GROTE PRIJSVERLAGING Koop nu een RAP-Bromfiets voor een speciale prijs RAP-CROWN van f 775.- voor f 715.- (geen overjarige modellen) PAUK VZC-dames met 4 invalsters nog kampioen 0.69 1.89 3.68 3.25 SKF's eerste twaalftal toch naar de derde klasse KNKB o4rti$< Jan Hendrik van Deelen Burgerlijke stand li ★€(ftl!YIi©lil!T KERKDIENSTEN Voor veilig sturen... C. BOLDERMAN D. v. d. Meijden Koop bij een speciaal RAP-SERVICE-STATION om verzekerd te zijn van een prima service S. J. van WIJK W. WAAYENBERG 1922 1962 Ingekomen en vertrokken IN HET ZILVER V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Heerlijk op Vacantie Zonnebril Anti-Zonnebrand Badmuts en Badtas Fototoestel - Filmrol Henny Jansen van Merk, Prins Bernhardlaan 110 Veenendaal Tel. 3731 Dr. Slot. de Bruïnestraat 3 Veenendaal Tel. 2771 De vekansieweeke geeve altijd een gezellige ontreddering. Ok as ie thuis blijft. Ik weet niet wat dat is, mar et loopt dan niet zoo gesmeerd as anderst. En dat vin ik veur mijn nou juust et leuke. Je stapt es veur een paar weeke buite de reels van et leeve van alle dag. Je vindt er warempel nog iets van uit de oorlogsjare in terug. En bij alle be roerde dinge, die we nou gevoegelik uit kenne schakele, gave die jare toch ok een heele hoop goeds. We moste zien dat we de kop bove water hielde - en loch, terwijl we ieder genogt an ons eige hadde, kwam ie as minse veul dichter bij mekander. Same sting ie in de rij om emmertjies water te pompe en same lag ie effe later achter een muurtjie, terwijl de grenaatscharve om je kop heenfloote. Nou komt dur ok gien bakker an de deur. Je mot je kuchie erges op een hoek van de straat zien te bemachtige en as ie bij je eige kruijenier an de deur komt dan ken et gebeure dat ie z'n hiele in de richting van et strand en de duine heb gelicht. De melkboer gedraagt z'n eige as de ijsco-man en as ie de bel van em hoort mot je dur as de kippe bij weeze, anders ken je hum mit de roomkoker een straat ver ders achter de vodde zitte. Dur zijn ok minse, die zeggen „sjonge, wat een last. De klant is kooning, mar de neringdoende de keizer, vandaag den dag." Muggezifters, neum ik ze. Minse, die zo vastgepropt zijn in dur eige reegel en gewoontes, dat ze gien ins meer teugen een klein veranderingetjie ken ne. Laat staan die vekansies van de neringdoende, waar ze net zoo as an dere minse recht op hebbe; ik vin zo'n afwijking leuk. O, et zijn niet alleenig de klante die d'r bezware teuge hebbe. Ok zat leve ranciers. Och, zegge ze, we zijn nog nooit en te nimmer mit vekansie gewist en waarom zou we we nou gaan. Je klante motte maar onnoodig naar een ander. En as ze kunne, gaan ze d'r eige ouwe gangetjie. Spelbreekers bin dat. Da's niet kleegiaal. Ok al geef ie zelf niks om vekansie. Job den Droprol had er in et begin ok een handjie van. Minse nog an toe, wat hebt ie gefoeterd teuge de ver plichte sluiting. En et eerste jaar zat ie z'n heele vekansietijd uit te zitte in de vensterbank van ze winkeltjie. Mit de geele kiel an. Et volgende jaar gong die dur van armoei ok mar es op uit. Omdat ieder een ging en toen die zag dat nagenogt al ze klante, ondanks de sluiting, weer bij em terugkwame, vond ie et een pracht-uitvinding. Sjonge, zee die, wat zijn we in al die jare een hoop tekurt gekomme. Goed bekeeke, Job. En denk mar an de oorlogsjare. Dan komt je alles nog veul beeter veur de geest. Mar nou hangt gelukkig die dreiging niet boove je hofd. Je ken om de ver andering lache. Een dinsdaggemorge hadde we een heele mart vol evacué's. Allemaal