E 1 r E E m K\ Bezoekt PRINCIPE V.Z.C. I blijft in de derde klasse RHENEN AMERONGEN Officiële bekendmaking IL ★CHEVROLET OVERBERG KRUISWOORDPUZZEL P H LJ H 11 I l1 1 H F M 1 1 L P c Zomerdienst Treinen Zomerdienst Bussen Gratis busdienst Overberg-V'daal v.v. SCHERPENZEEL V.W.V. MARKTBERICHTEN V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE 3 w W VEENENDAAL - UW KOOPCENTRUM OUDSTE JURYLID Dit is de heer G. Schrijver uit Veenen- daal, die met zijn 84 jaar het oudste jury lid was dat dinsdag op de Veenendaalse Bijenmarkt de inzendingen keurde. Reeds vanaf zijn veertiende jaar heeft hij de Veenendaalse Bijenmarkt bezocht, terwijl hij nu voor de 37e keer jury-lid was. Een van zijn opmerkelijkste uitspra ken: „Deze markt verdwijnt nooit! Hij is eeuwenoud en blijft altijd bestaan!". Nog niet veel auto's voor bejaardentocht Naar het Comité Autotocht Ouden van Dagen ons meedeelde verloopt de aan melding van automobilisten voor de op 29 augustus a.s. te houden Bejaardentocht, nog vrij stroef. Men schrijft dit toe aan de vakanties, zodat in de loop van deze week de grote stroom van aanmeldingen wordt ver wacht. Wat de bejaarden betreft, zij heb ben zich al in grote getale gemeld. Men schat dat ongeveer 800 bejaarden mee zullen gaan. BENOEMINGEN IN GEMEENTEDIENST Burgemeester en wethouders hebben een aantal ambtenaren voor de Vee nendaalse gemeentedienst benoemd. Voor de gemeentesecretarie werden de volgende benoemingen gedaan: de heer C. J. Vroege, wonende te Katwijk tot hoofdcommies A op de afd. finan ciën, de heer H. Mienekus, wonende te Ede, tot hoofdcommies en de heer C. J. Slok tot leerling-ambtenaar op de afdeling bestuurszaken. Bij de dienst van gemeentewerken werden benoemd: de heer L. Sprong, wonende te Katwijk tot technisch- ambtenaar B, de heer M. Booden, wo nende te Haarlem tot hoofd opzichter- tekenaar en de heer W. de Boer, wo nende te Groningen tot opzichter tekenaar B. Laatstgenoemde drie heren zullen op 1 september a.s. in dienst treden. De anderen op een andere - veelal latere - datum. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 123.000 stuks. Prijzen van 8,— tot 9,— voor de grote eieren en van 5,tot 7,50 voor de kleine. Handel traag. DUIVENSPORTNIEUWS Jonge duiven van leden van „De Snelpost" waren ingezet op de wed vlucht vanaf St. Ghislain Hornu. De uitslag was: R. van Doorn 1, 2, 4, 19, 20, 24, 25, 38, 39, 62, 65; N. Stuivenberg 3, 8, 13, 30, 33, 47, 55; K. J. Versteeg 5; P. W. van Zetten 6, 32, 51, 61, 70; D. G. Schans en zn 7, 22; A. J. v. d. Kolk 9, 12; C. Donkelaar 10, 14, 16, 26, 44, 48, 72; C. v. d. Weerd 11, 40; E. van Asselt 15, 17; A. van Asselt 18, 50, 64; G. Diepeveen en Zn 21, 63; R. Heddema 23, 43; G. J. van Manen 27, 31, 49, 67, 68; H. Ul- rich 28, 36, 37, 46, 56; J. van Geeren- stein 29, 45; E. Hei wegen 34, 59, 66; Joh. van Manen 35, 41, 71; G. de Geit 42, 57, 60, 69; H. J. de Man 52; G. Heikamp 53; E. Sukkel 54; W. A. Ei- mers 58. POSTDUIVENNIEUWS „De Luchtreiziger" nam afgelopen week deel aan de wedvluchten Bor deaux en Vilvoorde. De duiven in Bor deaux (918 km.) werden daar om 13.00 uur vrijdagmiddag losgelaten. De eerste meldden zich reeds zaterdagmorgen om 5.55 uur bij de heer H. de Vos. Ook de 2e prijs was om 6.25 uur uur voor de heer de Vos. Derde werd B. H. C. Schuurman. Jonge duiven werden losgelaten in Vilvoorde om 7.40 uur, de uitslag hier van was: H. de Vos 1, 5, 6, 8, 23, 24; J. A. van Eden 2, 20, 25; K. de Ruiter 3, 4, 13, 21, 28, 32, 35; B. H. C. Schuur man 7; J. v. d. Sluis 9, 14, 26, 39; G. Fasse 10, 15, 27; H. Zwijnen 11; A. Slot boom 12; H. Beijk 16, 36, 37, 38; A. van Barneveld 17, 33, 34; G. Muller 18; H. van Kooten 19, 30; D. v. d. Pest 22; W. J. van Dam 29, 31. Opmerkelijke successen bij V.A.V. ZEER GOEDE RESULTATEN VAN T. DEN HARTOG Bij de onlangs gehouden atletiekwed strijden op het T.E.C.