Veenendaal betaalt bijna 40,000 gulden voor nieuw Stationsplein GROTE KOOPJES Alberii-Ravenhorst Wanneer U een bromfiets aanschaft REIN KOK Tenten Voor uw vacantie Slaapzakken Luchtbedden van denl?osch kijk. Ken naar: Uit de Raad van Veenendaal: Ga eens Wildtocht op „De Hoge Veluwe" kostuums, kolberts pantalons regenjassen Buiten de opruiming 10 pCt korting WOUT WAAYENBERG Schilder goed en snel met plastic juweel Enamel Subsidie voor duivensportvereniging met één stem verschil verworpen Zündapp, RapSter, Puch, Solex 849,- 645,- 670,- 417,05 Kom eens praten bij ADVERTEREN DOET VERKOPEN Mededeling aan de verzekerden Modernisering bij Fa. W. Rebergen VRC klopte verzwakt Merino's met 3-2 VOOR DE JEUGD vindt u in onze opruiming Grote partij jongens kolberts tegen zeer lage prijs Ook in overhemdenshirts en zelfbinders restanten tegen spotprijzen Voor Heren- en Jongenskleding, Herenmodes en Werkkleding naar let er dan speciaal op, dat U een bekend en courant merk koopt. WIJ LEVEREN U DE MERKEN: Het restant-bedrag kunt U ook laten lopen over een groter aantal maanden, waardoor het maan delijks af te lossen bedrag geringer wordt. Wij garanderen U een PRIMA SERVICE BEHANG, VERFHANDEL en DROG. KAMPEERAFDEUNG Algemene Ziekenfonds „Neder-Veluwe" Wageningen Dat het in sommige raadsvergaderingen nog wel eens warmpjes toe kan gaan, zal iedere burger die zijn krant in tensief leest inmiddels wel weten, maar zo spannend als het woensdagavond in de bovenzaal van hotel De Korenbeurs verliep, zal ongetwijfeld zelden bij dit soort vergaderingen het geval zijn. Het begon al toen de voorzitter bij de aan vang bekend maakte, de de vergadering later op de avond enige tijd een besloten karakter zou dragen, gezien een zeer belangrijk punt dat besproken moest worden. De pers werd zelfs speciaal verzocht „tot het bittere einde" te wach ten, omdat er zeer waarschijnlijk groot nieuws op komst was. Ook in andere opzichten ontbrak het niet aan de nodige spanning er moest beslist worden over bedra gen variërend van vijfhonderd tot bijna veertigduizend gulden en deze voorstellen lokten diverse raadsleden uit hun (politieke) tent. Het college kreeg het dan af en toe zwaar te verduren, doch met de onvermoeibare en soms scherp reagerende voorzitter aan het hoofd, hield het dap per stand. Het debat begon al bij het eerste het beste voorstel dat burgemeester Hazen berg aan de orde stelde en waarin b. en w. de raad voorstelde in het Hoorntje geen flat te bouwen, zoals aanvankelijk de bedoeling was, maar 14 duplex-wo- ningen. De onderste woonlaag zou dan uitgevoerd moeten worden als zgn. be jaardenwoningen. Het college vond om te beginnen laag bouw ter plaatse veel meer passend en bovendien zou het een goede bezonning van de onmiddellijk daarachter gelegen panden belangrijk beter waarborgen. Mevr. Buddingh (VVD) zit wat aan vast Mevr. Buddingh-de Vries Lentsch (VVD) was het daarmee volstrekt niet eens. Zij wilde daar graag eens even nader op ingaan, want „er zit daar nog wel wat aan vast Wat daar naar haar mening aan vast zat, bleek uit haar breedvoerige toelich ting, die ook door de overige raadsleden met aandacht werd gevolgd. Zij stelde n.l. dat deze grond in het ver leden toegezegd is aan een Veenendaalse aannemer om er een flat op te mogen Vrijdag vond de heropening plaats van de gemoderniseerde