vremde die hier dur vrije dage doorbrochte en daartusse deur inboor- linge, die dur niet op uittrekke. Zooiets brengt leeve in de brouwerij. En dat mag ik mit al m'n jare nog wel. Ouwe gek, zeit Driek altijd teuge mijn omdat ik op bepaalde punte nog zoo goed mee ken. Mar wat zou ie dan wille? Mag een mins dan gien verzetjie meer hebbe? Jelui ihagge et gerust weete, dat ik en Bram nou al weer mit spanning uit zitte te kijke naar de autotocht veur de ouwe van dage. En et is nog gien ins zeeker dat ik meegaai. Nou zei ik in et oo-cee-bee-gezelschap wel weer over de tafel gaan, want ik heb ze al es een keer getrokke gekreege, asdat ik mijn eige daar zeeker te ampart veur veulde, mar daar trek ik mijn eige niks van an. Ik veul m'n eige bij ouwe en jonge minse eeve goed thuis, mar veur een persoontjie as ik, is et veul beeter asdat ie mar eene keer in de week onder de minse is. Veur de rest bin ik dur wel, mar een bietj ie op de achtergrond. Wout Blauwkous. WATERPOLO: Zonder vier van de beste speelsters hebben de dames van de Veenendaalse Zwemclub het toch nog gepresteerd om met een klein puntenverschil (5-4) te winnen van het Puttense Triton. Daardoor werden de Veenendaalse dames woensdagavond j.l. in „Bergbad" kampioen van haar afdeling. Gezegd dient te worden dat de tegenstand zeer gering was; met een beetje meer geluk en schot vaardigheid had de Veenendaalse overwinning groter kunnen ztfn. Des te groter was de prestatie voor de vier invallende meisjes, die plotseling door vakantie van de vaste speelsters voor een dergelijke belangrijke wedstrijd werden gezet. JUBILEUM-AANBIEDING Geheel stalen herenhorloge met centrale sekonde-wijzer. Schokvrij. Onbreekbare veer. Waterproof. Lichtgevende wijzers en cijfers 42,50 Wat de stand betreft is het de gehele wedstrijd gelijk opgegaan. Onder aan voering van Riek Buddingh werkten de meisjes tot vier keer toe een achter stand van één punt weg en via 4-4 kwam de 5-4 eindstand. De doelpunten kwamen van Nel v. d. Kuinder, Ria Geluk en Thea Keman. De grote handicap voor VZC 1 heren is en blijft een tekort aan redelijke spelers. Wil men het spel volgens de nieuwe regels een beetje uitbuiten, dan zal men toch met minstens tien spelers op de proppen moeten komen. Woens dagavond j.l. waren het er tegen NZC '21 I uit Nijmegen weer maar acht, waarvan een speler van de reserves, die er reeds een wedstrijd op had zit ten. De kwaliteit van de ploeg ging in de opeenvolgende spelperioden ziender ogen achteruit, wat door gebrek aan verversing, waar de Nijmegenaren wel voor hadden gezorgd, geen wonder is. NZC werd met een 8-3 overwinning kampioen en voor VZC betekende dit een nauwere aanhaling van de degra- datiestrop. Er zijn nog twee wedstrijden te spelen tegen DKR 1. Weliswaar staan de Utrechtenaren niet ver boven VZC, maar zij hebben nog altijd drie punten bijeengegaard. VZC zal dus beide wedstrijden moeten winnen. Evert van de Loosdrecht en Wim van der Meer ontbraken op het appèl tegen NZC. In de eerste spelperiode werd een 2-0 achterstand nog weer ingelopen door een doelpunt van Cel Slotboom, die een uitstekende wedstrijd speelde, en alle drie de Veenendaalse doelpun ten voor zijn rekening nam, maar ook bijzonder veel pech met schieten had. Nagenoeg alle Nijmeegse doelpunten kwamen van de oer-gevaarlijke Toon de Bruin, die jammer genoeg teveel vrij moest worden gelaten. De Nijmegenaren werden kampioen en er waren bloemen van hun Veenen daalse tegenstanders. Een „vakantie-zeventalletje" dat voor VZC 2 doorging, dat