Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken BESTRIJDT DE COLORADOKEVER Voor de KANTONRECHTER MULDER VOORAL NU DE AARDAPPELS ZO DUUR ZIJN Nieuwe kaart van Stichtse Lustwarande Nieuws uit de omgeving GRANDIOZE INTOCHT VAN AVONDVIERDAAGSE llüS ELST Ook Zweden krijgt rechts verkeer AMERONGEN mm$ omm EDERVEEN DE KLOMP Uitbreidingsplan Renswoude-Noord afgekeurd Wat nu weer 36e Jaargang WOENSDAG 20 JUNI 1962 Nr.49 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Roode Kruis kollektanten waren bijeen Geen voorrang verleend BIJNA GEEN UITVALLERS De intocht Traditie volhouden BOUW NIEUWE SCHOOL BEGONNEN ZEG HET MET BLOEMEN VAKANTIE BIJ HUIS assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN HyPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 ïynen) - Giro 563427 Redaktie: W- F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De aardappels zijn nog steeds in het nieuws, voor namelijk door de gepeperde prijzen. De nieuwe variëren van zesennegentig tot vijfenzeventig cent per kilo en volgens de deskundigen kunnen we pas begin volgende maand de oogst van eigen grond verwachten. De koude-golven hebben in tussen het loodje moeten leggen, zodat het groei proces door de warme zonnestralen bespoedigd wordt, doch nu dreigt er weer van een andere zijde gevaar Dit gevaar bestaat in de vorm van een zo op het oog klein, lief kevertje met gestreepte rug die vrij kort na de oorlog via het Normandische strand in grote getale Europa kwamen ontdekken, inclu sief het lage landje aan de zee. De intensieve be strijdingsmiddelen hebben in de loop der jaren wel succes opgeleverd en er kan gelukkig gespro ken worden van een grote overwinning op dit in- sectenleger door de landbouwdeskundigen, maar ondanks dat blijft het OPPASSEN (foto P. D. Wageningen) De afdeling van het Rode Kruis Vee- nendaal-Overberg hield vorige week een bijeenkomst voor de medewerkers isters) aan de grote jaarlijkse inzame lingsactiein het clubgebouw aan de Verlengde Helling. De voorzitter, de heer J. J. Welle, heette de vele mede werkersisters) van harte welkom en was verheugd dat de collecte weer in alle opzichten was geslaagd. Dank bracht hij aan de doktoren Kets en Harting voor hun medewer king, alsmede aan de pers en aan alle medewerkers(sters)voor hetgeen zij gepresteerd hebben in de afgelopen weken. „Het verheugt ons", aldus de heer Welle, „dat de Rode kruiscollecte bij de inwoners goed is ontvangen en bracht dank aan de gevers(sters) voor hun milde gaven. Na het gebruik van een kopje koffie maakte de voorzitter de einduitslag bekend. De totale opbrengst bedroeg bijna 7 mille en wel 6.956,iets minder dan vorig jaar toen rond de zeven duizend gulden was opgehaald. De bedragen werden als volgt bijeen gebracht: lijscollecten 4.158,waar van 400,uit Overberg; grossiers 802,fabrikanten 1.650,en de straatcollecte bracht 346,op. Totaal 6.956,—. Als herinnering voor het vele werk dat de collectanten gedaan hebben, ont vingen zij een Rode Kruislepeltje. Inderdaad OPPASSEN, want vorige week nog hebben we in de kranten een niet mis te verstane waarschuwing kun nen lezen. Er stond dat bij de gehouden kontrole in onze omgeving gebleken is, dat er in verschillende percelen aardappelkevers en zelfs ook al afgezette eieren voorko men. Iedere aardappelteler dus ook hij die een volkstuintje heeft werd in zijn ei gen belang dringend aangeraden deze zo spoedig mogelijk te vernietigen, daar an ders door de daarvoor bevoegde kontro- leur proces-verbaal zal worden opge maakt. Betalen Populairder gezegd: de teler moet be strijden of anders betalen! Kiest hij de wijste weg, dan is het wel licht nuttig te weten dat bij de bestrij ding van de kever enkele perioden wor den onderscheiden. De eerste periode ligt in het voorjaar als de kevers, die in de grond hebben overwinterd, te voorschijn komen. De diertjes hebben