Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Zaterdag start grote zomerse uitverkoop Publiek wordt getrokken met grote prijzenslag! Agenda Ook leven Buitenlandse jongelui bezoeken Zuid-Oost-Utrecht Vliegtuig dat vleugels uitslaat „De Eendracht" gaat zich beraden over uitblijven winstuitkering Textielindustrie Hollanders hebben meer temperament Koopcentrum Veenendaal 36e jaargang WOENSDAG 11 JULI 1962 Nr. 55 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scberpenzeel Werkelijkheid Vroeger Nieuws uit de omgeving Moderne wet 12 EENGEZINSHUIZEN AAN NIJVERHEIDSLAAN UIT HET POLITIERAPPORT LAATSTE DER MOHIKANEN EDERVEEN Plannen voor speeltuin in nieuwbouwwijk IN HET Wat nu weer AMERONGEN MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzcn op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent ZATERDAG 14 JULI 's morgens om precies 9 uur gaat de zomer-uitverkoop 1962 officieel van start. In alle winkelbedrijven, hoofdzakelijk op het ge bied van textiel, schoeisel en meubelen, is men al druk aan het werk om de meest aantrekkelijke koopjes als het ware onder de neus van het ko pend publiek te houden. De etaleurs zien hun bed bijna niet en zijn van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de weer met de prijskaartjes. Eerst zetten ze er zorgvuldig een prijs op, halen er ver volgens een forse streep doorheen en poten er dan de nieuwe en natuurlijk veel lagere prijs onder. De aandacht van het publiek moet nu een maal getrokken worden - hoe meer kijkers, des te meer kopers, want welke vrouw (en ook man nen kan de verleiding weerstaan Niet één toch! Ze betreden min of meer met een vast omlijnd plan het strijdperk van de uitverkoop, maar als ze eenmaal middenin het strijdgewoel zitten, dan vinden ze altijd méér als ze aanvanke lijk dachten in te kopen Gelukkig maar dat deze eigenschap pen aanwezig zijn, want tenslotte moet de middenstand ook leven. Overigens zijn er altijd weer „zwart kijkers" wat die uitverkoop betreft. Ze vinden al die mensen die hun voor raad via de uitverkoop aanvullen, een soort beklagenswaardige figuren. Sterker gezegd: alles wat in de uit verkoop terecht komt, brengen zij onder één noemer: rommel! Maar zo is het niet helemaal. Toe gegeven, de px-aktijk heeft geleerd dat er zakenmensen zijn die van de uit verkoop-periode misbruik maken. Zij speculeren op de onwetendheid en de verhoogde kooplust van het publiek en brengen dan artikelen aan de man, die zonder meer van inferieure kwaliteit zijn. De bonafide zakenman zal zich hier voor echter wel hoeden. Men kan wel denken dat het grote publiek onwetend is en zo maar koopt wat hun voor gelegd wordt, doch KWALITEIT is altijd nog één van de beste peilers waarop een zaak gebouwd wordt. De werkelijke doelstelling van deze twee jaarlijkse verkoopperiodes, wordt veel duidelijker als men het woord „op ruiming" gebruikt. Immers alle zaken, die belang heb ben bij de uitverkoop - met als hoofd- branches textiel, schoenen en meube len - voeren artikelen die sterk aan de mode onderhevig zijn. De winkelier moet dus gelegenheid hebben zijn „ver ouderde" voorraad kwijt te raken. Dat bij deze wijze van uitverkopen de kwaliteit volstrekt niet in het ge ding is, behoeft geen nadere uitleg. De koopjes kunnen hoogstens niet modern meer zijn, doch kwalitatief mankeert daar niets aan. Zoals gezegd, de winkelier moet kun nen opruimen. Vroeger ging dit er overigens heel anders naar toe, dan tegenwoordig. Er was geen enkele vaste lijn in. De ene zakenman begon in janu ari op te ruimen, de ander midden in de zomer, kortom men was hier in volkomen vrij. Het bedrijfsleven zelf heeft toen in gezien, dat dit niet langer kon. Men concurreerde op leven en dood en som mige uitverkopen duurden wel een half jaar In 1935 greep de overheid in. De ge hele materie werd wettelijk geregeld, waarbij wel degelijk onderscheid ge maakt