Rhenens Nieuwsblad Voor de KANTONRECHTER MULDER „Koerheuvel" sieraad voor Rhenen VEENENDAALSE KOLENBOEREN ZITTEN „OMHOOG" Voor tweede maal DRINGEND BEROEP op flatbewoners ZO ZIEN ZU het „kolenproleem" Ongevallen op de weg Vrij w. brandweer van Achterberg vierde 35-jarig bestaan met wedstrijd en feestavond I 36e Jaargang WOENSDAG 16 MEI 1962 Nr 39 Veel lof voor de beide echtparen Roelandschap Brandweer bracht redding „Blijf zitten waar je zit" Hoe komt dat? Nieuws uit de omgeving Bedrijfsarts A. C. Harting: Voorzitter van „Patrimoniums Bouwvereniging" de heer Kroesbergen: Bestuurslid van vrouwenadviescommissie Mevr. v. d. Kuinder-Hamer: HET VORSTENHUWELIJK IN ATHENE. Brandweer Wageningen won eerste prijs Wat nu weer ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Voor advertenties en abonnementen: Boekhandel C. Waiboer, Herenstraat en Reklamebureau J. Baars, Fred. v. d. Paltshof 3, Rhenen en R. RÜkse, Dijk 8, Achterberg Redaktie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent „In onze tijd, waarin we alles langs wetenschappelijke weg willen benade ren, is vastgesteld, dat de mens steeds verandert na een periode van 5 tot 8 jaar. Zie je iemand na zo'n tijd terug, dan ken je hem wellicht, doch je her kent hem niet. Zo is het ook gegaan met de Koerheuvel. Ook in dit geval heeft een metamorfose plaats gehad en wel in uiterst gunsige zin. Ik moet de directie een compliment maken voor de stijl- en sfeervolle wijze, waarop zij deze zaak heeft ingericht." Zo sprak vrijdagmiddag Rhenen's burgemeester, mr. L. Bosch v. Rosen thal, tot de heer P. J. Roelandschap uit Amersfoort, directeur van hotel-café- restaurant „De Koerheuvel", tijdens de officiële opening. Er is in de afgelopen maanden enorm hard gewerkt door de familie Roeland schap, want de thans 30-jarige direc teur heeft bij al die voorbereidingen geweldig veel steun ondervonden van zijn energieke echtgenote en zijn ouders die in Amersfoort hotel „Astoria" ex- VRIJE PARTIJ HOUDT SERIE METINGS In het kader van de propaganda voor de komende gemeenteraadsverkiezingen houdt „De Vrije Partij" in Rhenen, Eist en Achterberg in totaal ongeveer tien metings, waar onder andere als spreker zal optreden de heer E. P. van Dijk, lijst aanvoerder en fractievoorzitter. „De Vrije Partij" kreeg 250,— als gift voor het verkiezingsfonds en boekte over de afgelopen week 23 nieuwe leden. Dit vernemen wij van het secretariaat der partij. Mevrouw v. L., wonende aan de Dr. Wallerstraat (3-hoog) had de huissleutel aan de binnenkant van de voordeur in het slot la ten steken. Ten einde raad belde bij de vrijwillige brandweer van Rhenen om hulp. Met zogenoem de haakladders klommen de brandweerlieden aan de buiten kant van het hoge flatgebouw omhoog, waarna zij via het bal kon door een openstaande deur in de keuken konden komen. Vandaar uit was het nog maar een kleinigheid om de deur op normale wijze aan de binnenkant te openen. ploiteren. De metamorfose, waarop de burge meester doelde, is niet alleen een kwes tie geweest van een „kwastje verf", doch van een totale restauratie en ver nieuwing, waarmee in totaal een be drag van dertig mille gemoeid is ge weest. In november van vorig jaar is men al begonnen met de werkzaamhe den, op 9 april kon „De Koerheuvel" zijn eerste gasten ontvangen. Doch toen moest er nog veel gebeuren. Zelfs de laatste dagen is er tot diep in de nacht gewerkt om tijdens de opening alles voor elkaar te hebben. De families Roelandschap hebben eer van hun werk gehad. De zeer talrijke genodigden hebben