Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken jeugdige vrijwilligers De Wereld van WEEK-tot-WEEK «DIAKONAAL JAAR» vraagt Het gaat om DIENEN en niet VERDIENEN DOE WAT TERUG Zeer geslaagde brandweer demonstratie /"WAAR IS DE VALLEI-RIKS? „ZOMERTIJD" Wist u 36c Jaargang VRIJDAG 18 MEI 1962 Nr 40 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Vèenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede - Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel NIEUWE GROEP Mogelijkheden Stem uit praktijk <Qetzouid><*le WEKKERS Corry blijft „Bertus"* won de eerste race Ideaal Goedkope moederdag WEER MOND- EN KLAUWZEER GEVAL Potten-actie Bliksem-aktie Comité ELST Verkiezingsstrijd laait op in Eist WAARDE: 17,50 5 ST 057607 AMERONGEN 30 JUNI A.S. ZEVENDE STICHTSE HEUVELRUG WANDELTOCHT in de Verenigde Staten Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Vcenendaal Tel. O 8385-2022 (2 lünen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van vcrschyning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4.50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Een jaar of wat geleden kreeg het Diaconessenhuis van Neuendettelsau in West-Duitsland te kampen met een ernstig personeelsgebrek. Er werd van alles geprobeerd om verpleeghulpen aan te trekken, doch het resultaat was nihil. Toen kwam men op het idee een oproep aan jonge meisjes en jongens te richten om gedurende een jaar vrij willig te helpen. Er werd niet gevraagd naar een bepaal de opleiding of naar diploma's wél werden nodig ge achte: toewijding, begrip en handigheid. Men stelde zonder meer dat het in dit jaar niet ging om verdienen, maar om dienen. De meesten hadden een zwaar hoofd in dit nieuwe systeem en toch vergisten zij zich. Het merkwaardige deed zich voor dat er steeds meer opgaven binnenkwamen en de vrijwilligers werden overal met open armen ontvangen. Het iedce waaide over naar Nederland. Na Haarlem, Rotterdam en Den Haag, deed het „diakonala jaar" ook zijn intrede in de provin cie Utrecht. Vier jaar draait dit werk nu al en in die tijd hebben al heel wat diahs veel goed en nuttig werk ver richt. Op 27 augustus a.s. begint weer een nieuwe groep diakonale helpsters en helpers met haar „vrijwillige" jaar van dienst. Gewerkt wordt in ziekenhuizen, bejaarden- of rusthuizen, inrichtingen voor lichamelijk- of geestelijk gehandi capten, kindertehuizen en bij het so ciale jeugdzorgwerk. Het gaat er om dat men bereid is ge durende een vol jaar helemaal bezig te zijn voor de ander, die Wulp nodig heeft. Een jaar speciaal uittrekken voor dit doel en dit werk. Bijvoorbeeld na een genoten school opleiding of vóór een speciale studie of opleiding. Maar ook bijvoorbeeld als onderbreking van een werkkring of als voorbereiding op een toekomstige taak. Het diakonaal jaar gaat uit van een plaatselijke interkerkelijke commissie te Utrecht, waarin alle Protestantse kerken (ook de Oud-Katholieke Kerk) vertegenwoordigd zijn. De inrichtingen waar gewerkt wordt, liggen allen in de stad of provincie Utrecht. Deelname staat open voor jongeren tot 30 jaar, ongeacht vooropleiding of genoten werkkring. De bereidheid om te helpen moet wél aanwezig zijn. De minimum leeftijd voor meisjes is 17 jaar, voor jongens 18 jaar. Naast kost, inwoning, reisgeldvergoeding, va kantie e.d., wordt een zakgeld van 50,per maand uitgekeerd. Het jaar begint met een voorberei- dingsweek op een vormingscentrum. Gedurende het jaar blijft het groeps- kontakt bewaard en komt men regel matig bijeen. Hoe bevalt dit werk de jongeren? Deze vraag hebben wij ook gesteld aan het 18-jarige Veenendaalse meisje SONJA VAN ASSELT, die al bijna een jaar diah is in het Zonnehuis te Doorn, een verpleeginrichting voor langdurige zie ken. „Toen ik van school kwam, wist