Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Slechte zomer van invloed op de bijenmarkt mm optiek Aanvoer lager - kwaliteit minder Aparte sfeer Doe mee aan leuke fietstocht Vuti V.V.V. Nieuws uit de omgeving RENSWOUDE Bromfietser rijdt zich in ziekenhuis Koopcentrum Veenendaal GLOBEVISIE Touwtrekken om nieuw zwembad? SCHERPENZEEL Wat nu weer 36e jaargang WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1962 Nr. 60 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Veenendalers namen deel aan Vierdaagse Prijzen De uitreiking IN HET Wie niet horen wil moet voelen TV-KUNSTMAAN IN BAAN OM AARDE DUUR PLANNEN LIGGEN TE „SLUIMEREN" Ook de stichting De plaats Uitbreiding Chr. ulo-school Toekomst MULDER verZEKERen is ZEKERheid Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent De uitzonderlijk koude en natte zomer die ons dit jaar ten deel is gevallen, heeft ook zijn nega tieve invloed uitgeoefend op de grote jaarlijkse bijenmarkt, die dinsdag op het oude vertrouwde plekje aan de Nieuweweg in Veenendaal werd ge houden. De aanvoer van kasten en korven was be duidend lager, terwijl de kwaliteit van de bijen volken, in vergelijking met andere jaren, eveneens veel te wensen overliet. Volgens de imkers - en die waren er weer heel wat - is dit allemaal te wijten aan het jaargetijde, dat zich nu niet be paald van zijn beste zijde heeft laten zien. De bijen hebben geen kans gehad om zich behoorlijk te ont wikkelen, maar toch waren de prijzen weer vrij redelijk: voor de korven 15,tot 19,en voor de kasten van 15,tot 30, Behalve de rasechte imkers - meest oudere mannen van het platteland in manchesterbroeken met pet en grote kromme pijp - waren er op de markt ook tal van bezoekers te vinden. Zo werden de miljoenen nijvere diertjes aandachtig bekeken door vakantiegangers uit het Gooi, uit Limburg en zelfs ook nog uit het buitenland. De bijen trok ken zich er weinig van aan - hier en daar deelden zij een venijnige prik uit, doch voor de rest hielden ze zich tamelijk rustig. Vier leden van de Veenendaalse wan- delverenigingen „Ritmeester" en V.D.Z. hebben deelgenomen aan de Vierdaagse in Apeldoorn. De ploeg, bestaande uit de dames Maarsen en Van Son en de jeugdige Henkie Buis, stond onder leiding van de heer Breekveldt. Alle vier de tippe laars hebben de tocht met sukses vol bracht. NIEUWE VLAG VOOR LEGER DES HEILS De meer dan 25 jaar oude vlag van het Leger des Heils in Veenendaal is vrijwel versleten. De aanschaf vap een nieuwe zou meer dan 150.- vergen, een bedrag dat men ook bij het Leger niet zo maar voor het grijpen heeft. Een heilsoldaat zag echter een op lossing in een oud-papier-aktie, zodat na vijf weken een nieuwe leger-vlag aangeschaft kon worden. EERSTE PRIJS ZEGEL-AKTIE De eerste prijs van de onlangs ge houden zilver-zegel aktie is in Veen endaal terecht gekomen. Het was een mooie koelkast die aangeboden werd door de fa. Rebel, Davidsplein 6, aan mevrouw Bovenschen, Gortstraat 80. Loco-burgemeester Ant. de Ruiter reikte de prijzen uit. V.l.n.r.: G. Schrijver (jurylid), J. Huibers (seer.), W. v. Ap peldoorn (voorz.), loco-burgem. Ant. de Ruiter (met beker) en de winnaar van de beker D. Jonkers uit Gameren. De Veenendaalse bijenmarkt is on tegenzeggelijk rijk aan traditie. Wie het gaat vergelijken met bijvoorbeeld een warenmarkt, komt bedrogen uit. Er is lang niet zoveel publiek, er is minder levendigheid en toch hangt er een apar te sfeer. Zo ook dinsdag. Al vroeg in de mor gen kwamen de korven en kasten aan, die dan keurig op een rij langs de stro-matten werden geplaatst. Om precies negen uur stapten de jury-leden, de heren A. Laban uit Wa- geningen, A. Blom uit Rhenen en G. Schrijver uit Veenendaal, het terrein op om de inzendingen te