V eenendaal versloeg Holland 3-2 in stromende regen met GRATIS Elk 3e pak KIPPESOEP CUSTARD GRATIS FMIIÏÏIiraiL 174 120 63 V.C VEENENDAAL vecht zich hoofdklasse door zege op T*O.G* de 3-2 ook hier! hengelo's; bier in KULAN STRUIKELDE IN DOORN EN D.E.V. WERD KAMPIOEN 2-0 Huidgenezing P U ROL GEEN ORANJEFEESTEN VOOR RENSWOUDSE KINDEREN Hebben SCHOOLBESTUUR en ORANJECOMITE elkaar verkeerd begrepen Scheepjeswoltournooi gaf aantrekkelijk voetbal te zien GRATIS of CH0C. VLAPOEDER bCtUYTilfi DE GRUYTER Bi ©HUYTEGt DE GRUYTER Bi ©IRUYTEGt DE GRUYTER RHENEN RENSWOUDE TWEEDE BLAD „DE VALLEI" DINSDAG 29 MEI 1962 Nr. 43 Matig volleyball en slechte leiding Wil Versteeg en Mincke Dijkstra blonken uit OVERLEG NIETS GEVRAAGD Kampiocn R.K. Unitas besloot seizoen met 3-1 overwinning Veenendaal en Merino's uitgeschakeld 19 19 18 18 ONZIN MOREEL VERGETEN? CONCLUSIE HET COMITÉ GEEN GELD CONCLUSIE OPLOSSING Altijd 'n kassabon voor 10% korting, op De Gruytermerk-artikelen. Oók bij de weekredames! Elke derde dikke 3e pakje In een regen- en modderballet heeft Vcenendaal zon dagmiddag aan de Thorbeckelaan in Utrecht twee pun ten op Holland behaald, middels een 3-2 overwinning, die pas in de tweede helft tot stand kwam. De wedstrijd speelde zich af onder een zeer langdurige regen- en on weersbui, dat het verblijf rond het veld van Holland nu niet bepaald plezierig maakte. Toch vochten de spelers verwoed voor de puntjes en al kwamen ze dan na afloop praktisch onherkenbaar van de grasmat, de Veenendaalse spelers waren verheugd over de afloop, getuige de vreug desprongen. Veenendaal lanceerde al direct boogbal waar A. Muller op instormde, maar keeper Roep was er eerder bij dan Muller. Hierna ontstond een voortduren de discussie buiten de lijnen over de bui tenspelregel. De grensrechter van Holland vlagde te pas en te onpas en de arbiter floot tweemaal beslist ongegrond voor buitenspel van een Veenendaler. Toen na 14 minuten Holland de ope ningstreffer maakte, was er weer sprake van een grensgeval. Rechtsbuiten Riet veld stuurde de bal naar linksbinnen van Alphen die buitenspel stond, maar via een Veenendaals been inkogelde, 1-0. De arbiter keurde de goal goed omdat hij van mening was dat de bal van de voet van een tegenstander kwam en dus het buitenspel was opgeheven. Onze mening blijft dat van Alphen voordien al buiten spel stond. Enfin, dat was dus 1-0 voor Holland, dat bezit nam van het middenveld. Vee nendaal kreeg weinig kans om aan te val len en als dat dan eens gebeurde was er weer de vlag of fluit van grens- en scheidsrechter voor buitenspel. In de 33e minuut kreeg het iets betere spel van Veenendaal haar beloning. Konings schoot hard in waarna keeper Roep de bal tegen de lat stompte. De terugspringende bal werd door C. Gerritsen van dichbij in de juiste richting geretourneerd, 1-1. Bij Holland moest rechtshalf v. d. Burg na een kopduel met Gerritsen met een hoofd wonde uitvallen. Invaller was Friedman. MODDERBALET Na rust was het veld praktisch onbe speelbaar geworden door de zware regen val. Veenendaal had de geel-blauwe shirts verwisseld voor keurige witte shirts, die in een ommezien door de modder waren besmeurd. Toch was Veenendaal in deze een labnormale omstandigheden het best op gewassen tegen het spekgladde veld. De bal maakte vreemde capriolen in de plassen en de modder spoot omhoog. Na 12 minuten schoot Konings op het doel met een boogbal over doelman Roep heen. Een Holland-verdediger wilde red den maar liep toen de bal zelf over de lijn. 1-2 voor Veenendaal. De heftig door zettende Veenendaalse voorhoede kreeg loon na werken toen men in