allerlei toonaarden hun bewondering over het bereikte uit gesproken. Onder de velen die het woord voer den was ook de heer N. Souwerbren, voorzitter van Rhenen's V.V.V. Hij overhandigde de heer Roelandschap een herinneringsvaantje aan deze dag. Het is voor de families Roelandschap ongetwijfeld een drukke, heel ver moeiende dag geworden, maar ook een feestdag. De vernieuwde Koerheuvel had een uitstekende start, die het beste voor de toekomst doet verwachten. JULIANASTRAAT VIERDE BEVRIJDINGSFEEST Traditiegetrouw vierde de buurtver eniging „Julianastraat" zaterdagmiddag het bevrijdingsfeest. Helaas moest de betrouwbaarheidsrit door de slechte weersomstandigheden worden afgelast. Deze wordt nu gehouden zaterdag 19 mei om 3 uur. Voor de kinderen ging het feest wel door. Er werd naar hartelust aan deel genomen en d evolgende uitslagen kwa men uit de bus: Busjes verplaatsen voor jongens en meisjes van 5-6 jaar: 1. Joh. Veenen daal, 2. Hein van Kreel en 3. Wilma Randwijk. Hamertrekken voor jongens en meis jes van 7-8 jaar: 1. Hennie Greve, 2. Dicky Maassen. 3. Corrie Klaassen, 1. Han van Ongen, 2. Nettie Berends en 3. Rita Hendriks. Bal op lepel in de mond: 1. Roeli Jansen, 2. Bernhard Wegh en 3. Marien Hellenkate, 1 Liesje van Dalen, 2. Wil ly van Kreel en 3. Lieneke van Kreel. Krentenbol eten van touw: jongens en meisjes van 11 tot 13 jaar: 1. Hans de Jonge, 2. Bertie Rense, 3. Arie van Thuijl, 1. Ina v. d. Pol, 2. Hetty de Vries en 3. Mieke Maaaien. SCHOOLKINDEREN MAAKTEN SPEELGOED Een deputatie van Rhenen's school jeugd, bestaande uit de leerlingen Joh. Wijkniet, Marie Vermeer en Nora Weij- dema, bijgestaan door de leerkrachten mej. W. H. Slot en de heer P. H. van Os en als afgevaardigde van het bestuur van de afdeling Rhenen van het Nederlandse Roode Kruis, mevrouw Deen, heeft een hoeveelheid speelgoed aangeboden aan de de J. P. Heijestichting te Oosterbeek. De directeur de heer De Klerk sprak er in zijn dankwoord zijn grote blijdschap over uit nog nimmer zo'n grote zendig tegelijk te hebben ontvangen. Er was gerepareerd speelgoed bij, maar ook nieuw. Een prach tige geste. WEDVLUCHT POSTDUIVEN Tweeënveertig duiven van de Post duivenvereniging Rhenen en Omstre ken namen deel aan de wedvlucht van Vilvoorde. De afstand bedroeg 140 km. Er waren in totaal 211 duiven in con cours. De uitslag was als volgt: J. Menge 1, 2, 28, 29, 31; C. Mol 3, 25; K. v. d. Vooren 4, 9, 15, 16, 18, 19, 23, 26, 33, 34; J. Toonen 5; Gebrs. Buiten huis 7; O. van Schoneveld 8; B. Boel houwer 10, 11; B. van Baren 12, 41; Gebrs. Hovestad 13, 14, 40; P. van Eist 17, 21, 27; G. Hovestad 20; J. Terscheg- get 22, 38; B. van Amerongen 24; D. ter Haar 30; G. v. d. Hatert 32; C. Spies 35, 42; A. v. Veenendaal 36; A. Quint 39. Dit was de titel van het blijspel van Aug. van Zuijlen, dat zaterdag door de SKF-toneelgroep voor de leden van de personeelsvereniging in de grote kan tinezaal van de SKF te Veenendaal werd opgevoerd. De spelers hebben met dit pikante blijspel veel succes geoogst. De hoofdrolspeler Henry Latour was een erg verlegen vrijgezellen wiskunde leraar, die op sublieme wijze door Ton van Bruinessen voor het voetlicht werd gebracht. Om zijn vriend Marcel te helpen verleent hij diens verloofde Yvonne Moreau op charmante wijze door mevrouw Wonder-v. d. Hust ge speeld, voor één nacht onderdak. De vrijgezel heeft maar één kamer. Hij besluit in de gang op een stoel te gaan slapen. Ongelukkigerwijze komt er nóg iemand logeren, n.l. zijn tante Mathilde. Met al de verwikkelingen