zonnige schoenen Wie mag niet in gemeentraad? RIJLES? MARINO! HISTOR JE MOET DE MEISJES HEBBEN „Paardenraces" maandag begonnen ARAM De Heer der slangen RHENEN AMERONGEN SCHERPENZEEL cadeaus voor moeder Maak 't moo! - schilder zelf - kies het beste - gebruik speciaal voor U gemaakt! door Martie Verdenius Bakker dook in Bermsloot MOEDERDAG Mevr. Buddingh lid Prov. Staten DE BROMFIETSER Weer groter aantal donors MAURITS ADELBERT WON EERSTE PRIJS Zomertentoonstellingen in Rhenen's Streekmuseum PRETTIG SCHOENEN KOPEN TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 11 MEI Elegante flat met grappig strikje op voorblad. Modern geprent I leer. Wit en gebroken wit. Model 28 7.95 nylons - altijd welkom geschenk op Moederdag Doe een goede keus uit Bata's feestelijke nylon-collectie. v.a. f. 1.45 in alle nieuwe tinten met en zonder naad. Bij de wet van 12 maart 1958 is de gemeentewet op het stuk der incompatibi- liteiten gewijzigd. Incompatibiliteiten zijn betrekkingen, die onverenigbaar zijn met het lidmaatschap van de gemeenteraad. Het is niet de eerste maal, dat de ge meentewet op dit punt gewijzigd is. En wy durven gerust te voorspellen, dat de jongste wijziging evenmin de laatste geweest zal zijn. De nieuwe regeling ver kreeg niet de algemene instemming der Staten-Generaal. Zy werd in de Tweede Kamer met 73 tegen 55 en in de Eerste Kamer met 36 tegen 19 stemmen aangeno men. Bovendien heeft de Minister van Binnenlandse Zaken bij de mondelinge be handeling van het wetsontwerp in de Eerste Kamer de toezegging gedaan de kwestie der incompatibiliteiten by de herziening der gemeentewet opnieuw te be zien. In het licht der gemeenteraadsverkiezingen lykt ons het onderhavige probleem voldoende actueel om een beschouwing te wijden aan de belangrijkste punten van de nieuwe wet. Personen boven en onder ik' Raad Volgens de nieuwe wet is Wet lidmaat schap van de gemeenteraad onverenig baar met de betrekkingen van: Minister, Staatssecretaris, Commissaris des Konings in de provincie, lid der Gedeputeerde Sta ten en Griffier der Staten. Hierdoor wordt vermenging van bevoegdheden voorko men. Het toezicht op handelingen van het gemeentebestuur mag niet samenval len met het lidmaatschap van dat be stuur. Personen, die boven het gemeen tebestuur staan, zijn dus van het raads lidmaatschap uitgesloten. In de tweede plaats worden personen, die onder het gemeentebestuur staan, uit de gemeenteraad geweerd. Ambtenaren en arbeidscontractanten, die in dienst van de gemeente zijn, mogen dus geen lid van de raad worden. De interne verhou dingen moeten zuiver worden gehouden. Dezelfde persoon kan niet lid van een bestuurscollege en tevens aan dat colle ge ondergeschikt zijn. Een raadslid, te vens gemeente-ambtenaar, staat niet vrij en onafhankelijk tegenover het gemeen tebestuur. Vrijwilligers, die hulpdiensten verrichten Op laatstbedoelde incompatibiliteit be stonden enkele uitzonderingen, o.a. voor vrijwillige leden van de brandweer. De nieuwe wet heeft deze uitzondering uit gebreid tot allen, die als vrijwilliger, niet bij wijze van beroep, hulpdiensten ver richten. Blijkens de Memorie van Toe lichting heeft de Minister van Binnen landse Zaken in dit verband gedacht aan vrijwilligers bij de politie en in het alge meen bij de organen der burgerlijke ver dediging. De Minister heeft er op gewe zen, dat bedoelde vrijwilligers in een ge heel andere verhouding tot het gemeente bestuur staan dan ambtenaren. Nu ver wacht moet worden, dat het aantal „vrij willigers" in gemeentedienst sterk zal toenemen, zou vooral in kleinere gemeen ten hun uitsluiting van het raadslidmaat schap tot grote praktische moeilijkheden kunnen leiden, aldus de