-terrein in Tiel, behaalde T. den Hartog, pas lid van de Veenendaalse Atletiekvereniging, op merkelijke suksessen. T. den Hartog won n.l. tijdens deze wedstrijden zowel de 100 als de 600 meter hardlopen voor jongens B in resp. 12.1 sec. en 1.32.4 min. Verder werd er in de afgelopen we ken door de kernploeg van V.A.V. deelgenomen aan wedstrijden, die ge houden werden inUtrecht en Bussum. Ook hier zijn op verschillende nummers goede prestaties geleverd. Te Utrecht plaatste H. Ravenhorst zich als eerste op het nummer speer werpen Heren D met een afstand van 46.5 m. Terloops moge hier opgemerkt worden dat door deze prestatie H. Ra venhorst gepromoveerd is tot C.-klas- ser. D. Hiensch werd, eveneens te U- trecht, derde op de 80 meter Meisjes B in 10.9 sec. J. v. d. Bosch was derde op de 100 m. Meisjes A in 13.5 sec. G. Slinkman was eerste op de 60 m. hard lopen Meisjes C. in 8.6 sec. In Bussum werd H. Ravenhorst twee- gens A met een worp van 48.9 m. Bij het kogelstoten werd hij vijfde met de op het nummer speerwerpen Jon- 11.53 m. G. Slinkman was vierde bij het verspringen Meisjes C met 4.39. LET OP HET GELUID Vrijdagavond heeft de politie elf maal proces-verbaal opgemaakt voor onnodige geluidshinder van bromfiet sen. Deze intensieve controle zal voor lopig nog gehandhaafd blijven. De elf bekeuringen, betroffen allemaal jonge lui, zodat vooral deze categorie weg gebruikers er goed aan doet alle voor zieningen te treffen. Rechts gepasseerd Een officier van Justitie uit Den Haag, Mr. Z., heeft bij de Veenendaal se politie aangifte gedaan van een ernstige verkeersovertreding op Rijks weg 12. Toen hij namelijk ter hoogte van Maarsbergen op de linker rijbaan reed om te gaan inhalen, werd hij rechts gepasseerd door een snelle sportwagen. De hoge functionaris nam onmiddellijk het autonummer op en gaf dit door aan de Veenendaalse politie. Bij onder zoek bleek dat het kenteken op naam stond van een Utrechtenaar. De zaak wordt verder uitgezocht. GEEN VOORRANG VERLEEND Dinsdagmorgen om negen uur ver leende de automobilist v. S. uit Rens- woude, toen hij vanaf de Kerkcwijk naar garage de Haas wilde rijden, geen voorrang aan de bromfietser v. d. K uit Veenendaal. Laatstgenoemde liep een lichte hersenschudding op. BROMFIETS IN DE GRACHT Zaterdagavond werd de bromfiets van de Edenaar v. B. ontvreemd, die onafgesloten bij een café aan de Prins Bernhardlaan stond gestald. De brom mer werd later in een gracht te Wa- geningen teruggevonden. AANRIJDING IN HOOFDSTRAAT In de Hoofdstraat is zaterdagmiddag een bestelauto, bestuurd door v. H. uit Leerdam, in aanraking gekomen met de wielrijdster mej. v. d. B. uit Vee nendaal, doordat laatstgenoemde zich te ver op de rijbaan begaf. Het meisje klaagde over hoofdpijn. De „grootste bijenmarkt van Europa" behoort weer tot het verleden. Met de gebrekkige middelen die de Marktcommissie ten dienste ston den, is het onderste uit de kan gehaald om het kleine vlammetje bran dende te houden. Want laten we eerlijk zijn - ondanks de vele injecties blyft de markt, of liever gezegd de imkerij, ziek! Ieder jaar wordt het minder. Ook nu weer - ondanks het feit dat er prijzen waren, dat er geen marktgeld geheven werd en zelfs een dure wisselbeker stond te lonken. We kunnen natuurlijk schermen met „eeuwenoude traditie" en „groot ste Europese markt", doch dan doen we de realiteit geweld aan. Het zijn begrippen uit vroeger jaren, die qua traditie nog opgeld doen, maar voor de rest verleden