PAUK Jonkers PASFOTO'S Ant. Achterberg Wordt Kulan de tweede Veenendaalse kampioen? H. Jonker Burgerlijke stand EVERT v. d. HORST: KERKDIENSTEN CHRVBOliT Sportprogramma: HET RODE KRUIS REKENT OOK OP U Tweed sportcolberts: de nieuwste dessins en kleuren... ...een enorme collectie Voor Lovable B.H.'s Hollandia tricotage en Danlon nylons naar Ds. E. du Marchie van Voorthuisen De zaak waar U het voor 't kiezen hebt... ?4 ...als een y vorst in zijn Vanaf 135,— Fa.J. van den Bosch Rutasiwan!» «ia Gevonden en verloren Met adverteren werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten A.R. Rhenen Lijst 5 H. Griffioen DINSDAGKOOPJES JUBILEUM MOTZAKKEN KAPSTOKJE BLOEMPOTTEN 0,29 0,39 0,49 HA! GRIFFIOEN LIJST 5! Tngekomeii en vertrokken ZONDAGDIENST A.R. Rhenen Lijst 5 H. Griffioeit HEMELVAARTSDAG V.A.B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE 0 L MARKTBERICHTEN We zouwen et stemmen nog leren. Nog mar nauweliks hebbe we een stem ming achter de rug of we motte al weer een kringeltjie road gaan kleure. Een hoop minse hebbe dur gien aarig- heid in. Mar nou een ankommende woensdag komme de pampiere toch een ietsies anderst te legge. Vollegende week gaan we op veur de gemeente raad. En dat sprikt wel effies meer dan bevurbeld de pervinciale state. Je lui weete nog wel, dat ik es an ver- scheije minse gevraagd heb, wat of de pervinciale state nou feitelik veur snij- boone ware en wat of die wel uit zate te vinde in et landsbelang. Nou, daar kwamme de meest vrem- de antwoorde op. Bij de stemming veur de raadsleeje is dat een heel stuk beeter. Dan weete de meeste minse wel, was ze in et hok- kie uit gaan kure. Nou spreeke de feguure een bietjie meer mee. Bram trekt z'n eige bevur beld bij de gemeenteraadsverkiezinge gien sikkepit van de pertije an. Wie of ik de leste jare et beste gevonde heb in de ooge van mijn persoontjie, zeit ie, die perbeer ik dur in te helpe. Da's een standpunt. Een prinsiep nou meteen niet, mar dat late een hoop minse wel es vare bij de stemming veur de raadsleeje. Ik volg meer de weg van et prinsiep. En ik mot d'r onmiddellijk bij zeege, dat naar mijn smaak de raadseleeje daar ok wel reekening mee motte hauwe, mar toch et pertijbelang da's wat anderst dan et prinsiep niet op de veurgrond motte stelle. Een aantal persoone zit in de raad veur et algemeen belang. En om dat te behartige. En niet om pertijminse te helpe en naar veure te schuive. Daarbij hoef ie je beginsele niet over boord te gooie. Da's helegaar niet no dig, mar toch wel in de eerste plaats et belang van et heele Veen en de hee- le bevolking van et Veen veur oge hauwe. An alles ken ie marke dat we uit de kleere van een plattelandsdurpie ge- greuid zijn. En durpspoolitiek past hier niet meer. Et gaat om de groote lijne en daar mot de raad as geheel stark in zijn. Veur de rest mag ik jelui veul stark- te toewense bij je keus, as ie die al niet gemaakt heb, en nog veerders veur de rest dan nog verwijze naar do anplakbiljette. Dit hange dur ok niet om de an- blik van et Veen fraaier te make, mar uit bittere noodzaak om ons, as kie zers, een bietjie op weg te kenne helpe. Et veurjaar - om et es over wat an derst te hebbe - is wel een bietjie laat van 't jaar, mar et is dur niet minder mooi om. 