omdat de extra-solide SKODA-bouw U meer veiligheid garandeert SKODA HISTOR EEN VEILIGE KEUZE Diploma-uitreiking Chr. School aan de Geerseweg ARAM De Heer slangen Goedgeslaagde teenagershow te Amerongen RENSWOUDE SCHERPENZEEL 2 verpleeghulpen wer kn e m er s VAN STEMPV00RT dagmeisje trouwpak A. W. de H a a s DE VALLEI UW BLAD! TWEEDE BLAD „DE VALLEI' VRIJDAG 27 JULI 1962 Nr. 59 '^üoor onze ouclere iezeró Wie was dr. Lillien Martin Lichaamsoefeningen Leeftijd f 5250,- geheel compleet Maak mooi schilder zelf kies het beste gebruik speciaal voor U gemaakt! P. VAN DIJK UITSLAGEN KINDER VAKANTIE-WERK BESMETTINGSGEVAAR OP KAMPEERBOERDERIJEN Oranjefeest met puzzelrit, concert en taptoe Jeugdcommissie organiseerde puzzelrit Avondmarkt op de Hof MARKTBERICHTEN Rust- en Verpleeghuis „Rijnzicht" PROBLEMEN A. H. VAN WAGENSVELD Tricotfabriek HARWIG N.V. Rhenen Voor een vlot vervoer naar Exp. bedr. Zandstraat 9, Veenendaal de enige koelkast met 12 pluspunten Dr. Lillien Martin was een van de eersten, die begreep, dat ook oudere mensen niet geheel zonder werk of een liefhebberij kunnen. Maar het aller belangrijkste was, dat zij naar voren bracht, dat dit werk, die liefhebberij bij het wezen van de mens moest passen. Men kan niet een willekeurig iemand een willekeurig liefhebberijtje geven, redeneerde zij, een mens moet plezier in het werk hebben, dan pas varen lichaam en geest er wel bij. Niet voor niets was dr. Lillien Martin professor in de psychologie. Toen zij haar professoraat op 65-jarige leeftijd neerlegde, richtte zij een consultatie bureau voor bejaarden op en tot aan haar dood, op 92-jarige leeftijd, nam zij actief aan het werk van dit bureau deel. Honderden mensen, die met hun tijd geen raad wisten, heeft zij een pret tig, nuttig leven leren vinden. In Ame rika voelt de ouder wordende mens het bezwaar op 65-jarige leeftijd gepen sioneerd te worden sterker dan bij ons, doordat het gehele leven daar veel meer op werken is ingesteld. Dr. Lillien Martin wijdde haar aan dacht aan de gehele mens en gaf ook wenken, die buiten het arbeidsterrein lagen, omdat alles met elkaar samen hangt en de bejaarde mens, die graag nog wat wil werken, geestelijk en lichamelijk in een zo goed mogelijke conditie moet zijn. Een gezond dieet, matige beweging en een geestelijke stimulans, dat waren de geheimen van haar behandeling. Zij spoorde aan tot regelmatige wandelingen en praktische oefeningen om de stijfheid van spieren en gewrichten tegen te gaan, tot het ontdekken van onbekende gedeelten van de eigen plaats van inwoning en de omgeving om de geest fris te houden. Om de teruggang van het geheugen tegen te gaan, raadde zij aan kranten en tijdschriften met begrip te lezen en daarna in zichzelf na te gaan wat ge lezen was en dit in verkorte vorm op te schrijven. Om het langzame praten, waartoe ouder wordende mensen ge neigd zijn, te voorkomen, liet zij elke dag een paar minuten hardop lezen, zo vlug mogelijk. Zelf leerde zij op 76-jarige leeftijd nog autorijden, teneinde anderen te be wijzen dat dit nog mogelijk is. Maar ook om zich de eigen zwakheden be wust te worden en deze daardoor te kunnen overwinnen. Zij dacht, dat 25 lessen voldoende zouden zijn, maar het werden er meer dan vijftig en ze was inmiddels 77 geworden toen ze haar rijbewijs in ontvangst nam. Later ver telde ze, dat het haar wel een schok had gegeven te bemerken hoe langzaam haar reacties waren geworden, hoe moeilijk het bleek te zijn het „handelen" even vlug te doen geschieden als het „denken". Tenslotte, toen alle moeilijk heden waren overwonnen, werd rijden een genot voor haar en tot zesmaal toe reed zij van San Francisco naar de an dere zijde van het uitgestrekte continent van Noord-Amerika. Op 88-jarige leeftijd leerde zij Spaans en typen, het laatste om de vingers lenig te houden. Zij reed, toen zij het Spaans machtig was, 20.000 mijlen met haar wagen door Zuid-Amerika en zij genoot er van nu het Spaans te kunnen verstaan en het ook wat te kunnen spreken. 