FOOTS Mokk/i DE GRUYTER Spaar en Vergaar bil Simon de Wit SIMON DE WIT „Wat doen we met MOEDER Waaijenberg's Motorenhandel Handzetter Leerling (binderij) POTJE OPEN begrafenis 38 waardevolle gebruiksartikelen hei tweede pakje Hünng 'n ""nafensous^£^ Makreel in tomatensaus"75"00' 65 Makreel naturel'400 Br"nnü"ech" 65 'Modern' Zelfwerkend wasmiddel Persil Ideaal dubb. pak van 95 voor Brasilia Espresso In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen. Telefoon 2015 - Hoofdstraat 93 Onderwijzer Drukwerk ENIGE CHAUFFEURS met volledig rijbewijs ENIGE EXPEDITIEBEDIENDEN ...de bromfiets waar muziek in zit Hendrik ten Hoor, Makelaar en Taxateur Drukkerij Fa. Ponsen en Looijen DE GRUYTER'S i alleen VTER Siberië AUTO-DROP Voor een A. W. de Haas „DE VALLEI" UW BLAD Marnix van St. Aldegonde NOEPS Het geheim van de smid: 120 liter Gesl°omd gehak, Gestoomd qehakt Ham 9 hakt <00 „an, 99 SoePballetie<! 150 flram 69 Goudse kaas 500 gram nu slechts iaa Abrikozen 150 gram van 69 voor 59 Grote Kandijkoek per stuk nü 55 Zoete krakelingen zakje a 200 gram 68 Siam rijst 2 pak 500 gr van 98 voor 95 Nu nog: WONINGRUIL 168 2e HERVORMDE ULO - VEENENDAAL is het visitekaartje voor uw zaak Drukkerij „De Gelderse Vallei'' De pittige muziek van pijlsnel zoevende wielen. Fel accelereren en vooruitschieten door de kracht van de onvermoeibare Puch-mo* tor. U voelt het bij het wegrijden... PUCH.déSr zit muziek Inl Vraag •en gratis proefrit bij: deelt mede dat de werkzaamheden van de nieuwe vestiging te Wageningen op 18 juni 1962 zijn aangevangen. Adres: Gen. Foulkesweg/hoek Hinkeloordseweg 1. Telefoon: 08370-4351, meerdere lijnen. Postbox: 58. Wageningen. Telegramadres: Rhijnouwe. Kantooruren: 8.30 - 12.00 en 13.00 - 17.30 uur. Zaterdags uitsluitend volgens afspraak. WERKZAAMHEDEN: 1. Bemiddeling bij aan- en verkoop van woonhuizen, winkel huizen, zakenpanden, fabrieken, bedrijfsgebouwen, landgoe deren, boerderijen en landerijen, bouwterreinen, bospercelen etc. etc. 2. voorbereiding en ontwikkeling van nieuwbouwplannen voor beleggingsdoeleinden en particuliere verkoop. 3. speciale afdeling voor hypothecaire geldleningen en credie- ten voor aannemers- en bouwbedrijven. 4. administratie en beheer van vaste goederen. 5. taxaties. TARIEVEN Geheel volgens de vastgestelde regeling van de Nederlandse Bond van Makelaars (N.B.M.). Besprekingen en adviezen kosteloos en zonder verplichting. Uw aanvragen ontvangen wij gaarne. Dr. Slotemaker de Bruïnestraat 3 - Veenendaal-zuid Telefoon 2771 Puch VS 50 de luxe I 670.- Puch VS 50 Skyrider f 665.- hoog stuur en buddyseat Puch VS 50 D 3 versn. f 695.- Puch VS 50 L Sport f 720.- met buddyseat U krijgt dan óók een interessante Puck-folder met de leuke verras sing voor jazz-lief- hebbers. Vijzelstraat 8, Wageningen - Telefoon 08370-2128 heeft plaats voor een: en een Prettige zelfstandige werkkring. Vergoeding werkkleding. Vergoeding reiskosten. Sollicitaties schriftelijk of mondeling tijdens de kantooruren van 8-12 en van 13.30-17.45 uur. DE NIEUWE .GOUDMERK" OPLOSKOFFIE pot 50gr.198ct. grote voordelige gezinspot 200gr.725ct. mèt 10% korting On BETERE Cl I WAAR ena&cENT werd in 1908 getroffen door een reuzenmeteoor, waar door het bos door de lucht druk over een afstand van kilometers werd platgelegd. Bij schokkende gebeurte nissen neemt u Auto-drop. In een rol Auto-drop, vindt u op elke tabletverpakking een interessant verhaal. Vraag naar Per rol 25 ct. VS-dropfabriek, Leeuwarden met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/ta Fa. Wed. Ferkewjjk 87, Veenendaal Telefoon 2845 werd beroemd als dichter van het Wilhelmus. Wie van een (h)eerlijk fris zuurtje houdt, zonder eni ge toevoeging van kleur stof, vraagt naar een product van de V.S. Suikerwerkfabriek te Leeuwarden. 