PuusrotK *"l"f Chocolademelk CQ km SIMON DE WIT VAN GEND LOOS U zit als chauffeur achter het stuur van de afwisseling! loketambtenaar OPA heeft verkering Piet van Beek y>Xpaar en Vergaar bij simon de wit - q* Ml H 1 Bsafctf»-— 53 Brasilia Espresso 168 Palmar koffie 168 Santos koffie Ooggy Goudse kaas volvet ICQ Leverpastei 2 blikjes Varkensvlees Speculaas 144 c&wrs is-r In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen. Telefoon 2015 - Hoofdstraat 93 nette en actieve jongens Adverteren doet verkopen! EEN LEIDSTER VRAAG EN AANBOD begrafenis A. W. de Haas Varen is fijner ,DË VALLEI' UW BLAD PTT jPj geleverd en geplaatst door Si de vakman Pij met volledige service van |H|1 de vakman ^jM voor slechts f225 sparen v belangrijk: vrijwel direct in huis gevraagd Cony 53 Recter's Fabrieken N.V. 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 10 oent Te koop Diversen JUPITER AUTO-DROP Pasteurmerken blijven geldig! Vraag uw leverancier een geschenkenfolder Voor een „De Stichtse Oever" jggSj;, Het geheim van de smid: lO m ;C3SI!III i# I# [f Literfles van 79 voor I# Vraag .in onze filialen vrijblijvend om de gratis folder met uitvoerige inlichtingen Te koop grote sortering 45- toerenplaten van 1.25 tot 2.-. Lichte muziek. Schim- melpenninckstraat 10, V'daal. Aangeboden Grundig 43 cm. T.V. compleet met antenne 150.-. Ribeslaan 27. Rhenen 190 roeden haver te koop. W. v. d. Brug, Rijnstraat 15a, Rhenen. Kookkachel te koop met ova len plaat. Populierenlaan 29, Rhenen. Te koop bromfiets Berini Sport, bj. '61 i.z.g.st. Rem- brandtpark 86, Veenendaal. Te koop perceel hooigras bij H. C. v. Eek, Dijkstraat 169a, Veenendaal. Huishoudster gevr., op klein boerderijtje. 40-'50 jr. 13 km. v. Rotterdam. H. G. de Jong, Tiendweg west 31. Lekker- kerk. Gevraagd meisje voor halve dagen. Fa. Koomen, Kerke- wijk 17a, Veenendaal. vacuumkoffie cf polI' Dij ca— I ïinpilOS van 79 voor W Uit de unieke SdW collectie in blik Poes en hond met vakantie? Trakteer ze dan eens extra! per blikje 151 en vv per blikje üU Heerlijk op de boterham zwaar belegen - 500 gram lUw van 100 gram van 70 voor 200 gramsblik van 67 voor 250 gram Koel gemalen 'Aerotherm' geroosterd Vacuum verpakt to***" SV»oH 09r Voor het verpakken van geneesmiddelen kun nen wij nog enkele plaatsen. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Prettige, afwisselende en rustige werk zaamheden. Zaterdags vrij. Aanmelden bij de Portier van Parallelweg 50, Veenendaal. De stichting „De Opbouw", algemene instelling voor kinderbescherming, vraagt voor haar tehuis voor zwakbegaafde meisjes, huize „Persijn" te Maartens dijk (bij Utrecht) voor het geven van leiding aan de fabrieksmatige ar beid door de verzorgden. Leeftijd niet beneden 23 jaar. Gunstige salarisregeling. Opname in de pensioenregeling is mogelijk. Voor hen, die geen opleiding hebben genoten, be staat de mogelijkheid tot het volgen van een cursus kinderbescherming. Sollicitaties schriftelijk te richten aan het bestuur, Burg. Reigerstraat 86, Utrecht. Te koop 2 pinken en 350 roe den gras. Alleen tussen 1 en 2 uur, v. Rhenen, Middel- buurtseweg 33, V'daal. Te koop aangeboden een ra dio (Blaupunkt) en meubel met ingeb. pick-up. Beiden als nieuw. Rembrandtl. 11-11, Veenendaal, na 19.00 uur. Gepensioneerd militair amb tenaar oud 57 jr., zoekt m.i.v. 1 okt. a.s. een voor hem pas sende werkkring. Br. onder nr. 2232 aan het bur. van dit blad. Onderwijzeres vraagt in V' daal z.sp.m. een zit-slaapka- mer met kook- en stookgele- fenheid. Brieven aan mej J. Riedstra, Grouw I (Fr.), tel. 05660-509. Voetbalschoenen met nylon schroefnoppen, maat 35 t/m 39 15.maat 40 t/m 47 18.35. Gazenbeek's U.S.A.