het overigens in de competitie (res. derde klasse) heel niet slecht maakt, verloor met 12-0 van AZPC 3 (Amersfoort). Tegen Branden burg 3 speelde VZC 2 gelijk (3-3). WATERPOLO IN DE KOMENDE WEEK VZC 1 (heren) dat in een gevaarlijke positie verkeert, speelt a.s. maandag avond om acht uur de laatste wedstrijd tegen DKR 1 (Utrecht). De wedstrijd vindt plaats in „Bergbad". DINSDAGKOOPJES Wandfiguren moderne silhouet Wandplastics in diverse modellen, ook voor de kinderkamer Speciale koopjesprijs Compote Stel fraaie grote glazen schaal met dito 6 compote schaaltjes, voor uw vruchtenpudding enz. bijzonder koopje Gekleurde Borden maak uw tafel er gezellig mee Aardewerk van keiharde kwaliteit, randen in 6 versch. pastelkleuren, diepe of platte borden 6 voor dessert- of ontbijtborden 6 voor Alleen dinsdag 31 juli Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 SPECIAALZAAK SEDERT 35 JAAR Op de districtsvergadering van de afdeling Noord-Holland en Utrecht op 7 juli j.l kondigde voorzitter Rogge aan dat de derde klasse K.N.K.B. werd uitgebreid met de nieuwe ploegen: K.C.O., R.D.Z., Soesterkwartier en S.K.F. In de eerste plaats krijgt de twaalf- talcie. de wel extra zware taak om nu twee ploegen op de been te brengen die zich respectievelijk in de 3e klasse en in de le klasse G.U.K.B. zullen moeten handhaven. In de tweede plaats zullen zij die uitverkoren worden om in deze twee ploegen uit te komen wel heel hard moeten gaan trainen. Dan volgen hier de indelingen voor het komende seizoen: (volledigheids halve hebben we 3a en 3b genoteerd) afd. 3 A A'dam Zuid (Amsterdam) O.K.V(Oostzaan) Zwaluwen (Hilversum) Biko (Bilthoven) Oosterpark (Amsterdam) Zaandam Zuid (Zaandam) R.D.Z(Zeist) Soesterkwartier (Amersfoort) afd. 3 B Amersfoort (Amersfoort) Excelsior (Hilversum) S.K.V(Utrecht) O.B.Z.B(Amsterdam N.) Oosthoek (Haarlem) K.C.O(Amsterdam Z.) B.F.C(Amsterdam Z.) S.K.F(Veenendaal) Zoals te zien is in beide afdelingen één zaterdagploeg ondergebracht, zo dat de overige zondagsploegen slechts 2 x op een zaterdag hoeven te spelen (1 x thuis en 1 x uit). Verder is het duidelijk dat er enkele verre reizen in het verschiet zijn. 3 x naar Amsterdam en zelfs 1 x naar Haarlem. De 3 Amsterdamse ploegen spelen alle op grintvelden, Zij, die zich interesseren voor de mooie korfbalsport kunnen inlichtin gen verkrijgen bij de heer v. Bruines sen, v. d. Duyn van Maasdamstraat 9. UW FILM VANDAAG GEBRACHT MORGEN KLAAR \CtO Hoofdstraat 84 Veenendaal ZONDAGDIENST DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. H. C. Bisschop, tel. 2776. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur, Zuiderapotheek, Dr. Slotem.. de Bruïneplein, tel. 3714. RHENENDr. Rienstra, tel. 577. Apotheek Deys zondag geopend van 11.30-12.00 uur. Buiten deze uren uitsluitend spoedrecepten. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU- DE: Dr. Rademaker, Ederveen, telef. 08387-201 ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, Kars, v. Omme ren: Dr. Bakker uit Leersum, tel. 03434-495. Praktijken Rijnten en Buining: Dr. H. S. Nauta uit Neerlangbroek, tel. 03436-238. SCHERPENZEEL: Dr. J. H. Renken, tel. 03497-250. BROMFIETSER TEGEN LICHTMAST De bromfietser H. E., woonachtig te Ingen, reed dinsdagavond omstreeks kwart over elf op de Kerkewijk ter hoogte van de Ritmeesterfabriek tegen een lichtmast. Op advies van dokter Reijdon werd hij per taxi naar zijn woning ver voerd. RHENEN Ingekomen personen: P. Lodder van Amersfoort; B. van Dijk gez. van Veen endaal; C. K. Breeman van