PASFOTO'S „Bejaardencentrum is een monument der liefde" OVERBERG I? II ★c mvuoiM Philadelphia kreeg stapels speelgoed Gratis busdienst Overberg-V'daal v.v. Jeugdwerkleider A. H. van Pijpen gaat Veenendaal verlaten Korte vergadering met financiële tegenvallers Uit liet Politierapport 4e Jeugdvierdaagse staat voor de deur Textiel-wcrknemers krijgen voorschot ACHTERBERG VRAAG EN AANBOD Ds. A. Vroegindewey bij eerste steenlegging ALWEER ZO'N MOOIE BRIL VAN OPTICIEN Ook stodi ZiekenfondsGzd&v ff DIPLOMA-UITREIKING AAN GESLAAGDEN Hotel ,,De Wageningse Berg" V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Drie kinderen mogen mee naar Bennekom cArtilcto UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL 9 De Edenaar J. G. is vrijdagavond aan gehouden omdat hij onder invloed zijn fiets bereed. 9 Zondagavond ontstonden er moeilijk heden in een café aan de Pr. Bern hardlaan. De eigenaar had een be zoeker uit Ede geweigerd te tappen, waarna deze terugkwam met een stel vrienden en een dreigende houding aannam. Toen de politie arriveerde was alles weer koek en ei. MARKTBERICHTEN Voor de kantonrechter NOG STEEDS GEEN ANTWOORD VAN COLLEGE Elstcrse bejaarden maakten gezellig^ tocht Ingehaald met muziek AMERONGEN Te koop Te huur Gevraagd Diversen „Dit nieuwe bejaardencentrum waar de eerste steen voor gelegd is, is geboren uit het beginsel der liefde. Het is een monument der liefde want wij hebben ook als kerk de opdracht te aanvaarden om onze bejaarden op hun oude dag een tehuis te kunnen geven." Deze woorden sprak ds. A. Vroegindewey tijdens de eerste steenlegging van het nieuwe Herv. Bejaardencentrum aan de Kerke- wijk - hoe Industrielaan op j.l. zaterdagmorgen. De plechtigheid werd bijge woond door tal van kerkelijke en burgerlijke autoriteiten, o.w. burgemeester en wethouders alsmede vele leden van de gemeenteraad. Diaken J. F. v. Kooten, penning meester van de Stichting Hervormd Bejaardencentrum, gaf aan de hand van talrijke schets-tekeningen een in teressant overzicht van de (moeilijke) totstandkoming van het definitieve bouwplan. Toen het oude rusthuis naast de Frisia-fabriek dringend uitbreiding be hoefde, werd het plan tot algehele nieuwbouw geboren. Het stichtingsbe stuur ging eerst eens een kijkje nemen in Bodegraven, na welk bezoek archi tect de Geit een ontwerp maakte. Nadien werden de plannen herhaal delijk gewijzigd. De ene keer omdat de bouwkosten te hoog werden en op andere momenten omdat de hogere in stanties zich er niet helemaal mee kon den verenigen. Ook over de juiste be paling van de plaats is men vaak ge struikeld, doch nu was het dan einde lijk zever dat de eerste steen gelegd kon worden. Eind 1963, begin 1964 hoopt men het bejaardencentrum in gebruik te kunnen nemen. FRAAIE STEEN Ds. A. Vroegindewey, voorzitter van de Stichting, las enkele Bijbelgedeel ten en verklaarde tegenover zijn aan dachtig gehoor, dat het gebouw gezien moet worden als een monument der liefde. In dit verband memoreerde hij de vroegere oprichting van het oude rust huis. „Ik heb gelezen dat toendertijd een centen-vereniging is opgericht. Dat gebouw kostte toen 15.798,en dat bedrag is allemaal met centen bijeen gebracht. Een bewijs van de liefde voor deze zaak", aldus de predikant. De officiële steenlegging werd ver richt door ds. A. Vroegindewey en diaken J. F. v. Kooten Het duurde wel even voordat de fraai uitgevoerde mar meren steen goed op zijn plaats lag. doch dit werd toegeschreven aan de begrijpelijke onvankkundigheid van beide heren. Na een dankgebed, werd op een kun stig aangebracht terras koffie geser veerd. KERKEWIJK17 VEENENDAAL TEL.3313 In de afgelopen week hebben tal van geslaagde leerlingen hun diploma in ontvangst mogen nemen. Zo waren dinsdagavond in hotel De Korenbeurs de geslaagden van de Textiel-Avond- school bijeen, waar de heer C. Th. H. Kroes de diploma's persoonlijk over handigde. Vrijdagavond was het de beurt aan de examen-candidaten van de Chr. Techn. School te Veenendaal. Dit vond plaats in gebouw Eltheto, waar het hoofd van de school, de heer Kroes, naast de geslaagden, ook vele ouders begroeten mocht. De leerling die het meest uitblonk in ijver en doorzettings vermogen - M. Rozenboom - kreeg een mooi boekwerk aangeboden. Namens de ouders werd gesproken door de heer Kranenburg, terwijl Van Deelen de dank van de geslaagden ver tolkte. De avond werd gesloten door de heer M. Zoet, waarnemend-direc teur, die een uiteenzetting gaf over verdere studiemogelijkheden De na men van de geslaagden volgen hier onder: TEXTIEL-AVONDSCHOOL 3-jarige cursus Textieltechniek G. Drost, C. ter Haar, A. Hey, C. A. Hey, M. van der Horst, A. H. E. Lau rier, E. van Leeuwen, J. R. van Soest, D. Roks, A. van Wakeren. 