I PAUK ZMMArtoU XP» Interessant voetbalweekend in Veenendaal DOVO - UW CORRESPONDENTEN Afscheidswoord aan scheidende Veenendaalse raadsleden PASFOTO'S 1 Gunnar Myrdal constateert dat de positie van de Amerikaanse neger snel verbetert Burgerlijke stand KERKDIENSTEN O NIEUWSBLAD „DE VALLEI" SPORTPROGRAMMA Gevonden en verloren DINSDAGKOOPJES SOEPKOP BOEKENREK KAPSTOK AMERONGEN ZONDAGDIENST Nieuwsblad „DE VALLEI Ingekomen en vertrokken Burgemeester Hazenberg sprak MARKTBERICHTEN V. A. B. KIRPESTEIN 9 CITY-MOTORS-EDE Uitgebreide gegevens Elkes keer, zee Bram, as dur een raadsvergadering is gaan dur kappetale somme de gemeentepot uit. Ik vraag mijn eige wel es af, waar dat allemaal weer vandaan mot komme. Ja Bram, da's een kunsie waarveur je in de gemeentepolletiek mot zitte. Mar we motte ons, net as Bram, niet op de zaak verkijke. We leeve in een be hoorlijke plaats, geen boeredurpie meer, en daar gaat heel wat om staan. Een ge meente die z'n eige naar alleskante uit- warkt staat altijd veur perbleeme waar er geld een heele groote rol in speult. We kenne nou wel zegge: is het wel nodig om hoope vereeniginge mar mit geld te ondersteune en dan dur bij denke: daar zou effies wat op te bezuinige zijn, mar daar zijn we dur niet mee. 't Zijn allemaal vraagstukke van deuze tijd. Alleenig zelle deuze vraagstukke terdeege bekeeke motte wurde. Dur zijn vereeniginge, die et naar mijn smaak een tikkie te gurtig maake mit vrage. Kijk, ik zie de vereeniging in de eerste plaats zoo. En wie et daar niet mee eens is ken me dat gerust berichten. Ik staai altijd oope veur kretiek. Mar ik zie et zoo. In een vereeniging wurdt iets gedaan waar de minse plezier in hebbe. Ten minste in een ontspanningsvereeniging. Late we mekaar goed begrijpe. Al die leeje van die vereeniging motte veur dat speciale plezier wat over heb be. Soms veul over hebbe. Ok et bestuur. Meededeelinge as: et bestuur werkt dur hard veur, daar wor ik niet koud of warm van. Ze doen et veur dur eige ple zier, anderst motte ze dur mee ophouwe. Mar waar et omdreeit is in feite dit: Hoope vereenigingsminse denke teuges- woordig asdat ze ik weet niet wat ver richte in et algemeen belang. En daarom meene ze ok es een graantjie uit de geldkast van de gemeente te kenne mee- pikke. Netuurlik, een goeie vereeniging warkt veur et nut van et algemeen, mar ok veur een speciale groep. De leeje van die vereeniging, die nou juust die en die spurt of die en die liefhebberij gekooze hebbe. Ik heb et al gezid: ik praat niet over vereeniginge di eok tijd en geld besteede an andere persoone dan dur eige leeje. Dat vin ik wat anderst. Mar in dit geval: zuiver vereeniginge die wat klaarmake veur dur eige leeje. De besture van zukke vereeniginge motte naar mijn smaak toch wel effies verstandig vergadere veurdat ze dur besluite de openbaarheid in slingere. Laat ik man en peerd noeme. Of lie ver gezeid: man en duif. Dur is een vereeniging van duivesporters in et Veen en die vereeniging is mijn heel best. Et zelle wel merakels beste minse zijn, want duivehouwers zijn over et algemeen gien ruziezeukers. Rustige, bedaarde minse. Die an een rustige en bedaarde spurt doen. Ik mag ze heel greeg. Dat zij veuropgesteld om alle mis verstand te veurkomme. Mar nou heb ik geleeze, dat deuze vereeniging in geld nood zit. Verveelend veur ze, krasser ge zeid: beroerd. En ze viere nog wel durlui veertig-jarig bestaan. En nou hadde ze de zaak zoo greeg veur mekander. Be- grijpelik. Mar ze komme ruim tweeduu- zend pop tekurt. En dat vroege ze an de gemeente. As