Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken vakantie De Wereld van WEEK-tot-WEEK Duitse kranten vol lof over t Veenzangers' EERSTE WEEK ZIT ER die uitgaan en OP voor hen hen die hardwerken Met klapband van de weg af Koopcentrum Veenendaal WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Afscheid in Amerongens Raad Split, een gevaar voor ANDERE automobilisten SCHERPENZEEL Programma Kindervakantiewerk RENSWOUDE RHENEN Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overbcrg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel &etzouw£ale DAMES EEEEE Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER 36e jaargang VRIJDAG 27 JULI 1962 Nr. 59 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Op de Rijksweg 12 heeft de auto van de 24-jarige Duitse heer P. uit Bottrop zaterdagmiddag een klapband gekre gen. De automobilist raakte de macht over het stuur kwijt en schoof de berm in. Hier raakte de auto een betonnen paaltje en sloeg over de kop. De gevol gen vielen mee. De bestuurder liep een hoofdwond op, maar zijn echtgenote en driejarig kind mankeerden niets. Een ander echtpaar, dat met een kind van vijf jaar in de auto zat liep, evenals het kind, schaafwonden en kneuzingen op. Allen werden naar het Julianazie- kenhuis te Veenendaal vervoerd en 's avonds per ziekenauto naar hun woon plaats in Duitsland. De auto werd zwaar beschadigd. Rijksweg 12 eiste zaterdag j.l. nog twee slachtoffers. Het waren de heer F. (42) met zijn echtgenote, die zater dagavond van Essen onderweg waren naar Alkmaar. De heer F. kreeg achter het stuur een hersenbloeding, maar hij slaagde er nog in zijn auto op Rijksweg 12 tot stilstand te brengen. De auto raakte echter een paaltje van de berm, waardoor mevr. F. uit de auto werd geslingerd. Zij raakte gewond aan haar arm en werd met haar echtgenote naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal overgebracht. De overige inzittenden liepen geen letsel op. SLIPPER OP HET ZWAAIPLEIN Een slippartij met haar bromfiets op het Zwaaiplein was er oorzaak van dat de 46-jarige Lunterse mej. E. met een hersenschuding, een hoofdwond en schaafwonden naar het Julianazieken huis moest worden gebracht. BROMFIETSER ONDER AUTO Toen de heer R. zich vrijdagmiddag per bromfiets naar zijn ernstig zieke vrouw in het Julianaziekenhuis haastte werd hij bij het oversteken van de Kerkewijk ter hoogte van de spoor wegovergang gegrepen door een bestel auto, bestuurd door de heer de K. uit Veenendaal. De brommer kwam onder de auto terecht en werd danig bescha digd. De heer R. liep enkele bloeduit stortingen aan zijn hoofd op. VRACHTAUTO EN BUS WILDEN TEGELIJK PASSEREN Een vrachtauto- en een buschauffeur wilden vrijdagmorgen op de Nieuwe- weg gelijktijdig tussen twee schuin tegenover elkaar geparkeerde auto's doorrijden. De vr#chtauto nam bij deze manouvre de spiegel van de bus mee, terwijl de bus op zijn beurt één van de geparkeerde auto's raakte. De politie zal de moeilijke zaak onderzoeken. SCOOTERRIJDER ZAG AUTO TE LAAT Toen de heer V. maandagmorgen met zijn scooter op de Zuivelstraat wilde wegrijden zag hij een voor hem gepar keerde auto „over het hoofd". Hij bot ste tegen de achterkant van deze per sonenauto van de heer v. d. B. in de Zuivelstraat. De materiële schade was licht. Uitbreiding bestuur voetbalver. „Veenendaal" In de grote zaal van café Vonk heeft de voetbalvereniging Veenendaal j.l. dinsdagavond haar jaarlijkse ledenver gadering gehouden. Ruim vijftig leden hadden aan de uitnodiging om de ver gadering te bezoeken gehoor gegeven, terwijl de dertien punten tellende agenda in een vlot tempo werd afge werkt. Uit de gebruikelijke jaarverslagen bleek dat de vereniging, ook financieel gezien, kerngezond is. Het bereiken van de tweede plaats op de ranglijst in de competitie werd terecht als een behoor lijk resultaat gezien. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer H. v. Dolder herkozen als voorzitter, terwijl de af tredende bestuursleden P. v. Kruistum, A. H. Derksen en G. J. Veldhuizen eveneens zitting hielden. Voor de nog steeds vakante plaats in het bestuur werd gekozen de heer J. v. Beek. De elftalkommissie onderging geen wijzi ging. Meegedeeld werd nog dat voor het komend seizoen twee nieuwe spe lers aangetrokken zijn, t.w. Keuken en Schoeman, beiden van V.R.C. Men is nog in onderhandeling met spelers van andere verenigingen. IN HET wordt iedere DINSDAGMOR GEN en ZATERDAGS de ge hele dag een interessante wa renmarkt gehouden in het cen trum van het dorp. zijn de winkels op WOENS DAGMIDDAG na 13.00 uur ge sloten. trekt de koopavond op VRIJ DAG tot 21.00 uur altijd weer grote belangstelling. en zijn de winkels ZATERDAGS de gehele dag (tot 18.00 uur) geopend. Men zegt wel eens, dat in het begin van de zomer de ene helft van Nederland de andere helft examen afneemt. In deze weken - van de zogenaamde bouwvakken- en fabrieksvakantic - zou men met een kleine variant kunnen zeggen, dat het grootste gedeelte vakantie „viert" en het kleinste gedeelte heel hard werkt, om de bevoorrechten een ple zierige vakantie te bezorgen. In deze streek voeren de vakantiegangers wel de boventoon, maar ook hier is er nog altijd een cate gorie, die alle zeilen moet bijzetten om de stroom op te vangen. In de eerste plaats denkt men dan aan de mensen die in de specifieke seizoenbedrijven werken en de bedrij ven die daaraan nauw verwant zijn. Deze komen voor het .merendeel voor in de plaatsen op en rond de staart van de Utrechtse Heuvelrug. Om er enkele te noemen. Rhenen, Eist, Ame rongen en Leersum. Veenendaal heeft naar zijn aard wei nig van deze bedrijven maar hier was het de middenstand die zijn portie heeft gekregen. In RHENEN steekt vanzelfsprekend Ouwehand met kop en schouders over al boven uit. Hoewel het er al bijzon der druk is geweest, verwacht men in de komende weken nog eens 75 100 duizend bezoekers. Zowel het park als het bad hebben een enorm aantal men sen te verwerken. Het is daarbij ver wonderlijk dat er bijzonder weinig kin deren verdwalen, maar het aantal foto toestellen, sieraden en andere waarde volle zaken dat men achterlaat is legio. De regen, die niet achterwege bleef, kreeg bij alle vakantievreugde geen kans spelbreker te zijn. Hoofdzaak was, dat 't weer bijzonder zacht was en dan schijnt men een buitje op de koop toe te nemen. Er zijn ook mensen die dit op de meest lakonieke wijze „opvan gen" en weer weg weten te werken. Bij Ouwehands Dierenpark stond ie mand in de stromende regen zijn nat te lijfgoed uit te wringen. Alleen de uiterst noodzakelijke kleding had hij nog aan z'n lijf. In de jeugdherberg „De Eikelkamp" in ELST gaat alles zijn normale gang. Natuurlijk is het druk in deze^grote GEEN SPREEKUUR WOONRUIMTE COMMISSIE Donderdag 26 juli en donderdag 2 augustus a.s. zal de woonruimtecom missie geen spreekuur houden. DUIVENSPORTNIEUWS Duiven van leden van de Veenen- daalse Duivensportvereniging „De Snel- post" waren deze week ingezet op twee vluchten. Oude duiven vlogen vanaf Bordeaux op 22 juli j.l. In concours wa ren 36 duiven. De uitslag was: J. van Geerenstein 1, 7; C. van Donkelaar 2. 