ik niet wat ik worden wou. Ik heb eerst nog op kantoor gewerkt, maar dat beviel me helemaal niet. Vorig jaar las ik in de krant dat er meis jes gevraagd werden voor het Dia- konaal Jaar ennu zit ik hier zoals u ziet",'vertelde Sonja. Ze heeft er eerst met haar ouders over gesproken, want deze moeten van zelfsprekend toestemming geven. Daar na kwam ze met nog tal van anderen bij de vormingsweek terecht. „Daar kregen we lezingen en zo en na die week ben ik hier terechtgeko men. Het viel in het begin niet mee. Ik moest afwassen, in de keuken hel pen, vroege dienst, late dienst en wacht maar langzamerhand wende dat." Half augustus is het jaar om en dan dat een eend van Jan Jonker aan de Adr. v. Ostadelaan voor een verrassing heeft gezorgd? dat zij een ei gelegd heeft dat uit twee aparte gedeelten bestond en door mid del van een streng met elkaar ver bonden was? dat Jan het ei zorgvuldig in een doosje bewaard heeft? dat een 50-jarige dame uit Veenendaal minder „zorgvuldig" geweest is? dat deze huismoeder deelgenomen heeft aan een wandeltocht? dat zij nog nooit eerder aan een mars meegedaan had? dat zij nu de 10 km op hoge hakjes op voorbeeldige wijze uitgelopen heeft? dat dit een goed voorbeeld moet zijn voor alle huismoeders voor de komen de Avondvierdaagse in Veenendaal? VA. voor betere uurwerken H0QF05TR 91 VEENENDAAL I gaat Sonja weer weg. Dat ze niet veel geld verdiend heeft in dat jaar, vindt ze helemaal niet erg. „Nee, ik zie het echt niet als een verloren jaar. Laat ik het zo zeggen: vroeger stond je er nooit bij stil dat er nog zoveel mensen waren die hulpbehoevend zijn. Ik kon vroeger nergens tegen maar ik ben nu wel ge hard en ik heb veel geleerd, heel veel!" Een andere, ietwat verlegen diah, de 18-jarige CORRY ZAAL uit Zeist, trof fen we in het Revalidatiecentrum „De Hoogstraat" in Leersum. Op de Mulo al gingen de gedachten van Corry uit naar de verpleging, maar wat dat nou eigenlijk precies inhield, dat wist ze niet. Daarom besloot ook zij eerst diah te worden en dan kon ze altijd nog zien. Ook zij stapte zo vanuit de school in de aparte verpleegwereld. Ze werkte in de keuken, werd later overgeplaatst naar de eetzaal en is nu al zover dat ze dienst doet op de zaal. Corry heeft inmiddels besloten dat ze er mee doorgaat, niet in Leersum, maar in een ziekenhuis in Arnhem. „In zo'n jaar wordt een hechte band Maandagavond is de eerste ron de van de paardenrace-actie van de Veenendaalse winkeliers afge sloten. Na het sorteren van de dui zenden ingeleverde enveloppen, bleek het paard „Bertus" te heb ben gewonnen, zodat er uiteinde lijk negentig prijswinnaars uit de bus kwamen. Deze hebben inmid dels allen bericht gehad. De voorjaarsactie duurt tot en met za terdag 19 mei. Tot die datum krijgt men nog bij elke deelnemende winkelier ze gels en desgewenst enveloppen uitgereikt. Inlevering van enveloppen in de beken de rode bussen kan geschieden tot en met maandag 21 mei 18.00 uur. Daarna zullen de inzendingen gesorteerd worden en weet men dinsdag of men op het goede paard gewed heeft. In het kader van deze actie staat nog een paardensportmiddag op het pro gramma die morgenmiddag plaats heeft op het terrein achter het post kantoor. De rijvereniging „De Valouwe" geeft dan een interessante demonstratie, terwijl de toegang gratis is. Bovendien gaat de grote onbekende weer rond om her en der waardebonnen uit te delen. Vanavond en morgenmiddag vinden hoogstwaarschijnlijk weer de gratis bus reizen plaats vanuit de Betuwe. gesmeed tussen de mensen en jezelf. Daarom vind ik het moeilijk om mensen die hulp nodig hebben in de steek te la ten. vooral omdat er een groot tekort aan personeel is", zegt Corry overtuigend. Ook de diverse inrichtingen en tehui zen die om personeel zitten te springen, zijn