aanvaardde hij een functie bij de afdeling Sociale Zaken van de Ge meente Den Haag. De heer Knottnerus is ouderling van de Herv. Gem. te Scheve- nigen, maakt deel uit van de Prov. Zuid Hollandse Commissie Kerk en Samenle ving en is voorzitter van de Haagse af deling van het Nederlands Gesprekscen- trum. Van zijn hand verschenen kortelings enkele artikelen betreffende het Bejaar denprobleem. VEENENDAALSE ZWEMCLUB GAAT WEER TRAINEN De Veenendaalse zwemclub zal de ko mende week beginnen met de training van haar leden. Dinsdagavonds oefenen de jongens en daarna de heren en op donderdag de meisjes en daarna de dames. De training staat onder leiding van zweminstructeur J. W. Rompes. De wa- terpolocompetitie zal zeer waarschijnlijk in de week van 21 tot 25 mei a.s. gaan draaien. De vorige week by De Kleine Bij enkorf (D. Slok Zn, Eist) uitge geven Valleiriks is wederom niet gevonden. De nieuw uit te geven riks heeft het nummer: en is dus vijftien gulden waard. Bij inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. OPBRENGST INZAMELING NAT. HULDEBLIJK De inzameling van geld voor het Na tionaal Huldeblijk, dat het Zilveren je twee grote staten zal uitdraaien op Vorstenpaar zal worden aangeboden heeft een vjnnige lokale oorlog. India is druk in Veenendaal rond 5000,— opgeleverd. bezig op diplomatiek terrein de nodige Vele instellingen hadden hun bijdragen al j voorbereidingen te treffen. Rusland rechtstreeks overgemaakt. Twee grote machten in Azië, het communistische China en het neutrale India, staan op het punt elkaar in de haren te vliegen naar aanleiding van een „me ningsverschil" over het bezit van landstreken, die bij elkaar ongeveer viermaal zo groot zijn als Nederland. Het gaat om ongeveer 130.000 vierkante kilometer grond. Het zijn grensgebieden tussen China (en het door China al opgeslokte Tibet) en India, daar waar de Iiimelaja het dak van de wereld vormt. De ge bieden, die China opeist of inmiddels al in bezit heeft genomen, hebben voor ons onverstaanbare en onbekende namen. China maakt bijv. aanspraken op Aksai Chin, het noordoostelijke deel van de noorderlijkste staat van India: Jammu- Kashmir. Het gaat hier om ongeveer dertigduizend vierkante kilometer. De grootste landstreek, die China in bezit wil hebben, heeft men maar gemakshalve aangeduid met „NEFA", hetgeen North Eastern Frontier Agency betekent. NEFA beslaat 90.000 km1. Heel wat namen zullen echter voor ten van Rood-China. De Indische pre- ons in de loop van dit jaar een be kende klank krijgen. Verwacht wordt, dat binnenkort de woordenstrijd tussen PUTTENSE PREDIKANT BEROEPEN In de ontstane vakature wegens het ver trek van ds. Jac. Vermaas, heeft de Ned. Herv. Gemeente een beroep uitgebracht op ds. L. Kievit te Putten. mier wordt fanatiek bijgestaan door zijn minister van defensie, Krisjna Menon, die het helemaal niet heeft kunnen slikken, dat India nu al bijna vier jaren lang het hoofd hêeft moeten buigen voor het communistische China. De strijd om de Himalaja-grensge- bieden is al enkele jaren aan de gang. In 1957 legden de Chinezen een weg aan in het Indische Aksai Chin. Het tekent de omstandigheden wel, dat de Indiërs er pas achter kwamen toen de weg al klaar was. Ze konden er niets VRACHTWAGEN MAAKTE NOODLANDING De Stichting voor Diaconaal Maatschap pelijk Werk v. tl. Ned. Herv. Kerk heeft gistermiddag op een receptie haar nieuwe directeur geïntroduceerd. V.l.n.r.: mevr. Knottnerus, de nieuwe directeur en ds. F. J. ter Beek, voorzitter van de Stich ting. wordt ervan ovèrtuigd, dat India geen anti-communistische strijdbijl aan het opgraven is, maar alleen een plaatse lijk conflict eindelijk eens wil gaan rechtzetten. In Washington wordt Ame rika gevraagd er op te passen, dat Pa kistan geen streken gaat uithalen als j meer aan doen. De Chinezen waren India aan Rood-China de handen vol j veel te sterk. Eind 1959 vielen de eerste heeft en in New York doen Indische doden in het geschil, dat tot dan toe diplomaten hun best de VN ertoe te alleen met protesten en dreigementen bewegen de vijfduizend elite-soldaten, j was uitgevochten. Op 20 oktober van die India voor de Kongo ter beschik- dat jaar werden twee leden van de king heeft gesteld, naar huis