TIP WANNEER U PHILIPS TELEVISIE KIEST *CBi¥H®lilIlr Veenendaal trok pas na rust alle registers open v.w.v Gratis busdienst Overberg-V'daal v.v. RHENEN'S RAAD NAM AFSCHEID VAN TWEE LEDEN ARAM Bezoekt ELST AMERONGEN e EN KLOPTE BARNEVELD MET 5-4 De Heer der slangen SCHERPENZEEL Voor de kantonrechter V. A. B. KIRPESTEI N CITY-MOTORS-EDE ALWEER ZO'N MOOIE BRIL VAN OPTICIEN VEENENDAAL - UW KOOPCENTRUM MET BROMFIETS GEVALLEN Zondagavond trof de politie op de Hoogstraat een jongeman aan die met een bloedende hoofdwond op het wegdek lag. Later bleek het de 19-jarige E. uit Veenendaal te zijn die onder invloed met zijn bromfiets tegen een trottoirband was gereden. Nadat dr. Annot hem behan deld had, heeft hij zijn roes op het po litiebureau uitgeslapen. DS. KOREVAAR BEROEPEN In de vakature van ds. Jac. Vermaas heeft de Ned. Herv. Gem. te Veenendaal een beroep uitgebracht op ds. Korevaar van Rotterdam. PROPAGANDA-AVOND E.H.B.O. Morgenavond - donderdag 30 aug. - houdt de afd. Veenendaal van de E.H.B.O. een propaganda-avond in gebouw Eltheto. Men hoopt dat de belangstelling hiervoor groot zal zijn. GESLAAGD De heren B. H. Ebbers en H. Strating zijn dezer dagen in Den Haag geslaagd voor de akte Wiskunde L.O. Beide heren zijn onderwijzer aan de Chr. Nat. School II. (Vervolg van pag. 1) Brand. Och, we zijn allemaal maar men sen van de dag en ik heb heus wel op die banden gelet. Toen ik aangehouden werd had ik al twee nieuwe banden ge kocht, voerde verdachte aan. De officier vond de nalatigheid zeer ernstig. Het leven van anderen schijnt u niet te interesseren en met een gezegde: We zijn toch maar mensen van de dag, kunt u er zich niet mee afmaken. De eis luidde 125,of 25 dagen met verbeurdverklaring van de destijds reeds door de politie in beslag genomen banden. De rechter vonniste met 50,of 10 dagen, een voorwaardelijke hechtenis van twee weken met een proeftijd van twee jaar en met verbeurdverklaring. xxx Mej. S. B. L. uit Lunteren was voor het Wagenings kantongerecht gedagvaard omdat zij, toen ze met haar auto op de Hoge Valkseweg te Lunteren een inrit inzwenkte, een bromfietser had gesne den, waardoor de man ten val gekomen was. Ik was hem al lang voorbij en ik bevond me met de wagen weer geheel rechts, zei verdachte. Bovendien regen de het erg en was de achterruit besla gen, waardoor ik slecht zicht had. Dat is iets, wat men zich in het verkeer van vandaag niet kan permi- teren. Waar ongeveer had u de brom fietser ingehaald, vroeg rechter v. d. Brand. Rond 100 meter voor de inrit, be weerde verdachte. De bewuste bromfietser, de land bouwer v. d. P. uit Lunteren, verklaar de als getuige evenwel, dat de wagen vrijwel vlak voor hem afgezwenkt was. Wel was de richtingwijzer uit, maar ik zag geen kans veilig uit de voeten te komen. Dan had u maar moeten remmen, liet verdachte zich ontvallen. Mevr. v. d. H. uit Lunteren, die bij verdachte in de auto gezeten had, werd eveneens als getuige gehoord. Ook zij vond, dat het wel wat te plotseling was gegaan. Op de officier, mr. Pieters, had de uitlating van verdachte, dat de brom fietser maar had moeten remmen, geen goede indruk gemaakt. Zoiets duidt op een gevaarlijke mentaliteit. Men mag iemand niet dwingen noodsprongen te maken. Eis 60,of 12 dagen met toe wijzing van de door de bromfietser in gediende schadevordering tot een be drag van 70,Vonnis conform. Om de vele vakantiegangers in Overberg in de gelegenheid te stellen het koopcentrum