PAUK U)outr II II ★OEYi© LOT 0.89 4.89 260 geslaagden voor praktijkexamens W. J. Riemsdijk Zomerdienst Treinen Zomerdienst Bussen Gratis busdienst Overberg-V'daal v.v. Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Oproep aan Ouders, Pleegouders of Echtgenoten van militairen in Nieuw-Guinea Voetbalver. „Veenendaal" weer in Westelijke afdeling ingedeeld DINSDAGKOOPJES V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Plastic vergiet Plastic wasmand Plastic pedaalemmer 1922 1962 «üiMj.miiH'unTmw ELST (.U) zover hebben we 't gebracht Officiële bekendmaking v.a. DE KLOMP van VEENENDAAL naar van RHENEN naar van ELST naar van AMERONGEN naar van RENSWOUDE naar van EDERVEEN naar Ingekomen en vertrokken ZONDAGDIENST Gevonden en verloren UW FILM Wij zijn van de week mit z'n viere een daggie de Klei in gewist. Veur de impurt: de Klei dat is in goed Needer- land de Beetuwe. Veur ons is et de Klei, heel gewoon omdat et klei is. Een verklaring veur die naam ken ik ok niet zoo veur de vuist weg effe geeve, mar ik veronderstel, dat em dat zit in de teugestelling: zand van hier tot in Eist en an de overskant van vader Rijn zit je in de klei. Mar goed, jelui weete nou waar de Klei leit en jelui bin dur dus ok mee bekend waar wij een daggie deurge- brocht hebbe. Dat doen we elkes jaar. Soms nog wel meer dan een keer in een jaar. As de bleusem an de boome staat dan magge we dur greeg komme en as de karse rijp zijn dan trekke we dur deur gaans weer heen. De korse, zegge de kleise minse in een heel ander taaltjie dan as wij dur op na hauwe. Toch een gezellig taaltjie, dat hoort bij de gezel lige en gemoedelike minse uit die land streek. Ze make daar dur eige niet zoo druk. Mar je mot toch ok niet denke dat ze achter loope, al praate ze van „een kiesie korse", wat dan niks meer en niks minder dan een kissie karse is. Nee, ze bin dur wel achter, an de anderskant van de Rijn. We bin dur dus de afgeloope week deur heen gepeddeld. Vanuit Ameronge et Eek en Wielse Veer over. Vandaar naar Inge en Liende en via et Ingense Veer en Eist weer terug naar huis. En de tocht was veur mijn en Bram - de vrouwlui hadde daar niet zoveul weet van - een tikkie akteweeler as andere jare. We hadde zukke schok kende zake in de krante geleeze, na- melik asdat de kars an et uitstarve was, bij wijze van spreeke. De karse zouwe niet meer genogt op kenne brenge. Gereekend naar et pluk- loon zouwe ze mit et jaar duurder wurde en nou zouwe de boere daar dur zoo zuchies an toe over gaan om de karseboome te vervange deur ande re soorte fruitboome, die meer oplee- vere. Kijk, dat ken nou iemand die uit be- vurbeld Amsterdam komt heel weinig interesseere, ons dee et dat wel. Wij zijn dur alle jare mar weer gekomme. In de bleusemted, dan mit de karse en later weer mit de eerepels. Die gon- ge we vrogger ok alted zelf hale. Mijn moeder wou vrogger niks anderst as kleise piepers op den dis zien. We ver bouwde werempel zelf een pracht van een blommige zandeerepel, maar nee, mijn moeder zwoer bij kleise. En zoodoende gonge we ze hale. Ik weet nog wel, dat we loopenders mit de kruiwage gonge. Mar ik had et over de karse. Daar zou dus de klad in zitte. En daar wou- we wij meer van weete. Zoogezeid, et naadjie van de kous - om in de femilie te blijve. Nou, ik mot eerlik zegge, dat ik niet heb kunnen marke, dat ze daar veur de lage weg karseboome an et rooie ware. Verslaggeevers zijn gruwelike overdrijvers en dat bleek nou al weer. Hier en daar verdwijnt wel es een stukkie van een bongerd, mar van een massale uitroeiing is gien sprake. We hebbe dur ok nog effies over ge- sproke mit een karseboer waar we al De v.v. „Veenendaal" is voor ht komende seizoen weer inge deeld in de westelijke klasse D. van de K.N.V.B. Veenendaal