Rhenense oudjes kregen een zonrijke en belevenisvolle dag voorgezet JEUGDT0URN00I v.v. Scherpenzeel Dit volksgebruik moet traditie blijven N.S.V.S. klopte Merino9s in Veteranentournooi Gempersoneel puxxelde en regende nat POSEIDON VERLOOR Als „kansloos" bestempelde Flevo-Nijkerk won Ritmeester waterpolotoernooi G.V.V.V. struikelde in halve finale tegen Heerjansdam 4-0 TWEEDE BLAD „DE VALLEI'' WOENSDAG 27 JUNI 1962 Nr. 51 Dit is het verhaal over de tocht die de tweehon derd acht en vijftig Oudjes uit Rhenen zaterdag hebben gemaakt naar het Brabantse land. Zij heb ben daar het bekende recreatieoord „De Efteling" nabij het schilderachtige Kaatsheuvel bezocht. Er waren drie NBM-toeringcars en een en dertig per sonenauto's voor nodig, om het grote gezelschap uit en thuis te brengen. Er waren ook talrijke „jonkies" meegegaan om de oudjes te begeleiden en te verzorgen. Uiteraard was daar in de aller eerste plaats het organiserende comité (soms ook al niet zo jeugdig meer). Dat had zich op haar beurt weer verzekerd van de medewerking van twee beroepsverpleegsters (in civiel) de zusters Slagier en Sijsma, die - wanneer dat nodig was - konden bijstaan wanneer er moeilijkheden waren met de gezondheid. De zusters konden op hun beurt weer volledig rekenen op een aantal dames, die slechts „gewapend" waren met een fles wel riekende eau de cologne, waaruit ze kwistig spren kelden, niet alleen op de zakdoeken van de oudjes, maar ook op hoofden en in handen van de talrijke chauffeurs, die vanwege het inspannende rijden en de transpiratie in de hete wagens, zo'n wel kome verfrissing al evenmin versmaadden. Als we het over „heet" hebben, bete kent dat niet dat het ondragelijk was. Juist integendeel. Gelukkig scheen de zon van 's ochtens vroeg tot 's avonds laat. Wat dat be'treft hadden de organi satoren geen betere dag kunnen uitzoe ken. Een zacht briesje bracht de weers- toestand zodanig in evenwicht, dat het een voor ons kikkerlandje wat dit be treft werkelijk uitgezochte dag is ge worden. De zon scheen heerlijk op al die ouwe en jonge botten en dat deed ieder een zó goed, dat al bij voorbaat gezegd mag worden, dat deze zoveelste tocht voor de Rhenense bejaarden, volledig ge slaagd mag worden genoemd. BURGEMEESTER EN ECHTGENOTE OP BORDES Er is die hele dag eigenlijk maar even een kleine moeilijkheid geweest. En dat lag nog niet eens aan hen die alles had den voorbereid. Het was om acht uur 's ochtends op het Fred. v.d. Paltshof, waar talrijke Rhenenaren waren samen gekomen om de karavaan uitgeleide te doen. Hier waren op een gegeven mo ment enkele plaatsen tekort. Dat kwam omdat hier en daar een autobezitter, die zich wél beschikbaar had gesteld, op het allerlaatste nippertje niet was komen opdagen. Maar na wat inschikkelijkheid van hen die al wel waren gezeten, kon tenslotte iedereen toch nog mee. Voor de uittocht was grote belang stelling. Overal stonden langs Hof en Herenstraat de thuisblijvers in de deur of op de stoep om de stoet uit te wuiven. De oudjes en ook de organisatoren hebben het in dit verband uitermate ge waardeerd, dat de burgemeester en diens echtgenote, dat deden vanaf het bordes van het stadhuis. Zowel Mr. Bosch van Rosenthal als zijn echtgenote gaven ons de verzekering graag te hebben meege reden, maar beiden kennen helaas nog maar sporadisch de vrije zaterdag en vergaderingen buiten de gemeente had den een spaak in het wiel gestoken. Bei den waren tevoren al op het Hof aan wezig geweest om een kijkje te nemen en hier en daar met oudjes en chauffeurs een gezellig ongedwongen praatje te ma ken en iedereen een prettige dag toe te wensen. OP WEG Bij hotel „Het Wapen