3, 8; P. W. van Zetten 4; H. Ulrich 5; E. Heiwegen 6; C. v. d. Weerd 9. De deelname met jonge vliegers op de wedvlucht Vilvoorde was veel groter. De uitslag was hierbij: R. Heddema 1; N. Stuivenberg 2, 50, 65; C. v. d. Weerd 3, 18, 34, 54; Joh. van Manen 4, 9, 10, 22, 43, 44; H. Ulrich 5, 17, 33, 40, 45, 59, 63, 69; R. van Doorn 6, 12, 13, 36, 37, 47, 48. 49, 58; G. de Geit 7, 8, 14, 19, 27, 35, 39, 55, 56, 66. 75; D. G. Schans en Zn. 11, 21, 70, 71, 72; J. van Geerenstein 15; G. Diepeveen en Zn. 16; C. van Ginkel 20, 67; J. van 't Veen 23, 42; C. van Asselt 24, 30. 38, 51; P. W. van Zetten 25, 26, 28, 29, 46; H. J. de Man 31, 53; M. J. van Stempvoort 32; N. van Bar- neveld 41. 61; A. J. v. d. Kolk 52; K. J. Versteeg 57; A. van Asselt 60; E. Suk kel 62; H. L. Spies 64; G. J. van Manen 68, 73; G. Heikamp 74. „jeugdvakantiebei-gplaats", drukker dan andere jaren. maar niet VEENENDAAL heeft het merkbaar dnakker dan andere jaren in „zijn" vakantieweken. Hier zou men kunnen verwachten, dat de meeste mensen „uitvlogen" en voox-gaande jaren had dit ook echt zijn neerslag op de druk te en het geroezemoes in deze anders zo bedrijvige gemeente. Deze week is daar een uitzondering op geweest. Zowel vakantievierende, Veenenda- lers als toeristen gaven het centrum alle dagen een vrijdagavonds aanzien. De markt-dinsdag spande de kroon boven dit alles. Op deze Koninginne dagachtige morgen schuifelden rijen bezoekers langs de kramen en door de Hoofdstraat, ondanks 't stralende naar minder bewoonde dreven lokkende weer. Je zou denken, dat er voor niks goud te halen was, zei iemand. En terecht. Onnodig te zeggen, dat het perso neel van Veenendaals enige recreatie oord, het „Bergbad", het bad vol en de handen vol werk had. Uit het vakantiecentrum „De Ossen- berg" kwamen niet zulke bijzonder jubelende geluiden. Zeker, de huisjes had en heeft men allemaal vol, maar het kampeerterrein is niet zó druk bezet. Maar dit is dan ook pas het eerste jaar dat de camping „ontvangt". AMERONGEN heeft het vrij druk gehad op de weg, vooral veel doortrek kers naar Overberg. Het ging echter vrij goed met het verkeer. Het bleef bij één ongelukje met wat lichte ver wondingen. RENSWOUDE en EDERVEEN had den alleen met doortrekkers te „kam pen", hetgeen geen bijzonderheden op leverde. Een handicap is dat de Hoofdweg in Ederveen vooraan is opgebroken. Het hield een beetje op, maar ongelukken zijn er niet door gebeurd. Vijftien gulden waard Vorige week is de Vallei-riks uit gegeven bü Fa. C. Diepeveen, Hoofdstraat 63-65 en niet gevon den. De waarde is hierdoor ge stegen tot vijftien gulden. De nieuw uit te geven riks is ge nummerd met 2 R.L. 040539 Bü inlevering op ons bureau vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur, wordt de premie a contant uitbetaald. WATERPOLO V.Z.C. V.Z.C. 1 wop gisteren van D.K.R. 1 met 7-1. De degradatie uitslag wordt beslist op maandag a.s. in het Bergbad te Veenendaal. De raadsvergadering van gisterenavond stond in het teken van afscheid, vyf raads leden zullen niet meer terugkeren in de nieuwe raad. De