PAUK ■voordelig i en meer afflDQStfnra Setter Set «AArSroH ■vr'^f vP* Kulan en R.K. Unitas mogen absoluut geen misstap maken DOVO-SPARTA '57 1.79 2.98 5.35 „Sola Fide" herdenkt 25-jarig bestaan II ECHTPAAR GERTH-HAMAN: Burgerlijke stand KERKDIENSTEN nylons Sportprogramma: Roode Kruis Nieuws DINSDAGKOOPJES JUBILEUM-KOOPJES THEELICHT MELKKOKER NEST SCHALEN V V.A.B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE EDERVEEN Deed U al wat terug? Officiële bekendmaking wij worden gestuurd Gevonden en verloren MARKTBERICHTEN rngekomen en vertrokken SCHERPENZEEL wmn »d Fa. J. van den Bosch ZONDAGDIENST In Barneveld zijn ze niet van gistere. Ik heb altijd al wel geweete, dat je dat Barreveldse volkie mit gien kluit- jie in et riet kos sture, mar dat ze zoo hardhandig de zake kenne anvatte dat heb mijn toch ok nog een bietjie ver wonderd. Van de week sprak ik bij Teus de Kneuter nog een veekoper uit Barre- veld en die zee teuge mijn en Bram zonder omhaal: As dur iets ons niet naar de zin is dan knotse we dur op. We bonke dur teugen an, letterlik of feguurlik. Of dat wel heelegaar zoo goed is zou ik niet durve beweere. De koopman heb ons de heele zaak uit de doeke gedaan, waarvan we et meeste al geleeze hadde in de krante. Och, zee die, dat was nog lang niet alles. En toen begos tie te vertelle van alles wat we inderdaad al geleeze had- de. De oranjevereenniging en de raad ware gebotst. De oranjevereenniging kreeg de eierhal niet om een Koning- innebal in te versiere. In et verleeje ware dur dinge vurgekomme bij zoo'n festijn die niet deur de beugel gekund hadde en daarom niks gien bal dit jaar op de Koninginnedag. En toen was et bal. Mit alle poppe an et danse. Ze bonkte dur op. om mit de vee- kooper te spreeke. Veur et meerendeels jongelui kwam- me dur in et geweer en begoste de toestand es goed op de kop te poote. Strate opegebrooke, ruite ingegooid en meer van dat fraais. De krante hapte in de bende as in een snee brood mit kemijne kees. Dat koste ze gebruike. Vanzelf, daar zijn et krante veur. Volgens de eene lag et hier en vol gens de ander weer daar an. En de plisie zou weer es niet taktisch opge- treeje zijn en ga zoo mar deur. Nou vraag ik m'n eige toch bij dat alles af: zouwe die oproerkreeiers ach teraf gien schik gehad hebbe, dat et oanjebal niet deurging? Dur was nou ommers veul meer van te make en daardeur veul meer te beleeve Jelui motte me niet kwalik neeme: ik laat alleachtergronde buite beschou wing, mar waar hebbe we feitelik pli sie veur? Alleenig mar om ouwe vrouwtjies de straat over helpe te stee- ke en landloopende honde en katte op te pikke? Ik doch dat de dienders dur ok nog ware om de urde een bietjie te hand- have en as ze dur dan ok opknotse - om weer mit de veekooper te spreeke - dan gaat et gauw te hardhandig. Toegegeeve, ze motte uitkijke waar ze slaan en prikke, dat heb et verleeje uitgemaakt, mar motte ze alles dan mar mit een vriendelik wuifie afdoen? Ze kenne gien meppie meer uitdeele of ze staan as onminse in de krant. Nee, dan had je vrogger motte kom- me. As ie toen verkeerd wou kos ie ze angemeete krijge van de ouwe Janse en niet zoo mals. Die liep hier zoo'n bietjie alleenig de urde te handhave, mar hij kreeg dur ok meer geleegen- heid veur. As ie liep te voetballe op de mart en hij kreeg ze bij de kladde dan kos ie reekene op een prachtig andenke. Een serie strieme over je achterste, die je dur mit rood potlood niet zoo mooi op kos schildere. Mar et hielp. In die tijd gebruikte de dienders de pen alleenig as ze et mit de hande of de stok niet afkoste. En ze