zal de volgende tegen standers ontmoeten: BVC (Bilthoven); CDN (Driebergen); Hercules (Utrecht); HMS (Utrecht); Holland (Utrecht); JSV (Jutphaas); Saestum (Zeist); Ultrajectum (Utrecht); Vriendenschaar (Culemborg)Woerden en Zeist. Nieuwelingen in deze afdeling zijn: VEENENDAAL jare komme. Och ja, zee die, dur zelle wel wat minse van gedachte verande- re hier, mar dat is gien wet en evan gelie. Dus blijve nog wel karse over. Dat ze van 't jaar zoo duur bin, dat is te wij te an et kauwe weer. Dat was in ieder geval een gerust stelling. Ik had veur mijn eige al zoo'n bietjie et idee, dat een kars op den duur een zeldzaamheid zou wurde. De parel onder de vruchte, mar dat ge loof ik nou nog niet. We hebbe nog een mooi zooitj ie mee naar huis genoome. Wel an de prijzige kant, mar vergeete jelui niet, dat alles vandaag den dag een streepie duurder is. De tijd van een kwartjië een pond, zoo rijp en zoo rond en dan nog thuis bezurgd is wel veur bij. Ik heb dur vree mee en ik hoop van jelui ok. Dan eete we dur nog lekker an. Wout Blauwkous. BVC en Woerden (gepromoveerd uit de 4e klas) en JSV (gedegradeerd uit de tweede klas). Veenendaal ontmoet dus niet meer Quick A wegens promotie; Vreeswijk wegens degradatie; Zebra's en SEC zijn in een andere afdeling geplaatst. VEENENDAAL OEFENT TEGEN ARNHEM-ZUID Veenendaal start zondag met haar oefenprogramma voor de komende competitie met een wedstrijd tegen de oostelijke derde klasser Arnhem-Zuid. Veenendaal 1 speelt tegen Arnhem zuid 1 en Veenendaal 2 tegen de re serves van de Arnhemmers. REKTIFICATIE De reportage door onze medewerker Joop Bovenschen over de donderkopjes ron de Duiventoren in onze woensdag editie, is tot onze spijt in verkeerde vol gorde gepubliceerd. Hierdoor is het ver band zoek geraakt, waarvoor wij zowel lezers als medewerker onze excuses aan bieden. flinke maat met 2 hand grepen ln stevig stootvast plastic. Speciaal koopje extra grote maat, breed band gevlochten, dichte bodem uitzonderlijk mooie nc\ mand slechts 41. i y handig en hygiënisch geen geuren, rommel en vliegen in uw keuken extra koopje Alleen dinsdag 14 aug. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 SPECIAALZAAK SEDERT 35 JAAR JUBILEUM-AANBIEDING Doublé dameshorloge met 17- steens uurwerk, schokvrij 39,75 Met doublé band 50, Beide met volledige garantie. Goud - Zilver - Uurwerken VEENENDAAL Gevonden: rond doublé damespols horloge met schakelarmband; wit-geel snoer kralen; zwart gestreepte gele plastic bal; heren polshorloge met zwart bandje; blauwe autoped met witte spatborden; dameS regenjas met grote zakken; beige jongensregenjas; grijs lederen damesknipportemonnaie met inhoud; lange huissleutel; pakje theezakjes; zwarte regenbroek en een manchester pet; blauwe heren regen broek en een beige herenregenjas; hor- loge-rekband; lipssleutel; grijze jekker met gebreide kraag; gladde gouden ring met inscriptie; blauw speelgoedhaasje; blauw jongensjasje; zonnebril met rood montuur; bruine herenportemon- Van het Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal slaagden in het verstreken cursusjaar 260 cursisten voor de erkende praktijkexamens, waarvan alleen in de maand juli j.l.: 162. De andere 98 ge slaagden publiceerden wij reeds eerder. De gediplomeerden van juli zijn: Voor middenstand algemene handels kennis: de dames Ali Angelino, Riet van Ginkel, Gerda van de Klift, Riekje Pitlo, Tonny van Remmerden Engelage en de heren Teun van Dijk, Elbert van Ginkel, Cor van Manen, Willy Nieuwhart en Dik van de Pest. Voor algemene ontwikkeling: de dames R. F. Bakkenes, Jannie de Bas, Ada A. de Bruin, H. G. van de Kraats, M. van Dam, Koos van Dijk, M. J. van Gent, H. Hei kamp, J. Hendriksen, Ali van de Klift, Jeanette H. van der Kolk, Gerda van