tijd zijn. Men kan deze zaak op velerlei manier aan pakken. Ten eerste uit het oogpunt van een touristisch element voor de plaats Veenendaal. In dat geval zouden we een voorbeeld kunnen nemen aan Renkum. Daar is men twee jaar geleden begonnen met een Inter nationale Bijenmarkt, die dit jaar resulteerde in een grote Bijendag waar zelfs radio en t.v. niet ontbraken! Het is bekend dat het hier niet alleen de imkers zijn. Instanties als VVV en gemeente dragen hun steen(tje) bij, enkel en alleen om de plaats als zodanig te dienen. Hoe men hierover ook denkt, een feit is dat de opzet om de plaats op de voorgrond te stellen, volledig is geslaagd. Hier op doorbordurend zou het toch ook voor Veenendaal mogelijk moeten zijn om de „eeuwenoude" markt als een touristische attractie buiten onze grenzen te presenteren. Temeer omdat Veenendaal al zo weinig heeft om de tourist te lokken. Doch dan stuit men op het principe van de imkers. Wanneer zij het over Renkum hebben, valt onmiddellijk het woord „show". En dat is nu juist wat de imkers NIET willen. Zij zien de Veenendaalse markt als een zuivere markt, waar dus gekocht en verkocht ibordt. Belangstelling vinden ze best, maar er moet geen feest van gemaakt worden. De markt is er in de eerste plaats voor de imkerij, zeggen zij. Blijft dus de kunst om een gulden middenweg te vinden, waarmee zowel Veenendaal als de imkerij gediend is. Aan grote woorden en een steeds verder afstervende markt heeft men niets. Er moet geld komen! Geld waarmee de reklame onder de imkers uitgebreid kan worden. Geld om de lachwekkende prijzen van twee rijksdaalders tot een redelijk be drag op te kunnen voeren. Geld om medailles te kunnen laten maken. Dit alles zal de imkers animeren. Zij zullen in grotere getale naar Veenendaal komen, vooral de jongeren, want van hen hangt het wel en wee van onze eeuwenoude bijenmarkt af! Doen we dat niet, dan wordt de „grootste bijenmarkt van Europa" een kinder-circus! WATERPOLO: Het bestuur van de Kon. Ned. Zwembond nam het besluit om de waterpolocom- petitie met ingang van maandag j.l. als geëindigd te beschouwen en deze competitie te beschouwen als een nood-competitie. Dit besluit werd genomen omdat, tengevolge van de bijzonder lage watertemperaturen, nog teveel (300!) wedstrijden op het pro gramma stonden en men geen kans meer zag deze af te werken. Het belangrijkste van dit besluit is wel, dat er noch promotie, noch degradatie mogelijk is. Op het eerste gezicht is men geneigd dit een verheugend besluit ten aanzien van het eerste herenzevental van de Veenendaalse Zwemclub te beschouwen. V.Z.C. 1 had slechts twee punten uit de competitie geschraapt en stond op het moment toen het bondsbesluit viel aan de staart van de ranglijst met precies boven zich het Utrechtse D.K.R. 1 met drie pt. En toch was men in V.Z.C.-kring aller minst gelukkig met de noodmaatregel van de bond. Men had de strijd om de laatste - en dus degradatie inhoudende - plaats liever .uitgevochten" met D.K.R. En dit, omdat er op heet laatste moment nog een beetje muziek voor de Veenendaalse Zwemclub in de competitie kwam en bo vendien omdat de Veenendaalse papieren lang niet slecht stonden. In Utrecht versloeg V.Z.C. namelijk j.l. donderdag D.K.R. met de sprekende cij fers 7-1 en maandagavond j.l. zou de grote beslissing in „Bergbad" met de thuiswedstrijd tegen de Utrechtse ploeg moeten vallen. V.Z.C. zou moeten winnen om degradatie - met vier punten - te ontlopen. En de kans zat er in en daar voor was zelfs Wim van der Meer uit zijn vakantie op de Zuidhollandse eilanden gehaald. Naar later bleek voor niets. Geen degradatie dus, voor de Veenen daalse ploeg, maar ook