oudere lezers Voor onze DE VALLEI KRUISWOORDPUZZEL HISTOR Voor de Jeugd VEENENDAAL bcJPi>dj$b AMERONGEN SCHERPENZEEL Ds. W. Mulder 75 jaar WATERPOLO: VZC-dames speelden gelijk: 0-0 HET POST VLIEGTUIG DE LEZER Maak 't mooi - schilder zelf - kies het beste - gebruik speciaal voor U gemaakt! P. VAN DIJK HORIZONTAAL: 1 wereldtaal, 4 rijk man uit Eng. Indië, 8 bron, 11 plaats in Gelderl., 13 kelner, 16 uitroep, 18 soort vink, 19 oprolbaar zonnescherm (Ind.). 20 familielid, 21 puntig voorwerp, 23 bijwoord, 24 jongensnaam, 25 paard, 26 eenmaal, 28 verlegen, 29 godin v. d. dageraad, 30 ridderteken, 31 voorzetsel, 32 deel van een klok, 35 gem. in Gelderl36 bergplaats, 38 als 30 hor., 39 muziek noot, 40 muzieknoot, 41 boomlot, 43 dat is (afk. Lat.), 44 munt in China. 45 meer op de grens v. d. Ver. Saten en Canada. 47 soort gebakje, 49 zuster, 50 gem. in N. Brabant, 53 staat meestal boven drukwerk, 54 badplaats in Z. Frankrijk, 55 uitroep, 56 getroffen, 58 zijrivier van de Donau, 59 stronkje, 60 pet (Vlaams), 61 scheik. element (afk.), 62 aardsoort, 64 titel (afk.), 65 voegwoord, 66 stap, 68 familielid, 69 boterton, 70 plaats in Gelderl., 72 platvis, 73 kleur, 74 staafje om een rad vast te zetten. VERTICAAL: 2 lidwoord, 3 zwaardvis, 4 water in Limb., 5 berg. 6 bruto (afk.), 7 plaats in Gelderl., 8 flauw, 9 bijwoord, 10 beet, 12 vogel, 14 Javaanse huis vogel, 15 halsdoek, 17 plaats in Gelderl., 19 deel v. h. gebit, 20 stand, 22 gem in Gelderl., 24 bekende afkorting, 25 viskuit (Z.N.), 27 scheik. element (afk.), 28 smekend woord, 29 einde, 30 dorpje in N. Brabant, 31 scheik. element (afk.), 33 bloem, 34 zuivere, 36 dorpje onder Didam, 37 zijtak Donau, 40 telwoord (Duits), 42 vertaler, 44 gem. in Gelderl., 45 insekteneter, 46 binnenkort, 48 boom, 49 als 24 hor., 51 Europeaan, 52 akelig, 54 deel van een ontkenning (Fr.), 57 al gemeen kiesrecht (afk.), 58 bereide dierenhuid, 59 dikke boterham, 60 voertuig, 61 wel, 63 soort, 65 oude Spaanse zilvermunt, 66 gesloten, 67 boom, 69 term bij het boksen (afk.), 70 van onderen (afk.), 71 scheik. element (afk.) OPLOSSING PUZZEL NO. 56 HORIZONTAAL: 1 Bergh, 5 long, 9 Tiel, 11 ader, 12 op, 14 leem, 16 ego, 17 eg, 19 leek, 21 o.e., 22 Bree, 24 dier, 26 Rumpt, 28 Driel, 30 sein, 32 stro, 33 Mn, 35 neon, 37 s.o., 38 met, 40 neon. 42 sa, 44 Edom, 46 reep, 48 Neer, 49 Peter. VERTICAAL: 1 beo. 2 R.T., 3 gil. 4 heel, 5 la, 6 ode, 7 nego, 8 Groenlo, 10 leed, 13 Peru, 15 meid, 18 gems, 20 kers, 22 Brummen, 23 Epen, 25 rits, 27 tien, 29 Eros. 31 Noor, 34 Nede, 36 neep, 39 toe, 41 nee, 43 aar, 45 mr., 47 pt. waardoor zij meer aan hun avond had den. En aan de vrouw gaf deze regeling behalve bezigheid voor een gedeelte van de dag, het gevoel een goed werk te doen ennog nuttig te zijn. „Schrijf geen levenswijze voor, laat hen leven en sterven zoals zij dat willen, maar laat hen over hun leven vertellen", hield dr. Lillien Martin haar medewer kers en medewerksters steeds weer voor. „Tracht daarin een aanknopingspunt te vinden voor werk, dat hen kan boeien. Zie te weten te komen wat ze altijd graag hebben gedaan en waartoe ze nooit zijn gekomen en help hen het pad daar heen te effenen. Het is juist het nieuwe, dat zij nodig hebben voor hun geluk. Be denk, dat de oude mensen minder tijd te verknoeien hebben dan de jonge. Kaart en andere spelen, zij doden de tijd, maar na afloop vinden de mensen zich in hun zelfde sleurtoestand terug, er is geen in houd aan hun leven gegeven. En daar gaat het juist om. Eerst dan wordt de leegte gevuld." ZANDBAK VOOR HET KLEINKIND Nu de kleinkinderen weer genieten van buitenlucht en