Veteranen-toernooi is ten einde SCHEERZEEP HUYTEH DE GRUYTER blÜUYTEIÜ DE GRUYTER (D> DE GRUYTER NSVS werd winnaar; Merino's kreeg prijs voor sportiefste ploeg In levendige wedstrijd deelden DOVO en UW de punten (1-1) GVVV was te sterk voor selectie-elftal: 5-2 Geslaagden Landbouwhuishoudschool te Rhenen Nederlands Jeugd Evangelisatie team houdt Veluwe Kruistocht l/mllectèmepudding Chocohdectèmepudding I^UYTI TWEEDE BLAD „DE VALLEI' WOENSDAG 18 JULI 1962 Nr. 57 OPBRENGST VOOR BEJAARDEN BIJNA 1100,— Veenendaal aan de kop in viscompetitie Sportdag voor pupillen WATERPOLO Heren deden het beter SCHERPENZEEL „DE VELUWE IS ONZE PRAIRIE Altijd 'n kassabon voor 10°/o korting op De Gruytermerk-artikelen. Oók bij de weekreclames FLAN 35 PERZIKEN op sap van -73- 10 ct. GOEDKOPER Vrijdagavond werd de laatste wedstrijd voor het veteranentoernooi gespeeld op het D.O.V.O. terrein. De favoriete ploeg van N.S.V.S. won met 4-0 van K.V.S.W., dat vooral voor rust in de minderheid bleek te zijn. N.S.V.S. liep direct storm op de V.S.W. helft. Desondanks wist Wilde man van V.S.W. een scherp schot te lossen dat juist naast ging. Midvoor v. d. Pest van N.S.V.S. knalde over het doel van Labee. In de 14e minuut leidde N.S.V.S. toen G. J. Rebergen vanaf de zestienmeterlijn scherp richt te en doelman Labee kansloos maak te, 1-0. Een heftig offensief vgn N S.V.S. le verde' een tweede goal op, ditmaal van D. v. d. Pest, die zich langs twee V.S.W.-ers werkte en na zich te heb ben omgedraaid in de hoek knalde, 2-0. Het werd 3-0 toen v. d. Pest al leen op het V.S.W. doel afstormde. Doelman Labee kwam uit zijn doel en verhinderde de N.S.V.S. speler om te scoren door zijn been vast te houden. Het werd geen strafschop want de scheidsrechter paste de voordeelregel toe en liet v. d. Pest doorspelen die toen Labee misleidde en in een leeg doel schoot. De N.S.V.S. aanval was heer en meester. Rebergen kreeg een schiet kans, maar zag v. d. Waal in betere positie en deze speler raakte de roos van dichtbij, 4-0. Na de wisseling werd er niet over tuigend meer gespeeld. N.S.V.S. was zeker van de winst en spande zich niet bijzonder meer in. K.V.S.W. wilde wel een tegenpunt maken, maar de aanval, waarin men van Engelenburg nu als rechtsbuiten en een nieuwe aan valsleider had opgesteld, kon de Neve- da-ploeg niet verontrusten. Een enkel schot van Bouman en een van Hensen waren niet doeltreffend en zo kon N.S.V.S. de 4-0 stand behouden, waar mee de eerste plaats in het toernooi definitief was bereikt. Na afloop werden in de kleedkamer van D.O.V.O. namens „Oranjedag" de prijzen uitgereikt door de heer A. Middelhoven. Spreker bracht dank aan de spelers, aan de scheidsrechters, aan verenigingen voor het afstaan van het terrein en enkele organisatoren. De opbrengst van dit veteranentoer nooi ten bate van de bejaarden heeft voor dit mooie doel bijna 1100,op gebracht. De eindstand luidt nu: 1. NSVS; 2. VRC; 3. KVSW. De vereniging Meri no's ontving een beker die bestemd was voor de sportiefste ploeg. Reke ning was hiermee gehouden dat de sportieve geste van een der Merino spelers in een wedstrijd tegen V.S.W. van doorslaggevende betekenis was Het veteranentoernooi 1962 zit er dus op en muntte ditmaal uit door een aan tal wedstrijden, die van behoorlijk ge halte waren. POSTDUIVENNIEUWS De Luchtreiziger nam zaterdag deel aan de wedvlucht vanaf Orleans 526 km de duiven werden losgelaten om 8 uur de eerste meldde zich bij de heer G. Fasse om 15.33.11 uur met een snleheid van 1160,5 meter per min. De verdere uitslag is G. Fasse 1-4; B. H. Schuurman 2-5; H. v. Kooten 3-7-3; Bovenkamp-Roseboom 6. Zondag werd voor de eerste keer een