dan de onhebbelijke ge woonte om zich zo gauw mogelijk naar de aardappelpercelen te begeven. Om soms erpstige vreterij aan de kan- terijen te voorkomen en de kans op ver spreiding van de kevers te verminderen, wordt behandeling van de kantrijen, zodra daarop kevers worden waargeno men, met een bestrijdingsmiddel, dat bij de Plantenziektekundige Dienst in Wa- geningen is te krijgen, sterk aanbevolen. Gauw volwassen De tweede periode breekt aan wanneer bij warm weer de kevers enige tijd na het te voorschijn komem eitjes gaan af zetten, die als gele hoopjes aan de on derzijde van de bladeren te vinden zijn. De Rywielpad vereniging „Utrecht met Omstreken" en de V.V.V. Zeist hebben in samenwerking met de A.N. W.B. een nieuwe kaart uitgegeven van de Stichtse Lustwarande. Het is een zeer duidelijke en over- alle zandwegen, verharde wegen en na zichtelij ke kaart in zakformaat, waarop tuurlijk fietspaden van Rhenen tot Utrecht-Amersfoort en Barneveld zijn aangegeven. Ook zijn diverse belang- Op de beruchte kruising Pr. Bern- hardlaan is zondagavond de Eder- veense bromfietser J. B. in botsing gekomen met een personenauto, be stuurd door V. uit Schiedam. De automobilist was de weg kwijtge raakt en bepaalde toen zijn aandacht tot de vlak bij het kruispunt staande padde stoel. Zodoende reed hij zonder uit te kijken het kruispunt op, waar juist de bromfietser het kruispunt kwam oprij den. Een botsing was toen onvermijdelijk B. is naar het ziekenhuis overgebracht doch kon later naar zijn huis vertrekken. ZEIST: In de maanden juli en augus tus zal de Zeister Kunststichting weer een aantal avond- en middag voorstellingen in het Slottuintheater verzorgen. Het is een afwisselend programma van operettes, toneel- en dansavonden. HARSKAMP: Harskamp krijgt bin nenkort een nieuw postkantoor. Eind deze maand zal de aanbesteding plaats vinden. Het nieuwe postkan toor zal worden gebouwd aan de Ju- lianastraat, in de buurt van de boe renleenbank. LUNTERENAan de Lunterseweg is een grote stroberg totaal afgebrand. Hierbij ging twaalfduizend kg. rog- gestro geheel verloren. Het vuur was aangestoken door een vijfjarig zoon tje van de eigenaar die met lucifers had gespeeld. BENNEKOM: Een 60-jarige inwoner van Bennekom die ietwat te diep in het glaasje had gekeken, voelde zich toen hij huiswaarts keerde, niet ge heel safe om zijn bromfiets te be sturen. Hij besloot langs de weg zijn roes te gaan uitslapen, waar de po litie hem, luid snurkend aantrof. rijke punten aangeduid zoals kastelen, ruïnes, gedenktekens, molens, uitzichts- punten enz. De kaart - een onmiskenbaar iets voor de fietsende toerist - is verkrijgbaar te gen betaling van zestig cent bij de VVV Zeist en bij de UMO, W. Pyrmontlaan 4 te Zeist. NIEUW BEROEP UITGEBRACHT In de vakature van ds. Jac. Vermaas heeft de Ned. Herv. Gem. te Veenen daal een beroep uitgebracht op dr. C. Graafland uit Woerden. Laatstgenoem de zal vanavond in de Julianakerk voorgaan in een kerkdienst die om half acht begint. FELICITATIE VAN BURGEMEESTER Het plaatselijke Actiecomité „10x10" heeft van burgemeester mr. dr. J. Ha zenberg een schriftelijke gelukwens ontvangen met het behaalde resultaat van de actie. „Aan deze actie kan zon der beperking de kwalificatie „grote" worden toegevoegd en ik moge u dank betuigen voor het feit, dat u zich voor deze actie hebt willen inzetten", aldus luidt de brief. i <w$ggf Mmm Uit de eitjes verschijnen na 8-17 dagen de larven. Het uitkomen en de groei van de larven zijn sterk afhankelijk van het weer. Tijdens warm weer verloopt deze ont wikkeling snel en kunnen de larven reeds in 2 a 3 weken volwassen zijn. Koel en regenachtig weer zijn daarentegen on gunstig. Zodra de eerst jonge larven worden waargenomen, dient de teler er rekening mee te houden dat zeer binnenkort met de bestrijding moet worden begonnen. Omdat de jonge