Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken ZATERDAG BEGIN VAN GROTE VOLKS VERHUIZING Voor de KANTONRECHTER VAKANTIE STAAT VOOR DE DEUR LAAT UW ADRES ACHTER Hollandia-Trico herdacht in besloten kring 25-jarig bestaan S0FTEN0N- TABLETTEN Elsterse bejaarden maakten weer gezellige tocht Koopcentrum Veenendaal 36e jaargang WOENSDAG 18 JULI 1962 Nr. 57 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Doorpakken De bloemen Uw vakantie-adres Nieuws uit de omgeving Koelkast - Televisie - Radio Uw woning Huldiging van achtentwintig jubilarissen Bloemen en medailles Overzicht Vertrouwen „DE VALLEI" IN DE VAKANTIEWEEK VAN 23 27 JULI Vuilnisbelt weer in brand MISVORMING VAN BABY'S DOOR GEHELE REIS WEER GEFILMD LANGE STOET IN HET Heerlijk diner AMERONGEN Wat nu weer xoxox OVERBERG TIJDELIJKE BUSDIENST OVERBERG—V'DAAL v.v. MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven i Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1.95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Vrijdagmiddag hebben we 't er op zitten! Na een jaar van zwoegen is dan eindelijk de dag aangebroken, waarnaar we allemaal zo verlangd hebben. VAKANTIEen of u nou helemaal naar de Rivièra trekt, naar de zuidkust van Spanje, naar de be sneeuwde bergtoppen van Zwitserland, óf u nestelt zich in een heerlijk huisje op onze vertrouwde vaderlandse bodem op de Veluwe of ergens onder in Zeeland het is en blUft VAKANTIE! Natuurlijk! - er zijn allerlei bijkomstige factoren die een vakantie kunnen beïnvloeden. Neem de belangrijkste: het weer. 't Kan vriezen en 't kan dooien en het kan zélfs nog lekker warm en zonnig weer zijn, ook al hebben we daar momenteel weinig hoop op. Wanneer u deze overpeinzing leest, bent u wellicht al druk aan het pakken. Dit moet mee... oh, ja laten we dat jasje van Jantje niet vergeten... hebben we nou alles? ...waar zijn nou toch die sleuteltjes van de koffer- en ondertussen luisteren we scherp naar de radio die de ene depressie na de ander de ether instuurt. ,,'t Wordt nog wel goed" zeggen we hoopvolTenslotte zit er ergens tussen al die depressies ook nog wel een hogedruk- gebied. Hoop doet leven of niet soms? Daarom dóórgaan met pakken, alle Zuid-Oost-Utrechtenaren die eind deze week met de volksverhuizing meedoen. Al regent het pijpestelen, geeft de moed niet op, want na regen komt altijd weer zonneschijn. Kijk het vakantie-lijstje nog eens goed na! Alles meegenomen? Niets ver geten? Oké, dan ja stop even - vóórdat wij u een prettige vakantie toewensen willen wij u nog even een goede raad geven. De meeste vakantiegangers zijn namelijk zo in beslag genomen door hun voorgenomen reis, dat zij, hetgeen ze achterlaten (hun huis) totaal vergeten. Soms weten ze niet eens zeker of ze de deur wel op slot gedaan hebben en het is wel eens gebeurd dat een huis- moeder-op-vakantie zich onderweg plotseling realiseerde dat er thuis een grote pan melk op het brandende gas stel stond (Voor de nieuwsgierigen ze is teruggegaan hoor Wat moet je anders?)' Maar in alle ernst - wat gaat u met de kamerplanten doen. We hebben ons licht eens opgestoken bij een bloemist en die adviseert het volgende: Neem de planten in ieder geval van het raam weg en zet ze zo lang op tafel. Het is radicaal fout om de planten voor een week in of onder water te zetten. Ze gaan dan rotten en er blijft weinig van over. De beste oplossing is dat buren of kennissen de bloemen gedurende uw afwezigheid water geven. Is dat niet mogelijk, dan is er een handig appa raatje in de handel (van plastic) dat bij de plant gezet wordt en deze ge leidelijk van water voorziet. Een eerste vereiste is dat de achterbiy- vers weten waar u zich bevindt! Er kan brand uitbreken, er kan zich een ernstige ziekte in uw familie voor doen, kortom om alle redenen is het aan te bevelen dat