Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Verenigingen moeten meer betalen voor het gebruik van gemeente lokalen De Wereld van WEEK-tot-WEEK KANS OP GELIJKE SCHOOLVAKANTIES! W/aren zij eendrachtelijk bijeen Agenda UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL Ambtenaren worden geholpen als ze in Veenendaal bouwen WAAR IS DE A VALLEI-RIKS? GODS LAATSTE BEGIN AMERONGEN Een gewaarschuwd mens telt voor twee ELST RENSWOUDE 36e Jaargang VRIJDAG 8 JUNI 1962 Nr. 46 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Schoolhoofden gaan overleg plegen! BRANDSTICHTING OP VUILNISBELT 25,— WAARD 4 RX 085714 Oude traditie herleefde Nogmaals „Dauwtrappen" Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. O 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De raad van Veenendaal, gisteravond in de theoriezaal van de Brandweerkazerne bijeen, had ongetwijfeld de zomer in het hoofd want de 21 punten tellende agenda werd in een bijzonder vlot tempo afgewerkt. Het ging op een bepaald moment zelfs zó vlot, dat de voorzitter een agendapunt over sloeg, doch de raad was er als de kip pen bij om de voorzitter hierop attent te maken. Pas bij punt 13 dat handelde over een voorstel tot verkoop van een perceeltje grond aan de Beatrixstraat voor de symbolische prys van 1,kwamen de tongen los. Ook de voorgestelde verhoging van de tarieven voor de ge- meentelyke lokalen leverde heel wat gespreksstof op, evenals het verstrekken van hypothecaire geldleningen aan ambtenaren van de gemeente Veenendaal. Behoudens deze „strubbelingen" echter, werd het ene voorstel na het andere afgehamerd, zodat burgemeester Hazenberg nog vóór negen uur aan de sluiting kon beginnen. Tot de hamerstukken behoorde o.a. een verzoek van onderwijzeres mej. J. F. Ro senthal van de Rijk van Gaasbeekschool om ontslag. B. en w. hadden geen bezwa ren en ook de raad kon zich met dit ver zoek verenigen. Een plan tot onteigening van enkele percelen grond in het complex ,,'t Hoorn tje" werd op de vergadering door de voor zitter ingetrokken, omdat er volgens bur gemeester Hazenberg misschien nog een weg was via minnelijk overleg. Het in stellen van een gemeentelijk fonds voor krotopruiming werd zonder meer aan vaard VOOR EEN GULDEN Een stukje grond aan de Beatrixstraat verkopen voor de symbolische prijs van i,wilde er bij de raad niet direct in. Althans mevr. Buddingh-de Vries Lentsch (VVD) kon daarmee niet akkoord gaan. Het ging hier om een gedeelte van het woonhuis Beatrixstraat 7, dat naar men pas geleden ontdekte, gebouwd is op ge meentegrond. De notaris van de huidige eigenaar had gevraagd de grond alsnog aan de betrokkenen te willen overhandi gen. B. en w. zagen hier geen enkel kwaad in, doch de woordvoerdster van de VVD, die de situatie ter plaatse had opgenomen, wél. „Het huis staat door de rooilijn heen", zo verklaarde zij, „en het feit dat we hier grond kado gaan doen is niet zo erg, maar dat we hier rechten kado gaan doen is veel kwalijker. Laten we vooral voorkomen dat niet op dezelfde plaats herbouwd mag worden". Wethouder C. N. van Kuyk (AR) zei dat het al 40 jaar zo was en het is nu pas ontdekt. Mr. J. F. v. Leeuwen (AR) hakte min of meer de knoop door met de op merking dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. GEEN SUBSIDIE Mevr. Buddingh-de Vries Lentsch kwam opnieuw in het geweer toen het verzoek van het gemeentebestuur van Resteren om een subsidie van 20,per Veenen- daalse