versleete gien twee penne in et jaar Motte we et soms prachtig vinde as ze halve strate open breeke en as stu dente mekanders boeltje in kleine stuk kies timmere? Gelukkig zijn dur nog zat verstan dige ouwers. En ik hoop dat die dur blijve. As ik vrogger es wat te klage had over een plisieman die me te graze genoome had dan kos ik van me vader dur nog net zoo'n pursie, mar een biet jie hardhandiger bijkrijge. Daarom hield ik me mond wel. En dat hielp merakels. Wout Blauwkous. Voor enkele voetbalclubs behoort de competitie reeds tot het verleden, voor anderen zal het komende weekeind de laatste wedstrijd aanbreken. D.O.V.O. en G.V.V.V. beginnen aan het bekervoetbal, terwijl er voor Kulan en R.K. Unitas twee kostbare punten moeten worden veroverd. Beide ploegen mogen absoluut niet verliezen, dat zou hun kansen sterk verminderen. Veenendaal, dat zondag weer zo'n fraaie zege behaalde op een kopploeg, moet zondag in het Utrechtse stadion tegen het 80-jarige Hercules aantreden. De blauw-witten verkeren nog steeds in ernstige moeilijkheden en zijn de laatste weken weer van slag. In Vee nendaal wonnen de Utrechtse studen ten overtuigend en zij zullen dat ook weer in Utrecht proberen. Als de Vee- nendaalse aanval weer zo verrassend voor de dag komt is er van alles moge lijk. Wel moet Veenendaal met haar beste spel voor de dag komen, want Hercules zal toch dit duel aangrijpen om te verhinderen dat men in dit feest jaar moet degraderen. Dovo speelt zaterdag de eerste beker wedstrijd op eigen veld tegen de on bekende tegenstander Sparta '57. GVVV gaat ook bekeren en doet dat in Arnhem in een wedstrijd tegen ESA. En dan twee belangrijke duels voor Veenendaalse clubs, die nog fraaie kan sen hebben op een kampioenschap. Vreemd genoeg heeft de competitie- leider aan RK Unitas een maand voet- balrust gegeven, waardoor de Unitas- ploeg werd ingehaald door een andere club en nu (tijdelijk?) de leiding kwijt is. Relatief is Unitas echter nog steeds de favoriet. Als de resterende drie wed- A.s. zaterdag BEKERWEDSTRIJD (Opheusden) Aanvang 4.15 uur. Terrein Panhuis. in de nieuwe i$j JS&jïSKWPK ESPRESSO kleuren mmmm v.a. 2.50 frwwMwOMW voor tieners en twens 1.95 FA. L. HEY Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26, Telefoon 3044 Henri Dunant. Ter gelegenheid van de herdenking van de geboortedag - 8 mei - van Henri Dunant werd aan langdurige zieken en ouden van dagen een versna pering verstrekt. Boottochten. Aan de boottocht met de J. Henri Dunant van maandag 14 t.e.m. zaterdag 19 mei a.s. zullen 3 patiënten uit Veenendaal deelnemen. DVSA is doemd. inmiddels tot degradatie ge- Valleivogels krijgt het zaterdagelftal van Maluka Muda thuis op bezoek. Hier is winst voor de Vogels zeer waar schijnlijk. Kampioen Rhenus speelt zondag op Candia de laatste wedstrijd hopelijk in de tweede klasse en wel tegen HDS uit Leersum. Voor laatstgenoemde staat er nog veel op het spel i.v.m. degradatie. Toch zal de kampioensploeg tonen dat zij de titel waard zijn en het is boven dien een prachtige oefening voor de promotiestrijd die waarschijnlijk zal gaan tegen 's-Graveland. -H- DVSA krijgt het zondag niet gemak kelijk in Wijk tegen Dorestad, maar als men in Scherpenzeel kan winnen kan het ook in Wijk. We wagen het om DVSA op winst te zetten. -B- Sportclub Rhenen kan het zwakke Beverweerdse Boys dat op bezoek komt met vlag en wimpel verslaan en daar houden we het dan ook op. plastic theelicht ook zeer geschikt voor tafelcomfoor, diverse mooie kleuren met nikkel rooster nu slechts aluminium melkkoker van zware kwaliteit. Minder