zon, is het misschien iets voor grootvader om een zandbak voor de allerkleinsten te maken. Het Landelijk Voorlichtingscentrum voor Ouders en Op voeders, 's Gravendijkwal 60 te Rotter dam, geeft er een vouwblad over uit, datU kunt verkrijgen door het storten van 15 cent op giro no. 125635 van dit Centrum. Er wordt in verteld hoe een zandbak moet worden gemaakt en er worden ook wenken gegeven voor speel goed. dat het beste in een zandbak kan worden gebruikt. Tussen twee haakjes: misschien is er ook wel een buurkind, dat ervan zou kunnen genieten. De eigen kleinkinderen wonen soms te ver weg voor zoiets. En u hebt er zelf plezier van als u naar het spelen in zo'n zandbak kijkt! (Nadr. verb.) E. Rubbens-Franken LICHAAMSOEFENINGEN Wil men zo lang mogelijk mobiel blij ven en deelnemen aan het moderne le ven en aan het moderne verkeer, dan moet niet alleen het reactievermogen worden opgevoerd, maar moet men zoals dat heet, uit de voeten kunnen komen. Of thuis blijven, één van twee. Het is niet voor niets, dat er in ver schillende plaatsen in ons land cursusses worden gegeven voor het moderne ver- keersonderricht, maar wat heeft men aan al die kennis, als het lichaam niet mee wil. En zelfs al is dat niet het zwakke punt, dat zijn er in ons land toch nog enige dingen, waaraan ogenschijnlijk niets te doen is en die toch een handicap zijn om eens lekker op te schieten. TE HOOG De op- en afstap van de treinen zijn veel te hoog. Zonder een flinke duw van de conducteur kan menigeen niet de reis beginnen. Wat de bagage betreft, daar kunnen de spoorwegen niets aan doen, maar die opstap! met trams en troleys is het al niet veel beter gesteld. Als de ba gage tot een minimum gereduceerd kan worden (stel je voor!) dan kan een schou dertas de beide armen vrijlaten en dan gaan we beginnen met de spierverster- kende oefeningen voor de armen, want zonder stertce armspieren kunnen de spoorwegen ons niet gebruiken. Oefening 1. Ga voor een trapleuning staan. Laten we veronderstellen dat deze leuning goed vast zit. Pak haar dan met beide handen beet en trekt u langzaam naar de leuning toe. Dat is niet erg duidelijk en ook is er vaak geen trap. Oefening 2. Een muur is overal. Probeer met beide handen de muur langzaam weg te duwen. Dit zijn vrij zware oefeningen, dus niet te lang, niet te krachtig en niet de adem vasthouden. (Nadr. verb.) Albertine Vellenga. herschijnt als bijlage van aet streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten tan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal HIER KOMEN DE JARIGEN VAN DEZE WEEK 18 juli Eva Hardeman 18 Corrie Lodder 18 Edith de Kievid 19 Ireentje Plekenpol 19 Nannie Beijer 19 Dinie v. d. Waal 20 Martin ten Donkelaar 21 Dinie v. Beek 21 Bennie Sel 22 Jacob Gaasbeek 22 Willie v. d. Weerd 22 Jannie Voorsluys 23 Tiny Hasselaar 23 Gert Goedhart 23 Sjouke v. d. Bovenkamp 23 Gesien Bulsink 24 Beppie Knot Dat zijn ze dan. Tjonge wat zijn er deze week weer veel jarigen. Allemaal van harte gefeliciteerd en een prettige dag toegewenst door Tante Jos ZILVERPAPIER Er zijn niet alleen veel jarigen die deze week in de krant komen, maar ook veel trouwe spaarders van zilver papier. Er is de laatste dagen heel wat zilverpapier binnengekomen. Let maar goed op. Corrie en Theo Sukkel, Marjan van Erven, Nettie en Truusje van Braak, Jannie van Ravenswaay, Henk Hunte- lerslag en Anton v. d. Klift, Ada en Jannie Voorsluys, Sander, Bennie en Mieke van Tongeren, Geurt v. d. Pest, Hans Weyers, Bertie Rotterdam en Bertie van Kooten. Namens de blinden heel hartelijk dank! Tante Jos Figuur a. TERMIETEN ZIJN VEEL ERGER