subsidie veur één keertjie. Wat ik nou niet begrijpe kan, dat is, dat die duivehouwers niet gesnapt hebbe dat de gemeente zooiets niet ken doen. Wie hebbe dur belang bij? De vijfen veertig leeje van de club. Dat zou een bedraggie van ruim veertig guide per lid beteekene. Wel aardig om te geeve an een vereeniging die ok veertig jaar in de lucht is, mar zooiets ken volges mijn ge woonweg niet. In vin et mooi dat de min se dur eige erges mee beezig houwe, mar dur zit gien algemeen belang in. Wie ge niet dur verders van mee? Een buite staander heb an een vliegende koppel duive niet veul om z'n eige te ontspanne. Nee, zoo'n vereeniging is niet gelijk te stelle mit bevurbeld een meziekkurps. Daar ken de massa van meesnoepe. Da's een veul algemeener belang. Daarom zou ik et zoo verstandig vin- de, as alle vereenigingsbestuure es bij dur eige nagonge wat ze in et algemeen belang uitvoere, veurdat ze een pikkie uit de gemeentekast op touw zette. Da's in et algemeen belang. Wout Blauwkous. Het laatste weekend voor de vakantievreugde wordt in Veenendaal gebruikt om nog eens een goed gekruid voetbalgerecht aan de liefhebbers van deze sport voor te schotelen. Hedenavond om zeven uur wordt het Veteranentournooi besloten op het D.O.V.O. terrein met de wedstrijd N.S.V.S. tegen K.V.S.W. De Neveda-ploeg Is praktisch zeker van de eerste plaats want men heeft aan een gelijk spel reeds vol doende. Na afloop zullen de prijzen worden uitgereikt. Er z\jn drie prijzen en een extra-prijs voor de sportiefste vereniging. Zaterdagmiddag om vier uur speelt het eerste elftal van GVVV aan de Buurt- laan tegen een elftal samengesteld uit spelers van drie Veenendaalse afdelings clubs, t.w. SVP, Kulan en NSVS. De spe lers van Merino's zijn verhinderd omdat zij hun jaarlijkse wedstrijden in de an dere wolstad Tilburg moeten spelen. De baten van de wedstrijd aan de Buurt- VEENENDAAL Gevonden: rood lederen damesporte- monnaie met inhoud; bruine regen broek; parkiet; zakje badgoed, hand doek, zeep en onderjurk; rozenkrans; damesschortje, inh. een zakdoekje met bankbiljet; schroevendraaier; gele kin- derportemonnaie met inh.; witte plas tic portemonnaie met naam; wit-zwar- te das; wit rechterkinderschoentje; groot varken; vierkant dameshorloge, goud of doublé met dito bandje; grijs colbert; wit kinderschoentje; jongens jasje; damessjaal; wollen hoofddoek, wit met rode bloemen; babypopje; tas met gereedschap; gouden ring met in scriptie „Henk l-8-'57"; rechthoekig herenpolshorloge; vuilnisemmer; grijze regenjas; herenhorloge; beige etui met zonnebril. Verloren: wit rechter kinderschoen- tje; bruine dames portemonnaie met inhoud; beige meisjes portemonnaie met inhoud; bruine regenbroek met groene verweerde plekken; wit kinder- portemonnaie met inhoud; hengelacte; gele autoped; grijs-witte dames porte monnaie met inhoud; wit-geel geblokte meisjesjasje; bruin lederen portemon naie met inhoud; grijze rijwieltas, inh. regenbroek, busje benzine en enkele steeksleutels; gouden sierspeld met roodbruine steen; meisjesringetje (Zeeuws knopje); bruin lederen dames- portemonnaie met inhoud; bruine lin ker herensandaal; bruine akte tas; bruine aktetas met aantekenboekje en aangetekende stukken; bankbiljet; he renpolshorloge met bruin lederen band je; bankbiljet van 100,ring met 4 sleutels; vierkant doublé dameshor- log, met zwart bandje; zwarte porte monnaie met inh.; wit linker kinder schoentje; beige damesportemonnaie met inhoud; vierkant doublé dames horloge met zwart bandje; beige he- renportemonnaie