's Jonge wat kijke we van daag den dag toch weer manjefiek teuge de Barg an. Wat, was et u nog niet opgevalle? Mins, neem dan es gauw de moeite om een eindjie de Karkewijk of de Dijk- straat af te loope of te fietse. De mooi ste kleure strale je teuge. As ie et goed beschouwt dan bezitte we toch wat, hier. Nee, ik zeg et ver keerd, we bezitte niks, mar we magge dur zoo van geniete. In de verte lacht je de netuur teuge en as ie wil mag ie dur nog deur heen gaan wandele ok. Of daar veul gebruik van gemaakt wurdt is een andere zaak. Ik heb onder- lest es iemand hoore zegge, dat de min se, die in een febrieksplaats leeve (mis schien mag ik et zoo niet zegge, mar laat ik dan spreeke van een industrie plaats) koud wurde veur de netuur. Daar wurde ze onverschillig onder. Dat zee iemand mar zoo langs z'n neus weg, mar toch mit een overtuiging asof tie et uit ervaring had. Daar bin ik een bietjie van ontdaan gewist. Zooiets ken toch niet waar weeze, zee ik teuge die persoon. Heus, zee die, dat leert de ervaring. Minse in zoo'n soort plaats zijn slur- diger op dur greun en springe dur rui ger mee om dan minse uit bevurbeld echte specefieke woonplaatse. Daar zijn ze zuiniger op de boel. Beste Veense minse, et zou me an me hart gaan as et zoo was. Meer ken ik dur op dit mement niet van zegge, want ik heb op dat punt zelf gien on dervinding modat ik me daar nooit in verdiept heb. Maar laat et een uitdaging zijn. Hou de zaak mooi. En as dan toch zoo mocht zijn dan zijn wij de mooie uitzondering op de reegel. Daar hou ik et op. Wout Blauwkous. Vorige week vielen er twee gunstige beslissingen in het Veenendaalse voetbal. R.K. Unitas werd kampioen en VRC kwam in veiligheid. Dit weekeind valt er weer een belangrijke beslissing. In Doom wordt zaterdag beslist of ook Kulan de kampioensvlag kan hijsen. Als Kulan van DEV wint kan het feest beginnen. Zelfs bij een gelijk spel is de SKF-club kampioen. Bij een nederlaag is de kans verkeken en is de thuisclub DEV kampioen. Een zeer belangrijke strijd dus in Doorn. Veenendaal speelt zondag aan de Thor- beckelaan in Utrecht tegen Holland. Aanvankelijk zou Veenendaal in Zeist tegen Saestum spelen, maar dit pro gramma werd uitgesteld tot Hemel vaartsdag en zondag is de wedstrijd te gen Holland vastgesteld. Holland is nog niet geheel veilig dus zal haar beste beentje voorzetten. Veenendaal heeft nog een klein theoretisch kansje, te- Bij plotselinge rampen is iedereen bereid tot het uiterste van ztfn ver mogen hulp te bieden. Waarom op die kwade dagen te wachten? U kunt reeds nu de daar voor aanwezige organisatie verster ken. INZ. AKTIE 28-5 T/M 9-6. Dr. Slot. de Bruineplein 29 Voor de Oud. Ger. Gem. in Leersum DONDERDAG 31 MEI Hemelvaartsdag 10 uur 's morgens Harris Tweed: een naam die voor zichzelf spreektZuiver wol, hand- geweven. Bij ons vindt U een uitgebreide collectie met tal van exclusieve dessins en kleuren. TEXTIELHUIS Adr. van Ostadelaan 31 Veenendaal Tel. 2676 Vlakke, warme met zomer- ïina en winterkant,in vele fraaie damas ten. Populair - standard - de luxe uitvoering. In 1-pers. vanaf 59.50. SS Hoofdstraat 6. Veenendaal GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer T. Kleefs- man, eigenaar van Kleefsman's Boekhuis, slaagde gisteren voor het examen Vak diploma Kantoorboekhandel. VEENENDAAL Gevonden: 1 ring met 4 sleuteltjes; 1 wit kindertasje; 1 geel kinderschoentje; 1 zilveren ringetje; 1 sleutel 1 rode hon- denriem; 1 vulpen; 1 bruine padvinders- riem; 1 paar witte dames glacé's; 1 licht bruine heren portemonnaie en 1 zonne bril; 1 beige dames portemonnaie met in houd; 1 zwart hondje met witte bef; 1 licht bruin kinderschoentje; 1 sleutel; 2 lederen heren handschoenen; 1 blauw groene hoofddoek; 1 luchtmacht baret; 1 speelgoedpopje. Verloren: 1 rode autoped; 1 groene ge bloemde wollen sjaal; 1 bruin lederen motorhandschoen; 