Als je moeder klaagt over de mie ren, oorwormen of andere kruipende insecten in haar keuken kun je haar rpisschien troosten met de medede ling, dat het veel erger zou zijn als jullie last zouden hebben van termie ten zoals die in de tropen voorkomen. Vroeger dacht men, dat termieten alleen dood hout aten of hoogstens bomen, die op het punt waren dood te gaan, maar nu weten wij, dat zij ook heel gezonde bomen aanvallen. Voor zover bekend, zijn er meer dan 40 soorten termieten. Sommige daar van kunnen zich door de loden isolatie van telefoonkabels heen eten, anderen kunnen zich door een cementen muur heen knagen. In het cement bevindt zich namelijk een mengsel van zand en dat zand bevat gebroken schelpen, welke de termieten kunnen oplossen met behulp van een speciaal vocht, dat zij uitscheiden. De termieten kunnen zich nu ver weren tegen een groot aantal gifsoor ten, dat de mensen al hebben gebruikt in een poging hen uit te roeien. Deze kleine ondieren zijn niet alleen in staat het voedsel in de keuken op te eten maar slagen er ook in de planken en de muren van de keuken te verorbe ren. Figuur b. ALS JE EEN WANDELINGETJE NAAR HET STRAND MAAKT Er zijn heel wat belangwekkende zaken, die je op een wandeling langs het strand kunt ontdekken, bijvoor beeld: zeesterren, zee-egels, vreemd soortig zeewier, stukjes amber, schel pen, stenen en stukjes hout. De stukjes hout, welke door de gol ven op het strand zijn geworpen, heb ben vaak heel vreemde vormen en kunnen vaak door middel van een spij ker of door een paar streekjes met een verfkwast worden veranderd in aardige figuurtjes. Die figuurtjes kun je ook maken van verscheidene stuk jes hout, die je aan elkaar lijmt. De voeten van de beeldjes kun je maken van klei. Ook ronde steentjes van allerlei af metingen en vormen zijn de moeite waard, want als het eens regent kun je ook daarvan figuurtjes maken. Ds. W. L. Mulder te Voorthuizen, eme ritus predikant van de Nederlandse Her vormde Kerk, hoopt zondag 22 juli a.s. vijfenzeventig: jaar te worden. Ds. Mulder werd op 22 juli 1887 uit een burgemeestersgezin te Overzande op Zuid Beveland geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium te Zwolle en studeer de daarna nog theologie aan de rijks uni versiteit te Utrecht. Nadat de heer Mul der in november 1915 door het provinciaal kerkbestuur van Groningen was toegela ten tot de evangelie-bediening in de Ne derlandse Hervormde Kerk werd hij op 13 februari van het daaropvolgend jaar (1916) door wijlen ds. R. van de Waal, toen nog predikant te Overzande beves tigd als predikant van de hervormde ge meente van Arnemuiden in de classis Middelburg. Daarna diende de jubilaris verder nog de hervormde gemeenten van Gouderak in de classis Gouda 1918; Gar deren in de classis Harderwijk 1918 tot 1921; Benthuizen in de classis Leiden 1921 tot 1924; Enter in de classis Deventer 1924 tot 1926; Voorthuizen in de classis Har derwijk 1926 tot 1932; Huizen in de classis Hilversum 1932 tot 1933; Hoevelaken in de classis Harderwijk 1933 tot 1937; Veenen daal 1937 tot 1945; Rijssen in de classis Deventer 1945 tot 1948; Maartensdijk in de classis Amersfoort 1948 tot 1951 en ten slotte nog ongeveer twee jaar die van Houten in de classis Doorn, waar hem met ingang van 1 mei 1953 op ruim vijf enzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat heeft ds. Mulder tot eind december 1953 nog te Houten bijstand in het pastoraat verleend. Daarna vestigde hij zich metterwoon te Voorthuizen. Vandaar uit heeft hij te Zwartebroek en Terschuur nog vele ja ren bijstand in het pastoraat verleend. In verschillende