PAUK PASFOTO'S O CHEVROLET Officiële bekendmaking G.V.V.V. naar Huizen voor kwartfinale K.N.V.B.-beker voetbaltournooi Hollandia-wol huldigde elf jubilarissen RENSWOUDE Ingekomen en vertrokken ELST OVERBERG Burgerlijke stand Amerongse bejaarden waren een dagje uit ECHTPAAR BLEEKER: AMERONGEN SCHERPENZEEL KERKDIENSTEN V.A.B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Charmant bruin SPORTPROGRAMMA VOETBAL LIEFHEBBERS DTNSDAGKOOPJES PLASTIC BAL AFDRUIPMAT KEUKEN KRUK 0.98 0.34 3.98 Viswedstrijden voor hengelaars Tweede „Dauwtraptocht" wederom groot succes Schoolkinderen waren dagje uit o4rti£oto wij hebben graag rust Jeugd verzorgde openlucht-evangelisatie ZWEMNIEUWS UIT SCHERPENZEEL ZONDAGDIENST Y Ik wil wat late hore van me, mar elge- lik heb ik gien tijd. M'n hoffie neemt mijn om deeze tijd van et jaar heelegaar in bezit. En jelui motte me et niet kwalik neeme as dur deeze keer soms een paar vuile veege op me boodschap an de Veense minsheid zitte. Ik bin dur gewoon effies tussenuit gebrooke en mit een paar zwarte fikke an de tafel neergevalle. Daar zelle wel weer wat minse om zitte te grijnslache. Die Wout mit z'n hoffie. Wie heb dat teugeswoordig nog? Man, smijt dur toch een paar struike, een stukkie gras en wat blommetjies in! Greuntes ken ie te kust en te keur an de kar koope. De heele winter deur. En Jij staat je eige af te beule veur een zooitjie spinazie en een stronkie andivie, ange- noome teminste dat et spul nog opgekom- me is. Ja, wat zei ik hierop zegge. As ie ge woon mar oppervlakkig riddeneert is 't er wel wat van waar. Ik heb wel es veur een aardige 6tuiver pootgoed in de grond gedouwd en dur nog veur gien halfie van terug gezien. Al et werk nog gien ins meegereekend. En toch gaai dur mee deur. Das et rare. Wat dat angaat bin ik dur nog één van de auwe stempel. Een muissie spinazie be- vurbeld uit m'n eige hoffie smaakt mijn veul beeter dan een kepleet dinee van de kar. Dat is nou eenmaal zoo. Daar veran der ie niks an. Ik heb daar aarigheid in. En liefhebberij. En mag ik daar misschien ok nog es keer een paar cente an ver- prutse. Trouwes, je zou dur raar van opkijke, wat mijn tot nou de oogst van vlee jaar heb opgeleeverd. Kenne jelui je nog de prijze van de eerepels veur de geest hale? Gien perbleem veur mijn. Ik had een mooie previsie. Van eige land. En mooie blommige mit een hoop kruim d'r an. Zie je das al één veurdeel. En dat doet mijn dan wel tiendubbel plezier. Et doet me gewoon al plezier as et niet veul op brengt. Iedereen op zijne wijs. Wat denk ie van de minse die post- zeegels zitte te spare. Hoope geld geeve ze dur soms an uit en wat zien ze dur van terug: altijd dezelfde postzeegel. Daar zie ik nou niks in. Mar ik lach niet om die minse. Laat ze dur gang gaan. Een mins ze lust is een mins ze leeve. Ik heb een stuk of wat kiepies. Die heb ik om de waarheid te zegge, net zoo as de meeste minse, om de eiere. Mar je heb ok minse die houwe sierkiepies. Eigen wijze kleine dingies, die eiere legge zoo groot as een pipperemunt. Da's hullie hobbie. As we e8 nagonge wat iedereen zuiver veur z'n liefhebberij an geld zit te ver- knoeie dan kwamme we tot kappetale cijfers. Mar gelukkig de mins, die dur an mee ken doen. Die niet overal winst in mot zien. Ik zeg et misschien een tikkie te hard en te recht op de man af: we be ginne in et Veen aardig die kant uit te gaan. Teveul matterialiste, om et vremde woord et te gebruike. 