kans op 't aan branden van uw melk. Inhoud ruim 2 L. Jub. koopje Emaille nest schalen 5 dig., van prima kwaliteit, crème kleurig, groen afgebiesd, van 6,35 nu slechts Alleen dinsdag 15 mei Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 VERGADERING N.C.V.B. De Ned. Chr. Vrouwenbond afdeling Veenendaal houdt op donderdag 17 mei a.s. in hotel De Korenbeurs, Markt, haar ledenvergadering. De heer M. Paats uit Alphen a.d. Rijn zal spreken over „Chris tendom en Toneel". strijden gewonnen worden is men kam pioen. Zondag komt dan de eerste van die drie. tegen Hooglanderveen op het terrein aan de Nieuweweg. Winnen is dus het parool voor de Unitas-ploeg, bij verlies worden de kansen voor VVZA wel zeer groot. Als de Unitas- spelers normaal spelen en de zenuwen uitschakelen is winst praktisch zeker. ■B- Ook voor Kulan geldt dat men tegen het vrij zwakke Soesterberg geen punt mag verspelen. Hier zijn nog twee wed strijden te spelen en als Kulan die wint kan eveneens de vlag in top. Dus Soes terberg moet het eerste slachtoffer worden voor de Kulan-kampioensdrift. Dan kan men het komende duel in Doorn rustiger tegemoet zien, want daar zal waarschijnlijk de slag wel vallen. -B- Theoretisch bestaat de mogelijkheid dat Kulan zaterdag al kampioen wordt maar dan moet het naburige Advendo de SKF'ers een handje helpen. Wint Advendo namelijk zaterdag in Doorn van DEV en wint Kulan van Soester berg, dan is Kulan kampioen. Dit is echter zeer de vraag want hoogstwaar schijnlijk zal DEV zich niet door Ad vendo laten verrassen en alles op alles zetten om haar fraaie kansen te be houden. •B- Merino's speelt de laatste wedstrijd op eigen veld tegen WOP uit Voort huizen. Op de Veluwe verloor Merino's destijds met zeer grote cijfers, maar inmiddels is Merino's vooruitgegaan en de prestaties van WOP gezakt. Mis schien een gelijk spel. ■B- Sporvereniging Panter sluit het sei zoen met de wedstrijd tegen Musketiers in Eist. Ook hier is een gelijk spel het meest voor de hand liggend resultaat. -B- NSVS krijgt de handen vol aan het stugge Rubo uit Driebergen. Waar schijnlijk zal de Neveda-ploeg het on derspit moeten delven. -B- De zaterdagclubs van Scherpenzeel en DVSA ontmoeten elkaer in Scher penzeel. Geen belangen meer want Ik ben Majoor van het Leger des Heils H. Gerth uit Veenendaal. Op 19 oktober 1887 werd ik in Amersfoort geboren en na mijn la gere schooltijd, ging ik werken als pakknecht. Bij ons thuis waren ze hervormd en ik ging ook wel eens naar de kerk. Ik had een vriend, die was bij het Leger des Heils. Een leuke knaap en we mochten elkaar graag. Als we bij elkaar waren dan sprak ik er wel eens over met hem en toen zei hij op een keer: kom ook es kij- f ken joh! Omdat het mijn vriend was zei ik: ja. Eerst dacht ik daar hele maal niet meer aan, maar toen her innerde ik me mijn belofte. Op een zondagavond ging ik. Er was een samenkomst en ik had nog nooit iets dergelijks gezien, laat staan meegemaakt. Ik keek mijn ogen uit en er gebeurde iets met me. Ik werd gegrepen door de persoon lijke getuigenissen van mensen die ik daar zo vrijmoedig hoorde spre ken. Het maakte een geweldige in druk op me en ik ben diezelfde avond tot bekering gekomen. De volgende week stond ik voor een klas kinderen van de zondag school en kort daarna werd ik inge zegend tot soldaat. Acht jaar lang werkte ik in Amersfoort onder de jeugd. Toen ik 25 was, ging ik in opleiding voor officier van het Le ger. Ik werd bevorderd en deed daardoor vrijwillig afstand van alle rechten. Ik wist dat ik vanaf dat moment niet meer roken mocht en dat