met inhoud; zilveren bedelarmband je; broche (ronde edel- weis); witte plastic damestas inh. zak bijbeltje; witte portemonnaie en een sigarendoos je met ongeveer 50, teddybeer; 5 sleutels; abonnement van de N.B.M.; bruin draion damesvest; grijs-wit-gele parapluhoes. ELST Bij de rijkspolitie te Eist zijn als ge vonden aangegeven: een autowiel met band en een geel regenkapje. Verloren: boodschappentas met scheer- apparaat, een dubbele tas met wasgoed en wit kinderschoentje. AMERONGEN Verloren: een tas met inhoud. RENSWOUDE Verloren: 1 bruine lederen damestas, (met inhoud.) laan zijn eveneens bestemd voor de tocht van de bejaarden. De opstelling van het geselecteerde elftal van zaterdagclubs luidt als volgt: Doel: J. van Kooten (SVP; Achter: J. Slotboom (Kulan) en H. v. Vlaanderen (Kulan); Midden: J. J. Faber (Kulan); A. van Kooten (SVP); en D. Nellestijn (NS VS); Voor: H. v. Kesteren (NSVS); W. Sas (SVP); J. Henzen (Kulan); A. v. d. Waal (NSVS) en J. van Beek (NSVS). Reserves: P. Huiberts (NSVS); D. v. Leeuwen (Kulan); A. Middelhoven (SVP) en C. v. Kooten (SVP); Scheidsrechter is A. Blankenspoor. Tenslotte speelt DOVO zaterdagavond om zeven uur aan het Panhuis de re vanchewedstrijd tegen de eerste klasser UW uit Utrecht. De Utrechters kwamen onlangs reeds naar Veenendaal, maar wa ren toen enigszins gehandicapt. Men ver loor toen van DOVO in een wedstrijd voor het Roode Kruis. UW is nu ge brand op een revanche en zal nu probe ren zo volledig mogelijk naar Veenen daal te komen om een beter resultaat te bereiken. Of het hen zal lukken is een andere vraag. In ieder geval een ontmoeting tussen twee technisch goede elftallen, die een bezoek aan het Pan huis ten volle waard is. WATERPOLO IN DE KOMENDE WEEK De watertemperatuur was er oorzaak van dat door VZC uitsluitend woensdag avond j.l. werd gespeeld. Daardoor zijn er weer inhaalwedstrijden aan het pro gramma toegevoegd. Morgen (zaterdagavond) spelen de da mes van VZC tegen Poseidon 1 te Scher- penzeel. Dinsdag 17 juli staat VZC 1 heren in Arnhem een zwai;e wedstrijd te wachten, n.l. tegen Esca 1, terwijl VZC 2 (heren) zich donderdag 19 juli in Bilthoven gaat meten met Brandenburg 3. De dames spelen vrijdag 20 juli a.s. nog een uitwedstrijd, n.l. tegen het Nijkerkse Flevo. leuk vlot model met 2 oortjes 6 gezellige pastelkleuren zeer voordelig nu voor uw pocketboeken met 2 schappen in ver schillende frisse pastel kleuren Een sieraad voor de wand Stevige uitvoering 1 QQ extra koopje vlotte moderne metalen kapstok met flink hoedenrek en 5 verstelbare haken o Totale breedte 70 cm Zeer solide, speciale prijs Alleen dinsdag 17 juli Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 SPECIAALZAAK SEDERT 35 JAAR KORFBALNIEUWS Voor deze week heeft het bestuur maar één wedstrijd te vermelden en dat is de wedstrijd Hemur-enge I tegen S.V.M.M. uit Maarn. Deze vriendschap pelijke wedstrijd zal gestreden worden in Maarn. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. Reydon, tel. 2134 Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Zuider Apotheek Dr. Slot. de Bruine- plein 7, tel. 3714. RHENEN: dr. Wijchers, Achterb.str.w. 38, Tel. 328. Apotheek Deys: zondag geopend van 11.30-12.00 uur. Buiten deze uren uit sluitend spoedrecepten. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Rademaker te Ederveen, tel. 08387- 201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, Kars, v. Ommeren: Dr. v. Ommeren, te Eist, tel. 08377-217. Praktijken Rijnten en Buining geen opg. ontvangen. SCHERPENZEEL: Dr. Renken, tel. 03497- 250. AANSTAANDE ZATERDAG Terrein Panhuis Aanvang 7 uur H REDAKTIE: Parallelweg 10 - tel. 08385-2022 (2 lijnen) RHENEN J. Bovenschen, Oude Veenendaalseweg 1, tel. 08376-226 ELST M. W. Struycken, Franseweg 56-1, tel. 08377-291 ACHTERBERG R. Rijkse, Dijk 8 AMERONGEN G. Drost, Kon. Wilhelminaweg 42 OVERBERG G. v. d. Brandhof, Haarweg 67 SCHERPENZEEL P. de Jonge, Lindelaan 36, tel. 03497-473 RENSWOUDE W Jongetjes, Dorpsstraat 39, tel. 08387-560 EDERVEEN D. v. Baaren, Hootsenplein 10 Washington De Amerikaanse neger heeft de laatste 20 jaar „verbazingwekkende vorderingen" gemaakt en zijn positie zal in versneld tempo blijven verbeteren, al dus de Zweedse econoom en geleerde Gunnar Myrdal. Hij zei dit tijdens een pro motie toespraak aan de Howard Universiteit, waar het merendeel der studenteH Negers zijn. Hij hield deze rede met het doel zijn onderzoekingen over de rol van de Neger in de Amerikaanse samenleving als het ware up-to-date te maken. In 1944 heeft Myrdal namelijk een boek gepubliceerd „The American Dilemma" waar in hij het conflict beschrijft dat bestaat tussen de praktijk van de rassenscheiding en de Amerikaanse idealen van vrijheid, gelijkheid en gerechtigheid. Zijn boek wordt op dit gebied als een standaardwerk beschouwd; het werd in 1954 aangehaald door het Amerikaanse Opperste Gerechtshof, toen het bepaalde dat de verplichte rassenscheiding op de scholen in strijd is met de Grondwet. „Er moet nog een lange weg worden afgelegd voordat Amerika in feite het land van de gelijkheid volgens haar be ginselen wordt", zei Myrdal. „Maar in historisch perspectief is de snelheid, waarmee de verbetering zich voltrekt, verbazingwekkend. Laten wij bedenken dat dit praktisch geheel bereikt is in de laatste 20 jaar, na zes decennia van stil stand en dat het door de meesten van hen, die de Amerikaanse maatschappij bestuderen, niet was voorzien." Myrdal zei dat rustverstoring bij de invoering der rassengelijkheid kunnen worden verwacht en dat incidenten, zoals in Little Rock plaats vonden, „het ge weten der Amerikanen hebben wakker geschud en op die wijze het neerhalen van de positie der Negers voorkomen.. „Dergelijke incidenten, zo zeide hij, spelen een actieve rol, omdat zij een im puls geven aan sociale verbeteringen. In Amerika's „nieuw tijd" is de negerkwestie aan de winnende hand. Om velerlei re denen kan een versnelde verheffing van de positie der Negers worden verwacht, o.a. door de toenemende welvaart van de de samenleving en de verwerkelijking VEENENDAAL Geboren: Vincentius Michaël z. v. G. v. d. Pol en A. J. Epskamp; Anthonie Hilbert z. v. A. Anbeek en H. Vis; Jakob Hendrik z. v. J. W. Drost en G. H. Bou- man; Marinus Gerhardus z. v. P. J. Zee straten en J. Tijmensen; Aart z. v. H. van Dijk en J. Roseboom; Gerjanna Marina Gijsbertha d. v. L. Heikamp en N. H. van de Pest; Hendricus z. v. A. Nieboer en J. van de Bovenkamp. Ondertrouwd: M. M. G. Bolderman en W. Klumpenaar; G. C. Pulleman en K. M. Stoter; G. Snel en R. van Ginkel; D. J. Berkhuizen en W. Dirkse; R. Simonsz en A. M. de Kleuver; J. R. Riedstra en C. A. Boes; J. D. van den Berg en C. van Kesteren; A. van de Hoef en D. Wagens- veld; H. van Kooten en W. van Laar; J. Merlijn en M. van de Craats; W. Bree- schoten en E .van Manen. Gehuwd: G. Veenendaal en C. van den Brink; G. A. van Esterik en G. C. van de Bovenkamp; D. Rebergen en A. J. On derstal; H. van Manen en E. Roelofs; G. Roelofs en J. W. A. van de Kraats. Overleden: Evert Jan van de Pol, oud 88 jaar, echtg. van: G. Lieftink; Maria van