werd tussen „opruiming" en „uitverkoop". Van „uitverkoop" was alleen sprake wanneer een zaak opge heven werd en de aanwezige voorraad uitverkocht werd. DOORN: Teneinde in geval van nood de bevolking niet geheel van drinkwater verstoken te laten en tevens om over een reserve en aanvulling van bluswa ter bij brand te beschikken, is men thans in Doorn bezig een aantal brand putten te slaan. WAGENINGEN: Van 10 juli tot 5 au gustus wordt in de aula van de Land bouwhogeschool het 10e Internationale Centrum gehouden. Een vijfentwintig tal sprekers(sters) zullen het woord voeren over diverse landbouwweten- schappelijke onderwerpen. Onder hen zijn een aantal buitenlandse gastrefe- renten. BARNEVELD: De oud-Barnevelder Tony Burgering die thans in Rotterdam woont, heeft een drietal van zijn non- figuratieve werken geëxposeerd op een tentoonstelling in het AMVJ-gebouw te Rotterdam. Binnenkort vertrekt hij met zijn vrouw naar Spanje om aan de Costa Brava zuidelijke impressies op te doen. ZEIST: De „Sprekershoek" in Zeist is er weer. Elke vrijdagavond vanaf half acht is er voor iedereen de gelegenheid om een der daar geplaatste kisten te be stijgen en vrij te spreken over ieder onderwerp dat men wenst aan te snij den. Iedereen kan er ongevraagd het woord nemen. Het meest belangrijke element was dat de winkeliers zich nu te houden hadden aan door de overheid vastge stelde periodes. Vóór en na die bepaal de periodes was het ten strengste ver boden opruiming te houden, mits bij liquidatie maar dan was er dus sprake van uitverkoop. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL In de loop der jaren begon deze wet ouderdoms verschijnselen te krijgen. Knappe koppen doken er in met als resultaat een moderne versie: de Uit- verkopenwet 1956. Naast tal van andere artikelen staat daarin te lezen dat de H.H. winkeliers tweemaal per jaar mogen uitverkopen of opruimen, net zoals ze dat zelf wil len noemen. Eén zo'n periode omvat 19 werkdagen en ze beginnen resp. op Een tiental jongelui van om en nabij de 18 jaar, afkomstig uit Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken, Zwitserland en België, brengen momenteel een bezoek aan zuid-oost-utrecht. Ze zgn hier een week te gast bg de Rotary Club Veenendaal en zgn maandagavond officieel verwelkomd in hotel De Korenbeurs. Vandaag brengen de jongens en meisjes een bezoek aan de Zuiderzeepolders, terwijl voor morgen een uitstapje naar het Openluchtmuseum in Arnhem op het programma staat. De vrijdag wordt voornamelijk besteed met een excursie aan diverse Veenendaalse be drijven. Volgende week maandagmorgen vertrekken de gasten weer naar Middelburg, waar ze dan weer een week te gast zullen zgn bg de Rotary Club Middelburg. De jongens en meisjes, meest scholieren van middelbare scholen, hebben deze bui tenlandse trip van drie weken te danken aan de zgn. „croisiere" die men bij de Internationale Rotary Club kent. Het is bedoeld als een soort verbroedering van jonge Europeanen, speciaal met het oog op een toekomstig Europa. Het zijn allemaal zoons of dochters van Rotary Club-leden, zodat het in feite een onderlinge jeugduitwisseling is. De eerste week hebben zij doorgebracht bij de R.C. Alphen aan de Rijn, terwijl deze week de pas vorig jaar opgerichte R.C. Veenendaal als gastheer optreedt. MEETING Maandagmorgen arriveerde het groepje met vele nationaliteiten in Veenendaal, waar zij allereerst kennis maakten met hun leeftijdsgenoten uit Veenendaal en Rhenen, uiteraard ook zoons en dochters Inmiddels heeft de aanbesteding reeds plaatsgevonden van de bouw van 12 een gezinshuizen aan de Nijverheidslaan, woningwetwoningen met een capaciteit van zes personen per huis. Alle kosten in aanmerking genomen komt de huur op 15,45 per week. Het is de bedoeling, dat de bouw wordt opgedragen aan de laagste inschrijver, de heer K. G. van den Berg te Veenendaal voor 142.720,Hoogste was de fa. Kos te Huizen voor 189.000, van R.C.