't Is goed dat we hard veur ons bestaan werke. En denk dur om dat je leeft. As mins. En dan mag ie iets wat echt van je eige is een liefhebberijtje bevur- beld niet onderschatte. Wout Blauwkous. VEENENDAAL Gemeente Rhencn COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET WONINGBEDRIJF Burgemeester en wethouders van Rhe- nen maken bekend dat de zitting van de commissie van Toezicht op het Woningbe drijf, welke gehouden zal worden op 18 juni 1962, niet doorgaat. Rhenen, 14 juni 1962, Burgemeester en wethouders voornoemd, L Bosch v. Rosenthal, burg. Th. v. d. Willik, secretaris. Gemeente Rhenen ERNSTIGE WAARSCHUWING TEGEN ZWEMMEN IN DE RIJN Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis dat hun uit gegevens van de inspectie voor de volksgezondheid is gebleken, dat de kwa liteit van het Rijnwater in de loop der Jaren zó ernstig faecaal verontreinigd is, dat het hygiënisch niet meer betrouw baar is en derhalve als zwemwater onge schikt is. Het zwemmen in de Rijn wordt dan ook aan een ieder ten stelligste ontraden. Burgemeester en wethouders van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal, burg. Tfc. v. d. Willik, secretaris. veilig tegen zonverbranding Plgmaderm. Tube 2.95 - Flacon 7.50 en 2.95 Gemeente Amerongen Het gem. bestuur van Amerongen maakt bekend, dat de secretarie van deze gem. op 19 Juni a.s. de gehele dag gesloten zal zijn. Uitsluitend voor zaken betr. de burg. stand is op die dag de secretarie ge opend van 9.00 tot 9.30 uur, wanneer aan getoond kan worden dat deee zaken geen uitstel gedogen. G.V.V.V. heeft zich In de kwartfinale van de ILN.V.B.-beker gespeeld en zal nu zaterdag een uitwedstrijd moeten spelen tegen de competitierivaal Huizen. Deze club drong zeer gemakkelijk tot de kwartfinale door want men zou vorige week moeten spelen tegen Noord wijk. Deze vereniging had echter afspraken met een Duitse club op dezelfde tijd en kon zo niet aan de verplichtingen vol doen om voor de beker te spelen. Huizen werd dus zonder te spelen geklasseerd. Nu valt het voor GVW niet mee om daar in Huizen te winnen. In de afge lopen competitie verloor men beide ma len, al was het in de uitwedstrijd op het nippertje. Moeilijk is het zeer zeker voor de Buurtlaanclub a.s. zaterdag, maar wie weet met wat voetbalgeluk en zeker ook met het goede voetbal van de laatste weken kan men misschien de strijd van de laatste vier bereiken. De GWV ploeg vertrekt om half drie uit Veenendaal. Si- Voor de veteranen wordt het a.s. vrij dagavond weer voetballen op het Kulan terrein. Er staan op het programma de wedstrijden Kulan-DOVO en KVSW-Fri- landia. Zaterdagavond wordt degradatiewedstrijd gespeeld op het terrein aan de Bergweg tussen Veenendaal 3-Allen Weerbaar. Vanavond (vrijdag) spelen 2 jeugdelf- tallen van DOVO (leeftijd 11 en 12 jaar) tegen twee elftallen van de West Herts School's Football Association uit Hemel Hempstead (Engeland). Dit contact kwam tot stand via de National Association of Boys' Clubs, bij welke Federatie, ook het elftal Is aangesloten waartegen de DOVO- junioren met Pasen in Engeland speelden. Naar wij vernamen is het DOVO-be- stuur van plan het contact met de NABC ook in de komende Jaren te onderhouden en zo mogelijk te verstevigen. Bezoekt allen het machtige te Renswoude, op het terrein Hokhorst. Zondagen 17 en 24 juni. AANVANG 12.30 UUR VOETBAL VOOR BOOTTOCHTEN Met de J. Henri Dunant worden de gehele zomer door wekelijkse boottoch ten gemaakt met chronische zieken. Ook uit Veenendaal maken elk jaar meerdere patiënten een tocht mee. Ten behoeve van de financiering van deze tochten wordt morgen (zaterdag) om 7 uur een voetbalwedstrijd gespeeld tussen DOVO en UW (West le kl.) aan het Panhuis. Ongetwijfeld zal deze ont moeting veel belangstelling trekken. OPBRENGST KOLLEKTE De onlangs in Veenendaal gehouden Emmabloem-collecte heeft het mooie be drag opgebracht van 2.793,96. De vereni ging Het Groene Kruis brengt hiervoor dank aan organisatoren en collectanten. ■d Grote plastic bal, stevige uitvoering, in diverse- kleuren Schuimplastic, diverse kleuren. Spaart Uw serviesgoed, nu slechts Uiterst solide metalen