leerling aan de lagere landbouw school aan de orde kwam. B. en w. stelden voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen, temeer daar het hier ging om een terugwerkende sub sidie voor 1960. Mevr. Buddingh zag in deze*graag een beetje meer welwillend heid. Laten we dan 10,— geven, stelde ze voor. Wethouder Van Kuyk wees dit prompt van de hand. „Er is geen enkele aanleiding om in 1962 een subsidie te gaan verlenen voor 1960". Aldus werd besloten. DE VERHOOGDE TARIEVEN Geheel accoord ging de raad met het besluit om medewerking te verlenen bij de uitbreiding van de rijwielbergplaats bij de Chr. Nat. School I alsmede met het verlenen van subsidie aan de Hendrik Pierson Vereniging, die zich beweegt op het terrein van de zorg aan niet-gehuwde moeders. Met de verhoging van de tarieven voor de gemeentelijke lokalen (eier- hal en gem. sportlokalen) ging het niet zo vlot. Volgens de omschrijving van het voor stel achtten b. en w. het niet langer ver antwoord de tot dusver zeer laag gehou den tarieven voor verhuur aan te hou den. De eierhal zou nu moeten opbrengen ƒ5,per dag of een gedeelte daarvan en de gymnastieklokalen 4,per uur, met dien verstande dat voor een gehele och tend, middag of avond of een gedeelte daarvan niet meer dan 8,wordt ge rekend. Maarer was een achterdeurtje opengehouden. Het college zag wel in dat het voor een deel van de plaatselijke ver enigingen wel bezwaar op zou leveren, doch „voor deze zou eventueel een ver zoek om gemeentelijke subsidie in over weging genomen kunnen worden". En dat bleek het „praat-punt" te zijn. J. Scholten (CHU) was het eens en on eens met dit voorstel. Hij pleitte vooral voor die verenigingen die deze hogere lasten niet zouden kunnen opbrengen. Als voorbeeld nam hij Sparta" die door deze regeling op meerkosten zou komen van 3700,per jaar, voorwaar geen peule schilletje Vandaar dat dit raadslid ver klaarde: „Ik ben blij dat er nog een open weg is voor dergelijke verenigingen. Dit houdt gelukkig een belofte in, want an ders zou het ook voor mij moeilijk te slikken zijn geweest". T. Verkuyl (PvdA) die zijn collega Schol ten in eerste instantie verdacht van het feit een lans te willen breken voor Sparta vroeg zich af wat de Sportraad hiermee te maken had (Er was namelijk vooraf overleg gepleegd met deze instelling). Mevr. Buddingh (VVD) die thans door dit voorstel haar pogingen in het verle den zag bekroond, noemde het ongetwij feld een teleurstelling voor diverse ver enigingen, doch kantte zich fel tegen, zo als zij het noemde, verkapte subsidies. Zij was voorstandster om die verenigingen te helpen, „mits zij bij aanvraag van een subsidie een goede financiële administra tie overleggen". M. BastmeUer (CHU) zei geheel te vertrouwen op de belofte dat, indien nodig, subsidie verleend zal wor den. Wethouder Van Kuyk (AR) diende van repliek. Hij gaf toe dat er met de komst van de Ichtusschool een ander beleid in gevoerd was, „doch het is beslist niet zo dat wij bepaalde verenigingen de dupe zouden willen laten worden". Het stand punt van de heer Verkuyl kon hij niet delen. „Een sportraad is er zeer zeker ook Op uitnodiging van de Veenen- daalse wethouder van Onderwijs, C. N. van Kuyk, zijn dinsdag avond alle schoolhoofden van Veenendaal bijeen geweest met als doel meer uniformiteit in de plaatselijke schoolvakanties. Er werd in eerste instantie uitvoerig van gedachten gewisseld met het gunstige resultaat dat later op