Bij De Hanepol en Harselo VAN STEMPV00RT loketambtenaar Dalende winst bij de Koninklijke V.S.W. KLEINE VAKANTIEGIDS 1962 (slot) L. HEIJ AB KOOL OP ZWERFTOCHT LANGS DE KADE Kastelen teerden boerderijen AMERONGEN SCHERPENZEEL TWEEDE BLAD „DE VALLEI'' VRIJDAG 13 JULI 1962 Nr. 56 WAT IS SCHILDERACHTIG? Het geheim De Hanepol Wat was De Hanepol eertijds AMERONGEN LARGO MET ZON Verlangen was te groot de enige koelkast met 12 pluspunten MOEILIJKHEDEN A. H. VAN WAGENSVELD Voor een vlot vervoer naar Exp. bedr. Zandstraat 9, Veenendaal VOOR VEILIG VERKEER BIJ AB KOOL IN DE LEER Eerste Veenendaalse Autorijschool PTT Onlangs luisterde ik naar een muziekwerk dat de wel luidende verwachting wekkende titel droeg On hearing the first cuckoo in spring, bij het horen van de eerste koekoek in de lente, een voorjaarsimpressie van grote klankgevoe- lighcid, vol fijne nuanceringen, een uitbeelding van ge voelens door de lente gewekt, in tere pasteltinten. Het was van de Engelse componist Frederick Delius, die een mis van het leven stelde boven een requiem. Omstreeks Pasen speurend in de omgeving van de Hanepol herinnerde ik mij opeens deze schildering in tonen. Als zuilen, blank gekleurd door het licht vallend uit de hemelvensters, rezen de eikestammen omhoog, de gewelven van de groenende kruinen dragend. In de hoge toppen der statige masten zong de voorjaarswind zacht een preludium van de zomer. En in die lentestilte weerklonk plots de weemoedige roep van de koekoek, die Jac. P. Thysse een boze demon tussen de vrolijke wereld der zangers van bos en veld noemde, voor de meeste mensen niet meer dan een stem, voor allen een geheimenis. By het horen van de eerste koekoek in de lente Als het niet zo'n lelijk woord was, zou ik deze tijd er een willen noemen van spits- of supernut. Om te kunnen vol doen aan de steeds stijgende materiële behoeften van de mens, moet de bodem intensiever bewerkt worden dan voor- heen, hetgeen vaak gepaard gaat met een vernietiging van het landschapsbeeld, in de loop der eeuwen ontstaan uit de volkscultuur der boeren. Ook de boerde rijen blijven niet gespaard. Onoordeel kundige herbouw en uitbreiding wijzi gen hun ruimten, vormen en lijnen. Of ze worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw. Men verwijt ons, natuur- en cultuur beschermers, dat wij al het oude willen behouden, blind als wij zouden zijn voor de eisen van de moderne tijd. Dat is on juist. Wij verlangen slechts dat men niet nodeloos het mooie, karakteristieke of historische sloopt of aantast, en dat men bij nieuwbouw de woningen en boerde rijen door hun zuivere constructie laat harmoniëren met de aard van het land schap. nu, zijn deze kaden aangelegd om Ma nen en Veldhuizen tegen het veenwater te beschermen. Ter beheersing van de waterstand aldaar kwamen de Maander- Veldhuizer- en Doesburgerdijk tot stand. In Ederveen vindt men nóg namen die herinneren aan de moerassige aard van die streek: de Lage, Zek- en Goorsteeg, de Poelweg en Broeksteeg. De naam Mei- het huis wel een kasteel. Ook op oude kaarten staat het als zodanig aangeduid. De Nieuwe kaart van 't Kwartier Veluwe die J. Keizer in 1741 bij Isaak Tirion liet De Hanepol feto: D. Philips. Wat is toch het geheim van de bekoring die van een oude boerenwoning uitgaat? Het kan toch niet alleen het patina, de kleur van verwering, zijn, die de tij den eraan gegeven hebben. Het is veel eer het krachtig sprekende karakter er van, dat