Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Zaterdag grote TBC-wandelmars in Veenendaal mum omm MULDER Grote belangstelling Nieuws uit de omgeving Hemelvaart Opnieuw tentoonstelling in Rhenen's Museum RHENEN Op liet nippertje Georges Pompidou Frankrijks tweede man EDERVEEN RENSWOUDE OVERBERG SCHERPENZEEL Gesloten Wat nu weer Oudste inwoner van Scherpenzeel jarig 36e Jaargang DINSDAG 29 MEI 1962 Nr. 43 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel OPBRENGST KOMT TEN GOEDE AAN SANATORIUM „SONNEVANCK" IN HARDERWIJK Tussen start en finish Prijzen Minder prettig Slechts drie ZIEK VARKEN IN BESLAG GENOMEN Auto reed tegen lichtmast INBREKER AAN LOPENDE BAND VEROORDEELD Vele Utrechtse burgemeesters bij opening VIER VOLLE ZALEN Wie is de nieuwe eerste minister van Frankrijk? assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Laatste vergadering NCVB Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 ltfnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Komende zaterdag zal Veenendaal in het teken van de wan delsport staan. Men verwacht dat méér dan 1000 wandel sportliefhebbers uit alle delen van ons land die hetzij in dividueel, hetzij in groepsverband zullen deelnemen aan de eerste TBC-Mars van de nog jeugdige wandelsport vereniging „D.V.O.". Wat de routine-uitzetting van deze mars betreft, heb ben de organisatoren een drastisch besluit genomen. Door de inwoners van Veenendaal-West is er namelijk meer dan eens geklaagd over het feit dat de meeste - of eigenlijk alle - optochten, marsen en wat dies meer zij zich voornamelijk afspelen óf in het centrum óf in en door Veenendaal-zuid. Met het besluit de TBC-Mars door een groot gedeelte van Veenendaal-west te laten trekken, heeft DVO hierin tot veler genoegen verandering ge bracht. Voor deze TBC-mars, waarvan men een traditie zal trachten te maken, be staat in het gehele land grote belang stelling. Er zijn inschrijvingen binnen van wandelgroepen uit zuidelijke en noordelijke provincies. Om enkele namen te noemen: er zul len groepen komen uit Groningen, En schede, Limburg, Haarlem en zeer waarschijnlijk ook nog militaire groe pen. Een zustervereniging uit De Lich tenberg in Amersfoort, geeft een apart cachet aan deze bonte wandel-kara vaan. Ook diverse wandelgroepen uit eigen omgeving zijn vanzelfsprekend van de partij. De start is om precies twee uur bij het O.C.B.-gebouw aan de Sandbrink- straat. Er wordt gelopen op vijf af standen, t.w. 5, 10, 15 en 20 km. De route voert in hoofdlijnen door het westelijk deel van Veenendaal en Overberg. Tussen ongeveer vier en vijf uur krijgen de deelnemers de grote rust in Kamp Overberg, waar zij hun moede onderdanen even kunnen strek ken. Tegen zes uur werden alle deelne mers weer in het O.C.B.-gebouw terug verwacht, waar nadien de prijsuitrei king zal plaats hebben dcor de be schermheer van „D.V.O.", wethouder C. N. van Kuyk. Voor deze tocht zijn een groot aantal prachtige prijzen. Om te beginnen krijgt iedere deelnemer een kunstig ontworpen medaille uitgereikt. Daarnaast ontvangt elke deelnemen de groep een fraai verenigingslint met de kleuren van de organiserende ver eniging. En dan natuurlijk de hoofdprijzen, bestaande uit bekers, lauwertakken en kransen. Het gemeentebestuur van Veenen daal is zo welwillend geweest een enorme wisselbeker beschikbaar te stellen. Daarnaast hebben ook de plaatselijke middenstand, brouwerijen en kranten, hun steun toegezegd. De jury, bestaande uit drie leden van de K.N.B.L.O., drie van de N.C.W.B. en EDE: De Reünie Vereniging 4e en 8e Re giment Veld-Artillerie houdt voor alle oud-artilleristen van genoemde regimen ten in augustus een grote Reüniedag in Ede. Inlichtingen hierover zijn verkrijg baar bij L. v. Rij, Mathenesserstraat 2 in Rotterdam. DOORN: Volgens een bericht in een plaatselijk blad is de provincie Utrecht in de gelegenheid gesteld een zandput te kopen tussen Doorn