van zijn gemeenten werkte ds. Mulder mee aan de stichting van een christelijke school en in verschil lende van zijn gemeenten gaf hij mede de stoot tot de oprichting van een afdeling van de Gereformeerde Zendingsbond en of van een afdeling van de Gereformeer de Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk. Van zijn hand verschenen vele preken in de serie „Genade voor Genade" en tal van meditaties in „De Waarheids vriend", het orgaan van de Gereformeer de Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk. Er zit voor de dames van de Vee- nendaalse Zwemclub nog een kans op het kampioenschap in de waterpolo- competitie. Tegen de Scherpenzeelse polodames van Poseidon hielden zij de stand blank. Er werd aan beide zijden goed verdedigend gespeeld, maar het kwam tot weinig schoten, getuige de 0-0 stand. De beginnelingen van de Veenen- daalse Zwemclub - jongens en meisjes tot en met 13 jaar die niet in de wa- terpolocompetitie spelen - namen in Barneveld deel aan waterpolo wedstrij den De V.Z.C.-jongens speelden gelijk te gen Polar Bears uit Ede 1-1 en wonnen door het nemen van strafworpen. Te gen de Barneveldse D.W.K.-jongens kwamen de Veenendaalse jongens weer tot een gelijke stand (2-2). Toen moest zelfs tweemaal een serie strafworpen worden genomen, voordat de stand in het voordeel van D.W.K. uitviel. De meisjes speelden tweemaal tegen D.W.K. en verloren beide wedstrijden (3-2 en 7-1). Jeugdzwemmerij gaat zaterdag niet door De zwem- en behendigheidswedstrij den, die zaterdag a.s. in Bergbad zou den worden gehouden en waaraan de gehele Veenendaalse jeugd kon deel nemen zijn voorlopig uitgesteld. Men had n.l. over het hoofd gezien, dat donderdag j.l. in het kader van het jeugdwerk ongeveer dezelfde wed strijden in Bergbad werden gehouden. De Veenendaalse Zwemclub heeft daarom besloten de wedstrijden uit te stellen tot in de tweede helft van au gustus a.s. De „kunstwerken", welke je in de tekening ziet, zijn maar een paar voor beelden van wat je zo al kunt maken. Kiezelstenen en andere stenen kun je op hun plaatsen houden met klei en staarten en snaveltjes van dieren kun je ook van klei maken. Voor het maken van haren van beeldjes kun je bloem toppen, mos, zeewier en bladeren ge bruiken. Figuur c. EEN VRIENDELIJKE ZEEMEERMIN De schubben worden gemaakt van kleine groene blaadjes en de staart van klei. (9) Het gebergte was vol bandieten. Kogels vlogen rond de Hurricane en de motor van het toestel huilde toen John de snelheid tot het uiterste opvoerde. De wielen van het vliegtuig raakten bijna de grond voor het hoogte begon te winnen en door de rookwolken heen vloog, waardoor de bandieten er niet precies op konden mik ken. John zette koers naar een smal ravijn, dat de enige vluchtweg voor hem was, maar toen hij ontdekte, dat Rode Bill deze route ook goed verzekerd had, raakte hij bijna overspannen door de zenuwen. Verscheidene mannen stonden bovenop de hellingen van het ravijn met stukken rots in hun handen, gereed om die naar het vliegtuig te gooien als dat dichterbij zou komen. (10) John erageerde onmiddellijk. Hij trok de stuur- knuppel terug en zette het vliegtuig op zijn staart, waar door het het kleinst mogelijke doelwit werd. De vleugel- toppen waren maar een paar voet van de wanden van het ravijn verwijderd, maar de enige schade die hij tot nu toe had geleden was een gat in één van de vleugels, veroorzaakt door een grote steen, die het toestel daar had getroffen. Hij slaagde er in het vliegtuig uit de val te krijgen en nu was het zijn beurt om aan te vallen. Hij zag buiten het ravijn de paarden van de bandieten