1 boek; 2 blauwe par kieten; 1 beige herenregenjas; 1 parel snoertje met zilveren slotje; 1 blauw py- amajasje en een paar nylons; 1 lage zwarte herenschoen; 1 zwarte vulpen; 1 dameszakmesje met vijl; 1 groen-zwarte kanarie met ring; 1 rood-wit kinderdrie- wielertje; 1 licht groene sjaal; 1 blauw grijs kinderjack met capuchon; 1 gouden dames armband. meer omdat Quick en Zeist tegen elkaar spelen en die kunnen elkaar wel eens een puntje afsnoepen. Dus voor Vee nendaal geldt dat men nooit kan weten hoe de voetbal zal rollen bij de overige kanshebbers en zo zal Veenendaal pro beren haar kleine kansje te verdedigen, hoewel de oranjehemden in Utrecht geen gemakkelijke tegenstanders zijn. Op het terrein van Merino's begint zaterdag het jaarlijkse Jeugdtoernooi van Merino's, waarover wij in onze editie van woensdag reeds uitvoerig be richtten. De wedstrijden beginnen om half een 's namiddags en duren tot kwatr voor vijf. En dan de grote strijd van Kulan. Weliswaar heeft Kulan een puntje meer dan DEV, maar DEV is een uitermate produktieve ploeg. De enige wedstrijd die Kulan verloor was juist tegen DEV. Kulan zal moeten oppassen voor de ge raffineerde vleugelspelers van DEV, die openingen en goals weten te maken. Als Kulan echter gelijk speelt is het al voldoende. Wij wensen het SKF-team succes in deze kampioensstrijd in Doorn NSVS gaat in Werkhoven tegen Be- verweerdse Boys spelen en kan daar minstens een gelijk spel behalen, in dien het Neveda-team tenminste vol ledig kan uitkomen. Kampioen R.K. Unitas sluit dit voor hen zo succesvolle seizoen met de thuis wedstrijd tegen Domstad '61. Enkele weken geleden zou deze wedstrijd een topper geweest zijn, thans is deze strijd echter van geen belang meer, omdat Unitas bereids de titel reeds in de wacht sleepte. Toch zal Domstad pro beren de kampioenen nog eens te ver slaan. Aan Unitas de taak om de derde klas met ,een klinkende overwinning te verlaten. VOOR AL UW HERENMODES HOOFDSTRAAT 75 - VEENENDAAL in 10 sekonden klaar! c&rtijoto Hoofdstraat 84 Veenendaal BOVEN DE VEERTIG MINDER VATBAAR VOOR VERKOUDHEID Twee Britse artsen die bU 1000 men sen het optreden van verkoudheid heb ben nagegaan, ztfn tot de concluusie gekomen dat er slechts een kleine kans is dat men binnen de twee maanden nadat men verkouden is geweest op nieuw kou vat. Zij hebben ontdekt dat mensen boven de veertig jaar goed weerstand bieden tegen verkoudheid. Volwassenen beneden de dertig zijn vatbaarder. Niet-werkende vrouwen en moeders hebben meer last van verkoud heid wanneer er babies of school gaande kinderen in huis zijn. De stu die is gepubliceerd in de „Lancet", werd ondernomen door dr. O. M. Lid- wel en Professor R. E. O. Williams uit Londen. Zij onderzochten de verkoudheid die door mensen werkzaam in regerings kantoren in Newcastle-upon-Tyle en een handelskantoor in het centrum van Londen waren opgelopen. Zij stelden vast dat 10.3 procent van de verkoud heden tot ebsentie van het werk leid de. De gemiddelde afwezigheid van het werk was 2.6 dag. Vrouwen tussen de 30 en de 40 jaar zijn langer afwezig van het werk dan mannen, 3,3 dagen tegen 2. Jongere en oudere vrouwen blijven ongeveer even lang weg als mannen. Vrouwen boven voor het opbergen van uw wollen kleding, dekens enz. grote maat 60x145 cm. extra Jub. koopje Q.59 3 voor plastic 32 cm met 3 ste vige dubbele haken, ook te gebruiken voor hand- 1 Of) doekrekje van 2,40 voor ■L»^dXJ plastic ompotten, vlot model in diverse kleuren nu slechts 12 cm 15 cm 17 cm Alleen dinsdag 29 mei Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 