Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Veenendaal krijgt WEER EEN IJSBAAN Voor de KANTONRECHTER mum wmm MULDER Staatsbosbeheer gaf toestemming voor De Hel Jeugd musiceerde in Het Trefpunt Brandstichters van „De Samenwerking" gearresteerd Nieuws uit de omgeving Commentaren op verkiezingen DE DOODSTRAF RENSWOUDE SCHERPENZEEL Wat nu weer 3 36e Jaargang WOENSDAG 6 JUNI 1962 Nr. 45 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Zonder toestemming Verzoek om Blauwe Hel Wel de Staatshel Bezwaren Tijdig gezien Moeilijke zaak EERLIJKE VINDER WERD „BELOOND" Geen Pinkster-excursie naar Leersumse Plassen IN VELE LANDEN EEN ACTUELE VRAAG STRIJD Bejaarden waren uit assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven b(J de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie ƒ4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Hoewel de zomer nog voor de deur staat en hope lijk nu niet meer zo lang op zich zal laten wach ten, kunnen de schaatsliefhebbers uit Veenendaal en directe omgeving zich nu al verheugen op het feit dat er met de komst van Koning Winter een nieuwe ijsbaan zal zijn. Dank zij de bemoeienissen van de Ver. tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland, de heer Adr. P. de Kleuver, is toe stemming gegeven tot het gebruik van het natuur reservaat De Hel aan de Grebbeweg waar vorig jaar reeds op geringe schaal (zonder toestemming) werd geschaatst. De initiatiefnemers zijn reeds be gonnen met de voorbereidende werkzaamheden om in de winter een baan van ongeveer 4 ha groot te exploiteren. y Zoals bekend heeft Veenendaal het twee winters achtereen zonder goed ge outilleerde ijsbaan moeten stellen, on danks het feit dat de schaatssport in onze omgeving vele aanhangers telt. De exploitatie van de vroegere ijs baan aan het Benedeneind liep op een gegeven moment spaak omdat er een verschil van mening was gerezen tus sen de twee eigenaren. Aanvankelijk leek het er op dat de zaak bijgelegd zou worden en de ijs baan, die toch altijd bijzonder in trek was, in ere hersteld zou worden. Tot grote teleurstelling van velen bleek dit niet het geval te zijn en moes ten de schaatsliefhebbers noodgedwon gen hun heil op banen in de omliggen de plaatsen zoeken. Hoewel er van diverse kanten klach ten geuit werden over deze gang van zaken, bleef de situatie in het begin onveranderd, totdat een bewoner van de Grebbeweg (achter de Schrijvers- wijk) het besluit nam de bevroren wa teroppervlakten van de Staats-Hel als ijsbaan te gaan gebruiken. De opzet was zeer primitief, doch dat weerhield niemand om hier de gladde ijzers onder te binden. Officieel gezien echter, gebeurde een en ander zonder toestemming van de eigenaar, in casu Staatsbosbeheer, die het oogluikend toeliet. Na afloop van de vorstperiode heeft de heer Van Harn van de Grebbeweg contact opgenomen met de opzichter van Natuurmonumenten, de heer Adr. P. de Kleuver, die zich onmiddellijk bereid verklaarde al het mogelijke te doen de schaatssport uit deze impasse te helpen. De volgende stap was dat de initia tiefnemer een verzoek richtte tot de Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten in Nederland om op de Blauwe Hel (in de onmiddellijke na bijheid van de Staats-Hel) een ijsbaan te mogen maken. De bedoeling was om er een pomp op te plaatsen, zodat het terrein ...komende winter op De Hel... sloten. Dit landbouwwater is rijk aan voedingsstoffen en zou tot gevolg heb ben dat de schraallandflora geleidelijk wordt verdrongen door meer algemene onkruiden, die een grotere voedselbe- hoefte hebben. Kort gezegd: de Vereniging meende dit risico niet te kunnen lopen. men onverwijld contact op met de Houtvester van