ik altijd had te gehoorzamen aan de bevelen die het Leger mij zou geven, onverschillig wat dat ook zou zijn. In 1922 trouwde ik en tot 1930 ben ik zowat in alle provincies werkzaam geweest. Wij worden ge stuurd. Wij krijgen een marsorder dat we op moeten breken om er gens anders te gaan werken. Het was niet altijd even gemakkelijk. Ze hebben me wel eens met stenen gegooid en in de veenkolonie sne den ze met messen het uniform van mijn lichaam. Ze denken vaak dat iedereen bij het leger uit de goot De Hervormde Evangelisatievereniging „Sola Fide" herdenkt deze maand het 25-jarig bestaan. Dit feit is in intieme kring gevierd en bestond alleen uit een kerkdienst welke zondagmorgen werd gehouden en waarin voorging de hervormde predikant ds. Goedhart. Hy bediende het Woord uit 1 Corinthe 15 vers 32. De herdenkingsdienst werd ook bygewoond door burgemeester en wethouders. Historisch gezien is Sola Fide ont staan na de dood van de predikanten Jongebreur en Snoek. Er was toen een kleine groep die geen genoegen nam met de kerkelijke ontwikkeling bij de Herv. Gem. en waaruit een comité ge sticht werd. Eén der kopstukken hier van was Dr. J. G. Thoomes. De eerste bijeenkomst werd in mei 1937 gehouden in gebouw Eltheto, waar wijlen Dr. Lodder uit Doorn preekte. Deze noodgemeente groeide allengs uit en er werd alsnog getracht tot een overeenkomst te komen met de ker- keraad van de Herv. Gem. Deze wilde echter principieel niet voldoen aan de wensen van de noodgemeente, temeer daar er naar de mening van de Herv. Gem. teveel verschillen bestonden. Het hoofdmotief hierbij is altijd een theo retisch verschil geweest. VEENENDAAL UITVOERING MUZIEKVER. „IRENE" De muzlekver. „Irene" te Ederveen hoopt zaterdag a.s. haar jaarlijkse uit voering te houden in het marktgebouw aan de Schras. Het corps zal concerteren o.l.v. de dirigent de heer Hasselaar. In de pauze zal de bekende jeugdband The Blue Sharks optreden. Na de pauze volgt het optreden van het toneelgezelschap P.I.T. uit Renswoude met het stuk ge titeld De Rebel. Aan het slot volgt een grote verloting. 5{et woord ió aan: „Sola Fide" was toen een vereniging met een bestuur, waarbij men alles wat men deed in feite kerkelijk onwettig was. In 1951 stichtte men het gebouw aan de Eikenlaan, waar tot 1955 toe kerkdiensten gehouden werden met gast-predikanten. In dat jaar Sola Fide was uitgegroeid tot 1400 zielen - ging men over tot het beroepen van een vaste voorganger, in de persoon van ds. Goedhart die op 6 december 1955 werd bevestigd. Drie jaar later kwam de officiële er kenning af van de provinciale kerk vergadering, van welk moment af alle diensten wettig werden en alle kerke lijke handelingen waren toegestaan. Met koos toen voor Sola Fide „Door het geloof alleen" ook een kerkeraads- commissie. Vorig jaar werd de tweede predikant beroepen - ds. A. Bos - terwijl de ver eniging thans 2500 zielen telt. Het Leger des Heils herdenkt dit jaar haar 75-jarig bestaan. Vanaf het moment van haar oprichting tot op de huidige dag, heeft deze internationale organisatie haar heil zaam werk ferricht op een wijze die grote bewondering afdwingt. Talloos velen hebben via het „Leger" Jezus Christus als hun Verlosser en Zaligmaker leren ken nen, terwijl duizenden maatschap pelijk gestranden, ja dikwijls wan- hopigen in het „Leger" een veilige haven vonden. Door middel van de actie „Doe wat terug" wordt het Nederlandse Volk in de gelegenheid gesteld van haar waardering blijk te geven. Plaatselijk kunt U dit doen, door een bijdrage te storten in de be kende „Kerstpotten" die voor dit