mantelweek T WÊBBBËÊËÊÈÈÊBF PASFOTO'S JAC. VAN SCHUPPEN Uitstekende demonstratie van jubilerend Sparta Burgemeester opende nieuwe garage Rhenen krijgt torenflat van 14 verdiepingen II Clflll«®lilflF I Damesmantels Mantelcostuums 3/4 Jassen, Toppers en Blazers Kinderjasjes en jurkj CS in ruitjes en effen 9,95 - 12,95 - 14,95. Nylon jacks Suèdine jasjes ARAM CIRCUS BOLTINI IN VEENENDAAL Zilveren jubilaris Vermakelijkheidsbelasting voor circussen lager Noodschooltje voor Chr. Kleuterschool Bulldozer voor de vuilnisbelt AME RONGEN Zomergymnastiek-uitvoering Bevestiging en intree ds. B. Slingenberg o4rtijeto De muur Gestaakt ALWEER ZO'N MOOIE BRIL VAN OPTICIEN 0okvo&2iekeqfonds6zd&i!! EDERVEEN Knaapje door bromfiets gegrepen en overleden Voor de kantonrechter V. A. B. KIRPESTEIN SCHERPËNZEEL Vrijdag a.s. begint DE ERVEN met een Zeer aantrekkelijke prijzen in: Mantels, Mantelcostuums (ook met 3/4 jas), Toppers en Kinderjasjes. prima wollen stoffen, diverse kwa- met wijde jasjes, vlotte modellen, liteiten en modellen nu 19,00 - 29,00 - 39,00 - 49,00 enz., ook in de grote ook met 3/4 jasJes 19'00 29'00 maten. 49,00 enz. maten 36 t/m 50, in diverse prijzen 19,00 - 24,00 - 29,00. marine, bruin en groen 27,50. met leergarnering, in diverse kleuren bruin tot en met maat 50 nu 25,00. U hebt het maar voor het uitzoeken, NU tegen zeer voordelige prijzen ZIE ONZE ETALAGES Hoogstraat 14-16 - Veenendaal - Telefoon 2032 zorgt voor uw figuur TE KOOP: A. H. VAN WAGENSVELD 1 1 1 1 De Heer der slangen Een van de meest bekende plaatselijke verenigingen de gymnastiekvereniging „Sparta" heeft zaterdagavond in verband met het 35-jarig bestaan, op het voet balveld aan de Bergweg een uitstekende turndemonstratie gegeven. Hiervoor be stond ook van de zyde van het publiek grote belangstelling en iedereen heeft zon der meer waar voor zyn geld gekregen. De keurig geklede gymnasten mar cheerden, voorafgegaan door het Chr. Tamboers- en Pijpercorps „Prins Bern- hard", door het dorp naar de Bergweg, waar de wachtenden op het terrein al geruime tijd bezig gehouden werden door marsmuziek van de Harmonie „Caecilia". Een indrukwekkend schouwspel vormde in volgorde van afwerking de opmars, de vaandelgroet en het bondslied. Het bekende circus Toni Boltini geeft op woensdag 4 en donderdag 5 juli een voorstelling in Veenendaal. De circuska ravaan 160 wagens zal zijn tenten opslaan op het terrein achter het post kantoor. Voordat de demonstratie werd begon nen, sprak de voorzitter van Sparta, de heer W. van Barneveld een kort wel komstwoord, in het bijzonder tot de lo co-burgemeester Ant. de Ruiter, afge vaardigden van gymnastiekverenigingen uit de omliggende plaatsen en verte genwoordigers van de Stichtse Turn kring. Het gevarieerde programma werd vlot afgewerkt, hetgeen op zichzelf al een groot winspunt vormde. De allerklein sten kregen natuurlijk het grootste ap plaus doch ook alle andere nummers wer den rijkelijk met applaus beloond. Zon der andere tekort te doen, verdienen de vrije oefening van de jongens en de mas sale oefening van de meisjes aparte ver melding. De leiding was als vanouds in vakkun dige handen van mej. A. Jakobs en de he ren W. Vaartjes en Fr. Leppers. In tegenwoordigheid van talrijke geno digden, o.w. de wethouders C. N. v. Kuyk en Jch. v. Ilardeveld, de directeur van Renault Nederland, zakenrelaties en fa milieleden, heeft burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg vrijdagmiddag de officiële opening verricht van de nieuwe en ultra moderne garage Hogendoorn aan de Nieuweweg. Bij deze gelegenheid prees hij het initiatief en het doorzettingsvermogen van de heren firmanten, waarbij hij vooral de nadruk legde op het „zaken- instinct" van de familie Hogendoorn. De ingebruikname van dit nieuwe pand - een efficiënt en modern