de avond een commissie van vier werd benoemd die nadere richt lijnen zal vaststellen en binnen kort verslag zal uitbrengen. Zeer waarschijnlijk zal het dan volgend jaar zover zijn dat alle lagere scholen gelijktijdig vakantie heb ben. Het feit dat de talrijke scholen zulke uiteenlopende vakantie-periodes vast stelden, heeft in het verleden al heel wat stof doen opwaaien. Binnenkamers werd enkele keren gepoogd een oplos sing voor dit probleem te vinden, doch dit bleek het spreekwoordelijke vech ten tegen de bierkaai. Twee jaar geleden kwam dit meer in het openbaar aan de orde, toen o.a. het Kindervakantiewerk spaak dreigde te lopen en er uitvoerige persartikelen over gepubliceerd werden. Aanvankelijk scheen ook dit geen enkele invloed te hebben op de be staande situatie, totdat alle schoolhoof den enkele weken geleden een uitnodi ging ontvingen van de wethouder van Onderwijs, om deze zaak eens grondig te bespreken. ALLEEN LAGER ONDERWIJS Deze bijeenkomst werd dinsdagavond in de trouwzaal van het gemeentehuis gehouden, en door vrijwel alle genodig den bijgewoond. In eerste instantie werd toen beslo ten dat een uniforme vakantieregeling alleen maar te realiseren valt voor de lagere scholen, aangezien het Middel baar en Voortgezet onderwijs andere lesuren kent en ook rekening dient te houden met examens. Op de vergadering werd wel de wens uitgesproken dat het hier niet alleen de zomervakantie mag betreffen. Ook de Paasvakantie, de herfstvakantie en bij- Zij zaten stil te samen, in smart om Hem. die ging, Zij spraken zacht wat woorden uit hun herinnering. Blijft allen hier vergaderd, 'iè laat u niet verweesd bier achter; maar Ik zal U vertroosten door Mijn geest.'' Zo had de heer gesproken, Nu hielden zij de wacht Vol spanning luist'rend, biddend, 77 deze wond're macht. Daar klonk vanuit de hemel een machtig zwaar geruis van sterk gedreven winden, vervullend heel het huis, een bundel gouden stralen, van vlammend vloeiend vuur, was op een ieg'lijk hunner, in dit ontzaglijk uur. En ieder hunner doopte Hij met Zijn Heil'ge Geest, gelijk Hij hun beloofde. Heer, welk een Pinksterfeest! voorbeeld ijsvrij, zal dan in onderling overleg dienen te geschieden. Ook werd nog voorgesteld de aan gifte van leerlingen voor alle scho len op één e.t dezelfde dag te hou den. COMMISSIE Het meest belangrijke besluit viel toen men zich akkoord verklaarde met de instelling van een commissie, be staande uit de schoolhoofden Macco (RK Salvatorschool) Steege (R. van Gaasbeekschool), Dilling (Chr. Nat. School I) en Van Balen (Rehoboth- school). Deze commissie zal nadere richtlijnen opstellen en deze binnenkort aan de vergadering voorleggen. Vermoedelijk zal deze eerste officiële poging om de vakanties gelijk te trek ken dit jaar nog geen succes hebben, aangezien alle vakanties voor dit jaar al vastgesteld zijn. De verwachting is echter dat de la gere scholen volgend jaar eendrachtig zullen samenwerken om het „vakantie probleem" voorgoed uit de (Veenen- daalse) wereld te helpen. om deze dingen te bespreken". Besloten werd de verhoogde tarieven per 1 juli in te voeren. HUIZENBOUW Ter navolging van vele gemeenten von den b. en w. het juist om aan haar ambte naren, als hulp bij de oplossing van huis vestingsproblemen, een hypothecaire geld lening te verstrekken van 90"/u. De betref fende ambtenaren kunnen dit alleen krij gen als het gaat om de aankoop van een nieuw-gebouwde woning en bovendien als