25 ct. per rol. Houd het hoofd koel en vraag het aan Simon de Wit-klanten deze AEQ-compressor-koelkast heeft bewézen prima te zijn! een merkkoelkast werkelijke inhoud slechts 250.-sparen 5 boekjes) Inhoud precies 120 liter buitenmaat 85*52x60 cm tafeimodel met fraai, duurzaam bovenblad breed vriesvak met 12 liter inhoud 153 C}, voorzien van ijsschaaltje groente- en trultvak over de volle breedte eierrek aan binnenkant deur apart vak met boterschaaltje regelbare koelina automatisch werkende binnenverlichting en ge ruisloze deursluiting. U kunt ook volstaan met minder dan 5 volle boekjes, als u voor elk ontbrekend boekje f60.- bijbetaalt. Minimum is 1 vol boekje met bijbetaling. Een van de Spaar en Vergaar-systemen van Simon de Witbij inlevering van spaarboekjes a bOO zegels f 50.- sparen) hebt u keuze uit M, (informaties in onze filialen) pik nakie boterhamkorrels Bij aankoop van elk pakje j (200 gram) a Jy Sim on de \a/s*> Deze week speciaal aanbevolen; S0° 0ram van 125 voor gg S b"k 4 120 Dram 49 Uitzoeken (voor uw vakanr v a*dnt'evoorraadje blik a 425 'Schone' tips voor de was: synthetisch wasmiddel, 2 pakken van ~q 76 voor U5I 2 pakken van gQ 76 voor 1 gram nü slechts 65 Volvette belegen. groot pak van 50 voor 36 Amsterdam-Rhenen Aangeb., 4-kamerflat, le etage, Valentijnkade 651, Amsterdam-O., huur 14,85 p.w. Gevraagd woning te Rhenen. ■fr Br. aan J. v. Amerongen, p.a. J. Hendriks, Dominees bergweg 8, Rhenen. Uit onze unieke collectie in blik: een nieuwe extra-pittige melange, vacuum verpakt ;j V Geldig t/m 27 juni. v.a. 3 juli Gevraagd: van Geref. beg., liefst met Frans of daar voor studerend. Jonge leerkrachten met ambitie voor tekenen, zang en zaakvakken welkom. School begint per 1 sept. a.s. met 3 a 4 leerjaren. Brieven zo spoedig mogelijk aan benoemd hoofd: G. Verheul, Burg. Prinslaan 1, Ede, telefoon 08380-9673. Daarom juist moet u er verzekerd van kunnen zijn dat de uiterste zorg aan uw drukwerk wordt besteed. Gaarne zullen wij u met een des kundig advies terzijde staan. Mogen wij u eens offerte maken? PARALLELWEG 10 VEENENDAAL TELEFOON 2022* In verband met de uitbreiding van onze werkzaamheden in Zeist bestaan binnenkort plaatsingsmogelijkheden voor voor laad- en loswerkzaamheden Geboden wordt: Een vaste betrekking met goede sociale voorzieningen Nieuwe loonregeling Vrije dienstkleding Een loonweek van 45 uur Ruime vergoedingen voor overwerk, avond- of nachtarbeid Aan trekkelijke mogelijkheden voor binnenlandse reizen Vrije zaterdag. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt op ons kantoor {station goederenloodsSlotlaan 305 te Zeist op donderdag 24 mei en vrijdag 25 mei van 19/0/21 uur. Ukunt ook schriftelijk solliciteren bij N.V. Algemene Transport- en Expeditie Onderneming VAN GEND A LOOS MineurslaanUtrecht, waarna U voor een nader gesprek wordt opgeroepen. Reiskosten wor den vergoed. door MAARTJE ZELDENRIJK. (29) Ze schudde zijn hoofd heen en weer en viel in: „En toen drukte die prins een zoen op de lippen van dat prinsesje en meteen werd ze wakken en zag ze al het moois van de wereld. En die prins zei: ga je mee naar mijn paleis en wil je mijn vrouw worden. En het prinsesje zei: ja, en ze leefden lang en gelukkig Arrejasses, Ar iewat een flauw, ouderwets snertsprookje. Weet je niks beters?" „Als je me nog een keer in de rede valt, ga ik je knuffelen op de divan. Zo eindigde het helemaal niet. Goed, die