ingerichte garage met kantoor- en showruimte - noemde hij een mijlpaal in de bedrijfs- historie, terwijl burgemeester Hazen berg veel lof had voor de wijze waarop deze nieuwbouw gerealiseerd was. Als een soort blijk van waardering over handigde hij de heren Hogendoorn een fraaie oorkonde. Voorts werd het woord gevoerd door de directeur van Renault Nederland, de heer J. Court, die de firmanten een nog grotere bloei van het bedrijf toe wenste. Ook de vertegenwoordiger van de Shell, de heer Aberson, sprak deze wens uit. Een zakenrelatie uit Bennekom liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een geschenk, dat vanzelfsprekend in dank werd aanvaard. De heer A. Hogendoorn sprak ten slotte een dankwoord namens de firma uit, in het bijzonder aan het adres van De heer G. van Manen, chef de bu reau bij de N.V. Textielfabriek Vee nendaal aan de Dijkstraat, herdacht gisteren het heuglijke feit dat hij een kwarteeuw in dienst was bij genoemd bedrijf. In de morgenuren werd de jubilaris gehuldigd en daarbij in warme bewoor dingen toegesproken door de directeur, de heer D. Sandbrink. Als blijk van waardering werd de jubilaris een enveloppe met inhoud aangeboden, terwijl door collega's een prachtig bloemstuk werd overhandigd. Uit handen van mej. W. H. P. M. Sandbrink ontving de heer Van Manen een rokertje „van omvang". De vereniging voor de belangen van Nederlandse Circussen heeft verzocht om verlaging van vermakelijkheidsbelasting op circusvoorstellingen. De club van Cir cusvrienden had hierom ook reeds ver zocht. De reden is, dat reeds vele circus sen tengevolge van de hoge exploitatie lasten, die mede voortvloeien uit de ver makelijkheidsbelasting, tot verdwijnen gedoemd zijn. In Veenendaal betalen de circussen 50 150 van de onzuivere opbrengst. Een beetje veel volgens b. en w., gezien de tarieven in een aantal andere plaatsen. Het landelijke gemiddelde ligt op 20/120 en lager willen b. en w. niet gaan. De stichting tot oprichting en instand houding van chr. kleuterscholen ver keert in moeilijkheden wat de onder brenging van leerlingen betreft. Eén klas van één der scholen is onderge bracht in 't Trefpunt en moet daar op 1 aug. a.s. uit op last van de inspectrice aangezien licht en lucht in dit lokaal niet voldoende zijn. De andere klas is gehuisvest in de Chr. nat. school I aan het Boslaanplein. De kans bestaat evenwel dat dit lokaal weer voor het onderwijs van die school nodig is. B. en w. stellen de raad voor een ge bruikte houten noodschool te huren voor vijf jaar tegen een prijs van 8025,per jaar. Aan bijkomende werken wordt een bedrag van 7500,geraamd. De gemeente Veenendaal heeft een vuilnisstortplaats onder de gemeente Renswoude, welke enkele keren in brand is gestoken. De gemeente Veenendaal heeft hiervoor uiteraard de verantwoor ding en kan voor schade welke door brand kan ontstaan aansprakelijk wor den gesteld. Eén van de voorwaarden is, dat het ge storte vuil zo spoedig mogelijk moet wor den afgedekt. Dit is echter ondoenlijk zonder technisch hulpmateriaal. Men is tot de conclusie gekomen dat dit uitsluitend te bereiken is door het aanschaffen van een bulldozer en b. en w. stellen de raad voor hiertoe over te gaan. De kosten bedragen 34.000,—. Hierbij komen dan nog enkele andere uitgaven, zodat een krediet wordt gevraagd tot een totaalbedrag van 36.500, VERMISTE JONGEN WEER TERECHT Omdat de 11-jarige Henkie Scholten uit de Mr. Heemskerkstraat maandag avond om half tien nog niet van school was thuisgekomen, werd alarm geslagen bij de politie. De jongen had eerder op de dag reeds te kennen gegeven dat hij weg wilde lopen, waarschijnlijk omdat hij strafwerk had gekregen. Gelukkig be hoefde zijn ouders niet langer meer in ongerustheid te verkeren, want om kwart over tien 's avonds werd hij door een boerin van