erg ingenomen met de hulp van de diah's. „Dit systeem is ideaal", zei een hoofdzuster ons. „We zouden ons geen raad meer weten als we ze niet meer hadden". In de vier jaar dat het Diakonaal Jaar in de provincie Utrecht werkt, hebben reeds velen een jaar „gediend". Daar was een a.s. domineesvrouw van 26 jaar bij. die voordat ze trouwde, eerst dit jaar wilde doen. Daar waren meisjes bij die een goed salaris verdienden op kantoor en er zijn eveneens tal van jongens die bijvoorbeeld in de zaak van vader werk ten en tóch diah werden. Nee. er wordt vaak scherpe kritiek op de jeugd in het algemeen uitgeoefend. Ze zijn onverantwoordelijk, ze zijn hard. ze zijn gevoelloos enz. enz. maar er IS ook nog een jeugd die het presteert om vrij willig onze hulpbehoevende medemens te helpen! (Alle inlichtingen over het a.s. Diako naal Jaar zijn te verkrijgen bij het Bu reau. Maliesingel 26 te Utrecht). De zaterdag vóór Moederdag is uit een galanterieënzaak in Vee- lendaal een splinternieuwe haar- Iroger ontvreemd. Normaal is deze verpakt in een doos, maar om de droger goed tot zijn recht te laten komen, was deze half uitgepakt. Het garantiebewijs is echter op de loos afgedrukt, zodat de dief waar schijnlijk een haardroger op Moe derdag heeft gegeven zonder ga rantiebewijs. OPEN-DEUR ZANGDIENST Het plaatselijk Comité voor Open Deur- werk houdt zondagavond in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan een Open Deur-zangdienst. Voorganger is ds. A. A. Bos met het onderwerp „Van kerken tot kerk". Medewerking verleent het kerk koor van „Sola Fide". De dienst begint om zeven uur precies. gehoord omdat zondag wederom in 29 van de 50 staten de klok een uur voor uit werd gezet, waarmee een uur dag licht wordt gewonnen voor miljoenen mensen en enorme bedragen aan elek trische stroom worden bespaard. Ook wordt beweerd dat het aantal verkeers ongevallen hierdoor belangrijk wordt verminderd. Ofschoon algemeen wordt aangeno men dat een Brit, William Willett in 1907 in een brochure voor het eerst ten strijde is getrokken tegen de verkwis ting van daglicht, zijn er aanwijzingen dat de Amerikaanse staatsman en di plomaat Benjamin Franklin, korte tijd na de Amerikaanse omwenteling, de Fransen het idee van daglichtbesparing aan de hand deed (zij weigerden echter hierop in te gaan, mogelijk omdat ze meenden dat Parijs eerder een ver lenging van de nachttijd dan van de dagtijd nodig had). Willtts voorstel de klok 80 minuten voor te zetten verkreeg de instemming van de toenmalige minister van bin nenlandse zaken. Winston Churchill, maar Groot Brittannië ging hiertoe pas over in de laatste jaren van de eerste wereldoorlog. Enkele andere landen, w.o. Nederland, volgden het voorbeeld. De Verenigde Staten namen deze stap in maart 1918. maar na twee jaar had men er blijkbaar weer genoeg van. In de tweede wereldoorlog haakte men NIEUWE KATHEDRAAL VAN COVENTRY WORDT OP 25 MEI A.S. GECON- weer in op de oude idee maar thans SACREER!). DE nieuwe Kathedraal van Coventry, „elke op 25 mei a.s. in aan- IZ wezlgheid van de Engelse Koningin zal worden geconsacreerd, is een indrukwek- Washington In ons uitgestrekte land zijn heel 1 mL FlL wat vaders en boeren van mening dat de ,^zo- LW mertijd" alleen werd bedacht om hen het leven \jL M zuur te maken: de vader omdat zijn kinderen MM 's avonds een uur later naar bed gaan en de boer, omdat de koeien nog niet op de klok heb- ben leren kijken. Die klachten worden nu weer overal 1 grootste tegenstand van de zijde der kend modern bouwwerk van grootse allure geworden. Foto een fraai interieur van de nieuwe Kathedraal tegen de achtergrond van een enorm, met allegorische figuren verlucht raam, zien we op de voorgrond de doopvont gehouwen uit een ruw stuk rots, dat afkomstig is van