prins kuste het prinsesje en nu zag ze inderdaad al dat schoons, wat er in het leven is." Toen vroeg de prins: wil je mijn vrouw worden en meegaan naar mijn paleis om daar mijn koningin te worden? En toen schudde dat eigen wijze prinsesje haar hoofd en ant woordde: Nee, want alles in dat paleis is van jou en ik wil zelf ook wat ver dienen om er in te doen. Wacht nog maar een paar jaar, dan zullen we wel verder zien. En toen leefden ze mis schien wel lang, maar helemaal niet gelukkig, want de prins wilde niet lan ger wachten en het prinsesje hield ook voet bij stuk en „En Arie Schilders is een doerak om daar steeds maar weer opnieuw over te beginnen. Ik ben geen prinses en jij hebt geen paleis. En dat hoeft ook niet, maar wat we later samen in huis zullen hebben, moeten we samen verdienen. Dat praat je me niet uit m'n hoofd. En laat ik dan maar eigenwijs zijn, man netje, maar daar sta ik op. Morgen be gin ik te verdienen. Ik spaar in een jaar duizend gulden bij elkaar en misschien nog wel meer. Kom over een jaar maar eens terug. Dan ben ik misschien wat toeschietelijker." Hij trok haar met een ruk naar zich toe op zijn schoot en ze schrok ervan, toen ze zijn grimmige gezicht zag. „Luister eens, Aaltje, nu in alle ernst. Houd Je van me?" Ze trok zijn hoofd naar zich toe en zoende hem. „Daar heb je het bewijs, lam jong. Ik kan het niet ontkennen." „Dat is dus een winstpunt. Laten we nu eens aannemen, dat je op het ogen blik een paar duizend gulden op de spaarbank hebt. Voldoende om mee te betalen aan de meubels en zo, zou je dan „ja" zeggen, als ik je vroeg om de volgende maand met me te trouwen?" „Praat geen onzin, Arie, want ik heb het niet „Och, poesje, stel het nu eens één ogenblik voor, dat je het wel hebt. Houd je zoveel van me, dat je het een heel leven met me zoudt aandurven?" Ze keek in zijn strakke gezicht en de lach bestierf op het hare. „Je bedoelt in alle ernst?" „Ja, Aaltje." Ze dacht even na. „Wat zou jij zeg gen, als ik je hetzelfde vroeg?" „Ik zou antwoorden: „Aaltje, lieve ling van me, in gedachten aanbid ik je en de dag, dat ik met jou voor het altaar zal staan, zal de gelukkigste van mijn leven zijn, zonder enig voorbe houd, volmondig ja." Ze schudde zuchtend haar hoofd. „Maar lieverd, wat kennen we elkaar? Je hebt me tot nu toe altijd nog maar van m'n mooiste en voordeligste zijde gezien. Ik heb wel eens rotstemmingen, zoals zoals toen toen ik je ver telde, dat moeder mijn geld aan Dirk had gegeven. Dan ben ik ronduit ge zegd een kreng. Dan kan ik wel met alles smijten, wat me voor de hand ligtO Ariealsjeblieftlaten we in ieder geval nog een poosje wach ten. Ik ik vind het zo minderwaar dig jij hebt zoveel en ik nietsnog niet eens een behoorlijke uitzetik zal nooit vreugde kunnen beleven aan meubels, die met geen cent van mij be taald zijn toe Ariealsjeblieft begrijpt het dan tochik zal dan nooit los kunnen komen van de ge dachte, dat je me gekocht en betaald hebt „Maar poesje, dat zou toch nooit in me opkomen? Waarom maak je het zo moeilijk voor jezelf? We zijn stapel op elkaar. Vraag me niet, hoe dat in zo'n korte tijd mogelijk is, maar het is zo. We verlangen naar elkaar, iedere dag, ieder uur. Ik zie het aan jouw ogen en jij zult het bij mij ook wel gemerkt hebben. Waarom zullen we elkaar dan iedere dag weer opnieuw pijnigen?" Hij trok haar heftig naar zich toen en zoen de haar over haar hele gezicht en in haar hals. Even gaf ze aan de overrom peling toe en beantwoordde ze zijn brandende kussen. Toen wrong ze zich op een gegeven ogenblik los en sprong overeind. Zuchtend liep ze naar de