geen tevreden gevoel aan het eind van de competitie. Met acht spelers had V.Z.C. aan D.K.R. in Utrecht weinig tegenstand. De meest productieve en gevaarlijke Utrechtse spe ler, v. d. Velde, werd door midachter Koomen volkomen in bedwang gehouden en voor de rest was D.K.R. meer een zwemmende dan een schotvaardige ploeg. Zelfs een strafworp, die v. d. Velde toen hij te zwaar werd afgedekt mocht nemen, ging een meter naast. Cel Slotboom was de Veenendaalse go- algetter. H. van de Loosdrecht hij speel den het spelletje goed: van de Loosdrecht legde beslag op de aandacht van de D.K.R.-midvoor, waardoor Cel Slotboom meerdere malen de kans kreeg om zich vrij te zwemmen en te scoren. Drie van zijn doelpunten gingen afgemeten via de binnenkant van de doelpaal. Hein van Schuppen nam de twee andere doelpun ten voor zijn rekening. UW FILM VANDAAG GEBRACHT MORGEN KLAAR cJïrtilcto Hoofdstraat 84 Veenendaal Ontwapening Het reuze edelhert in Ouwehands Die renpark, dat vorig jaar in de bronstijd een vrouwtje heeft gedood met zijn enor me gewei, zal nu geen kwaad meer kun nen doen. In samenwerking met de parkarts Dr. Gouda Quint is namelijk het plan ont worpen om dit dier, zodra het weer ge vaarlijk dreigt te worden, een zgn. ver dovingspijltje in de huid te schieten. Het hert geraakt dan een bepaalde tijd buiten kennis, waardoor men de gelegenheid krijgt het gewei, het zo gevreesde wapen, af te zagen. Het hert is al aan het vegen. Dat wil zeggen dat het beest bezig is door een schuurbeweging de „bekleding" van zijn gewei te verwijderen. Het zal dus wel niet lang meer duren of het verdovings geweer en de zaag zullen er aan te pas moeten komen. Ter geruststelling zij me degedeeld dat het edelhert, wanneer het weer bij zijn positieven komt, niets van zijn ontwapening zal hebben gemerkt. Streekmuseum Rhenen De wisselende tentoonstellingen, in de sfeervolle zaaltjes van het Streek museum te Rhenen, gaan nog steeds door. Gedurende de periode van 2-24 augustus a.s. zal de bekende glazenier, schilder, ivoorsnyder Harry Duchêne uit Doorwerth iets van zijn veelzijdig kun nen tonen, tezamen met het Ooster- beeks beeldhouwers-echtpaar Jan en Anneke Wamelink. Het ligt in de bedoeling, dat zij zul len worden opgevolgd door Baronesse Van Haersolte-de Lange met haar fas cinerende schilderijen en Henny Tee- rink-van de Woerd, een begaafde jonge emaillewerkster, beiden uit Oosterbeek, zo mogelijk in gezelschap van een cera mist. Tenslotte hoopt Cor van de Woerd, eveneens uit Oosterbeek, het seizoen te sluiten, en dat niet alleen door het ex poseren van zijn bijzondere kleuretsen. Hij heeft zich n.l. bereid verklaard, en kele demonstraties te geven met zijn pers, een evenement, waarvoor stellig ook de jeugd, al of niet in schoolver band, belangstelling zal tonen. Reeds nu kan worden geconstateerd, dat het streven om voor het werk van de kunstenaars van de Zuid-Veluwe- zoom in wijdere kring belangstelling te wekken, geslaagd is. Het aantal bezoekers is nog steeds stijgend en, wat waarschijnlijk belang rijker is, velen tonen méér dan opper vlakkige interesse, hetgeen zich uit in telkens herhaalde .bezoeken en de spon tane discussies over de geëxposeerde werken. De expositie-data na 24 augustus zul len nog nader bekend gemaakt worden. Zaterdag 21 juli j.l. deed de Vara, in het kader van de Artistieke Staal kaart", haar licht schijnen op het Streek museum in een interview met de con servatrice van het museum en de di recteur van de Streek V.V.V. Zuid- Veluwezoom. Duo-passagier verloren Aan het politiebureau te Rhe nen meldde zich een dame, die mededeelde duo-passagiere te zijn van haar vriendin, doch dat zij op