een helling in de buurt van Bethlehem. federale wet is die deze aangelegenheid regelt, staat het de afzonderlijke staten vrij de zomertijd al dan niet in te voe ren. Zoals ook in andere landen komt de GRATIS FILM Tijdens de gisteren gehouden uitreiking van verkeersdiploma's, lag het in de be doeling voor de kinderen een paar teken films te vertonen. Door een organisato rische fout op het hoofdbureau van de Cefa. waren de films i iet tijdig aanwezig. Ter compensutio krijgt» de kinderen nu volgende week woensdagmiddag in ge bouw Eltheto de spannende film „De vier jongens en een jeep" geheel gratis te zien. GESLAAGD Bij een gehouden examen zijn twee verpleegsters van het Julanaziekenhuis te Veenendaal met zeer goede cijfers ge slaagd voor de aantekening „Kraam". Het waren de dames G. v. Kammeraad en L. Bosscher. In enkele weken tijds is een vierde ge val van mond- en klauwzeer ontdekt. Dit maal werden by een bedrijf aan de Mun- nikenweg bijna veertig varkens en één geit afgemaakt. In totaal zyn in Veenen daal 150 varkens afgemaakt. Een opname van de amateur-show fa. Diepeveen. Aan de jury-tafel zijn nog net te zien mevr. Ida de Leeuw-van Rees en mevr. Keman. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Leger des Heils in ons land, is momenteel een inzamelingsactie gaande onder het motto: „Doe wat terug In VEENENDAAL wordt deze actie alsvolgt gehouden: Op een tweetal plaatsen in het cen trum - Markt en hoek Hoofdstraat Hoogstraat - staat een kerstpot van het Leger des Heils opgesteld, waarin giften gedeponeerd kunnen worden. Vanmorgen om 9 uur is men met deze actie begonnen en dit duurt tot van avond 9 uur. Ook morgen (zaterdag) zullen de potten van 9-21 uur opge steld zijn. Een groot aantal vooraanstaande in gezetenen heeft zich bereid verklaard één uur bij de kerstpotten te posten. Onder hen bevinden zich predikanten (ds. Bos, Overduin en Goedhart) ge meentesecretaris D. Blankespoor. wet houder C. N. van Kuyck, wnmd. direc trice Chr. Huishoudschool, inspecteur W. C. H. Dekker, de adjudanten Stap penbiet en Hoevens, hoofden van scho len, raadsleden, leden van Vrouwen organisaties en leidinggevende figuren uit het bedrijfsleven. Onder deze benaming wordt zaterdag middag ieder huis in Veenendaal bezocht door kollektanten. Dit zijn jongelui van vier plaatselijke scholen die zich spon taan beschikbaar hebben gesteld. De bedoeling is dat op deze ene middag de gehele huis-aan-huis kollekte afge werkt wordt. Vandaar de naam bliksem- aktie. Het Comité dat beide acties in ieders belangstelling aanbeveelt, bestaat uit: 1 Mr. Dr. J. Hazenberg; 2 Ds. J. Overduin; 3 Ds. A. A. Bos; 4 Ds. J. Keuning; 5 Dr. J. Bax; Mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch; 7 Dr. J. G. Thoomes; 8 Dhr. G. J. H. de Vries; 9 Mevr. G. Spilger-Bouw- man; 10 Mevr. v. d. Kuinder-Hamer. BOEK. De bekende Franse schrijver Georges Simenon heeft de balans opgemaakt: onder 19 pseudoniems schreef hij in veertig jaar 986 ver halen, 31 reportages, 29 inlei dingen, 191 populaire romans, 62 delen van de Maigret-serie en 101 psychologische romans. Van hem is dan ook bekend dat hij een roman in één ruk afmaakt, wat hem ongeveer 2 a 3 weken tijd kost. Iets dergelijks is bekend van de Franse schrijver uit de vorige eeuw, Balzac. De anec dote gaat over hem dat hij 's morgens aan een boek begon te schrijven en dan tegen een uur of vier de volgende nacht tot hoofdstuk 14 was gevor derd. Op dat moment was hij onderwijl aan zijn 140ste kop je koffie. KOPSTUKKEN. Nog nooit heeft Frankrijk zo'n literaire regering gehad als nu onder minister-president Pompidou: na president De Gaulle is de minister van culturele zaken André Malraux wel de. be kendste auteur onder hen: hij schreef eerst romans met on derwerpen uit de Chinese