Emmikhuizen netjes thuis af geleverd. het gemeentebestuur dat hij zeer er kentelijk was voor de vlotte wijze waarop de vereiste vergunningen wa ren verleend. Hij nodigde alle aanwe zigen uit een toast op het welzijn van de firma uit te brengen, waarna men in de gelegenheid werd gesteld het nieuwe pand alsmede de ingerichte Re- nault-show te bezichtigen. De vader van de huidige twee fir manten is in 1934 op de hoek Nieuwe- weg-Holleweg met een garagebedrijf van bescheiden omvang gestart. Gelei delijk breidde zich dat uit, zodat in 1954 de eerste uitbreiding noodzakelijk werd. Thans is aan de Nieuweweg 'n fraai pand tot stand gkomen, dat zon der meer een grote aanwinst genoemd mag worden inzonderheid voor Vee- nendaal-west. CONCERT VAN „ONS GENOEGEN" Bij gunstige weei'somstandigheden zal de plaatselijke muziekvereniging „Ons Genoegen" morgenavond een con cert geven in de muziektent, op het Hofplein. In het programma van deze avond zijn ook opgenomen het ver plichte en het keuze-nummer waarmee deze muziekvereniging zal deelnemen aan het federatieconcours te Leerdam. LEDENVERGADERING E.H.B.O. Vanavond komt de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Amerongen in een alg. le denvergadering bijeen in hotel ,De Kroon' aan de Kon. Wilhelminaweg. Over de agenda konden geen mededelingen wor den gedaan. VOETBALWEDSTRIJD TEN BATE* VAN- MILITAIREN IN NIEUW-GUINEA Zojuist vernemen wij, dat op initiatief van de sportvereniging DVSA in Ame rongen a.s. vrijdagavond 7 uur op de Burgwal een vriendschappelijke wedstrijd zal worden gespeeld tussen een elftal van DVSA en een elftal van het schilders bedrijf E. Weijman en Zn. uit Amerongen. De opbrengst van deze wedstrijd is ge heel ten bate van de militairen in Nieuw- Guinea. Hopenlijk zullen de weersom standigheden zo zijn, dat de belangstel ling groot is. De „sportvereniging Amerongen" zal op zaterdagavond 30 juni a.s. in het plantsoen „Lievendaal" haar jaarlijkse zomeruitvoering verzorgen. Een uitvoering die gezien de grote po- pulairiteit die deze vereniging in Ame rongen bezit, altijd veel belangstelling trekt. Tijdens de demonstratie zullen ook die oefeningen vertoond worden, waarmede men in Tilburg de prijzen in de wacht gesleept heeft. Hopenlijk zul len de weersomstandigheden meewerken, zodat op een mooie en sportieve avond gerekend kan worden. Ds. B. Slingenberg uit Ede, waar hy thans werkzaam is als leraar gods dienstonderwijzer aan de scholen voor voorbereidend hoger-, middelbaar- en kweekschoolondcrwys, zal zondagavond 1 juli a.s. om half zeven, na vooraf 's- morgens om tien uur te zyn bevestigd door zijn broer, ds. J. W. Slingenberg uit Oosterbeek, intree doen als predi kant van de Gereformeerde Kerk van Renswoude, waar hy beroepen is in de vakature van ds. D. G. Molenaar, die op 16 november van het vorige jaar is overleden. Ds. Slingenberg werd op 2 juli 1908 te Ambt Hardenberg geboren en stu deerde aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, waar hij eind 1934 zijn kan didaatsexamen theologie aflegde. Nadat de heer Slingenberg kort daarna na praeparatoir examen door de classis Zaandam was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Neder land werd hij op 3 maart van het daar opvolgend jaar (1935) door zijn zwager, dr. J. Schelhaas Hzn. uit Amsterdam- Noord (Nieuwendam), toen nog predi kant te Tzummarum in Friesland, be vestigd als predikant van de Gerefor meerde Kerk van Echten in de classis Heerenveen. Op 29 augustus 1937 verwisselde ds. Slingenberg deze Kerk met die van Bierum in de classis Appingedam, van waar hij op 14 augustus 1945 naar die van Drachten vertrok. Op 8 augustus 1948 werd ds. Slingenberg door dr. J. Schelhaas Hzn. uit Amsterdam-Noord (Nieuwendam) bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Ede, welke hij als