kruk met fris gekleurd, onverslijtbaar dekje. Handig en goedkoop, voor keuken en badkamer Alleen dinsdag 19 juni Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 SPECIAALZAAK SEDERT 35 JAAR In de direktiekamcr van de N.V. HoUandia Wol en Kousenfabrieken v.h. Gebr. Van Leeuwen aan het Verlaat zjjn vorige week elf jubilarissen van dit bedrijf ge huldigd voor hun 40-jarig dienstverband. Hoogtepunt van deze feestelijke bijeenkomst was de uitreiking van de Koninklijke onderscheidingen door burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg. OTT8TAWB N.O.VR. De Ned. Chr. Vr. Bond afd. Ranswoude heeft woensdag 13 juni haar jaarlijkse uitstapje gemaakt. De reis ging o.m. naar Rotterdam en Gorkum waar een boot tocht door de Biesbosch is gemaakt. In de komende zomermaanden houdt de Hengelsportvereniging Renswoude voor haar leden en junioren enige vis wedstrijden. Voor de senioren bedraagt het inlcggeld één gulden, terwijl de junioren vrijgesteld zijn van inleggeld. De datums van de te houden vis wedstrijden zijn als volgt vastgesteld: 21 en 30 juni, 10 en 26 juli, en 18 aug. Ieder kan drie keer meevissen, het aas is vrij en voeren is toegestaan. De jeugdleden t.m. 15 jaar kunnen mee doen op 14 en 23 juni alsmede op 7 juli. Ook hiervoor zullen aardige prij zen beschikbaar gesteld worden. De elf jubilarissen, vergezeld van hun dames, werden allereerst toegesproken door de burgemeester. Deze begon met de opmerking dat hij zich niet op vreemde bodem bevond, omdat hij in het recente verleden een werkbezoek aan dit bedrijf gebracht heeft. De taak die hem deze middag was opgelegd, noemde hij plezierig. Uitvoe rig ging hij vervolgens in op de be paalde scheidingslijnen die nu eenmaal in het leven bestaan en naar zijn me ning liet het de directie niet onberoerd dat deze elf mensen er zo lang gewerkt hebben. „Het is mij een genoegen dat ik mag constateren dat de wederzijdse binding in al die jaren groot geweest is", zo zei de burgemeester woordelijk. „Hier spreekt een opmerkelijk stuk trouw". Na de wens uitgesproken te hebben dat de jubilarissen de door H.M. de Koningin verleende onderscheidingen nog vele jaren in ere zouden mogen dragen, ging de burgemeester over tot de uitreiking van de medailles. Tot slot werd nog het woord ge voerd door de directeur van het bedrijf, Ir. A. D. v. d. Koog en de heer Verweert die namens de directie de draagmedail- les overhandigde. De personeelschef, de heer H. R. Takken, bood de jubilarissen een kist sigaren aan, terwijl de dames een prachtig boeket bloemen in ont vangst mochten nemen. De zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ontvingen: D J. Anbeek (chef-expeditie)J. Scher- renburg (chef-spinnerij) en A. L. Re- bergen (chef-spinnerij). De bronzen medaille werd uitgereikt aan: A. de Man, A. Meyer, W. Pater, C. van Zanten, J. van Wakeren, A. H. van Kleef, I. van Kooten en D. Reber- gen. RHENEN Ingekomen personen: A. Knol van Vee nendaal; G. Onink gez. van 's-Gravendeel; J. van Raay e.v. Theunissen van Nijme gen; D. van Gunst van Wymbritseradeel; C. Stolk gez. van 's-Gravenhage; A. J. Vervaart van Gilze; P. T. van Vliet gez. van Nieuwerkerk aan de IJssel; P. Goud kade gez. van Bussum; A. A. Dijkgraaf van Apeldoorn; G. Suichies gez. van Amersfoort. Vertrokken personen: R. van de Scheur naar Ede; H. van Harten naar Barneveld; W. van Wijk gez. naar Wageningen; C. Slotboom naar Ede; M. J. Michielsen gez. naar Amersfoort; J. Sijtsma gez. naar Veenendaal; A. E. de Jong e.v. Hasselaar naar Veenendaal; F. van der Eist naar Wageningen; J. Buys gez. naar Veenen daal; J. M. W. Scheer naar Nijmegen; J. H. van Baaren naar Veenendaal; G. G. Smits w.v. Verweij naar Doorn; R. G. Sehultheiss naar Eindhoven; L. G. Jansen naar Apeldoorn. Dat veel mensen er in de zomermaan