2-jarige vervolgcursus spinnen wol en katoen D. van Kesteren, J. B. H. Lefers, C. Scholts, J. van Swetselaar, C. Turke steen, W. van de Uitert, A. Willemse. CHR. TECHNISCHE SCHOOL Klasse 3-A. afd. Timmeren Veenendaal: H. J. Anbeek, H. J. Bouwmeester, E. J. Diepeveen, B. Dite- wig, P. v. Doorn, G. v. Engelenburg, G. W. Hasselaar, P. N. Hasselaar, W. d. Kleuver, H. J. v. Kooten, C. Kroon, T. Nieboer, J. H. Ravenswaay, F. Ree- de, H. Schuilenburg, P. Smit, A. W. J. Veenhof, R. v. Viegen; Overberg: G. v. Deelen; Scherpenzeel: J. v. Dijk; De Klomp: W. Pol. Klasse 3-B. afd. Timmeren Veenendaal: M. v. As, W. Boonzaay- er, I. Bos, B. v. Dee, J. v. Manen, A. G. S. v. Nw. Amerongen, J. v. d. Pa- vert, J. v. d. Zandschulp; Ederveen: A. Bergwerff, J. Groeneveld, J. Klok, G. Meerveld; Renswoude: D. Blauwen- draat, D. v. d. Haar, J. Willigenburg; Eist (Utr.): A. Bosman, J. v. Kooten; Rhenen: E. van Daalen, W. Mulder; Amerongen: W. W. v. Engelenburg, J. R. Mourik. Klasse 3-C. afd. Machn. Bankwerken Achterberg: W. v. d. Berg; Rhenen: C. H. Boonzaayer, W. Cornelisse, G. Harting, E. v. Laar; Eist (Utr.): J. H. C. v. Breugel, A. Koolma, H. E. Ver vat; Amerongen: J. C. v. Hattem, A. v. Wamel; Overberg: G. de Leeuw, H. J. G. Voermans; Veenendaal: J. A. J. Leppers. M. Roseboom; Renswoude: G. v. d. Pol, H. J. Bouman; Ederveen: G. J. C. Roskamp, H. J. Veldjesgraaf. Klasse 3-D. afd. Machn. Bankwerken Veenendaal: G. Anbeek, A. H. A. Ariëns, J. P. v. d. Bosch, W. M. A. v. Burken, N. Diepeveen, J. Dijkstra, W. v. Essenveld, W. S. J. de Hartog, C. G. Heikamp, A. L. Kappers, A. v. Kra nenburg, W. L. Kuildert, B. v. d. Loos- drecht, A. B. Lucas, A. de Man, A. v. d. Pol, A. Sukkel, A. Valkenburg, W. v. Walsum, G. F. J Lanson, T. Onink. Klasse 3-E. afd. Machn. Bankwerken Veenendaal: W. J. Achterberg, M. v. d. Bovenkamp, W. Brouwer, J. de Bruin, G. J. v. Doorn, H. G. v. Dijk, T. J. de Grauw, J. W. Hensen, G. Jan sen, G. v. Kruistum, J. T. v. Manen, W. Sipman, G. Takken, J. F. Voort- huysen, J. v. Wijk, J. Zuidema. GESLAAGDEN CHR. LYCEUM VEENENDAAL Voor het eindexamen H.B.S.-B. slaagden de navolgende kandidaten: Bennekom: Jan van den Berg; Vee nendaal: Aart van Eden, Jan Griffioen, Kees Hardeman, Kees van Hardeveld, Jeannet Jansen, Henk de Kleuver, Arie van Nieuw Amerongen. Jan Remme, Marcel Slotboom; Ommen: Wimbart Goslinga; Overberg: Wim Hardeman; Wageningen: Carel van Houten, Ma rijke Mobach; Rhenen: Bert de Jong, Tark Wijchers; Scherpenzeel: Jan Overvest; Ede: Theo van de Putte, Bert Ruiter; Arnhem: Wim Wieringa. Twee kandidaten werden afgewezen. WAGENINGEN Telefoon 08370 - 3241 RÖTISSERIE BELMONTE AMERICAN BAR ■S- Intiem restaurant Belmonte. Zeer comfortabele zalen voor 20 - 50 - 100 - 200 personen. Verzorging van party's, recep tieslunches, diners ook bij U thuis. Dagelijks muziek in restau rant en bar. GOEDE PRESTATIE VAN VEERTIENJARIGE JONGEN Voor het gehouden examen dezer dagen in Amersfoort slaagde onze plaatsgenoot Johan Henken, Haarweg 5 voor het ULO- diploma. Johan kwam uit de bus met een gemiddelde van T/s punt. Een zeer goede prestatie aangezien hij pas veertien jaar is. V.R.C.