de 28e mi nuut de stand op 3-1 bracht. Konings had de gladde bal weer voorgezet en nu was A. Muller er als de kippen bij om de bal in het doel te jagen. Hoewel het en voorspelers en voor toe schouwers een zware opgave was om te volharden in die onweersbuien te blijven kreeg de wedstrijd toch allure omdat Hol land zich er ook niet bij neerlegde. De oranjehemden bleven aanvallen en oogst ten succes in de 38ste minuut toen links buiten Arendse een voorzet gaf die door rechtsbuiten Rietveld werd ingeschoten, 2-3. Holland wilde nog een gelijk spel for ceren, maar spil Diepeveen die de ach terhoede goed dirigeerde kon samen met zijn medeverdedigers de overwinning con solideren, waarna elf bemodderde, maar verheugde Veenendalers de kleedkamer opzochten. De beslissingswedstrijd, die het team van VC Veenendaal tegen het Hoornse T.O.G. moest spelen om te ontkomen aan degradatie-wedstrijden is voor de Veenendaalse meisjes gunstig geëindigd. Met 3-2 werd het Hoornse team geklopt, wat betekent dat T.O.G. degradatie-wedstrijden moet spelen met A.M.V.J. cn Octopus om twee plaat sen in de hoofdklasse. Zo blijft VC Veenendaal de trotse bezitter van een team, dat uitkomt in de hoogste afdeling van een Nederlandse sportbond, een prestatie waar geen andere Veenendaalse vereniging op kan bogen! In de vrijwel lege „Oude RAI" te Am sterdam heeft een - de verre reis in aan merking genomen - uitgebreide Veenen daalse supportersschare van meet af aan het team de zo broodnodige aanmoedigin gen gegeven. VC Veenendaal verscheen in haar Het is Kulan weer niet gelukt de 2e klasse te bereiken. Kwam men in het seizoen 1959/60 op de tweede plaats, verleden jaar werden ze wel kampioen maar sneuvelden in de promotiewedstrijden en dit jaar nu er geen promotiewedstrijden gespeeld behoefden te worden verlo ren ze de voor het kampioenschap beslissende wedstrijd tegen het Doornse DEV met 2-0. Bijzonder sneu voor de SKF-ers die uit 18 wed strijden 31 punten haalden, 64 goals scoorden en slechts 13 tegengoals toestonden! Het ontbreekt de Kulanezen kennelijk aan voldoende hardheid om in beslissende wedstrijden door te drukken. De thuisclub was in deze wedstrijd veel feller en speelden veel meer op de man waardoor zij, overigens volkomen ver diend, de strijd in hun voordeel beslisten. Toch zag het daar voor de rust nog niet naar uit. Kulan kreeg toen ontegenzegge lijk de beste kansen maar deze werden door te zenuwachtig spel gemist hetgeen later fataal zou blijken te zijn. Reeds in de eerste minuut kon Groot huizen Kulan slechts' van scoren af hou den door een corner weg te geven. Deze werd door Henzen goed voor het doel ge plaatst waar keeper Kraay klaar stond om het gevaar te keren. Enkele minuten later kreeg Henzen uit een scherpe pas van Faber een mooie kans toen hij eer der bij de bal was dan de keeper, zijn te haastig schot ging echter voor het lege doel langs. Nadat Kulan nog twee corners had ge forceerd was het Beckerman die rake lings overschoot. Na een kwartier wist D.E.V. het spel iets te verplaatsen, het was hierbij de harde en vaak te harde links half Pik die keer op keer zijn voor hoede aan het werk zette. Men aarzelde bij Kulan steeds weer deze speler te hin deren bij zijn opbouwend werk. Nadat Henzen bij Kulan nog eens tegen de uitlopende keeper aangeschoten had kreeg aan de andere kant links buiten v. d. Heuvel een goede kans maar hij schoot hoog over. Door een bekeken pas van Pik kreeg in de volgende minuut Schönfelde een schietkans, zijn schot ging echter naast het doel. De laatste minuten voor de thee waren weer voor Kulan, v. d. Haar schoot net over en v. Hall zocht na een hoekschop van Faber het doel ook al op de verkeer de plaats door naast te schieten. Een vrije trap door v. Hall genomen leverde het volgende gevaarlijke moment voor het D.E.V.