predikant heeft gediend tot 1 september 1959, toen hij door de kerkeraad werd vrijgesteld van zijn ar beid in de gemeente om te kunnen op treden als leraar godsdiensonderwijs aan de scholen voor voorbereidend ho ger-, middelbaar- en kweekschoolon- derwijs te Ede. Als leraar godsdienst onderwijs aan genoemde scholen bleef ds. Slingenberg echter nog verbonden als predikant aan de Gereformeerde Kerk van Ede. Tijdens zijn ambtsbediening te Ede werd ds. Slingenberg bij herhaling af gevaardigd naar de particuliere synode van Gelderland en vervulde hij in de classis Arnhem verschillende deputaat- schappen. Tijdens zijn verblijf te Drachten nam ds. Slingenberg daar mede het initia tief tot het stichten van een christelijke kweekschool en te Ede heeft hij ook meegewerkt aan de stichting van een christelijke kweekschool, waarvan hij thans nog vice-voorzitter is. Verder is hij ook nog redactie-sekretaris van „Belijden en Beleven". Naar wij tenslotte nog vernemen blijft ds. Slingenberg na 1 juli a.s. voorlopig nog te Ede wonen. Als pre dikant van de Gereformeerde Kerk van Renswoude blijft ds. Slingenberg te vens ook nog leraar godsdienstonder wijs aan het Marnix-college en aan de christelijke kweekschool te Ede. GESLAAGD Voor het toelatingsexamen van het Chr. Lyceum te Veenendaal zijn ge slaagd: J. v. d. Kaa, J. v. Rheenen, E. J. Wolleswinkel en F. Wolleswinkel. in 10 sekendon klaar! Hoofdstraat 84 Veenendaal De raad van Rhenen, die dinsdagavond zonder de heer E. P. van Dyk (Vrije Partij) bijeen kwam, omdat deze door ziekte verhinderd was, verleende de Rhenense Zwem en Poloclub „De Forellen" een garantie van 1000,op de landenontmoeting Ne derland-West Duitsland zwemmen, schoonspringen en waterpolo, welk hoogstaand sportgebeuren plaats vindt op 7 en 8 juli in het natuurbad Ouwehand. Er ontspon zich een principieel debat vanwege het feit, dat ook op zondagmiddag de sport wordt bedreven. Het gevolg was dat er een stemming moest worden gehouden, met als re sultaat dat vóór stemden de afgevaardigden H. Drost (CHU), G. v. Gesink (PvdA), H. J. van Dongen (VVD), C. Hensen (P.v.d.A.), D. de Jong P.v.d.A.), P. Kosters (Vrije Party), mr. J. Deen (P.v.d.A.), en D. Dirkse (P.v.d.A.). Tegen stemden W. Klaassen, P. Kerkstra en T. v. Lienden (CHU), H. Griffioen (AR) en G. J. Wisgerhof en J. Verwoert (SGP). Teneinde het kleuteronderwijs op gang te houden besloot de vergadering een crediet te verstrekken van plm. f 50.000.- voor de aankoop van een noodgebouw, dat zal worden geplaatst nabij de chr- ulo-school. Zeer belangrijk en een algemeen toegejuicht voorstel was de verkoop van een terrein groot bijna 9000 m2 tussen Rozen- en Anjerlaan, voor de bouw van een torenflat van niet min der dan 14 verdiepingen voor de prijs van ruim honderdduizend gulden. Dit gebouw zal worden uitgevoerd als ver zorgingsflat Er komen 72 zelfstandige flatwoningen, die voor verkoop be stemd zijn. De kopers vormen gezamen lijk een coöperatieve vereniging. Onder de verzorging wordt verstaan de verstrekking van warme maal tijden, de centrale verwarming, huis houdelijke hulp en nog enkele andere kosten, zoals onderhoud gebouw en tuinen. Een voorstel om de camping „Thijmse Berg" uit te breiden door aan de ex ploitant nog lVt ha in erfpacht te ge ven wekte bij verschillende raadsleden enige wrevel op, daar was gebleken dat het betreffende gedeelte reeds van een heining was voorzien. Met name de heer mr. Deen was van mening dat de raad al voor een voldongen feit was gesteld en dat er alleen nog maar pro forma een besluit moest worden ge nomen. Spreker merkte op dat het de vorige keer al precies zo was geweest. Hij noemde de camping een soort aan- trekkingspunt voor gemeentewerken om alles maar klaar te maken zonder enige bevoegdheid, zonder dat de raad erin is gekend. De heer