concours gehouden met de jonge duiven vanaf Bergen op Zoom, 105 km. 268 jonge duiven namen deel. De uitslag hiervan is: Joop Heikamp 1; A. v. Barneveld 2-3-40- 45-53; H. Beyk 4-16-17; H. Zwijnen 5-26- 32-37; H. de Vos 6-8-11-13-14-22-30; G. Muller 7-27; K. de Ruiter 9-10-20-28-31- 33-38-54; J. v .d. Sluis 15-23-48; Jan Hei kamp 18-41-52; G. Fasse 19-25-49; Schuur man 24-35-42-43; W. Slotboom 34; G. v. Rotterdam 36-47; J. W. Kerseboom; 44-50; Bovenkamp-Rosenboom 51. Het kampioenselftal van het veteranen-toernooi. De eerste klasser UW uit Utrecht heeft zaterdagavond geen revanche kunnen nemen voor de onlangs geleden nederlaag tegen DOVO In deze tweede ontmoeting was UW sterker geformeerd, maar kon toch geen winst bereiken. Het werd 1-1 in een wedstrijd, die aardig spel liet zien. De jeugdige DOVO-spelers Hendriks en Bos kwamen tot goed individueel spel, maar het teamverband in de DOVO-aanval kwam niet geheel tot uiting. Daarentegen bereikte het spel van stopper v. d. Kraats en back van Manen een hoogtepunt, door de gevaarlijke midvoor van Ede uit te schake len. UW moest helaas twee invallers op stellen wegens vakantie en DOVO kon K. van Hal nog juist in de ploeg opnemen omdat hij zijn vakantie in Italië had on derbroken wegens autopech. Het viel op dat de reuzen in de UW ploeg de middenvoor van Ede en de spil Bos echte routiniers waren, die DOVO weinig gelegenheid gaven. Er ontspon zich een snelle strijd waarbij G. Slotboom de eerste kans kreeg, maar door twee Utrechters van scoren werd weerhouden. Bij UW schoot van Leur in het zijnet. Rechtsbinnen Hendriks van DOVO lan ceerde scherpe passes naar links, waarop linksbuiten Spies niet altijd goed kon rea geren. De snel en hard schietende Mol had in de 17de minuut succes toen hij met een harde trekbal de touwen raakte. 1-0 voor DOVO. Het spel was goed van opbouw, maar wat steriel omdat men het zocht in individuele pogingen. De rechtervleugel van DOVO werd te weinig in de spelopbouw be trokken. Bij UW dreigde het gevaar van mid voor van Ede, die na 35 minuten de stand gelijk maakte, echter op fortuinlijke wijze na een misverstand bij de Veenendaalse ploeg. Back van Beek wilde terugspelen op keeper Hardeveld die hierop niet was verdacht en toen kon van Ede de bal over de verblufte DOVO keeper wippen 1-1. Na rust wist spil v. d. Kraats alle doorbraakpogingen van van Ede c.s. te stuiten op rustige en kundige wijze, bij gestaan door back van Manen. De de fensies overheersten overigens het spel, want bij U.V.V. bleek de massieve spil Bos een striukelblok evenals beide backs. DOVO kon alleen nog maar gevaar ont ketenen via de gevaarlijk schietende midvoor Mol, die doelman Kok in actie bracht met een venijnige kogel, die door Kok over de lat werd geslagen. Tegen het einde wilde DOVO beslist doordrukken en viel heftig aan, maar UW mobiliseerde de defensie kundig en hoewel stopper Bos soms zijn gehele (om vangrijke) gestalte in de baan van de schoten moest werpen de winnende goal kwam er niet meer uit. Het bleef 1-1 in deze op vrij hoog peil staande vriend schappelijke wedstrijd. Tussen de hengelsportverenigingen van Veenendaal, Rhenen, Wageningen, Renkum, Oosterbeek en Ede is op het ogenblik een hengelcompetitie gaande. Na de derde wedstrijd in deze com petitie staat Veenendaal bovenaan met 1749 gr., gevolgd door Rhenen (1347 gr.), Renkum (1239 gr Oosterbeek (882 gr.), Wageningen (594 gr.) en Ede (325 gr.). Aan deze derde wedstrijd werd deel genomen door 42 hengelaars, van elke deelnemende vereniging zeven, die ge zamenlijk na anderhalf uur vissen ne genenzestig stuks uit het water van re Rijn te Ingen hadden geslagen. In totaal