Minister. Geestelijken en beroepsmilitairen De gemeentewet bevatte nog een derde groep van personen, voor wie de toegang tot de raad verboden was. Oorspronkelijk behoorden daartoe de „geestelijken en bedienaren van de godsdienst", de krijgsman in werkelijke dienst" en de onderwijzer van het lager of middelbaar onderwijs". In 1931 verdween de uitsluiting van geestelijken en bedienaren van de gods dienst uit de gemeentewet. Te dien tijde werd evenwel een voorstel van een Twee de Kamerlid om ook de uitsluiting van de krijgsman in werkelijke dienst te schrap pen verworpen. Het militaire belang zou zich tegen toelating van beroepsmilitairen verzetten. De politiek moest buiten het leger blijven. Het als collega's zitting ne men in de raad door militairen van ver schillende rang achtte men ongewenst. Tenslotte zou het raadslid, tevens be roepsmilitair, niet voldoende onafhanke lijk zijn, omdat een militair te allen tijde overgeplaats of opgeroepen kan worden. Al deze bezwaren schijnen thans als sneeuw voor de zon te zijn verdwenen. De nieuwe wet heeft voor beroepsmili tairen de toegang tot de raad vrij gemaakt zonder dat daartegen ook maar één be zwaar werd gehoord. De onderwijzers De incompatibiliteit van de onderwij zers van het lager of middelbaar onder wijs is reeds in het verleden'«en struikel blok geweest. In 1928 wilde de regering meer eenheid in deze uitsluiting brengen door ook de onderwijzers bij het handels- en bij het nijverheidsonderwijs van het raadslidmaatschap uit te sluiten.. Blijkens het Voorlopig Verslag van de Tweede Kamer rees hiertegen verzet. Men wees er op, dat sommigen van deze onderwij zers bedoeld onderwijs slechts enkele uren per week geven of wel hun taak in een andere gemeente verrichten. Voor deze bezwaren zwichtend stelde de regering toen voor de uitsluiting van onderwijzers geheel te schrappen. Doch ook hiermede kon de Tweede Kamer zich niet vereni gen. Het regeringsvoorstel bracht name lijk met zich mede, dat de onderwijzers bij het bijzonder onderwijs wel tot de raad toegelaten zoude worden, maar niet de onderwijzers bij het gemeentelijk open baar onderwijs. Deze laatsten zouden im mers als gemeente-ambtenaren uitgeslo ten blijven. Dit verschil in behandeling beschouwde de Tweede Kamer destijds als meten met twee maten en dus on rechtvaardig. Zo werd in 1930 zonder hoofdelijke stemming een amendement aangenomen, waarbij de uitsluiting van de onderwijzer van het lager en middelbaar onderwijs gehandhaafd werd. In 1956 meende de regering een oplos sing van het probleem te hebben gevon den door enerzijds de uitsluiting van on derwijzers te schrappen en anderzijds ten behoeve van het onderwijzend personeel van gemeente-scholen een uitzondering te maken op de regel, dat gemeente-ambte-r naren geen lid van de raad mogen zijn. Ditmaal ging de Tweede Kamer accoord met de voorgestelde opheffing van de al gemene uitsluiting van onderwijzers. Doch het verdere regeringsvoorstel kon geen genade vinden in de ogen van de Tweede Kamer. De combinatie van raadslid en onderwijzer van een gemeentelijke school achtte de Tweede Kamer ongewenst. De gemeentelijke onderwijzers worden door de raad benoemd. Een onderwijzer, te vens raadslid, zou dus invloed kunnen uit oefenen op de benoeming van het hoofd van zijn eigen school. Wordt de onder wijzer-raadslid wethouder, dan wordt hij tevens chef van het hoofd van zijn eigen school. Een gezonde democratie eist, dat de gezagsverhoudingen zuiver worden ge houden. Wie ondergeschikt is aan het ge meentebestuur, behoort daarvan geen deel uit te maken. Op grond van deze overwe gingen schrapte de Tweede Kamer met een betrekkelijk kleine meerderheid van 79 tegen 49 stemmen