van Rhenen" zwenkte de karavaan rechtsaf de Sta tionsweg in om onderaan langs adjudant Zijlstra te rijden, die daar de hoofdweg door het voormalige spoorgat had afge sloten om de lange stoet ongehinderd naar de Rijnbrug te loodsen, richting „het donkere zuiden." Bij het kruispunt in Kesteren reden we via de prachtige nieuwe weg naar het Betuwse dorpje Zoelen, om daar de route naar Geldermalsen te nemen en zo via Den Bosch in de Langstraat terecht te komen. Nadat Waalwijk was gepa- seerd kwam al spoedig Kaatsheuvel in zicht en wezen keurige richtingsborden de weg naar „De Efteling". ,,'T LAND VAN BELOFTE Alles heeft daar welklinkende namen. En daar iedereen kiplekker was en dus hartstochtelijk verlangde naar een geu rende kop koffie, werd het restaurant, gedoopt met de prachtige naam ,,'t Land van Belofte", als het ware bestormd. De kellners kwamen handen (en voeten) te kort om iedereen in zo'n kort mogelijke tijd te laven. Wat smaakte dót bakkie koffie! En waar koffie gedronken wordt, wordt gebabbeld. Hier kwamen dan ook direct alle tongen goed los. Men was verrukt over de mooie autotocht door die prachtige Betuwe en door het vlakke land van Maas en Waal. En over het mooie weer raakte eigenlijk niemand uit gesproken. Na de koffie was er een welkome ge legenheid voor de eerste kennismaking met „De Efteling". De oudjes wandelden wat door de speeltuin en velen gingen een kijkje nemen in „De Kleuterhof". Er ging daar ongetwijfeld héél wat in hun om. Hoveeel jaar was het voor de meeste niet geleden, dat zijzelf aan de hand van vader en moeder hun hart konden opha len in een soortgelijke omgeving. Hier kwamen vele herinneringen uit het grij ze verleden boven. Het was menigeen aan te zien, dat hij of zij met enige wee moed terugdacht aan de eigen jeugd „HOE HEBBEN ZE HET GEPRAKKIZEERD En dan die niet af te kijken sprook- jes tuin met de uitgebeelde verhalen over „Sneeuwwitje", over de „Fakir" die de tulpen in bloei blaast, over „Doorn roosje", over „Kleinduimpje" kortom te veel om op te noemen. „Hoe hebben ze het geprakkizeerd!" Dat zei de 89 jarige mevrouw Van Beek, wonende aan de Herenstraat. Zij was waarschijnlijk de oudste deelneemster en werkelijk niet voor de eerste keer. Op een beschut bankje in het lekkere zon netje vertelde ze trots dat het al de ze vende maal was dat ze de tocht mee maakte. Hier is ze zelf aan het woord: „Ik geniet zo'n dag. Nooit ben ik wa- genziek. Ik kan alles heel goed verwer ken. Geestelijk ben ik nog prima. Dat is een groot voorrecht, meneer. Ik kan goed tegen zo'n reisje. Ik ga per jaar maar tweemaal uit. Éénmaal naar mijn zuster bij Rotterdam (ik kom uit een ge zin van tien meisjes en twee jongens, waarvan ik met die ene zuster nog maar alleen over ben) en éénmaal met de auto tocht voor de Rhenense oudjes. En wat hier „De Efteling" betreft, met al die sprookjes, die in beeld zijn gezet, ik vindt het fantastisch. Hoe hebben ze het'ge prakkizeerd! Ze zullen er altijd blijven. Negen en tachtig jaar geleden waren ze er en ze zullen over negen en tachtig jaar nog precies hetzelfde zijn." EET SMAKELIJK Tegen het middaguur verzamelde de grote groep zich in het al even mooie en moderne restaux-ant met prachtig uit zicht op de grote vijvers. En toen comité voorzitter Kuiper allen „smakelijk eten" had toegewenst, liet niemand zich onbe tuigd. De stemming aan tafel was uit stekend. De maaltijd smaakte opperbest. Hier en daar hoorde je een kwinkslag als bijvoorbeeld: ,mag ik het zout even, want ik heb zo'n dorst van het drinken"! Overal op tafel lagen prentbriefkaarten, die gefrankeerd waren door de directie van „De Efteling", zodat iedereen alleen maar