men in ieder geval in uw buurt weet, waar ze u in geval van nood kunnen vinden. OCHTEN: Wethouder G. J. Hermsen, die weer in de nieuwe gemeenteraad voor de Prot Chr. Groepering geko zen was, heeft verzuimd op tijd zijn geloofsbrieven in te leveren. Dit had op 5 juli moeten gebeuren en de wet houder kwam er op 6 juli mee aan. De voorzitter van het stembureau heeft nu een ander in zijn plaats be noemd. LEERSUM: Zaterdag 11 augustus a.s. zal het 11e Bloemencorso Midden- Nederland in Leersum gehouden worden. In de tien jaar dat de or ganiserende vereniging „Floralia" nu bestaat, heeft men het beste van het beste weten te bereiken, ondanks het feit dat honderdduizenden bloemen vanuit Aalsmeer aangevoerd moeten worden. Ditmaal zullen 40 praal- en luxe wagens deelnemen, opgeluisterd met 7 muziekkorpsen. ZEIST: Een inwoner van Zeist is al ge ruime tijd bezig te waarschuwen te gen een overdracht van Nieuw-Gui- nea aan Indonesië. Hij heeft hier over al een brief geschreven naar president Kennedy en pas vorige week nog weer een telegram. Een afschrift hiervan is ook gegaan naar alle redacties van grote Amerikaan se bladen. BILTHOVEN: Het bestuur van de zangvereniging „Morgenrood" deelt via een plaatselijk blad mee, dat ge brek aan belangstelling de opheffing van dit koor noodzakelijk maakt. Heeft u geen vast adres, laat dan in ieder geval in grote lijnen uw reis route achter. Beschrijf het voertuig (kenteken, kleur enz.) zodat men, als het nodig is, een gedegen S.O.S.-be- richt kan laten circuleren (men kan ze dagelijks over de radio horen). Heeft u wel een vast adres, des te gemakkelijker. Schrijf het duidelijk op een papiertje en geef het aan uw bu ren, kennissen, kollega's of familie die thuis blijven. Beter nog is het om deze gegevens op uw deur of raam te plak ken. Vergeet vooral het telefoonnum mer niet. Voor alle drie geldt: stekkers er uit halen! Wat verder de koelkast betreft: als u de stekker er uithaalt, dan moet u natuurlijk óók de koelkast leeg halen! Vorig jaar kwam een Veenendaalse huismoeder terug van vakantie. Toen ze ging had ze netjes de stekker uit het contact gehaald maar vergeten om de geopende flessen melk uit de koel kast te halen. De lucht die er toen naar buiten kwam, kan ze nu nog niet beschrijven Radio en televisie behoeven, als de stekkers er uit zijn, geen aparte voor- zorgs-maatregelen. De drie belangrijkste punten wat uw woning betreft zijn: 1. afsluiting van de boiler; 2. afsluiting van licht, gas en water (hoofdkranen) 3. alle buitendeuren op slot doen. Het verdient verder aanbeveling om de binnendeuren helemaal open te zet ten. Bovendien moet er gezorgd wor den voor een (kleine) doortrek naar buiten (w.c.-raampje of een boven- raampje iets open zetten). Als u de huissleutels meeneemt, ver deel ze dan onder de gezinsleden. Een sleutel kan gauw zoek raken en dan is het nooit prettig als u bij terugkomst moet gaan inbreken. Tenslotte: snij bloemen die in een vaas met water staan, kunt u beter uit de kamer ver wijderen. Het water wordt namelijk na enige dagen vies en begint te rieken. Zo, dat waren een paar belang rijke punten die vaak vergeten worden. Misschien heeft u er iets aan gehad. Zo niet, dan bent u iemand die aan letterlijk alles heeft gedacht. In ieder geval: een prettige en onvergetelijke vakantie! Diaken J. F. v. Kooten (l.) en ds. A. Vroeginde- xtrêy, Uifect na de eer ste steenlegging bij het nieuwe Bejaardencen trum. Op de steen staat: „De eerste steen gelegd door ds. A. Vroegindewey en diaken J. F. v. Kooten, op 14 juli 1962." Tijdens een vrijdagavond in de kantine gehouden bijeenkomst in strikt besloten kring, heeft de Hollandia-Tricotagefabriek N.V. achtentwintig personeelsleden ge huldigd wegens hun 12Vs- en 25-jarig dienstverband. Tevens werd in de diverse toespraken het feit herdacht, dat een kwart eeuw geleden de Hollandia-Trico werd opgericht. Ter gelegenheid van het laatstgenoemde jubileum hebben alle werkne mers een extra gratificatie ontvangen, terwijl deze eenvoudige viering van het be- drijfsjubileum plaats vond op uitdrukkelijk verzoek van de directie, die hierin geen aanleiding vond om een en ander met groot uiterlijk vertoon te herdenken. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL Op de bijeenkomst werden alle aanwe zigen, o.w. de jubilaressen en jubilarissen leidinggevend' personeel en enkele geno digden, namens de directie welkom ge heten door de heer J. v. Leeuwen. De jubilarissen bracht hij dank voor hun trouw en vele werk. „Wij zijn ook dankbaar dat wij in eigen kring ons 25- jarig bestaan mogen herdenken. Vooral in deze tijd is het een voorrecht om zelf standig te mogen zijn", zo sprak de directeur. Aan het slot van zijn toespraak wekte hij een ieder op zijn uiterste krach ten voor het bedrijf te blijven geven. Vervolgens ging hij over tot de uit reiking van de ere-medailles met oor konde. Er waren vier zilveren jubilaris sen: G. v. Appeldoorn, J. Hazeleger, J. v. d. Hoef en J. v. d. Pest. De vijf jubilarissen die er 12'/i jaar op hadden zitten, kregen naast de onder scheiding, ook nog een fraai boeket bloe men aangeboden. W. K. v. Nieuw-Amerongen vertolkte de dank van de huidige personeelsleden, waarna het woord gevoerd werd door de heer Slok, bondsbestuurder van „Unitas". Om een bedrijf dat thans 750 personeels leden in dienst heeft in 25 jaar tijds op te bouwen vond hij geen senicure. „Het is het samenspel geweest van leiding, kapitaal en arbeid. Deze drie leiden tot een resultaat, zoals we dat nu hier voor ons zien." Aan de heer Van Dijk was de taak om in vogelvlucht het ontstaan en de groei van het bedrijf te memoreren. Het be drijf is in de jaren dertig, toen er grote werkeloosheid heerste, gesticht. Enkele jaren na de oprichting kwam de fabriek met de mobilisatie in het schootsveld te liggen, doch de Hollandia Trico bleef voor geweld gespaard. In de oorlogsjaren werd het machine park grotendeels bij boeren onderge bracht. Na de oorlog begon de grote bloei. De vraag naar de produkten werd steeds groter, zodat uitbreidingen in Alphen a.d. Rijn, Soest, en Loppersum een feit werden. Onlangs is de Hollandia-Trico buiten de grenzen getreden en zijn in België vestigings-contacten gelegd. Namens alle vestigingen in binnen- en buitenland bracht de heer Van Dijk zijn felicitaties aan de directie over. Als blijk van waardering voor het gevoerde beleid en als een herinnering aan dit heuglijke feit bood hij de directie-leden namens het gehele personeel een bronzen beeld aan, voorstellend een vrouwenfiguur die de gratie, charme en schoonheid van het produkt symbolisch weergeeft. Het beeld, dat in werkelijkheid één meter hoog wordt, op een voetstuk van 80 cm., wordt vervaardigd door de beeldhouwer Pieter Jungblut. Een verkleinde uitgave werd deze avond aan de directie aangeboden. Direkteur W. v. Leeuwen bedankte het gehele personeel voor het geschenk en voor alle waarderende woorden. „Het aanbieden van dit beeld zien wij als een demonstratie van vertrouwen in ons als directie". Extra dank bracht hij aan de perso neelschef, de heer Van Haaren, voor de organisatie van deze avond. Hierna be stond gelegenheid de directie persoon lijk geluk te wensen en bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. De jubilaressen (12'/i jaar) waren: A. Bul te, H. v. Kooten-Jansen, J. Methorst- Methorst, M. J. Roest-v. Wijk en J. Ver- beek-v. Kooten. De 12'/i-jarige jubilarissen: D. Bouman, R. van Dijk, H. Gijsbertsen, A. van Hal, C. Hey, J. J. Hey, J. Heykamp. G. Keu ken, P. J. Klem, G. van Kooten, J. v. d. Loosdrecht, W. K. van Nieuw Amerongen, T. Prins, L. van