mysterieuze verbonden zijn met de aarde. Het is de uitdrukking van de ruimte in de heldere belijdenis van haar functie, de vertolking van rust en veilige omslotenheid, van omhulling en berging van mens, dier, werktuig en gewas. En dat alles in heel sobere vormen en strak ke lijnen, getuigend van waarheid en redelijkheid. Beschouw eens zo'n hallehuis, gelegen in een singel van altijd ruisend groen. Het eerste valt het momumentale dak op, boven de lage zijmuren met hun ven stertjes. Boven voor- en achtergevel glooien de wolfsdaken. Men voelt de ruimte als beschuttend element. En treedt men de hal binnen, dan verwonderd men zich over het vernuftige bintenstelsel. Vraagt men de boer waarom hij de mu ren wit kalkt of pleistert, dan zal hij slechts spreken van nut en properheid. Hij kent geen effectbejag, geen bewust streven naar een decor in de natuur. Maar desondanks contrasteert het wit en blauw van de gevels prachtig met de groene luifels van de bomen, het brons van het rietdak, het flessengroen dei- blinden en de bonte kleuren van de bloementuin. In feite gaan de moderne bouwmeesters terug naar de oude principes, waarvan de dorpsaannemer, -timmerman en -met selaar zich niet bewust waren, principes, ontstaan uit een ervaring van eeuwen, die nuttigheid en schoonheid 'wisten te verenigen. Wanneer ons oog en onze geest hier door geboeid worden, noemen wij dit schilderachtig, hetgeen niet iets liefs, zachts, zoets of weeks is, maar iets dat sterk en karaktervol is. Zodoende kan een goede flat schilderachtiger zijn dan een mislukt kerkgebouw. Welnu, veel van dat schilderachtige bezit de Hanepol aan de Veenendaalse, thans Zuiderkade, die zich naar het noor den in de Meikade, naar het zuiden in de Bennekomsekade en Kraatsweg voortzet. Ruim drie eeuwen geleden, toen de waterstand in de venen hoger was dan kade wijst daar ook op: kade langs de mijen, de meden of lage hooilanden. In 1655 noteerde de landmeter Nicolaes van Geelkercken uit Scherpenzeel afkomstig, dat het water zó hoog stond, dat het land aan de oostzijde van de Veensteeg of Meikade „wel 80 offte 90 roeden sal onder floyen" (vloeien). Toen de venen echter vergraven waren en de waterstand daalde, kregen de venen om gekeerd last van het water uit Manen, Veldhuizen en Doesburg! Voordat het Hazenpad werd aangelegd, was van de Buu»tsteeg af duidelijk te zien hoe alle boerderijen vóór de Kade op de hoge akkerschilden van een zand- rug liggen, die van Klaphek via Schut- terssteeg in de richting De Klomp en verder naar Emmikhuizen voert. Volgt men de hoogtelijn van VI* m over die zandtong langs de boerderijen via Grift en Binnenweg, dan ziet men van verre reeds een indrukwekkende groep van hoge eiken. Ervaring heeft mij geleerd, dat op zulk een eerbiedwaardige plaats een kasteel of ander oud gebouw gestaan heeft. Zo ook bij de Hanepol, die nu een groot boerebedrijf is. De muurankers noemen als bouwjaar van de huidige hoeve 1841. Zij bezit een uitgesproken Veluws- Saksisch bouw trant: een brede hoge middenbeuk ge flankeerd door lage zijbeuken, waarbij de zware balken die de middenbeuk be grenzen het geraamte van de kapcon structie vormen. Aan de voorzijde ligt het woonhuis met zijn levendige gevel met m.i.: iets te grote vensters, achter de uitwaaierende lindebomen. Daarachter volgt de deel en op het erf liggen het bakhuis, schuren en stallen. verschijnen bijvoorbeeld geeft Hanepol aan als een „edel huis". In