regel voor woningen die in de gemeen te zijn gelegen. Zo werd het tenminste voorgesteld. „Nee", zei mevr. Buddingh (VVD) „ik ben er direct voor maar dan de voor waarde gesteld dat de ambtenaren binnen de grenzen van Veenendaal moeten bouwen. Veenendaal wordt evenwel al steeds meer een werkoord inplaats van woonoord!" E. C Diepeveen (AR) was het daar roe rend mee eens. „De top- en middenklas se uit onze gemeente vloeit steeds meer af naar de omgeving en dat moeten we trachten te voorkomen". Als het hier ging om meer ambtenaren aan te trekken, dan zag Jac. Slok (AR) in deze regeling niet veel heil. „Dan kunnen ze beter met de Bouwkas in zee gaan". Zeer duidelijk zetten wethouder Van Kuyk tenslotte uiteen waar het nou pre cies om ging. „Wij willen bemiddeling verlenen voor onze ambtenaren en heb ben ons dan alleen maar aangepast aan andere gemeenten". De raad kreeg het zover dat wel dui delijk de voorwaarde gesteld zal worden, dat de geldlening alleen maar aangegaan kan worden als men in Veenendaal bouwt en niet daarbuiten. Het sluitstuk van deze vergadering vorm de het mondelinge verzoek van het col lege (dit voor de grote urgentie) een machtigingsbesluit te verlenen inzake de aankoop of huur van een noodschool voor de kleuterschool die per 1 sept de Coni- ferenlaan moet verlate»^ Voor de vijfde keer in twee we ken tijds is - vermoedelijk door baldadige jongelui - brand ge- stich op de vuilnisstortplaats van de gemeente Veenendaal bij Em- mikhuizen. Nu laaiden de vlammen woensdagavond metershoog op. Van de zijde van de Spoor wegen zijn er reeds klachten geuit over het feit, dat door de sterke rookontwik keling de seinen langs de spoorlijn on zichtbaar worden. Ook de eigenaar van de stortplaats heeft gedreigd dat er geen vuil meer gestort mag worden. De politie Renswoude deelde desgevraagd mee dat er geen verzoek gedaan is om extra be waking of iets van dien aard. Ook de af zetting van de stortplaats werd als ,zeer gebrekkig" aangeduid. Vorige week is de Valleiriks uit gegeven by Garage De Rhoter te Rhenen en niet gevonden. Zodoende stijgt de vinderspremie weer en is de nieuw uit te geven riks met het nummer: Vijfentwintig gulden waard. Bij inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uit betaald. PUZZELR1T VAN CJBTB Op initiatief van de CBTB afd. Veenen daal organiseert de afdeling Ede van ge noemde bond een puzzelrit voor bromfiet sen en auto's op zaterdag 9 juni a.s. De start is om kwart over zeven bij De Klomp. Tijdens deze rit zal de finale ver reden worden tussen de afdelingen Vee nendaal, Lunteren en Ede. Later op de avond volgt een gezellig samenzijn met schetsjes en muziek. Alle leden worden verzocht aan de rit deel te nemen. De Schepper van hemel en aarde geeft de wereld nog één kans. De laatste. Dat is Pinksteren. God gaat weer een begin maken met de wereld. Dat is de derde keer. Driemaal scheeps moet dan ook recht en raak zijn. Wie deze offerte weigert blijft in de oude zo langzaam-aan vertrouwde dood-staat liggen. Daar is dan ook niets nieuws meer van te verwachten. U bent gewaarschuwd! Heeft u even tijd en geduld om deze Goddelijke verkondiging te horen? GEEN HUISVUIL De directeur van Gemeentewerken Vee nendaal deelt mede dat in verband met Pinkstermaandag het huisvuil op 11 juni a.s. niet zal worden afgehaald. Het tijd stip van het afhalen van huisvuil op de overige dagen blijft ongewijzigd. EERSTE BEGIN „In de beginne schiep God de hemel