Veenen daal te bezoeken, heeft de Vee- nendaalse Winkeliersvereniging tijdens de maanden juli en au gustus een gratis busdienst Over berg-Veenendaal ingelegd. De tijden hiervan zijn: Op de VRIJDAGAVONDEN 20 juli, 27 juli, 3 aug., 10 aug., 17 aug. en 24 aug.: vertrek 18.30 uur bij Kamp Overberg; aan komst in Veenendaal 18.45 uur; vetrek uit Veenendaal 21.15 uur bij hotel De Korenbeurs; aan komst bij Kamp Overberg 21.30 uur. Op de ZATERDAGMIDDAGEN 21 juli, 28 juli, 4 aug., 11 aug., 18 aug. en 25 aug.: vertrek 15.15 uur bij Kamp Overberg; aan komst in Veenendaal 15.30 uur; vertrek uit Veenendaal 18.15 uur bij hotel De Korenbeurs; aan komst in Overberg 18.30 uur. UIT RHENEN'S RAADZAAL: Nieuw gekozen V.V.D.-er trekt zich terug De gemeenteraad van Rhenen, dinsdagavond in vergadering bijeen zonder de heer mr. J. Deen vanwege diens verblijf in Rome, nam af scheid van de leden H. J. van Dongen (VVD) en T. van Lienden (CHU). Er werden door de voorzitter én door de beide raadsleden over en weer hartelijke woorden gesproken van goede verstandhouding en prettige samenwerking. De heer H. J. van Dongen zal niet meer terug keren in de nieuwe raad, omdat hij niet meer op de candidatenlijst van de laatste verkiezingen voorkwam, de heer Van Lienden vertrekt van wege het feit dat de CHU een zetel verloor. VERRASSING Voor vele raadsleden kwam de mede deling van de voorzitter dat de opvolger van de heer Van Dongen, de heer J. H. v. d. Berg, die in de vorige vergadering officieel was toegelaten tot de nieuwe raad voor de VVD, bericht had gezon den voor het lidmaatschap te bedanken, als een donderslag bij heldere hemel. Inmiddels had nummer twee van de VVD-lijst, de heer W.'H. F. Scholte, zijn geloofsbrief ingezonden, die door J. H. v d. Berg bedankt een daartoe benoemde commissie staan de de vergadering werd onderzocht. Op advies van de commissie van onderzoek werd besloten de heer Scholte tot lid van de raad toe te laten. Het bijzondere geval doet zich voor dat in verband met een beroepstermijn ingevolge de kies wet, de heer Scholte nog niet kan wor den toegelaten in de vergadering van komende dinsdag, doch dat die verga dering, waarin de nieuwe raad voor het eerst bijeenkomt, nog moet worden bijgewoond door de heer J. H. v. d. Berg. Mocht deze niet aan de oproep ge- gehoor geven, dan zal de VVD geen invloed kunnen uitoefenen bij de wethoudersverkiezing die danp laats vindt. Gezien de belangrijkheid van de ko mende bijeenkomst ligt het dus voor de hand dat de VVD wél vertegenwoordigd zal zijn en dat dit de enige vergadering zal zijn die door het nieuw gekozen lid, dat dus intussen al weer heeft bedankt, zal worden bijgewoond. De heer Van den Berg gaf als reden van zijn bedanken op de zeer plotse ling opgekomen uitbreiding van zijn functies, waardoor hij zich niet meer voor het raadslidmaatschap kan vrij maken. Gebelgd op Ged. Staten De raad was gebelgd op gedeputeerde staten dat goedkeuring was onthouden MUSKETIERS-JEUGD GAAT UIT Komende zaterdag gaat de jeugd van de v.v. Musketiers een uitstapje maken naar het zuiden van het land. Op het programma staan verschillende bezoeken aan ontspanningsgelegenheden, 's Morgens om acht uur vertre'kt men vanaf garage Houth in de richting Arn- hem-Nijmegen. In de middaguren zullen zowel de aspiranten als de junioren een wedstrijd spelen waarbij de jeugdelftallen van de v.v. P.V.V. uit Helmond als tegen standers zullen fungeren. Kinderfeest van