de collecties etsen en tekeningen van het Rijksbureau voor kunsthistorische do cumentatie te 's-Gravenhage ontdekten wij een grijs gewassen tekening gewas sen wil zeggen, dat de inkt met het pen seel aangebracht werd van De Hane pol, gemaakt door Abraham de Haen in 1728, hierbij gereproduceerd. Aan fantasie mogen wij hier niet denken, want de te kenaar behoorde tot een kring van kun stenaars, die zich bijzonder beijverden topografisch juiste afbeeldingen te ma ken van steden en dorpen, van kerken, raadhuizen, kastelen, kloosters e.ad. Het spontaan in beeld brengen van dorpen en steden in de omringende natuur leerde De Haen van niemand minder dan Cor- nelis Pronk. Zelf was hij weer leermees ter van Hendrik Spilman. Pronk en Spil man hebben ook Veenendaal bezocht en de oude kerk getekend. De Haens tekening toont De Hanepol als een versterkt huis, zodat wij veilig mogen aannemen, dat het zo geweest moet» zijn. Het was oorspronkelijk een vrij goed en geen leengoed. Dit laatste werd het in 1685, toen het aan de Staten van Gelder werd overgedragen, die het daarna als leen uitgaven. Destijds gebeur de het vaak dat een vrij goed een on vrij of leengoed werd, namelijk om het onverdeeld te houden, want een vrijgoed kon door vererving verdeeld raken, in tegenstelling met een leengoed. In 1685 nu gaven de Staten De Hane pol het eerst in leen aan Maurits Vincent van Ommeren, later volgden Joost Vin cent van Dongelen tot Daelhuysen, Go- sewijn Aelbert van Dongelen, Lubbert Adolph baron Torek, Assueer Jan Torek, om maar enige leenmannen te noemen, waarmede wij afscheid nemen van het bekoorlijke oude goed. (Wordt vervolgd) Dat het huis een kasteel geweest is, beschouwt de schrijver van deel 3 der Geschiedenis van Ede als een overleve ring. In het afgebrande gemeentehuis van Ede zegt hij, was een tekening van de ruïne van het kasteel, die hem geïnspi reerd leek door die overleveringen en door hem als fantasie opgevat werd. Mo tieven hiervoor geeft hij niet aan. Oude aardrijkskundige beschrijvingen noemen Het saldo exploitatierekening over 1961 van de Kon. Veenendaalse Stoom spinnerij en Weverij N.V. is blijkens de winst- en verliesrekening niet on belangrijk gedaald tot ~f 970.244 (vorig jaar was dat 1,65 min.). Uit interest, winstuitkeringen, deel nemingen en diverse baten werd ont vangen 243.391 71.672) Saldo ver deling: 322.222 241.666). Op de Jaarlijkse Algemene Verga dering van Aandeelhouders, die op donderdag 19 juli a.s. in het gebouw van de Ned. Handel Mij. te Amster- EEN BOSWACHTER UIT Hé waar heb iK dat oling eerder Gezien dam zal worden gehouden, zal een onveranderd dividend van tien pro cent voorgesteld worden. Naar de directie in het verslag schrijft, werden de resultaten beïnvloed door o a. een weifeling in de conjunc tuur, door permanente druk op de prijzen van overheidswege en de slech te weersomstandigheden, welke gedu rende twee seizoenen in successie ver koop bemoeilijken van vooral weef sels, die aan mode onderhevig zijn. De constante loon- en kostenstijgin gen vervullen de directie met zorg. Het is onmogelijk gebleken, ondanks het nemen van maatregelen tot verbetering van de arbeidsproduktiviteit, gelijke tred te houden met het tempo waarin de loonsverhogingen enz. zich voor doen. De geldomzet gaf een kleine stij ging te zien. De verwachting bestaat dat de ren tabiliteit eveneens een verbetering te zien zal geven. De directie verheelt zich niet dat