S.G.P STEMMERS LEERSUM LilSt 7 ionale een betrouwbare gebruikte auto Overdag in uniform... <sf avonds thuis Hemelvaartsdag 31 mei „Wat doen we met MOEDER Coöp„ Raiffeiseo Bank Veeneodaal C. van Mourik Waaijenberg's Motorenhandel Bedrijfsleider Een fabrieksbaas dienstregelingen gewijzigd Benzinepompbediende flinke hulp net representatief persoon De leden van de worden hierbij uitgenodigd tot bijwoning van de te houden op donderdag 7 juni a.s. in het gebouw van de bank. De agenda, alsmede de rekening en de balans, liggen van af heden ter inzage ten kantore van de bank. Het bestuur. ...de bromfiets waar muziek in zit Jac. van Schuppen Stemt no. 1 van Met adverteren LERAAR A.V.O. Het kopen van een gebruikte auto hoeft nu geen enkel risico meer op te leveren. De VW-organisatie in Nederland heeft namelijk besloten, gebruikte VW's onder volledige garantie te gaan verkopen. U krijgt bij uw gebruikte VW een garan tiebewijs, geldig over 5000 km of 3 maan den voor het vervangen van alle on derdelen die gebreken zouden vertonen. De VW-dealer met zijn uitgebreide vak kennis en VW-service staat tot uw be schikking. Hij zal er niet over peinzen u een wagen te verkopen die hij niet van bumper tot bumper kan garanderen. Hij heeft immers een naam te verliezen. Maak gebruik hiervan! en let op dit embleem: Nieuwsblad „De Vallei" ALGEMENE LEDENVERGADERING De pittige muziek van pijlsnel zoevende wielen. Fel accelereren en vooruitschieten door de kracht van de onvermoeibare Puch-mo- tor.U voelt het bij hetwegrijden,.. PUCH, déSr zit muziek in 1 Vraag een gratis proefrit bij: Dr. Slotemaker de Bruïnestraat 3 - Veenendaal-zuid Telefoon 2771 Puch VS 50 de luxe f 670.- Puch VS 50 Skyrider I 665.- Tioog stuur en buddyseat Puch VS 50 D 3 versn.t 695.- Puch VS 50 L Sport I 720.- met buddyseat U krijgt dan óók een interessante Puch-folder met de leuke verras sing voor jazz-lief- hebbers. Bij een kleine tot middelgrote Metaalverwer kende Industrie in het middenoosten van Ne derland worden gevraagd voor de organisatie Supervisie en kontróle in de fabriek bij de vervaardiging van on derdelen voor meetinstrumenten, assem blage en het testen van meetinstrumenten. voor de organisatie Supervisie en kontróle in de fabriek bij de vervaardiging van on derdelen voor meetinstrumenten. Voor beide funktionarissen wordt ervaring in een leidinggevende funktie in soortgelijk werk vereist. Brieven onder nr. 2136 aan het bur. van dit blad. Voor zo spoedig mogelijk gevraagd een bromfiets- en rijwielmonteur zo nodig bromfiets beschikbaar. Omgeving Veenendaal. Brieven onder nr. 2137 aan het bur van dit blad. Me ingang van zondag 27 mei a.s. worden onze Volledige dienstregelingen verkrijgbaar f 0,45 bij de chauffeurs en aan onze kantoren. Tevens wordt per dezelfde datum het eind punt te Veenendaal verlegd v.a. de D(jkstraat naar einde Patrimoniumlaan N.V. v/h Fa. Wed. A.W. de Haas, Kerkewijk 87-93, Veenendaal, Tel. 2845 GEVRAAGD: Wekelijks wisselende diensten van 7-14 uur en 14-22 uur. 's Zondags vrij. AANMELDEN GARAGE „DE KLOMP" Rijksstraatweg 2, De Klomp, Tel. 08387-250 b.g.g. 381. ROLTONG Als een mens beschikte over een naar verhouding even lang mondstuk als een vlinder bezit in zijn roltong, dan zou hij vanuit zijn kamer op de vijfde verdieping door het raam een glas melk kunnen leeg drinken uit een café aan de overkant van de straat. In een rol AUTO-DROP, vindt u op elke tabletver pakking een interessant verhaal. Vraag naar AUTO-DROP Per rol 25 ct. VS-dropfa- briek, Leeuwarden. Laaft nu uw ouda bed weer als nieuw maken door een vakman NA AFSPRAAK 'S MOR GENS HALEN 'S AVONDS WEER THUIS Gortstraat 39 - Telef. 2321 VEENENDAAL werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren werden de grootste vergeten. Christelijke Technisch School „TALMASCHOOL" Veenendaal. Gevraagd met ingang van 1 augustus a.s. volledig lesrooster; hoofdakte vereist; akte engels L.o. en/of bevoegdheid voor muziek, strekt tot aanbeveling. Pos. Chr. levensovertuiging. Voor huisvesting wordt medewerking verleend. Uitvoerige sollicitaties binnen 1 week na het ver schijnen van dit blad aan het secretariaat, Rem- brandtlaan 33 te Veenendaal. Inlichtingen verstrekt de directeur tel. 08385- 2097 of 3394. Een prettige dagtaak bij deMilva (Militaire Vrouwenafdeling) of bij de Luva (Luchtmacht Vrou wenafdeling). 