Ravenhorst, E. Rebergen, J. H. Roks, C. G. Schoeman; J. W. van Tuil, M. H. Wijnberger. Foto: De jubilaressen van de Hollandia -Trico kregen behalve een medaille en oorkonde, ook een fraai boeket bloemen aangeboden. R. T., propagandist voor een coöpera tieve vereniging te Arnhem, verscheen vrijdag voor het Wagenings kantongerecht omdat hij op 8 mei in Veenendaal, toen hij met zijn personenauto van de Buurt- laan-West kwam, niet stilgestaan had bij de stopkruising met de Stationsstraat en de Prins Bernhardlaan. Verdachte zou met een snelheid van ongeveer dertig kilometer per uur linksaf geslagen zijn naar de Stationsstraat en daarbij was hij bovendien links door de bocht gegaan Tegen de verbalisant had T. destijds gezegd, dat hij het bord met het stopte ken niet gezien had en hij had eraan toegevoegd, dat hij het flauwekul vond hem een bekeuring te geven. Vooral over deze laatste uitdrukking viel mr. Jager. Op dit kruispunt hebben meermalen ernstige ongevallen plaats gevonden en daarom is ter bescherming van de weg gebruikers een stopgebod ingevoerd, waarbij men dus ongeacht de situatie op de weg verplicht is te stoppen. Weest u dus voortaan een beetje voorzichtig met uitlatingen als flauwekul en dergelijke. Als u of een ander door uw schuld voor een week of zes in het ziekenhuis terecht komt, zegt u dat ook niet meer. Je zegt wel eens meer wat wat je later niet verantwoorden kunt, gaf T. toe, maar van die 30 kilometer klopt niets. Ik heb stapvoets gereden, want ik zocht een adres op de Stationsstraat. Overi gens zie ik nu wel in, dat ik fout ge weest ben. De officier wilde er rekening mee hou den, dat verdachte nu een open oog had voor zijn overtreding en hij liet het In verband met vakantie van een groot deel van ons personeel, zal ons blad volgende week slechts éénmaal - op VRIJDAG - ver schijnen. YVU vertrouwen dat onze abon nees, adverteerders en correspon denten hiervan goede nota willen nemen. De directie. Zaterdagmorgen stond de Veenendaalse vuilnisbelt, die op grondgebied van de gemeente Renswoude ligt, weer eens in brand. Omstreeks kwart voor twaalf werd de brand ontdekt en enkele brandweerlie den z(jn geruime tijd bezig geweest het vuur te doven. Men vermoedt dat een Veenendaalse chauffeur een vrachtje vuilnis dat hij had gelost heeft aangestoken. De politie te Renswoude onderzoekt de zaak. BENOEMING AAN CHR. KLEUTERSCHOLEN Aan de Chr. Kleuterscholen te Vee nendaal zijn benoemd de hoofdleidster, mej. A. Nijhof en de leidsters, mej. H. v. d. Weerd, mej. J. J. de Man en mej. A. Mijnders. De schokkende berichten die de laatste tijd in de pers zijn verschenen over de schadelijke bijwerkingen van een slaapmiddel hebben vooral bij de aanstaande moeders grote ongerustheid doen ontstaan. Het slaapmiddel kan ernstige mis vorming van de ongeboren vrucht veroorzaken, wanneer het wordt gebruikt in de tweede maand van de zwangerschap. In 1955 werd het betreffende slaap middel voor het eerst door een Duitse fabriek op de markt gebracht met als naam thalidemide. In een aantal landen is het middel daarna onder andere na men in de handel gebracht Zo onder andere in Duitsland onder de naam Con- tergan, in Frankrijk en Engeland als Distaval en in Nederland en België als Softenon. Alhoewel in het buitenland verontrustende cijfers worden gegeven van misvormde babys, schijnt het middel in ons land weinig gebruikt te zijn, waardoor nog geen verontrustende feiten op dit gebied bekend zijn geworden. GROOT GEVAAR Prof. W. Lenz uit Hamburg vestigde in november 1961 voor het eerst de aandacht op het toenemen van aange boren misvormingen, speciaal die van de ledematen. De medici nemen nu wel voor zeker aan dat deze misvor mingen het gevolg zijn van het ge bruik in de eerste zwangerschapsmaan den van bepaalde kalmerende midde len. De verontrustendé berichten in de medische