-VERG ADERDE Donderdagavond 19 juli a.s. houdt de voetbalvereniging „V.R.C." zijn jaarlijkse ledenvergadering in de grote zaal van café Vonk. Verslagen van secretaris, pen ningmeester. totocommissie zullen worden uitgebracht. De voorzitter A. v. Deelen stelt zich niet herkiesbaar, waarvoor door het Be stuur candidaat is gesteld J. H. H. Jan sen thans voorzitter. Op de agenda staat uitbreiding van het bestuur tot 9 man. POSTDUIVENNIEUWS De duiven van de Veenendaalse jDOst- duivenvereniging „De Snelpost" kwamen dit weekeinde gevlogen vanaf Orleans. De uitslag was: A. J. v. d. Kolk 1, A. van Asselt 2, W. H. Roelofs 3, E. Heiwe gen 4; J. van Geerenstein 5; H. Ulrich 6; P. W. van Zetten 7, 8; G. Heikamp 9. VEENENDAAL De actie „Heeft u nog wat speelgoed over?" voor de gehandicapte kinderen van Philadelphia in het vakantiehuis te Bennekom is afgelopen. Het resultaat heeft alle verwachtingen verre overtroffen - bijna tweehonderd kinderen en vol wassenen hebben aan de actie meegedaan, zodat de kinderen in Bennekom een grote hoeveelheid speelgoed tegemoet kunnen zien. Alle geefsters en gevers, groot en klein, zeggen wij dan ook hartelijk dank voor het welslagen van deze spoedaktie. De overhandiging van het speelgoed zou aanvankelijk a.s. zaterdagmiddag plaats hebben. Hierin is echter een wijziging gekomen - de aanbieding ge schiedt nu morgenavond om half zeven! Er mogen drie kinderen mee als af gevaardigden van al diegenen, die aan de actie hebben deelgenomen. Bij de loting kwamen uit de bus: Pleinkje van Laar Meidoornlaan 6, Rhenen Joke Jansen Franseweg 11a, Eist Tonny van de Weerd Ger. Terborgstraat 1, Veenendaal Hun ouders hebben inmiddels be richt gehad en wij hopen dat ze don derdagavond present zijn. En nu de laatste verantwoording van de bijdragen aan de speelgoedaktie: Giften werden ontvangen van: J. Bouman, M. Stuyvenberg. G. Koudijs, mej. H. Valkenburg, mej. A v. Buu- ren, A. Schram, mevr. v. Dijk en direc tie De Vallei. Speelgoed kregen we van: Fa. Dien Boers; Nuyt en Marta Visser, KI. Ka terstraat 79; Sonja Jansen, KI. Kater straat 30; Wim, Tony en Kees Jansen, KI. Katerstraat 25; Helmie, Marinel en Jan v. d. Kraats, Pelikaanstraat 13; Kees Beukhof, Heemskerkstraat 29; Jan Stcmphorst, Lindenlaan 12; mevr. W. H. Overduin, Bergweg 47; Gert Sukkel, M. Hobbemastraat 2; Elske en Pieter Hofstede, G. Flinckstraat 50; Hannie v. Manen, G. Flinckstraat 51; Veemke Zoet, Ambachstraat 2; Nico Taverne, Rembrandtpark 38; Berti Ta verne. Rembrandtpark 38; fam. Lief- tink, Kastanjel.; Annemieke v. Leeu wen, KI. Katerstraat 27; de kinderen van Benthem, Stationssingel; Martin ten Donkelaar; Ferd. Bolstraat 30; Keesje v. Leeuwen, KI. Katerstraat 27; Netti en Jani v. Offeren, Leinweber- straat 54 b.; Jan v. Offeren, Leinwe- berstraat 54 b.; de kinderen Boers, Dr. Colijnstraat 24; fam. Alsema, Dr. de Visserstraat 31; Jan, Daan, Julius en Frits v. Dam, Schimmelpenninckstraat 3; Jannie Schol ten, Larikslaan 22; An ton en Theo Bakker, J. v. Ruysdael- straat 23; Hendrik v. d. Bosch, Prins Bernhardlaan 24; Nelleke v. d. Dik- kenberg, Benedeneind 26; Fietke v. Dijk, Parallelweg 22 en Pleinkje v Laar, Meidoornlaan 6 in Rhenen. in 10 sekonden klaar! Hoofdstraat 84 Veenendaal Om de vele vakantiegangers in Overberg in de gelegenheid te stellen het koopcentrum Veenen daal te bezoeken, heeft de Vee nendaalse Winkeliersvereniging tijdens de maanden juli en au gustus een gratis busdienst Over- berg-Veenendaal ingelegd. De tijden hiervan zijn: Op de VRIJDAGAVONDEN 20 juli, 27 juli, 3 aug., 10 aug., 17 aug. en 24 aug.: vertrek 18.30 uur bij Kamp Overberg; aan komst in Veenendaal 18.45 uur; vetrek uit Veenendaal 21.15 uur bij hotel De Korenbeurs; aan komst bij Kamp Overberg 21.30 uur. Op de ZATERDAGMIDDAGEN 21 juli, 28 juli, 4 aug., 11 aug., 18 aug. en 25 aug.: vertrek 15.15 uur bij Kamp Overberg; aan komst in Veenendaal 15.30 uur; vertrek uit Veenendaal 18.15 uur bij hotel De Kor.enbeurs; aan komst in Overberg 18.30 uur. De populaire leider van het Vee nendaalse jeugdwerk, de heer A. H. van Pijpen, gaat binnen afzien bare tijd Veenendaal verlaten. De heer Van Pijpen heeft de benoe ming aangenomen als consulent bij de stichting „Nationaal centrum voor de vorming van de bedrijfs- jeugd". Hij zal tewerk worden ge steld in de provincies Groningen, Friesland, Drente, Overijsel, Gel derland en Utrecht. In grote trekken gezegd zal zijn taak zijn het bezoeken van reeds bestaan de vormingscentra voor de bedrijfs- jeugd, het opzetten van nieuwe centra en het onderhou den van het con tact-tussen de cen tra en het lande lijke orgaan. Wanneer de heer Van Pijpen zijn taak in Veenendaal zal neerleggen is nog niet precies te zeggen. Hij blijft in dienst tot zijn opvolger in Veenendaal aan het werk gaat. In de viereneenhalf jaar, dat de heer A. II. van Pypen Van Pijpen in Veenendaal is