Heemsbergen, oud 74 jaar, wed. van: N. van Ginkel; Arnoldus Willemsen, oud 52 jaar, echtg. van: J. A. van Dijk (overl. te Rhenen). RENSWOUDE Overelden: Willem van Mourik, oud 72 jaar, (overl. te Rhenen). DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Emma C. M. d. v. A. Dek en O. E. L. van Broekhoven; Eveline Y. d. v. E. J. Sukkel en G. van Hal; Annetje d. v. C. Heebink en E. G. van Leeuwen. SCHERPENZEEL Geboren Peter z. v. W. Hendriksen en G. van de Waerdt; Lopoldina Johanna Neeltje d. v. N. Wallet en J. v. d. Berg; Johannes IJsbrand Cornelis z. v. M. de Smit en J. C. v. d. Wetering. Gehuwd: A. van Dijk en J. Wassink; J. van Dijk en H. E. Inkenhaag. AMERONGEN Geboren: Dirk z. v. J. v. Merkestijn en E. J. de Heus. Getrouwd: F. K. Holdinga en N. I. van Altena. Overleden: P. van Manen, oud 81 jaar; G. van Esveld, e.v. van Roekei, oud 64 jaar. AMERONGEN Ingekomen: C. S. A. W. van den Berg van Utrecht; W. J. Maas, P. M. H. Maas- Scheepers en H. E. M. Maas van Budel; H. Hoogendoorn en H. M. Hoogendoorn- Vervat van Den Haag; W. Ruarus-van Kruijl van Utrecht; J. Rijksen-ter Maaten van Leersum; G. van Bruggen, H. van Bruggen-Overeem, E. J. van Bruggen, H. van Bruggen, W. van Bruggen van Scher- penzeel; J. von Söhsten-Krijgsman van Kerkrade; A. E. R. Tiel van Doorn. Vertrokken: D. Ottink, J. Ottink-Roos- sien, A. Ottink en A. Ottink naar Wijk bij Duurstede; J. H. Th. te Beest, T. te Beest-van Viegen, M. Th. te Beest naar Wageningen; C. W. A. Haalboom naar Rotterdam. Na afloop van de woensdagavond gehouden openbare raadsvergadering van de gemeente Veenendaal, heeft burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg een speciaal afscheidswoord gericht aan die leden van de raad, die in de volgende zittings periode daarvan geen deel meer zullen uitmaken.Deze rede laten wij hier in zyn geheel volgen: SCHERPENZEEL Aanvoer 930.000 eieren. Prijs 12,tot 12,50 kippeeieren. Henneeieren 7,tot 11,Allen per 100 stuks. Handel vlot. Nu we aan het einde zijn van de behandeling der diverse agendapunten en dit zoals het zich laat aanzien de laatste gewone vergadering in deze zittingsperiode tevens zal zijn, wil ik niet tot sluiting overgaan, alvorens een woord ten afscheid te hebben ge sproken aan het adres van die leden van de Raad, die in de volgende zit tingsperiode daarvan geen deel meer zullen uitmaken. Voor de heren Van de Haar, Kroes- bergen, Pas, Scholten, Spies en Vos is thans vrijwel een taak beëindigd, welke naar kan worden aangenomen, de nodige aandacht, studie en toewij ding van ieder uwer heeft gevraagd. Voor de vraag gesteld zich be schikbaar te willen stellen ten dienste van het algemeen belang onzer ge meenschap, zal geen uwer zich ver moedelijk gerealiseerd hebben wat dit nu allemaal precies betekende. Ik waag althans de veronderstelling uit te spreken dat het meer misschien zelfs heel wat meer geweest is dan aanvankelijk gedacht is en ze ker veel meer dan de niet ingewijde in de regel zich daarvan voorstelt. In het raadslidmaatschap mag nog altijd een eervolle onderscheiding ge zien worden, wijl betrokkenen in een vertrouwenspositie zijn geplaatst door hen die gemeend hebben hen te moe ten afvaardigen. U zult van mij niet verlangen en verwachten, dat ik t.a.v. ieder uwer heb nagegaan hoeveel raadsvergade ringen hij heeft bijgewoond, noch het getal der Commissievergaderingen waaraan hij heeft deelgenomen. Niet omdat daaraan geen betekenis zou kunnen worden toegekend, ook hieruit spreekt een zekere mate van trouw aan de publieke zaak, welke men heeft willen