den niet tegenop zien vroeg uit de veren te komen om een fikse wandeling te ma ken, is tweede pinksterdag overduidelijk gebleken toen zich bijna 50 personen meldden voor de tweede dauwtrap-tocht van de Cult. Hist. Ver. „Zuid-Oost- Utrecht" in Eist. De wandeltocht ging door de mooiste gedeelten van de bossen in onze omge ving. Er werden tijdens de wandeling weer een tiental vragen gesteld over on derwerpen die met de tocht in verband stonden. Zo moeiten enkele planten en vogels herkend worden, de hoogte van de Amerongse berg opgegeven worden, de eetbaarheid van de vogelkers ingevuld worden enz. Spannend was de naamge ving van de Vallei met Douglassparren achter het berghuis. Dit is een der mooiste boompartijen uit de Amerongse bossen en hiervoor kwamen namen als: Statiegang, Sparrenkreek, Kerkgang enz. Bekroond werd het Don-glaciale laantje". De eerste prijs werd behaald door de heer Strijker uit Eist. De overige prijzen verdienden W. Rebergen, E. v. d. Berg en mej. S. van Dam allen uit Eist. De groot ste verrassing was ongetwijfeld dat er midden in de bossen door de organiseren de vereniging een koffietafel gedekt was, compleet met kok in uniform. Dit lokte een daverend applaus uit. Een schitteren de tocht, waarop Zuid-Oost-Utrecht met genoegen kan terugzien. Traditie getrouw zijn ook dit jaar de kinderen van de lagere school een dagje uitgeweest. De eerste drie klassen, onder leiding van het hoofd van de school de heer Wijnand maakten in een grote bus hun dagreisje naar de Efteling. Het re gende om 9 uur toen zij uit Overberg vertrokken en het stortregende toen zij om half zes terug keerden, gelukkig is het bij aankomst in de Efteling droog geworden en konden de kinderen volop genieten van de vele attracties van de Efteling. Beter weer hadden de kinderen van de drie hoogste klassen j.l. vrijdag. Om 8 uur startte een grote bus en een luxe auto met 63 kinderen, onderwijzend personeel en het echtpaar v. d. Leeden als vertegenwoordigers van het schoolbe stuur richting Rotterdam. Volop werd er genoten van de spidorondvaart, de maas tunnel (hoe kan het ook anders) werd ook met een bezoek vereerd en tenslotte dieren- en speeltuin 'Blijdorp. Om half zeven arriveerden de kinderen vermoeid maar voldaan weer in Overberg. VEENENDAAL Geboren: Jen Arte a. v. D. ven Rul*- wijk en J. Boers; Lusinde Jacomlne Jeen- nette d. v. L. ten Nepel en J. J. Wandel; Anna Catharina Margaretha d. v. H. B. van den Berg en A. H. Krikke; Hendrik z. v. G. Vink en J. K. de Koning; Cris z. v. R. van den Hoeven en B. van de Kaa (geb. in Rhenen). Ondertrouwd: T. Hasselaar en S. Wijn- berger; J. M. P. Hoogendoorn en V. Gre- ve; H. van Wijk en A. van Nieuwame- rongen; G. Baarveld en C. M. van Har- develd; J. W. Rotteveel en B. P. Schoe- maker. Gehuwd: H. Diepeveen en A. van den Heuvel; T. van de Peppel en G. van Har de veld; K Müller en T. Heikamp; A. C. van den Berg en A. G. Sulzmann; O. T. van de Haar en J. van Essen. Overleden: Evertje van Ouwerkerk, 68 jaar, wed. van: K. de Kamper; Gijsbertje van Voskuilen, 69 jaar, echtg. van: R. Lubbers; Hendrik Hensen, oud 76 Jaar, echtg. van: J. Ditewig. RHENEN Geboren: Klasina d. v. W. van Manen en K. van Rotterdam; Gerrit z. v. J. Bos en G. Elands; Peter z. v. J. Kok en H. J. van der Meer; Ingrid d. v. W. A. Rijkse en M. A. van der Heijden; Alex Gerrit z. v. G. Overeem en J. M. van den Berg; Sietze Roeland z. v. S. de Haan en J. D. Kok; Jacobus z. v. J. van Laar en D. G. Wisserhof; Maria Wilhelmina d. v. C. Achterberg en J. van Wijk, Veenendaal; Sander Harold Ewoud z. v. H. Hekman en G.'H. Klomp; Dirk z. v. W. van Laar en M. Breuer; Cornelis z. v. G. Gaasbeek en J. M. van de Bovenkamp, Veenendaal. Gehuwd: M. Baars en J. C. Onink; R. M. Heimei en M. van den Brink; J. H. van Baaren en