de Grebbeberg van de duo was gevallen en dat haar vrien din zonder meer was doorgere den. Beiden moesten naar een vakantieadres in Wageningen. De gevallen vrouw is op ad vies van de politie op de bus naar Wageningen gestapt om zich daar weer bij haar vriendin te voegen. Die wa,s daar inmiddels met haar bromfiets aangekomen en had toen pas gemerkt dat zij iets miste Je kunt er nooit te vroeg mee beginnen In de Verenigde Staten is onlangs ontdekt, dat er twaalf jaar geleden bij een volkstelling heel merkwaardige fouten zijn gemaakt. Volgens deze telling waren er n.l. een rekord aantal (1320) jongens van 14 jaar, die zich reeds van hun echtgeno ten hadden laten scheiden. Het zwakke geslacht bleek bij het breken van rekords niet achter te wil len blijven, want er waren „welgeteld" 1670 meisjes van 14 jaar, die - u kunt het geloven of niet - reeds als weduwe genoteerd stonden. Wij hebben gemeend op 'deze cijfers geen kommentaar te mogen geven, te meer daar het personeel van het bu reau, dat de volkstelling administreer de, reeds doende is de twaalf jaar oude fouten te herstellen. AFSLUITING ZUIDSLOE. De uitvoering nieuwe industriegebied van zeeland, waar de N.V. Koninklyke Maatschappij „De van de werken in het Zuidsloe, het Schelde" reeds bezig is met de bouw van een reparatiewerf, is in een belangrijk stadium gekomen. Onlangs werd begonnen met het sluiten van de ruim twee kilometer lan ge afsluitdijk, waardoor een gebied van 160 hectare wordt ingepolderd, op de luchtfoto de situatie van woensdag ge zien van boven de Westerschelde. (Luchtfoto A.N.P.) Veilig Verkeer- en Puzzelrit In nauwe samenwerking met de plaatselijke Oranjevereniging houdt het Verbond voor Veilig Verkeer alhier een gecombineerde Veilig Verkeers- en puz zelrit op zaterdag 4 aug. Deze rit is bestemd voor fietsers (vanaf 12 jaar) en bromfietsers. De lengte van de rit zal ongeveer 15 km. bedragen. Aangezien het element snel heid bij deze rit absoluut geen rol speelt (te snel rijden kost zelfs strafpunten), kan jong en oud met gelijke kansen aan deze rit deelnemen. De inschrijving vindt plaats vanaf 12.30 uur op de dag van de rit (er is dus géén voorinschrijving) in café „Bui- tenlust", Burg. v. d. Boschstr. te Ame- rongen. Hier vindt ook de prijsuitrei king plaats, 's avonds om 7.30 uur. Er zijn vele mooie prijzen te verdienen. Ook voor auto, motor- en scooter or ganiseert het VVV een rit en wel op zaterdag 15 september. Dit wordt geen puzzelrit, maar een zuivere Veilig Ver- keersrit over een afstand van 50 km. Tot zijn tijd zullen hierover nog me dedelingen worden gedaan. Verder ligt het in het voornemen in het winterseizoen een Veilig Verkeers- cursus te geven. Ook hier komen we nog uitvoerig op terug. Door het vertrek van verschillende bestuursleden bestaat het bestuur nu uit de heren: Sasburg (voorz.), Van Ber gen (Burg. v. d. Boschstr. 2 te Ameron- gen, secr.), Eyffius (penn.m.), Pakvis, De Boer, Zumbrink en Wijnand (ver tegenwoordigers van Overberg). We hopen velen op onze rit van 4 aug. te mogen treffen. Gemeente Veenendaal De burgemeester van Veenendaal vestigt de aandacht van de ingezete nen op het navolgende: Het komt nog steeds voor, dat vlie gers in de 150 KV-lijn geraken. Dit kan tot zeer ernstige gevolgen leiden. Immers, behalve dat het verward ra ken van een vlieger in de geleidings draden een storing in de stroomleve- ring kan veroorzaken, is levensgevaar voor degene, die de vlieger oplaat niet uitgesloten. In dit verband zij gewezen op het bepaalde in artikel 429 van het Wet boek van Strafrecht, waarbij strafbaar is gesteld hij, die een vlieger oplaat of in de lucht heeft aan de lijn, die zich