Kooten, Ank de Moes, C. G. Nellestijn, Cora R. van Son, Mathilde van Thuyl, Lenie E. Veenvliet en de heren J. B. Blankestijnen J. B. van Eon. Voor Nederlandse handelscorresponden tie: Heinie Sukkel, Miep Weyers en de heer L. Kooien. Voor Franse conversatie: mej. Riet van Ruyswijk. Voor Duitse handelscorrespondentie: mej. Miep Weyers en de heren M. van Burken en H. van Soelen. Voor Engelse conversatie: mej. Mieke van Schuppen. Voor Engelse handelscorrespondentie: mej. Rina van de Kaa en de heer Rien Rebergen. Voor boekhouden: de heren J. v. Beek, J. Bosen J. van Manen. Deze taal- en boekhoudexamens wer den afgenomen door de Nederl. Associatie en de Ver. van Leraren. naie met inhoud; zwart schuimrubber zitje; bruin hondje met rode halsband; vishengel. Verloren: Geelkl. halsket. m. lichtge vende steentjes; bruine herenportem. met ritssluiting inh. 4 pasfoto's en ong. 30,huisvesting formulier; licht bruin hondje; beige herenregenjas met bruine kraag en donkere damesregen jas met grote zakken; beige huishoud- portem., inh. ong. 50,en een paar knopen; pak bruin plastic, wegende ong. 50 kg.; bos sleutels; verschroomd herhorloge met bruin lederen bandje; rode dames portem. met inh.; dop van een D.A.F. benzinetank; bankbiljet en 2 muntbiljetten; sleuteltje van V.W. no. S.G. 34 met lederen bandje; beige por tem. met inh. w:o: bustabletten; rui- tenwisserarm met blad; blauw nylon regenkapje; bruin lederen aktetas, inh. visgerei; zwarte kinderportem. met inh.; Engelse Setter met nikkelen halsband. Voor Stenografie Engels: mej. J. E. Schuur. Voor Stenografie Nederlands: (130 letterg. per min.), de dames G. Anbeek, W. van de Haar, M. Schultz, Tr. Wallet en W. H. van Zanten. Voor machineschryven: de dames M. Chr. Anbeek, J. E. Baars, H. P. M. van den Berg, Mijntje van den Berg, R. van den Berg, J. Bergsma Blaauwendraat, Louise S. Boismoreau, S. G. Brummel, Tineke van Dam, W. C. van Doorn, Marie J. van Gent, W. de Gooijer, H. C. Jordaan, A. van de Klift, J. H. van der Kolk. M. Koops, Willy Kosters, Elly op 't Landt, M. J. van Leeuwen, H. van Manen, H. J. van Manen, G. H. Mulder, Annie Nab, C. G. Nellestijn, dhr. H. van Oostrum, dames A. W. van de Pol, I. C. F. Reber gen, dhr. W. Roseboom, dames C. G. van Doorn, M. C. J. van Thuyl, D. J. W. Ver meulen, M. J. H. Walgering, J. M. Wesse- loo. Voor machineschryven: de leerlingen van het Chr. Lyseum, rector Dr. J. Bax: dames J. J. P. Diepeveen, G. M. J. Die- peveen, E. W. van Hardeveld, A. C. E. Knol en de heren H. Jager, T. J. J. Kroes, W. J. Landman, P. G. van Ojik en C. van Stokkum. Voor machineschryven: de leerlingen van de Kon. Julianaschool voor Mulo, dir. Dr. J. G. Thoomes: dames Y. J.- de Boer, N. Boers, R. C. W. Boers, W. M. v. Burken, W. Braafhart, M. C. H. Brink man, I. G. Bruinsma, N. van Doorn, E. van Doorn, B. van Galen, S. W. Garret- sen, A. Griffioen, N. Griffioen, T. E. van Haeften, J. M. W. van Hardeveld, E. H. Henken, R. de Kleuver, G. K. N. van de Kraats, R. Prummel, G. S. Schoeman, E. C. Schoeman, J. van Schoonhoven, J. S. Schuuring, M. Slotboom, W. Sukkel, T. S. Takens, A. E. van Zuthem en de heren J. J. van Beek, E. Bos, A. Dekker, M. Dekker, J. Leppers, W. van Maanen, P. van der Neut, W. Nijman, J. H. van de Pol, W. Scheper, H. J. Slagman, J. B. Veldhuizen, A. G. van de Weerd en F. Zwijnenburg. Voor machineschryven: van de leerlin gen van de Hetvormde Ulo, dir. dhr. G. J. H. de Vries: de dames M. Albrecht, R. A. E. de Bruin, E. Diepeveen, G. Drost, B. E. van Engelenburg, W.' H. van Enge lenburg, C. J. van Gent, A. H. Hazen- boom, C, K. Heemsbergen, L. J. Kleyer, G. Scholten, A. C. Septer en de heren E. J. van den Brandhof, A. van Gent, E. C. H. Haalgoom, H. D. van Hunnik, S. H. Korver, P, G. van Voorst en