geweest, heeft het jeugdwerk een enorme opgang gemaakt. Voor de komst van de heer Van Pijpen was er nagenoeg niets. Thans is er een jeugdgebouw waar avond aan avond de jeugd wordt beziggehouden met allerhande nuttige- en aangename bezig heden. Het vakantiewerk werd opgezet en is thans uitgegroeid tot een geweldig stuk verantwoorde vrije tijdsbesteding door en voor de schooljeugd en daarnaast kon ie dere vereniging een beroep doen op de heer Van Pijpen als men met problemen op het gebied van de „jeugdzorg" zat. Om voor de vakantie enkele spoedzaken af te werken, kwam de Veenendaalse gemeenteraad maandagavond j.l. nog even bijeen. De raad gaat n.l. op reces tot de eerste dinsdag van september a.s. Dan zal de nieuwe gemeenteraad worden geïnstalleerd en de wethouders gekozen. Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg nam woensdag j.l. reeds afscheid van de leden die in de nieuwe samenstelling niet zullen terug keren. Bij de enkele punten die op de agenda stonden, kreeg de raad twee teleurstellingen te slikken. B. en w. moesten een voorstel tot verkoop van grond en het verlenen van voorschotten aan Patrimonium's Bouw vereniging voor de bouw van 14 beneden- en 14 bovenwoningen in 't Hoorntje terugnemen. Tijdens de maandagmiddag gehouden aanbe steding door de bouwvereniging kwamen er tè hoge prijzen uit de bus. Prijzen die te ver boven de begroting lagen. De voorzitter wilde hieraan geen na dere conclusie verbinden, maar moest toch wel tot zijn leedwezen constateren, dat in de gang die de raad de laatste tijd achter de woningbouw heeft gezet noodgedwongen weer ernstige stagnatie moest komen. STROP VAN EEN TON Een tegenvaller bracht ook de aanbe steding voor het uitvoeren van grond en rioleringswerken tussen de Rem- brandtlaan en het Panhuis en tussen de Geerseweg en het Panhuis. Hier een strop van rond een ton. Het geraamde bedrag werd overschreden met 97.900,(Voor de uitslag van deze aan besteding verwijzen wij u naar elders in dit nummer). Het werk werd gegund aan de laagste inschrijfster, de C.V. A. Kosters en Zonen te Eist (U.) De heer E. C. Diepeveen (AR): Betekent dit dat een openbare aanbesteding kost baarder is dan een onderhandse? De voorzitter zou deze uitspraak willen vermijden, maar gezien de papieren er toch wel die die richting van willen den ken. Wethouder Ant. de Ruiter deed uit de doeken wat dit werk precies inhoudt, n.l. het grond- en rioleringswerk voor het doortrekken van de Westersingel v.a. het Rembrandtpark tot aan het Panhuis Hierbij niet inbegrepen zijn een spoor wegovergang (waarmee men ook nog zal moeten wachten tot de Spoorwegen toe stemming hebben verleend), de brug over het Omleidingskanaal en het asfalteren van de weg. De weg zal bestaan uit een rijweg van negen meter breedte, een ventweg, een trottoir en een fietspad. Het riolerings- ZWEMWEDSTRIJDEN In het Bergbad worden vanavond twee inhaalwedstrijden gespeeld. De VZC-da- mes gaan eerst hun 'Krachten meten met de dames van Poseidon (Scherpenzeel), waarna de ontmoeting VZC-adspiranten- Foreilen (Rhenen) plaats heeft. 0 Vrijdagmiddag heeft de politie een auto van de fa. K. uit Eist uit het verkeer genomen omdat de banden niet in goede sta^t waren. 9 De 14-jarige Veenendaalse jongen Van E. die van huis was weggelopen, is 's nachts in Den Bosch aangetroffen. Hij had de tocht per fiets gemaakt. 9 Zaterdagmorgen verleende de automo bilist W. uit Rhenen op de Kerkewijk geen voorrang aan de bromfietser van V. eveneens uit Rhenen. Alleen ma teriële schade. 9 Mevr. D. uit Rhenen deed aangifte dat zij haar pas gekochte tas bij de bus halte had laten liggen en nu kwijt was. Uit het onderzoek bleek dat de tas door een meisje gevonden was en gedeponeerd bij een winkelier in de buurt. De tas is echter enige tijd later door een man, vermoedelijk ge naamd R. die zwervende is, afgehaald. Er wordt nu een onderzoek naar zijn huidige verblijfplaats ingesteld. 9 Van de S. uit Veenendaal miste za terdagavond zijn bromfiets die hij ach ter een café gestald had. Later werd het vehikel onbeheerd aangetroffen in Ede. De dader was de 17-jarige P. uit Ede. 9 R. uit Veenendaal deed aangifte van vermissing van zijn fiets, die later weer werd teruggevonden in de Ach terkerkstraat. De Veenendaler B. miste zijn bromfiets, waarnaar een onderzoek ingesteld wordt. 