herenmode zaak van de fa. W. Rebergen aan de Zandstraat. Tal van relaties, clientèle en verdere bekenden kwamen ter ge legenheid van dit heuglijke feit hun felicitaties overbrengen, zodat de win kelruimte in een minimum van tijd herschapen was in een zee van bloe men en de gebruikelijke geschenken. Behalve een perfect uitgevoerde mo dernisering - de winkel is veel ruimer en aantrekkelijker geworden - is ook de kollektie uitgebreid met sportcol- berts, pantalons en regenjassen. Een en ander is op overzichtelijke wijze ge rangschikt, waarbij zowel de glazen vitrine als de fraai ingerichte etalage niet onvermeld mogen blijven. Ook aan de verlichting is bijzondere aandacht besteed. Een groot winstpunt van deze modernisering is zonder twij fel, dat de aparte sfeer van een „he renmode-zaak" geheel bewaard geble ven is. Niet alleen voor de firmanten, doch ook voor de winkelstand in het algemeen, is deze verbouwing een be langrijke aanwinst. bouwen. De aannemer met architect en makelaar hadden een ontwerp laten maken met nog allerlei andere noodzake lijke voorzieningen en zelfs ook leges be taald ad 1222, Met de uitvoering van de plannen was het echter een beetje togengelopen, maar ondanks dat verkeerde de betreffende aannemer nog altijd in de veronderstel ling dat hij op dit stuk grond een flat zou mogen bouwen. ..Via de buitenwacht moesten ze horen dat Patrimoniums Bouwver eniging er nu aan het werk ging," zo zei de VVD-woordvoerdster min of meer verbolgen. Tot twee keer toe heeft het drietal toen, volgens mevr. Buddingh, een onderhoud aangevraagd met het college, „maar de gemeente heeft hen niet willen ontvan gen". Tenslotte was er dan toch een be spreking gekomen met de wethouder van Openbare Werken en de Direkteur Ge meente enerzijds en het drietal anderzijds. De aannemer zou toen met het voorstel gekomen zfln om Patr. Bouwver. zijn gang te laten gaan onder die voorwaarde dat de aannemer in de toekomst een ander stuk grond zou krijgen om alsnog een flat te kunnen bouwen. „Dit voorstel zou in het college van b. en w. behandeld worden maar de aanne mer heeft nog niets gehoord. Ik zou nu dit standpunt van het college wel eens willen weten", zo beeindigde mevr. Bud. dingh haar betoog. BUITEN DE ORDE De voorzitter pareerde deze aanval al lereerst door de vragenstelster er op te attenderen dat zij geheel buiten de orde van de zaak was. „Hier is alleen aan de orde de wijziging van het uitbreidings plan", antwoordde burgemeester Hazen berg Wat die hele geschiedenis betrof: „Ik heb enige tijd geleden de eis gesteld dat zo spoedig mogelijk met de bouw van de flat begonnen moest worden. We hebben al zoveel woningnood dat het niet ver- Op het terrein van N.S.V.S. werd woensdagavond de veteranenwedstrijd V.R.C. - Merino's gespeeld. Het elftal van Merino's dat met 3 invallers ver scheen gaf desondanks dapper partij. Het was een gelijkopgaande strijd die door V.R.C. met 3-2 werd gewonnen. Reeds in de eerste minuten kreeg Kroes van Merino's een goede kans maar deze werd niet benut. In de 10e minuut wist V.R.C. de score op 1-0 te brengen via de goed reagerende van Hunnik. Door Budding maakte Meri no's gelijk en even na de wisseling gaf Kroes zijn club zelfs de leiding, 2-1. V.R.C. drukte echter door en van Koten schiep een scoringskans die de gelijkmaker tot stand bracht. In de laatste minuten stelde H. de Koning de V.R.C.