D. Waisapy. Voor machineschryven: de leerlingen van de Chr. Huishoudschool, directrice Mej. F. M. Wagter: de dames B. J. van Baren, H. C. van Beek, G. A. van Doorn, M. Drost, B. G. Hardeman, H. L. Helder man, E. Loef, R. van Manen, R. P. F. Romijn, L. van Stempvoort en T. Stuiven- berg. De examens steno en typen werden af genomen door de Nederlandse Unie. woord ió aan Klein maar dapper - dat spreek woord kent u toch wel? Nou, als het ooit van toepassing is geweest op een bepaald persoon of gebeurtenis, dan is het nu wel in het dorp ELST dat over enkele we ken zijn muzikale glorie gaa.t uit dragen in de Belgische havenstad Antwerpen. Ja - u leest het goed! Het veertig leden tellende „Crescendo" gaat voor het eerst in zijn bestaan in het buitenland optreden. Zaterdag 25 augustus a.s. zullen onze zuiderbu ren het pittige korps in Antwerpen kunnen zien marcheren en horen concerteren. Reeds jarenlang heeft het Ant werpse stadsbestuur, dat het „Be stendig Muziekfestival" zoals de Belgen dat noemen op touw zet, geprobeerd Crescendo uit zijn (mu ziektent te lokken. Jaar in jaar uit kreeg het bestuur een keurige uit nodiging, maar ze trapten er niet in. Waarom niet? Heel eenvoudig geen geld! Een amateur-vereni- ging moet zuinig omspringen met de financiële middelen om het hoofd, vooral in deze tijd, boven water te houden. Zodoende! Dit jaar is daar plotseling ver andering in gekomen. Crescendo zei kort en bondig: ja. Het wilde nu ook wel eens wat anders dan een mars door het dorp of een binnen lands concours. Als we gaan, zei het bestuur, dan moeten we gaan sparen. En ze hebben gespaard, héél snel zelfs. In de vroege mor gen van de 25e augustus stappen de muzikanten met hun dames in twee touringcars, richting Belgische grens. Ze zullen ze daar eens laten horen, welke noten Eist op zijn zang heeft.! Dat ze er een goed figuur zullen slaan, daarvan is voorzitter W. J. Riemsdijk, Franseweg 111 over tuigd. We stoorden hem midden in zijn drukke werkzaamheden, maar „als het voor de muziek is ben ik altijd te spreken." Niet zonder trots liet hij de in- schrijvings-documenten zien voor het 64e Festival in de havenstad, in vele gevallen ondertekend door de „Schepen" van de stad. (Wij zou den gewoon „wethouders" zeggen). „Waarom we nou wél gaan ben opgestaan, heb ze stuk voor stuk met de vinger aangewezen en op de man af gevraagd: wat doen we. Gaan of niet gaan?" Iedereen zei ja en diezelfde avond nog werd een spaarkas-België in het leven geroepen. Iedere week of ferden de leden trouw hun bijdrage, en muzikanten die net op die dag in de ploegen zaten, ruilden met collega's. Om tien uur 's morgens wordt Crescendo netjes opgewacht op de Grote Markt in Antwerpen. Bang zijn ze niet want ze hebben inge schreven in de le Afdeling. Dat betekent dat ze een concert van 's Kijken ja, dat was in februari, toen hadden we de jaarlijkse mu ziekuitvoering. Ik hield toen een openings-toespraak en ik zeg: we hebben weer een uitnodiging voor België, maar jongens er is geen geld Komen die jongens later bij me: is er een uitnodiging voor België? Ik zeg: ja. Zeggen zij: toe jóh, pro beer dat te versieren Voorzitter Riemsdijk hield het een week in beraad. Vervolgens riep hij alle leden op een vergadering en zei: we gaan allemaal graag, maar denk er om, we komen voor hoge onkosten en de reglementen zijn niet mis. (Zo is men verplicht pre cies op tijd te komen en ook op te geven wanneer men vertrekt enz.). We moeten ons onderwerpen aan hun voorschriften, want anders kunnen we beboet worden. „Ze waren er zowat allemaal. Ik een uur moeten geven en een mars door een gedeelte van de stad. Prij zen (geldprijzen wel te verstaan) zijn er ook te verdienen. Bijvoor beeld voor de verst komende ver eniging, de mooiste