RIJLES? OVERGORDIJN STOFFEN K°"Dampo Juist! Dit kan uw nieuwe combinatie zijn! Jan van Schuppen MARINO! HEEFT U NOG EEN BIJBEL NODIG? „SOLA FIDE" ADOPTEERT BELGISCHE GEMEENTE AAMBEIEN Rhenen streeft naar algemene woningbouwvereniging win mam elektriciens KANTOORBEDIENDE DRUKWERK VIJFTIG JAAR GETROUWD MAISON KRAMER GROOT en KLEIN Drukkerij De Gelderse Vallei SCHOOLJEUGD KREEG VERKEERSDIPLOMA OP DOKTERS ADVIES sortering Fa.].van den Bosch RHENEN Burenruzie om kat en hond Vragen van E. P. van Dijk in Rhenen's raad Garantiefonds „Forellen" FA. G. J. HIENSCH Wij brengen altijd iets aparts Het Kwaliteitshuis Drukkerij „De Gelderse Vallei" KOOPT UW DRANKEN De laatste maanden wordt door het Ned. Bijbelgenootschap in grote steden in samenwerking met de R.K. Bijbelstichting, gecolporteerd. De afdelingen Den Haag. Rotterdam, Haarlem. Eindhoven, enz. hebben grootscheepse campagnes op touw gezet om huis aan huis de Bijbel, geillustreerd en ongeïllustreerd, aan te bieden Dat dit een missionaire arbeid is blijkt weer eens opnieuw uit een artikel dat in een van de dagbladen werd opgenomen over de colportage in Den Haag, waar een der journalisten zelf mee aan de slag ging. Zij schreef (verkort over genomen): AFGEPOEIERD We gaan vol enthousiasme onze eerste bijbel verkopen. Tenminste, dat dachten we. Als de deur echter wordt open gedaan en we met onze vraag: „Heeft u nog een Bijbel nodig?" van wal steken, klinkt het besliste antwoord: „Nee, op het ogenblik niet". Bij het tweede huis worden we on geveer op dezelfde manier afgepoeierd en zo gaat het nog even door. Nieuwe kansen Al onze illusies zijn meteen vervlogen. We hadden werkelijk gehoopt, dat onze verkooplust met meer succes zou worden bekroond. Met lood in de schoenen bel len wij weer bij een ander adres aan. Een man doet ons open. Vriendelijk, maar toch afwijzend, zegt hij geen interesse voor de Bijbel te hebben. We proberen nog verder: „Wonen er meer mensen in dit huis?" En tot onze grote verrassing nodigt de man ons uit om maar naar boven te lopen. We klommen een paar smalle trappen op en belanden in een duister portaaltje. Hier kloppen wij op een deur en stappen, na een aarzelend „ja" te hebben gehoord, naar binnen. Bij de kachel zit een vrouw, die er nog niet zo oud uit ziet en ons verwonderd aan ziet. In de hoek van de kamer ligt een man op bed, die stil voor zich uit ligt te staren en aan het raam staat een meis je de straat in te kijken. Zelfs bij ons binnenkomen, kijkt ze niet om. Geen zin? Als we verteld hebben, waarom wij komen, buigt de vrouw zich weer over haar pan met aardappelen heen en wil ons hiermee duidelijk maken, dat ons be zoek geen zin heeft. We zouden dus weg kunnen gaan, maar iets zegt ons, dat dit niet zonder meer kan. Onuitgenodigd gaan we op een stoel zitten en vragen schuchter: „Is uw man ziek?" Stug komt uit haar mond: „Ja, al vijftien jaar". Onze keel lijkt dichtgeschroefd en zoekend naar woorden proberen we het gesprek toch maar wat op gang te krijgen. „Leest u wel eens in de Bijbel?" Het blijft even stil en dan klinkt het als een klacht: „Nee, ik heb er zo weinig aan. Vroeger deden we het wel, we zijn ook gedoopt. Door alle ellende, die we hebben meege maakt, is God zo ver van ons af komen staan. Bidden doe ik haast nooit. Het helpt niet". Ongeveer tien minuten hebben we zit ten praten. Er werd geen bijbel verkocht en toch waren we zo ontzettend blij, dat we hier juist naar binnen zijn