C. F. G. Heidingsfeld, Veenendaal; H. van Doornspeek en J. J. van Viegen. Overleden: Teunis Wisselo, 56 jr. echtg. van; C. van der Poel, Veenendaal. Elders overleden; te Wageningen: Ma ria Catharina Langeraar, 2 weken, wo nende te Rhenen. DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Martinus H. C. z. v. J. Die peveen en H. C. van den Top; Hermanus G. z. v. M. Pater en G. van Veenschoten. Ondertrouwd: M. Janssen en H. Har deman; W. van den Brandhof en H. van Holland. in 10 sekonden klaar! Hoofdstraat 84 Veenendaal Begunstigd door fraai zomerweer zijn de Amerongse bejaarden eergisteren op reis geweest. Het comité „Ontspanning Bejaarden" heeft ook dit jaar weer een uitsteken de route uitgestippeld, zodat het gehele uitstapje bij de oudjes bijzonder in de smaak gevallen is. Tijdens een van de rustpauzes werd medegedeeld dat de heren Van Remmerden en Taselaar het komende jaar niet meer in het comité zitting zullen nemen vanwege hun gevorderde leeftijd. Om half negen 's morgens vertrok de lange stoet van ruim vijftig auto's vanaf het Hofplein in de richting Gor kum, via Doorn en Jutphaas. Onderweg werd volop genoten van het prachtige uitzicht, waarna het Kopje koffie in Gorkum zich uitstekend liet smaken. Groot was de verrassing toen de be jaarden uitgenodigd werden een boot tocht te maken langs Waal en Maas. Het twaalf-uurtje werd genuttigd in Woudrichem, terwijl later op de mid dag de thee geserveerd werd in Gelder - malsen. De tocht werd voortgezet via Keste- ren, langs de Provinciale weg en over Maarsbergen naar het eindpunt hotel Darthuizen, waar een heerlijk diner op de hongerige gasten stond te wachten. Tenslotte werden de bejaarden om streeks negen uur door de plaatselijke muziekvereniging „Ons Genoegen" met muziek weer ingehaald. In zijn toespraak hoopte de scheiden de voorzitter van het Comité dat nog lang over deze tocht zal worden nage praat en dat alle deelnemers een vol- Laat licht en lucht uw woning binnenstromen" Dat is een bekende slagzin, die on getwijfeld ontsproten is uit de brein van een of andere handige publici- teitsman. En er zit natuurlijk een grote kern van waarheid in. Licht en lucht is voor een mens onont beerlijk en we doen allemaal ons best om er zoveel mogelijk van mee te pikken. Maar... er zijn grenzen! Stel dat de lucht verontreinigd is - in dat geval zal geen enkel weldenkend mens propageren om dit via neus en mond te inhaleren. U begrijpt het: als hier gesproken wordt van lucht, dan bedoelen ze FRISSE lucht. Ja, en dan het licht. Ook hier moet een grens getrokken worden. Licht kan té zwak zijn of té fel, het kan iemand opfleuren en het kan zeer hinderlijk zijn, kortom er zijn on telbare variaties mogelijk. Met een van die gevallen, waarbij het licht niet alleen hinderlijk maar zelfs zenuwslopend is, hebben we vandaag in onze rubriek te maken. Het is „het geval Bleeker" in de Grebbestad, dat zelfs vorige maand in de raad ter sprake gebracht werd. Wat is hier feitelijk gaande? XXX Het vredige Koningshof aan de voet van de eeuwenoude Cunera- toren in Rhenen is het toneel waar deze „lichtstrijd" zich nu al weken lang afspeelt Op Koningshof nummer 1, een schitterend huls met een onvergete lijk uitzicht op de Rijn en de Betuwe woont het echtpaar Bleeker. Hij, een drukpratend en gastvrij man, ge pensioneerd schoolhoofd en zij een rustige, intelligente vrouw, die van wege de minder goede toestand van haar ogen, altijd een donkere bril moet dragen. Vier jaar geleden kwamen zij in dit huis wonen en na een lange, ar beidzame periode, vonden zij hier de rust waarnaar zij zo verlangd had den. Een mooi huis met vele ramen, een keurige boomgaard en een tuin waarin alleen maar stilte kan heer sen. Twee mensen die gelukkig waren, doch wat gebeurde? XXX woord i* aan: In