doel op vrijdag 18 en zaterdag 19 mei in de Hoofdstraat en aan de Markt zullen worden opgesteld. Tevens zal op zaterdag 19 mei door vele Veenendaalse jongelui een buscollecte worden gehouden. Veenendalers toont uw dank baarheid en DOE WAT TERUG! C. N. van Kuyk Wethouder Gemeente Rhenen DRANKWET Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat op 7 mei 1962 bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van Christiaan Cornelis On derstal, pensionhouder, wonende te Rhe nen, Cuneraweg 390 om een verlof A voor de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein voor het voorhuis met serre van voornoemd perceel. Binnen twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van dit verlof schriftelijke bezwaren bij ons inbrengen. Rhenen, 8 mei 1962 Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, Th. v. d. Willik. Gemeente Ede INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING Voor de kinderen, geboren in het twee de halfjaar van 1961 zal gelegenheid wor den gegeven tot het ontvangen van de eerste inenting tegen kinderverlamming en wel te Ederveen op dinsdag 15 mei 1962 om 2 uur in de Consistoriekamer der N. H. Kerk; Ede op vrijdag 18 mei 1962 van 2 tot 4 uur in het gebouw van de G.G.D., Brouwerstraat 3; Lunteren op dinsdag 22 mei 1962 van 2.30 tot 3 uur in het Groene-Kruisgebouw. Aan de ouders of verzorgers van de be trokken kinderen zal een oproepkaart worden verzonden. Zij, die enkele dagen vóór de inenting nog niet in het bezit zijn van een oproep, dienen zich hiervoor te vervoegen op de afdeling bevolking (loket 5) van het gemeentehuis. Men dient bij de inenting de oproeping en het oran je inentingsboekje over te leggen. gehaald is, maar dat is niet hele maal zo". -B „Ik ben Majoor van het Leger des Heils H. Gerth-Haman uit Veen endaal en ben op 4 februari 1890 in Rotterdam geboren. Mijn ouders hielden veel van het Leger. Vader is jong gestorven en mijn moeder en twee zusters waren ook aan 't Leger. Als kind van 7 jaar ging ik al naar de samenkomsten. Later werd ik Jongsoldaat en ik hielp mee aan een post in Rotterdam. Toen ik zes tien was, kreeg ik opdracht om met de Strijdkreet te gaan colporteren. Ik zocht de kroegen op en ging van de een naar de ander. Veel mensen lachten me uit en vaak werd ook de spot met mij gedreven. Weer ande ren begrepen mij niet. Ze vroegen zich af hoe een jong meisje zich aangetrokken kan voelen tot zulk werk. Toch waren er ook mensen die gegrepen waren door dit werk en dat was mijn grootste voldoe ning. Bij die post was ook achterbuurt werk. Daar heb ik ook aan meege holpen. Het is hier niet de plaats om over te praten, maar wat ik daar gezien, gehoord en meegemaakt heb In 1918 ging ik naar de kweek school voor officier en in 1922 trouwde ik. Tot 1930 trok ik met mijn man mee naar zijn verschil lende standplaatsen in ons land". -B- „In 1930 kregen wij een marsor der om naar Indonesië te vertrek ken. We wisten niet waar we naar toe moesten en wat we er moesten doen. Pas in Singapore hoorden we dat we in Bandoeng gestationeerd zouden worden. Het was er hard werken, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, maar dat hinderde ons niet. Zeven jaar na onze aankomst, werden we naar een lepra-kolonie gedirigeerd. Dat is een wereldje a- part waar melaatsen wonen, die door hun familie afgeschreven zijn. Wij zaten op een post in de bergen, meer dan 100 km. vanaf de bewoon de wereld. Onze patiënten leden aan VEENENDAAL Gevonden: 1 paar zwarte dames glacé,s; 1 duimstok; 1 lederen rechter motorhand schoen; 1 kinderportemonnaie met in