omstandigheden van con juncturele aard een dergelijke ont wikkeling zouden kunnen verdragen. De export in procenten van de totale omzet bedroeg 22 °/o (28 "/o). ZANGNIEUWS VAN „ASAF" Zaterdag a.s. gaat het Meisjes- en Kinderkoor deel nemen aan een con cours in Wijk bij Duurstede. Zij zul len uitkomen in de 2e afdeling B van de koren. Tevens zal de Zangvereni ging deel gaan nemen aan het pro gramma van de a.s. Licht- en Muziek - week, welke gehouden zal worden van 11 tot 18 aug. Aan dit programma zal ook bijzondere medewerking worden verleend door de plaatselijke Muziek vereniging „Ons Genoegen." NNP Italië is het voornaamste vakantieland voor de Nederlander geworden. De cijfers van de reisbureaus wijzen dat duidelijk uit. Vanzelfsprekend is het zon, die in het Zuiden zijn lokroep laat horen. We zoeken nu eenmaal graag op wat we in eigen huis niet kunnen krijgen. Er is slechts weinig wat het land van de laars niet heeft. Aan de Adriatische Zee brede stranden van zacht glinsterend zand met schit terende boulevards, terwijl aan de andere kant, aan de Middellandse Zee, de vor stelijke Italiaanse Rivièra ligt, beschut door bergen en gekoesterd door een vriende lijke zon. Hier, aan de Rivièra di Ponente en de Rivièra di Levante, vindt men ro mantische vissersdorpen en koninklijke steden met riante palmboulevards en prach tige Bloementuinen. Talrijk zijn de steden, waar het leven gezellig voortrolt op de aanwezigheid van al of niet rijke toeristen uit alle mogelijke landen: het beschutte San Remo, het oude Sestri Levante, het sjieke Rapallo, het drukke Allassio en het eenvoudige Laigneglea op nauwelijks een hele kilometer van Allassio. Men behoeft echt geen miljonair te zijn om de Rivièra te kunnen zien en ervan te genieten De toerist in Italië weet eigenlijk nooit goed, waar hij aan toe is. Er is teveel dat zijn aandacht vraagt. En juist een van de grootste fouten van de vacantie- ganger is, dat hij veel te veel wil zien. Men moet daarom, als men naar Italië gaat, van te voren goed weten wat men er wil doen om er niet plaatse in een doolhof van plannen verzeild te geraken. Velen bepalen zich bijvoorbeeld tot een graven in het oude Romeinse verleden, een kunstreis langs steden, zoals Rome, Venetië, Ravenna, Florence en Ischia. In de eeuwige stad Rome liggen de funda menten van onze beschaving. Schitterend zijn de kathedralen, waaraan meesters der wereldarchitectuur hebben gewerkt. Ravenna is het oude centrum van de Byzantijnse beschaving met duidelijke resten van de vroeg-christelijke samenle vingen. De „Grote Drie" van Europa's meren liggen in Italië, aan de voet van de Al pen. Het Lago Maggiore, het Lago di Co- mo en het Lago di Garda. Het eerste is het meest bezongen meer van Italië. In het meer liggen vier eilandjes, waarvan het Isolabella het beroemdste is. Het ligt nog geen vijfhonderd meter uit de kust, dicht bij de plaatsen Stresa en Baveno. Vroeger was het een kale rots, het eiland is door vorige geslachten echter veran derd in een sprookjesachtige tuin van een ongelooflijke schoonheid. Stresa is de mondaine toeristenstad aan de oevers van het Lago Maggiore. Het is van een oud vissersdorp uitgegroeid tot een stad met een cosmopolitisch karakter, waar, de rijksten der aarde zich komen vermaken in luxueuze hotels, maar waar ook de meer eenvoudigen een goede verblijf plaats kunnen vinden. Boven de Italiaanse meren schijnt al tijd de zon. Het azuren oppervlak