en hij richtte zijn vliegtuig in duikvlucht op de dieren. Zij trokken de teugels los en galoppeerden in paniek weg. John cirkelde met zijn toestel en dook keer op keer op de paarden in, totdat zij mijlen ver van het ravijn nog steeds in het wilde rond renden. (wordt vervolgd) HET BELANGRIJKE WERK VAN DR. LILLIEN MARTIN De vorige keer spraken we over de leegten, die bij het ouder worden in ons leven komen. Men houdt zich daar de laatste tijd heel veel mee bezig. Maar ongeveer 3)0 jaren geleden al trachtte een Amerikaanse vrouw, dr. Lillien Mar tin, verbeteringen te brengen in de om standigheden van vele oudere mensen, die zich eenzaam voelden (ook al door dat zij niets meer om handen hadden). Zij deed dat door in San Francisco een consultatiebureau voor bejaarden te ope nen. We kunnen wel zeggen dat dit het eerste consultatiebureau van dien aard ter wereld was. „De mensen worden niet suf en saai door ouderdom", redeneerde dr. Lillien Martin, „maar doordat zij te lang de zelfde gedachten hebben gedacht. Als zij hun werk kwijt zijn, zouden zij met dat zelfde werk toch willen doorgaan hoe wel dit een onmogelijkheid is. Ze zijn zich niet eens meer bewust, dat een mens eigenlijk altijd het verlangen in zich heeft iets nieuws te ontdekken en eeji nieuw leven te beginnen en daarvoor nimmer te oud is. Werk, dat hij nog nooit heeft gedaan, kan het leven plot seling geheel nieuw voor hem maken. Maar dan moet het werk zijn, dat hem ligt, waarin hij plezier heeft." Zij stelde daarom als voornaamste doel van het adviesbureau, te ontdekken, wel ke bezigheid, welke liefhebberij de men sen, die om raad kwamen vragen, het liefst om handen zouden hebben. Vaak was hierbij het toeval gunstig, vaak ook moesten jeugdherinneringen op een spoor brengen, soms werd de voorkeur voor een bepaalde bezigheid aangegrepen om het leven meer inhoud te geven. Velen vonden eerst op hoge leeftijd, dankzij dr. Lillien Martin, „het werk, dat bij hen paste, de bezigheid, die hen gelukkig maakte." „Is er in Uw vroeger leven iets geweest, dat u graag hebt willen doen en waartoe u nooit gekomen bent?" Dit was vaak het uitgangspunt. Kwam er iets te voorschijn, dan zette zij alles op alles om de desbetreffende persoon te helpen het doel, dat hij vroeger had gemist, nu te bereiken. Soms kwam het toeval dr. Martin op merkwaardige wijze te hulp. Zo maakte een oude heer, met een gedeeltelijk ver lamde rechterhand, in de wachtkamer eens een praatje met een door kinder verlamming invalide geworden klein meisje Zij vertelde hem over het poppen huis, dat haar vader voor haar had ge maakt, en dat zij nu aan het sparen was voor meubeltjes. De volgende dag reeds kwam de gedeeltelijk verlamde rechter hand in actie, tot heil zowel van het meisje als van de eigenaar van de hand: er werden alleraardigste poppenmeubel- tjes gemaakt, iets dat hij vroeger voor zijn eigen kinderen ook altijd graag had gedaan. En dit had weer tot gevolg, dat de ouder heer werd gevraagd de leiding bij dit soort werk op zich te nemen in de revalidatie-afdeling van een ziekenhuis. Men was er daar door getroffen, dat hij zoveel vernuftige middelen had bedacht om van de rechterhand, die niet meer geheel tot zijn dienst stond, toch nog zoveel mogelijk profijt te trekken. Een vrouw van negentig leerde door toedoen van dr. Lillien Martin nog man den vlechten in de mooiste patronen en kleuren. Zij had daar altijd naar ver langd, maar niet de weg gezien om er toe te geraken. Een andere vrouw, die altijd graag had gekookt, in de keuken van een hotel werkzaam was geweest, maar nu niets meer om handen had, kwam