de artistiek aangeklede zit- Alles werd gesnoeid en we zitten kamer met natuurlijk het uitzicht sinds die tijd met een stelletje mis- op de Rijn, doet onze gastheer zijn vormde bomen. Maar dat geeft niks, verhaal. In al zijn ijver loopt hij af ik wil er alleen maar mee zeggen, en toe iets te hard van stapel, maar dat we het gemeentebestuur direct dan is zijn vrouw er om hem met terwille zijn geweest!" een simpel gebaar of een paar wel- gekozen woorden weer in het spoor 1)311 keert ^ij zich plotseling drif- fp hroneen ll8 om en zegt: „En nou moet u daar h7m u* v,. eens kijken... déér... langs de „Het klinkt gek zegt hij snel- BuitenommeZiet u die mast met pratend, maar het begon vier jaar die ze3 schijnwerpers. Weet u waar geleden al. We zaten hier goed en ze voor dienen? Juist, om de toren wel of we kregen een verzoek van te veriichtenja, ja... maar ze het gemeentebestuur om onze boom- maken ons leven tot een hel, en niet gaard te snoeien. alleen ons, maar gaat u maar eens Hij denkt dat we hem niet direct naar onze overburen begrijpen en zegt dan: „Kom 's mee j op het terras. Kijk (en hij wijst naar Luister goed, het gaat ons niet de stadsmuur) daar op de Hof ko- 3m verlichting van de toren. Oh men altijd veel toeristen en die ge- Jce n jC- -5*at zal kost nieten dan van het prachtige ver- maar WIJZE van verlichting gezicht. De bomen van ons kwamen zijn vrouw neemt het verhaal met de toppen boven die muur uit over. „Een paar dagen voor Konin- en toen vroeg de gemeente ons of ginnedag belde mijn buren op. wy er voor wüden zorgen dat het Waarom zeggen jullie niks tegen uitzicht met belemmerd werd." die kerels? vroegen ze me. Ik zeg: Weer terug in de kamer gaat hij wat voor kerels? Nou, kijk maar verder: „We hebben het gedaan, eens naar buitenMeneer, vanaf het moment dat ik die mast zag staan, heb ik hemel en aarde be wogen omdat niet te doen. Weet u, ik heb slechte ogen en ik kan geen licht verdragen die donkere bril heb ik altijd op, dat moét U heeft er geen idee van wat het zeggen wil zo in die schijnwerpers te zitten. Alles is licht, fél licht en ik heb op het punt gestaan om hier weg te gaan Maar is er dan eerst geen overleg gepleegd met de bewoners van de Koningshof? Heeft de gemeente zo maar stomweg die palen daar neer gezet? Was er nu heus geen andere oplossing te vinden - de Dom in Utrecht is ook verlicht maar daar zijn de schijnwerpers zelfs niet te zien. Preveleert het „algemeen be lang" hier dan zo sterk, dat particu liere argumenten zonder meer ter zijde geschoven worden of met een dooddoener worden afgedaan? „Wij hebben", zegt de heer Blee ker, „alles gedaan wat we konden doen. We hebben naar de raad ge schreven en kijk hier is het ant woord." Hij haalt uit zijn portefeuil le een grote stapel brieven, allemaal over het licht, pakt er één tussen uit en vouwt hem open. „Dat is een brief van het gemeen tebestuur. Ze willen die mast laten staan met drie schijnwerpers, zo nodig afgeschermd met kap en ja- louzie om het spreidlicht weg te ne men. Dat was 10 mei van dit jaar en ziet u nou ergens een afscher ming?" De man die zijn rust fel verdedigd, heeft uren zitten praten met één van de PUEM. Zet die lampen iets terug, in de wei, stelde hij voor en hij maakte het duidelijk met een schets. De technicus van de PUEM zei dat het niet kon, maar even zo vrolijk praatte hij zich muurvast Dat hier iets aan gedaan móet worden staat vast. Iemand die het normale daglicht al slecht verdragen kan, mag niet opgeofferd worden aan het „algemeen belang". Temeer niet wanneer er duizend-en-één an dere oplossingen zijn! gend jaar in volle gezondheid mee kun nen gaan. Een spoedig herstel wenste hij toe aan de zieken onder de bejaar den, terwijl hij een hartelijk dank woord richtte aan alle medewerkenden. Wethouder