weer spiegelt de silhouetten van de bergen. Zo is het ook met het Lago di Como, een drie-armig meer, dicht bij de Zwitsers- Italiaanse grens. De voornaamste plaats aan het meer heet Como, het centrum van alle toeristische bedrijvigheid. Vanuit Como kan men rondvaarten maken over het meer. In september viert men er het waterfeest van de Lario, de Romeinse v.a. 2.50 voor tieners en twens 1.95 FA. L. HEY Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26, Telefoon 3044 naam voor het meer. Het is een historisch schouwspel met schitterende kleder drachten. Ook het Gardameer is omge ven door plaatsen, die alle stuk voor stuk een bezoek waard zijn. Het aan trekkelijkste is nog Sirmione, dat op een landtong ligt. Rond het Gardameer vindt men overal geschikte plekjes om een tent op te slaan. Te veel zijn de mogelijkheden voor ons om met vakantie te gaan. Naast Italië, Oostenrijk en Duitsland waarover we het nu hebben gehad, vormen ook Frankrijk Engeland, Zwitserland en Scandinavië aantrekkelijke reisdoelen. Om over Joe goslavië met een steeds beroemder wor dende Adriatische kust, nog niet te spre ken. Spanje heeft vooral invloed op de avontuurlijk ingestelde Nederlander. Het is een open land met tal van mogelijkhe den, soms primitief, soms hyper-modern. Het heeft één groot voordeel: het is er altijd warm. De landen, waar we nu heel vluchtigjes zijn doorgereisd, vormen echter samen de allergrootste trekpleisters, te oordelen naar de aantallen Nederlanders, die er telkens weer naar toe gaan. Het zou te ver gaan, nu ook de andere landen te be schrijven. Min of meer willekeurig heb ben we een keuze gedaan. Nu is het Uw beurt. U moet Uw reisdoel bepalen. Niet aan de hand van deze serie vakantiestuk jes, maar aan de hand van Uw eigen hart. (Nadr. verb.) SLOT. PRAKTISCHE GEGEVENS VOOR BEZOEKEN AAN ITALIË Munteenheid: Lire. 100 Lire=f0,58 Voor één gulden ontvangt men 172,63 lire. Reisdocumenten: pas of toeristen- kaart. Voor auto, tijdelijk toe gangsbewijs en groene kaart. Voor caravan tijdelijk toegangsbewijs. Verblijfkosten: Kamer mèt pen sion 1.500 - 3.000 lire per dag. Maaltijden: 500 - 1.500 lire. Ben zine: 96 lire per liter. Benzine bonnen tegen gereduceerde prijs in Nederland verkrijgbaar. SCHIETEN Tijdens een maandagavond door de le den van de schietvereniging Scherpen zeel geschoten onderlinge competitie wer den de volgende resultaten behaald: Ge weer: H. Methorst 46, A. van Dusschoten en H. Berendse 44, A. Valkenburg Tzn., P. Engelenburg, H. Veldhuizen en A. Wit- tenberfg 43, J. Koudijs, M. Berendse, Hoy- tema van Konijnenburg, A. Blanken en G. van Eist 42, H. Pater en J. Overeem 41 en C. Valkenburg jr. 40. Petite carabine: J. Koudijs en M. Berendse 46; A. van Dusschoten en C. Valkenburg jr. 45; A. Valkenburg, J. Overeem en M. Pater 44; H. Berendse, R. v. d. Burgt, P. Engelen burg en A. Wittenberg 43; J. ten Broek en E. v. d. Werk 41, Hoytema van Ko nijnenburg en G. van Elst 40 punten. De Hanepol in 1728 Tekening van A de Haan. Een voortvarende jongeling uit het naburige Ede, had bij de on langs gehouden motorcross ken nis gemaakt met een leuk ver pleegstertje uit het Julianazie- kenhuis aan de Cuneraweg. Het verlangen om haar weer eens terug te zien werd blijkbaar te machtig want eind vorige week besloot hij het ziekenhuis eens te gaan bekijken, enkel en alleen met de vurige hoop „zijn" verpleegster weer te ontmoeten. Als een soort wachtpost stelde hij zich