-leden, waar zij tevens gehuis vest zijn. 's Avonds stond een „informal wel come meeting" in Hotel De Korenbeurs op het programma. Hoewel het taai-pro bleem af en toe parten speelde de meeste jongelui spraken toch wel Engels of Duits ontstond er al spoedig een geanimeerd gesprek, waarbij tal van er varingen werden uitgewisseld. EXCURSIES Gisterenmorgen bezochten de Hollandse en buitenlandse jongelui gezamenlijk de Panoramamolen in Rhenen, waar gerui me tijd van het prachtige uitzicht geno ten werd. De middaguren werden besteed aan de stad Arnhem waar het Kröller-Möller museum en de St. Eusebius kerk werden bezocht. Tussen de industrie-excursies door, wordt hen vrijdagmiddag een lunch aan geboden in hotel De Korenbeurs, waar na enkele films zullen worden vertoond. Met een party in ,,'t Kalkoentje" in Rhenen wordt het officiële programma besloten. Foto: Op uitnodiging van de R.C. Veenen daal brengt deze week een groep buiten landse jongelui een bezoek aan zuid-oost utrecht. Hier ziet men ze, met hun Hol landse kollega's op de omloop van de Panoramamolen in Rhenen. 15 januari en 15 juli. Ingeval deze data op een zondag vallen (zoals nu) dan mag een dag eerder begonnen worden De wet regelt nog meer: de winke liers mogen vóór die vastgestelde data geen „verkapte" opruiming gaan hou den. Voor deze overtreding werden on langs in Veenendaal diverse processen- verbaal opgemaakt. Wat weer wel toe gestaan is (net als bij alle andere wet ten is ook dit een moeilijke materie) is dat een zgn. voorverkoop gehouden wordt, mits dit niet in het openbaar geschiedt. M.a.w. een winkelier mag wel via een circulaire aan zijn klanten meedelen dat hij een voorverkoop houdt, maar dan moet dat weer geschieden in een tijdsruimte van 6 werkdagen, onmiddellijk vooraf gaande aan de algemene verkoop datum. Men ziet,aan zo'n uitverkoop zit nog heel wat vast. Vanzelfsprekend be hoeft het publiek zich hierover niet be zorgd te maken - dat is een zaak voor de middenstand. Het publiek wenst alleen maar een duidelijke presentatie van de koopjes en geen bedrog of misleidende verkoop-methoden. En ook daar zullen de uitverkopende middenstanders on getwijfeld voor zorgen! Hooglopende ruzie kregen de buren V. en H. aan de Middellaan zondagmid dag met elkaar. Het liep zelfs zo hoog, dat het in een handgemeen uitdraaide. De voor alle zekerheid opgeroepen po litie nam de heethoofden mee naar het bureau, waar met de politie als scheids rechter de zaak werd uitgepraat. De bu ren beloofden elkaar en de politie beter schap en daarmee was de zaak afgedaan. Op rijksweg 12 wilde de heer J uit Tiel zondagavond keren. Hij kwam n.l. te laat tot ontdekking dat hij van Veenen daal naar Utrecht moest en niet naar Arnhem, welke richting hij was ingesla gen. De verboden manoeuvre leverde een botsing op met de auto van mej. S. uit Bloemendaal. Geen persoonlijke ongeluk ken, maar wel behoorlijke schade aan beide auto's. Op de Wageningselaan week de heer M. uit Rhenen zondagmiddag met zijn brom mer teveel naar links uit. Het gevolg was dat hij werd aangereden door de auto van de heer J. uit Veenendaal. Bei de voertuigen hadden schade. GESLAAGD Onze plaatsgenote, mej. N. Piso, Lin- denlaan 10, slaagde te Schevéningen voor het examen heilgymnastiek en massage. VETERANENVOETBAL 1962 De 2e wedstrijd van vrijdag 13 juli: Me rino's - VRC wordt verschoven (ver vroegd) naar woensdag heden 11 juli, 19 uur, NSVS terrein. NNP De Nederlandse luchtmacht krggt dit jaar de beschikking over de super snelle Starfighter, een Amerikaanse straaljager, die nog niet zo lang geleden werd aangeduid als „de laatste der Mohikanen", Verwacht werd, dat tegen het tgdstip dat de Sarfigher zou zgn verouderd, geleide projecielen de gevechtstaken van mi litaire vliegtuigen geheel zouden kunnen overnemen. Aan een