-overwinning veilig, 3-2. Door deze uitslag is de laatste wed strijd van hedenavond op het D.O.V.O- terrein tussen N.S.V.S. en K.V.S.W. zeer belangrijk. Wint N.S.V.S. of speelt gelijk dan heeft deze club de eerste prijs. Wint K.V.S.W. echter dan staan er drie clubs gelijk met 4 punten. V.R.C. speelt zaterdag in het neder- laagtoernooi tegen het pas gepromo veerde Bennekom. Aanvang 4 uur. Welk mens houdt niet van de natuur? Iedereen toch en daarom vra gen wij ditmaal uw aandacht voor een specifieke tocht in een schitte rende omgeving. Men noemt het een „wildtocht" - een bijzonder toe passelijke naam - en ze worden in de periode van 19 juni tot en met 11 september gehouden in het Nationale Park „De Hoge Veluwe." Dit is het bekende natuurreservaat op de Veluwe met de enorme opper vlakte van 6600 ha. Zo'n wildtocht wordt tweemaal per week in alle vroegte gehouden. Ze staan onder leiding van een ervaren jachtopziener, die de deelnemers naar de plaatsen brengt, waar het wild (zwijnen, reeën, herten, moeflons en konijnen) zich 's morgens doorgaans ophoudt. Vanzelfsprekend vertelt de jachtopziener ook over het ontstaan van het park en u kunt hem vragen zoveel als u wilt. Tussen twee haakjes - zo'n wildtocht is ook bijzonder interessant voor de (grotere) kinderen. Men gaat per fiets het park in en het is een eerste vereiste dat de deelnemers zich in donkere kleding steken, zodat ze niet direct opvallen. Vooral de amateur-fotografen krijgen hier de kans van hun leven om het wild in zijn natuurlijke element op de gevoelige plaat vast te leg gen. Overigens is „De Hoge Veluwe" ook gewoon cverdag een bezoek meer dan waard. Er zijn talrijke fietspaden en autowegen, terwijl de toegangsprijs echt niet hoog is. In het park bevindt zich bovendien een restaurant en een theeschenkerij. Beroemd is tevens het Kröller-Möller Museum. ENKELE GEGEVENS: Vertrek 's morgens om 5.00 uur iedere dinsdagmorgen vanaf Het OTTERLOSE-HEK en iedere donderdagmorgen vanaf het HOENDER- LOSE-HEK. De wildtocht is om ca 9.00 uur afgelopen. Volwassenen be talen 60 cent en kinderen 25 cent. Kaarten dienen tevoren bij de VVV's Hoenderlo of Otterlo aan gevraagd te worden. Nadere inlichtingen: „De Hoge Veluwe" tel. 06768-230 antwoord is om woningbouw, om welke reden dan ook, te rekken. Toen bleek dat het bouwen van flats op dat moment voor de betrokken financieringsmij. niet aan genaam was en mij gezegd werd dat er geen prijs meer op deze grond gesteld werd, hebben wij besloten terug te vallen op het oude uitbreidingsplan, zodat er nu wel gebouwd kan worden. (De aan besteding van de duplex-woningen vindt 16 juli a.s. plaats. Red.), aldus het ant woord van de voorzitter. Wethouder Ant. de Ruiter (CH) zei stomverwonderd te zijn, dat dit nu gezegd wordt. „Ik kan mij niet in denken wat voor kwaads wij gedaan hebben. We hebben toch een onder houd toegestaan en dat is aller vriendelijkst verlopen. Neeik vind het vreemd". Ant. de Ruiter (CH) vreemd Mevr. Buddingh gaf toe dat er in deze zaak heel veel misverstanden waren ge rezen, maar om nu zo maar, zonder enige schadeloosstelling aan de betrokken aan nemer, het partiële uitbreidingsplan in te trekken en er dus duplex-woningen op te bouwen, voelde zij niets. Zij stemde dan ook, als enige, tegen. KROT-OPRUIMING Zonder enige strubbeling