gegaan. Als we de trappen weer afdalen, komt de man, die ons de weg naar dit gezin wees, op ons af en bijna onmiddellijk ra ken we in een diepgaand gesprek. Er zijn zoveel problemen, die nog tussen hem en God instaan, zo vertelt hij. „Waarom wordt een gezin als hierboven, zo diep in de ellende gestort? Waarom worden bij al de rampen van de laatste tijden zo veel „gewone" mensen de slachtoffers?" De vragen stapelen zich op. Doordat hij hernia heeft, kan hij geen gewoon werk doen. Nu is hij in het bezit van een patatwinkel, die natuurlijk ook 's zondags open is. Een christen heeft hem onlangs de deur gewezen met de woor- nieuwe jm&zmm ESPRESSO' kleuren mmmm v.a. 2.50 1 imm voor tieners en twens 1.95 FA. L. HEY Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26. Telefoon 3044 Door 430 leerlingen van 15 lagere scholen in Veenendaal, is onlangs ver- keersexamen gedaan. Vijf konden he laas de eindstreep niet halen, doch de overigen waren zowel theoretisch als praktisch zodanig onderlegd, dat zij gistermiddag in gebouw Eltheto het zo begeerde diploma in ontvangst mochten nemen. Eltheto was tot de nok toe gevuld en de kinderschare luisterde eerst aan dachtig naar hetgeen de voorzitter van het Verbond voor Veilig Verkeer, de heer W. C. H. Dekker, hen te vertellen had. Deze sprak over de vele verkeers ongevallen die er nog steeds plaats hebben, waarbij ook tal van kinderen zijn te betreuren. „Er is altijd gevaar op de weg", aldus de heer Dekker, „en jullie hebben nu geleerd wat de regels zijn. Wees een ander tot voorbeeld en als je iets ziet gebeuren wat niet klopt, zeg het hem of haar." Vervolgens sprakburgemeester Ha zenberg de kinderen toe. „Jullie weten nu hoe het moet en doe het dan ook zo. Laten we afspreken dat jullie proberen om ongelukken zoveel mogelijk te voor komen en nogmaals bedankt dat jullie je best zo hebt gedaan", aldus de bur gemeester. Aan één kind van elke school (beho rend tot de 78 „met lof" geslaagden) reikte burgemeester Hazenberg hierna het diploma uit, hetgeen vergezeld ging met zijn persoonlijke gelukwensen. Daar de Beatrixschool dit jaar met de hoogste punten uit de bus was gekomen, kreeg deze school de door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde fraaie wisselbeker in het bezit. Het was het hoofd der school, de heer De Man, wie de eer te beurt viel de beker in ontvangst te nemen, een en ander onder een daverend applaus van het jeugdige publiek. Tot slot bood de heer De Man namens de leerlingen een presentje aan, aan brigadier C. A. Visser, de man die op voortreffelijke wijze de leiding heeft gehad over de examens. De middag werd besloten met het vertonen van enkele films. den: „D'r uit, sabbatsschender". Er is voor hem echter geen andere mogelijk heid. De zondag levert immers de beste omzet. Hoe kan God dan eisen, dat hij zijn zaak juist dan gesloten houdt? En hij besluit met de conclusie: „Ik geloof, dat alles wel goed komt, als je maar eer lijk tegenover je naaste leeft". Als wij na nog veel gepraat te hebben weg wil len gaan, komt hij met het wonderlijke verzoek: „U moet bij dat gezin hierboven meer komen. Zij hebben het nodig". We staan weer op straat. De anderen zijn al veel verder. Niets verkocht Maar met een overgelukkig gevoel voe gen we ons bij de anderen en stappen het zoveelste huis binnen. De opmerkin gen, die wij evenals de anderen kregen te incasseren waren bijzonder variërend. Een vrouw, die „echt" geen