een adres van een kennis of een familielid behoefde in te vullen voor een groet naar de thuisblijvers. Er werd lang en gezellig getafeld. En toen ieder was verkwikt en opgedikt werden de wandelingen over de uitge strekte recreatieterreinen, bijna 37 ha. groot, weer voortgezet, afgewisseld met het drinken van een kopje thee. IN DE.LUCHT Veel belangstelling trok de helicopter van de „Sabena" uit België, die vlakbij het restaurant was gestationneerd en waarmee men rondvluchten kon maken boven midden-Brabant. Hiervan werd vooral gebruik gemaakt door de chauf feurs. Onze Rhenense verslaggever vloog mee op uitnodiging van de heer B. de Kroon van het bekende Bouwbedrijf op „Remmerden". Voor alle zekerheid lie ten zij zich vergezellen van wijkverpleeg ster zr. Slagter. Je kon immers nooit we tenTerug op de begane grond ver zekerde het drietal uitzonderlijk te heb ben genoten op die driehonderd en vijf tig meter hoogte boven de „Drunense Heide", boven de Maasvallei en boven de Brabantse vennen. Voor de oudjes was die tocht met de Belgische „Sikorsky" OO-SHI té opwindend. Zij bleven liever met beide benen op de grond. Maar als oudjes van de mo- Links boven: De oudste deel neemster (r.), me vrouw Van Beek (89 jaar) vond het heerlyk in „De KleuterhoF'. Rechts boven: 's Avonds werd na aankomst een rondedans op het Fred. v. d. Palts hof gemaakt. ten met de Rhenense oudjes wil ik te kenen!" Dat zijn woorden die boekdelen spreken. Trouwens ook de 87 jarige heer Jan sen van de Kastanjelaan, de waarschijn lijk oudste deelnemer, was vol lof. „Het is mijn twaalfde reisje," zei hij, ,en om verschillende redenen is het zo prettig. Allereerst kom je nog eens in een an dere omgeving, verder krijg je een aar dige autorit aangeboden en tenslotte zie je nog eens wat. Altijd thuis wordt per slot van rekening ook zo eentonig. „De Efteling" is buitengewoon aardig, vooral voor kinderen." De zusters Sijsma en Slagter vonden het ondanks het feit dat ze dus steeds paraat moesten zijn een geestelijke verkwikking. Echt genoeglijk uit, weg van de dagelijkse beslommeringen. Of ze het druk hadden. Welnee, alle kwalen waren vergeten. Slechts tweemaal was er werk aan de winkel. Een aspirientje deed dan wonderen. Menig oudje had tegen over de beide verpleegsters loftuigingen geuit over deze dag. GOED GEOFFERD De heer Ph. de Roder, directeur van de Rotterdamse Bank te Rhenen en pen ningmeester van het organiserend comi té, een belangrijke functionaris dus, was erg tevreden over de medewerking en het medeleven van Rhenen's burgerij. „Vorig jaar moest er geld bij, maar nu loopt alles op rolletjes", zei hij trots. „De Rhenenaren hebben prima geofferd. Daarvoor wil ik hen hartelijk danken. Maar ook de vele collectanten komt dank toe, dat ze zo bereidwillig zijn ge weest om zich voor dit goede doel in te zetten. Dat er vorig jaar niet zoveel geld inkwam, had zijn oorzaak in het feit dat er in één week twee inzamelingen in Rhenen werden gehouden. Dat is wel de gelijk van invloed op de eindopbrengst." NAAR HUIS Met nog vele anderen maakten we een praatje, uiteraard vooral met de oudjes, voor wie deze dag uiteindelijk op touw was gezet. Ze waren allemaal tevreden en voldaan en nadat „de Kleuterhof", het „Dorstige Hart" en hoe het allemaal ook mocht heten daar in „De Efteling" nog eens goed waren bekeken, was het om half vijf verzamelen geblazen op het enorme parkeerterrein voor de aanvaar ding van de thuisreis. Die ging over een andere route, zodat deze tweede autorit opnieuw veel bekoorlijks kreeg. De chauffeurs reden via Vught naar het noorden en precies om zeven uur reed de eerste wagen de Zwarteweg op. De