harde, maar ook ro mantische periode in de luchtvaart zou dan een absoluut einde zijn gekomen. Kort geleden veranderden echter militaire deskundigen hun inzichten. Men werd het er over eens, dat nog een nieuwe generatie straaljagers zou ontstaan: stamvader zou het vliegtuig zgn, dat loodrecht kan starten en landen, maar toch sneller dan het geluid kan vliegen. In samenwerking met een Amerikaanse vliegtuigfabriek (voor de statistici: Republic) werkt Fokker op het ogenblik hard aan het ontwerp voor zo'n bgzonder jachtvliegtuig. Het schijnt, dat de Amerikaans-Nederlandse plannen op Nato-niveau een uitstekende kans maken. In verband met het uitblijven van de beslissing van het College van Rijksbemiddelaars, omtrent een uitkering van 3°/o uit de winst aan werknemers in de textiel industrie, belegt de A.B.T.K. „De Eendracht" zaterdagmorgen in hotel „De Korenbeurs" een kader vergadering voor Veenendaal en omgeving. De landelijke secretaris de heer W. Koevoet, zal dc huidige situatie onder de loupe nemen, terwijl de heer H. W. Hannink een nadere toelichting zal geven over de Veenendaalse bedrijven. Zoals bekend lotit in de textielindus trie de wens om nog vóór de komende vakantie een uitkering van 3% uit de winst te verkrijgen, in overeenstemming met de bepaling in de nieuwe C.A.O. Eind februari van dit jaar is dit ver zoek al aan het College van Rijksbemid delaars gedaan, doch tot op heden is nog geen uitsluitsel gegeven. Toen er moeilijkheden dreigden is door de Fabrikantenvereniging Veenendaal aan de Vakraad voor de Textielindustrie het verzoek gedaan om, als een soort com pensatie, de 4vakantietoeslag ineens te mogen uitbetalen. Dit is echter door de Vakraad afgewezen. Aangezien volgende week de vakanties beginnen en er nog steeds geen antwoord van het College is ontvangen, heeft „De Eendracht" besloten haar kader bijeen te roepen om zich over de huidige si tuatie te beraden. Ook de landelijke pers i§ uitgenodigd deze bijeenkomst bij te wonen. Teneinde tegemoet te komen aan de behoefte die er b(j de Ederveense jeugd bestaat zich te vermaken ln hun vrije tijd zijn er thans reeële plannen gevormd om een speeltuin in te richten op een stuk grond tussen Hootsenplein en Nieuweweg dat eigendom is van de ge meente. De autoriteiten verklaarden zich ak koord met dit plan en wilden de grond voor dit doel afstaan. De speeltuin is be doeld voor de schoolgaande jeugd en de kleuters en zal atributen bevatten als een rolschaatsbaantje, zandbak e.d. Het ligt in de bedoeling om te pogen dit werk te gelijk te doen uitvoeren met de recon structie van Nieuweweg en Hoofdweg waaraan volgende maand zal worden be gonnen. SEPPO SORO (17) UIT FINLAND: „Yes, I speak English", zei de 17-jarige Finse scholier SEPPO SORO toen we hem gistermorgen in het knusse restaurant „De Panorama molen" vroegen eens iets te vertellen over zijn bezoek aan ons land. Hij was direct bereid om een rustig hoekje op te zoeken, waar hij zich, blijkbaar vermoeid van het trappen-lopen, voldaan in een stoel liet zakken. „Ik ben wel eens in de andere Skandinavische landen geweest, maar het is de eerste keer dat ik in Holland ben", vertelde hij. Zondagavond was hij per trein in Amsterdam aangekomen, samen met nog een Fins meisje. „Ik ben nu al zes jaar op de Highschool en over twee jaar hoop ik naar de universiteit te gaan. Ja mijn vader is medicus en lid van de Rotary Club - zodoende zit ik nu hier Hoe hij Holland dan wel vond? „Vlak hè in Finland zijn veel meer meren en bossen. Hier in Rhenen lijkt het veel meer op Finland", zegt hij lachend. Wat hem ook direct opviel was dat er in onze grote steden nog zoveel fietsers zijn. „Bij ons gaan de kinderen op het platte- ladn nog met de fiets naar school, maar verder zie je er niet veel meer". Over de Nederlanders in het algemeen was hij bijzonder goed te spreken. „De mensen hier hebben veel meer