en de aarde. De aarde nu was woest en ledig en duisternis was op de afgrond; en de Geest Gods zweefde op de wate ren." Dank zij de Pinkster-Geest kwam er wat van die vormeloze klomp aarde terecht. Als een lap stof scheurt de Geest de duisternis. Er komt leven en levensmogelij kheid! Gods Geest schikt het paradijs tot een lusthof en een weelde. De mens mag er leven. En de hof wordt doorademd van de Geest. En zij hoorden de stem van de Heere God, wandelende in de hof, aan de wind des daags. EERSTE EINDE Aan dat schone begin maakte de mens een afschuwelijk einde door de Geest te bedroeven en te luisteren naar de onreine geest uit de afgrond. Dat was zonde. En dat is het nog! De gehark te kerkhoven met hun onreine inhoud getuigen onder ons tot op deze dag van dat einde. De dood! TWEEDE BEGIN Die iets te maken kreeg met Gods tweede begin werd vervuld met de Heilige Geest. Kijk er Lukas 1 maar op na. Johannes; Maria zelf; Elizabet; Zacharias. God begint opnieuw. Hij Bij een onlangs door de rijkspolitie gehouden controle voor het te snel rijden te Amerongen werden maar liefst 13 bekeuringen gemaakt voor overschrijding van de max. snelheid. Ook werd nog een brom fiets in beslag genomen. Van politionele zijde wordt er op gewezen, dat men grote risico's loopt, bij het kopen van een bromfiets die snel ler gaat dan de voorgeschreven snelheid. Voor deze bromfietsen is n.l. een rijbewijs nodig en een belastingkaart. vallen onder motorrijwielen. Het behoeft geen verder betoog dat deze bromfietsen voor hen die jonger zijn dan 18 jaar he lemaal taboe zión, deze jongeren lopen de kans hun moon: en dure bromfiets kwijt te raken bij een eventuele controle. .Bezint dus goed, eer men begint" met het aanschaffen van een dergelijke brom fiets, of voordat men zijn bromfiets op gaat voeren tot een hogere snelheid. Doet men dit niet, dan loopt men dus de kans zowel een bekeuring op te lopen voor le te snel rijden; 2e voor het niet in het bezit hebben van een geldig rijbewijs; 3e voor het niet in het bezit hebben van een belastingkaart voor de wegen belasting. De rijkspolitie heeft onlangs in Ame rongen op de Kon. Wilhelminaweg bij de garage Reede een controle uitgeoefend met de testwagen. Hierbij is gebleken dat zowel automobilisten als bromfietsen het niet zo heel nauw nemen met de voorge schreven maximum snelheid van 70 km. voor het snelverkeer, terwijl voor de. bromfietsen een snelheid is toegestaan van 30 km. Menigeen moest het dan ook ervaren dat te snel rijden nadelig is voor de porte- monnaie. Er werden maar liefst 13 be keuringen opgemaakt. Eén bromfietser zag z'n karretje geheel ontnomen, en moest zonder bromfiets op huis aan. Van politonele zijde werd ons dan ook op het volgende attent gemaakt. In de vervolge zal hij die op een bromfiets rijdt die sneller kan rijden dan de voorgeschre ven 40 km, een groot risico lopen, n.l. op een drievoudige bekeuring. Er zijn vele bromfietsen die meestal door de eige naar zelf opgevoerd worden tot een gro te snelheid. Dan zijn er bromfietsen in de handel die ruim 60 km kunnen rijden. Voor al deze categoriën is een rijbewijs en een belastingkaart vereist, daar deze Om op Hemelvaartsdag 's morgens om half zes te starten voor een wandeltocht is beslist enige moed nodig. Maar voor de ca. 30 deelnemers aan de „Dauwtrap- toeht" welke de Cult. Nat. Hist. Ver. Zuid-Oost Utrecht uit Eist had uitge schreven is deze moed meer dan dubbel beloond. In dit