NVV- besturenbond De besturenbond van het NVV is voor nemens om op zaterdag 1 sept. a.s. een grote kinderfeestdag te organiseren op het grasveld gelegen tussen Koenestraat en Holleweg. Alle kinderen van 6 tot en met 14 jaar kunnen hieraan meedoen. Er zullen die dag verschillende festivi teiten worden georganiseerd. Het volle dige programma ziet er als volgt uit: van 9.30 - 12.00 uur puzzelrit voor jongens en meisjes van 10 t/m 12 jaar. Om half twee 's middags begint het ringsteken voor jongens en meisjes van 12 t/m 14 jaar, als mede het houtjes rapen voor jongens van 6 t/m 9 jaar en was ophangen voor meis jes van die leeftijd. ,'s Morgens na de puzzelrit kunnen de kinderen ook nog meedoen aan zaklopen en buslopen. Tot slot wordt een grote ballon-wedstrijd gehouden. Ieder kind kan zich tegen een kleine vergoeding in laten schrijven. aan het uitbreidingsplan op grond van omstandigheden die gebaseerd waren op een nog niet goedgekeurd streek plan. Men besloot een scherp gesteld beroepschrift te zenden aan de Kroon. Ook over de vestiging van het cen traal instituut voor diergeneeskunde in Oost-Flevoland was de raad ontstemd. Dit instituut yvas in eerste instantie voornemens naar Rhenen te komen, doch door de houding van een college uit gedeputeerde staten, bestaande uit de heren De Vink en Bakker, had dit instituut besloten naar elders te ver trekken. De voorzitter deelde mede, dat bedoeld college achteraf haar spijt had uitgedrukt over haar standpunt. De no dige harde woorden waren er al over gevallen. Van provinciale zijde was ook hier de zaak té éénzijdig vanuit een planologisch standpunt bekeken. De heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) vond het bedroevend dat de gemeente Rhenen daarvan de düpe was gewor den. Wethouder Klaassen (CHU) vond het des te ergerlijker, dat een lid van be doeld college hem had gevraagd hoe het met de plannen van het instituut stond en dat hij na de mededeling, dat men naar elders was vertrokken, te ho ren had gekregen dat dit jammer was, daar bedoeld lid van gedeputeerde sta ten geloofde dat de vestiging in Rhenen wel een feit had kunnen worden. De voorzitter was van mening dat hierover het laatste woord nog wel niet gesproken zou zijn. Ergerlijk noemde hij het, evenals de heer Hensen (PvdA), dat na een bespreking in de geheime raad over dit onderwerp de volgende dag het dorp Eist er al van „brandde". De heer Kerkstra (CHU) zei dat het in het dorp Achterberg al niet anders was. De heer Wisgerhof (SGP) bracht in het midden dat men hem ervan had verdacht uit de geheime raad te hebben geklapt, maar dat men dat dan maar eens moet bewijzen. J. Wisgerhof „verdachte" Het had hem aangegrepen dat men hem daarvoor had aangezien. Daar ook en kele partikulieren van de plannen op de hoogte waren, die bij de grondtrans- actie waren betrokken, geloofde men tenslotte dat de geheimen evengoed van die zijde de wereld in gebracht zouden kunnen zijn. (Wordt vervolgd). is dat een wijs besluit. Doch een ketting is niet sterker dan de zwakste schakel. Blijf daarom verstandig en stapt U (als het zover is) naar Radio Ballegoyen. Want hij een betrouwbaar toestel behoort een vakkundige handelaar. Komt U gerust eens kijken in onze zaak. U bent er van harte welkom en wij staan altijd voor IJ klaar. Niet alleen nu, maar (wanneer dat nodig mocht zijn) ook over vele, vele jaren. Philips officiële erkenning staat borg voor Uw vertrouwen. i— RADIO EN TELEVISIE