de voorgestelde uit zondering ten behoeve van het onder wijzend personeel van gemeente-scholen. Ingevolge de nieuwe wet mag het on derwijzend personeel van alle bijzondere en Rijksscholen thans lid van de gemeen teraad zijn. Onderwijzers en leraren van gemeentelijke scholen blijven daarentegen uitgesloten van het lidmaatschap van de raad der gemeente, waaraan zij onderge schikt zijn. Wonen zij buiten die gemeen te, dan mogen zij wel lid van de raad van hun woongemeente worden. De echtgenoot van de uitgeslotene In 1931 werd in de gemeentewet een bepaling opgenomen, welke ook de echt genoot van de uitgeslotene verbood lid van de raad te worden. Bij de jongste wijziging van de gemeentewet achtte de regering het gewenst deze uitsluiting te handhaven met het oog op de band, die tussen echtgenoten bestaat. Doch een kleine meerderheid van de Tweede Kamer dacht er anders over en maakte de weg naar het raadslidmaat schap weer vrij voor de echtgenoot (echt genote) van de uitgeslotene. Mr. C. A. B. B. Fa. v. d. Pol Verl - Glas - Behang Gortstr.49, Veenendaal,tel. 31 26 Wanneer een jonge bromfietser luid kletterend met het lef van „moet-je-mij- zien" het verdere verkeer inhaalt, pas seert en snijdt, zeggen ze: „Kijk nou toch, wat gevaarlijk! daar moesten ze nou 's wat aan doen!" Ik vraag me dan af: WAT DOEN??? Naar de knul toegaan en (stel dattie naar je zou luisteren) oreren: „Knaap, je denkt dat het stoer staat, maar het is alleen maar gevaarlijk. Het kan je je armen, benen of ogen kosten. Het kan je ver minkt maken voor het leven!" Lieve mens, je kunt net zo goed tegen bij en flitst door het gele licht. Hij slipt over tramrails en scheurt om een bocht. Hij ontwijkt op een millimeter een spe lend kind en op een haar een fietser. Hij is koning in het verkeer, die Sjors toch. Hij passeert rechts. Hij neemt links voor rang. Herstel: hij neemt altijd voorrang. Misschien loopt het goed af. Deze keer, volgende keer, altijd. Dank zij de voor zichtigheid van de andere weggebruikers. Maar de statistieken liegen niet. Als Sjors d'r niet an gaat, dan gaat Kees d'r an. Herinnert u zich Kees niet meer? Met dat meisje, wat altijd bij 'm achter Om het vege lijf te redden is woensdag morgen om half elf de Veenendaalse bakker R. met zijn volbeladen bakfiets met hulpmotor in de modderige berm- sloot langs de Parallelweg gereden. De bestuurder kwam er met een nat pak af. Het ongeval gebeurde doordat de automobilist K. uit Veenendaal. komend vanuit de Zuivelstraat, de bocht op de Parallelweg te groot nam en aan het slippen geraakte. De bakker zag de auto recht op zich af komen en stuurde toen zijn bakfiets prompt in de sloot. Behalve een nat pak en het verlies van een groot aantal broden, liep dit alles, dank zij het kordate besluit van de bakker, goed af. De bakfiets is met een takelwagen op het droge gebracht. Maandag 7 mei, 's morgens om half negen, zijn in Veenendaal „paar- ienraces" begonnen. Dit alles in het kader van de voorjaarsactie van le Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel Nijverheid" die ook dit keer weer met deze mei-attractie in de roos geschoten heeft. Hoewel het maandag nog vrij rustig was, werd het dinsdag vooral in het centrum al drukker. De grootste drukte verwachten de winkeliers op de drie laatste dagen van de week, in het bij zonder de vrijdagavond en de zaterdag middag. De vrij eenvoudige opzet van de paardenrace-actie blijkt bij het ko pend publiek in de smaak te vallen. Men behoeft niets te rijmen of te dich ten - het is alleen maar een kwestie van een enveloppe invullen en inleve ren. Bovendien kunnen de kansen ver deeld worden, zodat tenslotte iedereen wat kan winnen. Voor de gratis reis naar