89 jaren oud begon ze een farm van 64 h.a. te exploiteren met vier arbeiders van 60 jaar. „Als het lichaam in actie is, volgt de geest vanzelf', was haar lijfspreuk. Maar ook de invloed van de geest op het lichaam heeft zij aange toond. De mensen, die zij hielp aan werk of aan een liefhebberij, die zij prettig vonden, knapten zienderogen op. Toen de geest met aangename din- voor tieners en twens 1.95 FA. L. HEY Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26, Telefoon 3044 WAS VOOR DE VLOER UIT WOLVET BEREID Wolvet zal waarschijnlijk een be langrijke bron voor vloerwas, meubel- was, e.d. worden, aldus hebben geleer den die aan de Universiteit van Leeds zijn verbonden verklaard. Na drie jaar aan een project te hebben gewerkt hebben zij methoden ontwikkeld om de was uit wolvet te raffineren. Het wolvet wordt gewoonlijk in de eerste stadia van de wolbehandeling uit de wol gewassen. De methoden hebben aangetoond dat deze was de traditio nele bijenwas zeer goed kan vervan gen, en veel minder kost. Bijenwas kost gewoonlijk ongeveer 500 per ton, maar wolvet zou ongeveer de helft kos ten. Er worden reeds vele producten uit wolvet bereid; de bekendste, lano- line, wordt vooral gebruikt voor de vervaardiging van cosmetica. gen bezig was, was de invloed ervan op het lichaam te bemerken Daarom geldt ook voor u zo weinig mogelijk tobben en piekeren, maar de goede kant van het leven zoeken, trachten gelukkig te zijn. Zelf zoveel mogelijk doen om de leegten, die bij het ouder worden ons leven dreigen te gaan overheersen, te vullen, met werk, met een liefhebberij, met lezen, met wan delen, met het zoeken van contact met anderen, hetzij door een bezoek, hetzij door een gezamenlijke wandeling ofwel een spelletje, dat spannende en prettige momenten oplevert, waardoor u uzelf en uw leegten vergeet. Daar gaat het altijd om in het leven, zichzelf vergeten, zichzelf op de achter grond plaatsen, de ander zoeken en geven, geven, geven, van zichzelf. Wie alleen maar ontvangt en niets van zich zelf laat uitgaan is als de Dode Zee, die alleen maar een inlaat heeft en geen uitlaat. E. Rubbens-Franken. Een jonge kleermaker nam eens de maat van een van ons ouderen (84). Heel voorzichtig vroeg de kleermaker: meneer, zoudt u heel misschien eens een klein beetje voorover kunnen bui gen? Rustig liet „de patiënt" zijn boven lichaam voorover vallen en vroeg toen lakoniek, is het zo goed? De jonge kleermaker zuchtte diep en sprak: „als ik dat zou doen, dan zou ik kraken en breken." Ergo: Het zit hem niet in het aantal jaren, maar in de training. Het is niet waar, dat we oud en stijf behoeven te worden. Wie zijn lichaam onderhoudt zal dat zelf ervaren. Wel is het waar, dat een te groot lichaamsgewicht veel meer uitnodigt tot laten dan tot doen. Toch kan men met lichaamsoefeningen alleen niet verma geren. Daar behoort bij een dieet op doktersvoorschrift engeen snoep in huis. Wie de moed kan opbrengen om het gewicht eens drastisch aan te pak ken, zal daarvan alleen maar plezier hebben. Het is wat om altijd maar 50 tot 70 pond voor niets mee te moeten slepen? Arme gewrichten, arme voeten, arme