Staatsbosbeheer, Ir. H. H. G. Overbeek, met de vraag of dan de Staats-Hel als ijsbaan ingericht zou mogen worden. Hierop werd gunstig beschikt, zodat De Hel bij een komende vorstperiode officieel als ijsbaan gebruikt zal mogen worden. De rijwielstalling wordt in het bos ondergebracht, terwijl een brede baan riet gemaaid wordt," zodat iedereen gemakkelijk vanuit het bos op de baan zal kunnen komen. Rondom de plas wordt, waar nodig, het plantenmateriaal verwijderd, zodat een grote ronde schaatsgelegenheid ontstaat van ca. 4 ha. groot. Vanzelf- Voor de exploitant in spé dus geen sprekend zal ook voor verlichting, mu- prettige mededeling. Toch werd het ziek en kleedgelegenheid gezorgd wor- hoofd niet in de schoot gelegd en nam den. Opzichter Adr. P. de Kleuver van ca. 6 ha. bij vorst onder water gezet kon worden. Tevens wilde men dan een laag dijkje aanleggen om het water te keren. Dit verzoek kwam terecht bij de Tech nische en Natuurwetenschappelijke Commissie van genoemde vereniging, welke het plan uitvoerig bestudeerde. Er bleken echter teveel bezwaren aan het plan te kleven. Ten eerste uit juri disch oogpunt bezien, omdat de Blauwe Hel erfpachtterrein is. Ten tweede werd het plan afgewezen op 'n zwaarwegend technisch bezwaar. De Commissie was namelijk bevreesd voor een bedreiging van de aldaar aan wezige flora. Woordelijk omschreven luidde dat: Bij opstuwing van het water in de win ter komt het terrein onder invloed van het landbouwwater uit de omringende Zaterdag j.l. werd onder grote belangstelling in gebouw „Het Trefpunt" een openbare musiceer- avond gegeven door een aantal leerlingen van het Muziekinsti tuut van Zanten. Verschillende piano-, viool-, klarinet-, orgel-, guitaar- en blokfluitleerlingen plus een zangklas hebben hun beste been tje voorgezet. Het is een genoegen zo- Binnen zeer korte tijd is de Veenendaalse politie er in geslaagd op heldering te brengen in de mysterieuze brandstichtings-zaak bij ge bouw „De Samenwerking" aan de Holleweg. In de loop van vorige week woensdag en donderdag zijn gearresteerd de huidige eigenaar van het pand, de Barnevelder H., de tegenwoordige beheerder Van D. uit Ede, alsmede zijn plaatsgenoot H. Alle drie verdachten hebben in middels een volledige bekentenis afgelegd en zijn voorgeleid voor de Officier van Justitie te Arnhem. Het hoofdmotief van deze daad was de vrij hoge verzekeringssom in handen zien te krijgen. Uit een gedane reconstructie blijkt dat de Barnevelder H. onlangs via een voorlopig koopcontract eigenaar werd van gebouw „De Samenwerking" met de bedoeling dit zo spoedig mogelijk door te verkopen. Als tijdelijk beheer der werd aangesteld de Edenaar Van D. Toen deze doorverkoop niet erg vlot te kwam men op de gedachte dat het gebouw ongetwijfeld meer geld zou op leveren als er een schade-uitkering van de verzekering zou volgen. De eigenaar en de beheerder kwamen overeen om op een nacht de gaskranen open te draaien en dan op de boven verdieping brand te stichten. Men wist dat hierdoor knalgas zou ontstaan, dat bij het geringste vonkje explodeert en een enorme ravage aanricht. (Zou dit inderdaad gebeurd zijn, dan zouden on getwijfeld ook de aangrenzende woon huizen alsmede de garage van de fa. LUNTEREN: Het bestuur van de muziek vereniging „Kunst na Arbeid" heeft het gemeentebestuur om financiële steun verzocht voor aankoop van nieuwe instrumenten ter vervanging van de thans in gebruik zijnde. B. en w. heb- de raad inmiddels voorgesteld een sub sidie te verlenen van 5500, ZEIST: Op een te Zeist gehouden Veilig- Verkeers-forum heeft de chef van de verkeersafdeling van de ANWB de vraag gesteld of het steeds drukker wordend verkeer nog wel wedstrijden