winterse voorjaar hadden de wandelaars een prachtige ochtend ge troffen, daarbij genomen de schitterende route door de bossen achter Eist en Ame rongen moest de uitkomst goed zijn. Tij dens de wandeltocht werden 10 vragen gesteld welke zowel over plantkunde gingen, als over verkeersregels in de< bossen. Een boom met een grillige groei werd door een deelneemster (mej. B. v. Ommeren uit Eist) geëerd met de naam „Verwarde haren". Deze naam werd dan ook met een mooi boekje beloond. Tijdens de koffie in „Het Roode Hert" te Amerongen werden de prijzen be kend gemaakt van de ingelaste wedstrijd. De eerste prijs werd gewonnen door mevr. de Jong, welke het bekende boek van Bert Garthof „Zo maar wat zwer ven" overhandigd werd. De tweede prijs ging naar de heer B. Drost en de derde prijs naar zijn zoon Peter. Alle deelnemers waren enthousiast over deze ochtendwandeling, wat het bestuur van Zuid-Oost Utrecht deel besluiten op 2e Pinksterdag weer zo'n wandeling te houden vertrek weer om half zes van af de kerk te Eist. HET WESTLAND HEEFT EEN NIEUWE DRUIVENPRINSES. De 23-jarige Dago Persoon uit Honselersdijk is uitverkoren tot druiven prinses 1962 van het Westland. De druivenprin- ses heeft zich donderdagochtend in Naaldwijk met haar hofdames voorgesteld. V.l.n.r.De 19-jarige Bregje van der Lely uit Maasland, Dago Persoon en de 22-jarige Nel van Dijk uit Naaldwijk. Gezien het bijzonder groot succes dat de Cult. Nat Hist. Ver. Zuid-Oost-Utrecht' heeft geboekt met het herstellen van een oude traditie - het zogenaamde Dauwtrap pen - op Hemelvaartsdag, is besloten deze puzzel-wandel-excursie ook op Tweede Pinksterdag te houden. Zij die hieraan willen deelnemen moeten zich 's morgens om half zes b(j de start (bushalte Elst- kerk) melden. Men dient schrijfgereed schap mee te brengen. CULTUUR. De tijd dat in Rusland de jazzmuziek gold als politiek ontoelaatbaar en de zeden verwilderend is voor bij. In het kader van de dé- stalinering en van de cultu rele uitwisseling met de V.S. maakt Benny Goodman met zijn orkest een rondreis door de Sowjet van zes weken. Een grote gebeurtenis voor de Russische jeugd. Maar, zei een van hen tegen een westelijke verslaggever, geloof niet dat Benny me nog wat nieuws kan leren, ik bezit al zijn pla ten. PRINS De Afrikaanse prins Abo uit Dahomey, die in Pa rijs zijn debuut op de planken maakt, zegt dat hij onmoge lijk kan zeggen hoeveel kin deren zijn veertien vrouwen hem hebben geschonken. Hij is naar Parijs gekomen om er met zijn vrouwen, zijn bedien den en drie medicijnmannen de koninklijke en religieuze dansen van zijn land te de monstreren. De prins is 62 jaar. ESTEET. Armand Belvisi, een der organisatoren van O.A.S.-terreur-aanslagen in Frankrijkhad zich om zich onherkenbaar te maken twee maal laten opereren. De eerste keer om zijn gezicht te laten veranderen in dat van een „beau gargon" en de tweede keer om de lidtekens van brandwonden op zijn handen te laten wegwerken. Het heeft hem niet gebaat: al was hij dan bijna onherkenbaar, hij was niet ongrijpbaar voor de Parijse politie. Deze kwam op zijn spoor toen voor zijn huis een vrachtwagen met munitie en kneedbommen ontplofte. STAF. De Franse politie heeft opdracht gekregen om ook geparkeex-de auto's op de voorzien van de „slangestaf" te controleren. Het is namelijk gebleken dat steeds meer autorijders zich van dit „vrij- briefje" van doktoren bedie nen om langer te parkeren dan is toegestaan. BAD. De