Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Oudjes zijn vanmiddag heerlijk uit Mut§ ©mm Voor de KANTONRECHTER Eind september gaan de invaliden! Nieuws uit de omgeving Koopcentrum Veenendaal Belgische ovaties voor „Crescendo" uit Eist Oproep getuige ELST AMERONGEN Raad nog eenmaal bijeen in oude samenstelling EDERVEEN SCHERPENZEEL Wat nu weer 36e JAARGANG WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1962 Nr. 68 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel VELUWETOCHT Begeleiding Nu ook voor invaliden Zelfde route WAARSCHUWING! IN HET Ledenvergadering van S.K.F. EIKELKAMP WAS DRIE DAGEN KABBELDAM UIT DE RAAD VAN RENSWOUDE Burgemeester laat afgelopen 4 jaar de revue passeren MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Vanmiddag om kwart voor één werd het startsein ge geven voor de grote Veenendaalse Tocht Bejaarden waar aan ditmaal door rond zeshonderd bejaarden wordt deel genomen. De bonte karavaan van allerlei soorten auto's, beplakt met grote oranjekleurige stroken papier en op vallende volgnummers, is op papier verdeeld in twee groepen van ruim zestig voertuigen. Dit is gedaan om de verkeersveiligheid te verhogen, maar of er in de praktyk veel van terecht zal komen, staat nog te bezien. De ervaring heeft geleerd dat het kolonne ryden lang niet gemakkelijk is en het zal er ook nu wel weer op uitdraaien, dat het kwartier tussenruimte, eenmaal bui ten Veenendaal, tot een wensdroom van de organisatoren zal terugvallen. Over organisatie gesproken: vanmorgen vroeg al was er een legertje „smeerstcrs" in de weer om veertig pond roomboter te verdelen over 3000 broodjes en 700 krentebollen. Vraag niet hoe 't is allemaal voor elkaar gekomen maar niets in minder benijdenswaardig dan organisator te zyn van een autotocht bejaarden. Alles is echter achter de rug. Wanneer u dit leest zijn de oudjes onderweg en hopenlijk komen ze vanavond voldaan weer in hun woonplaats terug. Op het laatste traject vanaf Ryksweg 12 tot in Veenendaal-zuid zullen ze muzikaal verwelkomd worden. De „Veluwetocht" ziet er in grote trekken als volgt uit: Harskamp - Nieuw Millingen - Kroondomein en via Echo put naar Kon. Julianatoren waar de be nen worden gestrekt en consumpties wor den gebruikt. Vandaar gaat het via Hoenderlo en Dee- len naar Park Sonsbeek in Arnhem waar de broodmaaltijd wordt genuttigd. Om acht uur vanavond is het verzame len geblazen voor de terugtocht en om negen uur hoopt men binnen te komen. De route van binnenkomst is: Rijks weg 12 - Nieuweweg - Hoofdstraat - Kerkewijk - Rembrandtlaan, waar de stoet ontbonden zal worden. In totaal zijn er ruim 700 Veenendalers op stap vanmiddag. Dit zijn dan behalve de oudjes, ook chauffeurs, E.H.B.O.-ers, leden van het Roode Kruis, een groot aantal jongedames, die overal assisteren en monteurs. Zo rydt de heer Spijkerman, inspec teur van de Wegenwacht mee voor eventuele reparaties en zijn er in to taal 22 ordonnansen die onder leiding van de heer Ab Boers de stoet veilig en op tijd langs de wegen dienen te dirigeren. Koning Voetbal ontbreekt evenmin op het appél want op uitnodiging van het VERKEERD ACHTERUIT Toen de vrachtautobestuurder V. uit Drumpt vrijdagmiddag op de Middellaan zijn auto achteruit wilde rijden, had hij niet in de gaten dat er vlak achter een auto van van H. uit Ede stond. De mate riële schade was vrij aanzienlijk. GEEN VOORRANG Op de Kerkewijk verleende de auto bestuurder de