- Hal, Holleweg 32, V'daal. Mil. tassen v.a. 3.95. Ga zenbeek's U.S.A.-Hal, Veen endaal. Fietscapen 6.50; regen broeken 7.50; regenpakken 24.90; regenjassen 9. plastic regenjassen 5.90. Gazenbeek's U.S.A.-Hal, Hol leweg 32, tel. 3662, V'daal. Verloren :damesvest op het Fred. v. .d Paltshof. Tegen beloning terug te bezorgen Camping „De Thijmse Berg". H. A. Sol, Orthopaedie - bandages - steunzolen breukbanden - korsetten - bandages enz. Iedere donder dag van 2 tot 5 uur, zitting in Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Veenendaal. Lichtdrukken en fotocopiëren Artifoto, Hoofdstraat 84, Vee nendaal. Volkswagen kleuren in han dige spuitbusjes; om zelf kleine beschadigingen bij te werken 6,50 per bus. Gro te bus (3x zo veel) 12,75. Fa. Zimmerman Zoon, Sandbrinkstraat 1, Veenen daal. Men heeft 1330 aardbollen nodig om de ruimte van de planeet Jupiter te vul len. Jupiter is omgeven door een wolkenlaag. Elk AUTO-DROP-JE is omge ven door een speciale ver pakking. In een rol AUTO-DROP vindt u op elke tablet verpakking een interes sant verhaal. Vraag naar Per rol 25 ct. VS-dropfa- briek-Leeuwarden. Het stukgoederenvervoer over de weg wordt steeds belang rijker. Het als een ster over Nederland uitgestrekte ver voersnet vertakt zich hoe langer hoe meer. Daarom zijn er bij Van Gend Loos nog goede chauffeursplaatsen open op die machtige trekker aanhanger combinaties en ander zwaar materieel. Daarom ligt er voor een man, die naar de vrijheid Nadere inlichtingen worden U gaarne verstrekt op ons kantoor (station goederenloods) SLOTLAAN 305 te ZEIST op DONDERDAG- EN VRIJ DAGAVOND van 19-21 uur. U kunt ook mondeling of schriftelijk solliciteren bij het Van Gend Loos-kantoor in UTRECHT, Mineurslaan. INTERNATIONALE EXPEDITEURS SINDS 1796 en de zelfstandigheid verlangt, achter zulk een stuur een baan vol afwisseling. En bij Van Gend Loos kent U de zekerheden van een grote onderneming en bij Uw plaatselijke vestiging de voordelen van een kleinere ge meenschap. Bovendien zit U bij dit vermaarde vervoersbe drijf zo goed om nevenstaande voordelen. extra toeslagen voor eventueel overwerk, avond- of nachtarbeid goede pensioenregeling uitstekende sociale voorzieningen een gratis speciale opleiding voor dit werk vrije zaterdag aantrekkelijke nieuwe loonregeling waar nodig reiskosten vergoeding elk jaar een aantal binnenlandse treinreizen (ook voor Uw vrouw) tegen half geld vrije dienstkleding 'f MARGARINEFABRIÊKEN N.V. - DEN DOLDER met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/b Fa. Wed. Kerkewyk 87, Veenendaal Telefoon 2845 dan U denkt. Vanaf Hotel iedere dag, behalve zondag en maandag BOOTTOCHTEN RHENEN-ARNHEM V.V. Voor kaarten en inlichtin gen aan ons hotel (thans geheel nieuw Rijnterras, 's avonds verlicht met Oud- Hollandse lantaarntjes) Tel. 08376-777, Rhenen en bij V.V.V.-Rhenen. VOUK Ar UiUt T I JF JlMGTUHETBtSTBy... WONINGINRICHTING MANUFAKTUREN Emmalaan 28 - Tel. 2039 VEENENDAAL bij de POST- EN TELEGRAAFDIENST In het DISTRICT UTRECHT De cursus voor opleiding tot dit interessante en af wisselende werk begint omstreeks 1 september a.s. vereiste: diploma MULO (met Frans, Duits en Engels) of daarmede gelijkgesteld diploma of bewijs leeftijd: 16 tot ca 25 jaar gedurende de opleiding, waarin theorie wordt afgewisseld met praktijk, ontvangt men het normale salaris eventuele vergoeding van reiskosten vijfdaagse werkweek verzekerde toekomst met goede vooruitzichten. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directeur van het Post- district te Utrecht. ^o; Mondelinge aanmelding: dagelijks-behalve op zaterdag- tussen 9 en 12 of 14 en 17 uur bij de afdl Personeels zaken van het Postdistrlct Utrecht, Laan van Punten burg 5 Utrecht. DOOR GRÉ DE BOER (2) De arts knikte. „Een partijtje bil jarten, een kaartje leggen, een borrel tje drinken, een krantje lezen en een babbeltje maken. Ogenschijnlijk heel onschuldig, maar je wordt, zonder dat je er erg in hebt, een gewoontedrin ker en daarin schuilt ook een gevaar. Je gaat laat naar bed, want het is er gezellig en thuis heb je ook niets, dus je blijft plakken, 's Morgens weer vroeg op, met het gevolg dat je niet voldoende nachtrust krijgt. Overdag druk, teveel roken, op je zenuwen werken en leven tja, dat loopt vandaag of morgen spaak. Je hebt een verstandige dochter, dat ze je zover gekregen heeft, dat je van morgen naar mij toekwam. Je bent op tijd gekomen en er is niets veront rustends. Maar je moet er uit. Naar een rustige streek, veel buiten zonnen, vroeg naar bed en op tijd er weer uit. Het drankje trouw innemen, de borrel eens een poosje passeren en inplaats daarvan lichte wijn. Matig roken, als je er van af kunt, de sigaretten taboe en beginnen met kleine sigaartjes. Daarna kom je op gezette tijden - laten we afspreken eens per maand - eens bij me, dan kan ik je onder con trole houden. En als je m'n adviezen opvolgt, kun je menselijkerwijs ge sproken hondei'd jaar worden." De ander loosde een zucht van ver lichting. „Ik had al visioenen van naar bed en operaties en ziekenhuizen en weet ik wat meer. Ik mankeer dus niets? Je verbergt werkelijk niets voor me?" De arts schoot in een lach. „Heus niet, Theo. Het enige is: je moet je een beetje ontzien. Eerst met vakantie, rusten, en daarna wat kalmer aan. Wat minder naar de soos, op tijd naar bed, dan ben je binnen enkele maande weer geheel de oude. Vergeet niet, dat je op een leeftijd komt, dat je je wat meer in acht moet nemen. Dat moment komt bij de een wat vroeger als bij de ander, dat hangt van tal van factoren af: werkkring, leefwijze, gezin, humeur, eten en drin ken, en zo voort. Bij jou is dat moment nu aangebroken." De bezoeker dacht na. „Vakantie en dat op stel en sprong. We hebben de tweede helft van augustus en het zal dus niet eens meevallen om wat te krijgen." „Waarom ga je niet eens naar Fries land? Naar de meren? Een beetje va ren, zeilen bijvoorbeeld. Een uitsteken de ontspanning." De ander ging plotseling recht zitten. „Varen dat woord wekt herinne ringen op uit vroeger dagen. Het was de laatste zomer, dat Wil nog leefde. We hadden een folder ontvangen van een reisbureau over een Rijnreis per vakantieschip. Dat leek me machtig mooi, maar Wil was altijd een tikkel tje bang op het water. Die wilde er niet van horen, dus is het niet door gegaan. Verdraaid, zeg, wat let me nu om eens zo'n Rijnreis te maken? Of raad je me die soms af?" De arts schudde zijn hoofd. „Integen deel. Zulke boottochten lijken me bij zonder geschikt voor een vakantie, om de eenvoudige reden, dat je wel moet luieren, of je wilt of niet. Uitstekend, Theo, ga jij maar eens een paar weken varen op de Rijn. Dat lijkt me zelfs een uitstekend idee. En als je ergens aan wal bent, ga je op je gemak alles bekijken. Geen lange trips, geen berg wandelingen. Kort en bondig: zoveel mogelijk je gemak houden. Mens, ik wilde wel met je mee, maar ik ben pas veertien dagen terug." De bezoeker stond op. „Oké. Ik zal een paar folders aanvragen en die be kijken. Een paar maatregelen nemen op de zaak en dan smeer ik 'm. Ver draaid, Karei, als je me niet lekker gemaakt heb. Ik begin er zin in te krijgen. En dat drankje?" „Laat dat in de namiddag maar even halen in de apotheek. Trouw innemen en denk aan wat ik verder gezegd heb. Een beetje matigen in drinken en ro ken. En veel plezier. Stuur me maar een kaartje. Of een souvenir! Daar heb jij het