die toen volg den hebben de bezoekers zich reuze ge amuseerd. De vertolking van de rollen der beide tantes Mathilde en Christine waren in goede handen van Bep van Schoon hoven en mevrouw Jaarsveld. Theo Molmans gaf goede gestalte aan de goede vriend Marcel Tennier. In de bij rollen viel Joop de Maar op als Moreau, de vader van Yvonne, die hij met veel bravour op de planken zette. Mieke Robertsen was de onverschillige werk ster Madame Puche en Fred v. d. Kaay speelde de rol van Postiau, de con cierge. De regie was in handen van de Rhe- nenaar Leen Kooien, een vroegere me dewerker van „Thalia" en de VSW- toneelgroep. De fa. Van Volen uit Am sterdam zorgde voor een uitstekende grime, terwijl het aardige decor in eigen werkplaats was vervaardigd. Na de voorstelling overhandigde de heer Westbroek, namens de toneelgroep, de regisseur een geschenk als herinne ring aan de avond. Onder de tonen van een prettig muziekje van de .Spoetniks' bleven allen nog gezellig bijeen. Men kan op een zeer geslaagde avond terug zien. Burgemeester Hazenberg tijdens zijn toe spraak bij de officiële opening van de rolschaatsbaan in Veenendaal-Zuid. De Veenendaalse brandstoffenhandelaren een veel gepaster en officieier naam voor het ingeburgerde „kolen boer" zitten figuurlijk gesproken omhoog! Of beter ge zegd: ze zitten nog hoog maar ze willen op de begane grond blijven. Het draait om de bezorging op de flats in Veenendaal die op het ogenblik tien procent van de clien tèle uitmaken, doch dat zich in de toekomst vanzelfspre kend belangrijk zal uitbreiden. De brandstoffenhandela ren kunnen dat én medisch gezien én economisch niet meer aan. Vorig jaar reeds hebben ze dat aan het geacht publiek kenbaar gemaakt door middel van een dringende oproep in de bladen en eind vorige week is dat wéér gebeurd. Deze dringende oproep is gericht tot alle flatbewoners in Veenendaal met het verzoek om hun kolen in het sou terrain op te slaan. Het trappenlopen gaat bijna niet meer, zeggen de kolenboeren, maar als de mensen ons nou maar een beetje ter wille willen zijn, dan is dit probleem snel en radicaal opgelost! Met enkele van de gezamenlijke Vee nendaalse brandstoffenhandelaren heb ben we gesproken over dit „kolen-pro bleem". In de kringen van deze onmis- EDE: Een inwoner van Ede heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van tweeduizend gulden. Hij vermoedt dat hij de portefeuille waarin het geld opgeborgen was, verloren is. DOORN: Tijdens de avond van de Doden herdenking in Doorn hebben velen zich geërgerd aan het feit, dat in de Kapel een bruiloft werd gevierd en waarvan het lawaai duidelijk op de weg hoor baar was. MAARN: In Maarn gaat men onderzoeken of er behoefte bestaat aan een baby-sit centrale. Personen die zich als oppas beschikbaar willen stellen, uiteraard tegen vergoeding kunnen zich bij de secretaris opgeven. bare leveranciers (wat zouden we zon der het zwarte goud moeten beginnen?) leven tal van klachten met betrekking tot de bouw van de flats. Zo vraagt men zich af waarom de architecten van vrijwel alle flats de kolenhokken in de onmogelijkste hoek jes hebben geduwd. Moet men de ko lenboer geloven, dan zijn er talloze ko lenhokken waar men amper ruimte heeft om de zak met kolen leeg te storten. Er zijn er bij waar deksels op zijn gefabriceerd waar een amateur timmerman zich nog voor schamen zou. De kolenman moet eerst een stuk of acht trappen lopen, moet zich vervol gens, om de huisvrouw niet te grieven op zijn tenen en uiterst voorzichtig door de keuken wurmen, en