houd: w.o. foto's; 1 ketting met medaillon en foto; 1 autobinnenband; 1 kinderbril; 1 grijs colbertjasje en groene stropdas; 1 paar bruine hoge schoenen; 1 plastic regenjas; 1 witte plastic voetbal; 1 paar zwarte damesglacé's; 1 bruine aktetas met platte ijzeren plaatjes; 1 wit kinder schoentje; 1 sleutelring met 3 sleutel; 1 roodachtige kanarie met donker kopje en vleugel topjes; 1 melkkrat; 1 zonnebril met zwart montuur; 1 rode autoped. Verloren: 2 bankbiljetten; 1 zilveren schakelarmbandje (dames); 1 gouden he- renring met rode ovale steen; 1 br. da- mesportemonnaie met inh. w.o. foto's; 1 ring met bromfietssleutel; 1 rode auto ped met creme spatborden; 1 bruine le deren heren portemonnaie met flink be drag aan geld w.o. 1 bankbiljet van 100,1 zwemabonnement; 1 doublé armband; 1 ring met 2 sleutels;; 1 vier kante hoofddoek met rozenmotief; 1 geel zwarte kanarie, kop en vleugels zwart; 1 zwarte plastic portemonnaie met inh., w.o. foto's; 1 herenarmbandhorloge met groen bandje; 1 groene autoped; 1 en veloppe met inhoud, zijnde 12,50; 3 au tosleuteltjes in étui; 1 blauwe herenregen jas; 1 bruine damesportemonnaie met in houd; 1 handwerkje in plastic zakje. AMERONGEN Verloren: Autosleutel van Morris no. 554. ELST Gevonden: twee paar 2e hands dames- schoene (bij de Stokweg); dameshorloge (zwart bandje); Kinderrijwiel. Verloren: herenpolshorloge en nieuwe werkjas. RENSWOUDE Aan komen lopen: 1 jonge herdershond. SCHERPENZEEL Aanvoer eieren 900.000 stuks. Prijzen 10,25 tot 10,75 per 100 stuks. Handel traag. een vreselijke ziekte. Ze zijn vaak vreselijk gehavend, hebben soms geen vingers, benen of voeten meer. Hun landgenoten zijn zo bang voor deze besmettelijke ziekte, dat er geen mens in de kolonies wilde helpen. Toch moesten ook deze patiënten hulp hebben en wij hebben dat naar ons beste kunnen gedaan. Zo heb ben we o.a. vijf jaar gewerkt zonder één dag verlof. Natuurlijk hadden we ons aan dit werk kunnen ont trekken door ons ontslag als offi cier aan te vragen, maar dat hebben we niet gedaan. Ook niet toen we geruime tijd als enigste Europe anen daar werkten. Later kwamen we op een bede laars-kolonie terecht waar we de zorg hadden over zeshonderd zwer vers, mannen, vrouwen en kinderen. Omdat we zelf geen kinderen had den, hebben we toen een 3-jarig vondelingetje geadopteerd. Vorig jaar is ze met een Hollandse man getrouwd. Ze woont nu in Alkmaar. Bijna vier jaar hebben we doorge bracht in een interneringskamp van de Jappen. We wisten van elkaar niet of we leefden, maar toen we bevrijd werden, vonden we elkaar weer. Op 65-jarige leeftijd kregen we pensioen. We hadden zolang in de wildernis gezeten dat we graag naar Holland terug wilden. Nu wonen we in Veenendaal en helpen nog zoveel mogelijk mee. We zijn blij dat we al dit werk niet moesten doen, maar mochten doen!". -B- Tot zover geachte lezers het le vensverhaal van 't echtpaar Gerth- Haman, twee van de vele duizenden die het Leger dienen. Twee mensen die helemaal niet prat gaan op hun verrichtingen en ongetwijfeld beseffen dat ook zij in hun leven fouten maken, grove fou ten soms waardoor andere pijnlijk getroffen kunnen worden. Maar ondanks deze tekortkomin gen hebben zij werk, veel goed werk verzet voor vele anderen. Deed u al wat terug VEENENDAAL Geboren: Geertruida, d.v. H. J. Zoeten en H. J. Muller; Arris, z.v. F. Haalboom en E. Bos; Marius, z.v. J. W. Jansen en W. Versteeg; Harmen, z.v. J. H. ter Haar en J. L. van Veldhuizen; Jacoba, d.v. E. de Kamper en H. A. Poot; Jan Martin, z.v. J. Heikamp en J. J. Onink; Wijnand, z.v. D. van der