er na enige gesprekken met dr. Lillien Martin toe een warme middag maaltijd klaar te maken voor het perso neel van de school tegenover haar huis, van wie velen nog moesten gaan koken als zij thuiskwamen. Zij waren dolblij nu tijdens het middaguur een goede, niet al te dure maaltijd te kunnen gebruiken, 9.400 SCHIPPERS- EN WOONWAGEN KINDEREN ONTVANGEN LAGER ONDERWIJS Blijkens onlangs door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceer de cijfers ontvingen 6.100 schippers kinderen en 3.300 woonwagenkinderen in 1960 lager onderwijs. Van de schoolgaande schipperskin deren aan de wal, die merendeels in internaten verblijven, volgt 65% in dezelfde mate onderwijs als normaal de kinderen op een g.l.o.-school. Het overeenkomstige percentage voor schipperskinderen, die bij de ouders aan boord wonen, en voor woonwagen kinderen is resp. 7 en 9. Grond- en rioleringswerken aanbesteed SCHIETEN Uitslagen van de maandagavond door de leden van de schietvereniging Scher- penzeel geschoten onderlinge wedstrijd. Geweer: A. Valkenburg en A. van Dus- schoten 47, M. Berendse 45, J. Koudijs en A. Blanken 44, C. Valkenburg jr., J. van Eist en H. Pater 43, H. Methorst en P. En gelenburg 42, J. Overeem, B. Valkenburg en G. van Eist 41, Hoytema van Konijnen burg, H. Veldhuizen en E. v. d. Werk 40. Petite carabine: H. Methorst 48, A. van Dusschoten, M. Berendses en H. Veld huizen 46, P. Engelenburg, J. van Eist, A. Valkenburg Tzn. en C. Valkenburg jr. 45, J. Koudijs 44, H. Berendse en R. v. d. Burg 42t A. Blanken en E. v. d. Werk 41, A. W. Achterberg 40. „DE LUCHTPOST" Wedvlucht op 14 juli vanaf Orleans. Af stand 528 km. In concours 60 duiven (oude). Los 8 uur. Aankomst 1ste duif 15.54.44. UitslagenB. ter Denge 1; W. van Ede 2, 7 en 15; C. v. d. Wetering 3; A. J. Gersen 4; J. van Oostrum 5 en 9; P. van Schaik 6; Gebr. van Schaik 8; E. Verhulst 10; G. Boshuizen 11 en 13; A. Marcus 12 en 14. Wedvlucht jonge duiven op 15 juli van af Bergen op Zoom. In concours 253 dui ven. Afstand 104 km. Los 11.45 uura. Aan komst 1ste duif 13.18.18. Uitslagen: V. en S. comb. 1, 18, 39, 44; C. ter Burg 2, 17, 50, 51; A. Voskuilen 3; P. van Schaik 4, 9, 27, 31; T. den Hartog 5, 8; A. Marcus 6, 11, 36, 40; W. van Ede 7, 14, 23, 34; J. van Oostrum 10, 20, 22, 24^ 41; H. van Ede 12, 42, 43; A. J. Gersen. 13, 48; G. Boshuizen 15, 16, 46; W. Wagens- veld 19, 21, 45; J. J. Voogt 25. 28; R. van Eist 26, 32, 42; T. v. d. Broek 29, 47; L. Stutvoet 30; A. van Ginkel 33; Gebr. van Schaik 35. Figuur d. WAARDOOR IS DE ZEE ZOUT? De zee krijgt haar zout uit de ri vieren. Op hun weg naar de zee los sen de rivieren al het zout op, dat in water kan worden opgelost en het meeste daarvan wordt naar de zee vervoerd. Men meent, dat de rivieren per jaar verscheidene miljoenen ton nen zout vervoeren. Keukenzout is één van de meest voorkomende „zeezouten" en in som mige landen hebben de mensen zout gewonnen door het zeewater te laten verdampen. Dit wordt vandaag de dag nog gedaan aan de kusten van de Middellandse Zee, de Perzische Golf, China, Japan en India om zo maar eens een paar plaatsen te noemen. r^, *éUTm Geslaagden Technische School Wageningen Afd. Smeden-machinebankwerken J. P. J. van Lavieren, Opheusden; J. G. W. van de Pol, Veenendaal. Afd. Autotechniek D. J. Brinks, Veenendaal; J. A. Peek, Rhenen; J. D. C. Visscher, Rhenen; W. J. van Zanten, Kesteren. Tractor-landbouwmechanica H. van den Bovenkamp, Rhenen; M. van Doorn, Amerongen; H van Dijk, Veenendaal; E. ter Maaten, Achter berg; G. van Wijk, Rhenen; C. A. van Zetten, Kesteren. Afd. Elektrotechniek