9 Dinsdagavond verleende een automobi list op de hoek van de Bergweg-Ker- kewijk geen voorrang aan een brom fietser. De bromfiets werd zwaar be schadigd. Vier jaar geleden startte men in Veenendaal met een jeugdvierdaagse. Het was een wandelfeest, dat van stonde af aan aansloeg by vele meisjes en jongens die hun zo mervakantie „vierden". Niet alleen by de Veenendaalse jeugd, want ze kwamen uit Veenendaal en omstreken, zelfs van heinde en verre. Het was ook iets nieuws. Vier dagen achter elkaar op pad, dat was iets wat tot op dat moment alleen de „groten" nog maar kenden in de landeiyke vicrdaagsemarscn. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 118.000 stuks. Prij zen van 11,tot 12,voor de grote eieren en van 6,tot 10,voor de kleine exemplaren. Handel matig. Vergeleken bij wat nu de jeugdvier daagse is, was de eerste maar sober van opzet. Het was 's middags wandelen en voor de rest van de vier dagen moest een ieder zich op eigen houtje maar een beetje zien te vermaken. Maar niettemin viel de vierdaagse geweldig in de smaak. Geen wonder, dat de Veenendaalse jeugd vierdaagse nu iets voor de jonge fijn proevers is geworden. Vier dagen lang van 's morgens vroeg tot 's avonds niet te laat een programma dat geen ver veling toelaat. Wordt er niet gewandeld dan zijn er volksspelen, wedstrqden, speurtochten, films, zang en vertellingen. Voor de jeugdvierdaagse 1962 zyn de eerste aanmeldingen al binnen. Hieronder zijn reeds groepen uit andere plaatsen. Er zijn meisjes en jongens by in de leef tijd van zes tot negentien jaar. Naar men verwacht zal de deelname dit jaar weer groter zyn voor vier dagen wandelen in de landelijke en bosrijke omgeving van Veenendaal. Naast wande len een klinkend morgen en avond pro gramma. 's Morgens volksspelen, wed- strijdzwemmen, wasteilroeien, speurtoch ten enz. 's Avonds film. een optreden van het Hollandia-meisjeskoor, van de „ko ning" onder de vertellers, de heer Ooster- welde uit Amsterdam en ga zo maar door. En niet alleen het vierdaagsekruisje hoeft de borst te sieren na de vier da gen. Ook met de wedstrijden zijn er me- stelsel zal aansluiten op de aanvoer van de t.z.t. te bouwen rioolwaterzuiverings installatie. Waar deze komt kon nog niet met zekerheid worden gezegd, maar vol gens de wethouder van openbare werken zou men het in de richting van de Sla perdijk moeten zoeken. Mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch (VVD) vroeg of de plannen voor de zui veringsinstallatie al klaar zijn. Volgens de voorzitter maakten deze momenteel een punt van druk overleg tussen b. en w. en ged. staten uit. STEDEBOUWKUNDIGE NEEMT NIEUWE SITUATIE OP Even werd nog teruggekomen op het besluit tot aankoop van de Frisia Wol spinnerij, dat woensdag j.l. door de raad werd genomen. Het was de heer Diepeveen die er op aandrong om de nieuwe mogelijkheden terdege en rustig onder ogen te zien. Hij noemde de suggesties die alom worden gedaan over een mogelijke plaats voor het nieuwe raadhuis op het aangekochte perceel. Dan zou mis schien ook het ingrijpende besluit tot verbreding van de J. G. Sandbrink- strhat gewijzigd kunnen worden. Bovendien denkt P.T.T. aan het bou wen van een nieuw postkantoor. Dat zou mogelijk ook een plaats kunnen krijgen op het mettertijd „voormalige Frisia-terrein". Verder noemde de heer Diepeveen nog een bankgebouw, alles te completeren met moderne flats met winkels in de onderbouw. Dit moet men zich goed realiseren en om de woningbouw niet te stagne ren zou het plan „De Engelenburg" zo spoedig mogelijk werkelijkheid moe ten worden. De raad nam een besluit om, zoals de voorzitter zei, de veranderde situ atie te kunnen bekijken en ervoor te zorgen dat er geen brokken gemaakt worden. NIET TEVEEL HAAST De heer G. J. van Deelen (SGP), hoe wel hij het eens was met het voorstel van b. en w., vroeg het college de raad niet te veel te haasten met het nemen van besluiten, zoals nu en de laatste tijd is gebeurd. De eerstvolgende drie weken, aldus de voorzitter, zal de raad niet voor verrassingen komen te staan, aange zien ik met vakantie ga. Maar op de ernst overgaande, zei de voorzitter, dat hij donderdag a.s. een