an dere kant van het vertrek en bracht haar kleren en haar in orde. „Je zoudt me stapelgek maken, idioot Hij schudde zijn hoofd en keek haar even zuchtend aan. Uit zijn jas diepte hij een zakdoek op, waarmee hij over zijn gezicht wreef. „Sorry, Aaltje, dat ik me even liet gaan, maar ik ben ook zo krankzinnig verliefd op je Ze draaide zich met een ruk om en leunde met haar rug tegen de wand. „Dat is het juist, meneer de opzichter, je bent verliefd Maar verliefdheid is een bevlieging, een roes. Daarna komt de kater en dan kon het wel eens zo zijn, dat je net zo snel weer genoeg van me kreeg als je nu stapel op me bent „Aaltje, ik zweer je „Ssstgeen lichtvaardige eed, Arie Schilders. En als jij je verstand niet weet te gebruiken, zal ik het doen. Als je daar netjes blijft zitten en jezelf weer meester bent, wil ik je een voor stel doen. Een heel redelijk voorstel. Laten we het maar een concessie noe men van mijn kant. In de eerste plaats zien we elkaar niet meer dan twee keer per week: maandagsavonds en donder dagsavonds „Maar Aaltje, zo wreed kun je toch niet zijn „Houd je mond. Anders ga ik weg en kom ik helemaal niet meer terug. Dus alleen maandags- en donderdagsavonds. Dat is één. Verder ga je voorlopig ge durende de weekeinden in je eentje naar huis. Dat is twee. En tenslotte- dat is dan mijn concessie, als we over drie maanden nog even veel van elkaar houden als nu, dan wil ik, mits je vader en moeder er geen bezwaren tegen hebben, met je trouwen, aangenomen, dat er een oplossing gevonden kan wor den voor mijn moeder, want die moet door iemand verzorgd worden. Ik zal daar in die periode van drie maanden wel met de broers en zusters over pra ten. Ze zullen tenslotte wel kunnen be grijpen, dat er wat op gevonden moet worden. Ik hoop dan in ieder geval wat geld verdiend te hebben, zodat ik al thans een zeer bescheiden aandeel kan leveren. Dan heb ik tenminste het idee, dat ik niet helemaal met lege handen kom." „Maar poesje, wat moet ik dan die andere avonden doen? Dinsdag en woensdag en de weekeinden thuis?" Ze lachte. „Wat deed je vroeger ge durende die avonden?" „Toen kende ik jou nog niet!" Ze liep weer naar hem toen en ging op de rand van de stoel zitten. „Arie, wees nu eens één keer ver standig en probeer het te begrijpen. Jij houdt van mij en ik van jou. Hier zijn geen pottekijkers, dus we kunnen hier meer doen dan bijvoorbeeld bij ons thuis. En daarin schuilt juist het gevaar, snap je? Daarom moeten we ons beheersen, beste jongen. Ik wil, als ik bij jou vandaan ga, in dezelfde toe stand thuiskomen, als ik weggegaan ben. Zo, het hoge woord is er uit." Ze gleed van de stoel af, streek even met haar hand over zijn hoofd en zei: „En nu zal ik maar een kopje koffie maken. Jeetje, ik ben hier al aardig thuis, want ik speel tegenwoordig zo'n beetje voor gastvrouw." Een uur later omarmden ze elkander bij de deur. „Ben je nog boos, poesje?" Ze kuste hem en schudde haar hoofd. „Je bent eigenlijk net een kwajongen, Arie Schilders. Natuurlijk ben ik niet boos op je. Ik kan me best voorstellen, wat er in je omgaat. Maar wat drom mel, we zijn toch geen kinderen meer? Op je werk ben je zó'n kerel - ze stak haar duim op - en de arbeiders zien al lemaal met achting naar je op. Jij kent het vak en jij weet, hoe het werk ge daan moet worden. Wees hier ook flink en blijf, wat je altijd was: een heer. Dan zal ik ontzettend veel van je kun nen houden, misschien iedere dag meer. Misschien komt er dan eens een mo ment, dat de kleine Aaltje Dinkla zegt: (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1962 | | pagina 4