bijbel nodig had, vertelde dat ze eerlijk, oprecht en netjes leefde, maar „er verder niets aan deed". Anders was het weer met een man, die wel een bijbel wilde kopen. „Ja geef me d'r maar één. Je moet immers van alles een beetje op de hoogte zijn. Pas geleden kwamen ze nog van ae C.P.N. Ook met die mensen heb ik wat gepraat en een brochure gekocht". Een dame, aan wie wij een bijbel wil den verkopen, antwoordde: „Nee, ik heb hem niet nodig: de kinderen zijn de deur al uit". Toch heeft ze nog een prima boekje van het oude testament gekocht voor de somma van 1,25. Ze kon niet beloven, dat ze erin zou lezen, want: „Ik val altijd in slaap als ik even zit". Een wonderlijk gesprek hadden wij met een 63-jarige mevrouw, die ons toever trouwde dat zij niet minder dan tien kostgangers in huis heeft, 's Morgens staat ze al om half vijf op en gaat dan om een uur of acht naar de mis. „Dan kan ik fijn een half uurtje van de dag alleen met God zijn". Zij heeft geen tijd om veel in de bijbel te lezen. „Maar het lijkt wel alsof dit ook niet nodig is. God is altijd om mij heen". De opbrengst van onze verkoop, die wij na ruim twee uur konden afdragen, was bedroevend klein: 1,25. Was dit echter wel belangrijk? Wij geloven van niet. Deze colportage-actie die dfie weken lang in een groot deel van de Rechter Maasoever (Crooswijk, Oude en nieuwe Noorden en stadscentrum) werd gehouden, samen met de r.k., die hun eigen bijbel vertaling presenteren, had niet ten doel zoveel mogelijk geld in het laatje te bren gen. Het voornaamste is dat de bevolking erop wordt geattendeerd, dat God ook in deze tijd temidden van Zijn volk wil leven. De Hervormde Evangeliesatievereniging „Sola Fide" te Veenendaal heeft de Evangelische Gem. van Aalst in België geadopteerd. Dit is een kleine gemeenschap van ongeveer tachtig protestanten in de stad Aalst (tussen Gent en Brussel) met 48.000 inwoners, welke overwegend Rooms-Katholiek zijn. Deze adoptie is uitgegaan van de ge dachte welvaart schept verplichtingen. Enige tijd geleden gingen er in de kring van Sola Fide stemmen op om ergens een noodgebied te adopteren om op die wijze steun te verlenen. De gedachten gingen direct al uit naar België waar het protestantisme nog al tijd sterk in de minderheid is. Via de Theologische Faculteit in Brussel, kwam men in kontakt met de Evange lische Gemeente van Aalst, een grote industriestad met bijna vijftigduizend inwoners. Het bleek dat zich daar een groep protestanten bevond die dringend een kerkgebouw nodig hadden, aangezien tot op heden alle diensten in de huis kamers gehouden moesten worden. Er is inmiddels al een kennismaking geweest met de Belgische gemeente van ds. Couvreur. Sola Fide wil nu begin nen met een inzamelingsactie onder de gemeenteleden om de Belgen bij de opening van hun kerk het liturgisch centrum ten geschenke te kunnen ge ven naast deze financiële steun wil men vanzelfsprekend ook andere contacten BENOEMING ADJUNCT-DIRECTEUR Door de aandeelhouders-vergadering van de N.V. Automobielbedrijf Kirpe- stein en Veenendaals Automobielbedrijf N.V. is benoemd tot adjunct-directeur van beide N.V.'s de heer G. Th. Thien. Deze benoeming is met ingang van heden van kracht geworden. leggen. Zo zal de Belgische predikant uitgenodigd worden in Veenendaal te komen preken, terwijl men onderling ervaringen zal uitwisselen met betrek king tot de kerkelijke arbeid. Het gazon fs slechts kort gemaald mooll Gereedschappen