longen, hartga maar door. Oefening 1 Spreidstand, handen op de heup. Voor over buigen, naar links buigen, achter over (heel weinig!) en naar rechts. Daarna oprichten en ademhalen. Nu dezelfde oefening, maar eerst naar rechts. Oefening 2 Klap in beide handen: voor het lichaam, achter het lichaam, weer voor en daar na omhoog. Handen nakijken. Albertine Vellenga. oersterk buisliggerchassis knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat zéér korte remweg - van 60 km/u tot 0: 12,90 meter Octavi? Co», bi f 6475,- 1202 Combi f 6975.- Fe'ic«a Sportcabriolet 8250.- H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717)-2010* DEALER: Autobedr. H. W. STRAATMAN, Vergersweg 42, Wageningen, tel. 3492 J. H. H. JANSEN WEER VOORZITTER VAN V.R.C. De heer J. H. H. Jansen werd tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de Veenendaalse voetbalvereniging V.R.C. voor de tweede maal tot voorzitter ge kozen in de plaats van de heer A. van Deelen, die zich niet herkiesbaar had gesteld. De heer Jansen was ook voor zitter bij de oprichting op 1 juli 1952. Herkozen werden de bestuursleden Fidder en A. Rebergen, terwijl de heer G O. Reininga tot nieuw bestuurslid werd gekozen. Uit het jaarverslag bleek, dat vijfen dertig leden vanaf de oprichting, tien jaar geleden, onafgebroken lid zijn. Het nieuwe bestuur zal alle moge lijke moeite doen het aantal leden te verhogen. Het cursusjaar werd besloten met een gemeenschappelijke maaltijd. Nadat de heer Van Beusekom, hoofd der school, de vertrekkende leerlingen had toege sproken naar aanleiding van Openba ringen 3 vers 12a, sprak de voorzitter ds. A. Vroegindewy de leerlingen toe, waarna hij de diploma's uitreikte. Het IVIO-sleuteldiploma werd be haald door: M. Bos, A. R. Sjoer, M. C. W. ter Haar, B. M. v. d. Poel, T. J. Hoeflaken, C. W. van Veenendaal, D. Achterberg, R. van Donkelaar, E. Har selaar, C. J. Budding, G. G. van Barne- veld, B. Rustenhoven, H. W. v. d. Mei den, J. H. Keuning, A. J. H. van Gin- kel, C. van Ginkel, H. Roelofsen, C. J. Hardeman, J. van Hunnik, G. van Don kelaar, A. Helms, A. v. d. Pest, A. van Kruistum. Voor het IVIO-diploma machine- schrijven slaagden: C. J. Budding, G. de Ruiter, A. R. Sjoer, A. J. H. van Ginkel, M. C. W. ter Haar. Voor de IVIO-units boekhouden, be drijf srsekenen, maatschappijleer en schrijven: J. Praag, H. van Veldhuizen en G. van Barneveld; voor de unit kan toorkennis: J. Praag en H. van Veld huizen; voor handelscorrespondentie: J. Praag en G. van Barneveld en voor de unit Ned. Taal: G. van Barneveld. Aan 13 meisjes en 8 jongens werd het VGLO-diploma uitgereikt. Alle examens staan onder toezicht van de stichting IVIO (Instituut Voor Individueel Onderwijs) te Amsterdam, zodat de uitgereikte diploma's waarde volle papieren zijn voor de jeugd en voor het bedrijf. Nog te veel heerst in Veenendaal de mening, dat de VGLO-school - die in tussen van naam en doel veranderd is - F atrimoniumlaan 50 - Tel. eenendaal 2777 alleen bestemd is voor leerlingen die straks naar de fabriek gaan. Dat is slechts één onderdeel van het nieuwe schoolbedrijf. Al meer gaat deze tak van onderwijs zich heenrichten naar diverse examens. Leerlingen voor wie de ulo te zwaar is, of die deze opleiding eigenlijk niet nodig hebben voor hun toekomst, of die nog niet weten wat ze worden zullen, ontvangen een gedegen opleiding, be ginnende met het zogenaamde sleutel diploma. Omdat Veenendaal veel men sen nodig heeft voor kantoor, winkel of handel is er een „kantoorklas" bij gekomen. Hier ontvangen de leerlingen een