De Bonte sprak namens het gemeentebestuur. Een beschrijving van de reis wilde hij niet geven; hij raadde de jeugd echter aan deze tocht in de vakantie eens te gaan maken Op verzoek van de wethouder speelde de muziek een korte mars voor de schei dende bestuursleden en werd een drie werf hoera door het publiek aange heven. Ieder - en in het bijzonder de bejaarden - keerde daarna voldaan huiswaarts. Dinsdag en woensdag j.l. heeft men in Amerongen kunnen kennis maken met een groepje jongelui uit Amsterdam, die hun vakantie besteden met het brengen van het evangelie van Jezus Christus. De belangstelling voor deze jonge mensen, die zich letterlijk en figuurlijk voor het evangelie van Christus niet schaamden, en ronduit voor hun overtuiging uitkwa men, was groot. Vooral woensdagavond was voor hen een zeer drukke avond. Men vond ze in groepjes al pratend en debatterend met de jeugd van Ameron gen, welke dan ook vol belangstelling naar hen stond te luisteren. Zowel de dames als de heren uit de groep, vervul den verschillende spreekbeurten, afge wisseld met zang en muziek. Zoals wij van deze jonge evangelisatie mensen mochten vernemen, werkten zij op eigen initiatief, en maken zij geen deel uit van een bepaalde sekte. Groot was dan ook het respekt van jong en oud, voor deze jongelui, welker leeftijd varieerde van naar schatting 18 tot 20 jaar. POSEIDON WON EN VERLOOR Het heren A zevental was zaterdag avond in de wedstrijd tegen Woest- duin 2 uit Doorn bijzonder schotvaar dig en stuurd ede gasten met een 7-0 nederlaag huiswaarts. Vergeleken bij het vorige jaar is het spelpeil belangrijk vooruitgegaan, in deze vorm spelend zullen de Scherpen- zelers in de competitie een hartig woordje meespreken. Reeds spoedig na het beginsignaal gaf Poseidon-middenvoor H. van Gemert met een goed schot zijn club een voor sprong. Even later belandde een schot van W. Zwanik tegen de lat, hij ving de terugkomende bal echter weer op en nu was zijn schot raak (2-0). Een goede voorzet van dezelfde spe ler bracht H. van Gemert in vrije posi tie en dit betekende 3-0. Nog voor de wisseling werd het door Zwanink 4-0. Ook na de wisseling was het steeds Po seidon dat de toon aangaf en met de regelmaat van een klok werd de score opgevoerd. Eerst maakte H. van Brug gen uit een hoekworp 5-0 en met twee fraaie treffers bepaalde H. van Gemert de eindstand op 7-0. Het dameszevental van Poseidon speelde een aantrekkelijke wedstrijd tegen de Triton-dames uit Putten. Na een spannend duel wisten de gastvrou wen door een 4-2 overwinning de pun ten thuis te houden. Het begin was overigens niet fortuin- VEBN1NDAAL Bltheto: 9 en 10.80 uur dfl. A. Wisger- hof; 3 uur ds. P. de Jong. Jullanakerk: 9.30 uur ds. A. Vroeginde- weij; 5 uur ds. D. van den Berg. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur ds. A. Wisgerhof. Sionskerk: 10.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Veeneind: 3 uur dhr. J. Gaasbeek. Dijkstraat: 2.45 uur ds. D. van den Berg. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur dr. Dee van Ede, voorber. H.A., 5 uur ds. Wiltschut van Amsterdam, 7.30 uur zaterdagavondstilte. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Wilt schut van Amsterdam, voorber. H.A., 5 uur dr. Dee van Ede. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B. 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Hoekse- ma van Heemstede. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk Salvatorkerk, Patrimonium laan 7 30 en 9.30 uur H. Mis, 7 uur Lof Willibrordkerk, Nieuweweg 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" 10 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. Van Endt van Utrecht. RHENEN Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman, 6.30 uur ds. Schneider (Jeugddienst). Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10. uur ds. Hrakema van Zeist, 5 uur dhr Jan sen van Andelst. Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 uur ds. Slingenberg van Ede, 5 uur ds. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. Toes van Kinderdijk. R.K. Kerk 8 uur Vroegmis en 7 uur Lof ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6 30 uur ds. Van Breugem. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst woensdag 20 juni 7 uur ds. Slager. ELST Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Ste kelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, dinsdag 19 juni 7.15 uur ds. Lichten berg. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Zinkstok van Maarsbergen, 10.30 uur Jeugd- kapeldienst, 6.30 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Schenke- veld. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Nyenhuis van Aalten R.K. Kerk 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Van Viegen, 6.30 uur ds. Van Stekelen burg. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst dinsdag 19 juni 7 uur ds. du Marchie van Voorthuizen. RENSWOUDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. v. d Peut Ger. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peppel van Ede. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem. 9.30 en 6 45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst, donderdag 21 juni 7.30 uur dhr. Sla ger van Stavenisse. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. G. Annot, tel. 3198. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 8 uur Zuider Apotheek Dr. Slot. de Bruine- plein 7, tel. 3714. RHENEN: Dr. Almekinders, tel. 432 Apotheek Deös zondag geopend van 11.30-12 uur. (Buiten deze uren uitslui tend spoed-recepten). EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. ter Velde, Renswoude, tel. 08387- 450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars en v. Ommeren: Dr. A. C. Kars, Amerongen. tel. 03434- 273. Praktijken Buining en Rijnten: Dr. Engelhard te Doorn, tel. 03434-2447. ZIJN EERSTE GEDACHTE... Een forse wolboer uit Zuid-Afrika was juist van een vergadering geko men, waar hij met vakgenoten had ge sproken over de noodzaak om meer propaganda te maken voor het ge bruik van wol. Of hij nu met zijn ge dachten nog te veel bij de vergadering was, zullen we wel nooit weten, maar opeens was daar een auto, voelde hij een doffe pijn en lag hij buiten be wustzijn op de straat. Gelukkig viel alles nogal mee en kwam hij, in het ziekenhuis opgeno men, na een paar uur bij. Half versuft tastte zijn hand over de deken, en toen „Suster, dis 'n kunsveselpro- duk, U moet dit dadelik wegvat!" De hevig geschrokken verpleegster heeft onmiddellijk aan zijn wens gehoor ge geven, terwijl de patiënt het maar half geloofde dat net hij die éne deken ge troffen had, waarmee een proef werd genomen. Pas daarna vroeg hij naar wat hem was overkomen - die deken van synthetisch materiaal, dat was veel erger geweest (historisch) lijk voor Poseidon, al in de eerste min. kwam men met 0-1 achter, toen doel- verdedigster I. Verweij de bal in het eigen doel werkte. Deze achterstand werd echter spoedig weggewerkt door H. van Gemert welke met een mooi schot de partijen weer naast elkaar bracht. Na de wisseling wa£ het weer Triton dat de leidihg wist te nemen door een goed schot van haar middenvoor. Weer werd het spoedig gelijk nu door G. Mandersloot (2-2). Na deze treffer kwam Poseidon geducht opzetten, twee fraaie schoten van C. Valkenburg be tekenden evenveel treffers, waardoor de eindstand 4-2 werd. Het heren B zevental speelde tegen Triton 1 uit Putten. Het werd voor de gastheren een regelmatige 0-7 neder laag waarmede het krachtsverschil dui delijk werd uitgedrukt.

De Vallei | 1962 | | pagina 2