pers begonnen aan het einde van het vorige jaar. Zowel in Duits land als in Engeland waar het middel veel werd gebruikt zag men het aantal misvormingen bij pasgeborenen toene men. Van het ogenblik af, dat men ernstige verdenkingen had op het kal meringsmiddel als oorzaak van mis vormingen ongeveer december 1961, is Ongeveer negentig bejaarden uit Eist hebben woensdag onder gunstige weers omstandigheden hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Hoewel dit midden in de „zomer" plaats heeft, is er toch altijd een soort Sinterklaas-sfeer aanwezig. Het is in Eist namelijk traditie, dat de deelnemers aan deze tocht niet van tevoren weten waarheen de reis gaat. De organisatoren houden dit altijd als een ver rassing en het moet gezegd: dit systeem bevalt uitstekend. Een extra feestelijk tintje kreeg de tocht door het feit, dat het nu voor de 15e keer was dat de autotocht van start ging. 's Morgens om kwart voor negen stonden welgeteld zevenendertig au to's op Zwijnsbergen keurig opgesteld om de tocht te beginnen. Een gedeelte van de bejaarden was tevoren opge haald, terwijl zij die dichtbij woonden, te voet naar de startplaats waren ge gaan. Onder de particulieren die weer geheel belangeloos hun tijd en au to ter beschikking stelden, bevond zich ook de echtgenote van de bur gemeester, mevr. Bosch ridder van Rosenthal, die zelf chauffeurde. Uitbundig uitgeleide gedaan door de achterblijvers in het dorp, zette de lan ge karavaan zich in beweging en ging het, onder leiding van drie ordonnan- wordt iedere DINSDAGMOR GEN en ZATERDAGS de ge hele dag een interessante wa renmarkt gehouden in het cen trum van het dorp. zijn de winkels op WOENS DAGMIDDAG na 13.00 uur ge sloten. trekt de koopavond op VRIJ DAG tot 21.00 uur altijd weer grote belangstelling. en zijn de winkels ZATERDAGS de gehele dag (tot 18.00 uur) geopend. sen in de richting van de Betuwe, via de Rijnbrug in Rhenen. Via Tiel en 's-Hertogenbosch arri veerde men bij hotel Witte in Vught, waar de koffie en de broodjes zich best lieten smaken. Na een gezellig babbel uurtje, werd via Eindhoven koers ge zet naar het Eurostrand waar om pre cies één uur een heerlijk diner op de oudjes stond te wachten. Het duurde niet lang of de meest ac tieven waren in de speeltuin te vinden. De chauffeurs lieten zich overigens ook niet onbetuigd want op de kettingbrug waren de natte voeten niet van de lucht. Drie uur in de middag was het weer opbreken geblazen met als reisdoel de laatste aanleg in Grave. De organisa tie klopte op de minuut af, zodat in record-tijd de lunchpakketten waren uitgedeeld. (zie verder pag. 2) ZATERDAGMIDDAG PUZZELRIT VOOR FIETSERS Zaterdagmiddag a.s. houdt de jeugd commissie van de Ned. Herv. Kerk te Amerongen een puzzelrit voor de jeugd. Fraaie prijzen zijn hiervoor beschikbaar. Jongens en meisjes van 12 tot 15 jaar ma ken een tocht van 15 km., terwijl tussen de leeftijd van 16 tot en met 20 jaar 20 km zullen fietsen. De start en finish zijn bij gebouw „Lievendaal" op de Hof. De vertrektijden zijn omstreeks twee uur. Mochten onverhoopt de weergoden parten gaan spelen, dan worden de rit ten een week uitgesteld. het in Duitsland, Engeland, Zwitser land en Zweden en ook in ons land uit de handel genomen. In Engeland waar het geneesmiddel veel werd gebruikt schat men dat er in 1960 en 1961 ongeveer 500 gevallen zijn geweest en dat men er in 1962 nog 300 kan verwachten. Zweden spreekt van 300. In Duitsland is dit aantal vol gens recente berichten rond 4000 en in ons land schijnt het erg mee te vallen. PROEVEN Jaarlijks wordt door de Nederlandse geneesmiddelenindustrie meer dan twintig miljoen gulden uitgegeven voor onderzoek van nieuwe produkten. Elk door een bona fide firma in de han del gebracht geneesmiddel wordt aan een hele reeks kostbare proefnemingen