temperament en ze zijn ook bijzonder aardig en vriendelijk." Wat hij wél mist - zijn sauna-baden. Minstens éénmaal per week maken ze daar in Finland gebruik van en dat was eigenlijk het enige wat hij een nadeel van zijn „trip" vond. Over de vakanties raakte hij bijna niet uitgepraat. „Ze hebben het me hier alles verteld, maar dan is het in Finland beter. Weet u hoeveel vakantie wij hebben? Nou om te beginnen drie maanden zomer vakantie, dan 3lh week met de Kerst, vijf dagen met de Pinksteren en we krijgen ook nog een week vrij om te skiën. Wat ik met al die vrije tijd doe? Voordat ik hier naar toe kwam heb ik op een houtfabriek ge werkt, en als ik volgende week terug kom, dan ga ik nog een maandje op een boerderij werken. Met dat geld kan ik mooi mijn hobby's be talen!" Voordat hij weg ging keek hij nog eens over de Rhenense daken. „Very interesting to see zei hij nogmaals en nam toen met een stevige handdruk afscheid. 0 wordt iedere DINSDAGMOR GEN en ZATERDAGS de ge hele dag een interessante wa renmarkt gehouden in het cen trum van het dorp. 0 zijn de winkels op WOENS DAGMIDDAG na 13.00 uur ge sloten. 0 en trekt de koopavond op VRIJ DAG tot 21.00 uur altijd weer grote belangstelling. Zal dit toestel dan definitief het laat ste bemande (gevechts)-vliegtuig zijn? Velen zeggen nog ja, maar de Amerika nen beginnen al weer te twijfelen. Nu gaat het hier in feite niet over de vraag of bemande vliegtuigen geheel zullen verdwijnen. Daar is voorlopig nog geen sprake van. Bemande vliegtuigen zullen altijd nodig blijven voor patrouillevluch- ten. In het werkelijke gevecht zal echter op den duur het geleide projectiel de doorslag geven. Wat maakt de Amerika nen zo zeker, dat zelfs dit stadium nog wel een tijdje op zich zal laten wachten? Het is een merkwaardige creatie van hun aerodynamicus, John Stack, verbon den aan het Langley Research Centrum van het Amerikaanse bureau voor lucht en ruimtevaart (NASA). Stack heeft een idee uitgewerkt, dat grote voordelen schijnt te bieden voor de miliaire lucht vaart. Hij loste het probleem op van de vol komen tegenstrijdige eisen, die de laatste jaren aan vleugels van gevechtstoestel len worden gesteld. De vleugels moeten lang, dik en recht zijn om lage start- en landingsnelheden mogelijk te maken. Ze moeten echter ook klein, zo dun als scheermesjes (Starfighter) en eventueel schuin afgepunt zijn om zeer hoge snel heden mogelijk te maken. Deze tegen strijdigheid zou op den duur tot het ein de van de bemande vliegtuigen moeten leiden. Men zou wel krachtiger straal motoren kunnen ontwikkelen voor zeer hoge snelheden, maar niet het bijbeho rende toestel, dat voldoende wendbaar is. Stack is nu met het ei van Columbus gekomen: een vliegtuig, dat de vorm van de vleugels kan veranderen al naar ge lang het langzaam, snel of supersonisch moet vliegen. Wie wel eens een valk heeft zien vlie gen kan zich ongeveer voorstellen hoe het vliegtuig van John Stack eruit ziet. Als een valk wegvliegt, spreidt de vo gel de vleugels wijd uit. Speurt hij naar een prooi, zwevend op de wind, dan staan zijn vleugels wat in V-stelling. Heeft hij zijn prooi gevonden dan duikt hij er op af, dan vouwt hij de vleugels dicht te gen het lijf om de luchtweerstand zoveel mogelijk te verminderen. De Amerikaan se Aerodynamicus schijnt de vliegge- woonte van de valk goed te hebben be studeerd. In onze technische hoogcon junctuur is de natuur nog altijd een on overtroffen leermeester. Stacks vliegtuig heeft merkwaardig ge construeerde vleugels, die in feite uit twee delen bestaan. De helft, die hecht en onbeweeglijk aan de romp is gemon teerd, is vrij breed en heeft de neiging een hoek te vormen ten opzichte van de vliegrichting. Juist waar die hoek ster ker wordt begint het „mobiele" stuk van de vleugel. Dit deel is zo gemonteerd, dat het bewogen kan worden ten opzichte van het vaste