voor tuin, akker en gazon de graag gekochte motor maaiers, die het ons gemakke lijker maken. Voor kleine en grote tuinen, parken en sport velden, voor hoog en jong gras. Overbelastbare, speciale motoren - geen lawaai! Sterk gebouwd, eenvoudige bedie ning. Vanaf Fl. 296,-. Gras vanger extra. Nieuw: Motodux- Kabelfix rolt de kabel tijdens het maaien automatisch op en af. Gratis prospectus bijt Fa. Geha v. Leeuwen Hoogstraat 7 - Tel. 2414 Deze keer zullen wij eens stilstaan bij een zeer veelvuldig voorkomende kwaal, 7i.l. de aambeien. Het is een zeer vervelende kwaal, waarbij de lijders aan deze aandoening heel wat onaangenaamheden ondervinden. Valse schaamte houdt nog steeds mensen van de dokter weg; ze vinden het gênant om over een dergelijke kwaal te praten, zelfs al is dat met een arts. Dit is heel jammer; afgezien van het feit, dat deze schaamte bij elk soort lijden misplaatst is, is het vaak de oorzaak, dat mensen veel te laat bij hun arts terecht komen. Overal worden middeltjes tegen deze kwaal aangeprezen en die worden gebruikt zonder dat men van tevoren weet of ze geschikt zijn. Bij aam beien moet men naar een dokter gaan en niet denken, dat het, hoewel onaangenaam, „maar" aambeien zijn, want altijd onschuldig is deze kwaal zeker ook niet, dat zullen wij later zien. Maar wat zijn aambeien nu precies? Zij is te vergelijken met spat aderen, zoals wij die kennen op de benen. Aambeien en spataderen zijn kleine verwijdingen van de bloedvaten, die plaatselijk optreden. Het is bekend, dat spataderen veelvuldig voorkomen bij mensen met een staand beroep, na zwangerschap en soms hebben bepaalde mensen bloedvaten, welke van nature neigen tot deze plaatselijke uitbochtingen Overbelas ting speelt bij het ontstaan van spataderen zeker een rol. Hetzelfde geldt voor aambeien ook vaak; vaak hebben de lijders aan aambeien een zit tend leven met een trage stoelgang. Een steeds weer terugkerende te harde ontlasting met daarbij het funeste harde persen bevordert in hoge mate het ontstaan van aambeien. Tussen haakjes mag ik u wel vertellen, dat hard persen voor allerlei aandoeningen en ziekten zeer slecht is. Niet doen. Wij weten nu dus, dat de zwaarlijvige, weinig beweging-nemende mens als het ware in de wieg is gelegd om aambeien te krijgen. Er zijn heel wat druk bezette mensen onder, die zich dan bovendien niet de nodige rust en tijd gunnen deze natuurlijke behoefte te doen en eenmaal van streek is het vaak lang niet gemakkelijk in een goede leefgewoonte terug te geraken. Wat de anatomie betreft, het uiteinde van de darm naar de buiten wereld toe wordt afgesloten door een stevige kringspier, welke, behalve bij het lozen van ontlasting, altijd in samengetrokken toestand verkeert. De vaatverwijdingen in de darmwand boven deze sluitspier noemen wij inwendige aambeien; de vaatverwijdingen er onder, welke dus bij persen zichtbaar zijn, de uitwendige. De uitwendige aambeien zijn paars-blauwe vormsels, welke wat van druiven weg kunnen hebben. Als deze aambeien niet herhaaldelijk ontstoken zijn geweest, als ze, om de vakterm te ge bruiken, ongecompliceerd zijn, voelen ze week aan. De inwendige aambeien zijn ook wel te zien, namelijk met een recto- scoop, een buis, welke een eindweegs in de darm gebracht wordt en waar door de deskundige ook een beeld kan krijgen van deze aambeien. De reden waarom het nu onder meer zo belangrijk is om niet met aam beien te blijven doorlopen