M. Anbeek, Veenendaal; W. Bouman, Veenendaal; G. Klomp, Lunteren; F. Lap, Veenendaal; W. J. Th. van Soest, Veenendaal; K. Turkesteen, Veenen daal; J. H. S. van Veenendaal, Veenen daal. Afd. Elektro-sanitairtechniek A H. S. Jenner, Veenendaal; E. Ma ger, Rhenen; B. M. C. Suydendorp, Veenendaal; J. C. Wiesenekker, Rhe nen. Afd. Instrumentmaken G. G. Brinkman, Veenendaal; J. Ei bers, Rhenen; P. P. Rijnberk, Rhenen; G. van der Scheur, Eist (U); J. W. van Setten, Rhenen. Afd. Timmeren G. Huibers, Opheusden; J. Moesbergen, Veenendaal. Afd. Meubelmaken D. de Bruyn, Veenendaal; A. A. Peek, Rhenen; R. van der Voort, Achter berg. Afd. Schilderen J. H. Peters van Ton. Opheusden; W. van Rotterdam, Eist (U.); J. J. Tolle naar, Achterberg; B. van Viegen, Eist (U). Afd. Brood- en Banketbakken C. J. van Beek, Ederveen; J. H. Boven- schen, Veenendaal.-W; A Davelaar, Overberg; J. Diepeveen, Veenendaal; D. van Gijtenbeek, Kesteren; H. Kwint, Lienden; H. B. Wels, Veenendaal. HET BEZOEK VAN DE PRINSESSEN IRENE EN MARGRIET AAN SURINAME Een oude vrouw bood prinses Margriet spontaan een fraaie hoofddoek aan en gaf daarna een handkus. liet Oranjefeest 2, 3 en 4 aug. in Amerongen Wie trekt de stoute schoenen aan? Het Bestuur van de Oranjevereni ging wekt de Amerongse burgers op. jong en oud, om deel te nemen aan de allegorische optocht, welke zaterdag middag 4 augustus a.s. wordt gehou den. Onze jongelui hebben verleden jaar al laten zien dat zij iets moois weten te maken en over veel initiatief be schikken. Ook dit jaar zullen ze onge twijfeld weer hun beste beentje voor zetten. De grote plensbui van verleden jaar, daar hebben we nu geen last meer van! Het bestuur wil ook graag de kans geven aan de ouderen onder ons. Wel wie trekt de stoute schoenen aan? Er zijn goede prijzen beschikbaar, voor origineel idee zowel als voor mooie versiering. Aanmelden bij het bureau V.V.V. zoveel mogelijk vóór 22 juli 1962. De organisatie van de puzzel-rit voor fietsers en brommers op dezelfde mid dag te houden in samenwerking met de plaatselijke vereniging voor Veilig Verkeer vordert goed. Binnenkort zal het volledig programma met plaatsen en tijden worden bekend gemaakt. De burgerij wordt verzocht het dorp door vlaggen een feestelijk aanzien te geven. Het Bestuur. OPGAVE NR. 64 I atrimonlumlaan 50 - Tel. 2777 eenendaal Door burgemeester en wethouders van Veenendaal werd maandagmorgen j.l, aanbesteed het uitvoeren van grond- en rioleringswerken tussen de Geerseweg, Rembrandlaan en Panhuis te Veenendaal. De elf inschrijvingen luiden van laag naar hoog: A. Kosters Z., Eist (U.) 949.300,— J. Merbis, Veenendaal 956.500, P. B. Huberts, De Bilt 958.000, Gebr. Schouts, Leiden 978.000, H. Hazenleger, Ede982 200,— P. Henzen, Eist (U.) 989.000,— Gebr. Visser, Sliedrecht 994.000, Stichts Wegenbouwbedr. Hilversum 999.500, H. J. van Marle, Doorn 1.000,000, J. Goris, Doorn 1.030.000, C. T. Boshuis, Zeist „1.040.000,— De gunning is in beraad gehouden. OPENING VAN NIEUWE ZAAK Vorige week vrijdagmiddag vond de opening plaats van een nieuwe en mo derne zaak in vis, patates-frites, ijs enz. van de heer Van Bruggen. Regelmatig breidt zich ook de middenstand in Ame rongen uit. Zo was het vrijdagmiddag de beurt aan de Scherpenzeelse zakenman Van Bruggen, die in de voormalige slage rij van Van Dijk, een moderne speciaal zaak heeft gevestigd. Er bestond grote belangstelling voor deze opening, zodat naast vele persoonlijke gelukwensen, ook niet de gebruikelijke bloemstukken ont braken. Het ligt in de bedoeling van de eigenaar om de zaak in de toekomst nog verder uit te breiden.

De Vallei | 1962 | | pagina 4