onderhoud zou hebben met de stedebouwkundige om in grote trekken de mogelijkheden te bezien die door de nieuwe situatie zijn ontstaan. WAARDERING GED. STATEN En tot slot bracht burgemeester Ha zenberg aan de raad de waardering over van het college van gedeputeerde staten voor de snelheid waarmee de Veenendaalse raad zulke belangrijke besluiten had genomen. Als blijk van waardering mocht gelden de telefoni sche mededeling aan de burgemeester, dat gedeputeerde staten de besluiten maandagmiddag j.l. hadden goedge keurd. (vervolg van pag. 1) Waarom stopte u daar? vroeg rechter Jager. Ik kocht even een pakje sigaretten, legde verdachte uit. Dat mag nu juist niet, antwoordde de rechter, ook niet als het maar één minuut duurt. XOXOX N., fabrikant te Ede, was op de Tuin derslaan in zijn woonplaats links ach teruit een inhit ingezwenkt met zyn per sonenauto zonder voldoende op het ver keer te letten. Daardoor kwam een hem achteropkomende auto met hem in bot sing. Ik was op het moment van de aan rijding pas 10 centimeter over de as van de weg, verdedigde N. zich vrijdag voor het Wagening kantongerecht, 't Was trouwens niet eens mijn schuld alleen. Die andere automobilist ging juist bij de kruising passeren en dat mocht hij ook niet. Misschien is hij ook wel vervolgd, zei de rechter, maar dat heeft met uw zaak niets te maken. Het gaat nu om uw fout. De officier vroeg een verrekening van de overtreding met 35,of 7 dagen, doch rechter Jager meende, dat N. met 25,of 5 dagen al voldoende gestraft zou zijn. Vrijdagavond hebben de Veenendaalse textielbedrijven besloten hun werknemers, voordat ze met vakantie gaan, een voorschot te geven van l'/s °/o, hetgeen in geld uitgedrukt neerkomt op driekwart week loon. Dit besluit heeft voorlopig een einde gemaakt aan de toenemende onrust in de textielindustrie, waar men al geruime tijd bezig is een 3 °/o uitkering uit de winst te verkrijgen vóór de aanvang van de grote zomervakantie. Hoewel deze overeenkomst in de nieuwe C.A.O. is opgenomen, heeft het College van Rijksbemiddelaars nog steeds geen toestemming willen geven. Het pleit voor de werkgevers, dat zij in deze geheel achter de ondernemings raden en vakbondsbesturen staan, het geen mede tot uiting komt door de ge vonden oplossing van de z.g. voorschot regeling. Hoe dit landelijk gezien, allemaal verlopen is, heeft de landelijke secre taris van de A.B.T.K. „De Eendracht", de heer W. Koevoet, zaterdagmorgen in hotel de Korenbeurs uit de doeken gedaan tijdens een kadervergadering van „De Eendracht". Deze oefende scherpe kritiek uit op de houding van de Minister van Eco nomische Zaken en Volksgezondheid, minister Veldkamp. Deze zou in eerste instantie verklaard hebben dat de z.g. (vervolg van pag. 1) Koffie en brood - het ging er om het zo maar eens te zeggen, in als koek! De inwendige mens was tevreden ge steld en dus ging men weer op zoek naar ontspanning. En er is ook in Grave gelachen! Vooral bij de roeibootjes die door de Elstenaren gevorderd schenen te zijn. Een van de ordonnansen zou wel eens laten zien hoe je een roeiboot moet be handelen. Het ging allemaal best, tot dat hij over boord sloeg en hij tot aan zijn knieën in het water, naar de kant kwam strompelen De amateurfilmers Koster en Van Erk hebben al die gebeurtenissen opgenomen. Van de winter worden alle oudjes uitgenodigd de film te komen zien. In Eist, waar de terugkomst van de feestgangers met spanning werd afge wacht, stond „Crescendo" gereed om een en ander met muziek op te luiste ren. Omstreeks acht uur was het zo ver. Via Zwijnsbergen en Franseweg ar riveerde de karavaan op de Houweg en vandaar ging het met muziek voorop naar hotel Stuyvenberg. Hier werd voor de laatste keer koffie ingeschon ken en werd natuurlijk druk over de prachtige reis nagepraat. De heer D. Slok, voorzitter van het organisatie-comité, hield een korte toe spraak. Hij zei het bijzonder op prijs te stellen dat de burgemeester ook van zijn belangstelling blijk had gegeven. Omdat het de 15e tocht was kregen alle deelnemers aan de tocht een bestek met inscriptie ter herinne ring aan dit derde lustrum. Een aparte huldiging viel ordonnans Roelofsen ten deel. Tot nog toe heeft hij elke tocht meegereden en hoewel hij thans niet