geheel of ten dele bevindt binnen een afstand van vijfhonderd meter van een bovengrondse elektrische hoogspan ningsleiding. Op overtreding van dit verbod is een straf gesteld van maxi maal 14 dagen hechtenis of honderd gulden boete. Aangezien ook in deze gemeente een dergelijke hoogspanningsleiding aan wezig is, mag een ernstige waarschu wing niet achterwege blijven. Met het oog op de grote gevaren aan dergelijke handelingen verbonden wor den dan ook alleen, die op enigerlei wijze met de jeugd in aanraking ko men, hierbij verzocht hun medewerking te verlenen aan het voorkomen van de hiervoorbedoelde gevallen. Bovendien zal hierop van de zijde der politie worden toegezien en daartegen streng worden opgetreden. Veenendaal, 26 juli 1962. De burgemeester voornoemd, ANT. DE RUITER, l.b. FIETSER AANGEREDEN De bejaarde van H. uit Amerongen reed vrijdagmorgen zonder op het ove rige verkeer te letten van de Schapen drift de Utrechtsestraatweg op. Op dat moment naderde een auto, bestuurd door K. uit Amersfoort, die door krach tig remmen een ernstige botsing voor komen kon. Van H. liep wel enkele kleine schaafwonden op. BEJAARDE DAME ZWAAR GEWOND Zaterdagmiddag omstreeks twee uur is op het rijwielpad langs de Kon. Wilhelminaweg een bejaarde dame door een bromfietser aange reden. In zorgwekkende toestand is zij overgebracht naar het zieken huis te Utrecht. Mej. M. (77) uit Amsterdam die op vakantie was, liep aan de rechterzijde van het rijwielpad. Achter haar nader de de bromfietser v. G. uit Langbroek met zijn 17-jarige dochter als duo-pas- sagiere. Toen de bromfiets op onge veer drie meter genaderd was, stak de dame zonder om te kijken het fietspad over. Een botsing was onvermijdelijk en bij de valpartij die hieruit ontstond werd mej. M. zwaar gewond. Ook de bromfietser werd aanvankelijk naar 't ziekenhuis in Veenendaal overgebracht, doch kon, na behandeld te zijn, huis waarts keren. De duo-passagiere man keerde niets. ZATERDAG VEILIG-VERKEERS-RIT In samenwerking met de plaatselij ke Oranjevereniging houdt 't Verbond voor Veilig Verkeer a.s. zaterdagmiddag een gekombineerde Veilig-Verkeers- en Puzzelrit voor fietsers en bromfietsers. De lengte van de rit is ongeveer 15 km Men kan inschrijven op de dag van de rit vanaf 12.30 uur in café Bui- tenlust. Er zijn tal van prijzen be schikbaar gesteld. VEENENDAAL DAME WERD ONWEL Zatedagavond reed mevr. B. uit Over berg op haar fiets over de Bergweg in Veenendaal. Op zeker moment werd zij onwel en kwam zodanig ten val, dat zij een grote beenwond opliep. Dr. Rey- don verleende eerste hulp, waarna zij per taxi naar haar woning overge bracht werd. Te hard gereden Twee meisjes, resp. 11 en 13 jaar, afkomstig uit Boxmeer en Horst, zyn maandagmiddag by een valpartij op de Amerongense berg vry ernstig gewond. De meisjes, die bij de fam. J. aan de Dwarsweg logeerden, fietsten de Ame rongense berg af. Door een veel te hoge snelheid en losse steenslag kwamen zij ten val. Benen en armen werden hier door ernstig gewond, zodat dr. Bakker, die eerste hulp verleende, overbrenging naar het Julianaziekenhuis noodzakelijk achtte. Later zijn zij per auto naar hun vakantie-adres overgebracht. JEUGDVERENIGINGEN WAREN DAGJE UIT Donderdag zijn de Jongelings- en Meisjesverenigingen onder leiding van ds. van Viegen een dagje uit geweest. Om 7.15 uur startte een grote touring car vanuit Overberg richting Apeldoorn waar een kop koffie gebruikt werd. Vandaar werd de reis voortgezet in de richting Achterhoek. Op de Holterberg werd het Ameri kaans kerkhof bezichtigd en het mu seum. In de speeltuin in Hengelo werd de warme maaltijd genuttigd. Als laat ste pleisterplaats werd een hotel in de Steeg aangedaan. Circa half elf arri veerden zij weer in Overberg. Ander half uur regen die dag deed de stem ming niet dalen. De jeugdverenigingen kunnen weer terugzien op een dag waar veel gezien en genoten is. i 2 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Ï9~ 20 21 22~ 23 24 25 26 27~ 29 30 31 33 34 35 36 37 38 39~ 40 41 42~ 43 44 7T 46 47 48 49~ 50 51 52 53 54 55 56 57 58~ 59 60 61 v. •- 62 63 64 651 66 j 67 68 69 70 72 73 74 75 76~ 771 178 HORIZONTAAL: 1 inhoudsmaat, 5 meisjesnaam, 8 vaartuig. 