te sturen, j Indian Police Party vermist, nadat zij Van Chinese zijde uit men intussen op patrouille waren gegaan naar de allerlei dreigementen, die een steeds j Kongka Pas. nabij Aksai Chin. Op 21 In de Herenstraat nabij de uitmon- donkerder karakter krijgen. De jongste oktober trokken enkele tientallen In- ding van de Plantsoenstraat moest de Chinese nota bevatte de eis, dat India j dische politieagenten op onderzoek uit. chauffeur van een zware vrachtwagen de ™litaire Pasten in de noordelijke Onverwacht werden de lichtbewapende van het expeditiebedrijf De Grebbe- grensgebieden Ladokh zal opheffen, agenten door met machinegeweren en diensf te Rhenen. rijdende in de rich- Nehroe premier van India, heeft al handgranaten uitgeruste Chinese soi ling Amerongen, plotseling krachtig een antwoord gegevenIndia zal nu daten aangevallen. De Chinezen, die remmen voor kleine kinderen die on- sta£d houden en ™et zwichten voor de verhoeds de rijbaan overstaken. De volkomen ongemotiveerde dreigemen-(zie verder pag. 4) wagen kwam tot stilstand na om zijn as te zijn gedraaid. De enorme schok van net linker-voorwiel tegen de trot toirrand was er de oorzaak van dat dit wiel volkomen afbrak. Er moest een takelwagen aan te pas kernen cm de hulpeloos geworden auto weg te slepen. Wonder boven wonder vonden er geen persoonlijke ongelukken plaats. Het zal veel sportliefhebbers ongetwijfeld interesseren, dat er in Rhenen plan- nen bestaan om tot her-oprichting van een korfbalclub te komen. In aansluiting op ons eerste bericht van vorige week, verheugt het ons, thans meer gegevens te kunnen melden. Korfbal mag in Rhenen zeker geen onbekende sport genoemd worden. Uit de oude gegevens hieromtrent blijkt, dat reeds in 1924 de vereniging „T.O.P." bestond, terwijl het bestaan van de club „RHENEN" nog bij velen her- j de laatst gehouden verloting van inneringen zal oproepen. Deze vereniging, die in goede jaren meer dan 100 leden telde, werd helaas in 1948 opgeheven. FIETS GEWONNEN Bij de v.v. Veenendaal (op Koninginnedag) heeft de heer C. Diepeveen uit Renswou de op lot 9105 een herenfiets gewonnen, terwijl mej. Schoeman uit Veenendaal de gelukkige eigenaresse werd van een damesfiets op lot nr. 1096. De nieuwe hervormde ulo aan de Westersingel zal op donderdag 24 mei a.s. officieel geopend worden. Men is thans bezig met de afwerking van het schoolcomplex, dat bouwtechnisch gezien vrij snel tot stand gekomen is. De architecten v. d. Hoef en Dekker hebben niet nagelaten om van de mo dernste middelen gebruik te maken. Zo doende is deze school een juweel van bouwkunst en efficiëncy. Het gehele terrein beslaat een opper- vlakte van 5500 m-\ In februari van het De letterlijke vertaling van de naam ICHTHUS is VIS. Het is een oud christelijk symbool dat ook tot uitdrukking komt bij de muur-versiering aan de zuid-vleugel van de school. Het is ontworpen door de Rotterdamse kunstenaar van der Smit. De duif boven het scheepje symboliseert de Heilige Geest. Het gezin (man, vrouw en kind) wordt over de levenszee gedragen door de Heilige Geest. Deze diepe sym boliek is een treffende verfraaiing van de school. vorig jaar begon men met de bouw, die af en toe stagneerde door personeelsge brek en ongunstige weersgesteldheid. Het hoofdgebouw bestaat uit twee ver diepingen met in totaal 11 leslokalen. Het interieur voldoet aan de hoogste eisen, hetgeen ook wel in de geraamde kosten 700.000,—) tot uiting komt. Achter het hoofdgebouw staat de grote gymnastiekzaal met daaronder een rij wielkelder voor 300 fietsen. De gehele school is voorzien van centrale verwar ming, neon-verlichting en als vloerbedek king is marmoleum gebruikt. De hoofd ingang van de school is gelegen aan de Westersingel. VENTJE LIEP TEGEN AUTO Het vijfjarig zoontje van de fam. S. aan de Vijgendam stak gisterenmiddag plotse ling de weg over. Hij liep tegen een be stelauto, bestuurd door de heer v. d. H. uit Veenendaal. Het ventje werd met en kele verwondingen naar het Julianazie- kenhuis overgebracht. Het ter ziele gaan van „Rhenen" vond wel voornamelijk zijn oorzaak in de ge- isoleerde ligging van de club. Behorend tot het district Gooi-Utrecht van de Kon- Ned. Korfbalbond waren de meest nabij- liggende