G., komend vanaf de Ei kenlaan, geen voorrang aan de brom fietser H. eveneens uit Veenendaal. De bromfietser hield er diverse ontvellingen aan over. BROMFIETSER AANGEREDEN Mevrouw M. uit Achterberg stond za terdagmorgen met haar bromfiets te wachten langs de rijbaan aan de Markt. Een auto, bestuurd door B. uit Veenen daal, raakte haar toen bij het passeren zodat zij enige verwondingen opliep. LUNTERENLunteren verwelkomt haar touristen al enkele jaren met een groot bord aan de ingang van het dorp met de veelzeggende woor den „Welkom in Lunteren". Een week geleden echter was er vlak onder het bord een spandoek aan gebracht met de bekende slagzin „Opgeruimd staat netjes". Hoewel de bedoeling goed was, heeft men na derhand de slagzin maar ergens an ders opgehangen WAGENINGEN: Ds. B. G. Mees ten Oever heeft het beroep als vierde predikant van de Ger. Kerk van Bussum aangenomen. Begin oktober zal de predikant afscheid nemen van Wageningen. EDE: De Edese politie beschikt sinds enige tijd over een scooter en ook dit voertuig werd vorige week van een mobilofoon-installatie voorzien. Daarmee is de Edese politie de eer ste in ons land. NIJKERK: Geraffineerde gauwdieven hebben uit de tent aan de Cóte d'Azure van ds. Jac. van Dijk zes honderd gulden in contanten ge roofd. Het echtpaar en hun 20-jarige dochter zijn in hun slaap bedwelmd waarna de dieven hun slag sloegen. Comité maken 15 voetballers de tocht mee. Dit zijn afgevaardigden van de deel nemende clubs aan het bekende Vetera- nentournooi, dat een financiële pijler is van de tocht. Zijn de oudjes vandaag heerlijk uit, eind deze maand komen de Veenen daalse invaliden aan de beurt! Dit grandioze idee, dat voor zover be kend een primeur betekent voor Veenen daal, is voortgekomen uit de gelederen van het voetbal-veteranentournooi. In die kringen sprak men van een veel grootser opzet van de jaarlijkse tocht be jaarden en ook de invaliden eens de kans te geven op deze wijze een onvergetelijke dag te beleven. Er werd gedacht in de richting van een bazar, doch daar was de vereniging Oranjedag min of meer op tegen. Terecht werd gezegd dat bij het houden van een bazar vrijwel alles zou komen op de hoofden van de middenstand en dat was, in dit verband gezien, niet re- eel. Het idee vond iedereen direct sympa thiek zo ook het Comité Autotocht Ouden van Dagen bestaande uit de heren H. M. v. Schuppen (voorz.), D. Blankespoor (secr.), B. H. de Lange (penningm.), W. J. Keman, J. H. v. Schuppen, Th. W. Diepeveen, P. R. Brouwer, J. de Ruiter Azn., C. H. de Haas, Z. H. Slik en J. v. Beek. Genoemd comité besloot de tpcht-in- validcn dll jaar voor zijn rekening te nemen. Zaterdag 29 september is hcogstwaarschynlyk de dag. Men vertrékt 's morgens om half elf en pi-ecies dezelfde route wordt genomen als van de tocht bejaarden. Het vervoer geschiedt uitsluitend per autobus. Iedere invalide mag een hulp meenemen, ter wijl daarnaast E.H.B.O. en Roode Kruis zullen assisteren. In de vorm van een advertentie zal komende vrijdag een oproep in de plaat selijke bladen verschijnen en dan pas zal men het juiste aantal deelnemenden we ten. Ten overvloede zij vermeldt dat het hier alleen invaliden betreft beneden de leeftijd van 65 jaar. Vorige week hebben jongelui met een windbuks een ruit stukgescho ten. Ook met katapults is al heel wat schade aangericht. Het ge bruik van dit „speeltuig" kan zeer gevaarlyk zijn, vooral voor de weg gebruikers. De