dienen, doch wijl andere facet ten toch van meer belang en groter waarde zijn. Nog minder zin heeft het om een schatting te maken van het aantal malen dat u benaderd zijt en dus beslag op uw tijd is gelegd door der den om aan een bepaalde zaak of een bepaald belang bijzondere aan dacht te willen schenken. Men behoeft de wereld slechts wei nig te kennen om te kunnen bevroe den, dat ook u eens, denkelijk zelfs meer dan eens de vraag is voorge legd waarom u wel of niet aan een die vraagstelling reeds een zekere bepaald voorstel uw stem gaf en in mate van critiek geincorpereerd zat. Niet voor niets geldt het woord of de zegswijze: dat wie aan de weg timmert veel bekijks heeft. Dat juist veelal diegenen, die alleen maar tot de groep der kijkers willen behoren dikwijls de meeste kritiek oefenen, zal onge twijfeld uw ervaring ook wel ge weest zijn. De opdracht welke op u kwam te rusten en welke u had uit te voeren, in ietwat meer positievere zin bena derd, kan daarvan gezegd worden, dat deze vraagt om een gedegen en nauwgezette voorbereiding, naar mijn mening is toch een beraadslaging en besluitvorming welke in het openbaar plaats vindt nog altijd een der bes te waarborgen voor een democratisch bestuur een aangelegenheid, die bijzondere eisen stelt. Het zitten „in de poort" om deze uitdrukking, vol van historische zin, eens te gebruiken vraagt om karak ter, verantwoordelijkheidsbesef en wijsheid. Stel ik die eigenschappen voorop, dan betekent dit natuurlijk niet, dat begrippen als kennis, ver draagzaamheid en wil tot samenwer king met andersdenkenden niet van grote waarde zouden zijn. Integendeel. Bij alle verscheidenheid die er nu eenmaal is in het levensbeschouwelij ke vlak en in de politieke oriëntering, waarvan u ook blijkt hebt gegeven, heeft bij u het streven voorgezeten het gemeentelijk belang zo goed mogelijk te dienen. Zij die zich de moeite willen ge ven een ogenblik stil te staan bij het feit, welk een fundamentele hoeksteen de gemeenten vormen in ons staats bestel als geheel, en daarmede dus tevens het bestuur dezer gemeen schappen, zullen moeten erkennen, dat allen die zich daarvoor beschikbaar willen stellen, ons hele volksbestel een grote doenst bewijzen. Namens onze Veenendaalse bevol king zeg ik u mijnheer Scholten, raadslid vanaf september 1949; Kroes- bergen, raadslid vanaf januari 1953 en fractievoorzitter van 1954 tot begin 1961; Vos, raadslid vanaf september 1958; Spies, raadslid vanaf 1960 (daar voor van de raad der gemeente Ede sinds 1958); Van de Haar, sedert janu ari 1960 raadslid en Pas sinds decem ber 1961 lid van de raad, dan ook volgaarne dank voor al hetgeen u in de loop der jaren in uw kwaliteit als raadslid voor onze gemeente en haar inwoners hebt gedaan. Mijn beste wensen vergezellen u op uw verdere levenspad. Moge de zegen des Allerhoogsten daarop rusten. Kroesbergen Scholten Vos v. d. Haar Pas Spies in 10 sekonden klaar! Hoofdstraat 84 Veenendaal van de idealen, die. in de Amerikaanse grondwet zijn neergelegd. Naarmate blanken en negers in ar beid en vrije tijdsbesteding meer en meer met elkaar in contact komen, ont dekken zij, dat ze tot dezelfde bevol king behoren met dezelfde culturele achtergronden, dezelfde lusten en las ten en dezelfde verlangens en idealen voor zich zelf en voor hun land, aldus Myrdal. En naarmate rassenscheiding en discriminatie verdwijnen, zullen de Amerikaanse Negers grotere mogelijk heden vinden dan vorige generaties, maar ze zullen dan ook geconfronteerd worden met een zwaardere toets van hun