GWV heeft door 3-0 zege op SSC de kwartfinale K.N.V.B.-beker bereikt Veteranentoernooi vordert goed en spanning stijgt RHENEN DENKT U OVER HET KOPEN VAN EEN GEBRUIKTE AUTO? ^AISTP^ TWEEDE BLAD „DE VALLEI'' WOENSDAG 13 JUNI 1962 Nr. 47 Tempo gaf de doorslag D.O.V.O. won in restant van competitie met 2-1 van D.O.S.K. VANDAAG BEGINT AVONDVIERDAAGSE Zeker is zeker. G.V.V.V. heeft zaterdagmiddag de kwartfinale van de landelijke K.N. V.B.-beker bereikt. Men versloeg het elftal S.S.C. uit Sprang Capelle met 3-0, door klasseverschil en uithoudingsvermogen in de tweede helft. Overigens was dit Brabantse elftal een pittige ploeg, die zich niet voetstoots gewonnen gaf. Vooral voor de rust was de strijd aan trekkelijk want toen kon S.S.C. het tempo nog bijbenen. Na rust bleek de schaal naar G.V.V.V. kant over te slaan en trad duidelijk het ver schil in klasse naar voren. G.V.V.V. is namelijk 2e klasser en S.S.C. 4e klasser. Door een verdiende 3-0 overwinning komt G.V.V.V. nu bij de laatste acht en speelt zaterdag a.s. een uitwedstrijd tegen de win naar van het duel Noordwijk-Huizen. Het bleek al direct dat de pittige Bra banders zich voluit zouden geven. Men gaf geen metertje cadeau en speelde fors voetbal. Toch bleek nu al dat de aanval van de gasten onvoldoende stootkracht be zat om het de hechte G.V.V.V. defensie moeilijk te maken. Na tien minuten kogel de J. v. d. Bovenkamp keihard tegen de staander en kwam er wat spanning in de strijd. Linksbuiten Ros van S.S.C. kwam in een kopduel met keeper Pavert, maar kon er geen doelpunt uitpersen. Aan de andere kant was G.V.V.V. eveneens ge vaarlijk, vooral het binnentrio Kroesber- gen, Leppers, v. d. Bovenkamp. De gasten trokken een haag van spelers voor hun doel op waardoor G.V.V.V. er moeilijk doorkwam. Aan de overzijde verscheen midvoor v. d. Schans voor keeper Pavert maar miste met zijn schot. Na 28 minuten leidde G.V.V.V. Handig dribbelde Leppers door de Brabantse af weer, gaf juist op tyd over naar J. v. d. Bovenkamp, die een boogbal lanceerde over het hoofd van de uitgelopen keeper Spierings heen en daar was geen redden meer aan. De bal sloeg in een leeg en ver laten doel. 1-0. Twee minuten later ontstond weer een hachelijk moment voor het Sprangse doel. Iedere G.V.V.V.'er wilde intrappen maar met kunst en vliegwerk kon S.S.C. de bal uit de benarde zone werken. Met een 1-0 voorsprong voor G.V.V.V. kwam de rust. Na rust bleek overduidelijk dat de gas ten voor rust teveel van haar krachten hadden gevergd. Men kon niet meer zo snel uit de voeten en daarvan profiteerden de G.V.V.V.'ers op rustige wijze. Hoede- man, Kroesbergen en v. d. Bovenkamp draaiden soepel om de Brabanders heen en zo moesten ook de treffers wel komen. Het duurde echter nog 25 minuten voor G.V.V.V. kon toeslaan. Rechtsbuiten Dite- weg joeg na enig dribbel werk de bal langs de doelman van S.S.C. 2-0. Nu geloofde G.V.V.V. het verder wel, men wist zich veilig van de overwinning. Na 31 minuten zond Leppers de bal naar linksbuiten E. Scholts, die totaal ongedekt stond en deze speler kon toen uithalen voor een laag en droog schot dat hard in het doel vloog. 3-0. S.S.C. kreeg nog gelegenheid de hate lijke nul weg te werken toen men een strafschop mocht nemen. Spil v. d. Haar sloeg de bal hoog uit het doel, na een kopbal van de midvoor. De penalty we gens hands werd echter door rechtshalf van Beek tegen de staander geknald. Het bleef dus 3-0, want S.S.C. was finaal uit gespeeld en G.V.V.V. kwam verdiend in de volgende kwartfinales. D.O.V.O. had nog een laatste restant te spelen voor de oude competitie en wel de thuiswedstrijd tegen D.O.S.