Duitsland, België of Luxemburg op een zaterdag in juni van dit jaar, hebben zich al di verse kandidaten aangemeld. Zij die n.l. een „Veense Toonbank" hebben ont vangen met een afgebeeld busje in de advertentie van Reisbureau De Haas op pagina drie, kunnen aan deze gratis reis deelnemen. De betreffende krant dient men dan in te leveren op Hoofd straat 108. Wellicht ten overvloede ver melden wij nog even dat tijdens de voorjaarsactie de normale winkelslui ting van kracht is. Moeder, reeds vanaf t pril begin De grootste binding wel in 't gezin Wordt met moederdag extra verwend Daarvoor is moederdag bekend Wanneer haar stoel dan wordt versierd (Immers, de dag van moeder wordt ge- [vierd) Bedenk dan steeds, zij is het waard Elk kind eert moe naar eigen aard De één eert haar in bloementaal Maar eren doen we haar allemaal Beginnend met thee en beschuit op bed De thee, met heel veel zorg gezet Smaakt moeder die dag extra goed Juist door de liefde, die zij ontmoet Vereer haar met een klein geschenk Ten bewijze, dat je aan haar denkt Want moederdag spreekt voor zichzelf Vaak beseft een kind nog niet de helft Van alles, wat zij voor ons doet En de liefde, die men van haar ontmoet Zij staat steeds voor de kinders klaar Niet één, maar elke dag van 't jaar Vandaar, dat een baby zeer terecht Vaak als eerste woordje „mama" zegt Voelt men zich als pa die dag bekort? Weineen: als 't de dag van moeder wordt Is pa met de kinders mee verheugd Want moederdag schenkt steeds weer [vreugd Mocht moeder er echter niet meer zijn Men denkt aan haar; met 'n gevoel van [pijn Wordt dan een bloemetje, geen groot [boeket Geplaatst bij moeders laatste portret J. M. Mevr. H. Buddinh-de Vries Lentsch te Veenendaal, is benoemd tot lid van de Provinciale Staten van Utrecht. Dit in verband met het feit dat mevr. mr. E. Veder-Smit te Zeist haar benoeming niet had aanvaard. Mevr. Buddingh-de Vries Lentsch werd op 16 februari 1929 te Nieuwendam gebo ren. Na de HBS bezoeh; zij de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Amster dam en behaalde daar de acte M.O. Li chamelijke Opvoeding. Een jaar later deed »dj met goed gevolg Staatsexamen Heil gymnastiek en Massage. Vervolgens ver bleef zij een half jaar in Californië, waar zij een nieuw oefensysteem bestudeerde voor kinderverlammingspatiënten. Haar politieke carrière begon in 1954 toen in Veenendaal een afd. van de VVD werd opgericht en zij tot secretaresse werd ge kozen. In 1958 werd zij in de raad ge kozen. „Sjors, waartm zo hard? Van mij hoeft 't niet, ik vin 't zo eng!' een boomstam aan gaan praten. Op z'n allerbest zou hij antwoorden: „Och, je bent gek! Mij kan niks gebeuren". De statistieken wijzen uit, dat hem wel wat gebeuren kan. Maar hij gelooft het niet. Niet als Pa het zegt. Niet als de politie het zegt. Niet als de speciale ac ties van het Verbond voor Veilig Ver keer het op de tévé, door de radio en in honderden kranten laten weten. Sybe- risch blijven ze er onder En daarom is er alleen nog het meisje. Het meis je, dat met de armen om hem heen ge slagen, mee geniet van de snelheid, de spanning, het gevaar. „Kén je nog harder, Sjors?" Ja, Sjors kén nog harder. Hij kén alle auto's voor op de brommer zat vastgeknoedeld Dubbele schedelbreuk, volgens de sta tistieken. En toch was dat meisje z'n enige kans geweest, want meisjes doen wel vaak alsof, omdat ze weten, dat het stoer lijkt, maar ze houden eigenlijk niet zo erg van snelheid. Als klein meisje hebben ze op de jongere broertjes en zusjes moeten passen „voorzichtig oversteke, op het stoeppie blijve!" en met een paar jaar zullen ze weer op de kleintjes moeten passen. In het huishouden en met hun eigen kinderen. Nee, van de