kan ten slotte zijn vrachtje kwijt als hij het boven zijn macht beurt héél voorzich tig op het balkon in het hok laten glij den. Anders wordt de was op het bal kon van de buurvrouw zwart GEEN OVERLEG Waarom, zo vragen de kolenmannen zich af, hebben de ontwerpers van de flats nou zo weinig rekening gehou den met de praktijk enwaarom hebben zij nooit eens overleg gepleegd met ons kolenboeren? „De kolenhandelaren hebben vol komen gelijk wanneer zij stellen dat het traplopen ongezond is. Hetzelfde geldt voor de melkboeren. Dit is een enorm zware belasting en de meeste mensen houden dit tot rond hun 40e jaar uit. Daarna kunnen zij het vol strekt niet meer volhouden. Het is dan ook volkomen begrijpelijk dat ook de brandstoffenhandelaren dit ge vaar inzien." -fr „Alle flats die in Veenendaal staan zijn door ons gebouwd. Wij hebben regelmatig contact met de Vrouwen adviescommissie in Veenendaal, doch wij hebben, wat de plaats van de kolenhokken betreft, nooit een klacht gehoord. Wij hebben daar verder ook niet bij nagedacht, maar als dat be hoorlijk opgelost kan worden, dan zijn wij altijd bereid dat te doen. U kunt het best contact opnemen met de V rouwenadviescommissie." „Bij de nieuwe tekeningen voor de toekomstige flats hebben wij wel de plaats bekeken voor een eventuele oliestook-installatie, maar over de slechte plaatsing van kolenhokken op de flats hebben wij nooit aandacht aan besteed. Dat is logisch want er is ook nog nooit hierover een klacht binnengekomen. Natuurlijk zijn wij bereid onze volle aandacht hieraan te geven, mits daartoe een verzoek komt. Aan de PTT is wél gedacht de brievenbussen zitten allemaal on derin. De melkboer en de bakker ze kunnen het ook niet meer aan, maar dat een kolenboer met zijn zware vracht trap-op-trap-af zeult, dat vinden de meeste mensen heel normaal. En het is zwaar werk daar zal ieder wel van overtuigd zijn. Nemen we een gezin van vier personen, dan is er bij een winter zoals we die nu meemaken ongeveer 25 mud brand stof nodig. In ieder hok gaat gemiddeld 5 mud, hetgeen dus inhoudt dat de brandstof- fenhandelaar vijfmaal dit gezin zal moeten bedienen en hij dus per be zoek tien keer naar de bovenste ver dieping moet sjouwen. ONGEZOND Voor jonge mensen zal dit misschien nog wel gaan, doch de meer ouderen kunnen dat volstrekt niet volhouden. Sinds de komst van de flats in Vee nendaal en dat is nog niet zo lang geleden zijn er al enkele brandstof fenhandelaren die op medisch advies geen enkele zak meer naar boven mogen of zelfs kunnen dragen. Dit is een zuiver negatief gevolg van de flatbewoning in onze sa menleving. Enerzijds geven de flats een zo groot mogelijke wooncapa- citeit op een zo klein mogelijk stuk grond, zodat dit systeem een ze gen genoemd mag worden voor honderden woningzoekenden. An derzijds heeft het ook zijn minder prettige gevolgen, zoals nubij de kolenboeren. DE OPLOSSING Ieder probleem vraagt om een op lossing en zo ook hier. Die oplossing is theoretisch vrij simpel. Wanneer alle flatbewoners uitgezonderd de be jaarden, zieken of gebrekkigen hun kolen in het souterrain op zouden slaan, dan zijn we er, zeggen de kolen boeren. Er zit een sterke morele kant aan dit probleem. De kolenhandelaren voe len er niets voor om een radicale be slissing te nemen in de geest van: we doen het niet meer. Dat vinden zij - democratisch en kend. - terecht on- op dictatuur lij- Nee, zij doen alleen maar een beroep op alle flatbewoners om begrip voor hun situatie. Als er liften of transport takels in de flats