keuren. Welgeteld waren er 300 korven en kasten aangevoerd, ongeveer 50 minder als vorig jaar. De 1ste prijs voor beste kast met volk en bouw (een geldpremie van 5, werd toegekend aan T. van Dorland uit Ede. De tweede prijs kreeg C. van Holland uit Veenendaal. De beste ronde korf met volk en bouw werd aangevoerd door D. Jonkers uit Gameren, met op de tweede plaats M. A. Blyderveen uit Resteren. De hoofdprijs - een prachtige wissel beker, beschikbaar gesteld door het ge meentebestuur van Veenendaal - kreeg D. Jonkers uit Gameren, omdat hij met zijn 32 korven de grootste aanvoerder was. De beker zal driemaal achtereen of vijfmaal in geheel moeten worden gewonnen om in eigendom over te gaan. Met de uitreiking van de prijzen door loco-burgemeester Ant. de Rui ter verliep het een beetje stroef. Niet omdat de marktcommissie één van de moeilijkst bereikbare plaatsen in café „De Bijenkorf" toebedeeld gekregen had, maar meer omdat de geluidsin stallatie het lange tijd vertikte. Er werd bijna een uur aan gedok terd, helaas zonder resultaat. De voor zitter van de Marktcommissie hakte tenslotte de knoop door, klom op een stoel en sprak vanaf die standplaats een kort welkomstwoord. Naar zijn zeggen was de aanvoer in overeen stemming met de verwachting. „De aanvoer valt erg mee en we zijn dan ook zeer verheugd". Loco-burgemeester Ant. de Ruiter excuseerde burgemeester Hazenberg die momenteel met vakantie is. „Het spijt hem ongetwijfeld niet aanwezig te kunnen zijn", zo zei de heer de Ruiter, „want vorig jaar was onze burgemeester wild enthousiast toen hij de markt bezocht". Hij legde nadruk op het feit, dat de gemeente de Bijenmarkt graag in ere wil houden „Ik geloof dat als overhéid en imkers meewerken, wij de markt in stand kunnen houden". Hierna ging hij .over tot het uitreiken van de prij zen. In de loop van de dag werd de markt door tal van belangstellenden bezocht, o.w.: vele jeugdigen. Een overzicht van de bijenmarkt aan de Nieuweweg. Bovenstaande zou een bijzonder passen de slagzin zijn voor de morgen (donder dag) te houden Jeugdfietstochten van een aantal VVV's in de provincie Utrecht. De ze tochten zyn speciaal op tuw gezet voor de jeugd van 12 t.m. 17 jaar, terwijl ook de ouders hun kinderen mogen verge zellen. De startplaatsen in onze omgeving zijn RHENEN, AMERONGEN en LEERSUM. Helaas konden de VVV's in Woudenberg, Scherpenzeel, Rens woude en Veenendaal om diverse rede nen niet aan de organisatie deelnemen. De jongeren uit laatstgenoemde plaat sen, die toch graag aan deze tocht deel nemen, zullen zich dus eerst naar één van de startplaatsen moeten begeven. Uit Veenendaal en Eist kan men zich dan het beste naar Amerongen be geven, terwijl er voor de Renswoude- naren ook niets anders opzit dan naar Amerongen of Rhenen te gaan. Er wordt gestart vanaf half negen 's morgens en individueel gereden. Bij vertrek krijgen de deelnemers een kaart mee, die zij op verschillende plaatsen in de route moeten laten af stempelen. Het inschrijfgeld bedraagt vijftig cent, voor welk bedrag iedere deelnemer onderweg enkele consump- RENKUM: Op het zestig-jaar oude Oranje Nassau's Oord wordt op za terdag 18 augustus een groot tuin feest georganiseerd ten bate van de arbeidstherapie- en bezigheids-tera- phie-afdelingen van de Koningin Emma-Kliniek. De organisatoren ho pen op een grote opkomst. EDE: Op het ogenblik zijn alle kap perszaken in Ede op de maandag middagen gesloten, doch met ingang van 1 september zal dat voor de ge hele maandag gelden. De invoering van de vijfdaagse werkweek en het daaraan verbonden personeelsbeleid, maken dit noodzakelijk. SOEST: In het Soester natuurbad wor den op 3, 4 en 5 augustus a.s. natio nale kampioenschappen gehouden. De zondagmiddag wordt het belang rijkst want dan vinden de meeste finales plaats. Televisie en radio zul len de gebeurtenissen verslaan. ZEIST: In verband met de unificatie van de Europese prijzen van het meel, zien de bakkers zich genood zaakt de broodprijs met 2 cent per 800 gram te verhogen. De verhoging is j.l. maandag ingegaan. WAGENINGEN: Omdat de toiletten in schouwburg Junushoff niet meer aan de eisen voldoen, heeft de gemeen teraad 11.000.genoteerd voor het aanbrengen van de nodige verbete ringen. 