praktisch-theoretische opleiding. Ze ontvangen les in: Ned. Taal, Ned. Han delscorrespondentie, Boekhouden, Be- drijfsrekenen, Kantoorkennis, Maat schappijleer, Engels, Machineschrijven en Schrijven (handschriftverbetering). Al deze vakken vormen een degelijke grondslag voor het middenstandsdiplo ma. Bovendien ontvangen de meisjes les in handwerken en koken, de jon gens handenarbeid (als vrijetijdsbe steding). Leerlingen die van de lagere school komen - en er voor geschikt zijn - wor den direct in de IVIO-klas geplaatst. Leerlingen die b.v. één jaar ulo hebben gehad kunnen regelrecht in de kantoor klas worden geplaatst. WIE MORSTE GASOLIE Maandagmorgen omstreeks kwart over zeven kwam er een man op het politie bureau met een vernielde pantalon en een geschaafde knie. Hij zei, dat hij even te voren gevallen was in de bocht Hoofdstraat-Nieuweweg omdat de weg ter plaatse glad was door gemorste olie. Bij onderzoek bleek dat op deze plaats inderdaad een tankauto met gas- olie was gepasseerd, doch niemand had deze olie zien morsen. BROMFIETSER TEGEN HEK Op de Brinkersteeg reed zaterdag nacht om kwart over twaalf de 26-jari ge B. afkomstig uit Loenen op de Velu- we met zijn bromfiets tegen een hek, Hij verklaarde verblind te zijn door een auto. Met inwendige kneuzingen werd hij in het Veenendaalse Juliana- ziekenhuis opgenomen. Later kon hij per ziekenauto naar zijn kosthuis aan de Prins Bernhardlaan alhier worden vervoerd. In Geneve is deze week, Tiet akïtoorh over Laos getekend, op de bijgaande foto zien we het moment waarop de vertegenwoordigers van Engeland en Rusland, Lord Hume en Gromyko, het verdrag ondertekenen, terwijl de pre mier van de Laotiaanse regering, prins Soevanna Phoema toeziet. Links Gro myko, rechts Lord Hume. lste WEEK Tekenen dinsdagmiddag: 7 jaar: 1. Herman ten Kate, 2. Helmie v.d. Kraats, 3. Dick Bx-inkhuis; 8 jaar: 1. Thies van Schaik, 2. Gert van Dijk, 3. Ria van Leeuwen; 9 jaar: 1. Elly Roor, 2. Elsje Koedam, 3. Gert Achterberg; 10 jaar: 1. Leo van Manen, 2. Henny Huiberts. Zwemmen donderdagmorgen. Hard- zwemmen 25 m. jongens: T. Guus van Barneveld 16,8 sec., 2. Henk Heuvelman 19 sec., 3. Bertus Davelaar 20 sec. Meisjes: 1. Sarie Thijssen 221/* sec., 2. Anke de Gooyer 25,3 sec., 3. Henny van Ravenzwaai 27 sec. Onderwater zwemmen, jongens: 1. Guus van Barneveld, 2. Henk Heuvel man, 3. Kees Beemer. Meisjes: 1. Hen ny van Ravenzwaai, 2. Sarie Thijssen, 3. Janny Thijssen. Afvalrace, jongens en meisjes: Ï.Guus van Barneveld, 2. Janneke Slotboom, 3. Dinie de Haas. Bandenrace, jongens: 1. Maarten Bos- ghaard, 2. Vincent Heuvelman, 3. Geurt van Doorn, 4. H. van Burken (troost prijs). Meisjes: 1. Rika van Eden, 2. Ina Huibers, 3. Jannie van Ravenzwaai. Volksspelen, jongens 12 jaar: 1 Hans Huibers 119 pnt., 2. Henk van Ginkel 112 pnt., 3. Hans Hartog 96 punten. Jongens 13 jaar: 1. Bram Demoet 94 pnt., 2. W. de Bruin 89 pnt., 3. Dick van Eist 78 punten. 11 jaar: 1. Henk Aantjes 130 pnt., 2. Kees van Hasselaar 127 pnt., 3. Annie de Kruif 126 punten. 10 jaar: 1. Henny Huibers 86 pnt., 2. Magda van Weel 86 pnt., 3. Nannie Hensen 73 punten. 9 jaar: 1. Jaap Dillen 114 pnt., 2. Beppie Knot 81 pnt., 3. Gerrie van Schaik 75 punten. 8 jaar: 1. Dick van Ginkel 169 pnt., 2. Jopie Heuvelman 104 pnt., 3. Eef Ach terberg 85 punten. 7 jaar: 1. Lia v. d. Poel 55 pnt., 2. Piet Knot 51 pnt., 3. Herman van Barneveld 48 punten. 