de 40 zijn vaker absent met een ver koudheid dan mannen. De doktoren ontdekten dat er weinig bewijs was voor wederzijdse besmetting op kan toren. Slechts één op de tien verkoud heden kon hieraan worden toegeschre ven. De Lancet schrijft dat de tijd rijp is voor een studie van de oorzaken die tot verkoudheid leiden. Indien men zou ontdekken dat er ongeveer elke twee maanden een nieuw virus opduikt, dan zou dit een verklaring kunnen zijn voor de korte weerstand tegen infectie, zoals die door dr. Lidwell en Professor Williams is ontdekt. NATIONALE FOTOWEDSTRIJD IN DE EFTELING „Levensvreugde in De Efteling" in de ruimste zin van het woord is het onder werp van een nationale fotowedstrijd, die is uitgeschreven door de Stichting Ont spanningspark De Efteling te Kaatsheuvel in samenwerking met Kodak N.V. te 's- Gravenhage. De wedstrijd duurt tot 7 oktober 1962 en staat open voor alle amateurfotogra fen. Voor zover het zwart/wit-foto's en kleurenfoto's op papier betreft zullen de inzendingen van jongeren t/m 17 jaar afzonderlijk worden beoordeeld; bij de kleurendia's bestaat geen aparte jeugd- klasse. Er zijn prijzen tot een totaal van 2500,die zullen worden uitgekeerd in de vorm van waardebonnen, inwissel baar bij de erkende fotohandelaren, waar ook de wedstrijdvoorwaarden worden ver strekt. De jury wordt gevormd door Tom Hoogland, Hille Kleinstra, Fokko Veld man en Bob Venmans. LUCHTKUSSEN-BEDDEN KUNNEN GENEZING BEVORDEREN Mensen die aan ernstige brandwonden lijden kunnen sneller worden genezen wanneer zij op een kussen van lucht ko men te rusten. Een dergelijke behande ling zou er ook toe bijdragen shock te verminderen en een droog anti-bacteriën schild te vormen. Dit nieuwe hulpmiddel bij de verpleging is een idee van Dr. John Scales, het hoofd van de afdeling Biochemie en Chirurgi sche Materialen van het Londense Zie kenhuis. Hij heeft dit denkbeeld uiteen gezet in het jongste nummer van „The Lancet". In het National Orthopaedic Hos pital zijn geslaagde proeven genomen met varkens. Experimenten hebben aangetoond dat de varkens gemakkelijk door een lucht stroom kunnen worden gedragen en dat wonden op deze wijze sneller genezen. Bij de behandeling worden twaalf lucht- stralen gebruikt. Twee belangrijke voor delen van deze methode zijn dat het shock vermindert en het verlies van weefselvocht voorkomt VEENENDAAL Geboren: FrederikuS Gijsbertus, z.v. F. Roseboom en W. H. v. Dijk; Aalbert, z.v. EL ter Haar en H. de Roode; Roelof Cor- nelis, z.v. R. Gaasbeek en H. Smit; Hui- bert Evert, z.v. W. G. van der Meijden en W. G. v. Baren; Jan, z.v. A. van Wijk en T. van Schoonhoven; Johannes, z.v. W. Steffers en J. B. van den Bos; Gerar- dus Cornelis, z.v. P. L. J. Hessing en H. Vermeer; Marinus, z.v. H. Diepeveen en C. Pater; Martinus, z.v. M. de Bruin en E. A. van Wijk; Peter, z.v. J. van de Bovenkamp en G. Drost; Monique, d.v. J. de Man en F. Alberti; Maria, d.v. R. van Barneveld en H. van de Peppel; Ca- mille Jean Baptiste d.v. H. Schellevis en J. B. Y. Meerssman (geb. te Rhenen); Ruth Gerardus, z.v. M. Gaasbeek en G. v. Eek (geb. te Rhenen); Jannette, d.v. J. Hardeman en J. W. Beukhof (geb. te Rhenen); Cornelis Michel Horatio, z.v. A. J. van Roijen en E. Leeuw (geb. te Ede). Ondertrouwd: H. Brands en E. Ph. J. K. Mastenbroek; D. Siep en S. H. Goote. Gehuwd: H. J. Rustenhoven en A. Spies; H. van Veldhuisen en G. Legemaat; W. S. van Beek en M. S. Bastmeijer. Overleden: M. ten Ham, 83 jaar, ongeh.; G. Verhagen, 46 jaar, ongeh.; A. Zopfi, 63 jaar, wed. van A. v. Barneveld (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Willem, z.v. W. Kelderman en G. Hovestad; Camille Jean Baptiste, z.v. H. Schellevis en J. B. Y. Meerssman; Willemina Nela Elsje, d.v. S. van den Oosterkamp en E. W. van den Brink; Jannette, d.v. J. Hardeman en J. Wille mina Beukhof; Johanna, d.v. H. J. de Ruiter en B. J. A. J. van Donselaar; Ma ria Petronella, d.v. J. Veenhof en W. Henzen; Anna Elisabeth Maria, d.v. G. H. M. Smit en E. A. van Kouwen; Frans, z.v. P. Troostheide en W". van Altena; Daatje Arieta, d.v. T. van Laar en H. van Wijk; Jacqueline, d.v. D. Wander en H. van Velsen; Johannes Cornelis, z.v. J. C. van der Laan en W. Schuurman van Rouwendal. Ondertrouwd: J. A. Michel en H. E. Knaap; A. Hasselaar en A E. de Jong; W. Blankestijn en T. Wildeman. Gehuwd: D. W. Verweij en N. van Veldhuizen; R. van Dijk en J. A. Bunt; S. A. Laponder en C. J. Houtriet. SCHERPENZEEL Geboren: Gerritje, d.v. J. P. v. d. Bo venkamp en J. van Westerneng. Gehuwd: J. Schouten en J. Wagensveld; H. J. Veenendaal en H. M. van Setten. Overleden: J. Reemst, e.v. A. van Gin- kel. EDERVEEN Ondertrouwd: E. van Essen en H. C. van Veldhuizen; A. Plaggenhoef en R. Meurs. RHENEN Ingekomen: W J. van Bergeijk, van Apeldoorn; P. M. Staal, gez., van Woens- drecht; B. Duinsbergen, van Kesteren; A. W. Peters, van Renkum; H. Deijs, van Kesteren; H. W. van Egmond, van Baarle Nassau; J. G. Bouman, gez., van Brum- men. Vertrokken: J. J. van Brenk, gez., naar Maurik; H. J. M. Martens, naar Roosen daal; M. J. Hannisse, gez., naar Doorn spijk; J. A. Smits, gez., naar Driebergen; G. van Eldik, naar Bunnik. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Zondag 27 mei en don derdag 31 mei: Dr. Kets, tel. 3056. Apo theker vanaf zaterdagmiddag 6 uur: Apotheek Zuldersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. RHENEN: Dr. T. Almekinders, tel. 432. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Zondag 27 mei: Dr. Rademaker te Eder- veen, tel. 08387-201; donderdag 31 mei: Dr. Ter Velde, Renswoude, tel. 08387- 450. ELST. AMERONGEN LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars en v. Ommeren: Dr. Bakker te Leersum, tel. 03434-495. Praktijken Buining, Rijnten: Dr. Rijnten te Amerongen, tel. 03434-678. SCHERPENZEEL: Dr. v. Vulpen, telefoon 03497-220. Evert van der horst (59), eigenaar en beheerder van het gigantische vakantiecentrum ,De Ossenberg' in Overberg, is een man met een vooruitziende blik. Zo bij de eerste kennismaking doet hij meer denken aan een bezadigd bur gertype dat zich helemaal inleeft in zijn eigen wereldje, maar achter het gebruinde voorhoofd gaat veel meer schuil dan menigeen waarschijnlijk vermoedt. Op een gegeven moment heeft hij het namelijk aangedurfd een verre gaande beslissing te nemen die voor de rest van zijn leven een totale ommekeer betekende en die hem uiteindelijk geen windeieren heeft gelegd. Zeker, ieder mens komt op een ogenblik voor beslissingen te staan, doch zoals deze sympathieke en uiterlijk rustige man dat heeft gedaan, zullen velen hem niet na doen, althans niet op zo'n „koel bloedige" manier. Wat is het geval? Wel Evert van der Horst - een geboren Schiedam mer - moest van zijn vader in (groente zaken. De jonge Evert had daar niet veel zin in; het lag hem eenvoudig niet. Maar men kent de aloude story: vader in de groente, broers in de groentedus Evert ook. Op zekere dag hakte hij de knoop door. Zijn familie gaf hij onomwon den te kennen dat hij er schoon ge noeg van had en dat hij voornemens was zijn geluk in de industrie te gaan zoeken. De