's Avonds weer te rug in de huiselijke kring. Prima salaris, uitstekende socia le en andere voorzieningen. Dat alles is weggelegd voor ongehuwde Nederlandse jonge vrouwen van 18 t/m 35 jaar, (bij uitzondering 17 jaar)die als Re gionale Milva of Regionale Luva dienst doen bij een militair on derdeel in of in de nabijheid van hun woonplaats. Wilt u over deze nieuwe moge lijkheden meer weten? Onder staande informatie-coupon zorgt voor het eerste geheel vrijblij vende contact. COUPON PW 3832 Aan de afd. Personeelspubliciteit, Grote Markt-- straat 40, Den Haag.Verzoeke mij schriftelijk i) thuis in te lichten over Milva/ Luva. NAAM ADRES PLAATS TELEFOON VOOROPLEIDING 1) doorhalen hetgeen niet gewenst is. LEEFTIJD -*i. INTERNATIONALE LECCIUS DE RIDDER-MOTORCROSS SPANNING EN SENSATIE OP HET MOOISTE CIRCUIT VAN MIDDEN-NEDERLAND E. J. v. Engelenhoven OVERBERG (De Haar) Bromfiets- en rijwielhandel vraagt zo spoedig mogelijk een voor de werkplaats. Zo nodig wordt voor vervoer gezorgd. BIJVERDIENSTE GEVRAAGD voor het bezoeken van adverteerders in Veenendaal en omgeving, enkele dagen per week Parallelweg 10 Tel. 08385-2022* Veenendaal door MAARTJE ZELDENRIJK. (21) Ik kan je ook wel opvreten, maar dan van liefde. O, m'n poesje, wat houd ik ontzettend veel van je Hoe lang ze in zijn armen gelegen had, wist ze niet, maar op een gegeven ogenblik keken ze verschrikt overeind, want een langdurig getoeter drong ein delijk door in hun oren en voor zich zagen ze een grote zwarte auto staan, van waaruit een woedende man zijn hoofd door de raamopening stak: „Als de tortelduifjes misschien klaar zijn, zou ik wel graag verder willen rijden." De volgende morgen, tijdens het koffie drinken. beleefde Aaltje de vreemdste gebeurtenis van haar leven. Een norse Dirk Dinkla wandelde de kamer bin nen en legde twee briefjes van hon derd gulden voor haar op de tafel neer. „Zo dit heb ik los kunnen maken, zus,, dan kun jij dat mantelpakje en die bij passende tas kopen. Het is tenminste wat." Het meisje keek naar de twee brief jes en toen naar haar broer. „Hoe heb je dat voor elkaar gekregen? Gisteren zei je, dat je al het geld geïnvesteerd had?" Hij haalde zijn schouders op. „Voor noodgevallen heb ik altijd nog wel wat achter de hand. Het is tenslotte jouw geld, nietwaar?" Ze knikte, half begrijpend. „En als je voor de rest nou een beet je geduld wilt hebben Aaltje zat nog steeds aan de tafel en staarde op het bankpapier. Ze begreep er niets van; en toch waren dat twee echte briefjes van honderd gulden. Ze nam ze even op en streek er over. Ja, het waren net zulke, als zij toen van Arie gekregen had. „En als je nu misschien een kop koffie voor me hebtHij keek haar een beetje angstig aan. „Hè? O ja, natuurlijk". Meteen kwam ze overeind en liep naar de keuken. Terwijl ze gedachteloos met de koffie bezig was, hoorde ze Dirk praten met moeder. Tweehonderd gulden had ze terug. Zo maar ineens, de volgende dag al. Dat viel haar geweldig mee. Ze had er zich al zo'n beetje mee verzoend, dat ze zo af en toe eens een tientje van hem los zou kunnen krijgen. Maar nu, in één keer tweehonderd gulden Nou, dan hoefde ze misschien niet de hoop op te geven. Dan kwam het moge lijk toch nog in orde. 's Middags was ze in dubio: koop ik het of koop ik het niet? Als ik al dit geld besteed, dan heb ik weer niks en wanneer zal Dirk over de brug komen met de volgende afbetaling? Het ligt voor de hand, dat hij nu ook op zwart zaad zit. Haar eerste reactie was: ik doe het niet; ik bewaar het. Maar later dacht ze: Zoiets moois heb ik nog nooit ge had en ik zal er zondags fantastisch mee uitzien: nieuw pakje, nieuwe tas en nieuwe schoentjes. Wat let me? Ik doe het. Ik heb toch thuis m'n natje en droogje en een paar zakcenten? En Arie zal het zeker leuk vinden Toen moeder Dinkla haar middag dutje deed, stapte ze op de fiets en reed naar de winkel. De winkeljuffrouw herkende haar terstond. „U komt het mantelpakje ha len?" Aaltje knikte. „Tenminste, als het me past". De juffrouw monsterde met kenners oog Aaltje's figuurtje en knikte. „Ik zou me al heel erg moeten vergissen Het zal u als gegoten zitten. Let