en Spaanse revolutie, daarna werken over kunst, die hem wereldberoemd maakten. Naast hem zitten nog vier schrijvende ministers in de regering onder wie de minis ter-president Pompidop zei/: hij publiceerde een bloemle zing van de Franse dichtkunst (500 bladzijden, le druk van 15.000 ex. nu uitverkocht, het- druk in bewerking) en studies over Taine en Malraux! VLUCHT. Cubanen die het niet eens zijn met de regering van Fidel Castro hebben een nieuwe manier uitgevonden om uit te wijken: ze zijn met z'n veertigen in een autobus van de stadsdienst gestapt en hebben de bestuurder ge dwongen om recht op de om heining van de tuin van de Braziliaanse ambassade toe te rijden. De bus nam het obsta kel en stopte in de tuin pre cies voor de voordeur. Het veertigtal stormde daarop de bus uit en de voordeur door en vroegen asyl. De chauffeur rende de tuin uit luid schreeu wend en gesticulerend tegen voorbijgangers, met de woor den: „Ik ben een goede Cu baan." PIKNIK. Wie er zich over mocht verwonderen dat hij bij Parijs in het Bois de Boulog ne niet en in het Bois de Vin- cennes wél mag piknikken, zij verteld dat dit komt omdat men in het arrondissement van Parijs waarin eerstge noemde park ligt gebrek heeft aan straatvegers om de boter hampapiertjes op te pikken. KIJKSPEL. De Engelse voetbalbond is tot de conclu sie gekomen dat de laatste jaren het aantal bezoekers aan voetbalwedstrijden met elf miljoen is teruggelopen. Daar om heeft het bestuur 75.000 gulden in een enquête gestopt, die het volgende heeft opge leverd: De teruggang is te wijten aan: 1. vrouwen en verloofden interesseren zich niet voor het voetbalspel en houden hun mannen en a.s. mannen van de velden weg; 2. de verho ging van de levensstandaard stelt meer en meer mensen in staat om tv-toestellen, foto toestellen en auto's te kopen. Ze vervelen zich daardoor minder; 3. daarbij komt het langere weekend waardoor men er vaker op uittrekt en het supporter zijn van de plaatselijke club gaat ver waarlozen; tenslotte stelt het tv-apparaat hen in staat thuis „hoog en droog" uitstekende wedstrijden te zien in plaats van in weer en wind op onge makkelijke zitplaatsen wed strijden bij te wonen waarvan van te voren niet vast staat dat ze de moeite ivaard zullen zijn. Ter afsluiting van een gehouden cursus voor brandweerlieden uit de kring „Doorn" over het gebruik en onderhoud van adembescher- mende middelen, is woensdaga vond bij de brandweerkazerne een zeer geslaagde en interessante demonstratie gegeven van het persluchttoestel. Deze demonstraties werden o.m. bij gewoond door burgemeesters en wet houders uit de tot de kring behorende gemeenten, de districtsinspecteur van de Rijksbrandweerinspectie, de heer Fehres, BB-functionarissen en tal van andere autoriteiten. In de fraaie instructiezaal werd eerst het theoretische gedeelte van de cursus gedemonstreerd, bestaande uit een overzicht hoe alle controles uigtevoerd dienen te worden. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar buiten om deelgenoot te zijn van een realistische oefening in de toren. Er klonk zelfs een gillende vrouwen stem uit een versterker, die suggereer de dat in de brandende en rokende to ren een vrouw in levensgevaar was. Met behulp van de hogedruk nevel spuit en met toepassing van perslucht toestellen voerden de brandweerlieden de redding uit. Mede doordat alles bijzonder vlot verliep en het duidelijk te zien was dat de cursisten degelijk onderlegd waren, was iedereen vol lof en enthousiasme over de bereikte resultaten. Later op de avond vond ook nog een demonstratie plaats in de onder rook gezette kelder van de kazerne. Als stof felijk blijk van waardering mocht de instructeur, de heer Bloem, van één der cursisten een geschenk ontvangen. Donderdagavond 24 mei