larven zeer gevoelig zijn voor bestrijdingsmiddelen moet de eer ste behandeling plaats hebben, wanneer de larven ongeveer zo groot zijn als een tarwekorrel. Controle Het is begrijpelijk dat op al deze voor schriften een vrij scherpe controle be staat. Wordt een aardappelveld ontdekt dat niet bestreden is, dan wordt dit be schouwd als een niet voldaan hebben aan de wettelijke verplichting de colorado kever afdoende te bestrijden met alle gevolgen daarvan voor de betrokken te ler. In het verleden Is vaak veronder steld dat de bestrijding alleen maar zou gelden voor grote aardappelvel den, doch niets Is minder waar. Ook zij die in hun tuintje een stuk aard appels verbouwen, vallen eveneens onder deze regeling. Landbouwdeskundigen uit onze omge ving gaven te kennen dat de kever in deze streek de laatste jaren niet veel schade meer aangericht heeft. Doch het gevaar blijft altijd bestaan. Pas als de laatste kever is uitgeroeid, kan gesproken worden van een gezonde si tuatie. Zover is het helaas nog niet dat be wijst de waarschuwing wel. De negentiende Veenendaalse Avondvierdaagse, die sinds zaterdag weer tot het verleden behoort, is zonder meer één van de beste tochten vanaf het tijd stip dat dit wandel-evenement geboren werd. Kwantitatief gezien gaat deze stel ling niet geheel op, aangezien het deelnemersaantal in voorgaande jaren wel eens hoger heeft gelegen, doch kwalitatief stak deze Avondvierdaagse met kop en schouders boven de rest uit. Alleen al de preciese regeling van de intocht moet zowel voor het belangstellende publiek als voor de wandelaars zelf een grote voldoening z\jn geweest. Werd het andere jaren minstens een half uur la ter dan gepland was, ditmaal marcheerden de meer dan 1000 tippelaars, bela den met bloemen, geheel volgens tijdschema het centrum v: n Veenendaal bin nen en werden zij vooral in de Hoofdstraat door een enorm groot publiek luide toegejuicht op hun laatste kilometer. Tot het welslagen van de Avond vierdaagse heeft ongetwijfeld ook het prachtige weer meegewerkt. Alle vier avonden dat de wandelaars er op uit trokken in de mooie omgeving van Veenendaal, is geen druppel regen ge vallen. Volgens een bekende wandelleider die met zijn groep ai voor de zevende keer deelnam, was het een uitsteken de mars. Ook voor de route-aandui ding had hij alle lof. Van de welgeteld 1031 deelnemers werden slechts twee uitvallers geteld, een bewijs temeer dat de gehele or ganisatie af was. Zaterdagmiddag het was weder om prachtig weer kwamen alle deelnemers op de Vijgendam bijeen, om gezamenlijk de laatste kilometer naar de finish af te leggen. Van de organisatoren is het een goed idee geweest juist deze plek te kiezen om bloemen aan te bie den. Er was volop ruimte en men had bij de opstelling een zeer goed overzicht. Precies op tijd zette de lange, fleur- rijke stoet zich in beweging en de vier begeleidende muziekkorpsen zorgden voor een opgewekte stemming. In de Hoogstraat en Hoofdstraat stond het zwart van de mensen, ter wijl ook later bij de finish grote pu blieke belangstelling was. Bij de finish sprak burgemeester Hazenberg de schare tippelaars toe via de luidspreker van de politiewagen. „U allen heeft de tocht er braaf af gebracht" zo zei hij „en ik heb er met genoegen naar gekeken. Ik vindt dit een goed idee en we moeten deze tra ditie volhouden". Ollie B. Bommel, de onverwoestba re viervoeter van De Trekvogels uit Overberg, kreeg vervolgens zijn grote met bloemen versierde leverworst, waar het dier kennelijk erg dankbaar voor was. De vier cracks van de Avondvier daagse werden door de burgemeester even apart geroepen. Het waren de he ren Viegen (16e keer), Harink (19e keer), Van Manen (15e keer) en v d Weerdhof (15e keer). Behalve de ge lukwens van Mr. Dr. Hazenberg kre gen zij ieder een medaille uitgereikt voor deze bijzondere prestatie. De twee nieuwe