80.000ste AANSLUITING In het telefoondistrict Utrecht werd op 20 juli 1962 de 80.000ste telefoonaan sluiting tot stand gebracht. Door de indienststelling van deze aansluiting is het aantal telefoonaan sluitingen in dit district sedert eind 1952 verdubbeld. Het was niet de eerste keer voor de 44-jarige opperman A. v. d. H. uit Renswoude, dat hij zijn brom fiets onder invloed bestuurde. Wel een nieuwe gewaarwording was het voor hem toen hij op 5 mei 1.1. al knikkebollend door een wegver sperring op de hoek Munnikenweg- Kooiweg reed, waarbij hij zo lelijk terecht kwam dat hij met een her senschudding naar het Juliana- ziekenhuis vervoerd moest worden. - r. u -♦*. «r#r*43» r<St*mk* De wachtmeester B. de T. die vrij dagmiddag ter zitting van de Utrecht se Politierechter 'n getuigenverklaring aflegde, had de verongelukte man met een in het hospitaal bezocht om te on derzoeken hoe het ongeval zich precies had toegedragen. Hij kreeg daarbij de indruk dat v.H. door het ongeval nog niet helemaal ontnuchterd was, want op iedere vraag die hij stelde kreeg hij een gekskerend antwoord te horen. De beschrijving in het rapport die hij over de houding van de bromfietser had afgelegd luidde: opgewonden en weerbarstig. Wel kreeg de wachtmees ter uit hem dat hij op de markt in Veenendaal drie glazen bier en twee borrels had gedronken, waarna hij van een bekende een bromfiets had geleend om terug naar Renswoude te rijden. Daar de verdachte zelf ter zitting niet was verschenen kon hij niet zijn steentje bijdragen tot mogelijke ver zachtende omstandigheden of andere termen op grond waarvan een nieuw licht op de zaak zou schijnen. Bij verstek werd hij conform de eis veroordeeld tot een week onvoorwaar delijke gevangenisstraf met daarnaast een ontzegging tot het besturen van een motorrijtuig voor de tijd van een jaar met aftrek. NOG TWEE UITBLINKERS In aansluiting op ons bericht „Goede prestatie van veertienjarige jongen" in de editie van 18 juli j.l., zij gemeld, dat nog twee leerlingen uit Overberg, t.w. A. Breeschoten en J. v. Garderen, het presteerden om in drie jaar het ULO- diploma in de wacht te slepen. Ook dit is zeer zeker een prestatie die het vermelden waard is. wordt iedere DINSDAGMOR GEN en ZATERDAGS de ge hele dag een interessante wa renmarkt gehouden in het cen trum van het dorp. zijn de winkels op WOENS DAGMIDDAG na 13.00 uur ge sloten. trekt de koopavond op VRIJ DAG tot 21.00 uur altijd weer grote belangstelling. en zijn de winkels ZATERDAGS de gehele dag (tot 18.00 uur) geopend. ties krijgt aangeboden (ijs, limonade en chocolade). De kinderen krijgen een duidelijke route-beschrijving mee (het traject is 40 a 50 km. lang) met een vragen-formulier, dat hun, na invul ling, een kans geeft op een extra prijs. Hoe laat gestart wordt, is niet voor geschreven, als men maar om half 4 's middags op de algemene plaats van samenkomst is in Leersum. De opzet van deze tochten is om de kinderen naast een gezonde ontspan ning, te confronteren met de mooie omgeving van het Sticht. Alhoewel het hier een experiment betreft, rekent men op een grote opkomst. Ook als 't regent gaat de tocht toch door. Beroemd zelfportret van Rembrandt ge stolen in Vogelenzang. Dit is een af beelding van het beroemde