zonder een dokter te raadplegen, is, dat ze niet alleen voorkomen als een lijden op zich, maar dat er aandoeningen zijn, welke zich uiten in aambeien, maar waarvan de oorzaak hogerop in de darm ligt. Deze aandoeningen zijn bij vroege diagnose te genezen; dit is de reden waarom u niet lichtvaardig over aambeien moet oordelen. Bovendien is het bloedverlies, dat uit aambeien kan ontstaan (wisse lend, maar een langdurig gering bloedverlies kan toch tot een fikse bloed armoede leiden), weer een reden om er naar te laten kijken. Wij hebben tot nu toe gesproken over de rustige, niet gecompliceerde gevallen. Deze zijn vaak te genezen met een verbeterde stoelgang. Mocht u dus lijden aan deze kwaal, begin dan met een laxerend dieet, vruchten, groenten en meer lichaamsbeweging. Verder is het heel belangrijk, dat u schoon bent; als aambeien ontstoken geraken, begint de ellende eerst goed. Ik zou u aanraden het vegen met toiletpapier achterwege te laten, dat is vaak te ruw en men kan er gauw onhygiënisch mee te werk gaan. In deze gevallen doet u dan beter om u met water te reinigen met een fles of een natte wat. Vaak genezen aambeien al met deze eenvoudige maatregel. Maar nogmaals, als de aandoening niet spoedig verdwijnt, moet u een arts raadplegen; hij weet er beslist meer van en u neemt niet het risico, dat er meer achter zit dan ogenschijnlijk lijkt. Wij leven in een hoogontwikkeld land, geniet dan toch ook vooral van de te krijgen medische hulp. (Nadruk verboden) ARTS. Het echtpaar W. Ebben-van Liessum, Ferdinand Bolstraat 9 te Veenendaal, her dacht dinsdag het heuglijke feit dat zij vijftig jaar geleden in het huwelijksboot je stapten. Bruid (72) en bruidegom (71) mogen zich beiden nog in een goede ge zondheid verheugen. Het echtpaar Ebben - de bruidegom is gepensioneerd sigarenmaker - kwam vijf entwintig jaar geleden van hun geboorte plaats Cuyck naar Veenendaal. Uit dit huwelijk zijn vier kinderen geboren en 7 kleinkinderen. Het gemeentebestuur van Rhenen is bereid gebleken het gedeelte van het woning- bezit dat is gebouwd in de woningwetsector (900 huizen) af te stoten naar een alge mene woningbouwvereniging, waardoor in de toekomst méér woningen zullen kun nen worden gebouwd. Jaarlijks wijst de minister aan gemeen ten én aan woningbouwverenigingen een contingent toe. Bij gebrek aan een wo ningbouwvereniging kon men in Rhenen dus elk jaar maar op één toewijzing re kenen. Een woningbouwvereniging is in tegenstelling tot een gemeentebestuur bo vendien bevoegd in de premiesector te bouwen, hetgeen inhoudt dat ook daar weer meer mogelijkheden liggen. Aanvankelijk werd opgericht de Chris telijke woningbouwvereniging „Rhenen". In nauw overleg met het bestuur dezer vereniging werd door burgemeester en wethouders een vergadering uitgeschre ven ten gemeentehuize, waar zowel ver tegenwoordigers van het C.N.V.. als van N.V.V. en K.A.B. tegenwoordig waren, met als doel één algemene woningbouw vereniging op te richten, daar er dan méér kans van slagen aanwezig wordt geacht. Tijdens deze vergadering, die werd ge leid door burgemeester mr. L. Bosch v. Rosenthal, werd in principe volledige overeenstemming bereikt. Er zal naar worden gestreefd de op te richten alge mene woningbouwcorporatie de stich tingsvorm te geven. In deze stichting zul len de hier genoemde organisaties alle vertegenwoordigd zijn. Ten aanzien van het beheer en het on derhoud van de woningen zal er niets NIEUWE