agenda, die voo'rnamelyk bestond uit hamerstukken, werd in een half uur afgedaan. In de laatste gehouden vergadering werd toegezegd, dat er een onderzoek zou worden ingesteld naar de wijze waarop het verkeer op het kruispunt Molenstraat-Overstraat beveiligd kon worden. Hierover is advies 'gevraagd bij de Rijkspolitie, die meende dat een voorrangskruising de aangewezen weg zou zijn. Het verkeer Overstraat-U- trechtsestraatweg zal dus voortaan voorrang hebben op het verkeer Mo lenstraat-Rijnstraat. Raadslid Blankestijn (pvda) zag graag dat er in de Molenstraat een parkeerverbod voor één zijde van de straat zou komen. Dit zou naar zijn mening het kruispunt overzichtelijker maken. Burgemeester W. Martens vertelde nog dat er een rapport in de maak is, „OPSPATTEND GRIND - VEILIGE SNELHEID 15 KM", een waarschuwings bord op wegen waar over de teerlaag los grind is gestrooid. Kennelijk zijn vele automobilisten van mening dat op deze wegen slipgevaar bestaat. Uiteraard is dit ook het geval, maar veel meer is er gevaar voor andere automobilisten. Velen zullen denken „maar als ik zestig rij, dan houd ik m'n auto ook nog wel op de weg", maar daar gaat het in de eerste plaats niet om. Men is dan gevaarlijk voor andere automobilisten. Een plotseling wegschietend steentje Het is al weer een volle maand geleden, dat het mannenkoor „De Veenzangers" een weekendbezoek bracht aan de „Manner Gesang Verein 1898" van het Duitse stadje Stift Quemheim. Het werd een gezellig samenzijn met de Duitse zangers vrienden, die vorig jaar hier waren, terwijl „De Veenzangers" daarvoor al eens een dagje bij de Duitse zangers op bezoek waren. Men haalde de oude vriend schapsbanden nog weer eens steviger aan en vanzelfsprekend werd er ge zongen. We hebben het bezoek van „De Veenzangers" al eerder even in ons blad aangetipt, maar konden toen niet verder gaan dan een verslagje van reis, ontvangst en verblijf. Mogen zangers dan graag hun stem verheffen, de „loftrompet" over zichzelf steken zullen zij zeker niet. Achter des Veenzangers ruggen om is ons nu een tweetal artikelen in han den gespeeld door de dirigent van de MGV Stift Quernheim, Hans Karrasch. Artikelen uit het Bünder Tageblatt en de Bünder Zeitung. En in deze lijvige artikelen wordt zonder omhaal gezegd, dat het verblijf en de zang van de Veenendalers alom in het duitse land hoog is aangeslagen. In één van deze artikelen wordt de aanleiding tot deze zang-uitwisseling heel puntig beschreven. In feite, wordt hier gezegd, is het aan de chauffeur van een Bünder (Bünde) is een aanpa lend stadje van Stift Quernheim) kis tenfabriek te danken, dat de zangers vrienden van Stift Quernheim en Veenendaal vriendschap sloten Om te beginnen dient dan gezegd te worden, dat Veenendaal, evenals het Bünder Land, „een grote sigarenkist" is. Kort om, voor sigaren worden kisten ge bruikt. De kisten worden in Duitsland gemaakt en de sigaren in Veenendaal en men begrijpt het al: de chauffeur kwam regelmatig met wagens duitse kisten in Veenendaal. Kistjes, om Veenendaalse sigaren in „neer te vlei en". Deze „Kapitan der Landstrasze", aldus het duitse blad, overnachtte al tijd bij een Veenendaalse familie en bij één van zijn bezoeken kwam de zang ter sprake. Om nog korter tet gaan, de chauffeur had een vriend die zong in de MGV Stift Quernheim en die ook in de kerk van S. Quei-nheim zongen en zelfs, getuige de duitse bla