meer in Eist woont, laat hij ook nu niet verstek gaan. Burgemeester Bosch ridder van Ro senthal bracht tenslotte dank aan de dames en heren organisatoren, alsme de aan alle particulieren zonder wier medewerking een dergelijke tocht on denkbaar is Hij roemde de prima or ganisatie en vond het vooral belangrijk dat er zo'n prettige stemming heerste. Overigens werd deze stemming nog verhoogd door de aanwezigheid van een gezellig bandje, de „Kohendabos" uit Eist. Pas laat in de avond keerden de laatsten huiswaarts en behoorde de 15e tocht weer tot het verleden. „onechte" winstdeling-regeling, zoals deze in de nieuwe textiel C.A.O. voor^ komt, geen nadelige gevolgen zou on dervinden van de matigings-clausule van Wassenaar. „Tijdens <een gesprek met twee voor zitters van de Stichting van de Ar beid, heeft de minister echter later gezegd dat de onechte winstdeling- regeling wél in strijd was met de clau sule van Wassenaar' zo betoogde de heer Koevoet. „Op 14 juni heeft de Vakraad toen een telegram aan de Minister gezonden met het verzoek stappen te ondèrnemen om goedkeu ring te verlenen. Doch zowel op de eer der verzonden brief als dit telegram hebben wij nog steeds geen antwoord ontvangen. Op zijn zachts gezegd is dit naar onze mening hoogst onfatsoenlijk en wij kunnen het dan ook moeilijk verkroppen dat men ons als kleine jongens behandelt." Men overweegt nu om via de Stich ting een gesprek met minister Veld kamp te arrengeren om een oplossing te vinden. Aan het slot van de bijeen komst gaf de heer Hannink een over zicht van de plaatselijke sitöatie. GREBBERUITERS BEHAALDEN GOEDE RESULTATEN OP STREEKCONCOURS Door de Grebberuiters werd zaterdag j.l. deelgenomen aan het streekconcours- Hippique te Bennekom van de Gelderse Vallei' Georganiseerd door de landelijke rijvereniging „De Harsloruiters". De behaalde resultaten waren als volgt: Bij de klasse L. waren 48 deelnemers, in deze dressuurproef werd mej. C. de Har tog kampioen met het paard .Sipora". Mej. N. Straten-van Nes behaalde in de klasse M. dressuur een 3e prijs met het I paard „Trivette". Bij de 4-tallen mid denklasse behaalde men een 3e prijs. De leiding was in handen van instructeur J. Roelofsen uit Lunteren. GESLAAGD Voor het eindexamen H.T.S. afd.: Land meetkunde slaagde onze plaatsgenoot W. Eimers. Voor het examen Nederlandse Stenografie slaagde deze week te Ede on ze plaatsgenote mej. Margriet E. van Bar- neveld. ZATERDAG SLUIT INSCHRIJVING VOOR OPTOCHT Middels dit bericht wil men de Ame- rongers er nogmaals op attent maken, dat tot zaterdag 21 juli a.s. inschrijvingen mogelijk is voor deelname aan de grote Allegorische optocht die tijdens de ko mende oranjefeesten op 2, 3 en 4 aug a.s., gehouden zal worden. De organisatoren hopen dat het een gezellig zomeroranje- feest wordt en dat vooral het verenigings leven niet achter blijft. BUITENOEFENING F..H.B.O. De afd. Amerongen van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO heeft het voornemen om op zaterdag 11 aug. a.s. een grote buitenoefening te houden op de Hof. Het lokaal achter huize „Lievendaal" zal deze middag als noodhospitaal dienst doen. 1,per advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 10 oent Te koop 5 prachtige kriel kippen eerste leg (volop eie ren) voor 20,Dr. Schok- kingstraat 21, Veenendaal. Te koop prima bromfiets, merk H.M.W., 2 versn. Prijs 160,Emmalaan 91, Vee nendaal. Nieuwe aardappelen te koop. Benedeneind 14. Veenendaal. Te koop haardkachel Per manent P. Groenelaan 7. Veenendaal. Te koop prima boerekool- planten. „De Rimboe", Ach- terbergse Meent. Te koop prima scooter, Zün- dapp Bella 150 cc. km. st. 28.000. Anbeek, Mulderslaan 83, Veenendaal. Te overname een zeer goede 8 mm. projector „Specto" met groot- en kleinbeeld ob jectief 150,v. Limburg Stirumstraat 21, Veenendaal. Te koop 60 hennen W.L., ge leewiekt, ruim 3 maanden. Gerard Doustraat 8, Vee nendaal. Kinderwagen te koop. Frans Halslaan 6', Veenendaal. Te koop jongensfiets. Adr. v. Ostadelaan 6 Veenendaal. Te koop divan met kleed, ra diotafel, desso tafelkleed, al les z.g.a.n. Boslaan 66, Vee nendaal. Te koop Opel rekord 1954. A. v. Leeuwen, Engweg 24, Eist Utr. Te koop scooter Lambretta i.z.g.st., electr. starter. Te bevr. Valleistraat 