MOLENSTRAAT 16 - TELEFOON 579 - RHENEN ter plaatse de enige officieel door Philips erkende Radio en Televisie werkplaats. JONGEMAN MAAKTE PROEFRIT Op BROM FIETS EN KWAM NIET MEER TERUG. (RIJWIEL* en B«OMFi£TSHAND£Lj SERVICE ,Er zit toch weLoenoea bemlne in hé (vatlei z\das) - VEENENDAAL P l Raad van Renswoude nog eenmaal bijeen in oude samenstelling (Vervolg van pag 1) Het jaar 1959 bracht in het ernstig woningtekort in deze gemeente enige verlichting door de toewijzing van 14 woningwetwoningen. Voorts besloot de raad tot toetreding tot de Stichting Schooltandverzorging in het district Nijkerk, terwijl het - in verband met de plannen tot verdere ontwikkeling en uitbouw van deze gemeente - nodig werd om over te gaan tot de instelling van een gemeentelijk grondbedrijf als mede tot vaststelling van een beheers- verordening en schattingsverordening. Gaf de raadsvergadering van 30 dec. 1959 de vaststelling van de definitieve overgang van bepaalde delen dezer ge meente naar omliggende gemeenten mede door het afscheid van de heren Lokhorst en Hardeman, in de vergade ring van 26 febr. 1960 werden de nieuw binnenkomende raadsleden Oosterink en Vlastuin beëdigd en werd mede voorzien in de vacature van wethouder door de benoeming van de heer J. van de Brandhof als zodanig. In deze raadsbijeenkomst werden be langrijke voorzieningen op het gebied van de brandweer vastgesteld door de nieuwe slangendroogmast, maar in het bijzonder door de aankoop van een nieuwe manschappen- en materieelwa- gen. Het jaar 1960 deed nog enige woning toewijzing zien in de vorm van 4 wo ningwetwoningen doch met diepe te leurstelling moet worden vastgesteld dat dit de laatste woningwettoewijzing is geweest in de laatste drie jaren. Het is onbegrijpelijk dat Renswoude nadien Ter gelegenheid van de ingebruikname van het nieuwe sportveld van de voetbalver. „Barneveld" speelde Vee nendaal tegen de club van die naam zaterdagavond de eerste wedstrijd op dat mooie terrein. Veenendaal won met 5-4, maar had in de eerste helft grote moeite met het pittige ploegje van Barneveld dat zelfs een 3-1 voor sprong nam. Na rust keerde de rust en het vertrouwen bij de geel-blauwen terug en herkenden w(j ze weer. Bar neveld werd naar een zekere nederlaag gedreven. Bij Veenendaal maakte de jonge keeper Jakobs zyn debuut. Hij deed het vry goed, had weinig schuld aan de vier goals en voorkwam met een machtige safe zelf de ge lijkmaker. Na de gebruikelijke formaliteiten bij een dergelijke feestelijke opening begon de strijd. Tevoren hadden voorzitter Horst van Barneveld, burgemeester Van Diepe- ningen en de heer Kerstens van de afd. Utrecht een feestelijke speech gehouden. De harmonie van Barneveld luisterde een en ander muzikaal op. Barneveld trok meteen ten aanval, met pittig open spel. Vooral de linkervleugel met de beide v. d. Beeks waren zeer ac tief. Veenendaal kon daarentegen haar draai niet vinden. Men plaatste slecht en vertoonde gebrek aan tempo. Barneveld scoorde na 12 minuten toen rechtsbuiten van Ruler een hoekschop nam en midvoor Peters van dichtbij met een kopstoot doelman Jacobs vergeefs liet grijpen, 1-0. Overigens moest doel man Jacobs nog enkele keiharde schoten van de Barnevelders onschadelijk maken. Na 22 minuten werd hij voor de tweede maal geslagen. Rechtsbuiten van Ruler misleidde de langzaam reagerende back Looyen, toen ook nog spil Diepeveen en kogelde vanaf de vleugel onhoudbaar in, een pracht