verdraagt. „Ik vraag me zelfs af of het nog wel verantwoord is om puzzelritten en andere spelletjes op de openbare weg toe te laten" aldus ir. Kuysten. Hoogendoorn op zijn minst zwaar be schadigd zijn). Om dit plan ten uitvoer te bren gen werden enkele andere personen benaderd. Voor hun hulp zouden zij flink beloond worden. Twee ervan weigerden omdat er dicht in de buurt huizen stonden en men dus met mensenlevens speelde. Nummero drie echter - de Edenaar H. - verklaarde zich bereid voor 3000, in het complot te treden. Zo gezegd, zo gedaan, doch men maakte (gelukkig!) de eerste fout toen men op de bovenverdieping, na met benzine vuur gemaakt te hebben, de deur afsloot. Zodoende werd de toe voer van zuurstof afgesloten en doofde het vuur min of meer. Daarbij kwam de weer gelukkige omstandigheid dat de voormalige be heerder, de heer B. uit Veenendaal, 's avonds laat passeerde. Hij zag dat er beneden diverse deuren open stonden en waarschuwde onmiddellijk de po litie. Toen deze arriveerde was vrijwel het gehele gebouw al gevuld met gas, doch men slaagde er in het vuur bij tijds uit te maken. De politie had aanvankelijk geen en kel aanknopingspunt, doch dank zij in tensief speurwerk werd de zaak allengs duidelijker. Het bleek namelijk dat de eigenaar kortelings de verzekering drastisch had verhoogd en dat de beheerder al zijn spullen uit het gebouw gehaald had. Er werden arrestaties verricht en niet lang daarna volgde een volledige bekentenis. De heer v. d. P. van de Boslaan uit Veenendaal keek Hemel vaartsdag wel even raar op toen hij in de omgeving van de Nieu- weweg een bedrag van ruim 600,vond, netjes opgeborgen in een portemonnee. Met de bedoeling de vondst later op de dag bij de politie aan te geven, zette hij zijn fietstocht met zyn 5-jarig zoontje voort en besloot bij café „De Bijenkorf" aan de Nieuweweg een verfris sing te gaan nemen. Er bevonden zich nog meer be zoekers en onder hen was er één die wilde afrekenen, doch tot zijn grote schrik tot de ontdekking kwam dat zijn portemonnee ver dwenen was. Waar de meneer ook zocht en zocht, de zeshonderd gulden had hij verloren, naar hij dacht bij een uitspanning in Apeldoorn. Grote verslagenheid, die echter eensklaps omsloeg in even grote verbazing toen de eerlijke vinder de gedupeerde meneer op zijn schouder tikte en zei: „Is ie dit misschien De man stond even perplex, pakte toen zijn verloren bezit aan, gaf vervolgens de ober op dracht de eerlijke vinder een glaasje bier in te schenken en verdween toen met een lachend gezicht in zijn mooie auto. Ge lukkig maar dat het zoontje, die helemaal niets had gekregen, het gebeurde niet volledig besefte KERKDIENST In gebouw „Elim" aan de Kade wordt donderdag 7 juni a.s. een kerkdienst gehouden. Voorganger in deze dienst, die om half acht begint, is ds. R. de Bruin. veel jongeren met klassieke muziek be zig te zien. Dat er hard was gestudeerd bleek uit de prestaties. Het gebodene stond op een uitstekend peil. Diverse ouders zullen zeker met enige trots deze avond het'im .bijgewoond De traditionele Pinkster-excursie naar de Leersumse Plassen o.l.v. de Veenen daalse veldbioloog A. P. de Kleuver, zal dit jaar niet op Tweede Pinksterdag ge houden worden. De reden hiervan is dat door de on gunstige weersomstandigheden de broed tijd van de vogels is verlaat en men bo vendien niet verzekerd is van gunstig excursie-weer". De bedoeling is nu, de excursie te hou den op een zaterdagmiddag aan het eind van deze maand. Bovendien staat in principe een excursie naar De Hel op het programma. Aan een aantal willekeurige lijstaan voerders uit onze omgeving hebben wjj om een kort telefonisch commentaar ge vraagd naar aanleiding van de