onderworpen. Zij dienen om op de hoogte te komen van het hoofdeffect op de ziekte, de ongewenste bijwerking enz. Het resultaat is, dat men redelijk goed georiënteerd is over de werking op de mens. Zo'n onderzoek is ook geschied met het thalidemide, dat zoveel narigheid heeft veroorzaakt. De proefnemingen op dieren waren gunstig en bij de mens bleek het een goed kalmerend middel, dat voordelen had boven een aantal gebruikelijke. Maar proeven op drach tige dieren heeft men niet genomen. Men was op gevaar op dit gebied niet verdacht. Zo'n onderzoek had geen plaats in de gebruikelijke onderzoek- schema's. Wij weten nu, dat in dit geval het nemen van zulke proeven de narig heid had kunnen voorkomen. In april van dit jaar is bekend gemaakt, dat een Liverpoolse farmaceutische firma met zekerheid heeft aangetoond, dat door het geven van thalidemide aan drachtige konijnen de karakteristieke misvormingen bij de jongen kunnen worden opgewekt. Als protest tegen de verhoging van accijns heeft de bevolking van het Schotse stadje Cummock besloten geen druppel bier meer te drinken. In een week tijds hebben 20 straal vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht 1525 manschappen en 33 ton uitrusting van Amerika naar Frankfort overgebracht. ■fr Het nieuwe gedeelte autobaan tus sen Hannover en Hildesheim (238 km) heeft 526 miljoen mark ge kost. Een jager uit Angola heeft in één nacht zestig krokodillen doodge schoten. Japanse vrouwen die 's nachts al leen over straat moeten krijgen van de politie een draagbare alarmin stallatie. •ö- Communistische landen leveren aan Equatoriaal Afrika ook ijsmutsen mutsen met oorkleppen. Volgens het persbureau Tass heb ben inwoners van een dorp in Zuid west-Rusland gezien dat aan de rand van hun dorp een heuvel van een meter of tien is gegroeid. In de Ver. Staten worden elke mi nuut ongeveer vier ernstige misda den gepleegd. daarom bij 5,voor het links door de bocht gaan en 15,voor het niet stop pen bij de stopkruising. Het vonnis luidde conform. Van W., makelaar te Veenendaal, reed op 3 maart op een voetgangersoversteek plaats in de^ Hoofdstraat met zijn perso nenauto een" overstekende dame aan, die daardoor een schedelbasisfractuur en een gebroken been bekwam en nog steeds in het ziekenhuis verpleegd moet worden. Mijn uitzicht op de zebra werd be lemmerd door een schuin op de weg staande bus, zei Van W., toen hij onlang6 voor het Wagenings kantongerecht moest verschijnen. Ik heb toen ik die dame zag nog wel geremd, maar toen was het al te laat. Verminder voortaan onmiddellijk uw snelheid zodat u ook maar het kleinste stukje van een zebra ziet, adviseerde mr. Jager. Dat is nu eenmaal het souverelne gebied van de voetganger. XOXOX C. uit Amersfoort had op de Molen straat te Rhenen zijn auto enige tijd ge parkeerd op een plek, waar een wachtver- bod gold. Ik had de borden nooit eerder gezien, zo betoogde C. vrijdag voor het Wage nings kantongerecht, hoewel ik daar wel eens vaker langs kwam. Het was niet de bedoeling daar lang te blijven staan, maar doordat plotseling een stortbui los brak, waar ik voor bleef schuilen, heeft het wel een paar minuten langer geduurd dan het plan was. (zie verder pag. 2) Speciaal ten behoeve van de vele tou- risten welke zich in en om Overberg be vinden, heeft de Veenendaalse Winke liersvereniging .Handel Nijverheid" een gratis busdienst ingelegd naar en van Veenendaal op de vrijdagavonden en za terdagmiddagen. De bussen vertrekken vrijdagsavonds om half zeven vanaf Kamp Overberg en gaan om kwart over negen terug vanaf hotel De Korenbeurs. Voor de zaterdagen gelden de tijden resp. kwart over drie en kwart over zes. De busdienst gaat in op vrijdag 20 juli a.s. en duurt tot «n met zaterdag 25 augustus a.s. 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1962 | | pagina 1