politie zal dan ook streng optreden tegen het misbrui ken van dit schietgerei. wordt iedere DINSDAGMOR GEN en ZATERDAGS de ge hele dag een interessante wa renmarkt gehouden in het cen trum van het dorp. zijn de winkels op WOENS DAGMIDDAG na 13.00 uur ge sloten. trekt de koopavond op VRIJ DAG tot 21.00 uur altijd weer grote belangstelling. en zijn de winkels ZATERDAGS de gehele dag (tot 18.00 uur) geopend. VIER KLEINE KLEUTERTJES Vier kleine kleutertjes, die zaten op een hek Deze week in Deinum in Fries land En vermoedelijk had niemand daar ooit iets van gehoord of gezien, als die kleutertjes niet de beroemde Friese vierling Lautenhach hadden gevormd. De vierling wordt op 5 september a.s. vier jaar en was op het hek geklommen om de kansen op eventuele cadeautjes te be spreken V.l.n.r.: Meint, Dirkje, Wil lem en Ietje Lautenhach, allemaal bijna vier VROUW VERLOOR BEWUSTZIJN Het echtpaar van Z. uit Veenendaal fietste zondagavond over de Julianastraat toen het zoontje op een gegeven moment met zijn trapper in het wiel van zijn vader kwam. Beiden vielen en de moe der schrok daar blijkbaar zo van, dat zij het bewustzijn verloor. Per auto is zij naar haar woning overgebracht. De korfbalvereniging S.K.F. houdt op 5 september a.s. een ledenvergade ring in hotel de Korenbeurs aan de Markt. Met het oog op de komende compe titie dringt het bestuur er op aan om deze vergadering bij te wonen. De ver schillende commissies zullen aftreden en van het bestuur zijn aftredend M. Bos, G. v. jaarsveld en A. v. Bruines sen. De twee laatstgenoemden stellen zich herkiesbaar. Tijdens de vergade ring zal ook de uitreiking van de Aart Brouwers Beker plaats hebben. De muziekvereniging „Crescendo" uit Eist heeft j.l. zaterdag met succes deelgenomen aan het grote Belgische muziekconcours in Antwerpen. De ruim veertig leden tellende vereniging had ingeschreven in de le afde ling en kreeg de medaille van de jeugd Antwerpen toegewezen. Het was voor de eerste maal sinds de oprichting dat Crescendo buiten de lands grenzen aan een concours deelnam. Men had er maanden voor gespaard en zater dagmorgen om zes uur vertrokken twee grote touringcars, volgeladen met muzi kanten, vrouwen, verloofden en instru menten in de richting van de Belgische grens. Onderweg werd de koffie gebruikt en precies volgens schema arriveerde men om half tien in Antwerpen. Nog geen veertig minuten later stond zowel Cres cendo als het tamboerkorps onder leiding van de heer Van Doornspeek aangetreden Op zondagmiddag 12 aug. om 16.00 uur heeft zich op Pratten- burg een aanrijding voorgedaan tussen twee bromfietsers, waar van er één ernstig gewond werd. De rijkspolitie te RHENEN (tel. 08376-263) verzoekt het meisje dat hiervan getuige is geweest, zich zo spoedig mogelijk te melden. Meer dan zevenhonderd trekkers en treksters uit heel Nederland hebben het afgelopen weekend deelgenomen aan de Twaalfde Nederlandse Trekkersronde, die ditmaal in het teken stond van het diep zeedorp Kabbeldam, naar de beroemde roman van Jules Verne. Speciaal voor deze gelegenheid was de toegangspoort opgebouwd uit kleurrijke rotsblokken, waarop een vuurtoren met Neptunes en een aantal vervaarlijke zeeslangen. De officiële opening op vrijdagmiddag was uiterst geheim gehouden totdat vader Holierook om vijf uur de vuurtox-en be klem en vanuit de richting Veenendaal plotseling een enorme zeeslang zag aan komen. Het zeemonster was binnen een