13 hetzelfde, 14 wijze, 16 kaasworm. 17 voertuig, 18 horizon, 19 voorzetsel, 21 rivier in Zwitserland, 22 berrie, 23 familielid, 24 voor, 26 twaalf gros, van knopen, 28 spelonk, 29 baan voor balspel, 32 karakter, 34 vis, 36 turfland, 37 eerste boek van Mozes (afk.), 39 hoge priester te Silo, 49 zoon van Jacob, 41 zuiver, 42 opschik, 44 afsluiting, 45 ver standig (bargoens), 47 buiging, 50 wortel, 52 vogel, 54 zwemvogel, 56 zangstem, 57 dikke boterham, 58 als 47 horizont., 60 lied, 61 god der liefde, 62 broedplaats van vogels, 63 schraal, 65 gebod, 67 vaarwel. 68 flauw, 71 niet gesloten, 73 tussen (Fr.), 75 kant, 76 lange nekharen van dieren. 77 optelling, 78 kan men uit drinken. VERTICAAL: 1 gevangenis (bargoens), 2 meisjesnaam. 3 plaats in Gelderl., 4 emeritus (afk.), 5 lichaamsdeel, 6 afkorting van dona, 7 voorvoegsel, 9 lengtemaat (afk.), 10 plaats in Gelderl., 11 krijtgebergte op Kreta, 12 voorzetsel, 14 net om patrijzen te vangen, 15 zangstem, 18 deel v. d. helm, 20 troefkaart, 24 trede, 25 oude Egyptische zonnegod, 27 steel, 28 plaats in Gelderl., 30 muzieknoot, 31 voor voegsel, 33 hinderen, 35 oude lengtemaat, 36 plaats in Gelderl., 38 achterdeel v. d. hals, 40 boom, 43 plaats in België, 44 plaats in Gelderl., 46 bijwoord, 48 dorp onder Barneveld, 49 sociëteit (afk.), 51 oude lentemaat, 52 buurtschap onder Winterswijk, 53 bekende afkorting, 57 visje, 59 steen, 63 traag van begrip, 64 familielid, 66 meisjesnaam, 67 lichaamsdeel, 69 gem. in Gelderl., 70 achting, 72 scheik. element (afk.), 74 meisjesnaam, 75 voornaamw. Oplossing vorige puzzel pag. 3 v.a. DE KLOMP naar ARNHEM: 6.22 (alleen van ma. t/m vrijd.) 7.30 (alleen op werkd.) 7.44 (ma. t/m vrijd.) 8.30 - 9.30 enz. tot en met 15.30 - 16.38 - 17.30 - 18.19 (alleen van ma. t/m vrijd.) - 18.42 - 19.30 - enz. t/m 22.30 - 23.43 - 0.30 (alleen zon. en feestd.) naar l TRECHT: 6.03 (alleen ma. t/m vrijd.) 6.55* (ma. t/m vrijd.) 7.07 (alleen op werkd.) 7.17 (ma t/m vrijd.) 7.41* - 8.07 - 9.07 - enz. t m 23.07. stopt NIET te Maarsbergen. van VEENENDAAL naar ARNHEM: (Holleweg) 6.22* - 6.25* - 7.22* - 7.52 - 8.22* - 8.52 - 9.22* - 9.52 - 10.22* - 10.52 - 11.22* - 11.52 - 12.22 - 12.52 - 13.22 enz. t m 20.52 - 21.52 - 22.52. AMERSFOORT: (Holleweg) 5.50* - 6.20* - 6.50 - 7.20* - 7.50 - 8.50 - 9.50 - 10.50 enz. tm 20.50 - 22.20. UTRECHT: (Patr.laan) 5.15* - 5.40* - 6.15* - 6.40* - 7.15* - 7 40 - 8.40 - 9.40 enz. t m 22.40. ELST: (Holleweg) 6.35 (niet op za. en zond.) 6.57* - 7.57 - 8.57 - 9.57 - 10.57 - 11.57 enz. t/m 22.57. EDE: (Patr.laan) 5.55* - 6.25 (niet op za. en zond.) 6.55* - 7.55 - 8.55 enz. tm 22.55. BARNEVELD: (Patr.laan) 6.40* - 7.40 - 10.40 - 13.40 - 16.40 - 17.40 - 18.40 - 2140. van RHENEN naar ARNHEM: (stad) 5.33* - 6.03* - 6.33* - 7.03 - 7.33* - 8.03 - 8.33 - enz. t/m 21.33 - 22.33 •- 23.33. UTRECHT: (stad) 5.30* - 6.15* - 6.45 - 7.15 - 7.45 - 8.15 enz. t/m 22.15. AMERSFOORT: (Herenstraat) 5.26* - 5.56* - 6.26 - 6.56* - 7.26 - 8.26 - 9.26 enz. t/m 20.26 - 21.56. VEENENDAAL: Zelfde tijden als AMERSFOORT met bo vendien: 7.56* - 8.56* - 9.56 enz. t/m 20.56 - 22.26 - 22.56 - 23.56 (alleen op za., zon en feestd.) van ELST naar ARNHEM: (Kerk 6.21* - 6.51* - 7.21» - 7.51 - 8.21 - 8.51 enz. t/m 21.21 - 22.21 - 23.21. UTRECHT: (Kerk) 5.42* - 6.27* - 6.57 - 7.27 - 7.57 enz. t/m 22.27. VEENENDAAL: (Kerk) 6.55 (alleen ma. t m vrijd.) 