maar op mijn woorden". Toen Aaltje uit de paskamer kwam en zich ronddraaide voor de grote spie gel. knikte de juffrouw. „U bent een geluksmens. u hebt een zeldzaam mooi figuur, dat nu wel heel bizonder tot zijn recht komt in dit pakje". Aaltje glom van genoegen en be keek zich nog eens. „Het staat me wel aardig, vind u niet?" De winkeljuffrouw wist, hoe ze met haar klanten moest omgaan. „Aardig is niet het juiste woord, juffrouw; het zit als maatwerk. U bent er in één woord gekleed mee". „Is de stof wel sterk?" De ander knikte. „Het beste van het beste, werkelijk. U zult het zelf zien: geen kreukje komt er in, als u lang achter elkaar zit. En voor deze prijs moogt u heus wel iets goeds verwach ten. U zult er veel genoegen aan be leven". „Goed, ik neem het". Tien minuten later verliet Aaltje de zaak, honderden vijfenzestig gulden ar mer en een modern mantelpakje rijker. Ze liep enkele winkels verder, waar ze tasjes verkochten en kocht daar een bijpassende moderne tas. Nu had ze nog drie gulden over. Net genoeg voor een paar nylons. Terwijl ze terugfietste, dacht ze: Ik trek het vanavond aan, als ik naar Arie ga. Hij zal het ook mooi vinden. Nou ben ik weer gelukkig. En die res terende veertienhonderd gulden zullen ook wel terugkomen". Tijdens het theedrinken zei ze langs haar neus weg. „Ik heb het gekocht, dat mantelpakje...." Mevrouw Dinkla keek haar aan en schudde het hoofd. „Kind, wat haal je toch in je hoofdZonde van al dat kostelijke geld. Ik snap niet, hoe Dirk dat zo ineens kon missen „Hij heeft z'n leren jas en bromfiets van mijn centen. Mag ik alsje blieft eens één keer in m'n leven iets goeds hebben voor de zondag?" Na het afwassen liep ze die avond vlug naar boven en verkleedde zich. Ze trok haar nieuwe kousen en schoe nen aan en besloot ditmaal te gaan lopen. Zonde om ermee op de fiets te gaan zitten. In de kamer gekomen, vroeg ze haar moeder: „En? Hoe vindt u het?" Mevrouw Dinkla keek haar aan, ter wijl het meisje zich ronddraaide. En het enige, wat ze antwoordde was: „Maar me kind, dat draag je er toch nooit af? Zoveel geld?" De blijde lach op haar gezicht betrok. „Hè, waarom bent u nu niet eens aar dig, nu ik wat moofs heb? Maar ik ben er blij mee, hoor". Toen ze op het pad liep, voelde ze de blikken van de buren en andere be woners van achter de ramen op rich gevestigd. De buurt zou het onderhand wel weten, dat ze met Arie Schilders omgang had, daar zou haar geliefde broer, de grutter, wel voor gezorgd hebben. Nou, het zou haar een zorg rijn. En van de beloning wisten ze na tuurlijk ook. Konden ze zien, hoe ze haar geld besteedde. Er zou wel wat geroddeld worden over Aaltje Dinkla: moet je die hupmadam eens zien in dat dure mantelpakjeom ons de ogen uit te steken natuurlijkZe wist het al precies, maar het kon haar geen fluit schelen. Als ze dat maar wisten. Ze stak schuin over naar de Zuider- weg en toen ze over de noodbrug was, keek ze naar de salonwagen. Als Arie naar me uit zit te kijken, zal hij me zien aankomen. Doch in de salonwagen bleef alles stil. Ze opende zacht de deur en zag hem ritten lezen. Voorzichtig deed ze de deur dicht en sloop op haar tenen naar hem toe. Toen ze vlak achter zijn rug stond, legde ze haar handen voor rijn ogen. „Raad eens, wie van je oude gelief den achter je staat", vroeg ze met een diepe stem. Hij lachte hardop en antwoordde: „Dat kan alleen maar een zekere juf frouw, Aaltje Dinkla uit de Beemster zijn, want dat is en blijft mijn enige geliefde". Ze trok haar handen terug, omdat hij die wilde grijpen en zei zacht: „Draai je eens langzaam om, Arie Schilders...." Hij legde het boek neer en draaide zich naar haar toe. Ze zag hem grote ogen opzetten van verbazing, toen hij haar van beneden naar boven monster de en nog eens in omgekeerde richting. Toen kwam hij langzaam overeind en greep haar handen: „Poesje, liefje wat zie jij er fantastisch uitO, wat ben jij een dameik durf je ter nauwernood aan te raken.... als je toch eens wistnu komt je schoon heid eerst goed tot zijn rechtik heb eigenlijk nooit goed beseft, wat een knap ding jij eigenlijk bent, poesje Ze bloosde verlegen en schudde haar hoofd. „Jullie mannen overdrijven al tijd". (wordt vervolgd)

De Vallei | 1962 | | pagina 4