werd beslo ten om mej. E. N. Kessing (20) uit Utrecht te benoemen tot onderwijzeres aan de Rijk van Gaasbeekschool. Voorts was de raad het roerend eens met het voorstel om de panden Stationsstraat 18 en 2e Achterkerkdwarsstraat nrs. 1 tot en met 12 onbewoonbaar te verklaren. Het ver zoek van de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk om rond drieduizend gulden voor de aanschaffing van nieuw meubilair voor de 2e klas van de Patrimonium- school, werd eveneens ingewilligd. (Om dat de pers niet beschikte over de be treffende stukken, kunnen geen medede lingen gedaan worden over enkele voor stellen, t.a.v. koop en verkoop van grond. Red.) PRINCIPIEEL TEGEN De overlevering wil dat het cijfer 13 een „ongeluksgetal" is en men zou er bijna aan gaan geloven, want het was uitgerekend agendapunt 13 dat deze avond strandde. Het bestond uit een voorstel van het college om aan de Eerste Veenendaalse Postduiven Vereniging „De Luchtreizi gers" een eenmalige subsidie toe te ken nen van 500,—. Dit speciaal ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan en voorna melijk als tegemoetkoming in de kosten van restauratie en verbouwing van het verenigingsgebouw. Door de vereniging was gevraagd om 2000,doch dat von den b. en w. veel te hoog. Van Ojik (CHU) niet verantwoord P. G. van Ojik (CHU) deelde namens zyn fractie mee tegen dit voorstel te zyn. Enerzyds omdat deze vereniging ook op zondagen wedstrijden houdt dus uit principe en anderzijds omdat de CHU-fractie subsidies niet langer verantwoord acht. G. J. van Deelen (SGP) sloot zich hier bij aan. De heer Kroesbergen vond het eigenlijk jammer dat het college met dit voorstel was gekomen. „Het gebouw van deze vereniging wordt ook verhuurd voor bruiloften e.d. Men moet dus aan een sluitende begroting zien te komen, bijv. door méér te verhuren óf de huur te verhogen." Wethouder C. N. van Kuyk (AR) zei recpect te hebben voor de principiële bezwaren, doch vond het toch wel ac ceptabel om de jubilerende vereniging de subsidie van 500,— te verstrekken. Voor stemden de fractie van de PvdA. de VVD en KVP en de drie wethouders, zodat het voorstel met 9 tegen 8 stemmen verworpen werd. „BEESTACHTIG DUUR" Wie moest nu eigenlijk het meeste betalen Ede of Veenendaal? Deze vraag stond als het ware met vurige letters midden in de raadszaal toen de reconstructie van het stationsplein aan de Klomp ter sprake kwam. Om het even duidelijk te stellen: de Spoorwegen zijn thans bezig het oude en onprettige stationsgebouw Veenendaal-de Klomp te vervangen door een nieuw ge bouw. Om deze gehele modernisering goed tot haar recht te laten komen, leek het de Spoorwegen dienstig ook een fraai voor plein (parkeerruimte aan te leggen. Er moest dus gesproken worden met Spoor wegen, Ede (het station ligt in de ge meente Ede) en natuurlijk Veenendaal. Daar is lang en breedvoerig over gedis cussieerd met als resultaat dat Veenen daal, als meest belanghebbende, 55°/o van de totale reconstructiekosten zou moeten betalen. Daarbij kwam dan nog een be drag voor het onderhoud, zodat het deze gemeente om precies te zijn 38.400,zou gaan kosten. De raad legde zich daarbij echter niet zonder meer neer. Om te beginnen gaf Van Ojik (CHU) als zijn mening te ken nen dat hij Veenendaal met die 55°/o zwaar belast vond. „Ede wilde dit gebied met de grenswijziging zo