-doel op, v.d. Haar kopte hieruit goed in waarna keeper Kraay met veel moeite de bal uit zijn doel kon slaan, precies voor de voeten van Henzen, maar deze wilde het te vlug doen waardoor de bal naast ging. Nadat Kulan nog een hoekschop had genomen moch Schoeman een vrije trap nemen op het D.E.V. doel. Maar net toen dit gevaar voor het doel der thuisclub opleverde floot de zwak leidende scheidsrechter Kinker voor het einde van de eerste helft. Meteen na de rust sloeg de thuisclub fel toe en binnen 30 seconden stonden zij met 1-0 voor doordat Kraay niet aange vallen werd, waardoor hij van dichtbij kon scoren. Kulan zette alles op alles om deze achterstand ongedaan te maken, maar verder dan enkele schoten over en langs het doel brachten zij het niet ook al doordat de gastheren nu meer rust in hun ploeg kregen. Door de felle tackles moest de wed strijd nog al eens onderbroeken worden voor blessures. Ook de D.E.V. aanvallen waren niet van gevaar ontbloot maar de verdediging van de gasten met Vlaande ren als uitblinker wist het voorhands nog te klaren, totdat in de 20e minuut Schuur man de bal toegespeeld kreeg, deze loste een schot dat misschien nog naast ge gaan zou zijn, maar de door een blessure naar de verdediging gedirigeerde v. d. Haar wilde met een wanhoopsbeweging redding brengen, waarna de bal in het doel verdween, 2-0. Kulan was nu duidelijk een geslagen ploeg zonder geloof in eigen krachten en 5 minuten later moest v.d. Haar de reeds gepasseerde Slotboom assisteren door de bal van de doellijn weg te halen. D.E.V. trok nu alles in de verdediging terug, ter wijl bij Kulan v. Leeuwen en Vlaanderen naar de voorhoede verhuisden, maar er was geen doorkomen meer aan. De ongetwijfeld goede kansen zoals Ku lan die voor de thee kreeg deden zich nu niet meer voor. Het einde kwam dan ook met een verdiende overwinning voor een dolgelukkig D.E.V. dat na de bloemen hulde juichend de kleedkamers kon op zoeken. Voor Kulan isweer het motto .volgend jaar beter". *H»ldn»hr«rh«»d Huidgezondheid fin puistje* verdrogen door Purolpoeder sterkste opstelling, wat betekende dat ook Annie van Peursum haar clubtrouw toonde door vanuit Apeldoorn naar Am sterdam te reizen: ze heeft er beslist geen spijt van gehad, want ze speelde een uit stekende wedstrijd. Zoals in vrijwel iedere wedstijd, waren het - zonder de andere speelsters tekort te willen doen - Wil Versteeg in de aan val en Mincke Dijkstra in het achter veld, die de steunpilaren van het team vormden. Dat het spelpeil in deze wedstrijd maar zeer matig was, moet behalve aan de wedstrijdzenuwen geweten worden aan het abominabel slechte leiden van scheids rechter Wortel, die nu eens scherp en dan weer zeer tolerant floot en daardoor in beide teams de onrust nog vergrootte. In de le set kwamen de VCV-sters snel met 0-4 achter te staan, doch op de strak ke service van Mincke Dijkstra faalde de T.O.G.-techniek volledig zodat bij 4-5 de Hoornse coach zijn eerste time-out moest nemen. Jannie Brouwers deed aan het net veel goeds en VCV kwam met 7-5 voor te staan. Veel technische fouten van T.O.G. brachten VC Veenendaal op set- point: 14-6. Doch de Hoornse meisjes na men alle risico's en verrasten de trage Veenendaalse defensie keer op keer, tot dat bij 14-12 een keiharde smash van Wil Vink verder opdringen van T.O.G. af brak. Een goede plaatsbal van Annie van Peursum bracht VC Veenendaal op 15-12 en 1-0. De 2e set is wellicht de spannendste maar ook de slechtste geweest van deze wedstrijd. Ooorzaak: voornamelijk het slechte fluiten van heer Wortel, die zo inkonsekwent naar beide zijden zijn vreemde beslissingen verdeelde, dat de speelsters er wanhopig en het publiek er opstandig van werd. Na veel goede aan vallen via de beste T.O.G.