Ooltgens- plaat; J. L. de Graaf van Deventer; M. C. A. van Bergeijk van Someren; M. de Blij van Wageningen; S. B. J. van Alfen van Dodewaard; J. Melk van Baarn; J. Bekking van Zaandijk; S. C. van der Made van Zevenbergen. Vertrokken personen: A. J. M. Groe- newegen gez. naar Buenos Aires (Arg.); G. La Marca naar Rotterdam; S. Di Maggio naar Rotterdam; W. Duit naar Arnhem; I. van den Heuvel naar Veen endaal; A. Rutgers gez. naar Wage ningen. AMERONGEN Ingekomen personen: W. van Slig- tenhorst van Wageningen; F. K. Hol- dinga van Doorn; T. H. Tjia van Am sterdam; J. van de Haar- van Essen van Veenendaal. 3{et woord ió aan Goud - Zilver - Uurwerken mmmmm ALS deze regels gedrukt staan is Jan Hendrik van Deelen aan het feestvieren. Hij is vandaag vijf entwintig jaar getrouwd. En om dan maar meteen met de deur in huis te vallen: ,Jan, van harte gefeliciteerd!' Maar wie is eigenlijk Jan Hendrik van Deelen. Dat behoeft eigenlijk nauwelijks tekst en uitleg. Jan is de man die al zevenendertig jaar in Rhenen het beroep van koopman uit oefent, koopman in goederen en ma terialen, oud papier en antiek en zoals hij het zelf noemt goud en zil ver. Dagelijks kan men hem in het stadsbeeld zien. Hij hoort erbij, hij is er niet meer uit weg te denken. Er gaat immers praktisch geen dag voorbij of Jan van Deelen kan men met zijn hittewagen zien rijden, en altijd volgeladen met de meest uit eenlopende zaken. Van oude fornui zen tot lompen, van afvalmaterialen of zogenaamd schroot tot vodden en oud papier. We hebben hem opge zocht in zijn huisje onderlangs de Grebbeberg aan de Grift. Hij woont daar magnifiek. Eigenlijk moest iedereen hem benijden om die plaats. Hij zit er volkomen buiten in de vrije natuur. Het is er zo mooi, dat de stichting „Het Utrechts Land schap" de omgeving daar heeft aan gekocht om dit brok natuurschoon voor het nageslacht te bewaren. Ook de grond en het huisje van Jan zijn eigendom van deze stichting, die het aan Jan heeft verhuurd. Er zijn in heel Rhenen maar weinig van deze bevoorrechte ingezetenen te vinden, die zo prachtig wonen als koopman Jan van Deelen. Om er te komen rijdt men als het ware door een tun nel van bladeren. De weg is hier en daar niet al te best - eigenlijk een aanfluiting voor het toerisme - maar dat ongerief neemt men graag en weegt niet op tegen de schoonheid van de omgeving. Zijn vrouw komt erbij zitten als we Jan aan het woord laten. Hij is een geboren cau seur, daarvoor is hij koopman. On der zijn zwarte krullekop glinsteren een paar olijke ogen in een door zon, wind en regen verweerd gezicht. Het echte type van een buitenman. Jan had zeeman kunnen zijn. Dat hij dat niet is geworden en waarom niet vertelt hij zelf. X X X „Ik ben 56 jaar geleden in 't Veen geboren. We waren met z'n vijf tienen, 8 meisjes en 5 jongens. Va der was stoker op de VSW en van wege het grote gezin moesten de kinderen al gauw gaan bijverdienen om vader te helpen de touwtjes aan elkaar te krijgen. Toen ik elf jaar was ging ik samen met één van mijn broers de handel al in. Met een krui wagen trokken we er iedere dag op uit. We maakten reizen te voet tot aan Woudenberg toe en soms tot een uur voorbij De Klomp. Iedere dag hadden we niet meer dan één gulden handelsgeld bij ons. Ik was de koop man, mijn broer betaalde. Toen ik negentien was en in die tussentijd ook nog wat gewerkt had in de ex portslachterij van de firma Van de Bovenkamp in Veenendaal, trok ik naar Rhenen. Daar ben ik in 1937 getrouwd en daar heb ik ook het beroep van koopman