Deen was ont stemd over het feit dat de raad voor een fait-accompli werd gesteld. De voorzitter verdedigde zich door op te merken dat de afrastering ook het col lege had verrast. Er was alleen op dracht gegeven de omheining uit te meten. De heer Deen dupliceerde dat als dit zo door gaat er straks een muur om Rhenen is gebouwd, waarvan nie mand iets af weet. De heer Griffioen (AR) wist op te merken, dat de palen voor de omhei ning er al stonden op 15 juni. Ook hij vond het jammer dat het uit de hand was gelopen. Overigens vond deze spreker de cam ping een sieraad voor de hele streek. Met in achtneming van de wens van de raad dat men over de camping een vrije wandeling zal hebben werd het voorstel tenslotte aanvaard. De zand kuil zal worden benut voor het plaatsen van tenten, terwijl op het zgn. kaalslag- gebied zomerhuisjes zullen worden ge bouwd. Nadat mr. Deen een lans gebroken had voor het voorlopig reserveren van de bouwrijp gemaakte bungalowterrei nen aan Beukenlaan, Ericalaan en Bremlaan voor Rhenenaren en voor hen die economisch aan Rhenen zijn gebonden, werd besloten het voorstel van B. en W. om de verkoop te dele geren aan genoemd college in stem ming te brengen Het lag in de bedoe ling daarna te stemmen over het voor stel van de heer Deen cm gedurende vier maanden de grond te reserveren voor eigen ingezetenen, de verkoop aan de raad te houden en pas daarna ever te gaan tot het verlenen van een delegatie. Het voorstel van de heer Deen was dus niet zo verstrekkend als dat van B. en W. De stemmen staakten echter (7-7), zodat dit onderwerp op nieuw in de volgende vergadering zal worden gebracht. Vóór stemden de he ren Kerkstra, Verwoert, Drost, Wisger hof, Van Dongen, Klaassen en Van Lienden, tegen de heren Hensen, De Jong, Kosters, Griffioen, Deen, Dirkse en Van Gesink. Wij komen nog uitvoeriger op deze vergadering van Rhenen's raad terug. KERKEWIJK17 VEENENDAAL TEL.3313 Het vierjarig zoontje van de fam. S. aan de Nieuweweg te Ederveen werd maandagavond vlak voor de ouderlijke wening door een transportbromfiets, bestuurd door de 17-jarige R. van B., gegrepen en tegen het wegdek gesmakt. Het knaapje was spelenderwijs de weg overgestoken waarbij de bromfietsrij der hem niet kon ontwijken en het jongetje middenvoor schepte. De ijlings ontboden arts Dr Rademaker droeg het kind de ouderlijke woning binnen waarna ook Dr. Hey arriveerde. De verwondingen waren zo ernstig dat het knaapje reeds bleek te zijn overleden. De verslagenheid in het rustige Eder veen was groot en algemeen het mede leven met de diep getroffen ouders, die hierdoor hun enigst kind verloren. (vervolg van pag. 1) Ook L. die door G. als getuige mêege- bracht was, kon geen opheldering ver schaffen. Al had verdachte hem dan niet ge zien, de botsing bewees, dat de vracht auto er wel degelijk geweest was. De officier eiste een boete van 100.— of 20 dagen en een voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van twee jaar voor het onvoorzichtig linksaf slaan. Voor het geen richting aangeven luidde de eis 40 - of 8 dagen. 't Is wel veel, vond verdachte. Mijn auto moest gesloopt worden en daar door heb ik 'n schade van zo'n 1650.- geieden en ik dacht, dat dat al een flin ke straf geweest was. Rechter v. d. Brand was het daar mee eens en bovendien wilde hij reke ning houden met de vrij ernstige ver wondingen, die beide inzittenden van de personenauto bij het ongeval opge lopen hadden. Hij vonniste daarom met twee maal 10.