en Leersum. Het kost 150.000 gulden en zou een prachtig recreatiecentrum kunnen worden. Of de koop doorgaat is nog niet bekend. BILTHOVEN: Omdat zomerse tempera turen nog steeds niet in zicht zijn, is men in de gemeentelijke zweminrichting begonnen met lessen in droogzwemmen. En dat in eind mei ACHTERVELD: Op de Schoonderbeker- weg bestuurde een dame een motor, terwijl haar man achterop zat als in structeur. Op een gegeven moment kreeg zij het commando de gashandle dicht te draaien, doch de mevrouw rea geerde prompt verkeerd en gaf vol gas. De rit eindigde in de sloot. drie van de N.W.M., zullen ongetwij feld een moeilijke taak krijgen. Minder prettig vindt de organiseren de vereniging het feit. dat de deelname van verenigingen uit Veenendaal zélf zeer minimaal is. Temeer doet deze mening opgeldt, omdat bij de vorig jaar ingestelde Wandelfederatie Veenendaal - een overkoepelend orgaan van de plaatse lijke wandelsport - de afspraak is ge maakt dat alle wandelverenigingen el kaar door deelname bij plaatselijke evenementen zullen steunen. Uit de voorinschrijving bij deze TBC-mars, die tevens gezien kan worden als een openingsmars van dit seizoen, blijkt echter dat vele Veenendaalse verenigingen verstek hebben laten gaan. Dit uiteraard in tegenstelling tot de eind vorig jaar gemaakte afspraak, toen de Wandelfederatie bijeen was om het programma te bespreken. Met uitzondering van een drietal scholen hebben drie Veenendaalse wandelverenigingen ingeschreven: Rit meester (18), Pehavee (21) en SKF (21). De wandelgroep van DEOS en die van de Beatrixschool gaan die dag deelnemen aan de Trouwmars in Den Haag. Bovendien is naar hun zeggen deze dag tevens een uitgaansdag o.a. met een rondvaart door de Rotterdam se haven en op een tijdstip vastgesteld dat nog niet bekend was dat D.V.O. de TBC-mars zou organiseren. Ook S.S.S. en Hollandia-Trico, om twee van de grootste te noemen, schij nen niet te zullen deelnemen. Ondanks deze onverkwikkelijke si tuatie zal de TBC-mars ongetwij feld een groot succes worden, mits de weersomstandigheden gunstig zijn. En dat hoopt vanzelfsprekend iedereen. Bij de Veenendaalse slager J. v. R. heeft de politie, in samenwer king met de keurmeester, zater dagmorgen een varken in beslag genoemen dat niet gekeurd was en vermoedelijk ziek geweest is. Hoewel het varken geslacht en wel in zijn ijskast hing, verklaarde de slager dat het dier niet voor consumptie bestemd was doch op verzoek van een derde was geslacht. Zaterdagmiddag tegen zes uur is op de Patrimoniumlaan te hoogte van de Salva- torschool een Volkswagen, bestuurd door M. uit Renkum, zonder aanwijsbare reden tegen een lichtmast gereden. De auto werd hierbij zwaar beschadigd. De bestuurder moest met diverse verwon dingen naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht. Zijn mede-inzittende, de heer D. uit Veenendaal, klaagde ook over pijnen, doch wenste zich niet te laten be handelen. Het vermoeden bestaat dat de bestuurder onder invloed geweest is. MUSICERENDE JEUGD Zaterdag 2 juni a.s. wordt in gebouw het Trefpunt een openbare musiceer- avond gegeven door gevorderde leerlin gen van het Muziekinstituut van Zanten. Steeds meer jongeren geven er de voor keur aan zélf in de een of andere vorm met muziek bezig te zijn. Mede in ver band met hun studie laat genoemd Insti tuut degenen die een bepaald niveau hebben bereikt, van tijd tot tijd in het openbaar optreden. Uitgevoerd worder composities voor piano, viool, klarinet, orgel, blokfluit, guitaar enz. voor solo- en ensemble-spel. FIETSERS BOTSTEN Vrijdagavond om elf uur nam de heer V. op zijn fiets bij het inrijden van de KL Katerstraat vanaf de Patrim.laan de binnenbocht. Hidï-bij had hij blijkbaar geen rekening gehouden met een tegen ligger, in de persoon van de wielrijdster mej. H. Door de valpartij ontstond mate riële schade. TWEE PRIioêLN V OOR HOLLANDIA-TRICOT Drie groepen van* de