98, Vee nendaal. dailies en andere fraaie prijzen te win nen. De laatste dag wordt er zoals gewoon lijk 's avonds gewandeld en volgt de in tocht in Veenendaal. Muziekkorpsen zul len de tippelaars voorafgaan en gebrek aan belangstelling is hierbü nog nooit geweest. Zowel in groepsverband als individueel kan men zich aanmelden bij de heer J. van Capelle, Middellaan 43a, op alle werkdagen na zeven uur 's avonds. De organisatoren doen een beroep op de Veenendaalse ingezetenen voor lo geeradressen. Men kan hen en de jeugd vierdaagse geen betere dienst bewyzen dan aan één of meer betalende logé's onderdak te verschaffen. Ook hiervoor kan men zich opgeven bij de heer van Capelle. Te koop 2 ha. beste rogge en 400 roeden hooigras. J. Ger ritsen, Middelaan 76, Vee nendaal. Te koop cocker-spanielpups, prima stamboom. Mevrouw Straalman, Akeleistraat 7, Wageningen, tel. 08370-3492. Te koop Adler Twin Sport, Woudweg 24, Eist Utr. Te koop pracht motor Nor ton Dominator 500 cc Dorps straat 71, Renswoude. Wegens omstandigheden te koop motor N.S.U. Max 1957. W. Hendriks, Dahliastraat 42. Veenendaal. Te koop Batavus bromfiets i.pr.st. Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal. Te koop Royal Enfield 250 cc. 50,— Ribeslaan 27, Rhe nen. Te koop prima nieuwe aard appelen. J. v. Dijk, Nieuwe Veenendaalseweg 153, Rhe nen. Wegens overcompleet te koop goed onderhouden 4 fauteuils, bijpassende tafel en een prima divan. Ferd. Bolstraat 12, Veenendaal. Te koop rode trosbessen, 70 ct. per kilo by Pluygers uit Eist. Paardekop, tel 279. Te koop keurige slaapkamer, geheel compleet, waaronder litsjumeaux. Voordelige prijs Rembrandtlaan 73, Veenen daal. Te koop de laatste jongens regenjassen 17,75 met ca puchon, waterdicht. Eskimo Markthal, Prins Bernhard laan 28, Veenendaal. Te koop Tinneroy Heren sportjasjes halve prys, f 19.95 Eskimo Markthal. Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal Te huur aangeboden etalage' showroom ruimte in centr. Veenendaal. Brieven onder nr. 2215 aan het bur. van dit blad. Colporteurs(trices) gevr. voor huis aan huis verkoop van goederen, vervaardigd door blinden, invaliden en min- dervaliden. Brieven Joost v. d. Vondellaan 45 te Zeist. Gevraagd werkster voor 1 of 2 halve dagen per week. Middellaan 16, Veenendaal. Aanmelden na 6 uur. Te koop Sparta bromfiets. Davidsstraat 3, Veenendaal. Te koop Berini Super Sport, bj. 1962, 3 mnd. oud, met val- beugel. kofferrek en tassen. 2 jaar all risk verzekerd. In teressante prijs. Dahliastraat 4, Veenendaal, na 6 uur. Te koop 180 roeden rogge, bij G. Heijkamp, Brinkersteeg 26, Veenendaal. Te koop 400 hennen S.P.I., 11 weken. N. Veenendaal, Nieuweweg 294, Veenendaal. Te koop prima Sparta brom fiets. Adres: W. Hendriks, Hoofdweg 39, Ederveen. Te koop 500 roeden beste rogge en 400 roeden haver. M. v. d. Broek, Lijnweg 21, Achterberg. Te koop jongenstruien 3,95. 100*/* wol, zeer goedkoop. Eskimo Markthal, Pr. Bern hardlaan 28. Veenendaal. Te koop ijzersterke dames truien 100*/* wol. 4,95. spot- prys, Eskimo Markthal. Pr. Bernhardlaan 28, Veenendaal Te koop de laatste meisjes zomerrokken 4,95, alle ma ten. Eskimo Markthal. Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal Gevraagd kosthuis door heer, week-ends afwezig, liefst in Rhenen. Brieven onder nr. 2212 aan het bur. v. d. blad. Kamers te huur gevraagd in omg. Rhenen. b.b.h.h. 50. beloning. Brieven onder nr. 2213 aan het bur. v. d. blad. Met spoed te huur gevraagd gemeubileerde of gestoffeer de zit en slaapkamer of zit- slaapkamer met vrye keu ken of gebruik van keuken voor ouder echtpaar met 1 kind. voor onbep. tijd. Huur tot 25.— per week gem. of tot 17,50 per week gestoff. Brieven onder nr 2214 aan het bur. van dit blad. Spiegels, in elke gewenste vorm en afmeting, in 3 kwa liteiten als pas-, wand- en gangspiegels levert U direkt uit voorraad de glasshjperij van Zimmerman Zn., Sand- brinkstraat 1, Tel. 2261 te Veenendaal. Lichtdrukken en fotocopiëren Artifoto, Hoofdstraat 84. Vee nendaal. Uw kleding kopen by Van Beek, getuigd van goede smaak. Maatkleding en kon- fektie. Pr. Bernhardlaan 14, Veenendaal. Tuinslang per 10 m. ƒ3,50. De Houtspecialist, Patrimo niumlaan 55. Veenendaal.

De Vallei | 1962 | | pagina 2