muziekvereniging „Ons Genoegen" kwam juist op tijd aanmarcheren om het grote gezelschap traditioneel met feestelijke klanken in te halen. Op het Fred. v. d. Paltshof ontbrak de muzikale noot even min en toen de gebruikelijke rondedans ten einde was, nam voorzitter Kuiper de gelegenheid te baat om tot besluit een korte toespraak te houden via de geluids installatie op de politiewagen, die daar toe welwillend door groepscommandant Zijlstra was beschikbaargesteld. VOLKSGEBRUIK MOET BLIJVEN ledereen die had medegewerkt kreeg een woord van dank toegezwaaid. Om niemand te vergeten zullen we geen namen noemen. Een uitzondering willen we echter maken voor de ordonnansen, leden van de Macro, die op hun moto- ten de karavaan vakkundig hebben ge leid en overal door de drukste punten en langs de gevaarlijkste kruisingen hebben geloodsd. De heer Kuiper besloot met de op wekking alles in het werk te stellen om deze tocht voor ouden van dagen, die hij zag als een goed volksgebruik, in ere te houden. Aloe, maar voldaan ging iedereen hier na huiswaarts, waar nog lang zal worden nagepraat over deze zonrijke en beleve nisvolle dag bezorgd aan de Rhenense Oudjes. Hulde voor het comité, dat weer de handen vol heeft gehad. Als er ooit een beker verdiend gewonnen is in de geschiedenis van het Ritmees- ter water po lot o u mooi dan was dat zaterdagavond j.l. wel door Flevo uit Nykerk. De Njjkerkse ploeg was in de voorbeschouwingen onverbloemd als de zwakste kan didaat voor de beker bestempeld en men gaf Flevo dan ook niet veel meer dan de laatste prysloze plaats. Het kwam anders uit; Flevo werd de lachende vierde en de beker werd de ploeg uit Nykerk van harte gegund, omdat de ploeg de enige vierde klasser was en omdat de beker Flevo in verschillende voorgaande toernooien op een enkel puntje aan de neus voorbijging. Een trotse aanvoerder mocht na af-wegens te fors spel naar de kant werd loop uit handen van Veenendaals burge meester, mr. dr. J. Hazenberg, die met mevrouw Hazenberg en wethouder C. N. van Kuijk het gehele tournooi bijwoonde, in ontvangst nemen. Het eerste slachtoffer van de onder schatting van de Nijkerkenaren waren de gastheren. Weliswaar was de VZC-ploeg enigzins verzwakt door het gemis van Koomen die met vakantie was en Ad Slotboom. Kees Hardeman en Juul van de Bovenkamp gaven hiervoor in de plaats hun uiterste krachten, maar kon den een nederlaag niet verhinderen. VZC kwam bij lange niet op het tem po van andere jaren en het situatie-kie zen na de rust was ver zoek. Na twee doelpunten van Flevo scoorde H. van de Loosdrecht vóór rust met een fraaie slingerworp (21). Kort na de rust maakte Nijkerk het derde doelpunt en toen een Flevo-speler Op het terrein van V.R.C werd vrij dagavond in het kader van het vetera nentournooi de wedstrijd Merino's te gen N S.V.S. gespeeld. De Neveda-veteranen wisten deze wedstrijd verdiend met 2-0 te winnen. Het bleek, evenals in de wedstrijd te gen Veenendaal, dat het team van N.S.V.S. een goed spelgehalte heeft en drong Merino's dan ook in de verdedi ging. Door een doelpunt van D. v. d. Pest kwam N.S.V.S. op 1-0, waarna A. Keyman met een mooi doelpunt de stand op 2-0 bracht. G.V.V.V. heeft de finale van de K.N.V.B. beker niet kunnen bereiken. Zaterdag middag moesten de blauwen op het terrein van Kozakken Boys te Werkendam het onderspit delven tegen de tweede klasser Heerjansdam en met een teleur stellende 4-0 nederlaag de terugreis naar Veenendaal aanvaarden. Heerjansdam kwam in de finale en G.V.V.V. is uitgeschakeld. Overigens kwam de ploeg van de Buurtlaan in dit sterk bezette toernooi om de K.N.V.B. beker behoorlyk voor de dag door by de laatste