daad bij het woord voegend, stond er luttele dagen na die mededeling achter zijn beroep: fabrieksarbeider. Later bleek het een vergissing te zijn. De stad benauwde hem, net als de muren waartussen hij werkte. De drang naar meer vrijheid, naar meer frisse lucht werd plotseling zo groot, dat hij besloot op de Velifwe te gaan wonen. Zijn gezin onderhield hij van zijn inkomsten als timmerman. In die omgeving werd hij gecon fronteerd met talrijke vakantie centra. Hij zag hoe de zomerhuisjes als paddestoelen uit de grond kwa men en dat er steeds meer hectaren bosgrond tot recreatieterrein gebom bardeerd werden. Dit alles om de woord ió aan: dat moest wel goed gaan honger naar rust en vakantie van de stedelingen te stillen. En Evert van der Horst gebruikte zijn hersens. In zijn kantoor achter de kantine van de Ossenberg, doet hij ons zijn verhaal. „Ja, toen ik dat allemaal zag, toen dacht ik: dat kan ik ook. We gingen aan het zoeken naar een terrein om iets te beginnen. Op een keer zie ik langs de weg in Ede een bord staan: drie ha. bos en heide grond te koop, stond daar op, met het adres. Ik ben er direct op afge gaan met die makelaar en het bleek dat het hier in Overberg was. Nee, er was in Overberg in 1952 toen ik kwam helemaal niets van recreatie te bespeuren". Hij zegt het allemaal zo rustig of het iedere dag gebeurt, dat iemand 3 ha. woeste grond koopt om voor zichzelf te beginnen, met alle risico's van dien. „Risico's", vraagt hij ver baasd, „welnee man. ik vond het helemaal geen risicoik denk, dat meet wel goed gaan!" Het blijkt dat hij overtuigd ge weest is van een succesvolle afloop van dit initiatief want: ik had mijn ogen goed de kost gegeven. Ieder jaar kwam er meer vraag naar vakantiegelegenheden. De sociale omstandigheden werden beter, de vrije zaterdag kwam, af fijn ik heb er geen moment aan gedacht om het niet te doen!" Hij vroeg en kreeg vergunning om zomerhuisjes op het terrein te bou wen. Ze moesten minstens 25 meter van elkaar afstaan. De eerste liet hij bouwen waarin hij moederziel alleen zijn eerste nacht doorbracht. Dat was in de gedenkwaardige ramp nacht van de februaristorm 1953. De dag daarop stapte hij naar een aannemer in Overberg en bestelde er materiaal voor nog meer huisjes. Hij bouwde er op zijn eentje vier bij - tenslotte was hij niet voor niets timmerman geweestHij adver teerde er mee en drie maanden later waren de zomerhuisjes bezet. XXX Nu staan er vijfendertig huisjes op het terrein en ieder seizoen krijgt hij zo'n kleine tweeduizend vakan tiegangers te verwerken. Ze komen overal vandaan en komen graag te rug. Evert v. d. Horst kan het alleen niet meer aan - hij heeft zijn schoon zoon er bij gehaald. De groei van zijn bedrijf, was enorm. De kantine moest voor de derde keer worden uitgebreid, het comfort moderniseerde hij van buta- gas naar douche, boiler en elektrisch koken. Vorig jaar nam hij opnieuw een belangrijke beslissing: hij pachtte er 12 ha. bosgrond bij. „Om er kam peerterrein van te maken", zegt hij langs zijn neus weg. Doch hij bleek opnieuw goed gezien te hebben, want het was alsof de vakantiegangers met tenten en caravans het hadden geroken: het terrein is volledig be zet. Ongetwijfeld loopt hij weer met nieuwe plannen rond. Zoals die pony bijvoorbeeld die hij speciaal aangeschaft heeft voor vermaak van de kinderen. Hij voelt precies aan wat zijn „klanten" nodig hebben. Evert van der Horst is een man die in de eerste plaats in zichzelf gelooft. Aan die gelukkige eigen schap dankt hij ook grotendeels zijn succes. Zelf vindt hij