6 jaar: 1. Jan v. d. Haar 111 pnt., 2. Hetty de Ruiter 82 pnt., 3. Frans Aantjes 61 punten. (52) Inmiddels naderen Aram en Buffo in de vroege ochtend het kasteel. Plotseling houdt Aram zijn paard in. Op het kleine, door een laag muurtje om sloten kerkhof van de burcht is een knecht bezig een graf te delven. „Hela, Paolo, wat beduidt dat", roept Aram verblekend, „er is toch geen dode?" „Helaas, messire", zucht de oude, „vanochtend von den we uw lansknecht Miguelo beneden voor de kerkerdeur, waar die kermisklant zat opgesloten hij was doodzwaardwonden zo te zienen de gevangene gevlogen." „Dood", mompelt Aram, „Mijn trouwe Migueloik was er al bang voorEven later loopt de ridder met gebogen hoofd naast de baar, waarop de overledene ligt uitgestrekt. „Mi guelo", zegt hij zacht, „Bij mijn zwaard, dat zal ge wroken worden!" Dan vermant hij zich en roept be velend: „Brengt allen, die in het kasteel zijn bij de baar! De edelen van Bari en Barletta met gevolg ook!" Er valt een pijnlijke stilte. Dan komt Presto aarzelend naar voren. „Messire", stottert hij, „de ridders Crimo en Mario zijn vanmorgen voor dag en dauw vertrokken." (Wordt vervolgd) Zaterdagavond j.I. vond de teenagershow plaats welke georganiseerd was door de sportvereniging D.V.S.A. te Amerongen. Onder zeer grote belangstelling van de tieners uit geheel de omtrek werd deze jaarlyks weerkerende wedstryd ge streden. Ook de plaatselijke muziekvereniging „Ons Genoegen" verleende zyn medewerking, terwijl de geluidsinstallatie op voortreffelijke wyze werd verzorgd door de N.V. Thorvia uit Amerongen. Onder de meest gunstige weersom standigheden stroomde zaterdag 12 juli j.I. de teeners de „Burgwal" binnen en vulden weldra het grastapijt van dit bij uitstek zo voor dit doel geschikte sport park. De stalling van dit park was dan ook één blinkende massa van fietsen en vooral ook bromfietsen. Om ongeveer 7.45 uur kwam de drumband van de muziekvereniging „Ons Genoegen" onder luid gedaver van hun trommels, het terrein op marcheren en klonken weldra de vrolijke tonen van de muzikanten dezer vereniging over de hoofden van de vele teeners. Al spoedig kwamen na een welkomst- De inspecteur van de Veeartsenij- kundige dienst wijst de gemeente besturen op het grote besmettings gevaar dat ontstaat door het in grote getale kamperen op zgn. kampeerboerderijen, waar ook een min of meer uitgebreide rundvee- en varkensstapel wordt gehouden. De kans op overbrengen van smet stoffen naar deze bedrijven, maar ook de overbrenging van deze bedrijven naar tot nu toe onbesmette bedrijven is bijzonder groot. Het meest spreekt dit voor de ziekte mond- en klauw zeer. De gemeente Amerongen ligt in het z.a. besmet verklaarde gebied. Het ge meentebestuur wijst de houders van kampeerboerderijen met klem op dit grote gevaar. Ook echter voor de an dere veehouders is waakzaamheid ten zeerste geboden. De inspecteur doet een dringend be roep op de veehouders om geen kam peerders toe te laten indien op het bedrijf een besmettelijke veeziekte is geconstateerd. Aanbeveling verdient het om op bedrijven waar varkens worden gehouden in het geheel niet te laten kamperen. De Oranjevereniging en de Vereni ging voor Veilig Verkeer organiseren op zaterdagmiddag 4 augustus t.g.v. het Oranjefeest een puzzle-rit voor fietsers en bromfietsers. In verband met de verdere festiviteiten van die middag is de start bepaald om 1 uur. Inschrijving gratis vanaf half één in hotel Buiten- lust. De rit voert door een prachtig parcours. Voor de winnaars zijn door de Oranjevereniging een twaalftal prij zen beschikbaar gesteld. Bekendma king der prijzen 's avonds half acht in hotel Buitenlust. Inwoners en gasten worden opgewekt zoveel mogelijk deel te nemen. Het nummer „zang mannenkoor" van het voorlopig programma voor vrijdag avond 3 aug. is vervallen. Daarvoor in de plaats komt concert en taptoe op Lievendael door de muziekvereniging „Juliana" uit Eek en Wiel. De allegorische optocht van zaterdag middag 4 augustus start vanaf de Laan om half vijf. Aanmelden voor de keu ring door de jury om half vier. Zaterdagmiddag 21 juli j.I. organi seerde de jeugdcommissie van de Ned. Herv. Gemeente in Amerongen een fietspuzzlerit voor de jeugd van 12 tot 20 jaar, hiervoor bestond behoorlijke belangstelling, en het zal zeker de moeite lonen om een en ander dit jaar nog eens te herhalen. Het weer was de organisatoren gun stig gezind zaterdagmiddag j.I., gere kend dat het 's morgens nog zo donker zag, was het 's middags goed weer. Het bleek na afloop nog niets meege vallen te zijn voor puzzlers. Er was er slechts één die het geheel zonder straf- punten de eindstreep kon halen. De meesten zijn veel te ongeduldig, ter wijl ook de meeste voor de eerste maal meeredmen. Men vergat meestal de opgaaf goed te lezen, waardoor men de opdrachten niet goed uitvoerde. Niet temin werd er zowel op de 15 km. als op de 20 km. nog wel behoorlijke pres taties geleverd. De start was om half drie, waarna men na iedere minuut met weer een koppel startte, zo was de laatste puzzelaar om ongeveer vijf uur binnen. De uitslag was als volgt: 15 km.: Herman de Haas met 0 pnt. de eerste prijs en wisselbeker; A. Slot boom met 10 pnt. de 2e'prijs; J. Hoo- gedoorn met 12 pnt. de 3e prijs; terwijl Johanna Wijkniet een troostprijs ver wierf. 20 km.: W. Homoed met 13 pnt. de le prijs en wisselbeker; M. -v. d. Broek met 17 pnt. de 2e prijs; G. Veenen daal met 22 pnt. de 3e prijs. EERSTE PRIJS VOOR „CON AMORE" Op het woensdag te "Wateringen bij Den Haag gehouden concours, heeft de Renswoudse Zangvereniging „Con Amore" een eerste prijs behaald. Als verplicht nummer werd gezon gen Ps. 134, naar een bewerking van H. Brandsen. Voor het vrije nummer had men gekozen „Das Ende des Vreeh- ten" van J. Godfried. In totaal behaal de de zangvereniging 328 punten, waar voor een eerste prijs werd toegekend. De dag werd verder gevuld met een trip naar Scheveningen, waar de lunch werd gebruikt. Hierna werd een be zoek gebracht aan Madurodam. Via Oudewater ging de reis weer huis waarts. woord van de heer Buis uit Amerongen de eerste teenagerbandjes voor het voet licht. Het was een vlot programma, dat ook op een bijzonder vlotte wijze, de teeners eigen, werd afgewerkt. Ieder bandje of clubje bracht 3 num mers hetwelk werd beoordeeld door een deskundige jury bestaande uit de heren J. Rolandus-Hagendoorn en C. Verburg uit Amerongen en mej. M. de Waard uit Dordrecht. De aanwezige politie-ambtenaren kon den zelf rustig van de muziek genieten, daar zij geep enkele keer behoefden in te grijpen. Mochten velen deze avond hebben genoten, a.s. zaterdagavond 28 juli, om dezelfde tijd zal de finale plaats vinden tussen de winnaars van deze avond en van verleden jaar, dus is hét de moeite waard ook deze avond de schreden te richten naar de Burgwal te Amerongen. De uitslag van deze avond luidde ten slotte als volgt: Met de eerste prijs ging slepen de „The Blue Stars" uit Eder- veen. 2e werd E. Balk uit Cothen, 3e „The Two Sisters" uit Amerongen, 4e „Cotiners" Cothen, 5e Janny van Dam uit Eist (Utr.) Met de drukke vakantie-week in zicht is het V.V.V. gelukt tal van be drijven en winkeliers aan te trekken tot deelname aan de avondmarkt welke gehouden zal worden op donderdag 26 juli a.s. Het grote bezwaar van vroegere markten de