vier te eindigen. Daarvoor moesten de tweede klassers D.O.S.K.; D.O.Y'.O. en Huizen eerst worden verslagen. Maar daar in Werkendam wilde het beslist niet vlotten met G.V.V.V. De tegenstander Heer jar sdam speelde wel iswaar geen uitermate technisch voet bal, maar speelde toch meer overwogen dan G.V.V.V. De bil werd bovendien veel sneller afgespeeld dan bij de Vee nendaal se p'oeg dj.r -.reel talm dp. Vlot spel van crjansdam leverde Midden: Aan de warme maaltijd in het restaurant. Links midden: De aankomst op het grote parkeerterrein van De Efteling. hen in de 18de minuut de eerste treffer op toen de linksbuiten er vandoor ging en toen ook nog voldoende energie over had voor een doeltreffende schui ver, 1-0. G.V.V.V. probeerde de helft van Heerjansdam te bereiken, maar dan stonden er steeds weer een paar tegenstanders gereed om de bal juist voor de voeten van Kroesbergen, Lep pers c.s. weg te schieten. Vooral stopperspil Visser was een moeilijk te nemen struikelblok. Heer jansdam kwam op 2-0 toen Scholts terugspeelde op G. v. d. Bovenkamp en er een onoverzichtelijke situatie ontstond, waarop Heerjansdam snel toe hapte om het uit te buiten. Na rust trok G.V.V.V. meer naar voren dan in de eerst helft. Mooie kansen ontstonden voor Kroesbergen en Leppers, maar er kwamen geen doelpunten uit. Bij een goede aanval kon Heerjansdam de stand naar 3-0 voeren en hierna kreeg G.V.V.V. dan eindelijk de gelegenheid om een tegen- punt te scoren. De nul bleef echter ge handhaafd ook bij het nemen van een strafschop. Diteweg werd van de bal gedrongen en Hoedeman kwam op de elfmeterstip. Keihard knalde de G.V. V.V.'er tegen de staander, dus nog geen doelpunt. Bij G.V.V.V. werd back Diepeveen vervangen door Davelaar en intussen was het vrijwel zeker dat Heerjansdam de winnaar werd. Dit vermoeden werd nog eens bewaarheid in de laatste mi nuut toen Heerjansdam weer door stormde en v. d. Pavert aanvankelijk het schot van de midvoor stopte, maar in tweede instantie werd de bal toch langs hem heen geschoten, 4-0. N.S.V.S. heeft nu vijf punten uit vier wedstrijden, Merino's vier punten uit drie wedstrijden. RHENEN „MENTOR" KAMPIOEN POLITIEHOND „Mentor", de negen jarige Duitse Her der van de rayon-commandant van de rijkspolitie de heer W. v. d. Haar te Ach terberg onder Rhenen, is kampioen ge worden van de elf honden, die in dienst zijn van het korps rijkspolitie in dit dis trict. De wedstrijden werden gehouden in 's Graveland, waar de honden diver se opdrachten moesten uitvoeren, zoals volgen, springen, zoeken, aanhouden en revieren. Dit praktijkprogramma, waar bij pakwerkers waren ingeschakeld die als sti-opers fungeerden, werden door „Mentor" prima volbracht. Voor een hond van een dergelijke leeftijd een fan tastische prestatie. De rijkspolitiesportvereniging had een prachtige beker beschikbaar gesteld, die aan de baas van „Mentor" werd uitge reikt door de territoriaal inspecteur van de rijkspolitie de kolonel Van Steenis. „RHENUS" OP DE LAATSTE PLAATS Met het kampioensfeest nog in de be nen heeft „Rhenus" zondag deelgeno men aan het tournooi der kampioenen, de elftallen die winnaar zijn geworden in de laatste competitie van de afdeling Utrecht, eerst en tweede klasse. „Rhenus" verloor van 's Gravenland met 1-0 en moest in de verliezersronde daarop uit komen tegen R.K. Stormvogels. Deze wedstrijd ging voor de groen-witten met 6-2 verloren, waardoor de Candia-kam- pioenen op de laatste plaats eindigden. In de finale kwamen 's-Graveland en De Meern tegen elkaar uit. Laatstgenoem de ploeg won met 3-0 en was daarmee kampioen van het tournooi. RENSWOUDE Finale voetbaltoernooi Renswoude Zondag werd de