mum van tijd bij de poort aangeland en slokte vader Holierook in zijn geheel op. Door de ontstane paniek lukte het hem bin nen te dringen, doch eenmaal in Kabbel dam zijnde spuwde hij vader Holierook weer naar buiten. Toen volgden een korte toespraak, de traditionele vlaghijsing en het zingen van het rondelied en de Trekkersronde was geopend. Tot en met zondagavond waren er diverse spelen, sportwedstrijden en films. In het openluchttheater werd za terdagmiddag de jaarvergadering van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale ge houden. EERVOL ONTSLAG Bij koninklijk besluit is aan de heer W. Martens met ingang van 1 oktober a.s. op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Amerongen. UITSLAG ETALAGEWEDSTRIJD LICHTWEEK Tijdens de Licht- en Muziekweek in Amerongen had de winkeliersvereniging een etalagewedstrijd georganiseerd, waar bij het publiek bepaalde, door middel van het geven van punten, welke winkelier de mooiste etalage gemaakt had. Hierbij kon zowel de winkelier als het publiek een prijs behalen, in de vorm van waar debonnen, welke in Amerongen besteed moesten worden. Als de beste en mooiste etalage kwam uit de bus: le prijs J. Knoppers, 2e prijs F. Hoenson en als 3e de heer G. Bree- schoten. Bij de partikulieren werd de heer J. v. Veenendaal degeen die de le prijs in de wacht sleepte. De 2e prijs werd toegekend aan de heer S. Dubbel man en de 3e prijs ging naar de heer C. Willemse. Vrijdagavond 8 uur was de voltallige gemeenteraad in de huidige samenstelling hijeen. Zoals gewoonlijk opende de voorzitter deze vergadering en hoorde men de notulen aan. Deze werden ongewijzigd vastgesteld en goedgekeurd. Wel vroeg de heer Oosterink nog omtrent de garage's in de v. Reedeweg. Hiervoor, aldus de voor zitter, zal men een mildere houding aannemen. Als hiervoor een verzoek wordt in gediend zal dit aan de gemeente-architect worden voorgelegd. Vervolgens werden de vier ingekomen stukken behandeld: 1 wijziging begroting 1961 Bescherming Be volking; 2 rekening 1960 Bescherming Bevolking; 3 schrijven van de Europese be weging; 4 schrijven van Ged. Staten. De wijziging begroting B.B. hield in dat de kring veranderd is van B. in A. De heer Zweers vroeg wat dit eigenlijk betekende. Door de reorganisatie van de kring vallen er nu enkele steden in deze kring. De A.- kring verhoogd dus de waakzaamheid, aldus de voorzitter. De rekening 1960 B.B. werd z.m. goedgekeurd. Van de Eur. beweging ontving men het verzoek tot toe treding als begunstiger. Even als de eerste maal werd hierover afwijzend beschikt. Het eerste schrijven hieromtrent ontving de raad in december 1961. BESTELWAGEN SNIJDT BROMFIETSER Afgelopen woensdag in alle vroegte, nl. om 6.30 uur, reed een bromfietser S. uit Maurik op de Rijnsteeg in de rich ting Amerongen toen een achteropkomen de bestelwagen, bestuurd door G. uit Gorkum hem passeerde en direkt weer naar rechts moest uitwijken voor tege moetkomend verkeer. Bij deze manoeuvre sneed de bestelwagen de bromfietser zo danig, dat deze laatste tegen een langs de weg staande bermplank kwam, en met zijn hoofd tegen het wegdek smakte. Waarschijnlijk liep de bromfietser S. uit Maurik een zware schedelbasisfractuur op en werd direkt naar het ziekenhuis in Tiel vervoerd. om een mars door een gedeelte van de grote havenstad te maken. Zowel de prima muziek als de fraaie uniformen van de muzikanten en het tamboerkorps waren oorzaak dat