-ster mej. van der Sluis nam T.O.G. een 4-12 voorsprong; ineens echter was het gebeurd met de Hoornse aanvalslust en punt na punt knabbelde een fel spelend VC Veenen daal van de achterstand af. Een Hoornse time-out bij 9-12 bracht geen uitredding, want VC Veenendaal kon tot 12-12 ko men, voordat T.O.G. de service overnam en scoorde: 12-13. Coach Slik nam tak- tisch time-out en een smash van Mincke Dijkstra bracht 13-13. T.O.G. kwam op 13-14 doch mistte op dit kritieke moment de service en dit bleek beslissend: drie technische fouten achter elkaar brachten VC Veenendaal op 16-14 en 2-0: het hoofd klasserschap leek voor het grijpen. In de 3e set ging het aanvankelijk uit stekend met de VCV-sters toen op de vleugel snel 5-1 liet aantekenen. Het eer ste gewin bleek kattegespin, want on danks time-outs en wissels kwam VCV met 7-13 achter. Het werd nog 11-14, doch verder lieten de T.O.G.-sters het niet ko men: 11-15 en 1-2. In de 4e set maakte de VCV-coach de fout Bea Kets in te zetten voor Wil Vink, nadat de VCV-sters door onrustig spel een 0-2 achterstand hadden opgelopen. Deze wissel vergroote de onrust nog en zo stond het snel 1-7 voor TO.G. VC Vee nendaal was aangeslagen. De speelsters blonken allen uit in ijver, doch dit re sulteerde slechts in een systeemloos spel letje, waarbij iedereen iedereen in de weg liep. Met 8-15 kwam T.O.G. tenslotte naast VC Veenendaal: 2-2! Niemand die nog veel gaf voor VCV's kansen, doch het pakte volledig anders uit. Eindelijk speelden de VCV-sters hun gewone spel en nu de referee ineens scherp begon te fluiten, was het snel 6-0. T.O.G. sloeg echter hard terug en het duurde tot 6-6 voordat To Wouda met een smash T.O.G. verder scoren belette. Smashes van de nu beiden aan het net opererende (is dat wel de juiste opstel ling?) Mincke Dijkstra en Wil Versteeg uit goede set-ups van vooral To Wouda, brachten VCV op 10-6. Nog eenmaal kwam T.O.G. gevaarlijk terug, maar het was Mincke Dijkstra die bij 10-8 verder onheil voorkwam. Zij voegde hier nog twee punten aan toe en ook een 2e time out kon T.O.G. toen niet meer redden: een fraaie plaatsbal van Hans van Schup- pen betekende de laatste actie van deze wedstrijd waar de T.O.G.-sters vergeefs op doken: 15-9. Vreugdedansen van speelsters en sup porters (waaronder oud-VCV-ster Cor van der Kolk) braken de adembenemende spanning van deze wedstrijd: VC Veenen daal speelt ook volgend jaar weer in de Hoofdklasse! Uitslag: VC Veenendaal - T.O.G.: 3-2 setst.: (15-12, 16-14, 11-15, 8-15, 15-9). In Renswoude, het anders zo rustige kastelendorp waar nog iedereen iedereen kent, wordt de laatste tyd veel gesproken over het „Oranjefeest" van een goeie maand geleden. By de kapper blijven de mensen soms langer zitten als strikt noodzakelijk is, de melkboer komt later thuis uit zjjn wijk en bij de kruidenier hebben ze het er over als de boodschappen in de tas gedaan worden. Wat dat „feest" betreft, voe len de Renswoudenaren zich een beetje genomen. Geen wonder, want zo tegen half april konden ze in de krant lezen dat het KINDERFEEST dit jaar niet doorging. Een paar dagen later stond er met vette letters dat het weer WEL doorging en of dat nog niet voldoende was las men tenslotte dat er dit jaar NIETS van feesten kon komen. Niet-wel-niet: in Renswoude