vorige week gehouden gemeenteraadsverkiezin gen. Hieronder laten wij ze volgen: A. J. M. HAGGEXBURG (KVP) VEE- NEN'DAAL: „De uitslag valt ons erg mee. We hadden er wel hard voor gewerkt, maar echt niet ver wacht. Van de zijde van niet-ka- tholieken hebben wij ook aardig wat stemmen gekregen". C. N. v. KUYK (AR) VEENENDAAL: „Wij zijn buitengewoon tevreden. Uit onze winst kan de conclusie getrokken worden dat de kiezers vertrouwen hebben in de AR-frac- tie in onze raad. Of ik deze uitslag verwacht had? Nee dat we dit succes zouden boeken had ik niet verwacht." MEVROUW. BUDDINGH-DE VRIES LENTSCH (VVD) VEENENDAAL: „Ik ben wel een beetje teleurge steld, maar toch blij dat ik weer herkozen ben, al is het dan maar met de hakken over de sloot. Het verlies schrijf ik toe aan het feit dat tegenwoordig bij raadsverkie zingen veel meer op de partij dan op bepaalde personen gestemd wordt. Vroeger was dat niet zo". 9 G. J. v. BARNEVELD (AR) AME RONGEN: „Wij zijn dubbel en dwars tevreden. Het blijkt dat het per soonlijk element een grote rol speelt en de kiezers hebben uitgedrukt dat ze met ons accoord gaan". J. T. WOLLESWINKEL (CHU) RENS WOUDE: „Erg tevreden met de uit slag. Jammer dat er een ander raadslid moet verdwijnen. Dat doet ons werkelijk enige pijn, doch wij zijn tegelijkertijd blij met de komst van het nieuwe raadslid. Eindelijk eens iemand uit de burgerij". J. H. v. d. BERG (VVD) RHENEN: „Vergeleken met het andere is het ons meegevallen. Wij zijn hier slechts 1,4% achteruit gegaan. Ja, deze uitslag had ik onherroepelijk verwacht". H. GRIFFIOEN (AR) RHENEN: „De AR heeft een behoorlijke stemmen winst en dat is altijd verblijdend. Ik had inderdaad vermoed dat wij iets zouden stijgen". W. KLAASSEN (CHU) RHENEN: „Het is eigenlijk geheel volgens verwach ting. Dat de KVP een zetel heeft gekregen heeft ons wel verrast. Ik ben overigens blij dat de Vrije Par tij geen derde zetel heeft gekregen". Het doodvonnis, dat over Adolf Eichmann werd geveld wegens zijn aandeel in de moord op miljoenen joden, is onlangs door middel van de strop vol trokken. Uit een in Duitsland gehouden opinie-onderzoek is komen vast te staan, dat 34°/o van de ondervraagden er voor was Eichmann met de dood te straffen, 29% Eichmann levenslange gevangenisstraf wilde geven en 7% van mening was, dat hij 10 tot 20 jaar zou moeten worden opgesloten. 28% verkeerde in onzekerheid over de schuld van Eichmann. Wij zullen ons hier niet uitspreken over de straf van Eichmann en ook niet over het ja of nee van de doodstraf. Maar wel willen wij enige regels schrij ven over de doodstraf, die cloor de executie van Eichmann weer actueel is geworden. Zo lang de doodstraf bestaat, zolang zijn er mensen geweest, die er vóór waren en zijn er mensen geweest die er tégen waren. Onder de doodstraf wordt algemeen verstaan, een eenvoudige daad van fysieke vernietiging door een vonnis van de rechter opgelegd en op overheidsbevel uitgevoerd. De dood straf betekent het einde van een leven en blijkens de literatuur, die wij er over hebben nageslagen, kan de doods angst, gezien de ervaringen, zo groot zijn, dat een staat van volledige ver doving kan intreden. Immers, de ten top gedreven vrees is de zwaarste straf. Vandaar ook, dat er indertijd zo'n storm over de gehele wereld ging van verontwaardiging, toen de Amerikaan Chessman ter dood werd gebracht in de gaskamer, waarin hij reeds twaalf en een half jaar met één been had gestaan. Dat er altijd zo'n strijd is geweest over de doodstraf, komt voor een groot deel door het feit, dat deze kwestie uiterst principieel is, daar de waarde van het leven door de staat wordt ont nomen. Voor een religieus mens ligt de zaak iets anders