meeste verstand van!" Ze stonden nu tegenover elkaar en schudden de handen. „Bedankt, Ka- rel." „Geen dank. Dit is mijn werk, zie je? Jij verblijdt de mensheid met leuke souvenirs, ik probeer de mensheid ge zond te houden. Hebben we beiden be lang bij, nietwaar?" Toen Theo de Haan buiten in zijn wagen stapte, stond de arts voor het raam en keek hem na tot de wagen uit het gezicht verdwenen was. „Jij hebt weer een vrouw nodig, beste vriend, om je te verzorgen. Maar hoe breng ik dat aan je verstand, zonder de nagedachtenis van Wil te vertroe belen?" o-o-o Intussen reed Theo de Haan het klei ne stadje door naar zijn woning naast de fabriek. Hij zag zijn dochter al voor het raam staan nog voor hij uitgestapt was en nadat hij het portier gesloten had, wuifde hij even en lachte vrien delijk. Als wilde hij daarmee zeggen: Maak je geen zorgen, kind, het bete kent niets. Hij haalde zijn sleutel te voorschijn om de deur te openen, maar gelijk tijdig werd dat van binnen al gedaan. Nogmaals lachte hij naar zijn dochter, die hem vragend aankeek. „Nou, je hebt je angstig gemaakt om niets, hoor," zei hij op geruststellende toon. Hij hing zijn hoed aan de kap stok en liep naar de salon, op de voet gevolgd door de jonge vrouw. „Wat zei dokter Berends dan? Hij heeft je toch wel goed onderzocht?" De Haan ging zitten en stak een si garet op. „Nou, reken maar. Als hij kans gezien had, was ik binnenste bui ten gekeerd. Wel eens gehoord van de managerziekte?" „Heb je dat? En je zei, dat er niets aan de hand was?" „Ach, jullie maken altijd veel te veel drukte om een bagatel. Het komt hier op neer, dat ik wat overspannen ben en dat m'n bloeddruk te hoog is. Niet bepaald verontrustend, maar toch ook weer genoeg om een beetje uit te kij ken. Enfin, ik krijg een drankje, en hij adviseert me een dag of veertien met vakantie te gaan. Dat is alles." Ze zat op de leuning van een cra- paud tegenover haar vader en keek hem onderzoekend aan. Toen knikte ze. „Ja, paps, je wordt een dagje ouder en dan moet je wat meer op jezelf gaan passen. Wat die vakantie betreft, dat doe je natuurlijk. Diek kan jouw plaats wel zolang in nemen, veronderstel ik. De ergste drukte hebben jullie toch gehad, niet waar?" Hij knikte en tipte de as van zijn sigaret. „Om je eerlijk de waarheid te zeggen: het idee, een paar weken er tussen uit te knijpen en me nergens zorgen over te maken, lokt me aan. Berends heeft gezegd, dat ik de wagen thuis moet laten, veel rusten en zo en geen lange wandelingen maken. En het drankje op tijd innnemen. Verder ben ik gezond, dus wat wil ik nog meer?" Ze slaakte een zucht van verlichting. „Nou, het is een pak van m'n hart, hoor. Je zag er de laatste tijd zo be- labbei'd uit en vorige week, toen je op eens zo rood werd, ik kreeg werkelijk angst. Dus je gaat er een poosje tus sen uit?" „Ja, ik wil mezelf wel erkennen, dat ik af en toe doodmoe ben. We hebben een bijzonder druk seizoen gehad en dan met die personeelsschaarste en zo We hadden dikwijls moeite genoeg om alles op tijd klaar te krijgen. En dat gaat je niet in je kleren zitten." Er werd geklopt. Meteen trad de huishoudster binnen. „Wilt u eerst kof fie, meneer?" „U ook, mevfouw?" „Graag." „Drie minuten, dan heb ik het klaar." Toen de vrouw weer vertrokken was, vroeg Theo's dochter: „Heb je al een idee? Ik bedoel: waar je heen wilt?" Hij lachte. „Een oud plannetje ga ik nu eens verwezenlijken. Jaren geleden kreeg ik een folder over Rijnreizen met een vakantieschip. Ik liet het moeder zien, maar je weet, dat die altijd een beetje huiverig was voor alles, wat met water en boten te maken had. Zo doende ging het niet door. (wordt vervolgd)

De Vallei | 1962 | | pagina 4