- of 2 dagen alsmede de gevraagde voorwaardelijke straf. ■fr N., grondwerker te Ede, had gereden met een auto, waar zoveel aan man keerde, dat het Wagenings kantonge recht vrijdag, toen N.'s zaak behan deld werd, over een rijdende doodkist sprak. N. was er in Renkum mee tegen een boom gereden en pas daarna was het vehikel terechtgekomen op de plek. waar hij hoorde: Bij een sloper. De stuurinrichting werkte met schok ken, noch de bedrijfsrem noch de par- keerrem werkte op juiste wijze, zodat bij het remmen groot slipgevaar optrad, de beide achterbanden waren volko men glad afgesleten, terwijl een van de banden bovendien een gat vertoonde, de draaicirkel van het rechtervoorwiel was asymetrisch, de ruitenwissers wa ren defect, de linkerrichtingaanwijzer was afgebroken en de rechter werkte niet, de uitlaat voldeed niet aan de eisen, door onvoldoende geïsoleerde, blootliggende kabels was brandgevaar niet denkbeeldig, de achterste chassis- balk was gescheurd en zo waren er nog enkele gebreken, die alle tezamen de auto tot een gevaar cp de weg maakten. Van deze hele waslijst wa ren aan verdachte echter alleen ten laste gelegd de niet goed werkende stuurinrichting, de defecte remmen en de gladde banden. Ik had die wagen juist in Renkum gekocht bij een zwager van me en ik wilde er alleen mee naar huis toe rij den en er dan een andere motor in zetten, deelde verdachte mee. De verbalisant schatte de waarde van dit geval op 75.- en daar komt u dan rustig mee op de weg. Het leven van anderen interesseert u blijkbaar niet, viel rechter v. d Brand uit. Ik werd verblind door die tegen ligger. protesteerde verdachte. Ik heb de wagen nu voor 40.- aan een Veenendaalse sloper verkocht, die hem VEENENDAAL CITY-MOTORS-EDE zelf aan het politiebureau in Ooster beek heeft opgehaald. Het moet maar eens uit zijn met het op de weg brengen van dergelijke ca nailles, vond de officier. Hij eiste een hechtenisstraf van 2 weken. Ook rechter v. d. Brand achtte een zware straf op zijn plaats. Hij wilde het echter voor deze keer nog laten bij zes dagen hechtenis. MORGENAVOND RAADSVERGADERING De raad van Scherpenzeel komt mor genavond om half acht op het gemeen tehuis in openbare vergadering bijeen. De agenda telt 18 punten, w.o. wijziging salarissen gemeentepersoneel en een pre miespaarregeling voor deze categorie. Voorts zullen dé vroede vaderen gaan praten over de restauratie van pand Dorpsstraat 168 en over de uitbreiding van de algemene begraafplaats aan de Glashorsterdijk. DE ERVEN PRETTYFORM-Beha 1301. Een leuk model met voorgevormde cups. Rijk met kant be werkt. Leverbaar in A- en B-cup. RONDA-Korset 762 is een model dat U een bijzonder slank figuur geeft. De soepele RONDA-balein voelt U niet en geeft U toch een behoorlijke steun. GORTSTRAAT 39 VEENENDAAL RHENEN Uniek gelegen bouwterrein voor de bouw van 2 villa's of bunga lows aan de Bergweg. AMERONGEN Perceel bouwgrond voor een dub bel woonhuis aan de Burg. v. d. Boschstraat. LUNTEREN Een woon- winkelhuis (binnen kort vrij van bewoning). Makelaars en ass. kantoor Kerkewiik 71 - Telefoon 3838 Veenendaal 45 Bij Arams dreigende woorden is Samson doods bleek geworden. Hij laat de riemen los en richt zich op, de dolk in de hand. „Zij zal ongedeerd blijven, in dien ge mij niet verder lastig valt, schreeuwt hij te rug. „Maar waag het niet, mij te achtervolgen, want zodra ge mij te na komt, zal dit mes haar treffen!! Dan, Aram, kome haar bloed over Uw hoofd!!" Plot seling voelt Aram een hand op zijnarm. Het is Buffo, de nar. „Laat hem ongemoeid, Messire," zegt de klei ne man ernstig. „Hij zal niet aarzelen zijn bedreiging uit te voeren, want hij heeft niets te verliezen." „Ge hebt gelijk," zucht Aram en knarsetandend van mach teloze woede staart hij het bootje na, tot het in de vroege ochtendnevels verdwenen is. Ontmoedigt loopt het tweetal terug naar het huis van Metellius. En daar wacht hen een nieuwe verrassing. Want wel vinden zij Metellus, op zeer vakkundige wijze vastgebonden aan een paal, maar van Agua, de hagedis, is geen spoor te bekennen!! (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1962 | | pagina 2