Hollandia-Trico meisjes uit Veenendaal hebben zaterdag deelgenomen aan de Trouwmars te Am sterdam. Bij de 20 km sen. behaalde men zowel de eerste als de derde prijs, een prestatie die bijzondere aandacht ver diend. Tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorrarrest en voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de Regering, met proeftijd van drie jaar, veroordeelde de Utrechtse Rechtbank de 24-jarige slagers knecht P. C. S. te Veenendaal we gens het plegen van een serie in braken. In augustus van het vorig jaar met proefverlof ontslagen uit de gevangenis, waar hij wegens eerder gepleegde mis drijven een straf moest uitzitten, begaf hij zich reeds vrij spoedig na zijn invrijheid stelling opnieuw op het dievenpad en pleegde een serie van 12 a 13 inbraken o.a. te Barneveld, Terschuur, Hoenderlo, Uchelen, Beekbergen, De Bilt, enz. De Officier van Justitie had twee jaar gevangenisstraf geëist en onvoorwaarde lijke ter beschikkingstelling van de Re gering. VEENENDALER AANGEHOUDEN In verband met een te Amersfoort ge pleegde diefstal heeft de politie de Vee- nendaler H. aangehouden en overgegeven aan de Rijkspolitie te Leusden. Zo lang wij in de wereld moeten blijven, met onze voeten nog in d'aard' geplant, geef, onze ziel reeds nu te mogen toeven op hoger plan, in het beloofde land. In 't heilig land, het land van ons verlangen, het land dat immer heimwee in ons wekt. Ons geestesoog doet ons dit oord aanschouwen, maar 't blijft voor ons door neev'len nog bedekt. Wij kunnen niet bevatten hoe vol vrede, hoe vreugdevol, vol heerlijkheid, hoe rein en zuiver bij de Bron van al 't geschapene, het leven in Uw Hemelrijk moet zijn. O, Heer, mag 'k hopen dat bij het verlaten van deze, voor ons vaak zo droeve, aard' Gij dan tot gids en leidsman ons wilt wezen en met ons zijn, bij onze Hemelvaart. A. H. In tegenwoordigheid van tal van zijn collega's opende burgemeester Bosch ridder van Rosenthal (geheel links) vrijdagmiddag de tentoonstelling in het Rhenens Museum. De burgemeester van Rhenen, rar. L. Bosch ridder van Rosenthal, die donder dagmiddag toevallig ten stadhuize vergaderde met de burgemeesterskring Utrecht-Oost, was met zyn vele collega's naar het streekmuseum aan de Molen straat getogen om daar de nieuw opgezette tentoonstelling met werken van gla zenierster Gunhild Kristensen en beeldhouwer Jan Teulings officieel te openen. Naast het uitgebreide gezelschap burgemeesters hadden ook talrijke andere genodigden aan de oproep gehoor gegeven en zo gebeurde het, dat Rhenen's eer ste burger voor een uitgebreid gehoor kon mededelen waarom in dit kleine his torische museum periodiek tentoonstellingen worden georganiseerd. Daarvoor greep hij terug op het ge denkboek van de vereniging van Neder landse gemeenten, waarin men kan lezen, dat in de loop der jaren de taak van een gemeente aanzienlijk is gewijzigd. Vroe ger was er uitsluitend sprake van politie- gemeenten, thans hebben de gemeentebe sturen belangstelling voor alle facetten van de maatschappij, ook voor de kunst. Daarom wil Rhenen - en het is er trots op - in dit kleine museum het lieve lingswerk van de kunstenaar in al zijn schoonheid laten zien. Nadat burgemeester Bosch dank had gebracht aan allen, die het mogelijk had den gemaakt ook deze expositie weer op te bouwen, gaf de heer Miechels van de Culturele Raad voor Gelderland een des kundige uitleg, waarmee hij veel eer in legde en waarvoor alle aanwezigen een open oor hadden. Vier zalen zijn geheel gevuld met glas in lood, cartons, schetsontwerpen, studies uit Griekenland en Marokko, alles inge zonden door Gunhild Kristensen en wer ken in steen, brons, ijzer en lood van Jan Teulings. De catalogus, uitgegeven door de con servatrice van he museum in Rhenen, mej. Aleid van de Bunt, vermeldt in to taal twee en veertig inzendingen, die alle zonder uitzondering zéér boeiend zijn. Van beide kunstenaars, die