den, hun eigen „hauskapelle", „the three happies" of - om met de Duitsers te spreken den „Drei Happy's" en de magiër Bossini, die reeds vermaard- hehid in het plaatsje begint te krijgen, hadden meegebracht. Om te besluiten met de „vette" kop in het „Bünder Tageblatt": „Klingen des Band Stift Quernheim - Veenen daal". kan die andere automobilist niet alleen een kostbare voorruit kosten, maar ook nog z'n kop (om het maar eens plat, maar duidelijk uit te di'ukken). Plotse ling geconfronteerd te worden met 'n ruit welke geen enkel gezicht op de weg meer biedt kan levensgevaarlijk zijn. Wij schrijven dit, omdat de Cunera- weg van Veenendaal naar Rhenen, die onlangs is „begrint" diverse autoruiten heeft doen sneuvelen. En dat alleen maar, omdat het merendeel van de ge bruikers van deze hoofdweg zich geen sikkepit aantrok van de vele - en dui delijke - waarschuwingsborden. Men is daarom geneigd te denken dat al deze mensen het gevaar in een andere richting hebben gezocht. Maar men is dan juist een gevaar voor andere weggebruikers. MARKTBERICHTEN Op de woensdag 25 juli gehoudetf weekmarkt werden 930.000 stuks eie ren aangevoerd. De prijzen van kipp- eieren varieerden van 10.10.50 en die van henne-eieren van 8.- 10.-. Allen per 100 stuks. De handel was goed. Ondanks dat er nog vele kinderen, met hun ouders, op vakantie zijn en hier en daar en overal zwerven, zullen er toch ook al weer veel zijn, voor wie de vakantie er op zit. Die weer thuis zijn en zich misschien dreigen te vervelen. Voor die kinderen menen wij dat er volgende week weer kindervakantiewerk zal moeten zijn. Of het er veel zijn of niet maakt niet zoveel verschil. Het gaat er om dat elk kind zoveel mogelijk geniet in de vakantie. Daarom hebben we een aantrekkelijk programma opgesteld, voor de komende week. Laten ouders en kinderen het onderstaande programma uitknippen anders weten de kinderen al gauw niet meer waar en wanneer ze er moeten zijn. HET PROGRAMMA Dinsdag 31 juli, 9 uur v.m.: Speur tocht. (Begin bij het Jeugdgebouw). 2 uu n.m.: Vertelmiddag voor de klei nen. (Jeugdgebouw. Woensdag 1 aug, 9 uur v.m.: Volks spelen in het jeugdgebouw. Donderdag 2 aug., 9 uur v.m.: Zwem wedstrijden in het Bergbad. 2 uur n.m. Filmmiddag in het jeugd gebouw. Vrijdag 3 aug., 9 uur v.m.: Fietspuzz- letocht voor 10—14 jarigen. Start bij het jeugdgebouw. Zaterdag 4 aug., 9 uur v.m.: Rol- schaatsenwedstrijd op de nieuwe baan achter de Colijnstraat. Nu nog even de voorwaarden voor deelneming. De kinderen betalen per aktiviteit 15 cent. We sturen geen en kel kind dat geen geld bij zich heeft weg maar we rekenen er wel op dat de ouders hen het geld meegeven, wan neer zij kunnen. Als er geen leeftijd bij de aktiviteit vermeld wordt dan betekent het dat er kinderen mee kunnen doen in de leeftijd van 613 jaar. De vertelmiddag voor de kleinen is voor kinderen van 59 jaar. De film middag mag bezocht worden door kin deren van 413 jaar. HULP BIJ DE SPELEN Voor de komende week hebben wij niet genoeg hulp bij de spelen, en bij de andere aktiviteiten. We zouden daarom graag zien dat er zich een stel meisjes en jongens meldde in de leef tijd van 1518 jaar. Je kunt je opgeven bij de jeugdwerkleider A. H. van Pij pen, Westersingel 23, Veenendaal. het eerste contact en de eerste steen voor de vriendschap waren gelegd. Het tweede bezoek van „De Veen- zangers" moet wel een hoogtepunt ge weest zijn