Meijden en J. W. Mostert; Ali Engelina, d.v. W. L. Bakker en J. van Wakeren (geb. in Rhenen). Ondertrouwd: H. J. Rustenhoven en A. Spies; H. van Veldhuisen en G. Legemaat; C. van de Kraats en E. P. Brinkhuis. Gehuwd: W. van Engelenburg en E. Pater; G. B. van den Brink en M. Gaas beek. Overleden: A. van de Haar, 85 jaar, wed.naar van S. van Dijk; A. Spies, 78 jaar, wed.naar van W. van Zoest; C. B. Sjoer, 11 jaar (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Harro Dirk, z.v. R. Schuring en H. W. R. Linde; Albert Folkert, z.v. A. F. Schuurman en G. van Baaren; Ali Engelina, d.v. W. L. Bakker en J. van Wakeren; Nicole, d.v. N. Baartwijk en J. J. A. Altink; Pieter Antonie, z.v. J. P. Hensen en J. van de Bovenkamp; Dirkje, d.v. A. Budding en W. van de Craats; Geurt Jan, z.v. J. van Walsem en D. van Ingen; Herman, z.v. H. Meyer en G. H. van Sloten; Margaretha, d.v. J. van de Vendel en D. de Wit; Anna Elisabeth, d.v. A. J. Verbeek en W. F. Zegwaard; Anita Adriana, d.v. A. Baars en G. A. van der Werf. Ondertrouwd: R. van Dijk en J. A. Bunt; S. A. Laponder en C. J. Houtriet. Gehuwd: J. F. van Ingen en S. C. van Walsem; C. Drost en.G. Lodder; K. van Burken en C. W. Aartse; H. Deijs en G. W. van Willigen. Overleden: N. van den Berg, 75 jaar, wed. van C. A. Blok (overl. te Tilburg); A. H. Maatkamp, 68 jaar, e.v. M. Ver- woert (overl. te Wageningen). AMERONGEN Ondertrouwd: G. Drost en H. van Dijk; C. Wagensveld en C. W. Nieuwland. RENSWOUDE Geboren: Jacoba Gijsbertha, d.v. C. van Ekris en A. van den Broek. EDERVEEN Geboren: Gerritje B., d.v. H. van Don kelaar en J. G. Borren. RHENEN Ingekomen: A. G. Diepeveen, van Zandvoort; G. J. Vasse, gez., van Heerenveen; J. H. Gro tenhuis. gez., van Nijmegen; A. Evers, gez., van Sliedrecht; G. J. A. Baijens, Hatert, gez., van Ede; M. J. H. Breebaart, gez., van Wageningen; J. A. van den gez., van Schiedam. Vertrokken: H. Oskam, naar Ermelo; K. Hissink, naar Wageningep; H. Verhaar, naar Ot- tersum; P. J. J. Jakobs, naar Wageningen; J. Bouwers, gez., naar Tilburg; O. A. Kühn, gez., naar Wageningen; M. C. Drost, naar Echteld; S. C. van Walsem, naar Amerongen. AMERONGEN Ingekomen: I. van der Beek, van Doorn; A. Kui pers, van Groningen; A. d'Audretsch-de Zwaan, gez., van Nw. Guinea; A. van de Wetering en J. van Gent, van Soest; S. C. van Ingen-van Walsem, van Rhenen. Vertrokken: A. J. de Muijnck, naar Leersum; M. van Mourik, naar Tiel; F. F. van Gelder, naar Hengelo. WOONHUIZEN VERKOCHT Door notaris C. J. Holsheimer wer den woensdagmorgen in hotel „De Ho levoet" bij inzet publiek verkocht de woonhuizen 14 en 16 aan de Linden- laan, resp. bewoond door de fam. Van Eist en Van Bruggen. Perceel nr. 14 werd afgemijnd door R. Voorhoeve te Zeist op 15.000,en nr. 16 door Jo. van Eist te Scherpenzeel op 14.000, NIEUWE MAAIMACHINE Op de laatstgehouden raadsvergade ring stelde de raad een krediet be schikbaar van 4.500,voor de aan koop van een maaimachine ten behoeve van het maaien van de plaatselijke sportvelden. Deze machine, een Ran- somes Sportcutter, met drie snijcylin- ders en een totale werkbreedte van 2.10 m., is inmiddels aangeschaft en vandaag in gebruik genomen. In ruim een uur zag het sportveld van de SVV op Wittenberg er uit als een biljart laken en bleek deze machine een goede aanwinst te zijn. IETS NIEUWS OP GEBIED VAN AFWASMACHINES Een afwasmachine die in een keer de vaat van een maaltijd voor vijf personen afwast en de borden daarna opbergt voor de volgende maaltijd, wordt in Yeovil ge produceerd en zal waarschijnlijk in sep tember ook voor de uitvoer beschikbaar