op in de buurt van de woonbarakken van de verpleeg sters en iedereen hield hij scherp in het oog. Misschien was het lot hem gunstig gezind en zag hij haar wel Nog geen half uur later werd zijn drcom ruw verstoord door een forse politie-hand die hem zonder meer naar het Rhenense politiebureau bracht. Men dacht dat hij tot de min derwaardige categorie „gluur ders" behoorde die zich daar nog wel eens schijnen op te houden. Gelaten vertelde de jongeman waar het precies om ging, waar na hij huiswaarts mocht keren, helaas zonder zijn verpleegster gezien te hebben OPLOSBARE MELKBLOKJES Volgens een bericht in het Britse blad „The Financial Times" zou men in Dene marken een procédé hebben ontwikkeld voor de fabricage van melktabletten of -blokjes die dezelfde bestanddelen be vatten als verse melk en even snel in thee, koffie of cacao oplossen als sui kerklontjes Deze tabletten of blokjes wor den bereid door het drogen van ongesui kerde gecondenseerde melk, doch bevat ten geen toevoegsels voor verbetering van de oplosbaarheid. Wel worden extra botervet en bepaalde eiwitten bijge mengd. Beweerd wordt dat de blokjes voor onbepaalde tijd houdbaarzijn, aldus Landbouwwereldnieuws. INSECTEN DOEN VEEL SCHADE Volgens het Amerikaanse blad „Cali- fornian Farmer" heeft de bosbouwvoor- lichtingsdienst in Amerika verklaard, dat insecten jaarlijks zoveel hout vernietigen in de ruim 260 miljoen ha bos als nodig is voor het bouwen van een miljoen huizen. Begrijpelijk is het welhaast een onmo gelijkheid om deze uitgestrekte opper vlakte regelmatig te behandelen met in- sectendodende middelen. ZUID-AFRIKA LEVERT MEER BLOEMEN Eind april, toen het bloemenseizoen in Zuid-Afrika was geëindigd, waren er 75.000 kilo snijbloemen per vliegtuig naar Engeland vervoerd. Vergeleken met vo rig jaar 40.000 kilo betekent dit bijna een verdubbeling. Er werden drie keer zoveel anjers verzonden. Verder werden ook manga's, perziken, aardbei en, peren, kersen en andere vruchten vervoerd. Het vervoer werd verzorgd door de luchtvaartmaatschappij BOAC. Deze maatschappij zorgde ervoor dat de produkten binnen 48 uur op de markt waren, gaf ook adviezen inzake verpak kingsproblemen en verstrekte marktbe richten. RUVVVOEDERPOSITIE BAART ZORGEN Het lang aanhoudende koude weer heeft de grasgroei wel zeer ongunstig beinvloed en wel met name op het glas- land in de veengebieden. Er zijn bedrij ven in deze gebieden waar praktisch nog geen wintervoer is gewonnen. Dit heeft er toe bijgedragen dat de uitstoot van vee reeds is begonnen. De overvolle vee markten vertonen een typisch herfst- beeld omdat het incourante vee nu reeds wordt verkocht. Natuurlijk heeft dit een enorme daling van de prijzen tot gevolg. ZAKEN DOEN PER VLIEGTUIG Meer dan zeventig Britse ondernemin gen zijn thans aangesloten bij de Busi- nes Aircraft Users, de vereniging van za kenlieden en landbouwers die hun zaken per vliegtuig afdoen. Zij reizen met een snelheid van 200 mijl per uur en kunnen in een dag een retourvlucht maken tus sen Engeland en steden als Praag of Mi laan, waarbij zij dan ook nog tijd hebben om hun zaken af te handelen. De meeste van de vliegtuigen worden door piloten die in vaste dienst van de betrokken on dernemingen zijn bestuurd. Naar ver wachting zullen de nauwere economische banden tussen Groot Brittannië en Eu ropa de ontwikkeling van het zakenvlie- gen versnellen. In Groot Brittannië zijn nu reeds een tweehonderd-tal