vleugeldeel, zodat het als het ware langs de romp kan worden op gevouwen. De twee krachtige straalmo toren van Stacks toestel zijn direct bij de romp in het vaste gedeelte van de vleu gels gemonteerd. Militaire deskundigen op het Ameri kaanse Pentagon zijn geestdriftig over het project van de Nasa-technicus. Het opent voldoende perspectieven voor de toekomst. Een getrouwe copy van het vliegtuig, zoals het later zal moeten, worden gebouwd, is al verscheidene ma len in de windtunnel getest. Met hoopge vende resultaten. Gebleken is, dat een vliegtuig gebouwd naar Stacks ontwerp, later (zo rond 1965) met geheel gestrekte vleugels zal kunnen opstijgen vanaf zeer kleine vliegveldjes om dan met achter waarts gevouwen vleugels met superso nische snelheden men verwacht drie maal de geluidssnelheid aan te val len. Met slecht gedeeltelijk gevouwen vleugels moet het zeer lang met betrek kelijk lage snelheden, dus met weinig brandstofverbruik, kunnen patrouilleren. Dit alles dank zij Stacks ei van Columbus. ■8- Er is uitgerekend dat er vorig jaar uit de rivier de Maas niet minder dan 8.036.800 ton grint is gehaald. ■8- Prins Reinier van Monaco heeft in Rome een villa aangekocht van ruim drie miljoen gulden. ■8- In een Deense rechtzaal is een hond verwijderd omdat het dier nog geen 18 jaar was. -8- Vorig jaar werden in W-Duitsland op bevel van rechtbanken 78.000 rijbewij zen ingetrokken. -8- Een 32-jarige Italiaanse schone met een gewicht van 208 kilo heeft de 12e internationale wedstrijd voor dikke mensen gewonnen. „STADSVERFRAAIING" Dat woord staat met grote witte letters op de muur van de bouwvallige woningen en gebouw aan de Vismarkt in Rhenen gekalkt. Hoewel de daad op zichzelf laakbaar is, zal iedereen die de situatie ter plaatse opneemt, het kunnen begrijpen. Het oude gemeentehuis en enkele oude woningen (zie foto) staan al ettelijke jaren leeg. Het vormt een schril contrast met de overige huizen rond de Markt met hun frisse rode daken en heldere muren. Er zijn wel plannen om deze ruïne, die vele Rhenenaren en touristen een doorn in het oog is, te laten verdwijnen. In de raad is vroeger al eens gesproken om in het oude gemeentehuis het museum onder te brengen, doch dit schijnt geen doorgang gevonden te hebben. Er gaan ook geruchten dat er een onderkomen voor de Dienst Gemeentewerken van gemaakt zal worden. Alleen jammer dat alles zo lang moet duren, want een sieraad voor de Grebbestad is het geenszins! UITSTAPJE BEJAARDENSOCIETEIT De bejaarden die iedere woensdag middag de soos bezoeken maakten ijdagmiddag en avond een mooie tocht per autobus. Allereerst ging men langs onbekende binnenwegen naar de Postbank, om daar van het vermaarde uitzicht te genieten en de van het zit ten stram geworden ledematen te strekken. Vervolgens werd Nijmegen bezichtigd en ging men via de prach tige omgeving van Groesbeek naar 's- Hertogenbosch. Na een rondrit door de Betuwe ar riveerde het montere gezelschap 's avonds om half negen in „Het Berg huis". Hier werd nog een uurtje ge zellig gebabbeld en nagekaard over al les wat deze middag had geboden, waarna men verkwikt en voldaan naar huis keerde. Voor bejaarden die dit nog niet mochten weten: elke woens dagmiddag om 2 uur komt men bij een in het zaaltje achter Lievendaal. REE AANGEREDEN Op de Dwarsweg in Overberg werd in de afgelopen week door een auto een ree aangereden. De bestuurder vond het echter niet nodig om te stop pen en reed door. De ree werd bij deze aanrijding gedood, terwijl bij nader on derzoek bleek dat ook de auto flink beschadigd was. VEENENDAAL Woensdag: Raadsvergadering in hotel De Korenbeurs 7.30 uur. Zaterdag: Kaderverg. van „De Eendracht" in De Korenbeurs 11.00 uur. ELST Woensdag: Autotocht bejaarden. 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid 0 VERZEKERINGEN 0 HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1962 | | pagina 1