finale van het voet baltoernooi, uitgaande van de voetbal vereniging Renswoude gehouden. Hier voor moesten nog uitkomen de vier winnaars van vorige week zondag. In de eerste wedstrijd won Scher- penzeel van Hooglanderveen met 4-1. Vervolgens won Unitas met 2-0 van Veenendaal. Uit deze partijen speelden de winnaars Scherpenzeel-Unitas, een aantrekkelijke wedstrijd die de Scher- penzelers met 3-1 wonnen. De verlie zers Hooglanderveen-Veenendaal ein digden met 1-6. Scherpenzeel, onbetwist winnaar van dit tournooi, mocht de wisselbeker ont vangen uit handen van jonker J. K. Taets van Amerongen. Links onder: De oudste deel nemer, dhr. Jan sen (met hoed) op het terras. Rechts onder: Zr. Slachter en J. Bovenschen, kort vóór hun vertrek met de Sabena- helicopter. derne tijd waren ze zeer geinteresseerd hoe het er daarboven wel had uitgezien. Voor onze Rhenense correspondent be tekende deze vlucht de luchtdoop. Wat hij van de omstanders allemaal te horen kreeg vóórdat hij de lucht inging, zul- we maar onvermeld laten. Het zou onze lezers, die eveneens vliegplannen hebben alleen maar kunnen afschrikken om die te verwezenlijken. En al was onze ver slaggever dan ook beslist wel wat rillerig vóór het vertrek, een journalist móg nu eenmaal nergens voor terugdeinzen. Déarom vloog hij mee ENTHOUSIAST Het enthousiasme was overal even groot We spraken met buschauffeur Jan van der Lee, vergrijsd in dienst van de NBM. Het was van hem de zevende keer dat hij meereed. „En altijd met veel plezier gedaan. Ik heb veel Achterbergers in mijn bus," zei Jan „die haal ik daar op. Onderweg vertel ik hen via de bus microfoon wat er allemaal te zien is. Ik heb in de oudjes een uiterst dank baar gezelschap. Je ziet van hun ge zichten dat ze genieten. Voor die rit- De v.v. Scherpenzeel heeft een ne- derlaagtournooi georganiseerd voor de welpen, de adspiranten en de junioren. Zaterdagmiddag werden op Witten berg de eerste serie-wedstrijden ge speeld en wel tegen G.V.V.V. uit Vee nendaal. De welpen van G V.V.V. werden door de Scherpenzeel welpen via een 2-1 overwinning uitgeschakeld. De 2 Scherpenzeel doelpunten werden op fraaie wijze gescoord door Henkie Schoonhoven en Jantje Cozijnsen. De adspiranten van G.V.V.V. deden 't beter. Zij buitten hun grotere kracht uitstekend uit en wonnen verdiend met 7-2. De wedstrijd tussen de junioren was Ondanks de regen, slaagde de fiets- Savoyen en D. van Wieringen 46 strafp., puzzelrit die woensdagavond door leden 4. J. Bergman en A. v. d. Bos 54 strafp., 5. J. Aartsen Sr. en Jr. 61 strafpunten. De poedelprijs was voor de dames Van Harn en Weppelman. De aantrekkelijke prijzen werden na afloop door voorzitter W. van Bruggen uitgereikt. van de Veenendaalse gemeente-pers.- vereniging werd gereden ten volle. Het was een pittige rit met diverse valletjes en het merendeel van de deelnemers fietste hier lustig in. Het regende dan ook dubbel, n.l. ook nog strafpunten. De rit liep door de bebouwde kom van Veenendaal over een afstand van 17 km. en was uitgezet door de heren Blok en Slieker. De uitslag was: 1. mevr. Zaal en mej. Van Manen 38 strafp., 2. de heer en mevr. Van Bruggen 42 strafp., 3. A. van TWEEDE PRIJS VOOR IIOLLANDIA De wandelgroep van de Hollandia-Tri- co Meisjes heeft zaterdagmiddag een fraaie tweede prijs in de wacht gesleept bij de Paleis Soestdijkmars in Soest. Er werd gelopen op de 20 km. senioren. De prijs bestond uit een mooie beker. VOETBAL VOOR ROODE KRUIS Het eerste elftal van Veenendaal speelt a.s. donderdagavond op het ter rein aan de Bergweg een wedstrijd tegen een militair luchtmachtelftal uit Soestduin. De opbrengst is bestemd voor het Rode