uniformen en een dirigentenprijs. „Duizend gulden aan Hollands geld, zit er zo in zegt voor zitter Riemsdijk. „Wie weet waar we mee terugkomen o-o-o Overigens - zonder geldprijzen komt Crescendo er ook wel. Voor zitter Riemsdijk weet daar alles van; hij behoort tot één van de op richters van de Elsterse muziekver eniging. „We hadden een mannenkoor" vertelt hij, „en toen zeiden ze op een keer: jullie moeten met muziek beginnen. Eerst voelde niemand er voor, maar dat idee liet ons niet los. We zijn gaan schooien bij de bevol king en in 1930 was „Crescendo" geboren. Het bestond uit een man of twaalf, dertien en nu zijn het er meer dan veertig Dat Crescendo langzaam maar ze ker uitgegroeid is van een stel ent housiaste muzikanten die gewoon in hun burger-kloffie door het dorp trokken tot een modern geünifor meerd en gediciplineerd korps van nu, is voor een groot deel te dan ken aan de onmisbare steun van de gehele Elsterse bevolking. „Twee jaar geleden zegt voor zitter Riemsdijk die in het orkest de eerste partij solo-bugel speelt, „vier den we het 30-jarig bestaan. We kregen nieuwe uniformen en we kregen zelfs een muziektent aange boden. Dat zegt toch wel iets hè We hadden geen vaandel, maar dat komt er óók nog, voordat we naar België gaan let maar op!" De onderlinge harmonie bij de Harmonie is uitstekend. „Als be stuur zijn we reusachtig op elkaar ingespeeld en we doen niets zonder elkaar te raadplegen. Ik overdrijf echt niet als ik zeg, dat we bij Cres cendo een gezellige sfeer hebben. Geen gekanker en gefit nee, dat loopt allemaal prima Dirigent J. H. van Dijk uit Drie bergen en zijn muzikanten zullen het best klaren in België. Het is de eerste keer dat Crescendo naar het buitenland trekt, doch hopenlijk niet de laatste. Heel Eist zal onge twijfeld in spanning zitfen over de afloop. Bij voorbaat: succes Cres cendo! o-o-o (Op speciaal verzoek plaatsen wij een foto van het gehele korps in plaats van de gebruikelijke, foto van de geïnterviewde. Red..). AMERONGEN Het gemeentebestuur van Amerongen, brengt ter openbare kennis, dat geduren de de te houden „lichtweek" aldaar als tijdelijke maatregel het verboden is van vrijdag 10 augustus a.s. tot en met zater dag 18 augustus d.a.v. van 19 tot 24 uur de navolgende gedeelten van de Over- straat en de Hof met rijwielen met hulp motoren te berijden: a. Overstraat, van Rijnstraat tot aan Donkerstraat, in beide richtingen. b. Overstraat, van Imminkstraat tot aan de Hof en de Hof, in beide richtingen. Amerongen 7 augustus 1962. Het gemeentebestuur voornoemd, K. de Bonte, loco-burgemeester. F. C. Magendans, secretaris. AMERONGEN Burgemeester en wethouders der ge meente Amerongen; gelet op artikelö, lid 7 van het wegenverkeersreglement; ma ken bekend: a. dat bij besluit van de raad dier ge meente van 25 juli 1962: is aangewezen als voorrangskruising de kruising ge vormd door de Overstraat-Utrechtsestr.w. met de zijstraten Rijnstraat-Molenstraat. b. dat afschriften van genoemd besluit werden gezonden aan: 1. de hoofdingenieur-direkteur van de rijkswaterstaat te Utrecht; 2. aan de A.N.- W.B., Parkstraat 18-26, de K.N.A.C., Lan ge Vijverberg 10 en de K.N.M.V., Bezui- denhout 185, alle te 's-Gravenhage; 3. het college van gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht. Amerongen 3 augustus 1962 Het gemeentebestuur voornoemd, K. de Bonte, loco-burgemeester. F. C. Magendans, secretaris. naar ARNHEM: 6.22 (alleen van ma. t/m vrijd.) 7.30 (alleen op werkd.) 7.44 (ma. t/m vrijd.) 8.30 - 9.30 enz. tot en met 15.30 - 16.38 - 17.30 - 18.19 (alleen van ma. t/m vrijd.) - 18.42 - 19.30 - enz. t/m 22.30 - 23.43 - 0.30 (alleen zon. en feestd.) naar UTRECHT: 6.03 (alleen ma. t/m vrijd.) 6.55* (ma. t/m vrijd.) 7.07 (alleen op werkd.) 