graag behou den, maar nu het op betalen aankomt, komen ze maar met 15°/o over de brug. Bovendien zijn hier nog zoveel werken die uitgevoerd moeten worden, dat ik er niet voor voel om in een andere ge meente te gaan betalen. Neeik kan het slecht slikken", aldus deze spreker. Mevr. Buddingh (VVD) daarentegen voelde er wel voor. Het station noemde zij de entree van Veenendaal. Wel pleitte zij voor een prima verlichting. VRIJMOEDIG „Het college is vrijmoedig geweest en heeft belangrijke concessies gedaan". Zo dacht T. Verkuyl (PvdA) er over. Hij drong er op aan de Spoorwegen meer te laten betalen en de enige verstandige ver houding vond hij: ieder één-derde van de kosten. Zoals het nu lag, was hij niet be reid dit bedrag te voteren. R. Koppenberg (PvdA) duur De fractie-leider van de PvdA R. Koppenberg „ik vind het beest achtig duur" deelde mee dat de heer Verkuyl niet de mening van de fractie verkondigde, doch voor zichzelf sprak. Hoewel „een pijnlijke" zaak, voelde de heer Kroesbergen toch ook weer weinig voor het standpunt van de heer Vehkuyl. „Als we daf doen, komt er van de zaak niets terecht en blijven we in de mod der steken". Spreker wilde gaarne van deze gelegenheid gebruik maken om aan te dringen op betere busverbindingen. LIJDENSWEG Wethouder Ant. de Ruiter gaf deze af faire het veelzeggende etiket „lijdens weg". Er waren altijd klachten en er is alle mogelijke moeite gedaan om in eer ste instantie in Veenendaal zelf een sta tion te krijgen. Dit lukte helaas niet, waarna zelfs nog sprake geweest is om het station te ver leggen naar de Batterijen bij de Nieuwe- weg. Nadrukkelijk gaf hij de raad het ad vies dit voorstel, dat heus niet zo maar uit de lucht is komen vallen? te accep teren. „En als alles klaar is, dan gaan we zeker nog eens over betere busver bindingen praten", zo beloofde hij ten slotte. Met de stemmen van de heren Verkuyl (PvdA) en Van Ojik (CHU) tegen be sloot de raad de gevraagde gelden be schikbaar te stellen. Voor het genomen besluit tijdens de besloten vergadering verwijzen wij naar het hoofdartikel of) pag. 1 Aan de blinden in je kamer of voor in je zomerverblijf. Als je een figuur zaag hebt en weet hoe je die moet ge bruiken, kun je heel gemakkelijk deze zomerse figuurtjes maken om aan de koorden van je blinden te hangen. Te ken de hier getoonde modellen na op een stuk triplex, zaag de figuren uit en schuur ze dan goed bij met een stuk schuurpapier. Boor gaatjes om het koord door te halen en geef de figuurtjes een aanrdig kleurtje. FIRMA Hoofdstraat 13, Veenendaal Telefoon 2037- 3637, CONTANTE PRIJS. OF: OP GEMAKKELIJKE BETALINGSCONDITIES: leaanbet. Restant 12 maanden Zündapp 235,85 I f 60,50 per maand Rap Ster 177,45 I 46,23 per maand Puch Standaard 185,10 I 48,per maand Solex 117,05 t'| 30,88 per maand Dr. Slot. de B ruïnestraat 3 Veenendaal Telefoon 2771 Vraagt kleurenkaart en inlichtingen bij Behang Verfhandel Drog. REIN KOK Voordelig slaap- en woonkamer behang ontvangen, komt U maar rustig uitzoeken! GELDERLAND 1-3 (Hoek Hoogstraat) VEENENDAAL VOLOP VOORRADIG BIJ HOOGSTRAAT 9-11 - TELEFOON 2292 - VEENENDAAL In verband met de vakanties van het buitendienst-personeel in de maand juli en augustus, moet er rekening mee worden gehouden, dat de premiën voor 2 maanden gelijk worden geïncasseerd. De direktie.

De Vallei | 1962 | | pagina 6