zelfportret van Rembrandt, dat in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. is ontvreemd uit de villa van Jhr. Mr. J. H. Loudon te Vogelenzang. Het portret is gevat in een zwarte ebbenhouten lyst en links gesigneerd en gedateerd R.H.L. 1630. De afmetingen zijn 49 x 39 cm., de waarde ligt tussen 400.000 en 500.000 gulden. i i t.' 5 Zp •'il l „Wie niet horen wil, moet voelen", zo dacht de 57-jarige koopman W. v. M. uit Veenendaal, nadat hü een zekere G. M. diverse malen gewaarschuwd had bij zyn dochter uit de buurt te blyven. Deze goedbedoelde raadgeving werd echter in de wind geslagen. Op 22 maart wachtte de koopman de belager van zijn dochter op in Bunnik en diende hem, toen hy hier voor de kans kreeg, een vuistslag in het gezicht toe. „U had niet het recht in eigen hand moeten nemen", zei de Utrechtse Poli tierechter maandagmiddag tegen de ver dachte v. M. „Om dat geval op te los sen waren er voor mij geen andere wegen. Ik heb nog bij de politie ge ïnformeerd, wat zij er aan konden doen, maar daar schoot ik ook al niks mee op", was de repliek. De politierechter vond het anders wel een rare situatie. Zowel de dochter van v. M. als haar belager hadden ieder een gezin. Op de vraag of hij nu kon be loven dat hij zijn handen voortaan thuis zou houden, antwoordde verdachte ont kennend. De zaak was volgens hem nog niet uit de wereld. Om verdachte er aan te herinneren, dat hij in de toekomst een waardig ge drag waarborgt, eiste de Officier een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken en 60,boete. Blijkbaar had de Politierechter meer vertrouwen in hem, want deze liet het bij een boete van 30, Door de lancering van de Amerikaanse communicatiesatelliet Telstar, die in een juiste baan om de aarde is gekomen, is het thans mogelijk, dat televisie beelden gelyktijdig in Europa en Amerika te zien z(jn. De lancering van de Tel star moet gezien worden als een eerste poging via de ruimte een telecommuni catie tot stand te brengen. Men hoopt de Telstar echter niet alleen dienst te laten doen voor intercontinentale rechtstreekse televisie-uitzendingen, de zogehete „Globevisie", doch ook als een soort schakelbord voor telefoon en radioverbin dingen. In de komende jaren zullen met verschillende satellieten proeven worden genomen om vast te stellen welk type het meest geschikt is voor een wereld omvattend net van verbindingen. De Telstar is een peperduur project. De ontwikkeling van de satelliet heeft ruim 50 miljoen dollar gekost, de bouw ervan V/* miljoen dollar en de lanceer- kosten bedragen 3 miljoen dollar. De Amerikaanse telefoon- en telegraaf- maatschappij heeft een zeer groot aan deel in het experiment en het is voor de eerste maal, dat een Amerikaanse particuliere maatschappij haar eigen fondsen gebruikt om een satelliet te lanceren. Telstar is een bol met een middellijn van 85 cm. In die bol, die 79 kilo zwaar is, zit alle apparatuur die moet zorgen dat wij in Europa een Amerikaans televisieprogramma op het scherm kun nen krijgen en de Amerikanen een Europees programma op het hunne. De satelliet beschrijft een baan om de aarde die 160 minuten duurt en de sei- Van alle attrakties die de dorpen AMERONGEN en LEERSUM hun toeristen hebben te bieden, of althans trachten te bieden, is één van de meest belangrijke het zwembad. Een ca. 100 meter breed zwembassin tussen twee kribben in de Rijn in de buurt van het Eek en Wielsc veer. Op topdagen zoeken hier zo'n kleine duizend mensen verpozing, óf in het rivierwater óf op het nog vrij brede strand. Dit zijn natuurlijk niet uitsluitend toeristen, integendeel de Amerongers en de Leersummers zélf maken ook een dankbaar gebruik van dit ontspannings-object. Echter: niet lang meer, want over een goeie maand