vooruitgang staat niet stil: sinds enige weken ontvangen leerlingen van een lagere school te Londen zwemles in het leslokaal door middel van een opblaasbaar plastic zwembassin. komt in hoogst eigen Persoon in Jezus Christus. Dan begint Hij in een stal. Maar wie Gods Geest heeft kómt en aanbidt. Hij is immers de Weg, de Waarheid en hét Leven. TWEEDE EINDE De meeste mensen riepen: Weg met Hem. Wij willen niet dat deze Koning over ons is. Dat was zonde. Endat is het nog! De geplooide vroomheid met een gekreukelde levenshouding ge tuigen onder ons tot op deze dag van dit einde. De geestelijke dood! U wordt gewaarschuwd! DERDE BEGIN Dat is Pinksteren! God grijpt voor het Zijn laatst door Heilige Geest naar Zijn wereld. Naar u. Op de Pinksterdag greep God niet mis, luant er waren er die eendrachtiglijk volharden in gebed en smeking. „Kom Schepper, Geest, kom!" En Hij is ge komen met vaart en vuur om te ge tuigen van Gods herscheppende werk. Dan begint een machtig offensief. God mobiliseert Zijn kerk om in de wereld te getuigen van het nieuwe begin in Jezus Christus, de Gekruizigde. Hij is ingegaan in onze schuld en dood. Maar Hij leeft! Deze Jezus heeft God opge wekt. Hij is ten hemel gevaren. Hij zit aan Gods rechterhand, totdat Hij Zijn vijanden zal gezet hebben tot een voet bank Zijner voeten. U is dus gewaar schuwd! Maar u wordt nu nog, voor 't laatst, ge roepen tot dat nieuwe begin. Dat nieuwe begin door de werking van de Heilige Geest. En Hij begint waar de kwaal zit, n.l. in ons hart. We hebben een hart-kwaal. Daar zit de dood. Praat daar nu maar niet overheen en door heen. Versier de dood maar niet. Tuig u maar niet zo mooi op. Schuil niet achter de bomen en vijgenbladeren weg. De Heilige Geest roept: „Mens, waar zijt gij?" En laten we er eerlijk mee voor de dag komen, dat we er vandaag zo aardig in slagen onze welvaart te verzekeren. We hebben 't zo goed. De jabrieken diaaien dagelijks onze weelde en welvaart af. Het gonst van leven! Ja, ja, maar langs het kerkhof is het stil. Endaar kan het voor u het begin zijn van het laat ste einde; voor eeuwig uit! De eeuwige dood! Daarom, hoort deze woorden: „Bekeert u en gelooft in de Heere Jezus Chris tus!" Presteert u dat niet? Dat hoeft uzelf ook niet te kunnen! Gods Geest wil en kan het maken. Schuif Hem uw dood en onmacht maar toe. Hij neemt het Leven uit Jezus Christus en maakt het u deelachtig. En wie de naam des Hee- ren zal aanroepen, zal zalig worden. En wie het niet doet... blijft in de dood. Dat is het allerlaatste wat u doen moet. U bent gewaarschuwd! Ds. C. LANGBROEK. AUTO'S FRONTAAL GEBOTST Op Hemelvaartsdag is de Veenendaler S. in de Dorpsstraat te Renswoude in frontale botsing gekomen met een tegen ligger, bestuurd door L. uit Woudenberg. De auto's werden zwaar beschadigd. S. bleek zijn auto onder invloed bestuurd te hebben. Verloren: Wieldop van V.W.; grijs klap- luik van aanhangwagen (gemerkt NL). Gevonden: herenhoed (grijsgroen). RHENEN Vrijdag: Jaarvergadering van stichting „Eigen Gebouw" in Eigen Geb. 7.30 uur. Dinsdag: Dodenherdenking Grebbeberg 8-R.I., 12.00 uur. ELST Maandag: „Dauwtrappen" start om 5.30 uur (v.m.) bij bushalte-kerk. RENSWOUDE Zaterdag: Opening nieuwe muziektent „Ons Genoegen", 7.30 uur. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 3UN6UANS PRISMA PONT I AC OMCOA voor betere uurwerken H00FDSTP 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1962 | | pagina 1