voortgezet tot aan de dag van vandaag. Het viel soms wel eens niet mee. Maar ik ben in al die jaren nog nooit bij sociale zaken geweest om financiële hulp. Ik heb me altijd zelf kunnen redden. Met het fokken van konijnen spaar de ik geld bijeen om voor 150, een hit te kopen en voor 7,50 een wagen. Dat was nog in de goedkope tijd. Eigenlijk kostte de hit 175, Maar ik moest beloven dat ik het dier niet zou doorverkopen en toen kreeg ik het beest 25,goedkoper. Dat was weer handelsgeld!" Ja, die eerste wagen werkt Jan nog op de lachspieren. „Ik had nog nooit een paard voor een wagen gespannen, dus werd ik daarbij geholpen om het te leren. Mijn eerste reis was naar Vreewijk. Al gauw had ik de kar vol en toen vlug naar huis. In de Cuneralaan gebeurde er echter een ramp. Eén' van de wielen kwam in de steile berm van de weg en ter hoogte van motorenhandel Spinder kiepte de kar en lag m'n hele handel op de keien. De bomen waren gebroken. De'hit van de kaart. Rappe handen van omstanders hielpen me weer overeind. De bomen werden met touw zo goed en zo kwaad als dat ging hersteld, de vracht weer op de kar gegooid en toen maar weer op huis aan. Ik was zo bang geworden dat ik verder maar naast de wagen ben gaan lopen." Nu gaat dat allemaal veel beter. Jan is vertrouwd geraakt met zijn traditionele vervoermiddel. Hij be weegt zich met het grootste gemak door het drukke gemotoriseerde ver keer. „Ik heb veel mooie, maar ook veel lelijke dingen meegemaakt van m'n leven. Vooral de slechte tijden waren moeilijk. We hebben wel eens een zondag thuis gezeten, dat we niets hadden als de spaarpot van de kleine meid. Maar die hebben we altijd angstvallig bewaard. Daar wilden we niet aankomen." En de leuke dingen? Daarvan ver telde Jan er een paar en dan liepen hem de tranen over de wangen van het lachen. „Toen we nog maar pas begonnen kochten m'n broer en ik op een goeie dag twee jonge geiten voor een kwartje per stuk. Je had in die da gen nogal prijsverschil in bonte en witte geiten. We kochten twee witte. Toen we thuis kwamen zei moeder: wat heb je nou voor handel!? Ze was er helemaal niet mee ingenomen. Maar toen vader thuis kwam liep hij naar de stal en zei hij: goed gedaan m'n jongens, die witte zijn twee kwartjes per stuk waard en zo had den we een halve gulden verdiend. We kregen dan een beloning in de vorm van een paar centen. En vader zei dan tegen moeder: je mag niet tegen de jongens opspelen, want ze hebben een goede dag gehad. We hadden veel geld verdiend!" XXX Jan zou nooit meer uit Rhenen weg willen, ook niet van de plaats waar hij woont. Hij is een trouw lid van de mondaccordeonvereniging „Kunst en Vriendschap", al meer dan dertig jaar. Hij is trots op de medaille die hij kreeg wegens 25 jaar lidmaat schap. Van de buurtvereniging „Cu neralaan" is hij zelfs bestuurslid. Vooral „Kunst en Vriendschap" heeft nogal eens steun van Jan van Deelen mogen ondervinden. Dat is een goede trek van Jan. Hij heeft meer goede trekken. Het is een arbeidzame kerel. Dat kwam tot uiting toen we bij hem op bezoek waren. Er stond een enorme bloe menmand op tafel, vol met prachtige anjers, geschonken door zijn groot handelsfirma uit Zwammerdam. Op het kaartje stond: van harte gefeli citeerd. Die mand was al gekomen voor het zilveren bruiloftsfeest van vandaag. Jan van Deelen heeft waardering gekregen voor zijn werk en voor zijn huwelijkstrouw. Zijn groothandelaar weet beter dan wie ook wat hij alle maal afsjouwt om een eerlijke boter ham te verdienen. We hebben het hem tenslotte