wisten ze het niet meer en dat zal ook wel de reden ayn geweest dat er vanuit de bevolking niet gereageerd werd. Iets anders werd dat, toen na de 30e april op de voorpagina's een klein stukje stond afgedrukt met als titel: KINDERLEED. Daarin werd de onderwijzers verweten dat het min of meer hun schuld was, dat de feesten niet doorgingen. Bovendien werd In datzelfde kolommetje kritiek geleverd op het feit dat de kinderen op Koninginne dag zonder jubileumbeker naar huis gestuurd werden en alleen maar een kaart in hun handen gedrukt kregen. Zo was het, maar zo IS het niet, zegt het schoolbestuur. Nee, volgens de voor zitter van dit bestuur, zit de zaak heel anders in elkaar. „Dat stukje KINDERLEED vonden wij ontzettend", zegt dominee van de Peut, „en wij als schoolbestuur hebben ons daar over verwonderd". Hij zegt dat vóór de 12e april de voor zitter van het Oranjecomité bij hem op bezoek geweest is. ,Die vertelde mij dat er strubbelingen waren en dat het Oran jecomité veel liever zag, dat het school bestuur dit jaar de kinderfeesten orga niseerde". De dominee moet toen gezegd hebben: nee, dat doen we gezamenlijk. Dat moe ten we overleggen en dan komt dat best voor elkaar. Er is toen afgesproken dat het school bestuur een oproep zou krijgen van het Oranjecomité om de zaak samen te be- Kampioensploeg R.K. Unitas heeft on der abnormale weersomstandigheden de Sportclub Domstad, het gehele seizoen de concurrent, verslagen met 3-1 en er dus geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was in deze afdeling. Goed voetbal was niet mogelijk door de zware regens. Tweemaal moesten de spelers gaan schuilen voor de hard neer slaande buien. Door Selhorst kwam Uni tas voor rust op 1-0. Na rust wist Raven- swaay het tweede doelpunt te noteren en volgende treffer van Ravenswaay werd nu sloeg Domstad terug tot 2-1. Door een de 3-1 uitslag bereikt. De spelers waren blij dat het afgelopen was, want ze waren allen doorweekt tot op hun huid. In ieder geval een goed be sluit van Unitas in de derde klasse van de afdeling en nu maar met kracht en energie oefenen voor de zwaardere taak in de tweede klas in het volgende sei- Het jaarlijkse jeugdtoumooi van Merino's, het Scheepjeswoltournooi, voor spelers beneden 18 jaar werd zaterdagmiddag op het terrein aan de Wageningselaan ge- speeld. BU deze jeugdwedstryden viel soms te genieten van snel en aardig voetbal in een hoog tempo. Vooral de laatste van de vier wedstryden tussen V.D.Z. (Arn hem) en C.H.R.C. (Renkum) was van zeer goed gehalte. De spelers lieten de bal het werk doen, speelden snel af en plaatsten zeer goed. Ook de andere wedstryden waren beslist aantrekkeiyk. Men begon met de wedstrijd tussen C.J. Hoewel V.D.Z. een tikje meer verrassing goede service van Annie van Peursum, Wil Vink met keiharde smashes van de TWEEDE PLAATS Door een overwinning op Holland i heeft Veenendaal de tweede plaats op de ranglijst ingenomen. De stand is nu als volgt: i Quick A. 21 21 30 1 Veenendaal 22 28 i H.M.S 21 26 I Zeist 21 25 1 C.D.N 21 22 1 Saestum 21 20 i S.E.C 21 1 Zebra's 21 Vriendenschaar 21 Holland 20 Hercules 21 16 Vreeswijk 21 16 Ultrajectum 20 14 1 V.V. (Amersfoort) en Veenendaal. De wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijk spel, waarna de wedstrijd werd verlengd. Na deze verlenging was de score nog steeds 1-1. Strafschoppen zouden nu moeten be slissen. In de eerste serie van drie scho ten beide ploegen alles raak. In de twee de serie schoot eerst C.J.V.V. driemaal raak en miste Veenendaal een der drie schoten. De Amersfoortse jongens waren dus winnaar. De tweede wedstrijd ging