Kruis. GESLAAGD De heer G. Bakker slaagde te Delft als werktuigkundig ingenieur. Korfbaltournooi sportver. De Valleivogels De sportvereniging De Valleivogels organiseerde ter gelegenheid van het 3e lustrum zaterdagmiddag een korf baltournooi waaraan naast de organi serende vereniging deelnamen, D.W.S. uit Kootwijkerbroek, O.D.I.K. uit Bar- neveld en Swift uit Ede. Het is een uitstekend georganiseerd en in een prettige en sportieve sfeer verlopen tournooi geworden waarbij de vele kijkers hebben kunnen genie ten van aantrekkelijk korfbal Na spannende strijd werd de eerste prijs gewonnen door O.D.I.K. uit Bar- neveld voor D.W.S. uit Kootwijker broek. De uitslagen der gespeelde wedstrij den waren: Valleivogels-O.D.I.K. 1-1; Swift-D.W.S. 2-2; Valleivogels-Swift 0-1; D.W.S.- O D.I.K. 0-4; Valleivogels-D.W.S. 0-3; Swift-O.D.I.K. 0-1. Na afloop werden door de heer Zwa- nink met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. zeer eenzijdig. De gasten wonnen op regelmatige wijze met 7-0. Zaterdag 30 juni wordt de 2e serie wedstrijden gespeeld tegen Barneveld. CONTROLE OP SNELHEID Vanuit een onopvallend aan de kant van de weg staande auto van de Rijks politie werd woensdagmiddag middels radar de maximumsnelheid gecontro leerd van autobestuurders. Zij die zich niet gestoord hadden aan de welbeken de bordjes van maximum snelheid werden enkele honderden meters ver der in de Dorpsstraat bij Plein 1914 door een politieman tot stoppen ge dwongen en gingen onherroepelijk op de bon, met de mededeling „dat zij er wel meer van zouden horen". Tientallen kregen een bonnetje. Het ligt in de bedoeling dergelijke contro les te herhalen, want er zijn nog maar vele chauffeurs die de toegestane max. snelheid aan hun laars lappen. gezonden leek het erop dat de kansen zouden gaan keren. Wat men echter te zien kreeg was een machteloos Veenen daalse ploeg, die met één man meer geen gaatje wist te vinden en niet verder wist te komen dan een aantal onbetekenende schoten. De enkele goedgerichte schoten werden gestopt door een subliem verde digende Flevo-doelman. Het bleef 3-1 tot het einde. De wedstrijd SNA (Den Haag) - Pinguins (Woerden) gaf beter en vele momenten zelfs mooi spel te zien. Er zat vaart in en er werd aan beide zijden handig ge speeld. SNA leek in het begin iets ster ker. Toch had Pinguins met de rust een 2-1 voorsprong en SNA kreeg een mentale klap toen het bij een 3-2 voorsprong van de Woerdenaren een strafworp miste. Eindstand 4-3 voor Pinguins. VZC stond tegenover de wedstrijd te gen SNA om de derde en vierde plaats anders dan tegenover de eerste wedstrijd tegen Flevo en dat bleek al in het begin. Men onderschatte zijn tegenstander niet en ook toen de Hagenaars de leiding na men door een strafworp bleef VZC door vechten. Cel Slotboom, die een opvallend goede partij speelde maakte met een af gemeten en rustig geplaatst boogballetje gelijk. Even later, nadat VZC doelman enkele malen verlossend had ingegrepen, deed Slotboom het met succes op dezelfde ma nier (2-1). VZC ging de tweede helft beduidend sterker in en het was treffend, dat Cel Slotboom met zijn derde boogbal ook het derde en alle Veenendaalse doelpunten voor zijn rekening nam. Van Veenendaalse kant nam de aktivi- teit af. men speelde kennelijk een gewon nen wedstrijd en liet zich met twee doel punten verschalken door SNA (3-3). Toch werd het nog een Veenendaalse overwinning door strafworpen, die de be slissing moesten brengen. Het was in feite de Nijkerkse keeper, die zorgde dat de grote Ritmeesterbeker voor een jaar naar Nijkerk verhuisde. Zijn uitstekende werk gaf de veldspelers vertrouwen en zij scoorden driemaal. De