zouden zijn, de ko lenboeren zouden niemand lastig val len. (zie verder pag. 2) Komend van de Markt verleende vrij dagmiddag de automobilist N. uit Am sterdam geen voorrang aan de fietsen de dame G. V. uit Renswoude. Er ont stond alleen materiële schade. In de Achterkerkstraat liep vrijdag avond het 5-jarige zoontje van de fam. D. achteruit tegen een passerende be stelauto, bestuurd door L. uit Ede. Het ventje liep lichte verwondingen op, die door dr. Reydon werden behandeld. Tezelfdertijd deed zich bij het zebra pad in de Hoofdstraat een kettingbot sing voor. Een stationcar met aan het stuur v. d. M. uit Lunteren remde niet tijdig en botste tegen twee voorgan gers. Er waren geen persoonlijke onge lukken. Op de Jan Steenlaan - hoek Frans Halslaan verleende de Veenendaalse automobilist J. B. zaterdagmorgen geen voorrang aan de motorrijder B. uit Veenendaal. Door de botsing ontstond flinke materiële schade. Zaterdagmiddag reden op het fietspad langs de Kerkewijk twee meisjes die raakten. Zij vielen en de achter hen plotseling met hun sturen in elkaar rijdende bromfietser R. kon hen niet meer ontwijken. Overigens bleek de rem van R's bromfiets niet aan de door de wet gestelde eisen te voldoen. De bromfietser S. uit Voorburg is za terdagavond op de Vendelseweg in botsing gekomen met een personen auto bestuurd door V.S. uit Veenen daal. Er was alleen materiële schade. In de nacht van zaterdag op zondag trof de politie de Wageninger M. D. J. aan die verre van nuchter achter zijn autostuur wilde gaan zitten. Herman dad belette hem dat en sloot hem ter ontnuchtering in. De volgende dag kwam zijn echtgenote de auto en hem zelf ophalen. Zondagavond laat is op de Veenen- daalseweg tussen het viaduct en Rijks weg 12 een dronken bromfietser tus sen twee fietsers ingereden. De brom fietser werd gewond. Een aantal gasten in de R.K. kerk van St. Denise: Rechts op de voorste rij H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, links Prinses Gracia en Prins Rainier van Monaco. Zaterdagmiddag j.l. vierde de brandweer van Achterberg haar 35-jarig be staan met het organiseren van wedstryden. Hieraan werd deelgenomen door de korpsen uit Wageningen, Veenendaal, Opheusden, Rhenen, Eist, Achterberg en twee jeugdkorpsen uit Rhenen. Burgemeester Jhr. Bosch v. Rosenthal, weth. G. v. Gesink en afgevaardigden van de prov. brandweerbond woonden de wedstrij den by. Het wedstrijdobject was een oude boerderij aan de Oude Veense Grint weg. Opdracht voor de korpsen was het in de eerste plaats redden van twee kinderen beneden en een boer die zich op de zolder bevond. Tevens moest een gasfles en een varken uit de boerdere gehaald worden. Hierna moesten de vuurhaarden bestreden worden. Het was een moeilijke, maar voor alle korp sen leerzame opdracht. Er werd met veel enthousiasme, doch lang niet fout loos gewerkt. Na afloop van de wedstrijden ging mengezamenlijk naar het buurtschap huis, waar de prijsuitreiking plaats had en tevens gelegenheid was het jubi lerende korps te feliciteren. ENTHOUSIASME De burgemeester van Rhenen reikte de prijzen uit en bracht tevens de ge lukwensen van het gemeentebestuur over aan het jubilerende korps. Hij prees vooral het enthousiasme, de pri ma organisatie en de burgerzin van het korps. Er zijn, aldus spreker, wel eens stemmen opgegaan om te komen tot centralisatie van de korpsen in Rhenen. Deze dag heeft weer eens bewezen, al dus spreker, dat we daar nog niet aan toe zijn. Hij besloot met de wens, dat deze wedstrijden een traditie mogen blijven. Veel