was er een vangst van 4184 gr. De eerste prijs ging naar de heer A. Albers te Rhenen met 430 gr.; 2. J. van Manen, Veenendaal met 329 gr. en 3. Maliepaard te Oosterbeek met 300 gr. De eerstvolgende wedstrijd in com petitieverband wordt gehouden te Ren kum op zaterdag 18 augustus a.s. In de wedstrijd, die GVVV zaterdagmiddag aan de Buurtlaan speelde tegen een combinatie van Veenendaalse afdelingsclubs, ten bate van de bejaardentocht, waren de blauw-witten de sterksten. Het kwam duidelijk tot uiting dat de 2e klasser van de KNVB krachtiger speelde dan de afdelingsvoetballers, die elkaar niet altijd kon den vinden met hun combinaties. De uitslag 5-2 voor GVVV gaf dan ook een ob jectief beeld van de spelverhouding. Bij de selectiespelers ontbraken A. van Kooten (SVP) v.d. Waal en Nellestijn (NSVS) Invallers waren drie Panterspe- lers t.w. van Riesen, Bolderman en Mid delhoven. Het bleek direct dat de aanvallen van GVVV meer kracht en gevaar in zich hadden dan die van de combinatie. Lep pers worstelde zich door de defensie, draaide om Vlaanderen heen en schoot hard langs keeper van Kooten. 1-0. Dat was in de negende minuut en hoewel Leppers nog twee opgelegde kansen kreeg kon hij die niet in doelpunten ombuigen. Aan de andere kant werd midvoor Jan Hensen (Kulan) gevaarlijk. In de 14de minuut benutte Hensen een pass van van Kesteren (NSVS en liet doelman Pavert vergeefs grijpen. 1-1. Een goede aanval van GVVV werd door Zoutewelle verrassend en zuiver afge rond. 2-1 en de ijverige J. v. d. Boven- kamp knalde nummer drie in de touwen achter doelman van Kooten. Hoewel GVVV nog enkele malen gevaarlijk door brak, waarbij opviel dat de jeugdige linksbuiten v. d. Loosdrecht scherpe voor zetten liet neerdalen, kon men geen goe de richting geven aan de schoten. Door Jan Hensen, die weer door van Kesteren werd bediend kon de combinatie inlopen tot 3-2 want Hensen schoot met een lis tige voetbeweging in de uiterste hoek. Hilariteit ontstond toen keeper van Kooten een kogel van J. v. d. Boven- kamp via zijn vuist tegen zijn hoofd kreeg waardoor de scoringskans op gelukkige wijze werd verhinderd. Toch wist de GVVV linksbinnen Bovenkamp nog voor rust de stand naar 4-2 te schieten. BLESSURE Na de hervatting was het elftal van de combinatie iets gewijzigd. Van Hall (Ku lan) stond nu linksbuiten en Middelhoven in de halflinie. GVVV ging door met aanvallen en stuitte aanvankelijk op de fors ingrijpende stopper Vlaanderen, die het gevaar bezwoor. Na tien minuten werd Vlaanderen geblesseerd en speelde de combinatie even met tien man. GVVV begon het wel te geloven, want doelman v. d. Pavert kreeg weinig werk en liep ver zijn doel uit om aan het spel deel te kunnen nemen. A. Leppers kogelde nog eens tegen de lat, maar v. d. Bovenkamp dribbelde door de defensie van de comb, waarna hij onhoudbaar scoorde. 5-2. Doelman van Kooten moest nog een inzet van Diteweg over de lat stompen en toen werd de comb, even vuriger waardoor GVVV wat terug moest. Doel punten stond de hechte verdediging van GVVV echter niet meer toe. Hoe de spelers van SVP, Kulan en NSVS ook zwoegden het stond nu eenmaal vast dat GWV qua balbehandeling de meerdere was, al kon midvoor Hensen (Kulan) in dit milieu toch aardig meekomen. Door de jeugdcommissie van de voetbalvereniging Scherpenzeel werd zaterdagmiddag op het gemeentelijk sportterrein de sportdag 1962 voor pu pillen en adspiranten georganiseerd. Op de diverse nummers hebben 35 jeugdige voetballertjes met elkaar strijd geleverd om een der fraaie vaan tjes te winnen. De onderdelen van de sportdag waren: hardlopen, versprin gen, balkoppen, roosschieten en bal in werpen. Daar