ge vraagd of hij een indruk kon geven voor onze lezers van de omvang van zijn bedrijfje. Jan was er niet geheimzinnig mee. „Per jaar verwerk ik naar schat ting ongeveer 80 ton aan oude mate rialen!" En daar nemen wij ons petje voor af. VEENENDAAL Geboren: Annette, d.v. M. van Beek en L. J. Roubos; Anthonia Dirkje, d.v. A. van Kooten en H. de Haas; Johan nes, z.v. J. van de Haar en N. Ditewig; Nicolaas Leendert, z.v. A. W. van Ber gen Bravenboer en J. Gerritsen; Arris, z.v. P. A. van Kruistum en E. Haal- boom; Hendrik Johannes, z.v. J. G. Smits en A. Bouman; Klaas, z.v. H. van Manen en W. Sukkel; Wilhelmus Cornelis, z.v. C. Stevens en J. L. Tho massen; Aaltje Janine, d.v. M. T. Has selaar en P. Noordam; Rijk, z.v. A. Oudhuizen en C. Stuivenberg, (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: A. van de Pol en G. G. van de Craats; G. van Woerdekom en R. van den Brink; G. Oskam en W. A. van Kesteren. Gehuwd: M. M. G. Bolderman en W .Klumpenaar; W. J. van Gestel en G. Budding; D. L. Berkhuizen en W. Dirkse; G. Sel en R. van Ginkel; H. van Kooten en W. van Laar; R. Si- monsz. en A. M. de Kleuver; A. van de Hoef en D. Wagensveld; J. D. van den Berg en C. van Kesteren; J. R. Ried- stra en C. A. Boes; J. Merlijn en M. van de Craats. Overleden: Johanna van de Brake, oud 66 jaar, echtg. van: H. H. Vink; Hendrik van Viegen, oud 80 jaar, wed.- naar van: G. Stuivenberg; Cornelis de Vries, oud 67 jaar, echtg. van: W. An- beek. RHENEN Geboren: Willem Jacobus, z.v. D. C. Arends en H. W. Sipkema; Dick Johan Herbert, z.v. D. J. H. Scholtz en R. M. Amerongen; Jeroen Stephan. z.v. L. A. van der Straten en B. A. M. van Kolck; Paul John Marcel, z.v. J. A. Klumpes en A. S. Flikkema; Angela Jacqueline Maria, d.v. J. B. J. Boos en M. T. H. Roelofs; Gerritje, d.v. N. Vrij en G. Breekveldt; Hendrikus Jacobus, z.v. R. van den Brink en H. W. van Essen; Arie, z.v. G. Drost en E. Kosters; Rijk, z.v. A. Oudhuizen en C. Stuivenberg; Willem, z.v. A. Schalekamp en W. Seis- veld; Jannigje, d.v. R. van Garderen en A. M. Roest. Elders geboren: (Wageningen), Wil- lemina Clasina, d.v. H. van Laar en A. van Ommeren. Ondertrouwd: A. Snijder en G. B. Mol. Gehuwd: J. van Veenendaal en A. van Nieuwamerongen; A. E. Hasselaar en I. van den Heuvel; W. A. van Noort en W. Haisch. Overleden: C. van Middelkoop, 79 jaar, echtg. van: E. de Wit; A. van Letht, 72 jaar, echtg. van: A. Knoope; A. van Ledden, 56 jaar, ongeh. Elders overleden: (Arnhem), G. J. v. Baaren, 75 jaar, echtg. van: S. Erpeka. DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Hendrik, z.v. G. Stomp- horst en P. Veldhuizen. Ondertrouwd: E. Veenendaal en P. Veldhuizen. Getrouwd: B. van de Weerdhof en J. Meijer. Overleden: D. van Beek, 49 jaar, echtg. van: G. Hardeman. AMERONGEN Geboren: Gijsbert Gerrit, z.v. T. Rijk- sen en J. ter Maaten; Hendrika Petro- nella, d.v. T. van Ingen en H. Geurt- sen; Elisabeth Geertruida, d.v. Th. J. Degen en P. J. M. Jansen. RENSWOUDE Geboren: Johanna Philippina, d.v. J. D. Overeem en T. Valkenburg. SCHERPENZEEL Geboren: Dirk, z.v. H. van Maanen en A. J. van Kempen; Willem Arie, z.v. E. Thomassen en H. Werkman; Geer truida, d.v. J. van Doorn en G. van de Vliert. Ondertrouwd: A. Stuivenberg en A. D. van Amerongen. VEENENDAAL VEENENDAAL Eltheto: 9 en 10.30 uur ds. C. S. Ver- woert van Schalkwijk; 5 uur ds. H. van Amstel van Neerlangbroek. Julianakerk: 9.30 uur ds. C. G. Baart van Heteren; 5 uur ds. L. Vroeginde- weij van Delft. Vredeskerk: 9 en 10.30 u. ds. L. Vroeg- indeweij van Delft; 5 uur ds. C. S. Verwoert van Schalkwijk. Sionskerk: 9.30 uur ds. H. van Amstel van Neerlangbroek; 5 uur ds. J. N. de Ruiter van Beekbergen. Veeneind: 3 uur ds. C. van Viegen van Overberg. Dijkstraat: 2.45 uur ds. L. Vroeginde- weij van Delft. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Kuiper van Doorn. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Bavinck van Doorn; 5 uur ds. Over duin. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Ger. Syn., Geb. O.C.B.: 10.40 en 5 uur Leesdienst. Ger. Gem. Syn., Geb. O.C.B.: Dinsdag 31 juli, 7.30 uur dhr. Verhoef van Ca- pelle a.d. IJssel. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstr.: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Leger des Heils: 10 uur heiligendienst; 12 uur zondagschool; 6.45 uur open luchtsamenkomst; 7.30 uur verlossings samenkomst. R.K.-Kerk, Salvatorkerk, Patrimoni umlaan: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg: 8 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk: 9 uur dhr. Van Pij pen, jeugddienst. „Sola Fide": 10.30 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Langman van Amsterdam. RHENEN Herv. gem.: 10 uur dr. J. Zandee van Utrecht; 18.30 uur ds. J. Dijkstra. Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 en 5 uur ds. Langerak van Vinkeveen. Protestantenbond: geen dienst. Ger. Kerk; 10 en 17 uur ds. Slingenberg van Ede. Ger. Gem. Syn.: 10 en 17.30 uur Lees dienst. Ger. Gem.,'Plantsoen: 10 en 17.30 uur Leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 18 u. Leesdienst. Dinsdag 31 juli, 19 uur dhr. Van Prooi en van Grafhorst. R.K.-Kerk: 7 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis en 19 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Viegen uit Overberg. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur Lees dienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Ger. Gem.; 9.30 en 6 uur Leesdienst. Donderdag 2 aug., 7.15 uur ds. Mallan van Veenendaal. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 6 u. Leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. A. v. d. Most van Rotterdam; 10.30 uur Jeugd- kapeldienst; 7 uur Jeugddienst. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mevr. ds. E. Franken-Liefrinck van Utrecht. R.K.-kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 6.30 uur ds. v. Breugem. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur Lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Meinen van Velp. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 (H.A.) en 6.30 uur ds. K. Schipper. Ger. Gem.: 9.30 en 6.45 uur Leesdienst. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 7 uur Lees dienst. Zaterdag 4 aug., 7.30 uur ds. Du Marchie van Voorthuysen van Leer sum. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. A. Klootwijk (H.D.) Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Ven. Vrije Evang. Gem.: Maandag 8 uur ds. G. van Bruggen uit Utrecht. Maar wat U niet moet vergeten is (met gratis etui) o.a. Tan Make-Up ZONDER ZON BRUIN DROGISTERIJ FOTOHANDEL Zandstraat 7 - Telefoon 2472 dan een auto bij Bolderman huren Keuze uit allemaal nieuw materiaal: 4 Opeis Rekord 1962 2 V.W.'s 1500 1962 2 V.W.'s 1962 1 Renault Dauphine 1962 3 V.W. Samba busjes 1961-1962 Erkend Autoverhuurbedrijf en Autorijschool Jan Steenlaan 65 - Telefoon 3705 Hiervoor verhuren wij DE NIEUWSTE TROUWCOSTUUMS MET ALLE TOEBEHOREN Hoofdstraat 46 - Telef 3926 Aulo-seliatle? UltL-uVen-lassen Dorpsstraat 8 Renswoude Tel. 08387 502

De Vallei | 1962 | | pagina 2