7.17 (ma t/m vrijd.) 7.41* - 8.07 - 9.07 - enz. t/m 23.07. stopt NIET te Maarsbergen. ARNHEM: (Holleweg) 6.22* - 6.25* - 7.22* - 7.52 - 8.22* - 8.52 - 9.22* - 9.52 - 10.22* - 10.52 - 11.22* - 11.52 - 12.22 - 12.52 - 13.22 enz. t/m 20.52 - 21.52 - 22.52. AMERSFOORT: (Holleweg) 5.50* - 6.20* - 6.50 - 7.20* - 7.50 - 8.50 - 9.50 - 10.50 enz. t/m 20.50 - 22.20. UTRECHT: (Patr.laan) 5.15* - 5.40* - 6.15* - 6.40* - 7.15* - 7.40 - 8.40 - 9.40 enz. t/m 22.40. ELST: (Holleweg) 6.35 (niet op za. en zond.) 6.57* - 7.57 - 8.57 - 9.57 - 10.57 - 11.57 enz. t/m 22.57. EDE: (Patr.laan) 5.55* - 6.25 (niet op za. en zond.) 6.55* - 7.55 - 8.55 enz. t/m 22.55. BARNEVELD: (Patr.laan) 6.40* - 7.40 - 10.40 - 13.40 - 16.40 - 17.40 - 18.40 - 2140. ARNHEM: (stad) 5.33* - 6.03* - 6.33* - 7.03 - 7.33* - 8.03 - 8.33 - enz. t/m 21.33 - 22.33 - 23.33. UTRECHT: (stad) 5.30* - 6.15* - 6.45 - 7.15 - 7.45 - 8.15 enz. t/m 22.15. AMERSFOORT: (Herenstraat) 5.26* - 5.56* - 6.26 - 6.56* - 7.26 - 8.26 - 9.26 enz. t/m 20.26 - 21.56. VEENENDAAL: Zelfde tijden als AMERSFOORT met bo vendien: 7.56* - 8.56* - 9.56 enz. t/m 20.56 - 22.26 - 22.56 - 23.56 (alleen op za„ zon en feestd.) ARNHEM: (Kerk 6.21* - 6.51* - 7.21* - 7.51 - 8.21 - 8.51 enz. t/m 21.21 - 22.21 - 23.21. UTRECHT: (Kerk) 5.42* - 6.27* - 6.57 - 7.27 - 7.57 enz. t/m 22.27. VEENENDAAL: (Kerk) 6.55 (alleen ma. t/m vrijd.) 7,28* - 8.28 - 9.28 enz. t/m 23.28. ARNHEM: (Dorp) 6.16* - 6.46* - 7.16* - 7.46 - 8.16 - 8.46 enz. t/m 21.16 - 21.46 (tot Rhenen) - 22,16 - 22.46 (tot Rhenen) - 23.16 - 23.46 (tot Rhenen) - 0.46 (tot Rhe nen). UTRECHT: (Dorp) 5.47* - 6.32* - 7.02 - 7.32 enz. t/m 22.32 - 23.02 (tot Zeist) - 23.32 (tot Zeist). VEENENDAAL: 7.07* - 8.07* - 8.35* - 9.07* - 10.07 t/m 13.07 - 13.35 (alleen zat.) 14.07 t/m 17.07 - 17.35 (ma. t/m vrijd.) - 18.07 - 18.35 (ma. t/m vrijd.) - 19.07 enz. t/m 23.07 - 0.07 - 0.55. UTRECHT: 5.30* - 6.02* - 6.35* - 7.02* 7.35* - 8.02 - 9.02 enz. t/m 23.02. AMERSFOORT: (Kerklaan) 6.01* - 6.31* - 7.01 - 7.31* - 8.01 - 9.01 enz. t/m 21.01 - 22.31. ARNHEM: 7.11* - 7.41* - 8.41 - 9.41 enz. t/m 17.41 - 18.11 (ma. t/m vrijd.) 18.41 t/m 22.41 - 0.11 (tot Rhenen). BARNEVELD: (v. d. Linden) 6.04 (ma. t/m vrijd.) 10.04 - 13.04 - 16.04 - 18.12 (tot Lunt.) - 18.57 (tot Lunt.) - 21.04. VEENENDAAL: (Veluweland) 6.33 (ma. t/m vrijd.) 9.02* - 12.02 - 15.02 - 18.28 (ma. t/m vrijd.) - 19.13 - 20.02 - 23.02. (De met gemerkte tijden gelden alleen op werkdagen). Om de vele vakantiegangers in Overberg in de gelegenheid te stellen het koopcentrum Veenen daal te bezoeken, heeft de Vee- nendaalse Winkeliersvereniging tijdens de maanden juli en au gustus een gratis busdienst Over- berg-Veenendaal ingelegd. De tijden hiervan zijn: Op de VRIJDAGAVONDEN 20 juli, 27 juli, 3 aug., 10 aug., 17 aug. en 24 aug.: vertrek 18.30 uur bij Kamp Overberg; aan komst in Veenendaal 18.45 uur; vetrek uit Veenendaal 21.15 uur bij hotel De Korenbeurs; aan komst bij Kamp Overberg 21.30 uur. Op de ZATERDAGMIDDAGEN 21 juli, 28 juli, 4 aug., 11 aug., 18 aug. en 25 aug.: vertrek 15.15 uur bij Kamp Overberg; aan komst in Veenendaal 15.30 uur; vertrek uit Veenendaal 18.15 uur bij hotel De Korenbeurs; aan komst in Overberg 18.30 uur. VEENENDAAL Geboren: Elsje d.v. G. W. van Enge lenburg en G. Heijink, (geb. te Ede); Wou ter z.v. D. van de Pest en M. van de Bo- venkamp; Gerardus z.v. J. van den Brink en J. van Leeuwen; Alida Jeanne Julia d.v. W. van der Weijden en J. Th. J. Schoeman; Jeannette d.v. J. van Maanen en O. H. Bollen; Geertje d.v. H. Schut en J. van den Broek; Hendrika Wilhelmina d.v. A. J. A. Weigraven en H. W. Hen driksen; Jenneke Brandina d.v. A. van Doorn en J. J. Vaarkamp; Metje d.v. B. F. J. M. Becker.en G. G. van Essen. Ondertrouwd: T. E. Veenstra en P. ter