a.s. vindt de uitreiking plaats van diploma's aan de geslaagden van de Bedrijfsbrandweren. Dit zal geschieden door burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg. boeren, omdat het vee alle medewer king weigert. Ook de bioscoopeigenaars voeren een felle strijd tegen de ver lenging van de dag. maar de stadsbe woners vinden over het algemeen de lange avonden een uitkomst. Andere bevolkingsgroepen vinden de invoering van de zomertijd iets dat niet te licht moet worden opgenomen. De spoor wegen, de TV en de radio vinden dat hun dienstregelingen en programma's er grote moeilijkheden door ondervin den. Enkele spoorwegmaatschappijen houden vast aan de zonnetijd, andere schakelen over naar de zomertijd en weer andere trachten een soort com promis te vinden. Sommige radio- en TV-networks zenden op de „zomertijd" uit en herhalen de uitzending elders een uur later, andere trekken er zich niets van aan. zodat in streken met zo mertijd de programma's een uur later ontvangen worden dan in die met zon netijd. De verkiezing van de gemeenteraad voer de gemeente Rhenen begint in Eist op gang te komen, de eerst aanplakbil jetten zyn reeds verschenen en gisteren avond werd de eerst openluchtmeting in Eist gehouden door de Vrye Partij. Spreker op deze avond was de lijstaan voerder van die partij de heer E. P. v. Dijk uit Rhenen. Verschillende voorvallen van de afgelopen zittingsperiode van de gemeenteraad haalde de heer v. Dijk op. Veel kritiek had spreker op de Partij van de Arbeid. Ook tegen het beleid van B. en W. had de heer van Dijk felle kritiek en hij riep vooral de jongeren op om eerst eens te denken wie er wat voor de gemeenschap doet en dan pas te stemmen. Deze me ting werd gesteund door een grote pro paganda wagen en een geluidswagen. Morgenavond wordt door dezelfde partij nog een openluchtmeting gehouden in het dorp Eist. Naar het zich laat aanzien zal evenals voorgaande jaren de verkiezingsstrijd in Eist weer bijzonder fel worden. Veenendaal Vorige week is de Valleiriks uit gegeven by: Smedery Konings. Kerkewijk, Veenendaal en niet gevonden. De premie is zo doende weer gestegen, zodat de nieuw uit te geven riks met het nummer: ZEVENTIEN GULDEN VIJFTIG waard is. By inlevering op ons bureau wordt de premie a contant uitbetaald. Zaterdag 30 juni zal Amerongen weder om in het teken van de wandelsport staan, aangezien dan voor de 7e maal de „Sticht- se Heuvelrug Wandeltocht" zal worden georganiseerd door de Woudlopers uit Amerongen. Ook zal voor de groepen als extra attractie één op de 10 gratis kun nen deelnemen aan deze tocht. Voor de 7e maal wordt deze tocht nu gehouden, en telkens blijkt de belang stelling weer groot te zijn. Zowel vele groepen uit de omgeving als ver daar buiten nemen hieraan deel. Het natuurschoon in de omgeving van Amerongen leent zich dan ook bij uit stek voor het uitzetten van mooie en af wisselende parcoursen. Als bijzondere attractie geldt dit jaar, dat één op de 10 groepen gratis kan wan delen. Het ligt in de bedoeling der or ganisatoren, om deze gratis lopende groe pen na het wandelen door middel van lo ting bekend te maken. Als de weersomstandigheden nu maar mee willen werken, kan het in Ameron gen zaterdag 30 juni weer een echte wan delfeestdag worden. Om organisatorische redenen zal er deze keer hoogstwaar schijnlijk geen avondprogramma zijn, het welk menigeen zal spijten, daar een ieder daar goede herinneringen aan heeft. Na dere gegevens zulllen ter zijner tijd nog volgen. VEENENDAAL Zaterdag: Ruiterdemonstraties achter Post kantoor in kader van Winkel week. Aavang 2.30 uur. Dinsdag: Openbare vergadering P.v.d.A. in O.C.B.-gebouw, 8 uur. ELST Zaterdag: 60 km prestatie-wandeltocht. Start 7.30 uur bij hotel Stuyven- berg.

De Vallei | 1962 | | pagina 1