DIRECTRICE RUSTHUIS RHENEN Het Nederlands Hervormd Rusthuis heeft ingaande 1 juli een nieuwe direc trice. Met ingang van die datum is na melijk als zodanig benoemd mej. S. C. van der Made, thans adjunct-directrice van huize „De Westhoek", eveneens een be jaardencentrum te Zevenbergen. Mej. Van der Made komt in de plaats van Zr. H. van Popta, die wegens gezondheidsrede nen ontslag heeft genomen. veranderen, daar daarvoor het gemeente lijk apparaat blijft ingeschakeld. Zodra de stichting vorm zal hebben ge kregen. zal de gemeenteraad onder goed keuring van ged. staten moeten beslissen tot de overdracht. grote J ■p Velours, dobby, moderne W weefstoffen, damast, *-*■ bedrukte stoffen enz. passend «bij ieder interieur, voorradig in alle m prijsklassen. M Hoofdstraat 6, Veenendaal aa li Miiiiii In het dorp Eist onder Rhenen is een heftige burenruzie ontstaan tussen de families v. V. en B. tengevolge van het feit dat v. V. op zijn grensscheiding strikken had geplaatst en glasscherven had gedeponeerd omdat de hond en de katten van de buren hem overlast be zorgden op zijn erf. Mevrouw B. ontdekte de valstrikken en ter bescherming van haar huisdie ren knipte zij de strikken door. De familie v. V., zijnde man, vrouw en schoonzoon, zag dit en bekogelde de buurvrouw met een steen. Zij werd gewond achter het oor, viel in de glas scherven, waardoor zij verwondingen aan haar benen opliep en bleef flauw gevallen op de grond liggen. Dit alles ging met veel kabaal gepaard, daar het voor de familie v. V. de druppel was die de emmer vol ergenis deed over lopen. Omstanders hebben mevrouw B. naar haar woning geholpen, waar dokters hulp moest worden ontboden. Verder maakte de politie proces-verbaal op. VOETBAL VOOR OUDEN VAN DAGEN DOOR OUDEN VAN DAGEN Woensdagavond speelden op „Can- dia" in Rhenen twee elftallen, samen gesteld uit politie en P.T.T.-personeel uit de Grebbestad, een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd waarvan de opbrengst bestemd was voor de auto tocht voor Ouden van dagen. Er kwam ongeveer 45.- binnen. Ondanks het slechte weer toch nog een meevallertje. De „ouden van dagen", nou ja niet in de meest letterlijke zin van 't woord, want er waren ook nog wel aktieve voetballers onder, gingen met „Ons Ge noegen" voorop naar het sportterrein. Dat was de eerste stunt om mensen te trekken. Jammer dat het zo regenach tig en koud was, anders was de op brengst misschien wel tweemaal zo groot geworden. Maar voor de voet ballers drukte dat slechte weer de pret niet, dat bleek ook tijdens de wedstrijd, toen met vuur werd gespeeld en aan beide kanten soms vervaarlijke scho ten werden gelost. De politiedoelman wist er zelfs nog een paar penalty's uit te houden. De PTT-keeper was minder fortuinlijk. Hij liet er helaas een paar glippen. De PTT-ers hebben hem na afloop dan ook op de transfer- lijst geplaatst. De eindstand werd 5-1 in het voordeel van de rijkspolitie, welk elftal was aangevuld met perso neel van de gemeente Rhenen. Het was een sympathieke geste om op deze manier wat voor de Oudjes te doen. Wethouder G. v. Gesink woon de de wedstrijd bij, evenals de orga nisatoren van de autotocht. MR. BEERNINK SPREEKT IN RHENEN Voor de C.H.