dan voor iemand, die niet gelooft. De eerste immers, gelooft dat een nieuw leven wacht, waardoor de doodstraf alleen maar een verkor ting van de aardse ellende is, maar voor de tweede betekent het de defini tieve vernietiging. Door de rechter lijke macht wordt de doodstraf echter van een geheel andere kant gezien, n.l. van de zijde der beveiliging van de sa menleving en een middel tot algemene afschrikking. MANIEREN Behalve in oorlogstijd, was de dood straf van oudsher de straf tot aan het midden van de vorige eeuw. Hierna heeft deze vorm van afstraffing sterk terrein verloren en is de doodstraf in vele landen afgeschaft. In Nederland gebeurde dat in 1870, maar in enkele van de ons omringende landen ge schiedde dat veel later. Duitsland schafte de doodstraf pas af in .1949 en in Frankrijk bestaat zij nog altijd, evenals in Engeland, waarvan we nog MILITAIR REED TEGEN MEISJE De bromfietser B. uit Veenendaal, mi litair, heeft vrijdag op de Kerkewijk, na-1 bij de Stationssingel, het op de fiets rij dende meisje R. aangereden. Zij is met een gebroken arm naar het ziekenhuis overgebracht. Het onderzoek is overgedragen aan de Kon. Marechaus see. DE „ZUIDERKRUIS" IN NW. GUINEA Deze opname bereikte ons uit Nieuw Guinea: De aankomst van het M.S. „Zuiderkruis" in Hollandia, met aan boord 850 militairen van de Konin klijke Landmacht. De mannen blijven voor een deel in Hollandia; een ander deel gaat verder naar Sorong en Biak. Van S., een 24-jarige student uit Lunteren, kreeg een proces-verbaal omdat hij in Renkum gereden had met een bromfiets, waarvan de achterrem niet voldoende werkte. Vrijdag stond hij hiervoor voor het Wagenings kan tongerecht. L„ een 19-jarige meubelmaker uit Renkum, had over de Dorpsstraat in Renkum gereden met een bromfiets, die niet voorzien was van een behoor lijk geluiddempende uitlaat, en dat bracht hem vrijdag voor het kanton- ge-C?k hadVdf mStoT'en uitlaat juist - J"ist tevoren had ik de bromfiets tevoren ontkoold en het was het eer- nog helemaal nagekeken en ik was dan ste ritje, dat ik daarna met de brom- °°k n<*al. teleurgesteld toen hij toch fiets maakte, vertelde verdachte. Ik met zijn bromfiets de maximum-snel- van 15,niet betaald? informeerde n°8 niet in orde bleek, zei van S. Ik vond zelf ook dat hij wel een beetje heid overschreden had. rechter v. d. Brand. moet onderweg een moer van de rem veel lawaai maakte, maar ik had er - Ik was van Wageningen, waar ik Dat had ik vergetent antwoordde t^rrem^verigen"' a^een^^'noo'dgetaN toch niets bijzonders mee gedaan. Ik naar school ga, op weg naar huis en vprdachte terrem overigens alleen m noodgeval zou die in beslag genomen uitlaat omdat het hard regende wilde ik een ,en en de voorrem was wel in orde. g?aag weer terug krijgen. beetje opschieten. Het is een recht Je vond het dus kennelijk hele- Merkwaardig, von de rechter, Noch de officier noch de rechter stuk weg waar auto's 70 kilometer maal niet belangrgk, dat je een pro- mensen, die hier terecht staan omdat bleek daartoe echter bereid. Conform per uur mogen rijden, en dan let je Z^^cht/r COncludeer" hun £0f0rtream met wefrk*e' zeggen pre- de eis luidde het vonnis 20,— of 4 soms niet zo gauw op je snelheid. dc ie rechter. cies^ het tegïnoverjgeste!Ide. dagen en onttrekking aan het verkeer Als je hier verhaaltjes wilt ko- Mensen, die niet zoveel zelfbe- u bent kennelijk geen expert in van de luidruchtige knalpot. men vertellen, moet je zorgen, dat ze heersing op kunnen brengen, dat ze hef repareren van bromfietsen zou ik niet met elkaar in tegenspraak zijn, zicb aan de wet en dus aan de maxi- zo zeggen, merkte mr. Pfeil op, en ik merkte de officier op. Eerst zeg je! mum-snelheid