Haar; C. A. van den Bos en E. Diepe- v een; P. C. Nijhof en J. van Ruiswijk; W. J. C. Romijn en C. van Hardeveld; T. Davelaar en W. Nagel. Gehuwd: H. Dekker en M. Peursum; G. van Woerdekom en R. van den Brink; J. G. Bosch en J. J. Molmans; G. Oskam en W. A. van Kesteren. Overleden: Bartje den Hertog, 77 jaar, wed. van: L. Vissers, (overl. te Doorn); Aris Sukkel, 93 jaar, wed.naar van: G. Prattenburg; Willem Roseboom, 85 jaar, wed.naar van: A. J. v. Doorn. RHENEN Geboren: Hendrik z.v. D. Aalten en C. Prins; Hendrika Magdalena Cornelia d.v. W. C. B. Oosterbeek en W. J. Varel; Annette Dorothea Elisabeth d.v. K. van Vondel en D. E. van Wijland; Gerhard Michiel z.v. K. van Vondel en D. E. van Wijland; Wilhelmina d.v. J. W. Top en G. W. M. van Willigen; Jannetje d.v. A. de Bruin en H. A. van Harn; Mahalia Carmen d.v. H. Slotboom en J. P. A. Jo ling; Gerrit Jan z.v. D. C. van Capelle- veen en E. Onderstal; Frangois Maarten z.v. H. A. W. Nab en I. R. Schoff; Robert Alexander z.v. C. T. G. Slieker en M. W. T. Markslag; Johanna Cornelia d.v. J. C. Briene en A. J. Henzen; Martinus Dirk z.v. G. Willemsen en B. A. R. Albers. Ondertrouwd: W. Nouris en C. van Wanrooij; A. van den Berg en A. Ver meulen; C. B. Troost en A. J. van Span je. Gehuwd: A. Snijder en G. B. Mol. Elders overleden: Gerrit van Apeldoorn, 29 jaar, ongehuwd. AMERONGEN Geboren: Antje Alida Wijnanda d.v. I. de Groot en W. E. Schuurman, wonen de te Wijk bij Duurstede; Maria Johan na d.v. G. Vervat en H. Rebergen; Gerrit Cornelis z.v. R. Doornenbal en H. van Dusschoten. SCIIERPENZEEL Geboren: Johannes Hendrik z.v. A. Kos ter en A. van Velzen; Sjoukje d.v. J. van Dijk en T. Datema. Ondertrouwd: A. Stuivenberg en A. D. van Amerongen. EDERVEEN Ondertrouwd: W. Overeem en H. M. Kattenbroek; W. Pol en J. Hendriksen. Getrouwd: E. C. van Lagen en J. van de Maat; H. Stunnenberg en J. J. Dibbet. Overleden: Jan D. Ruttenberg, 64 jaar. RHENEN Ingekomen: A. Albers van Leersum; G. Mauritz van Wageningen; I. Buist gez. van Enschede; J. van den Berg van Wa geningen; G. Denekamp van Veenendaal; A. Smits gez. van Ermelo; J. G. W. Swaen gez. van 's-Hertogenbosch; J. C. E. Dijk- sen gez. van Apeldoorn. Vertrokken: J. Robertus gez naar Arn hem; C. Veenhof naar Echteld; B. Scher mers naar Utrecht; J. de Roder gez. naar Haarlem; P. van Binsbergen gez. naar Veenendaal; E. V. van der Spek gez. naar Nieuw Nickerie (Suriname); L. M. Smol ders gez. naar Gorinchem; A. C. Metz naar Zeist; C. W. van Beijnum gez. naar Baarn. AMERONGEN Ingekomen: B. W. Geleijns van Zeven bergen; M. E. Beugelaar-Drost van Heem stede; A. D. van Hameren van Wedde. Vertrokken: G. Willemse naar Utrecht; H. Snijders-Zwanenburg naar Rotterdam; W. Blankestijn naar Veenendaal. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. C. P. Engel, tel. 2529, Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Zuider-Apotheek, Dr. SI. de Bruïnepl. 7, tel. 3714. RHENEN: Dr. B. Stegeman, tel. 315. Apotheek Deys, zondags geopend van 11.30-12.00 uur. Buiten deze uren uitsl. spoedrecepten. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Hey, De Klomp, tel. 08387-200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Kars, v. Ommeren, Bakker: Dr. Van Ommeren, Eist, tel. 08377-217. Prak tijken Rijnten, Buining: Dr. H. S. Nauta, Neerlangbroek, tel. 03436-238. SCHERPENZEEL: Dr. J. H. Renken, tel. 03497-250. RENSWOUDE Gevonden: 1 kettinkje, 1 bruine heren portemonnee met inhoud, 1 kinderbril. Verloren: 1 beige regenjas (geruite voe ring). VEENENDAAL Eltheto: 9 en 10.30 uur ds. E. de Jong; 5 uur de. J. Lekkerkerker van Loon- opzand. Julianakerk; 9.30 uur ds. P. N. van Galen van Hilversum; 5 uur dhr. J. de Groot van Nieuw-Lekkerland. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. J. Lek- kerkerker van Loonopzond; 5 uur ds. P. de Jong. Sionskerk: 9.30 uur dhr. J. de Groot van Nieuw-Lekkerland; 5 uur ds. P. N. van Galen van Hilversum. Veeneind: 3 uur ds. A. Stekelenburg van Eist. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. „Elim", Kade: donderdag 16 aug. 7.30 uur ds. A. Vroegindeweij. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Feenstra van Zwagerveen; 5 uur ds. Bos van Zaandam. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds Bos van Zaandam; 5 uur ds. Feen stra van Zwagerveen. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Gem. Syn., geb. O.C.B.: 10.40 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Leger des Heils: 10 u. heiligingsdienst; 12 u. zondagsschool; 6.45 u. open luchtsamenkomst; 7.30 u. verlossings samenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrim.laan: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 7 uur Lof. R.K. Kerk, Willibrordkerk, Nieuweweg: 8 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk, „Sola Fide"; 10 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Groenenberg van Utrecht. RHENEN Herv. Gem.: 10 uur ds. v. Drent; 6.30 uur ds. Dijkstra. Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 en 5 uur dhr v. Selm van Vinkeveen. Prot. Bond. geen dienst. Ger. Kerk: 10 en 5 uur ds. Boerkoel van Ede. Ger. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst; woensdag 15 aug. 7.30 uur ds. Mallan van Veenendaal. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst; woensdag 15 aug. 7 uur ds. Gebraad van Philipsland. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur dhr. Ver woerden van Stolwijk; 6.30 'uur ds. v. Breugem. Oud. Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; donderdag 16 aug. 7 uur ds. Gebraad. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. Ger. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst; vrijdag 17 aug. 7.15 uur ds. Woestijne van Barneveld. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. H. G. Groenewoud van Amersfoort; 10.30 uur Jeugdkapeldienst; 6.30 uur ds. G. d. Rhu van Rotterdam. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. ds. C. A. Elink Schuurman van Den Haag. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 6.30 uur dhr. Visee van Waddenoyen. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Zijlstra van Ede. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9 30 en 6.30 uur ds. Treure uit Hasselt. Ger. Gem.: 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst; maandag 13 aug. 7.30 uur ds. Gebraad uit St. Filipsland. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Koffe- man van Nijkerk. Vrije Evang. Gem.: 20.00 uur ds. Ha mers. VANDAAG GEBRACHT MORGEN KLAAR Hoofdstraat 84 Veenendaal Zoals wy reeds in onze vry dag-editie schreven, ligt het in de bedoeling om van alle in Nieuw-Guinea ver blijvende militairen uit on ze omgeving, groeten via ons blad te laten over brengen. De grote moeilijkheid is echter dat wij via de offi ciële instanties op korte ter mijn vrijwel niet aan de juiste militaire adressen kunnen komen. Vandaar dat wy bij deze de hulp inroepen van alle ouders, pleegouders of echtgenoten van in Nieuw- Guinea verblijvende militairen uit ACHTERBERG, RHENEN, ELST, AMERONGEN, OVERBERG, SCHERPENZEEL, RENSWOUDE, EDER VEEN en VEENENDAAL. Schrijft u ons even op een briefkaart (gaarne in blokletters!) het juiste militaire adres van uw zoon of man. Adresseer uw briefkaart als- volgt: REDAKTIE NIEUWSBLAD „DE VALLEI" Parallelweg 10 VEENENDAAL Na ontvangst van het adres nemen wij contact op met de militairen in Nieuw-Guinea. T.z.t. hopen wij dan hun geschreven groeten in ons blad af te drukken. Bij voorbaat onze dank voor uw medewerking. REDAKTIE.

De Vallei | 1962 | | pagina 2