drukke tijd en de kosten van de kramen is nu, wat het laatste betreft, opgevangen door de V.V.V. die als service tegenover deelnemers de kramen gratis ter beschikking stelt. De opzet van deze markt is dan ook be doeld als attraktie, vooral voor de va kantiegangers en als show voor de be treffende deelnemers, met mogelijk nog wat extra in het laadje. De markt be gint 's avonds om half acht op het Hofplein. Nog enkele kramen zijn beschikbaar. Inlichtingen hierover bij het kan toortje van de V.V.V. naast het post kantoor. SCHADE BIJ PASSEREN Bij een poging om een aan de kant van de Barneveldseweg stilstaande PTT-auto te passeren, zag de bestuur der van een vrachtauto, de heer Van Kesteren uit Eist (gem. Rhenen), een tegenligger uit de richting Barneveld naderen. Bij het vermoedelijk te krachtig remmen raakte de auto aan het slippen en reed tegen een duiker muurtje van de boerderij Veelust op, tengevolge waarvan de vrachtwagen omzwaaide en het achterste gedeelte van de tegenligger raakte. Deze auto, bestuurd door de heer Scheuter uit Apeldoorn, werd behoorlijk beschadigd, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BOTSING IN DORPSSTRAAT Toen de heer W. M. v. d. Grift uit Ame rongen woensdagmorgen met zijn vracht auto van de Dorpsstraat de Marktstraat wilde inrijden moest hij vaart verminde ren om een bromfietser de gelegenheid te geven om rechtdoor te rijden. De ach ter deze vrachtauto rijdende bestuurder, de heer Hardeman uit Ede, eveneens met een vrachtauto merkte deze vaartvermin dering niet en door het te weinig afstand houden reed hij tegen zijn voorrijder op, tengevolge waarvan beide wagens wer den beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GESLAAGD Op het te Rotterdam gehouden schrif telijk examen en te Meppel mondeling, slaagden voor het diploma aannemer, on ze plaatsgenoten Jan Voorthuizen, Gerrit Osnabrugge en Reindert van Eist. GESLAAGD Voor het diploma typen slaagden te Veenendaal mej. Brummel, Boimoreau, Reebergen en Vermeulen en H. van Oostrum, allen uit Scherpenzeel. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 120.000 stuks. Prijzen van 9,75 tot f 10,50 voor de grote eieren en van 6,— tot 9,— voor de kleine exemplaren. Handel matig. Utrechtsestraatweg 2 Rhenen Telefoon 08376-385 VRAAGT Aanmelden: bij de directrice Zr. KOSTER. bij de financiering van Uw woning Wij verstrekken U hypothecaire leningen tot ca. 85 °/o van de taxatie waarde. Rente vanaf 4 Vs o/o. Makelaars en ass. kantoor Kerkewijk 71 - Telefoon 3838 Veenendaal In diverse verantwoordelijke functies kunnen vrouwelijke en mannelijke worden geplaatst, op aantrekkelijke voor waarden. Inlichtingen 's avonds na 7 uur, PRUNUSLAAN 33 RHENEN Wij onderhouden dagelijkse autodiensten van en naar: VEENENDAAL, EDE, WAGENINGEN, RHENEN, AMERONGEN, LEERSUM, DOORN, DRIEBERGEN, ZEIST, UTRECHT, 's-HERTOGENBOSCH, TILBURG, BREDA, EINDHOVEN EN HELMOND. Ook verzending door geheel Nederland en België. GEVRAAGD voor z.sp.m. flink zelfstandig kunnende werken of een WERKSTER. Mevrouw A. VAN EDEN Kerkewijk 106, Veenendaal VOOR UW met auto's zijn wij SPECIAAL ingericht 4-8 pers. auto's disponibel. Tevens inlichtingen ver krijgbaar (ook 's avonds) Dr. Colijnstraat 47 en J. P. C. Leinweberstraat 79 N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Telef. 2845 kunt u in al zijn glorie bewonderen bij: Fa. G. J. HIENSCH Markt 17 Zandstraat 111 Veenendaal reeds zonder weeldebelasting o.m. een 21 O-liter kast voor gezinsberging en met ECHTE diepvriesafdeling roor f. 598.- compleet

De Vallei | 1962 | | pagina 3