clubs gevestigt in Amersfoort en Zeist. Hierin is de laatste 10 jaren veel verandering gekomen. De voor dit dis trict optredende regionale bond, de Goois- Utrechtse Korfbalbond, beschikt momenteel over een uitstekende zater dagafdeling voor deze streek van de pro vincie, met clubs in Veenendaal, Ame rongen, Woudenberg. Doorn, Maarsber- gen enz. Van enige geïsoleerdheid van Rhenen is dan ook geen sprake meer en gezien de grootte van onze gemeente en de alge meen bestaande belangstelling voor de typisch Nederlandse korfbalsport, moet ook hier ter plaatse een flinke korfbal vereniging kunnen bestaan. Het is de bedoeling, dat de nieuwe ver eniging zal gaan deelnemen in de zater dag-competitie met 3 afdelingen, nml. een adspirantenafdeling voor jongens en meis jes van 11-15 jaar, een juniorenafdeling voor jongelui van 16-18 jaar en een se niorenafdeling voor dames en heren van 19 jaar en ouder. Om nog in het komende seizoen 1962 1963 te kunnen starten, dient binnenkort met training en opbouw van spoedig te worden ingeschreven, .opdat de club kan worden begonnerf. Alvorens hiertoe over te gaan is het gewenst, dat een ieder, die belangstelling voor deze mooie sport heeft, zich spoedig opgeeft. Deze opgave van naam en adres kan geschieden bij de heer J. van Ber gen. Bantuinweg 46, Rhenen. Bovendien kan men zich eveneens om inlichtingen wenden tot de heer H. A. Kroes te Leer- sum, tel. 03434-222, voorzitter van de Goois- Utrechtse Korfbalbond. Met hen, die zich op deze wijze aan melden, zal binnenkort eerst een bespre king gehouden worden. Enkele weken daarna zal op het sportpark een wed strijd tussen 2 eerste klas ploegen ge speeld worden, waarvan tijdig via dit blad en raambiljetten kennis gegeven zal worden. Vervolgens staat ter voorlichting aan allen, die dit wensen, nog een mooie filmavond op het programma. Hoe eerder thans de aanmeldingen bin nen zijn, des te sneller kan met het op richten van de club en het spelen van oefenwedstrijden begonnen worden. Wij juichen het initiatief van onze pro vinciale korfbalbond ten zeerste toe en hopen dat spoedig in Rhenen de oprich ting van een bloeiende club er het ge volg van moge zijn. Het sportleven iri onze gemeente zal er wel bij varen. RUIM VIJFHONDERD GULDEN VOOR EMMABLOEM De Emmabloemcollecte, ten bate van de t.b.c.-bestrijding in de gemeente Rhenen, georganiseerd door de ver. „Ziekenzorg", heeft 520,opgebracht. Hiervan werd 465,ingezameld in Rhenen en Achterberg en 60,in het dorp Eist. ACCU'S GESTOLEN UIT AUTO Toen de Rhenenaar A.B. op de Lijn- weg zijn auto had geparkeerd wegens pech en de volgende ochtend zijn wa gen zou gaan ophalen, bleek hem dat er twee accu's uit gestolen waren. De po litie stelt een onderzoek in. VROUWEN IN VERGADERING In gebouw „Irene" vergaderde de afd. Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond. De heer K. de Bonte uit Ame rongen sprak over zijn reis naar Israël. De lezing werd toegelicht met kleuren dia's. Deze avond was tevens de af sluiting van dit seizoen. Opnieuw is Rhenen's winkelcentrum verrijkt met een gemoderniseerde zaak. Ditmaal was het de heer H. v. d. Brink, die in de Herenstraat zijn kruideniersbe- drijf heropende met een geheel vernieuwd en verjongd interieur, volledig afgestemd op zelfbediening. De heer Van den Brink begon in 1937 in een pand in de Kruisstraat. In de mei dagen van 1940 brandde zijn bedrijf tot op de grond toe af, waarna hij in juni van het jaar 1942 zijn herbouwde zaak betrok op de tegenwoordige plaats. In de fleurig uitziende winkelruimte staan nu alle gangbare artikelen over zichtelijk en aantrekkelijk geëtaleerd op moderne winkelvitrines, zoals deze in een zelfbedieningszaak thuis horen. Een uitgebreide verlichting zorgt er voor dat alles een heldere aanblik oplevert. Aan belangstelling was geen gebrek. Talrijke bloemstukken en vele geschen ken kwamen binnen en onder de velen die hun gelukwensen kwamen aanbieden bevonden zich vertegenwoordigers van de vereniging voor handel en industrie „Rhe nen's Belang", alsmede de directeur van gemeentewerken en voorzitter van de plaatselijke VVV de heer N. Souwerbren. Dank zij dit initiatief is de winkelstand van Rhenen opnieuw in aanzien gestegen. EERSTE