-Kampen, daar de ranglijsten nu eenmaal gecompleteerd moeten worden. Welnu, in deze wedstrijd die feitelijk van alle belangen was ont bloot wonnen de roodwitten met 2-1 tegen een elftal van D.O.S.K., dat er behoorlijk tegenaan ging. Vooral voor rust speelde het elftal van D.O.S. vrij stevig, waardoor D.O.V.O. niet direct in haar normale spel kon komen. D.O.V.O. telde enkele invallers, maar Roke in de defensie en v. d. Lustgraaf als linksbinnen kenden blijkbaar geen plan kenkoorts want zij konden behoorlijk meekomen. Het vrij hard spelende D.OS. wilde blijkbaar snel een voorsprong forceren. Dat lukte de gasten echter niet en al duurde het tot de laatste minuut van de eerste helft toch kon D.O.V.O. via rechts buiten van Beek de leiding nemen. 1-0. Na rust speelde D.O.V.O. vlotter en sneller. D.O.S. stak daar wat simpel bij af en het spel van de Kampenaren was wel enthousiast maar weinig verrassend. Na een kwartier spelen verhoogde Mol, na goed aangeven van K. van Hal de score tot 2-0. Eindelijk kon D.O.S. na een half uur 'n tegenpunt noteren door middel van de linksbuiten, die raak schoot. 2-1. D.O.V.O. kreeg nog enkele kansjes de zege een duidelijker aanzien te geven, maar miste deze en daar het spel van D.O.S. veel te doorzichtig bleef kon D.O. V.O. verdiend de laatste puntjes in huis houden. 2-1. De eindstand van de oostelijke tweede klas werd nu: Genemuiden 18 27 D.O.V.O 18 24 D.O.S.K 18 20 D.E.S 18 19 S.V.Z.W 18 19 W.H.C 18 16 Enter Vooruit 19 16 18 15 Owios 18 14 Go Ahead K 18 13 Kampioen werd dus Sportclub Gene- Voor het Veteranenvoetbaltournooi ten bate van de Veenendaalse bejaarden werden vrijdagavond op het G.V.V.V. terrein aan de Buurtlaan weer twee wedstrijden ge speeld, waardoor het gehele tournooi nu ongeveer tot de helft gevorderd is. De beide wedstrijden G.V.V.V. tegen V.R.C. en Veenendaal tegen N.S.V.S. waren aardig om te zien. De laatste wedstrijd was technisch de beste. muiden. De clubs die degraderen zijn Go- Ahead K. en Owios. De negentiende Veenendaalse Avond vierdaagse start vanavond om precies zes uur bij de o.l. school aan de Tuin straat. Een uur later, dus om zeven uur, gaan op diezelfde plaats de senio ren van start. De route voert vanavond de tippelaars in de richting van Prat- tenburg, terwijl morgenavond de Meent aan de beurt is. Het aantal deelnemers is hoger dan vorig jaar en bedraagt rond de duizend. G.V.V.V.—V.R.C. 0-1 In deze wedstrijd bleek dat een jonger team het beter kan klaren met het tempo dan een wat ouder veteranenelftal. V.R.C. speelde sneller en plaatste iets beter dan de wat traag opererende G.V.V.V.-ploeg. Keeper E. Davelaar in het V.R.C. doel kreeg minder werk dan z'n collega J. Die- peveen, die in lange broek gestoken soms vervaarlijk moest ingrijpen. Bij V.R.C. klopte het beter, vooral in de aanval, waarin Slok, Van Hunnik en de Koning soms venijnig op doel schoten. Na een kwartier kon de beste speler van V.R.C., rechtsbinnen H. de Koning de bal in het G.V.V.V. doel drukken over keeper Die- peveen heen. 1-0. Daarbij zou het ook blijven want hoe V.RC. het ook probeer de, het lukte niet meer daar G.V.V.V. met succes de buitenspelval ging hanteren waarin de V.R.C.'ers driemaal argeloos in liepen. Veenendaal—N.S.V.S. 0-0. De dubbelblanke eindstand van deze zeer aardige wedstrijd geeft niet geheel de verhouding in het veld weer. N.S.V.S. met vooral in de voorhoede nog enkele actieve voetballers was voortdurend