langs de straten en wegen „Crescen do" veel bekijks had en talrijke ke ren een hartelijk applaus kreeg. In de middaguren kregen de Elsterse muzikanten het moeilijkste onderdeel van het concours te verwerken, namelijk het brengen van vier marsen en vier concert nummers. Vooraf echter bracht tamboux-maïtre Van Doornspeek met zijn korps een schitterend staaltje van mars-techniek dat door de toeschouwers met een enorme ovatie werd beloond. Ook de verplichte nummers op het podium brachten talrijke keren de handen op elkaar. Met dit buitenlandse optreden heeft Crescendo onder de stimulerende leiding van de dirigent J. v. Dijk uit Driebergen een zeer goede indruk achtergelaten en het zal niemand verwonderen wanneer de Elsterse muzikanten volgend jaar weer de reis naar Antwerpen zullen aan vaarden. BROMFIETSER LETTE NIET OP De bromfietser v. E. uit Eek en Wiel kwam zaterdagmiddag met een flinke gang van de Koenestraat af rijden en had daarbij schijnbaar niet de gepax-keerde auto in de gaten, die toch goed aan de kant stond en vloog er met volle vaart achterop. Het gevolg was dat de brom fiets flinke materiële schade opliep, ter wijl in de auto een flinke deuk ontstond. Persoonlijke ongevallen deden zich hier wonder boven wonder niet voor. „Crescendo" uit Eist dat zaterdag deelnam aan het muziekconcours in Antwerpen. Van Ged. Staten werd vernomen dat zij goedgekeurd hebben de aankoop van de heer Meerveld. Vierde punt van de agenda werd eveneens zonder stem ming goedgekeurd. Door goedkeuring van de verorde ning op het vellen van hout is deze met ingang van 1 juli 1962 van kracht ge worden. De heer Vermeulen informeer de of dit geldt voor alle houtopstanden beneden 10 are. Dus o.m. de z.g. wal- beplantingen. Onder deze verordening "valt echter alles. Voor elke kapping zal een vergunning nodig zijn behoudens een enkele uitzondering. Dit alles zal echter soepel worden behandeld. Indien de kapping en of velling het natuur schoon niet schaadt zal een vergun ning worden afgegeven. Na de sluiting onderhielden de raads leden zich nog korte tijd in de raads kamer. Tot slot hield de burgemeester een rede, welke hier onverkort volgt: „Het is praktisch zeker, heren leden van de gemeenteraad, dat met deze raadsvergadering de vier jaren durende raadsperiode van september 1958 tot september 1962 wordt afgesloten. Het is mitsdien vandaag de laatste maal dat uw gemeenteraad in deze sa menstelling zo bijeen is en ik gevoel er behoefte aan om juist op het moment van de afsluiting van deze zittings periode waarin de gemeenteraad een 26-tal vergaderingen heeft mogen hou den, hier een terugblik te werpen op de zo talrijke onderwerpen, die in 's raads- bijeenkomsten aan de orde zijn ge weest; onderwerpen van zo volkomen verschillend karakter en betekenis. En bij deze terugblik spreekt het toch wel vanzelf dat dankbaarheid ons aller hart in de allereerste plaats vervult voor de ons in deze vier jaren door de Schepper aller dingen geschonken voor rechten om in goede gezondheid hier zo verscheiden malen in vergadering bijeen te zijn geweest, terwijl vrede en vrijheid ons mede bewaard werden. Maar er heerst ook een gevoel van erkentelijkheid en dankbaarheid voor de 'wijze waarop de gemeenteraad in deze vier jaren steeds in vergadering placht bijeen te zijn; in een sfeer van een openhartig en eerlijk overleg waar bij het respect voor elkanders mening - ook al was die mening anders dan de