7,28* - 8.28 - 9.28 enz. t/m 23.28. van AMERONGEN naar ARNHEM: (Dorp) 6.16* - 6.46* - 7.16* - 7.46 - 8.16 - 8.46 enz. t/m 21.16 - 21.46 (tot Rhenen) - 22.16 - 22.46 (tot Rhenen) - 23.16 - 23.46 (tot Rhenen) - 0.46 (tot Rhe nen). UTRECHT: (Dorp) 5.47* - 6.32* - 7.02 - 7.32 enz. t m 22.32 - 23.02 (tot Zeist) - 23.32 (tot Zeist). van RENSWOUDE naar VEENENDAAL: 7.07* - 8.07* - 8.35* - 9.07* - 10.07 t m 13.07 - 13.35 (alleen zat.) 14.07 t m 17.07 - 17.35 (ma. t/m vrijd.) - 18.07 - 18.35 (ma. t m vrijd.) - 19.07 enz. t m 23.07 - 0.07 - 0.55. UTRECHT: 5.30* - 6.02* - 6.35* - 7.02* 7.35* - 8.02 - 9.02 enz. t m 23,02. AMERSFOORT: (Kerklaan) 6.01* - 6.31* - 7.01 - 7.31* - 8.01 - 9.01 enz. t/m 21.01 - 22.31. ARNHEM: 7.11* - 7.41* - 8.41 - 9.41 enz. t/m 17.41 - 18.11 (ma. tm vrijd.) 18.41 t m 22.41 - 0.11 (tot Rhenen). van EDERVEEN naar BARNEVELD: (v. d. Linden) 6.04 (ma. tm vrijd.) 10.04 - 13.04 - 16.04 - 18.12 (tot Lunt.) - 18.57 (tot Lunt.) - 21.04. VEENENDAAL: (Veluweland) 6.33 (ma. t/m vrijd.) 9.02* - 12.02 - 15.02 - 18.28 (ma. t/m vrijd.) - 19.13 - 20.02 - 23.02. (De met gemerkte tijden gelden alleen op werkdagen). Om de vele vakantiegangers in Overberg in de gelegenheid te stellen het koopcentrum Veenen daal te bezoeken, heeft de Vee nendaalse Winkeliersvereniging tijdens de maanden juli en au gustus een gratis busdienst Over- berg-Veenendaal ingelegd. De tijden hiervan zijn: Op de VRIJDAGAVONDEN 20 juli, 27 juli, 3 aug., 10 aug., 17 aug. en 24 aug.: vertrek 18.30 uur bij Kamp Overberg; aan komst in Veenendaal 18.45 uur; vetrek uit Veenendaal 21.15 uur bij hotel De Korenbeurs; aan komst bij Kamp Overberg 21.30 uur. Op de ZATERDAGMIDDAGEN 21 juli, 28 juli, 4 aug, 11 aug., 18 aug. en 25 aug.: vertrek 15.15 uur bij Kamp Overberg; aan komst in Veenendaal 15.30 uur; vertrek uit Veenendaal 18.15 uur bij hotel De Korenbeurs; aan komst in Overberg 18.30 uur. MET VOET TUSSEN SPAKEN Het plm. 7-jarig zoontje Bertie van de familie Van Rooyen aan de Linden- laan, kwam zondagmiddag, terwijl hij achter op de door zijn vader bestuurde bromfiets zat, met één zijner voetjes tussen de spaken van de bromfiets en werd zodanig gewond dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. „DE LUCHTPOST" Wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu op 29 juli. Afstand 216 km. In concours 223 duiven. Los 8.50 uur. Aankomst le duif 12.11.06 uur. Uitslagen: J. van Oostrum 1 3 4 6 10 11 17 18 25 35 en 36; P. van Schaik 2 24 en 30; P. Wagensveld 5 en 8; A. van Ginkel 7 en 19; W. van Ede 9 12 21 27 37 en 41; T. v. d. Broek 13; T. den Hartog 14 16 28 29 31 en 45; G. Schipper 15; C. A. v. d. Wetering 20; A. J. Gersen 22 34 38 en 43; P. ter Burg 23; C. Gijsbertse 26 en 32; A. Voskuilen 33; C. ter Burg 39 en 49; W. Wagensveld 42 en D. van Beek 44. SCHIETEN Tijdens de maandagavond door de le den van de schietvereniging Scherpen- zeel geschoten onderlinge wedstrijd wer den de volgende resultaten geschoten: GEWEER: H. Methorst en H. Veldhui zen 47; G. van Spankeren 46; E. v. d. Werk 45; M. Berendse, H. Berendse, R. v. d. Burgt, P. Engelenburg en C. Valken burg jr. 44; A. van Dusschoten, Dr. van Vulpen en J. Koudijs 42; H. Valkenburg en J. ten Broek 41 en J. van Elst 40. PETITE CARABINE: C. Valkenburg jr. 49; M. Berendse en J. Koudijs 47; A. Wit tenberg 46; R. van Eist en H. Berendse 44; H. Veldhuizen, A. van Dusschoten en E. v. d. Werk 40 pt.

De Vallei | 1962 | | pagina 2