tussen Me rino's en Esca (Arnhem). Na een aardig duel eindigde deze wedstrijd in een klei ne 2-1 zege voor Esca. Het enige Merino- doelpunt werd gescoord door linksbinnen Aartsen. C.D.N. (Driebergen) en W.A.V.V. (Wa- geningen) waren de volgende rivalen. C.D.N. was voor rust in de meerderheid, maar vergat daarbij produktief te zijn en zo stond het bij rust nog 0-0. Na rust wist W.A.V.V. het heft in handen te nemen en driemaal te doelpunten, 0-3 voor W.A. V.V. In de aanhef roemden wij reeds het spel van V.D.Z. en C.H.R.C. die in de vierde wedstrijd tegen elkaar streden. in het spel lag, was het toch C.H.R.C. dat de meeste goals wist te maken. Met een 2-1 overwinning voor de Renkum- mers eindigde deze aardige ontmoeting. De verliezers van deze eerste ronde zijn uitgeschakeld, w.o. de beide Veenen daalse deelnemers Merino's en Veenen daal. De winnaars komen a.s. zaterdag weer in het veld. Na loting werd vastge steld dat Esca speelt tegen W.A.V.V. en C.J.V.V. tegen C.H.R.C. Het meest favo riet voor de fraaie beker worden geacht W.A.V.V. en C.H.R.C. MACRO DENKT AAN OUDJES Het bestuur van de Macro heeft een groot aantal reductiebonnen verstrekt die ouden van dagen in de gelegenheid stellen de motorcross op Hemelvaarts dag te bezoeken. De bonnen zijn ver krijgbaar bij de besturen van de plaat selijke bonden van ouden van dagen. spreken. „Maar", zegt de predikant „wij hoorden niets en toen lazen we in de krant dat het feest niet doorging. Als wij van tevoren geweten hadden dat wij deze scheve schaats gereden hadden, dan had den we zelf iets gedaan!" Ja, waarom heeft het schoolbestuur eigenlijk niet direkt gezegd: wij organi seren het kinderfeest. „Omdat", zegt de voorzitter, „wij daar als schoolbestuur in feite niets mee te maken hebben. Waarvoor dient anders een Oranjecomité?" Dat er geen feest was omdat de onder wijzers niet terug wilden komen, is vol gens het schoolbestuur pertinent onwaar. Het schoolbestuur heeft van het Oranje- is als tegenprestatie uitgenodigd mee te ten houden voor het Jubileumfonds en we vonden het niet juist om weer rond te gaan en te zeggen hebben jullie iets over voor het kinderfeest. Er was wel geld om de kinderen een versnapering te geven", verklaart de voorzitter. „Trou wens de burgemeester voelde daar ook niet voor". Maar wat is er dan waar van het ge rucht dat het Oranjecomité wel degelijk over een behoorlijke kasreserve beschikt? „Daar heeft niemand iets mee te ma ken", reageert de voorzitter. „Er is in derdaad een reserve, maar als wij die verbruikt hadden, dan betekende dat te vens het einde van het Oranjecomité." „Ik ben bij ds. v. d. Peut geweest", zegt de heer Vermeulen nadrukkelijk, „en we hebben het min of meer gehad over het komende oranjefeest. Ik had het idee dat het schoolbestuur het hele oranje feest moreel niet steunde. Ik heb toen gevraagd is er een oorzaak voor en toen zei de dominee: nee". Volgens het Oranjecomité komt er dit jaar niets meer van om voor de kinderen een (verlaat) feest te houden. Men is niet van plan om alsnog te gaan koliek teren. Of het dan niet beter is om een nieuw Oranjecomité te formeren, waarin ook het schoolbestuur en andere richtingen vertegenwoordigd zijn, maar dan als ver eniging met hopenlijk vele leden? „Och nee, daar zie ik het nut niet van in", zegt de heer Vermeulen. „Ik zie echt geen kans om hier in Renswoude een vereniging op te richten". Dan is er nog iets waarover talrijke Renswoudenaren een beetje boos zijn. En dat is het volgende: De kinderen van de hoogste klas van de lagere school hebben met z'n allen meegeholpen het geld in te zamelen voor het