onze - toch steeds bewaard bleef. En juist in deze wijze van samenzijn, van vergaderen van bespreken en overleggen ligt mijns inziens dé vorm om tot een goede beslissing te komen. Tijdens deze raadsperiode onderging de samenstelling van de gemeenteraad wijziging, als gevolg van de reeds eer der vastgestelde grenswijziging o.m. tussen de gemeenten Scherpenzeel, Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL H.B.L., arts te Hilversum, verscheen voor 't Wagenings kantongerecht omdat hij met zijn personenauto de voorrangs kruising rijksweg-Bospoort te Ede was overgestoken, zonder eerst een op de rijksweg naderende motorist vrij te la ten passeren, hetgeen een botsing ten gevolge had. L. zei, dat hij wel terdege voor de ki'uising gestopt had, doch dat hij noch van rechts, noch van links iets had zien naderen. Hij was de weg al bijna over, toen hij een klap tegen de achterkant van de wagen gehoord had. Dan hebt u zich kennelijk niet voldoende overtuigd of de weg vrij was, stelde rechter v. d. Brand vast. De officier, mr. Pieters, wilde wel aannemen, dat verdachte de motor niet had opgemerkt en ook dat hij geen wilde rijder was. Daarom bleef zijn eis bij 60,of 12 dagen. Het kan natuurlijk iedereen over komen, maar het dient nu eenmaal niet te gebeuren, zei rechter v. d. Brand. Per slot was het een vrij ernstige aan rijding, waarbij de motorbestuurder gewond werd. Vonnis 75,of 15 da gen. XXX A. de J., hotelhouder te Ede, had 's nachts om kwart voor vijf, toen hij te Ede met zijn auto van de Arnhemseweg de Bergstraat inzwenkte een lichtmast gevloerd. Hoe is het mogelijk, dat u in die bocht zoveel naar rechts geweken bent. Vroeg rechter v. d. Brand vrijdag voor het Wageningse kantongerecht. U ken de de situatie ter plaatse toch? Met dat laatste ben ik het niet eens, ontkende verdachte. Ik ken Ede bijna niet, want ik zit meestal binnen. Wat wilt u me nu wijsmaken, re pliceerde rechter v. d. Brand, die uit de stukken wist, dat verdachte de nodige alcoholica genoten had. Ik denk eerder dat het feit, dat u gedronken hebt er schuld aan is. In zijn requisitoir zei mr. Pieters, dat men hier niet te maken had met een niet op de hoogte zijn van de situatie, maar met een door drankgebruik aan zienlijk verminderd waarnemingsver mogen. Eis 100,of 20 dagen met een half jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Hoe moet ik dat nu betalen, vroeg verdachte zich vertwijfeld af. Ik heb ook al 390,voor schade aan de licht mast moeten voldoen. Wat minder bier drinken en niet rijden, adviseerde de rechter. Vonnis conform. xxx B.S., koopman te Zevenaar, stond voor het Wageningse kantongerecht omdat hij met een auto gereden had, waarvan alle vier banden glad waren. Van twee was het canvas reeds beschadigd. Bent u levensmoe. Hoe durft u op de weg te komen met een dergelijk voei-tuig, informeei'de rechter v. d. (Zie verder pag. 2) AUTO GREEP BROMFIETS Dondei-dagmorgen wilde de heer J. v. d. B. uit Ederveen vanaf de Oudedijk de Rijksweg 24 oversteken om zich naar zijn werk in Ede te begeven. Hij lette niet voldoende op de met grote snelheid naderende personenauto uit de richting Ede, bestuurd door de heer Van G. uit Den Haag. Door krachtig remmen kon de automobilist gelukkig sterk vaart minde ren, maar een botsing was onvermijdelijk. De heer v. d. B. werd tegen het weg dek gesmakt en bleef met een hoofdwond en een kneuzing aan zijn oor liggen. Hij werd naar het