op de diverse onderdelen de krachten elkaar niet veel ontliepen, bleef tot het laatste nummer de span ning erin, hetgeen de prestaties gun stig beïnvloede. De prijzen bij de pupillen werden ge wonnen door: J. Schoonhoven, le prijs; F. Huibers, 2e prijs en J. Zwaan, 3e prijs. Bij de adspiranten waren de prijswinnaars: J. Becker, le prijs; F. Rebergen, 2e prijs en H. van Velzen, 3e prijs. Na afloop werden alle deelnemertjes onthaald op een ijsje, waarna de voor zitter van de jeugdcommissie, de heer G Cozijnsen, met een toepasselijk woord de prijzen uitreikte. De Poseidon dames speelden zater dagavond tegen de dames van V.Z.C. uit Veenendaal. Het is een wedstrijd geworden waarin de Veenendaalse da mes voor de wisseling verzuimden de winst te grijpen, na de wisseling kon hetzelfde gezegd worden van de Po seidon dames. De Poseidon ploeg trad voor de rust met slechts 6 dames aan, waaronder 3 invalsters. In deze helft is het initia tief voortdurend bij de gasten geweest doch deze wisten hun overwicht niet in doelpunten uit te drukken, eens deels door het goede verdedigen der gastvrouwen met doelvrouwe Mineke Verweij aan het hoofd, anderdeels doordat er te weinig geschoten werd. Bij de weinige gevaarlijke schoten die werden gelost bleek de keepster der gastvrouwen onpasseerbaar. Na de wisseling kon Poseidon met 7 speelsters de strijd voorzetten toen Rini van de Haar de ploeg kwam completeren. Nu ging de strijd meer gelijk op, en het werd voor de gast vrouwen al spoedig heel gunstig toen kort na elkaar 2 speelsters van V.Z.C. uit het water moesten wegens over tredingen. Poseidon wist van haar nummerieke meerderheid geen profijt te trekken, wel kreeg men een groot overwicht maar de vele kansen welke daaruit ontstonden werden onbenut gelaten. Met dubbelblanke stand kwam het einde van een wedstrijd waarin beide ploegen verzuimden de winst te grij pen. De heren van Poseidon speelden te gen Woestduin uit Doorn en stuurden hun gasten met een 3-1 nederlaag huiswaarts. Beide ploegen wogen aar dig tegen elkaar op, in het maken van doelpunten bleken de gastheren ech ter de betere ploeg. Na een op en neer gaande strijd wisten de gastheren in de 6e minuut de leiding te nemen door Renes, toen deze een goed aangegeven bal van W. Zwanink hard en zuiver inschoot. Kort voor rust werd de stand gelijk, in een periode waarin de gastheren met 6 man speelden. Een vrije worp op de 2 meterlijn werd door de links voor op maat aan zijn centervbor ge geven welke hard inschoot. Na de wisseling zagen we hetzelfde spelbeeld. Beurtelings waren beide ploegen in de aanval, waarbij de gast heren gevaarlijker waren doordat zij beter schoten. In de 4e minuut kwam de bal na een snelle aanval bij de goed vrij gezwom men Renes welke de doelman der gas ten kansloos liet springen, 2-1 In de volgende minuut werd de strijd be slecht. W. Zwanink bracht de bal snel op, plaatste op tijd naar zijn broer M. Zwanink en deze schoot hard en laag in, 3-1. In de resterende tijd kregen beide teams nog enige kansen doch de kee pers lieten zich niet meer passeren, waardoor de Poseidon ploeg met een overwinning het water kon verlaten. Het „Eigen Gebouw" was tot de laatste plaats bezet toen de burgemeester van Rhenen de diploma's ging uitreiken aan de geslaagden, waarbij o.a. tegenwoor dig waren zijn echtgenote met de commissie van toezicht, afgevaardigden van het Utrechts Landbouw Genootschap, en Plattelands Jongerenorganisatie. De directrice van de school, mej. G. E. Regiering, sprak een kort woord ter in leiding, waarna de burgemeester niet minder dan 51 leerlingen gelukkig kon maken, t.w. 38 uit de tweede klas en 13 uit de derde