vliegvelden en landingsbanen en dit aantal stijgt snel,, aangezien steeds meer maatschap pijen er toe over gaan landingsbanen aan te leggen. NIEUWE METHODEN OM BEVUILDE STRANDEN SCHOON TE MAKEN Het departement voor Wetenschap pelijk en Industrieel Onderzoek heeft dezer dagen in Fisherrow in Schotland nieuwe methoden gedemonstreerd om door olie bevuilde stranden schoon te maken. Een ervan was een „rolkam" om vaste brokken teerachtige olie te verwijderen. Deze teerachtige klonters zijn de wijdst verbreide en meest voorkomen de vorm van oliebevuiling in Groot- Brittannië. De „rolkam", die door een tractor moet worden getrokken of ge duwd, bestaat uit een aantal schijven met zaagtanden die op een centrale as zijn bevestigd. De olieklonters die uit het kiezel van het strand worden „ge kamd" worden in een verzamelbak af geschraapt. Elektro-Technisch installatie- en wikkelbedrtjf T. Hasselaar voor al uw aanleg van STERKSTROOM KRACHTSTROOM en LICHTINSTALLATIES Wikkelwerk van Wisselstroom- Gelykstroom- Draaistroommotoren P. H. van Rijnstraat 6 Tel. 08385-3216 VOOR Hoofdstraat 43-45 Frans Halslaan 26 VEENENDAAL kunt u in al zijn glorie bewonderen bij: Fa. G. J. HIENSCH Markt 17 Zandstraat 111 Veenendaal reeds zonder weeldebelasting o.m. een 210-liter kast voor gezinsberging en met ECHTE diepvriesafdeling I voor f. 598.- compleet met BELASTINGEN EN/OF ADMINISTRATIE? Zoals U wellicht bekend is, hebben w\j aan ons kantoor een deskundige op het gebied van BELASTINGEN EN ADMINISTRATIES verbonden. Ook U wil hjj graag van dienst zyn. Makelaars en ass. kantoor Kerkewyk 71 - Telefoon 3838 Veenendaal Wij onderhouden dagelijkse autodiensten van en naar: VEENENDAAL, EDE, WAGENINGEN, RHENEN, AMERONGEN, LEERSUM, DOORN, DRIEBERGEN, ZEIST, UTRECHT, 's-HERTOGENBOSCH, TILBURG, BREDA, EINDHOVEN EN HELMOND. Ook verzending door geheel Nederland en België. Juli 1962 De PROVINCIALE UTRECHTSE ELECTRICI- TEITS MAATSCHAPPIJ N.V. maakt hiermede aan haar afnemers bekend, dat ingevolge de kolenclausule voor de kleinverbruikerstarieven de reductie op de kWh-prijs, die in het tweede kwartaal 1962 bij het nachtstroomtarief 0,5 cent per kWh bedroeg en 0,7 cent voor de overige kleinverbruikerstarieven, voor het derde kwar taal 1962 ongewijzigd is gebleven. Voor het derde kwartaal 1062 gelden dus bij de vastrechttarieven de volgende kWh-prijzen: bij het gewone vastrechttarief 6,7 cent bij het keuze vastrechttarief 5,4 cent bij het nachtstroomtarief 3,5 cent De Autorijschool waar Rijks- en Ge meente ambtenaren hun opleiding ont vangen door gediplomeerd F.N.O.P.- Instructeur. OOK VOOR VRACHTWAGEN Kerke wijk 29 - Telefoon 2596 bij de POST- EN TELEGRAAFDIENST in het DISTRICT UTRECHT De cursus voor opleiding tot dit interessante en af wisselende werk begint omstreeks 1 september a.s. vereiste: diploma MULO (met Frans, Duits en Engels) of daarmede gelijkgesteld diploma of bewijs leeftijd: 16 tot ca 25 jaar gedurende de opleiding, waarin theorie wordt afgewisseld met praktijk, ontvangt men het normale salaris eventuele vergoeding van reiskosten vijfdaagse werkweek verzekerde toekomst met goede vooruitzichten. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directeur van het Post- district te Utrecht. Mondelinge aanmeldingdagelijks - behalve op zaterdag - tussen 9 en 12 of 16 en 17 uur bij de afdl Personeels zaken van het Postdistrict Utrecht, Laan van Punten burg 5 Utrecht.

De Vallei | 1962 | | pagina 3