hier expo seren, geven wij tenslotte nog een korte levensbeschrijving Gunhild Kristensen werd geboren te Leiden. Zij heeft haar opleiding gehad aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam en in Londen. Zij is dus glazenierster, maar werkt ook met olieverf en krijt, maakt mozaïken en muurschilderingen. Er bevinden zich on der andere ramen van haar in kerken te Bilthoven, Haarlem, Zevenbergen, Wolf- heze, Bodegraven en in hotel „Harten- stein" te Oosterbeek. Verder o.a. een muurschildering in de aula van de be graafplaats te Dinteloord en mozaïken in de kerk van Bilthoven. Zij woont en werkt in Oosterbeek. Jan Teulings werd geboren te Delft, ontving zijn opleiding aan de academie voor Beeldende Kunsten te Arnhem, waar hij nu docent is. Hij werkt o.a. in steen, brons, ijzer en lood. Werk van hem be vindt zich o.a. in Arnhem, Delft („Porce- leynen Fles"), Wormerveer, Rheden. Hij heeft o.a geëxposeerd in Amsterdam, De venter, Arnhem en ook in Sonsbeek. Teu lings woont en werkt in Heelsum. Streek VVV Zuid-Veluwezoom zet activiteiten voort NU OOK HOTEL-PENSION LIJST IN VIER TALEN De Streek V.V.V. Zuid-Veluwezoom zet biykens het zojuist verschenen streekbul- letin haar activiteiten voort. De in vier talen verschenen hotel-pensionljjst van de gehele Zuid-Veluwezoom, welke aan alle contribuanten en enkele duizenden rela ties is toegezonden, biykt een waarde volle aanvulling op de streekfolder. In combinatie met de, reeds in vergevorderd stadium van voorbereiding verkerende, toeristische gids voor de Zuid-Veluwe zoom, zullen deze beide uitgaven binnen kort een volledige wervings- en informa tie documentatie gaan vormen, welke re clame-technisch volkomen up-to-date en voor een efficiënte propaganda onmis baar is. Kortgeleden kon de Streek V.V.V. be middelen in een radio-reportage over de Westerbouwing door Radio-Nederland Wereld Omroep, terwijl in een drietal radio-praatjes de bekende Bert Garthoff een interessante en zeer persoonlijke be lichting gaf van de toeristische attracties van Rhenen en die van Ouwehands Die renpark in het bijzonder. Door de Streek V.V.V. werd eveneens deelgenomen aan de ontvangst van een twintigtal Duitse en Nederlandse jour nalisten, die in het kader van nauwere samenwerking tussen de Nederlandse- en. Duitse grensgebieden, een toer door Gel- Dank zij de bijzondere tegen woordigheid van geest van de Veenendaalse scooterrijder W. (32) is zaterdagmorgen een 9-jarig meisje van zeker ernstig letsel gevrijwaard. Het meisje O. fietste op de Bergweg en schrok van een jon gen die met een imitatiepistool zwaaide. Zij stak zonder meer de weg over, waar op hetzelfde mo ment een scooter naderde. Toen W. geen kans zag het meisje te ontwijken, liet hij op het laatste moment zijn stuur los, greep het meisje beet en kon haar zodoende vrijwaren voor ernstig letsel. De onbestuurde scooter werd zwaar beschadigd. Ook de kle ding van de doortastende scooter rijder moest het ontgelden door dat een fles chloor, die het meis je bij zich had, was gebroken AANRIJDING OP GEERSEVVEG De op de Geerseweg geparkeerd staan de auto van de heer S. is vrijdag aange reden door een paard en wagen van B. uit Veenendaal. Er ontstond alleen mate riële schade. Pompidou begon als litterator. Hij was tot 1944 leraar in het Grieks, Latijn en letterkunde aan een gymnasium te Marseille en daarna te Parijs. Hij schreef over de dichter Racine en de historicus Tsine. Ook zelf schreef hij verzen en verwierf roem als geestig en gevat redenaar. Maar geboeid door de figuur van de generaal-bevrijder Charles de Gaulle legde hij in 1944 zijn leraarsfunctie neer en werd secretaris van de generaal. Deze moedigde hem aan om zich op economie en financiën toe te leggen. En dit bleek goed gezien te zijn, want toen de generaal zich terugtrok, was Pompidou reeds zover gevorderd in zijn nieuwe vak, dat hij in dienst van het grote bankiershuis