waardering had spreker voor de jeugdkorpsen. UITSLAGEN De uitslagen bekendgemaakt door de jury waren als volgt: le prijs Wagenin gen met 817j pnt., beker; 2e prijs Vee nendaal met 787* pnt., lauwertak; 3e prijs Rhenen met 7073 pnt., medaille; 4e prijs Achterberg met 687* pnt., 5e prijs Opheusden met 5573 pnt., 6e prijs Eist met 55 punten. De prijs voor de beste commandant was voor de heer J. Meijer van Rhenen. Bij de onderlinge wedstrijd behaalde Rhenen de le prijs en kwam hierdoor in het bezit van de prachtige wissel bokaal, beschikbaar gesteld door de burgemeester van Rhenen; 2e werd Achterberg met 687s pnt., 3e Eist met 55 pnt. De beste commandant bij de onderlinge wedstrijden was de heer J. Meijer van Rhenen, hij kwam in 't be zit van de wisselbeker, beschikbaar ge steld door het Rode Kruis afd. Rhenen. Bij de jeugdwedstrijden behaalde de senioren met 61 pnt. de le prijs. De ju nioren behaalde 58 punten. G., melkbezorger te Wageningen, had op de Generaal Foulkesweg in zijn woon plaats zijn 16-jarig zoontje laten rijden met zijn bestelauto. Dat was reeds her haaldelijk gebeurd, doch het duurde tot 16 december voor de politie er, onder meer door het afzetten van enkele stra ten, in slaagde hem op hetérdaad te be trappen. U was al eens door de politie ge waarschuwd, dat de jongen nog geen au to besturen mocht, merkte rechter Tid- dens op toen G. vrijdag voor het Wage- nings kantongerecht verscheen. Mogelijk, maar ik kan het me niet herinneren hield G. zich op de vlakte. Afgezien van het feit, dat het niet mocht, was het ook een levensgevaarlijke bezigheid, vervolgde de rechter, 't Was per slot van rekening geen stil landweg getje, maar een drukke, kinderrijke straat. 't Is nu eenmaal gebeurd, wuifde ver dachte alle verdere beschuldigingen weg en het zal niet meer voorkomen. Ik vraag me af of u zich wel voldoen de bewust bent van de ernst van het feit, zei mr. Tiddens. Een volgende keer zou uw rijbewijs er wel eens aan kunnen gaan. Verdachte is meermalen gewaar schuwd, maar blijkbaar heeft hij het ge vaar niet beseft. Hij heeft zijn zoontje toch steeds weer laten rijden en de Wa- geningse politie heeft veel werk moeten verzetten voor tenslotte proces-verbaal tegen hem kon worden opgemaakt. We moeten nu nog maar afwachten of hij zich in de toekomst aan de wet zal hou den. De eis luidde hierna een boete van 100,of 20 dagen en een voorwaardelijke hechtenisstraf van 14 dagen met een proeftijd van twoe jaar. Rechter Tiddens vonniste met 125,— of 12 dagen. Aan K., vertegenwoordiger te Wage ningen, werd vrijdag voor het Wagenings kantongerecht ten laste gelegd, dat hij op de Edeseweg te Bennekom de maximum snelheid van 50 km overschreden had en vervolgens, dat hij met zijn personen auto geslipt, in de spoorrails gekomen en tegen een boom gebotst was. Ik was het bord, dat het begin van de bebouwde kom aangaf, nog maar nau welijks gepasseerd, zo zeide verdachte. Ik slipte doordat ik plotseling af moest rem men voor een van het streekziekenhuis komende bromfietser, terwijl de weg op dat punt spiegelglad was door opvriezing. Volgens het proces-verbaal was het niet glad en hebt u ook niets over die gladheid gezegd, repliceerde rechter v. d. Brand. K. had, alvorens hij in de slip geraakte een met een rode lamp gegeven stopteken gekregen van de politie, doch daar had hij niet op gereageerd en later had hij verklaard het sein niet gezien te hebben. Volgens het proces-verbaal hebt u toen gezegd, dat de politie betere rode lampen gebruiken moest, las de