klas. De leerlingen van de derde klas slaagden tevens voor het jeugddiplo- ma E.H.B.O. In verband met een raads vergadering nam de echtgenote van de burgemeester later op de avond de uit reiking van de diploma's over. Mej. Regtering drukte de gediplomeerden op het hart in de toekomstige levensschool het geleerde in de praktijk te brengen. De leerlingen hadden voor deze feestavond een programma ingestu deerd dat bestond uit toneel, zang. volksdansjes en een modeshow. In het bijzonder de opvoering van „De Wil gen" verwekte grote hilariteit. Namen der geslaagden waren: 2e klas a: Rhenen: Neeltje van Doorn, Marjo Snijders; Eist: Liesbeth van Blitterswijk, Betsy Drost, Metje van Laar, Janny Quint, Greet v. d. Scheur, Mini van Verseveld, Janny van Vie- gen, Lena en Greta Wisgerhof; Op- heusden: Marietje van Brenk, Joke Cornelissen; Kesteren: Joke Budding, Teuntje v. d. Hoofdakker, Marja Vink, Lientje van Zetten; Lienden: Elly van Ewijk; Leersum: Gerrie Opgelder; Amerongen: Cobie van Mourik, Adri van Ree. 2e klas b: Rhenen: Dicky v. d. Berg, Riekje v. d. Burg, Janny van Capelle- veen, Ansje Donselaar, Helen Otting, Gerrie Rijksen, Annie Smits, Willy van Walsum, Claartje van Setten, Nel ly van Zuilekom; Achterberg: Alie van Appeldoorn, Hennie van Deelen, Jan ny van Laar, Geurtje van Laar, Jansje Lodder; Ochten: Hennie van de Berg, Cootje van Soest. 3e klas: Rhenen: Henny Buitenhuis, Tiny van de Scheur; Ochten: Nely Jansen, Beppie de Weijer; Lienden: Nieske van Kalkeren, Betsy van Kui lenburg, Rika van Olderen; Kesteren: Ria van Kleef, Ria van Tintelen, Ma- rietje Vermeer; Opheusden: Truus Slotman, Marina Verwoert; Achter berg: Metje Wortman. Geen enkele candidaat behoefde te worden afge wezen. MET BROMFIETS GEVALLEN De plm. 17-jarige mej. G. Dorrestein, wonende aan de Haarweg, kwam dezer dagen over de Haarweg rijdende, zodanig met haar bromfiets te vallen dat zij een gebroken neusbeentje, kaakfractuur, lichte hersenschudding, tanden uit de mond en diverse schaafwonden aan ar men en benen bekwam. Op geneeskundig advies is zij naar het Stads- en Acade- misch-ziekenhuis te Utrecht vervoerd en aldaar opgenomen. De oorzaak was het rijden door een kuiltje in de weg waar door het stuur uit haar handen sprong. JACHTOPZIENERS SCHOTEN Evenals voorgaande jaren werd door de Ned. vereniging van jachtopzieners, af deling Utrecht en 't Gooi op het landgoed Bornia te Driebergen, een schietwed strijd gehouden, waaraan door plm. 60 personen werd deelgenomen. De jacht opzichter Dorrestein behaalde in de klei duiven wedstrijd, personele baan de 2e prijs en op de vrije baan van de toren de 4e prijs. De jachtopziener Van Ginkel behaalde bij de wedstrijd in het revol ver schieten een tweede prijs en zijn echtgenote met de buks een zesde prijs. Ze lijken op kermisreizigers; maar in werkelijkheid heeft hun arbeid niets met de amusements-bussiness te maken. Ze leiden slechts tijdelijk een soort nomaden-bestaan om mensen te con fronteren met het evangelie. Eenvoudig getuigenis Met „ze" bedoelen we de leden van het Nederlands Jeugd Evangelisatie Team, dat op het ogenblik over de Veluwe trekt om evangelisatiewerk te verrichten. Het is een groep en thousiaste jonge christenen, die de vreugde van het geloof in Christus leerden beleven. „Wij zijn niet van mening dat de kerken op de Veluwe het verkeerd doen", zegt team-leider Wim Grif fioen uit Oudewater. „Maar wij prediken de boodschap weer eens op een geheel andere wijze dan mep gewend is. Wij willen graag aantonen dat het Evangelie niet een zaak is voor droevige oude mensen. Een jongen van vijftien moet er ook voor in de brand kunnen vliegen." Het N.J.E.T. legt