Julianaziekenhuis te Ede overgebracht, alwaar bleek dat de ver wondingen niet bijzonder ernstig waren. De bromfiets werd geheel vernield. Veenendaal en Renswoude en zo namen de heren Lokhorst en Hardeman eind 1959 afscheid van uw raad omdat zij woonachtig waren in gebiedsdelen van Renswoude die naar andere gemeenten overgingen. Zij werden opgevolgd door de heren Oosterink en Vlastuin en waar de heer Lokhorst ook wethouder der gemeente was geweest werd in deze vacature voorzien door de benoeming van de heer J. van de Brandhof. In de eerste vergadering van de bijna afgesloten zittingsperiode - n.l. 2 sept. 1958 - werd de raad reeds geconfron teerd met de hoofdzakelijkheid tot ver betering van de Barneveldsestraat en werd een krediet terzake beschikbaar gesteld. In de nadien volgende raads vergaderingen van 16 maart en 25 juni 1959 wei-d 's raads krediet verhoogd tot 460.000,Voorts werd een krediet van 114.597,beschikbaar gesteld voor het bouwrijpmaken en straataan- leg van de Van Reedeweg, terwijl de verbetering van de Schalm mede ter hand werd genomen. De gemeenteraad stelde zich garant voor betaling van rente en aflossing terzake van de door het rechtspersoon lijkheid bezittend lichaam „Streek- werkplaats Zuid-Oost-Utrecht" met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten aan te gane geldlening van 160.000,ten behoeve van de bouw van een streekwerkplaats, welke in tussen nu reeds weer te klein is ge bleken. (Zie verder pag. 2) OM KAT TE REDDEN Om het leven van een vrijdagmiddag plotseling de Stationsweg overstekende kat te sparen, remde de autobestuurder, de heer J. Perdon uit Goor, plotseling, tengevolge waarvan de achter hem rij dende auto, bestuurd door de heer J. de Gier uit Vleuten, tegen hem opbotste. Bei de wagens werden behoorlijk beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en de kat bracht het er levend af. INBRAAK BIJ POMPSTATION In de nacht van dinsdag op woensdag is er ingebroken bij het bezinestation aan de Cuneraweg, vlak bij het ziekenhuis. Er waren enkele ruiten stukgeslagen, doch niets werd vermist. Dank zij de op lettendheid van een buurman die het nummer noteerde van een auto die in de buurt stond, zal de dader(s) wel vrij spoedig bekend zijn. JAARVERGADERING Vrijdagavond 31 augustus om 8 uur houdt de voetbalvereniging Scherpenzeel in café Marktzicht haar jaarvergadering. NIEUWE LESSEN De Avondnijverheidsschool start op maandag 1 oktober aanstaande met de vakken bouw-, metaal en schilder. it In Philadelphia heeft een buson derneming de uitlaatgassen van haar bussen geparfumeerd, if- De raad voor internationale burger luchtvaart heeft bekend gemaakt dat vorig jaar 794 passagiers bij vliegtuigongevallen om het leven zijn gekomen, if- Troepen olifanten in India, die door overstromingen uit hun verblijf plaatsen zijn verjaagd, hebben 50 woningen platgetrapt, if- In Huderfield is een arbeider van een chemische fabriek helemaal blauw en rood geworden, if- In de kuurstad Baden bij Wenen zal een groot en modern rheuma- centrum opgericht worden, it Het rookverbod dat bijna 30 jaar geleden in de Deense autobussen werd afgekondigd, is opgeheven. Een rechter in Orleans die door een stoplicht reed, heeft zichzelf be keurd en 18 dollar boete betaald, it In Denemarken zijn in een half jaar tijds 60.000 nieuwe auto's ge registreerd. 1922.1962 Assurantiekantoor Ei0. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1962 | | pagina 1