deelnemende vereni gingen uit Veenendaal waren V.D.Z. en R.K. Unitas. TP TCfl De School met de Bijbel zal na de zomervakantie de nieuwe cur sus kunnen beginnen met zes leerkrachten. Nog steeds worden de lessen gegeven in de noodschool van de heer Drost aan de Irenestraat. Vorig jaar kwam men reeds een lokaal tekort, waarin door aankoop van een houten noodlokaai kon worden voorzien. Thans ziet het bestuur opnieuw uit naar een onderkomen voor de a.s. zesde leerkracht met zijn klas. Een gelukkige omstandigheid is dat met de bouw van een 6-klassige halschool aan de Beatrixstraat reeds een begin is gemaakt. De noodvoorzieningen zullen dus niet meer van lange duur zijn. Voor het toelatingsexamen van het Chr. Lyceum te Veenendaal zijn geslaagd Jaap de Ridder en Bert den Uyl. Beiden zijn leerlingen van de School met de Bijbel te Eist. Zweden is momenteel het enige land van het Europese continent, dat links verkeer heeft. Groot-Brittannië trouwens heeft het ook nog. Maar in belde lan den gaat het ongetwijfeld verdwijnen. Als Groot-Brittannië door Kanaaltunnel of Kanaalbrug met Frankrijk verbonden is en het verkeer zodoende veel di recter wordt dan thans het geval is, zal men aan de overzijde van het Kanaal zich zowel in het geldwezen als in maten en gewichten -en ook in het verkeer wel bij het overige Europa aansluiten. Maar Zweden maakt er nu haast mee. De minister van verkeer Skoglund heeft een wetsontwerp gereed, dat de rijksdag zal moeten behandelen en dat het rechtse verkeer instelt (behalve voor de on- dergrondbanen en voor de spoorwegen). Het wetsontwerp bepaalt als datum van invoering de 2de mei, 's morgens om 4 uur, maar het jaartal moet nog worden ingevuld (door de rijksdagbe handeling). En inmiddels demonstreert de automobielclub van Zweden druk en enthousiast om snelle invoering te verkrijgen. Men stelle het zich niet gemakkelijk voor. Het is duur. Maar indien men er vroeger mee begonnen was, zou het veel goedkoper zijn geweest en hoe langer men het uitstelt, des te duur der wordt het. In 1945, toen er in Zwe den nog slechts 50.000 particuliere au to's, 4000 bussen en 800 trams reden zouden de kosten 27 miljoen kronen zijn geweest (ongeveer 19 miljoen gul den). In 1955, toen men op elke 10 Zweden een auto had, zouden de kos ten 150 miljoen kronen zijn geweest; een volksstemming wees toen met 82,9 °/o meerderheid het rechtse verkeer af. Maar thans dringt men sterker aan. De Raad van Europa vraagt er om. Het vreemdelingenverkeer klaagt dat jaar lijks 250.000 toeristen met auto's Zwe den om deze reden mijden. Noorwegen dringt erop aan, terwijl de Noorse toe- ristenstroom voor 50% door Zweden vloeit. De Zweedse automobielindustrie richt te de wagens voor rechts verkeer in. Men rekent dus opnieuw. De kosten zijn thans 340 miljoen kronen, nl. 175 miljoen voor de ombouw van de 8000 Zweedse omnibussen, wier deur om in te stappen naar de andere kant moet worden overgebracht, terwijl op dag X Zweden enige honderden bussen moet lenen, daar die dag tot 's nachts 4 uur de bussen nog met linkse deuren moe ten rijden. De ombouw van de trams vordert 55 miljoen. De verandering van de verkeersinrichting op de we gen vraagt 83 miljoen (o.a. 500.000 verf) En nog 27 miljoen zijn nodig voor ombouw van de pompen, benzinesta tions enz. Tot dekking van de inder daad hoge kosten zullen gedurende 5 jaar alle liters benzine met 2 öre toe slag worden belast. Maar dit schrikt geen enkele weggebruiker af. Niet min der dan 62 hierbij betrokken vereni gingen enz. verklaarden zich dit offer gaarne te getroosten en hoe eer hoe beter ermee te willen beginnen. De ook in Zweden bestaande „vereniging voor linksverkeer" eist een volksstemming, maar dit wees de minister als een te veel aan democratie thans met beslist heid af. Zweden moet en Zweden wil rechts worden. ENGELSE PREMIER WERD MACHINIST. In Bromley heeft premier Harold Macmillan een feest van de conservatieve party bygewoond. Op het terrein maakte de eerste minister een rit met een miniatuur spoortje, waarby hy zelf als machinist mocht optreden. E.H.B.O.