GASTEN VOOR PRINSELIJK HUWELIJK REEDS IN ATHENE. De eerste gasten voor het huwelijk tussen prinses Sophia van Griekenland en prins Juan Carlos van Spanje, dat maandag a.s. zal worden voltrokken, zijn al in Athene aangekomen. Hier een foto van de aankomst op het vlieg veld bü Athene van de familie van de bruidegom: de graaf van Barcelona (rechts) wordt begroet door Koningin Frederika en Koning Paul. In het mid den zoent prinses Sophi^ (op de rug ge zien) haar toekomstige schoonzuster Maria del Pilar. Don Juan Carlos loopt nog steeds met zyn bezeerde arm in een doek. Geheel links prinses Irene van Griekenland met haar broer prins Mi chael (in uniform). DOSSIER. Vanaf volgend schooljaar zal in Frankrijk elk kind op de lagere school worden „begeleid" door een geheim dossier, waarin aan tekeningen worden gemaakt door de leraren der klassen die door het kind worden doorlopen en waarin gegevens van de ouders betreffende het familieleven worden genoteerd Zo zal door de leraren een A worden ingevuld als het kind gemakkelijk en intelligent de leerstof in zich opneemt en een B wanneer het gemakke lijk maar mechanisch de leer stof in zijn geheugen prent. Aan de ouders zal worden ge vraagd of het kind goed eet, goed slaapt, welke liefhebbe rijen het erop na houdt, of het een kamer voor zichzelf heeft enz. Aan het eind van het zesde leerjaar zal aan de hand van de zo verkregen gegevens een „portret" van het kind wor- den gemaakt; waarop in de vorm van een grafiek zijn in telligentie. zijn karakter en zijn schoolprestaties zullen kunnen worden afgelezen. ZAKGELD. In de V.S. ver dient 90 procent van de oude re schooljeugd zelf zijn zak geld. In West-Europa ligt dat percentage veel lager. Zo is bij een enquête in Frankrijk gebleken dat er wat het zak geld betreft drie soorten buders zijn: zij die niet in staat zijn hun kinderen zak geld te geven, zij die hun kin deren aanmoedigen zelf hun zakgeld te verdienen en zij die eenvoudigweg hun kinderen zakgeld geven. Onder de laat ste zijn 47 procent die open lijk nagaan wat de kinderen met het geld doen, 9 procent die dat heimelijk doen en 7 procent die er zich niet om bekommeren waarvoor het wordt uitgegeven. PIJP. Sinds in Engeland de regering een campagne voert tegen het roken zijn de Engelsen meer en meer van de sigaret op de pijp overge stapt. Prompt hebben de pij- penfabrikanten deze gelegen heid. aangegrepen om nieuwe modellen op de markt te brengen, waarbij meer en meer de kleine, sierlijke en versierde pijp het van de gro tere wint. Dit komt, volgens de pijpverkopers, omdat steeds meer vrouwen een pijp gaan roken. Het gaat tot de goede toon behoren om te bekennen dat men als vrouw geen pijp als cadeautje voor de man komt kopen maar om hem zelf te gebruiken. SIGARET. Om de Ameri kaanse regering te waarschu wen toch maar niet het voor beeld van de Engelse te vol gen hebben de sigarettenpro- ducenten in de Ver. Staten een verklaring de wereld in gestuurd, waarin staat dat het bedrag dat de staat per jaar aan belasting op sigaretten int voldoende is om de jaarlijkse kosten verbonden aan ruimte vaartprojecten te financieren. VRIJ. Het geld is er dus om met de ruimtevaart op de Russen vóór te blijven. Maar niet altijd de arbeidslust: sinds januari van dit jaar zijn er op de Amerikaanse raketbasissen niet minder dan 45 stakingen van het bij de ruimtevaart be trokken personeel geweest. Daar dit in Rusland niet denkbaar is zal het probleem van het „vrije westen" om bij te blijven wel altijd een pro bleem blijven. dat drie Veenendaalse heren ver vóór de officiële opening van „Bergbad" - op zaterdag 5 mei j.l. - al dagelijks in het water van dit bad te vinden wa ren? dat deze heren - twee middendertigers en één middentwintiger - omstreeks de Paasdagen 's morgens om zeven uur al hun baantjes in het halfgevul- de bad zwommen? dat de temperatuur van het water toen niet veel meer dan 10 graden bedroeg? dat, toen twee van deze „ijsberen" ziek werden, de derde op z'n eentje doorging? Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbehcer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaal weg 2 - Tel. 2918 3UN6UANS PRISMA PONTIC OMlöA voor betere uurwerken v\*

De Vallei | 1962 | | pagina 1