in haar acties het accent op het persoonlijk geloof in Jezus Christus als absolute voor waarde voor het eeuwig heil. Al leen de hoofdzaak van de bijbelse boodschap wordt gepredikt. De rest laten de jongelui graag aan de ker ken over. „Wij willen", aldus een der team leden, „slechts een eenvoudige ge tuigenis uitdragen, in de hoop dat velen juist voor de eenvoud van het geloof open zullen staan." Openluchtwerk Overigens impliceert dit niet dat het team bij de samenstelling van het te gebruiken materiaal „naïef" heeft geredeneerd. Een fris ge kleurd rijdend podium (uitgerust met uitstekende verlichting, geluids installatie, klein electronisch orgel, klankbord, enz.), een radiowagen, en een voor de verkoop van bijbels en andere geestelijke lectuur ingerichte caravan (ter beschikking gesteld voor deze campagne door de Ver eniging tot Verspreiding van de Heilige Schrift te Amsterdam), be horen tot de karavaan. In alle plaatsen die bezocht worden, houdt de groep iedere avond een massale openluchtmeeting, terwijl 's middags enkele meisjes, zoals „Tante Aafje", in speciale kindek- samenkomsten de jongste jeugdigen boeien met de moderne kinder evangelisatie-methodiek. De jonge „evangelisten" geven de voorkeur aan deze bijeenkomsten in de openlucht omdat op deze wijze velen bereikt worden, die nooit de moed kunnen opbrengen een kerkgebouw binnen te stappen. In de uren, warin geen samenkom sten worden gehouden, verrichten de medewerkenden colportage-werk met bijbels en evangelische lectuur. Interkerkelijk Herhaaldelijk worden de jonge men sen overvallen met de voor Neder land even typerende als begrijpelijke vraag: „Waar gaat dat vanuit?" Het valt niet mee een geschikt ant woord te geven. Want de term Ne derlands Jeugd Evangelisatie Team, blijkt dikwijls nog te weinig inge burgerd om een snel begrip te ga randeren. Daarom maakt men in na genoeg alle NJET-bijeenkomsten be kend: „Wij zijn een aantal jonge mensen die de liefde en macht van Christus persoonlijk hebben leren kennen en nu Zijn boodschap willen doorgeven aan anderen, opdat meer deren het geluk van een leven met Hem zullen gaan ervaren." De meesten van deze „zigeuners" ontmoetten elkaar op de Brandpunt- Bijbelschool in Doorn, waar jongeren in hun vrije tijd worden opgeleid voor de geestelijke arbeid. Onder de cursisten aan dit instituut bevonden zich er omstreeks maart 1961 enkelen, die het initiatief namen om een grote jeugd-landdag te orga niseren op interkerkelijke basis. Het plan slaagde. Tweede paasdag van het vorig jaar trokken duizenden jongeren naar Waddinxveen om daar getuige te zijn van een grote mani festatie voor Christus. In een enorme tent werd jeugd toegesproken door jeugdToen ook de officiële in stanties (bank, giro, overheid, enz.) het niet zonder de vraag: „Waar gaat dat van uit" konden stellen, viel de naam Nederlands Jeugd Het Nederlands Jeugd Evan gelisatie Team brengt van 18 tot en met 20 juli a.s. a.s. een bezoek aan VEENENDAAL. Iedere middag om 3 uur wordt een kindersamenkomst gehou den, terwijl men zich 's avonds om 8 uur in de grote open luchtmeetings tot de ouderen zal richten. Alle samenkom sten op 18 en 19 juli zullen plaats vinden op de Markt. De 20e juli wordt het podium op het Dr. Slot. de Bruïneplein in zuid geplaatst. In iedere meeting wordt een muzikaal programma aangeboden met veel variatie en een korte toe spraak tot besluit. Na het optreden in Veenen daal, reist de groep naar RENSYVOUDE om vandaar via LUNTEREN naar BARNE VELD te koersen. Evangelisatie Team. „Maar", vertelt men er steeds bij, „het gaat niet om wat het N.J.E.T. zegt, maar om wat God zelf zegt in Zijn Woord, de