-NIEUWS Van de zijde van het bestuur van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Amerongen vernamen wij dat vanaf woensdag 20 juli tot en met de le woensdag in september geen oefenavonden meer zullen worden gehouden. Een en ander in verband met de zomervakanties. Nadrukkelijk zij er echter op gewezen, dat de leden echter wel zullen klaar staan voor eventuele hulpverlening bij aktiviteiten, ongeluk ken langs de weg. De vier cracks van de Veenendaalse Avond vierdaagse kregen de medaille uitgereikt van burgemeester Hazen berg. V.l.n.r.: Van Ma nen, v. d. Weerdhof, de burg. met Ollie B. Bommel in zijn armen, Harink en Viegen. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL Een veel voorkomend ver schijnsel bij wandeltochten is dat vooral meisjesgroepen onder weg en tijdens de rust „belaagd" worden door jongelui met lei kleurige bromfietsen. Alhoewel dit verschijnsel bij de Avondvierdaagse grotendeels achterwege bleef, gebeurde het toch dat tijdens de rust bij het Pakhuis een jongeman met veel bravour rakelings de in het gras zittende meisjes racede. Hij ging hierbij zover dat hij één van de misj es over haar hand reed. De leidster van de groep greep onmiddellijk in en vertelde de jongeman ongezou ten de waarheid. Het incident was voorbij doch wie schetst de verbazing toen diezelfde jongeman enkele uren later aan de finish stond met een bos bloemen, deze hoffelijk aan de leidster overhandigde en toen vroeg: „Bent u nog kwaad t i -oNfasp NIET ZWEMMEN IN SPINNEMEER Van gemeentewege werden bij het Spinnemeer waarschuwingsborden ge plaatst niet in het meer te gaan zwem men daar er gevaar bestaat voor de z.g. ziekte van Weil. De hengelaars heb ben dus in het Spinnemeer het rijk al leen en dagelijks ziet men velen hun (vissers) geluk beproeven. ZWEEFVLIEGTUIG LANDDE IN WEILAND AAN KLOMPERSTEEG Een zweefvliegtuig afkomstig van Ter- let bij Arnhem landde zondagmiddag noodgedwongen op een weiland nabij de Klompersteeg. De enige inzittende kwam ongedeerd uit het toestel. Vanzelfspre kend trok een en ander behoorlijke be langstelling van het publiek op deze drukke zondagmiddag. Maandag werd het toestel weggesleept. U blijft dit jaar eens lekker thuis met vakantie? U heeft uw vakantie-programma ingedeeld met dagtrips en liefst niet zo ver uit de buurt? Dat kan - en velen zullen u nog gelijk geven ook, want om va kantie te houden hoeft men niet persé de grens over, zoals veel mensen denken. Integendeel, in onze eigen om geving zijn nog zoveel heerlijk stille plekjes waar het goed toe ven is, kan men mooie tochten maken en er zijn ook tal van aantrekkelijke evenementen. In onze speciale zomerrubriek „GA EENS KIJKEN NAAR", waarvan u de eerste aflevering elders in dit blad vindt, willen wij u periodiek gaarne behulp zaam zijn bij het uitstippelen van een tocht naar een natuurrijk plekje of naar een of andere ge beurtenis. Heeft u hieromtrent vragen, leuke suggesties, adresseer uw brieven dan als volgt: REDAKTIE „DE VALLEI", VEENENDAAL, met in de linkerbovenhoek van de enveloppe: VAKANTIE. Het gratis antwoord volgt dan in de eerstvolgende aflevering van GA EENS KIJKEN NAAR Wij wensen u alvast veel ple zier toe. Redaktie. Mevrouw E.