voor de duitse zangers. Het was een vrolijk elkaar groeten, schrij ven de duitse kranten. De Duitsers zon gen en de Hollanders antwoorden en daarop zongen allen samen „Brüder, reicht die Hand zum Bunde". Ja, in Nederland worden ook duitse volkslie deren gezongen. Men spreekt daar veel duits. De duitse zangers spraken hartelij ke woorden ter begroeting, die beant woord werden door Veenzangers-voor- zitter Reinhard Schauten (voor de Veenendalers: Reinier Schouten. Van de door de Veenendalers gezon gen werken werden speciaal genoemd „Das Lied der Veenzangers", een com positie van koormeester (vrij vertaald) Gijsbert van Zanten, die vanzelfspre kend op de hem bekende, vaardige wij ze, de dirigeerstok hanteerde en o.a. „Old black Joe", de bekende negro spiritual. Niets dan lof voor de Veenendalers, Foto v.l.n.r.: In gesprek over zang in Holland en Duitsland: V eenzangers- directeur, Gijsbert van Zanten, de diri gent van de MGV Stift Quernheim Hans Karrasch en de voorzitter Karl Heinz Holtmann, Veenzangersvoorzit- ter Reinier Schoute en Christiaan Bulk, voorzitter van de Bezirksgruppe „Süd- lich des Wiehen" van de Duitse Zan- gersbond. GESLAAGD Mevr. T. v. Raaij-Koster slaagde te Utrecht voor het textielbrevet groep A met zulke hoge cijfers (gemiddeld 9 voor het schriftelijk examen). Door deze bijzondex-e prestatie kwam het mondelinge examen te vervallen. Mevr. v. Raaij werd een oorkonde aangeboden voor bovengenoemde pres tatie. SCHIETUITSLAGEN Op de maandagavond door de leden van de schietvereniging Schei*penzeel geschoten onderlinge wedstrijd werden de volgende resultaten behaald: Geweer: M Berendse 46, J. Koudijs 45, A. van Dusschoten, G. van Spanke ren en E. v. d. Werk 44, A. Valkenburg Tzn. en H. Berendse 43, A. Blanken, J. ten Broek, J. van Eist, Hoytema van Konijnenburg en C. Valkenburg jr. 42, J. Overeem, H. Methorst. H. Valken burg, P. Engelenbui-g. B. Valkenburg en A Wittenberg 41. Petite Carabine: J. van Elst 47, C. Valkenburg jr. en M. Berendse 46, E. v. d. Werk 45, P. Engelenburg 44, J. ten Bi'oek 43, A. Blanken en H. Berendse 42, R. van Elst 41 en H. Pater 40 pnt. „DE LUCHTPOST" Wedvlucht vanaf Vilvoorde op 22 juli. Afstand 149 km. In concours 229 duiven. Los 8.40 uur. Aankomst le duif 9 04.45. Uitslagen: Jonge duiven: T. de Hartog 1 11 12 13 16 en 19; A. Marcus 2; W. van Eden 3 15 25 en 26; Comb. V en S 4 23; A. van Ginkel 5; P. Wagensveld 6; C. Gijsbert- se 7 14; P. van Schaik 8; J. v. Oostrum 9 10 en 24; A. Voskuilen 17; P. ter Burg 18; C. A. v. d. Wetering 20; J. J. Voogt 21 en W. Wagensveld 22. Oude duiven: vanaf Bordeaux. In concouxs 34 duiven. Afstand 921 km. Los 13 uur. Aankomst le duif 7.17.20. W. van Ede 1 6 en 8; B. ter Denge 2; P. van Schaik 3 en 7; W. Wagensveld 4; A. J. Gersen 5 en Gebr. van Schaik 9. waarin de wegen enz. in het gehele dorp ter sprake zullen komen Eén en ander was voor de heer Hasselaar (ch) aanleiding B. en W. de heroprichting van een wegencommissie in gedachten te brengen, waarvoor naar bleek de voorzitter weinig voelde. Een geldlening groot 200.000.