zijn. De afwasmachine heeft reeds grote be langstelling op het Continent gewekt. De machine, die vol-automatisch is en zich zelf uitschakelt wanneer het werk ge daan is, heeft de opening aan de voor zijde, inplaats van aan de bovenkant. Slechts het water is in beweging zodat teer porcelein niet kan schilferen of bre ken. Speciaal onder een schuine hoek spuitende waterstralen worden gebruikt om elk deel van het aardewerk te was sen. In nog geen tien minuten is de ge hele afwas gedaan. Een ingebouwd verwarmingselement ver hoogt de temperatuur van het water van 140 tot 185 graden Fahrenheit en de eigen warmte van de machine zorgt voor het drogen. VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeginde- weij, 5 uur ds. J. Vermaas (H.D.) Julianakerk 9.30 uur ds. J. Vermaas, 5 uur ds. P. de Jong (H.D.) Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur ds. A. Vroegindeweij (H.D.) Sionskerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. D. v. d. Berg (H.D.) Veeneind 3 uur ds. D. v.d. Berg, woens dag 16 mei 7.30 uur ds. Dorsman van Staphorst. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindeweij Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over- duin, 5 uur ds. Van Enk, 7.30 uur za terdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Wielenga (H.A.) dankz. H.A. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst, donderdag 17 mei 7.30 uur ds. Schipaanboord van Apeldoorn Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. De Pree. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimonium laan 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Goedhart. RHENEN Herv. Kerk 10 uur ds. Dijkstra, 7 uur ds. Van Leeuwen (jeugddienst). Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. v.d. Velden, 5 uur ds. Koele van Nijkerk. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur lees dienst, donderdag 17 mei 7.30 uur ds. Van Gilst uit Lisse. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst, dinsdag 15 mei 7.30 uur ds. Lichtenberg. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, maandag 14 mei 7 uur ds. v. d. Pol van Ede. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Breugem. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Vuyk van Oosterbeek. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis. 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst, donderdag 24 mei 7 uur ds. Van Dijk. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Anker van Rotterdam, 6.30 uur ds. Klootwijk Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Ubels van Djakarta. Ver. Vrijz. Herv. 10.15 uur De Schans, mej. dra. Feikema. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 (H.D.) en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst, donderdag 17 mei 7.30 uur ds. v. d. Poel van Ede. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Dee van Ede. Voor de m kleine slaapkamer! dubbeldivanbed stapelbedden wentelbedden zowel eenvoudige als luxe uitvoe- ringen. Hoofdstraat 6 Veenendaal DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. Reydon, telef. 2134. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Zuidcrsma, Hoofdstraat 53, telef. 2123. RHENEN: Dr. B. Stegeman, telef. 315. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. ter Velde te Renswoude, telefoon 08387-450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars, v. Ommeren: Dr. v. Ommeren te Eist, telef. 08377-232. Praktijken Rijnten, Buining, Mellema: Dr. Mellema te Doorn, telef. 03430-2525. SCHERPENZEEL: Ds. v. Vulpen, telefoon 03497-220.

De Vallei | 1962 | | pagina 2