-J. uit Bilthoven moest vrijdag voor het Wagenings kantonge recht verschijnen omdat zij op de Edese- weg te Bennekom de maximum-snel- heidsregel overtreden had. Zij had met haar personenauto sneller dan 50 kilo meter per uur gereden en dat leverde haar een proces-verbaal op. Ik kwam de inrit van het streek ziekenhuis uit en sloeg toen linksaf in de richting Bennekom, vertelde mevrouw E. Links van de weg lagen zandhopen en tonnen in verband met werkzaamheden aan de spoorlijn en waarschijnlijk heb ik daar teveel mijn aandacht bij gehad en zo het bord aan het begin van de be bouwde kom over het hoofd gezien. Er is u een transactie voorgesteld van 10,Dat is toch wel een heel ge ring bedrag, waarom hebt u dat niet be taald? informeerde rechter v. d. Brand. Een schikkingsvoorstel, zei verdach te verbaasd, dat heb ik niet ontvangen, anders had ik beslist wel dat tientje be- taald in plaats van de reis van Bilthoven naar hier te maken. De officier wilde het voor ditmaal la ten bij het schikkingsbedrag en rechter v. d. Brand ging daarmee akkoord. De 77-jarige Van D., ingenieur te Door- werth, stond vrijdag voor het kantonge recht te Wageningen terecht omdat hij op 5 mei met zijn personenauto geen voor rang had verleend aan een politiewagen toen hij van de Molenallee in zijn woon plaats de Utrechtseweg, een voorrangs- weg, opreed. Er was geen botsing ontstaan, maar de bestuurder van de politieauto schreef la ter in zijn proces-verbaal, dat hij wel sterk had moeten afremmen om een aanrijding te voorkomen. Een tweede bekeuring kreeg Van D. omdat hij niet zijn rijbewijs laten zien toen de verbalisant hem daarnaar vroeg. Het oude rijbewijs was juist verlopen, zo vertelde verdachte en het verlengde had hij nog niet ontvangen op 5 mei. Toen hij het een paar dagen later thuis ge stuurd kreeg, bleek het echter wel ge dagtekend te zijn op 1 mei. Dat doet er niets toe, zei rechter v. d. Brand. U mocht niet rijden zonder een geldig rijbewijs bij u te hebben en dat hebt u toch gedaan. U had dus of thuis moeten blijven of het rijbewijs zelf aan het gemeentehuis afhalen. De officier eiste voor het niet kunnen tonen van het vereiste papier een boete van 3,— of 1 dag en rechter v. d. Brand verlaagde tot 2,50 op 1 dag. De zaak van het geen voorrang ver lenen werd nog even aangehouden om de verbalisant als getuige te horen, want verdachte bleef volhouden, dat de politie beslist geen last van hem kon hebben gehad. De auto was nog ver genoeg ver wijderd geweest toen hij de Utrechtseweg op draaide, zo beweerde hij. V., gepensioneerd adjunct-directeur van een landbouwinstituut, uit Benne- i (zie verder pag. 2) De Commissie voor Uitbreidings plannen heeft het uitbreidingsplan Noord dat door de gemeente Rens woude was ingediend, afgekeurd. De stedebouwkundige Ir. Opten- noord van Blijdenstein is thans bezig met een herziening van het plan, waarna het wederom aan de Commissie voorgelegd zal worden. Het uitbreidingsplan-noord behelst voornamelijk het gedeelte van de ge meente Renswoude achter het gemeen tehuis, waar in de toekomst een kleine tweehonderd bungalows gebouwd zul len worden. De Commissie voor Uitbreidingsplan nen die in alle gevallen haar goedkeu ring moet verlenen, is echter met het KEBKEWIJK 167 - TEL. 3000 - VEE NE N OA AL plan niet akkoord gegaan. De gemeente heeft het plan met tal van opmerkingen teruggekregen. De stedebouwkundige zal nu met de meeste spoed een nieuw plan opstellen. Een Zweedse officier heeft zijn hele vermogen van ruim één miljoen gulden bestemd voor de verbetering van de levensomstandigheden van de Zweedse hond. In Engeland zijn tydens het pink sterweekend 66 mensen bij ver keersongevallen om het leven ge komen. Een monteur in Columbia, die de auto van een dame nazag, vond in het verwarmingssysteem een nest muizen. De politie van Shrewbury (Eng.) zoekt naar de man die vijf van de acht stadsklokken heeft stilgezet. West-Duitsland is bereid aan Jo den over de gehele wereld een schadevergoeding te betalen tot een gezamenlijk bedrag van 822 mil joen dollar. Volgens officiële cijfers zijn vorig jaar in Zweden bijna 200.000 men sen wegens dronkenschap aange houden. ■ö- Een 93-jarige Amerikaan heeft 450.000 gulden nagelaten voor zijn totaal zesendertig vrinden.

De Vallei | 1962 | | pagina 1