bezig de defensie van Veenendaal te bestormen. Maar die achterhoede gaf met stopper H. v. d. Scheur aan het hoofd weinig ca deau en zo leverde het snellere aanvals- spel van N.S.V.S. geen enkel goaltje op. N.S.V.S. zou bijna nog geklopt zijn door een magnifiek schot van B. van Soest dat tegen de paal suisde. Bij Veenendaal on derscheidde ook keeper Sukkel zich door enkele malen fraai in te grijpen. Met een katachtige sprong maakte hij een gevaar lijke inzet van A. v. d. Waal onschadelijk. In het elftal van N.S.V.S. speelde het binnentrio Keyman, v. d. Waal en Nelle- stijn een goede wedstrijd, maar zoals reeds vermeld het defensieblok van Veenendaal was te stevig en hoewel men in de laatste fase nog eens een kort offensief je onder nam, het mocht niet baten, Veenendaal hield de deur voor het heiligdom van doelman Sukkel hermetisch afggesloten. 0-0. De standen inbeide groepen luiden na de wedstrijden van vrijdag: Groep A: doelc. V.R.C. 2 gesp. 4 pnt. 2-0 Ritmeester 3 gesp. 4 pnt. 5-2 K.V.S.W. 2 gesp. 2 pnt. 3-2 G.V.V.V. 3 gesp. 2 pnt. 3-4 Frilandia 3 gesp. 1 pnt. 2-6 Groep B: doelc. Veenendaal 3 gesp. 5 pnt. 8-0 Merino's 2 gesp. 4 pnt. 4-1 N.S.V.S. 3 gesp. 3 pnt. 4-2 D.O.V.O. 2 gesp. 2 pnt. 2-2 Kulan 3 gesp. 0 pnt. 1-10 GESLAAGD De heer W. Silfhout, klerk 2e klas ter gemeentesecretarie van Rhenen van Rhenen, slaagde in Den Haag voor de akte gemeente-administratie I. N. SOL WERBREN* ERELID VAN DE V.V.V. Tijdens de jaarvergadering van de plaatselijke WV van Rhenen waren vier vakatures in het bestuur te ver- Natuurlijk, wanneer u een gebruikte auto koopt, dan wilt u zoveel mogelijk zekerheid hebben. Welnu, deze kan u iedere Volks wagendealer geven. Zodra u zo'n wagen koopt, wordt u opgenomen in de kring van VW-rijders die kunnen beschikken over alle voordelen die u de uitgebreide en goed functionerende VW-organisatie biedt. Over al. Bij elke gebruikte wagen behoort een ga rantiebewijs, geldig over 5.000 km. of drie maanden, voor alle onderdelen die gebreken zouden blijken te vertonen. Bovendien krijgt u o.a. ook nog een cheque, die recht geeft op een uitgebreide gratis servicebeurt én een gewaarmerkt rapport waarin nauwkeurig vermeld wordt de staat waarin de wagen zich bij aankoop bevindt. Alles is gedaan om u zekerheid te verschaf fen. Koop daarom uw gebruikte Volkswagen bij een VW-dealer. Zeker is zeker. vullen door het aftreden van de voor zitter de heer N. Souwerbren, door het overlijden van de secretaris de heer G. J. Bleumink, door vertrek van de heer G. v. d. Pol en door bedanken van mevrouw I. Leccius de Ridder-Strelin. Hiervoor werden respectievelijk ge kozen de heren Schol te, Sannes, Van Erk van Rosbag, terwijl de heer Sou werbren werd benoemd tot erelid met verzoek zonodig adviserend op te tre den. „EIGEN GEBOUW" IS ZEER IN TREK Sinds de verbouwing en de uitbrei ding van „Het Eigen Gebouw" aan de Eikenlaan gereed is blijkt er van de zijde van verenigingen organisaties, alsmede van de kant van particulieren grote belangstelling te bestaan voor de nieuw geschapen zaalruimten. Dit bleek uit mededelingen van de penningmees ter tijdens de vrijdagavond gehouden jaarvergadering. Daar nog niet alle re keningen zijn betaald kon het finan cieel overzicht slechts ten dele wor den uitgebracht. De juiste cijfers, be trekking hebbende op de verbouwing, zullen pas in september kunnen worden getoond. De aftredende bestuursleden van de vereniging, de heren D. Dirkse, C. Ho- vestad en F. Wijk, werden bij acclama tie herkozen.

De Vallei | 1962 | | pagina 4