meisjes hoeft het niet, als je diep in hun wijze hart kijkt, En zij zijn de enigen, waar de jongens na^r zou den luisteren, misschien. Je moet de meis jes hebben. Wanneer zij zeggen „Sjors ik vin 't èng. zo hard. Van mij hoeft 't niet. Wat heb je d'r an, Sjors! Ik vin 't veel sportiever as je je an de verkeers regels houdt." Dan dan had je een kans. Op de bloedplasma-avond van het Rode Kruis Veenendaal-Overberg, die gisteravond in de Ritmeesterkantine is gehouden, zijn niet minder dan 340 halve liters bloed afgenomen. Vorig jaar lag dit aantal rond de 280, zodat deze stijging ook voor het plaatselijke Rode Kruis een verheugend verschijn sel is. Reeds vanaf het begin was het in de kantine, die ieder jaar weer geheel gratis door dit bedrijf beschikbaar ge steld wordt, een drukte van belang. Onder leiding van dr. Bisschop werden de donors in recordtijd geholpen. As sistentie verleenden leden van het Jeugd Rode Kruis en cursisten die in opleiding zijn. Men had overigens al op een grotere belangstelling gerekend, want het aantal brancards was uitge breid van 15 tot 22. Behalve enkele (meest mannelijke) donors, die na de afname met wat geestrijk vocht opgekikkerd moesten worden, verliep de afname in een vlot tempo. EEN KWART EEUW „SOLA FIDE" De Hervormde Evangelisatievereniging „Sola Fide" herdenkt het 25-jarig bestaan. In de dienst van zondagmorgen is hier aan door ds. Goedhart speciale aandacht besteed. TE HARI) GEREDEN Vrijdag werd te Utrecht de jaarlijkse Provinciale stierenkeuring gehouden. Onder de vele aangevoerde dieren be vond zich de stier Maurits Adelbert eigenaar de heer J. Lagerweij te Rens- woude. Reeds vijf maal werd deze stier bekroond. Hij werd 28 dec. 1955 geboren op het fokbedrijf van H. E. Bootsma, Goënga. Op deze keuring werd aan Maurits Adelbert de eerste prijs E toe gekend. Foto: Maurits weegt byna 1000 kg. en liet zich niet gemakkelijk fotograferen. WINNAAR De heer C. Diepeveen te Renswoude heeft met de verloting die gehouden is tijdens de voetbalwedstrijd op 30 april de herenfiets gewonnen. Door met te hoge snelheid door de bocht te gaan, is zaterdagmiddag de jeugdige S. op het Zwaaiplein van zijn bakfiets met hulpmotor gevallen. Hij kwam cp het wegdek terecht doch liep geen verwondingen op. De bakfiets kwam tegen een lantaarnpaal tot stil stand. 33 Haastig draagt de schipper El-Kazzar naar bin nen en legt hem op een rustbank. „Aguaü Wat heeft dit te betekenen?" barst het meisje woedend los, „is die man dood?" „Inderdaad," is het droge antwoord, „Men heeft hem een mes in de rug ge plant, iets, waar de ruggen van ons stervelingen he laas niet op berekend zijn." „Maar als men hem hier vindt, worden wij verdacht van de moord!! In het Streekmuseum „De Brakken" zullen deze zomer tentoonstellingen worden gehouden waar telkens twee of drie kinistenaars hun werk kunnen tonen. De eerste zal geopend zijn van 25 mei tot 16 juni. In dit tijdvak komen aan bod Gun hild Kristensen, glazenierster en Jan Teulings, beeldhouwer. Gunhild Kristenen werd geboren te Leiden. Zij genoot haar opleiding aan de rij ksacademie voor beeldende kunsten te Amsterdam en Londen. Voor vele ker ken maakte zij ramen, o.a voor de St. Bavo te Haarlem en voor kerkgebou wen in Bilthoven, Bodegraven, Wolfhe- ze. In de kerk van Bilthoven zijn ook mozaïken van haar te aanschouwen, terwijl in hotel „Hartenstein" te Oos terbeek eveneens werk van haar is te zien. In de aula van de begraafplaats te Dinteloord vindt men van Gunhild Kristenen muurschilderingen. Zij werkt verder ook in olieverf, waterverf en krijt. Zij geniet grote bekendheid en is woonachtig in Oosterbeek. Jan Teulings werd in Delft geboren. Hij genoot zijn opleiding aan de