Rothschild kwam en in korte tijd hier opklom tot hoofddirecteur en als zodanig tot 22 maart van dit jaar de voornaamste financiële leider van Frankrijk was. Het machtige bankiershuis legde zich vooral toe op de financiering van de grote Noordafrikaanse plannen, met name op het benutten van de Sahara- olie. Toen De Gaulle in 1958 terugkwam, werd Pompidou zijn vertrouwde advi seur. Pompidou had ook een groot aan deel in de totstandkoming van de over een komst van Evian. Een tijd voordat de onderhandelingen officieel begonnen ontmoette Pompidou als afgezant van De Gaulle in Zwitserland in het geheim een gezant van de Algerijnse opstan delingen en kon met rapport terugko men, dat met de FLN te praten viel op de basis: vrijheid voor Algerije en sa menwerking met Frankrijk economisch, ook inzake de olie van de Sahara. In Gouden bruiloft echtpaar v. d. Weyden-Looyen Vrijdag 25 mei werd op de Nieuwe- weg32 te Ederveen de gouden bruiloft gevierd van het echtpaar Jan v. d. Weyden en Luutje v. d. Weyden- Looyen, beiden geboren en getogen Ederveners. Temidden van de familie kring vierden deze sympathieke men sen hun gouden bruiloft. De bruidegom is 74 jaar, de bruid 70. Uit hun huwelijk werden 8 kinderen geboren waarvan er nog zes in leven zijn. Er zijn 17 kleinkinderen. De bruidegom heeft altijd een eigen bedrijfje gehad en was ook een aantal jaren in Renswoude woonachtig, maar de streek rond Ederveen had nog zo veel aantrekkingskracht dat men weer terugging. Hun huwelijk in 1912 werd uiteraard te Ede gesloten. De bruidegom is helaas vanaf 1944 niet zo kras meer. Hij werd dan ook in dat jaar afgekeurd om zwaar werk te verrichten. Toen hij donderdagmiddag bezig was met de voorbereidingen voor het brui loftsfeest stootte hij zijn voet tegen een wagen en moest zich donderdag avond zelfs onder doktersbehandeling stellen met zijn verstuikte voet. De bruid is vitaal, al is haar gehoor niet meer honderd procent en heeft ze voortdurend hoofdpijnklachten. Dat neemt niet weg dat zij in vele dingen nog belangstelling heeft en overal in meeleeft. Naar de kerk gaan valt niet meer mee, zodat zij nu de predikatie kan beluisteren per bandrecorder, die door de predikant wordt bezorgd. Het was vrijdag duidelijk dat beide echtelieden veel vrienden maakten, want een groot aantal mensen kwam het echtpaar feliciteren met deze be reikte mijlpaal in hun huwelijksleven. BENOEMING De school met de Bijbel te Renswoude heeft benoemd mej. H. W. v. d. Berg uit Voorburg. Met ingang van 1 september zal zij in dienst treden. TIJDREDE In ons blad van vorige week woensdag stond vermeld dat vanavond in Overberg van de Oud Ger. Gem. een tijdrede gehou den zou worden door ds. Smits van Slie- drecht. Deze tijdrede wordt inderdaad hedenavond gehouden, doch niet in Over berg maar in LEERSUM. KEBKEWIJK 167 -TEL. J000 VEE N£ N OAAL derland en de Achterhoek maakten. Het gezelschap, dat overnachtte in één der hotels in onze streek bleek een open oog te hebben voor hetgeen ons gebied de toerist te bieden heeft en wist de gast vrije ontvangst zeer te waarderen. Het zijn mede dit soort contacten, die naast alle andere activiteiten, bevorde rend werken om in steeds toenemende mate bekendheid te geven aan al datgene, dat de Zuid-Veluwezoom op toeristisch gebied te betekenen heeft. Voor de laatste maal van dit seizoen vergaderde donderdagavond in het ver enigingsgebouw aan de Molenweg de Ned. Chr. Vrouwenbond onder leiding van haar presidente, mevr. Kühlemeier- Middelaar. Voor deze avond was uit genodigd de heer J. Weenink uit Erme- lo, die liet zien op welke wijze bloemen geschikt kunnen worden. Van bloeien de vruchtboomtakken, violieren en se ringen werden enkele grote prachtige stukken gemaakt. Grote bloembossen zijn echter uit de mode geraakt, aldus spreker, zodat hij ook liet zien hoe kleinere stukjes opgemaakt moesten worden, o.a. met fresia's, viooltjes, an jers en