- gaf onvoorzien nog even stof tot discussie. Aanleiding hiertoe was een vraag van raadslid Tenge (gem. bel.) die meende dat de rentevoet (4s/4) wat hoog was. Uiteindelijk werd besloten te pro beren een lagere rente te bedingen, of anders nog een maand te wachten met het sluiten van de lening en het op nieuw te bekijken. De heer Blankestijn informeerde tij dens de rondvraag hoe het stond met de bouw van een aula op het nieuwe kerkhof. Het wachten is alleen nog op de rijksgoedkeuring, en die wordt niet voor 1963 verwacht, aldus de sombere boodschap van burgemeester Mariens. Aan 't slot van de vergadering sprak burgemeester W. Martens enkele wel gemeende afscheidswoorden tot de scheidende raadsleden de heren Wilde man, Taselaar, v. Mourik, de Bonte en Dagnelie. Een speciaal woord was er voor wethouder K. de Bonte. U bent, zo zei burgemeester Martens, een va derlijke vriend voor mij geweest. Wet houder de Bonte beantwoordde deze vriendelijke woorden. Raadslid Dagne lie memoreerde de steeds prettige sa menwerking, waarvan ook de heer Blankestijn gewag maakte. Tot slot was het ook voor wethouder G J. van Bar- neveld een behoefte enkele dankwoor den te richten tot wethouder de Bonte. Van de vijf afscheidnemende raads leden waren er drie niet aanwezig. Aan het begin van de vergaderinng keurde een commissie de geloofsbrie ven van de leden van de nieuwe raad goed. SINT ANDRIESTOREN VERLICHT Zeer waarschijnlijk zal vanavond de Sint Andriestoren in 't licht van schijn werpers gezet worden. Dit als extra attraktie voor de op de Hof te houden markt van Amerongse winkeliers. De toren zal verlicht blijven tot 17 augus tus a.s. voor betere uurwerken 3UN6MANS PRISMA PONTIAC OMEÖA Ireneschool-nieuws Op de onlangs gehouden ouderavond, die in tegenstelling tot onze contact avonden matig bezocht was, passeerden de gebeurtenissen van het afgelopen schooljaar de revue. De leerlingen situatie baart geen zorgen. Deze ver toont een stijgende tendens, waarbij vooral opvalt de grote aanmelding voor het nieuwe schooljaar. Erg ver drietig was het bericht op 1 mei, dat een leerlingetje van de eerste klas in een ziekenhuis overleden was. Geluk kig waren er ook prettige dingen te melden Zo slaagden op het schoolver- keersexamen van de 14 kandidaten er 11 foutloos. Verder werden er van de drie ingestuurde opstellen naar een op stelwedstrijd twee met een prijs be kroond. Bijzonder prettig was het ook, dat de 4 middelbareschool-kandidaten allen slaagden. De leerlingen van de zesde klas wer den op school aan een uitgebreide test onderworpen, hetgeen er mede toe heeft geleid een verantwoorde schoolkeuze voor deze leerlingen te doen. De schoolreis van de leerlingen van de klassen 1, 2 en 3 ging naar de Efte- ling, het eldorado voor de jeugd. De kinderen hebben zich kostelijk geamu seerd. Met de hoogste klassen werden de Deltawerken in het Haringvliet bezocht. Ook deze reis naar het unieke en gi gantische sluizencomplex, was een vol ledig succes. We zouden ieder, die eens een dagje uit wil aan willen raden naar het kunstmatige eiland in het Haring vliet te gaan. U zult er diep van onder de indruk zijn. Na het aanbrengen van de grote ra men in de lokalen en de bouw van de hoofdenkamer, is dit jaar de gang aan de beurt. De oude gang wordt geheel gesloopt. Een nieuwe, veel bredere gang zal er voor in de plaats komen. Nu de karwei, door de bouwvakantie, enige weken stil ligt is het de vraag of het werk binnen de gestelde tijd klaar zal zijn. Mocht dit niet het geval zijn en de vakantie voor onze school noodgedwon gen iets verlengd wordt, dan zal dit tijdig bekend worden gemaakt. Tot slot kunnen wij u nog melden, dat mevr. Julius-Last, na een lang durige ziekte, hoogstwaarschijnlijk na