houden, horen niet op begrijp uw teleurstelling, dat u die il- Van B., een 17-jarige scholier uit dat je hard reed omdat het regende en een bromfiets vond mr. Pfeil. Eis 20,lusie kwijt bent. Arnhem, moest vrijdag voor het Wa- daarna verklaar je, dat je niet op je of 4 dagen. genings kantongerecht verschijnen om- snelheid hebt gelet. Dat klopt dus niet. Rechter v. d. Brand verhoogde de Eis en vonnis waren daarna 15,— dat hij op de Utrechtseweg in Heelsum Waarom heb je het schikkingsbedrag boete tot 25,of 5 dagen. of 3 dagen. steeds in de krant lezen, dat daar een actie gaande is voor afschaffing. In de middeleeuwen, toen de dood straf ook nog in ons land bestond, was de meest gebruikelijke wijze van vol trekking het onthoofden. Echter ook het ophangen en radbraken werd veel vuldig gebruikt. Het onthoofden gold als oneervol en de dood door de strop was zeer verachterlijk terwijl radbra ken de straf voor moordenaars was. Bij de wet van 29 juni 1854 werd de doodstraf ten aanzien van de minst erge misdrijven vervangen door tucht huisstraf voor 5-25 jarigen en voerde men voor de overige ter dood veroor deelden een uniforme executiewijze in: ophanging door middel van een valluik. In het jaar 1861 vond in ons land de laatste terechtstelling plaats en sedert dien zijn alle ter dood veroordeelden, met uitzondering van de oorlogsjaren, begenadigd. OPENING MUZIEKTENT „ONS GENOEGEN" Zaterdag 9 juni aanstaande om 7.30 uur zal op het kasteelplein de muziektent of ficieel worden geopend door burgemees ter Hosang. Hierna zal in aanwezigneid van fam. Baron J. Taets v. Amerongen een concert worden gegeven door „Ons Genoegen". Vele ingezetenen van de gemeente hadden zich dinsdagmiddag op de Eikenlaan verzameld om de dednerc rs aan de jaarlijkse tocht voor de beja-'- den toe te juichen. Vreugde en da--'- baarheid waren de twee hoofdeleir n- ten die deze autotocht heeft gek 11- merkt. Vreugde om de prachtige rit en zorg waarmee de bejaarden werd n omringd en dankbaarheid om het f i'. dat er zoveel mensen en materieel v ren ingeschakeld om het de bejaard n speciaal deze middag zoveel moge! naar de zin te maken. Omstreeks halfeen werd vertrokken van de Eikenlaan via Amerongen, nieuwe Rhenense brug naar Groesbeek waar in Park Tivoli de grote rust werd gehouden. Na een paar uurtjes ontspanning werd via Ubbergen, Nij megen en Arnhem de thuisreis aan vaard. Tegen negen uur arriveerde de be jaardenstoet in de Marktstraat bij café Veer, waar traditiegetrouw het muziek korps Caecilia stond opgesteld. Onder het genot van een consumptie werd nog wat nagepraat. -8- In Rusland krijgen thans 39 miljoen kinderen algemeen onderwijs zonder betaling van schoolgeld. -8- Amerikaanse marine-biologen zijn van mening dat dolfijnen een hoger intel ligentie-quotiënt bezitten dan de mens. ■8- Eind vorige week heerste in Italië een hittegolf met temperaturen van 32 gra den in de schaduw. -8- Een Japanse leraar heeft zijn ontslag gekregen omdat hij zijn leerlingen op gedragen had tot 100 miljoen te tellen. -8- Een Britse financier heeft een Joods instituut een miljoen dollar geschon ken voor onderzoek naar de oorzaak van kanker. ■8- Bij een overval op een benzinestation heeft een Franse stationhouder twee Duitsers zo met benzine nat gespoten dat ze de benen namen. -8- In Bonn is bekend gemaakt dat de laatste acht maanden 304 Oostduitse agenten zijn ontmaskerd. Op de le juni van dit jaar zijn in de Zwitserse stad Bern grote sneeuwvlok ken gevallen. -8- Een Amerikaanse dame heeft haar vijf katten een erfenis nagelaten van 25.000 dollar. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL KEBKEWUK 167 -TEI.J000'VE ENE N OAAL

De Vallei | 1962 | | pagina 1