Bijbel." Het N.J.E.T. is interkerkelijk. Her vormden, Vrij-Evangelische, Baptis ten, Gereformeerden, vogels van al lerlei kerkelijke pluimage werken hier samen om - zoals wij reeds stelden - de hoofdzaak van het oer oude evangelie te prediken: Komt tot geloof! Vakantiewerk Maatschappelijk bestaan er ook ver schillen. Onder de deelnemers aan deze z.g.n. „Veluwe-Kruistocht" be vinden zich enkele bijbelschool- studenten, een ambtenaar, een ver pleegster, een journalist, een bouw vakarbeider De gehele campagne duurt 7 weken. Het spreekt vanzelf dat niet alle deelnemers zich zo lang aan hun werkkring kunnen onttrekken. Daar om groeperen zich rondom een kern groep die de gehele periode blijft, steeds weer nieuwe incidentele me dewerkers voor de duur van één, twee of drie weken. Sommigen hel pen slechts een paar week-enden mee. Verleden jaar, toen de campagne twee weken duurde, was de groep uiteraard minder variabel. Dat was de eerste openlucht-actie, eveneens op de Veluwe. Omdat het evangeli satie-offensief toen zo uitstekend slaagde, besloot het team dit jaar een aanzienlijk langere tocht uit te stippelen. Zaterdag 14 juli werd ge start in Wageningen. Na afloop van de bijeenkomsten be staat er steeds gelegenheid tot het persoonlijk in contact treden met de medewerkers. Op deze wijze ver kregen contactadressen worden -be houdens bezwaren van de betrokke nen - zoveel mogelijk doorgegeven aan plaatselijke predikanten. Gelukkig wordt het team nagenoeg overal hartelijk - en niet zelden zeer enthousiast - ontvangen. Met de kerkelijke instanties bestaan prettige relaties. „Verleden jaar", vertelt Wim Griffioen, hadden we tenten mee genomen om in te over nachten. Maar het is niet nodig ge weest ze uit te pakken. In alle plaat sen bleken de mensen bereid ons liefdevol onderdak te verstrekken In Putten ging het heel wonderlijk Daar kregen wy van een locale predikant het adres van een zo merhuisjes-verhuurder. Tjjdens de bespreking, die wy van te voren met hem hadden, deelde hy ons mede dat we de volle prys zouden moeten betalen. Tenslotte moest hy er van leven. Toen hy ons 1 dag had meege maakt, maakte hy er „half geld" van en by het vertrek zei hy: „Voor zoiets kan ik niets reke nen YY'y geloven dat God met ons is, wie kan er dan tegen ons zijn?" Organisatie Natuurlijk is aan een zeven-weekse campagne heel wat organisatie ver bonden. Weken voor de start van de campagne werden reeds vergunnin gen aangevraagd en reisden „kwar tiermakers" de gehele route langs om zich van de plaatselijke toestan den op de hoogte te stellen, met de politie te onderhandelen, enz. In feite wordt het Nederlands Jeugd Evangelisatie Team gevormd door ca. 6 jongeren, die zich met persoon lijk kapitaal ook garant stellen voor de exploitatie van het materiaal. Van een hiërarchisch verschil tussen hen en de andere medewerkers is echter geen sprake. Er zijn maar weinigen die precies weten wie tot deze kern-groep („alsjeblieft geen bestuur") behoren. Zo wordt vanuit Oudewater deze ge hele evangelie-strategie geleid. Er zijn daarbij ook enkele personen aan het werk, die de hele zomer geen Veluwe zien: Zij werken achter de schermen. Maar met hetzelfde doel als de „zwervers": Uitbreiding van het Koninkrijk Gods. Deze aanbiedingen zijn geldig van 18 t/m 24 juli 1962 Bij aankoop van 2 Goudrepen: 1 Goudreep gratis! 4 Goudrepen: 2 Goudrepen gratis! 6 Goudrepen: 3 Goudrepen gratis!. 8 Goudrepen: 4 Goudrepen gratis! 10 Goudrepen: 5 Goudrepen gratis! In melk, puur of melk/mokka. elk 2e pakie pRJjg 30 blik gesneden Californische tube MAYONAISE van -éY 10 ct. GOEDKOPER! Staaf van jéff voor 45 ct.

De Vallei | 1962 | | pagina 3