Flevo-doelman wist de stand voor zijn club tot het eind blank te houden (3-0). De Ritmeesterbeker en de overige prij zen werden op het paviljoen door burge meester Hazenberg uitgereikt. V.Z.C. AAN VERLIEZENDE HAND Het gaat de Veenendaalse Zwemclub nog niet zo best in de waterpolocompeti- tie. In de afgelopen week verloor VZC 1 te Nijmegen van NZC met 4-1, terwijl VZC 2 het onderspit moest delven tegen AZPC 3 te Amersfoort. Het praktisch geheel nieuwe adspiran- tenzevental heeft het erg moeilijk in de competitie; zij verloren met 11-0 van Fo rellen. WATERPOLO IN KOMENDE DAGEN: De VZC-dames spelen hedenavond te gen Flevo (Nijkerk) in „Bergbad" om kwart voor acht. Daarna komen de re serve-heren in het Bergbadwater tegen Polar Bears uit Ede. Donderdag gaan de dames naar Barne veld, terwijl de adspiranten vrijdagavond in Doorn tegen Woestduin spelen. EDERVEEN VERBETERINGEN AAN INTERIEUR VAN SCHOOL MET DEN BIJBEL Bij het gemeentebestuur van Ede is een aanvrage binnengekomen vanwege het bestuur van de vereniging tot stich ting en instandhouding van Scholen met de Bijbel te Ederveen om medewerking voor het aanbrengen van een aantal voor zieningen aan het schoolgebouw aan de Schras. B. en W. stellen de Raad voor de aanvrage in te willigen. Het betreft de volgende voorzieningen: Het maken van een leermiddelenberg plaats; aanschaffen van bordstellingen en van leermiddelenkasten; maken van nieuwe ramen en het verlagen van de plafonds; aanbrengen van goten; aan brengen van naadloze dekvloeren; maken van handwasbakken in de lokalen en de hoofdenkamer; en aanschaffen van twee sets voor twee lokalen. GRONDAANKOOP VOOR RECONSTRUCTIE HOOFDWEG Ten behoeve van de a.s. reconstructie van de Hoofdweg te Ederveen dient de gemeente Ede de beschikking te krijgen over plm. 3704 vierkante meter grond, in eigendom toebehorend aan de heer C. J. M. v. d. Meene te De Klomp. De eigenaar is bereid bedoelde grond te verkopen aan de gemeente voor een koopsom van 7408,in totaal onder meer onder de voorwaarde dat de uit deze verkoop voortvloeiende belastig- schade door de gemeente wordt vergoed. De belastingschade wordt door de in specteur der belastingen op nihil geraamd aldus B. en W. tot de Raad van Ede. Zij stellen dus voor tot de aankoop te be sluiten. Het eerste zevental van Poseidon heeft zaterdagavond in het gemeente lijk zwembad een competitiewedstrijd gespeeld tegen Brandenburg 4 uit Bilt- hoven. Het is een aantrekkelijke en op be hoorlijk peil staande wedstrijd gewor den welke door Poseidon onverdiend met 1-0 werd verloren. Jammer was het dat dit ene doel punt ontstond uit een fout van de voortreffelijk kepende doelman van de gastheren. De gastheren hebben zelf overigens vele kansen gehad doelpunten te ma ken, doch men wilde het veelal te mooi doen of de bal in het doel zwemmen cn hierdoor gingen vele kansen ver- loreri. Na de hierboven vermelde treffer hebben de gastheren verwoed getracht om nog een gelijkspel uit het water te slepen, de goalie der gasten gaf echter geen krimp en wist zijn doel op prach tige wijze schoon te houden. Met 0-1 kwam het einde van deze wedstrijd waarin de gastheren mede door eigen schuld minder kregen dan hun toekwam. xxx Het 2e herenzevental van Poseidon heeft zaterdagavond een 3-1 nederlaag geleden tegen Zon en Water 2 uit Er- melo. Voor de gastheren was het jammer dat men het grootste gedeelte van de wedstrijd slechts 6 man in het water had. De gasten hebben hun nummerieke meerderheid uitstekend uitgebuit en hun overwinning was dan ook volko men verdiend. In de Sowjet-Unie groeien twee soorten berkenbomen wier hout harder is dan ijzer.

De Vallei | 1962 | | pagina 3