bekwaamheden. Hij raadde de Negers aan te dringen op een verhoging van de sociale uit keringen en de integratiebeweging te steunen door actief mede te werken aan de oplossing van de problemen van on derwijs en huisvesting in de steden. Wanneer eng begrensde groepsbelan gen worden terzijde gezet en de reali satie van de sociale vooruitgang van de gehele samenleving op de voorgrond komt, dan zal een belangrijke stap zijn gezet naar de algehele integratie van de Negers in de Amerikaanse samen leving, aldus spreker. VEENENDAAL Eltheto: 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg- indeweij; 5 uur ds. D van den Berg (H.D.). Julianakerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur ds. A. Wisgerhof (H.D.). Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Sionskerk: 9.30 uur ds. A Wisgerhof; 5 uur ds. P. de Jong (H.D.). Veeneind: 3 uur ds. A. Vroegindeweij. Dijkstraat: 2.45 uur cand. G. J. Wisger hof. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. van der Loo van Soest. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. van der Loo van Soest; 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9 en 3 uur ds. Meester van Amsterdam-Zuid. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 uur leesdienst; 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur prof. Kremer van Apeldoorn. Ger. Gem. Syn., geb. O.C.B.: 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Mesdag van Zeist. Leger des Heils: 10 u. heiligingsdienst; 12 u. zondagsschool; 6.45 u. open- luchtsamenkomst; 7.30 u. verlossings samenkomst. RK. Kerk, Salvatorkerk, Patrim.laan: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 7 uur Lof. R.K. Kerk, Willibrordkerk, Nieuweweg: 8 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk, „Sola Fide": 10 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Goedhart. RHENEN Herv. Gem.: 10 uur ds. Koreman; 6.30 uur ds. Dijkstra. Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 en 5 uur dhr. Selm van Vinkeveen. Prot. Bond. geen dienst. Ger. Kerk: 10 en 5 uur ds. Couvee van Bennekom. Ger. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst; donderdag 19 juli 7.30 uur ds. Schipaanboord van Apeldoorn. Ger. Gem. Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur cand. G. J. Wisgerhof van Veenendaal. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; woensdag 18 juli 7 uur en op vrijdag 20 juli 7 uur ds. Toes. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem.; 9.30 en 6 uur leesdienst; dinsdag 17 juli 7.15 uur dr. Steen blok van Gouda. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. de Jager (H.A.); 10.30 uur Jeugdkapel- dienst in Buitenlust. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. ds. Modderman van Amsterdam. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk; 9, 10.30 en 6.30 uur ds. van Viegen. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 30 uur lees dienst; woensdag 18 juli 7 uur ds. van Dijk. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem.: 9.30 en 6.45 uur leesdienst; donderdag 19 juli 7.30 uur ds. Woes- tijne van Barneveld. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur cand. Schipper van Ede. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Toren beek. Vrije Evang. Gem.: maandag 20 uur ds. Hamers. VEENENDAAL van elke in Nederland verschijnende courant zijn tot Uw beschikking. Wij verzorgen het plaatsen van Uw advertenties zonder prijsverhoging in bladen door GEHEEL NEDERLAND. Parallelweg 10 - Tel. 2022 (2 lijnen) - Veenendaal

De Vallei | 1962 | | pagina 2