Jubileum-geschenk. Het schoolbestuur zegt: „Niet één kind comité niet het verzoek gekregen om aan de organisatie van de feesten mee te wer ken en zodoende is ook het personeel niets gevraagd. De bekers - ja, maar dat is een kwestie van het gemeentebestuur, verklaart het schoolbestuur. Die heeft de bekers be steld en betaald en dat de bekers dan niet op tijd klaar zijn - wat kan de school daar aan doen? Het schoolbestuur is dus van mening dat het Oranjecomité in gebreke is gebleven. Men gaat van het standpunt uit dat een Oranjecomité er is voor het organiseren van een Kinderfeest op 30 april en als dat om een of andere reden niet mogelyk is, dan moet het Oranjecomité dit vroegtydig bekend maken. Het schoolbestuur wil te allen tyde medewerking verlenen. En hoe denkt het Oranjecomité over het „feest" wat helemaal geen feest is geworden? Laten we beginnen met te zeggen dat het Oranjecomité in Renswou de in 1945 opgericht is, oorspronkelijk door negen Renswoudenaren. Een klein poosje is het een vereniging geweest met een aantal leden, „maar dat liep af en om onze handen vrij te hebben is dat stilletjes over gegaan", vertelt de voor zitter, de heer Vermeulen. Er zijn nu nog drie personen over die tesamen het Comité vormen, dat in de eerste plaats zorgt voor Oranjefeesten en daarbij de organisatie van het Lampe- gietersavondfeest op zich neemt. Het Comité krijgt geen financiële steun van de gemeente, althans in bepaalde ge vallen zeer weinig. Voor eventuele te korten moeten de drie zelf opdraaien. De belangrijkste bron van inkomsten vormt de jaarlijkse kollekte onder de bevolking. De kollektes worden niet verantwoord omdat volgens de voorzitter niemand daar wat over te zeggen heeft. Dat de kinderen dit jaar van een feest verstoken gebleven zijn, is volgens de voorzitter toe te schrijven aan het feit dat er geen geld was. gaan met de deputatie uit Renswoude naar het bezoek van de Koningin in Utrecht. Het Oranjecomité zegt: De burgemees ter heeft ons gevraagd een deputatie van 15 mensen uit de gemeente samen te stel len. Aan dit verzoek hebben wij naar eigen inzicht voldaan. Het Oranjecomité meent dat er een kasreserve moet zyn, omdat men ge heel hoofdelyk aansprakelijk is voor eventuele tekorten. Dat de kinderen dit jaar geen feest hebben gekregen, vindt alleen zyn oorsprong in het feit dat men de bevolking niet tweemaal lastig heeft willen vallen om geld. Het comité met meerdere personen uit breiden voelt men weinig voor. Al met al zijn de kinderen een beetje in een vergeten hoekje geraakt. De zang aubades die in vrijwel alle plaatsen wor den gehouden, kent Renswoude niet. Een optocht met muziek of een paar uurtjes kinderspelen voor de driehonderd Renswoudse kinderen, zijn nu nog toe komstdromen. Hopenlijk vindt men voor een volgend jaar een oplossing, zodat de jeugd van Renswoude, al is het dan alleen maar in de morgenuren, wéét dat het de 30e april is! PAARDENKEURING Woensdag j.l. is te Woudenberg een paardenkeuring gehouden. Uit Rens woude waren er drie aangevoerd. Deze werden goedgekeurd voor het Paarden stamboek en wel: Walenda v. d. heer B. Oosterink; Lucina van de heer J. Lagerwey; Zonnevrouw van de heer J. T. Wolleswinkel. De keuring werd gehouden op het erf van de heer G. Top. De jury be stond uit het bestuur van de paarden- ,Wij hebben dit jaar een kollekte moe- fokkerij van de prov. Utrecht. Deze aanbiedingen zijn geldig van 30 mei t/m 5 juni 1962. melk ol puur van 25 ct. (kippebouillonsoep 55 cf.) blik blik 335" blik-TT Profiteer van allemaal en verdien TV pSN, deze week minstens f 1,20 1 1-iS

De Vallei | 1962 | | pagina 3