wordt het bad definitief ge sloten. Om te beginnen is de kwaliteit van het Rijnwater zonder meer slecht en bovendien zouden hoognodige modernisering van gebouwen e.d. niet verantwoord zijn, voornamelijk met het oog op de toekomstige stuwdam in de rivier. Het zwem bad wordt dus, populair gezegd, opgedoekt, maarwat dan?? Dat is een vraag, die al geruime tijd bij diverse instanties leeft en waarop men het antwoord nog steeds schuldig moet blijven. Om te beginnen is het een probleem voor de in 1957 opgerichte zwemclub „Wilskracht '57" die zich vorig jaar nog aansloot bij de KNZB. Deze aktieve zwemclub, welke vanaf de oprichting de overbekende kilometertocht in de Rijn organiseerde, behoort zo wie zo tot de zwaarts gedupeerden. Als het bad ophoudt te bestaan, zitten de „wïlskrachtigen" op het droge en zij zullen noodgedwongen hun heil moeten zoeken bij de bu ren in Veenendaal of Doorn. Niet in het minst betekent de sluiting van het Rijnbad een groot verlies voor de bevolking van de twee dorpen. Ook zij zullen buiten de grenzen moeten en de dichtsbijzijnde plaatsen zijn dan alleen maar Doorn, Veenendaal of Rhe nen. Ook de „Stichting Zwembad Ame- rongen-Leersum" zit figuurlijk gespro ken met de handen in het haar. Zij werd in 1954 opgericht (het bad zélf dateert al van ver vóór de oorlog en kreeg omstreeks die tijd een lening van 4000.- van de gemeente Amerongen om het bad op te knappen. Met dit geld werden de kleedhokjes enz. gemoderniseerd en vernieuwd, het geen financieel volkomen verantwoord was, temeer omdat op topdagen de akkomodatie nog te klein bleek. Het besluit om het zwembad op te heffen, is dan ook niet zonder hart zeer genomen. Men kon echter moeilijk anders. De belangrijkste faktoren waren wel dat de kwaliteit van het water bij de dag slechter wordt en de negatieve gevol gen van de stuw. Wanneer deze name lijk geheel gereed is, zal hetzelfde stuk grond, waarop nu de kleedhokjes e.d. gebouwd zijn, geheel onder water ko men te staan. Er is dus 'geen ontkomen aan! Iedereen is het er dus roerend over eens, dat er een nieuw bad moet ko men. Zonder twijfel moet deze gedachte ook bij de hogere instanties leven, want alleen al het „stuw-argument" moet voldoende zijn, om tot verlening van van vergunning tot de bouw van een nieuw bad over te gaan. Doch aan deze zwembad-affaire ergens een vreemd smaakje. zit De gemeente LEERSUM heeft vorig jaar de jaarlijkse subsidie van 300.- ingetrokken in verband met de slechte kwaliteit van het Rijnwater. Tezelfder tijd werd 5000.- genoteerd voor de plannenmakerij van een nieuw zwem bad, waarvoor men thans bezig is het uitbredingsplan aan te passen. Er zit schot in want er wordt al gesproken van een bad „op zeer korte termijn". Buur AMERONGEN heeft vorig jaar ook een bedrag van 2000.- beschik baar gesteld, voor hetzelfde doel, maar dan voor een nieuw bad in Ameron genDit plan „sluimert" echter nog steeds. i Het is te hopen dat de samenwer king tussen beide gemeenten óók nu er een nieuw bad moet komen, gehandhaafd blijft. Een versnippe ring van krachten is met dergelijke dingen altijd funest! Beiden moeten dan, wat de plaats van het bad be treft, weten te geven en te nemen. Bij zo'n oplossing is het vrijwel zeker dat het Rijnbad niet lang op zijn opvolger zal laten wachten. Na het éénjarig bestaan van de chr. ulo-school aan de Pr. Marykelaan al hier, heeft het leerlingenaantal zich zo uitgebreid dat uitbreiding van de school noodzakelyk was gebleken. Momenteel bezoeken negentig leer lingen de school en voor het nieuwe cursusjaar hebben zich reeds vijftig leerlingen laten inschrijven. Hieruit blijkt, dat de school in een grote be hoefte voorziet. Uit de aantallen bleek, dat er voldoende redenen waren om de school met twee