rechter. Geen sprake van, ontkende verdach te. Een dergelijke opmerking heb ik nooit gemaakt en ik had ook geen enkel recht daartoe. Of u er al of niet het recht toe had doet wéinig ter zake, vond de officier. De mensen menen soms de gekste dingen tegen de politie te kunnen zeggen. Omdat verdachte voorts ook alle schuld aan beide tenlasteleggingen ontkende en beweerde, dat hij die bewuste dag niet met de in het proces-verbaal genoemde auto gereden had, werd de zaak aange houden tot 27 juli. Dan zullen zowel de verbalisanten als de eigenaars wan de auto als getuigen gehoord worden. SAMENWERKING De hoofdcommmandant van de plaat selijke korpsen, de heer N. Souwerbren, bracht dank aan de jury en de Prov. Brandweerbond voor hun medewer king. Hij sprak zijn voldoening uit over de goed georganiseerde wedstrijden en juichte toe, dat ook Veenendaal hieraan heeft deelgenomen. De samenwerking bij de onderlinge hulpverlening met de omliggende korpsen is goed aldus spreker. Al leen Veenendaal werkt hieraan nog niet mee, hij sprak de wens uit, dat ook dit spoedig in orde mag komen. Er werden vele gelukwensen aange boden aan het jubilerende korps, ver gezeld van bloemstukken en enveloppen met inhoud. De feestavond begon met een toe spraak door de heer Souwerbren, hij heette allen welkom, in 't bijzonder de de burgemeester en diverse afgevaar digden van verenigingen. Hij bracht de felicitaties over van het korps Rhenen en Eist en sprak over de goede samen werking met Achterberg. Hij bracht met ontroering in zijn stem dank voor de bezoeken en attenties, gebracht tij dens zijn ziekte door de leden van het korps. Hierna reikte de burgemeester de on derscheidingen aan een viertal jubila rissen uit. Hierbij nog eens de nadruk leggend op de opoffering en burgerzin. De heer G. van Engelenburg ontving het verguld zilveren kruis voor 35 jaar trouwe dienst als brandmeester, de heer J. van Lienden, brandmeester-comman dant, het bronzen kruis voor 25 jaar trouwe dienst, en aan de heren J. van Laar, onderbrandmeester en T. van Kreel, hoofdbrandwacht, bronzen me daille voor 25 jaar trouwe dienst. Hierna kwam de toneelgroep van „Eben Haëzer" voor het voetlicht met het spel „Om de Karashoeve". Dit spel werd voortreffelijk gespeeld. De aan wezigen hebben volop van dit mooie spel genoten. Aan het slot bracht de heer J. van Lienden dank aan de spelers en bood hen een enveloppe met inhoud aan. De Vrijwillige Brandweer kan met voldoening terugzien op deze waardige jubileumviering. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL Russische geleerden hebben een met hode ontworpen waarbij regen door buizen komt. Kinderen onder de 14 jaar mogen in Engeland voortaan geen windbuks of luchtpistool bezitten. Door de automatisering zullen in de komende tien jaar in Amerika min stens 200.000 arbeidsplaatsen per jaar wegvallen. Duitsland is van plan om van Enge land drie vliegtuigen te kopen die ver tikaal kunnen opstijgen. Jayne Mansfield heeft op een perscon ferentie verklaard dat zij niet zal gaan scheiden van haar echtgenoot Hargitay. In de Engelse dierentuin heeft een eend acht eieren gelegd in een bloem pot langs een druk wandelpad. Fotografen mogen in Cannes geen plaatjes meer maken van schaars ge klede filmsterren. De Russische ruimtevaarder Gagarin heeft gezegd, dat Rusland dit jaar nog een bemand ruimteschip zal lanceren. 7- De commandant van de Achter- bergse Brandweer in actie tijdens de wedstrijden aan de Grindweg. KEPKEWUK 167 - TEL. 5000 VEENENDAAL

De Vallei | 1962 | | pagina 1