aca demie voor beeldende kunsten te Arn hem. waar hij nu docent is. Hij had reeds exposities in Amsterdam, Deven- ter, Arnhem en ook Sonsbeek. Reliefs i van hem zijn te vinden in Arnhem (o.a. 1 de Christelijke ulo), Delft, Wormerveer en een grote groep te Rhenen. Teulings woont in Heelsum. Beide kunstenaars komen dus uit on ze streek en de belangstelling zal dan ook zeker groot zijn. NUMMERING KANDIDATENLIJSTEN VOOR DE GEM.RAADSVERKIEZING De lijsten voor dev gemeenteraadsver kiezing zijn als volgt genummerd: 1 C.H.U.; 2 Lijst Blankenstijn; 3 V.V.D.; 4 A.R.; 5 P.v.d.A. (v. d. Veer); 6 S.G.P. Waarom heb je de schout niet gewaarschuwd!!??" „Aangezien de schout in dat geval morgen met een damasten jas met bontkraag zou lopen pronken, iets, wat hij beter aan mensen van mijn beschaving kan overlaten. „BovendienOp dat moment klinkt plotseling een zwak gesteun van de rust bank, en wit van schrik breekt Agua zijn woorden af. „Gróte genade!! Hij leeft nog!! roept hij dan, en haastig buigt hij zich over de Oosterling heen. ..Aramhaal Aram van BarBarranca stamelt de gewonde met zwakke stem. „Wie heeft je neergestoken," bijt Agua driftig, „Wie?!!" „Sam sonSamson, de worstelaarEl-Kazzars ogen vallen toe en zijn hoofd zakt opzij. „Snel!! Verbindt zijn wonden en haal een heelmeester!" beveelt Agua „Ik ga onmiddellijk de kasteelheer waarschuwen!" AUTO TEGEN BOOM Vermoedelijk door te hoge snelheid vloog de bestuurder van een auto, de heer K. uit Hamersveld, dit weekend op de Haarweg uit de bocht tegen een eiken boom op, tengevolge waarvan de auto zo danig werd beschadigd dat zij moest wor den weggesleept. De bestuurder kwam met de schrik vrij. SCHAAKNIEUWS Maandag 7 mei j.L werd de 30e en laatste ronde voor de onderlinge com petitie van de Veenendaalse schaakver eniging gespeeld. De uitslagen waren: J. W. Boelens J. de Vries01 J. B. Griffioen dr. M. v. Dam 10 Tj. Schuurmans G. R. Kets 10 H. J. v. Aller H. Heikamp01 G. Blankestijn M. de Kleuver 10 W. v. Dam C. v. Genderen Uitgespeelde hangpartij H. Heikamp W. v. Dam10 Ondanks de nederlaag in de laatste ronde, is J. W. Bcelens erin geslaagd het clubkampioenschap te behalen. De bezetting van de andere plaatsen in de eindrangschikking staat nog niet vast, omdat een aantal hangpartijen nog uit gespeeld moet worden. Maandag 14 mei a.s. wordt in de Rit meesterkantine de jaarlijkse leden vergadering gehouden. Enkele belangrijke agendapunten zijn: bestuursverkiezing en bespreking zo- meractiviteiten. Na de pauze is er een gongwedstrijd. MELKPROPAGANDA In Amerika tracht men de bevolking op allerlei wijze te overtuigen van het nut van regelmatig drinken van melk. Dit deed een Amerikaanse boer de vol gende suggestie uit de pen vloeien. Zou mevrouw Kennedy in deze niet het voorbeeld kunnen geven? Wat betreft de kleding speelt zij nu reeds een toonaangevende rol bij de Amerikaanse vrouw. Waarom zou zij cok niet richtingaangevend kunnen zijn bij de samenstelling van het menu? Wanneer de melkindustrie een „Jackie milk shake" en een „Caroline cream" zouden creëren, zouden de koeien zeker alles in het werk moeten stellen om aan de vraag naar melk te voldoen. De vingertiplijn: platte ronde neus en slanke leest. Vetersluiting.Grote per foratie In voorblad, bovenleer geprent. In wit en crème-wit. Model 81 9.95 r Sportief flatmodelletje met vetersluiting. Bovenwerk fraai geprent leer. Prettige leest. In wit en gebroken wit. Model 37 8.95 Leuke flat in de nieuwe lijn. Plat rond neusje met slanke leest. Boven zacht boxcalf leer, sterke zool. Wit en gebroken wit. Model 57 12.95 Moderne flat met wreefband en gesp. Soepel bovenleer. Wit en hazelnoot-bruin. Model 60 13.95

De Vallei | 1962 | | pagina 3