-Kiesvereniging „Rhe nen" spreekt dinsdag 22 mei in gebouw „Irene" voor een openbare vergadering mr. H. K. J. Beernink, fraktievoor- zitter van de C.H.U. in de Tweede Ka mer der Staten Generaal, over het on derwerp: „Waarom stemmen wij een Christelijk Politieke Partij en waarom stemmen wij C.H.U." De heer E. P. van Dijk, fractievoorzit ter van „De Vrije Party" in Rhenens gemeenteraad, heeft zich met de vol gende vragen gewend tot burgemeester en wethouders: „Is het burgemeester en wethouders bekend, dat in de woning Franseweg 73 een buitendeur hangt, die men met vereende krachten vast moet houden bij het open en dicht doen, daar hij an ders in elkaar valt, terwijl er voor tien maanden terug al naar gekeken is en men de deur heeft opgemeten om er een andere in te hangen?" „Is het burgemeester en wethouders bekend, dat er in bovenbedoelde wo ning maar één slaapkamer is; dat er op zolder geen slaapplaats gemaakt kan worden aangezien het er vreselijk tocht en bij regenachtig weer de toestand door geweldige lekkage nog veel be roerder is, terwijl een jongen van 19 jaar dientengevolge bij zijn ouders in de enige slaapkamer slapen moet? Zijn burgemeester en wethouders be reid zo spoedig mogelijk maatregelen te treffen dat in bovengenoemde toe stand verbetering wordt gebracht?" De Kon. Ned. Zwem Bond heeft de Rhenense zwem- en poloclub „De Fo rellen" de landenontmoeting zwemmen, schoonspringen en waterpolo Neder land-West Duitsland toegewezen op 7 en 8 juli a.s. in het Natuurbad Ouwe hand op de Grebbeberg. Deze ontmoe ting zou in eerste instantie in Enschede zijn gehouden, doch daar heeft men zich in verband met interne moeilijk heden teruggetrokken. Dit grootse evenement op zwemge- bied moet tevens worden gezien als een gebeurtenis op hoog niveau ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan van „De Forellen", die zo langzamerhand met „De Robben" in de Kring midden van Nederland van de KNZB, een bekende naam krijgen op organisatorisch ge bied. Er komt voor de organisatie heel wat kijken. Niet minder dan een kleine honderd deelneemsters en deelnemers moeten in Rhenen voor een paar dagen worden ondergbracht. Het is al bekend dat de Duitse ploeg in zijn geheel op „De Koerheuvel" komt. De overige deelnemers, van Nederlandse zijde dus, worden verdeeld over de andere hotels in Rhenen. Ook de journalisten en de verslaggevers van radio en televisie, alsmede van de Nederlandse en Duitse sportpers zullen daar onderdak vinden. Er is een hoog bedrag gemoeid met dit evenement, doch de organisatoren hopen de nodige gelden bijeen te krij gen. Er is onder andere opnieuw een verzoek gericht tot het gemeentebestuur om alsnog een garantie. Verder kunnen ook particulieren hun bijdragen storten op een daarvoor speciaal geopende re kening. Uw nieuwe sportcombinatie moet een klasse apart zijn. Hij hangt al voor u klaar in onze collectie! Sport- colberts van Engelse, Schotse of Ita liaanse tweeds. Daarbij een modern gesneden, perfect passende panta lon in harmoniërende tint. Zo geniet u dubbel in weekends en vakantie! Uw garantie voor kwaliteit.! Santega. W'Ü vragen voor spoedige indiensttreding enige Zandstraat 111 Veenendaal Mocca schuimbollen 45 ct per stuk. Kerke wijk 21 Tel. 2365 Speciale aanbieding 250 gram Soesjes voor 1, By ons is plaats voor een (mann. of vrouw.) Sollicitaties te richten aan Uitgave Nieuwsblad „De Vallei", Parallelweg 10, Veenendaal, Tel. 08385-2022* (na 6 uur 3924). bij de Speciaalzaak met de grootste sortering Slijterij en Wijnhandel ,,DE ZWAAI" Verlaat 2 - telefoon 3610 - Veenendaal Hoofdstraat 90, Veenendaal Confectie, Kleermakerij, Herenmodes

De Vallei | 1962 | | pagina 6