lathyrus. Een grote koperen ketel gevuld met verschillende soor ten tulpen, gecombineerd met rood bruine heestertakjes, vormde een prachtig geheel. De ruim honderd da mes hebben genoten van wat de heer Weenink vertelde en liet zien. Toen de presidente mededeelde dat haar echtgenoot benoemd was tot leraar aan de ulo te Putten en in aug. a.s. ging verhuizen, was een grote ver rassing. In de maand september zal mevr. Kühlemeier voor het laatst pre sideren en zal gelijk een nieuwe presi dente benoemd en geïnstalleerd wor den. Woensdag 6 juni a.s. houdt de ver eniging haar jaarlijkse uitstapje naar Rotterdam en een bezoek aan Avifauna. GESLAAGD Te Den Haag slaagde voor het vakdi ploma beroepsgoederen vervoer onze plaatsgenoot H. J. Gerritsen. diezelfde dagen liet de OAS een bom ontploffen voor het kantoor van Pom pidou, omdat deez de leider was van de Saharaprojecten, maar dit deerde Pompidou niet. De betekenis van de keuze van deze nieuwe eerste minister krijgt door het genoemde kleur. De leider en hoeder van Frankrijks economicshe belangen in Noord-Afrika zal de eerste minister de nadruk leggen op de gemeenschap pelijke welvaartsbelangen van Frank rijk en Alegrije en heeft aan beide kan ten vertrouwen. Toch is deze oud-ban kier geen „kapitalist" in de boze zin van het woord. Men weet in Frankrijk heel goed, dat deze financier bezield wordt door vooruitstrevende ideeën, die men vaak als „Amerikaans" aan duidt, omdat Pompidou een groot be wonderaar is van Kennedy en de Ame rikaanse democratie. De Gaulle wil, dat thans, na Evian, de binnenlandse problematiek van Frankrijk wordt aan gepakt, de loon- en prijspolitiek, de economie, de middenstandsmoeilijk heden en sympathiseert met de ideeën van Pompidou. Het is nodig, dat de Franse binnenlandse toestand wordt gesaneerd; het stakingsgrage Frankrijk toont zijn ongeduld. Pompidou kan in derdaad de man worden geacht, die in staat is hierin fris, vooruitstrevend en sanerend in te grijpen. En ook de rechs-ultragezinden wijzen hem niet af, want zij weten dat de oud-Rothschild- directeur geen onvoorzichtige politiek zal voeren. Er komt met Pompidou een stukje „democratie" aan het bewind, die Frankrijks welvaart bovenaan stelt. De keuze van deze eerste minister schijnt geen slechte te zijn geweest. Hij is even trcuw als zijn voorganger, maar veel sterker georiënteerd op de pro blemen, die thans om oplossing vragen. WEGENS VAKANTIE OOGARTS ZIJN OOK WIJ VAN 28 MEI T/M 6 JUNI Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL De Held van de Sowjet-Unie, Jakow Pawlow, is uitgenodigd mee te werken aan de film „Nieuws uit het Oosten". De 20-jarige Haarlemse Rina Lodder is naar Beiroet vertrokken voor de verkiezing van Miss Europa. Sedert maart 1956 hebben bijna vier miljoen mensen in New York de show „My Fair Lady" gezien. Een nieuwe Engelse wet maakt het mogelijk dat een vrouw haar man kan doen vervolgen en omgekeerd. Volgens een laatste telling zijn de Westduitse landstrijdkrachten thans 240.000 man sterk, alsmede 350.000 re servisten. Een Amerikaanse tourist heeft voor 8500 gulden een bronzen borstbeeld van Hitier gekocht. Volgens Cubaanse ballingen zijn er tij dens het bewind van Fidel Castro ruim tweeduizend mensen geëxecuteerd. Met ingang van 1 juli van dit jaar zal het maandblad „Het Beste" geen ad vertenties meer opnemen waarin re clame voor sigaretten wordt gemaakt. Zaterdag 2 juni aanstaande viert de oudste inwoner van Scherpenzeel, Bart van de Haar, geboren 1864 te Wekerom, wonende Marktstraat 9, zijn 98e verjaardag. Behalve z(jn gehoor en gezichtsvermogen dat een beetje is achteruit gegaan, is hy goed ge zond en stelt hy nog overal belang in met wat er in de gemeente gebeurt en tuiniert nog volop. Hy verheugt zich al op het jaariykse uitstapje van de Scherpenzeelse dat op 29 mei aanstaaade gehouden zal worden, want dan is hy altyd van de party.

De Vallei | 1962 | | pagina 1