het eigenlijk helemaal geen prestatie om van timmerman, eigenaar te worden van een enorm „bedrijf". „Ik dacht, dat moet wel goed gaan", zegt hij nuch ter. Waar hij nou zélf met vakantie heen gaat? Ook wij waren daar nieuwsgierig naar en hier is het typerende antwoord: „Ik zoek een plekje midden in hqt Zwarte Woud met mijn tentje. Ik zoek de rust en de stilteEen wonderlijke man, maar één die het leven aandurft! VEENENDAAL Eltheto 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds. A. Vroeginde- weij, 7 uur ds. J. Vermaas (afscheid). Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Wis gerhof, 4.30 uur ds. P. de Jong. Sionskerk 9.30 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg, 4.30 u. ds. A. Vroeg- indeweij. Veeneind 3 uur ds. A. Vroegindewij. Dijkstraat 2.45 uur ds. P. M. Breugem. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over- duin, 5 uur ds. Van Enk, 7.30 uur zaterdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur leesdienst, 5 uur ds. Kok van Alphen a/d Rijn. Sionskerk 3 uur ds. Langbroek. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Den Her der van Den Haag. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimonium laan 7.30 en 9.30 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 9 uur ds. Klamer van Hilversum, jeugddienst, 10.30 uur ds. Bos, 5.30 uur ds. Goed hart. RHENEN Herv. Kerk 10 uur ds. Dijkstra, 6.30 uur ds. Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. Vroegindeweij van Barneveld, 5 uur ds. Stelwagen van Woudenberg. Prot. Bond geen diens.t Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Tien van Ede. Ger. Gem. synodaal 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis en 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Breugem. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, dinsdag 29 mei 7 uur ds. Van Dijk van Rijssen. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jager 7 uur Jeugddienst ds. Groebewegen. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Van Aalst van Baarn. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Ubbels van Bennekom. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst, maandag 28 mei 7 uur ds. Mieras van Krimpen a/d IJssel. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L. A. Klootwijk. Ger. Kerk io en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv. Gem. 10.15 uur „De Schans" ds. C. B. Burger. VEENENDAAL Julianakerk 9.30 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 9.30 uur ds. A. Wisgerh»f. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Over duin. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 uur ds. Wielen ga. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 uur ds. Keuning. Ger. Gem. syn. geb.. O.C.B. 10.40 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond geen dienst. Leger des Heils: Jubileumbijeenkomst in de Houtrusthallen te Den Haag. R.K. Kerk, Salvatorkerk Patrimonium laan 7.30 en 9.30 uur H. Mis. Willibrordkerk Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart. RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds. ds. v. d. Berg van Veenendaal. Ger. Gem. syn. 7 uur ds. v. d. Bijl van Genemuiden. ELST Ger. Gem. 7.15 uur ds. Woestijne. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Jager EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 uur stud. Van Beek. Oud Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk 10 uur ds. v. d. Veen. VEENENDAAL SCHERPENZEEL Aanvoer eieren 915.000 stuks. Prijzen 10,25 tot 10,75 per 100 stuks. Handel redelijk.

De Vallei | 1962 | | pagina 2