de vakantie weer van de partij zal zijn. LOPEN. Eén der beziens waardigheden van Parijs is sinds enige tijd de taxistand plaats in de Rue de Rennes. Automobilisten maken er van afwezigheid der taxi's gebruik om hun wagen daar te par keren. Bij terugkomst wreken de taxichauffeurs zich door met hun wagens de doorgang te versperren. Daarop blijft er voor de bezitters van de par ticuliere wagens niets anders over dan uit hun wagen te stappen, een taxi te nemen, zich 500 meter ver te laten rijden, te betalen en dan haast- je-rep-je naar de eigen wagen terug te rennen om nog juist te kunnen wegrijden voor een andere taxi opnieuw de uit gang blokkeert. HANDSCHOEN. Acht van de tien werkers in Millau wer ken in de handschoenenindu strie. In het stadje wordt meer dan de helft van alle Franse handschoenen gemaakt. Maar... wie draagt er nog handschoe nen! roepen de Millauërs wan hopig uit, behalve dan bij of ficiële gelegenheden als doop. trouwen en begraven. Zij ver langen terug naar de 18e eeuw toen het protocol van hoog waardigheidsbekleders begon met: „Wij, consuls, allen ge- handschoend, bijgestaan door de consulaire griffier, eveneens gehandschoend..." En zij ver wensen de Euromarkt, die ze eerst met hoop in hun hart waren tegemoetgetreden, want de Napolitanen betalen hun arbeiders minder dan de Mil lauërs en bederven daardoor de Europese handschoenprijzen. Millau doet nu een beroep op de Franse regering om be schermende maatregelen te treffen voor een zo oud hand werk als het handschoenen maken: voor de vervaardiging van één paar passeert het leer door 43 handen. Blijft het misgaan met de handschoenen, dan hebben de Millauërs nog een laatste troef: zij willen dan de dames blij ven behagen door het hand- schoenenleer te gebruiken voor het maken van leren jacks in plaats van handschoenen.... S.O.S. Op het S.O.S. dat Australische immigratie-auto riteiten in Frankrük hebben laten klinken om Franse meis jes te verleiden naar Australië te komen vanwege het grote overschot aan huwbare man nen aldaar, hebben er 750 ge reageerd. Zü worden nu met spoed naar hun nieuwe vader land geëxpedieerd. BUREAU. „Uw bureau reist met u", is de nieuwe slogan van de Franse luchtvaartmaat schappij Sud-Aviation. Ze heeft een speciale Caravelle laten ontwerpen voor reizende staats hoofden en grote zakenlieden. De inrichting omvat een com pleet kantoor met bureau, een conferentiezaal die kan wor den veranderd in een ontspan- ningsverblijf of in een slaap kamer, een eetkamer waarvan de zetels kunnen worden ver anderd in bedden, en verder één-persoonscabines met fau- euil-bcd, douche, toilet en ijs kast, terwijl een goed geoutil leerde keuken het geheel com pleet maakt. OPNIEUW SUCCES VOOR „GREBBERUITERS" In Nijkerk nam de landelijke rijver- eniging „De Grebberuiters" deel aan een aldaar georganiseerd concours-hip- pique. In de klasse M.Z. werd mej. N. Straten van Nes eerste, en Coba van Rooijen derde. Coba de Hartog werd eerste in de caprille springproef en de heer J. Zijlstra, de voorzitter van de rij vereniging, werd eerste in de afdeling B-dressuur. Bij de viertallen was de tweede prijs voor de Rhenense vereniging. Er maak ten deel van uit: mej. N. v. Straten van Nes, F. v. d. Scheur, Coba de Hartog en Coba van Rooijen. Alle verzekeringen Hypotheken Terkoop vaste goederen Wonlngbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1962 | | pagina 1