lokalen uit te breiden, waartoe de gemeenteraad medewerking verleende. De onderhandse aanbesteding heeft heeft onlangs plaats gehad aan Ver- laats Houtbouw te Hardinxveld-Gies- sendam en met de uitbreiding is reeds een begin gemaakt. Vóór het begin van het nieuwe cursusjaar moet de uit breiding voltooid zijn. BENOEMINGEN Wegens vertrek van mej. Van Duren en de heren Kühlemeijer en Veerman, verbonden aan de school met de bijbel, zijn benoemd tot onderwijzeres mej. C. Konijn uit Scherpenzeel en tot onder wijzer de heer W. N. van de Helm te Onstwedde (Gr.) en de heer J. Odding uit Nijkerk. nen worden opgevangen door speciale stations in de Amerikaanse staat Maine en in Goonhulliy Dows in Engeland en te Ploemeur-Boudon in West-Frankrijk. De Telstar is een van de meest inge wikkelde satellieten die tot nu toe werd gebouwd en is in feite een bolvormig elektronisch brein, bestaande uit 15.000 onderdelen. In de toekomst staat de communicatie deskundigen een satelliet voor ogen, die op een hoogte van 35.000 km een syn chrone baan boven de evenaar met de aarde beschrijft. Deze satelliet zal op een vast punt boven de aarde blijven hangen, hetgeen mogelijk is doordat de omwentelingstijd in de baan gelijk is met de omwentelingstijd van de aarde. Hierdoor zal het mogelijk zijn dat ge durende de gehele dag televisie-pro gramma's kunnen worden uitgezonden en niet zoals nu alleen op bepaalde tij den van de dag omdat de satelliet om de aarde draait. Met een stelsel van drie satellieten die op een vast punt boven de aarde hangen, te weten boven de Stille, In dische en Atlantische Oceaan zullen verbindingen tot stand worden gebracht met alle bewoonde delen van de aarde. Een grote aantrekkelijkheid biedt dit systeem ook voor de grondstations om dat deze dan gebruik kunnen maken van een vast opgestelde antenne en het ingewikkelde rekenwerk voor het op vangen van de signalen via een beweeg bare antenne niet meer nodig is. Was een communicatie-systeem tussen twee werelddelen enkele jaren geleden nog ondenkbaar, thans bevinden wij ons in de werkelijkheid en het staat vast, dat dit nog maar het begin is. Door de internationale televisie, de „Globevisie", zoals het nieuwe woord luidt, is de grote aardbol voor de mensheid weer een stuk kleiner geworden. 8- Uit een auto die voor een restau rant in Kent stond, zijn diamanten gestolen ter waarde van meer dan 300.000.—. 8- Duizenden Newyorkers zijn te laat op hun werk verschenen omdat de bestuurders van een ondergrondse trein remde voor e^n gewonde hond de op de lijn lag. 8- Op de Potzdammer Platz in Berlijn hebben de Oost-duitsers bunkers gebouwd met schietgaten op het westen. 8- De Londense filmraad heeft bekend gemaakt dat er in Engeland in één jaar tijds driehonderd bioscopen zijn gesloten. 8- In Venetië is een 24-jarige Neder landse zeeman in adamscostuum in het water gesprongen en kreeg hier voor een boete van 120 gulden. 8- De bekende Franse zangeres Edith Piaf (46) gaat trouwen met de 23- jarige Griekse zanger Sarapo. 8- De Duitse spoorwegen hebben een premie ingesteld voor spoorwegbe ambten die vreemde talen beheer sen. 8- In Italië zijn in de eerste vier maan den van dit jaar 2.184 mensen bij verkeersongevallen om het leven gekomen. SPEEDWAY IN OLYMPISCH STADION Maandagavond 6 augustus a.s. zal in het Olympisch Stadion te Amsterdam het Speedway-seizoen worden besloten. Zestien vermaarde motorjockeys uit acht landen (w.o. Duitsland, Finland, Zweden, Australië en Nieuw-Zeeland) zullen dan gaan strijden om de Gouden Helm van Amsterdam. De Nederlandse deelnemers zijn Nico van Gorcum en Han van der Sluis. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enr. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1962 | | pagina 1