goal, 2-0. Veenendaal trok toen even naar voren en Schoeman kon na aangeven van J. Looyen een strak schot lanceren, juist langs de paal waar op doelman Konstabel geen antwoord ge reed had, 2-1. Toch kwam Barneveld nog voor rust op 3-1 toen Diepeveen een foutje maakte. Hij wilde over de bal stappen en deze overlaten aan zijn keeper. Midvoor Pe ters was echter waakzaam en buitte dit misverstand uit. Na rust herboren Veenendaal Meteen pakte Veenendaal na rust de zaken aan. Men speelde nu veel ener gieker, feller en had op een hogere tem poversnelling ingeschakeld. Dat was te veel voor Barneveld. Na tien minuten schoof A. Muller de bal naar het doel, 60 „Hij komt bij kennis. Giet hem nog een teug water tussen de lippen". Als door een mist hoort Aram de stemmen van zijn krijgers, als hij met een pijnlijk gevoel in het hoofd weer tot bewustzijn komt. „Wat is er gebeurt?" vraagt hij, verward om zich heen kijkend, „Hoe komen we in deze ker ker?" „We zijn de gevangenen van Hertog Crimo," verklaart de wapensmid. „Die snaak daar heeft U met een knuppel neergeslagen, waarna wij ons spoedig gewonnen moesten geven." En hij wijst met een beschuldigende vinger op Agua. Rood van toorn springt Aram overeind en grijpt Agua bij diens buis. „Is dat waar?" schreeuwt hij driftig, „heb jij het gewaagd mij lafhartig neer te slaan, juist toen wij het meisje moesten verdedigen en mijn riddereer op het spel stond??" „Riddereer" snuift Agua spottend, „het was een dwaasheid tegen die overmacht te willen vechten. Ik heb U met die klap het leven gered en in plaats van dankbaar heid krijg ik van iedereen op mijn huid! Bah, wat een wanbegrip!!" „Het ware beter geweest strijdend ten onder te gaan, dan op de wijze, die ons nu wacht." zegt er een somber en hij wijst veelzeg gend naar het tralievenster. Wat hij daar ziet, doet Aram verbleken van afgrijzen. Door het venster ziet hij een kleine binnenplaats met in het midden een afschuwelijk houten bouwseleen galg!!! (Wordt vervolgd) de keeper dook over het schot heen en de stand was 3-2. Nauwelijks was er af getrapt of de stand was gelijk. A. Muller mikte na een mooie Veenendaalse aan val in hét onbeschermde hoekje, 3-3. Een hoekschop luidde de vierde Vee nendaalse treffer in. Gaasbeek, goed in gelopen, kopte de bal langs de verbouwe reerde Barneveldse doelwachter, 3-4. Een blunder van keeper Konstabel betekende de vijfde goal voor de geel-blauwen want weer was het Gaasbeek die de bal over de lijn wrong, 3-5. Een spannende slotfase volgde hierna. Barneveld trok fel van leer. De linker vleugel met J. van Beek en J. J. v. d. Beek kwam met razend snel voetbal. Vee nendaal stelde zich goed teweer. Vooral P. Muller en de nu naar een grote vorm groeiende spil Diepeveen zuiverden het terrein. Toen men echter Peters onderuit trok volgde een vrije trap. Onnavolgbaar joeg linksbuiten v. d. Beek de bal langs de Veenendaalse muur en onder groot ge juich van de Barneveldse aanhang was de achterstand op 4-5 gebracht. In de allerlaatste minuut kreeg doel man Jacobs van Veenendaal applaus om dat hij met een zweefsprong een prach tige kogel van linksbinnen van Beek uit zijn doel ranselde. Hierdoor voorkwam hij de gelijkmaker. Veenendaal had in die tweede helft weer eens haar bekende geestdrift en tempo voetbal vertoond en zo een ver diende zege behaald op een moeilijk te bestrijden Barneveld-ploeg, die zo spe lend ook haar partijtje wel zal meebla- zen in de komende competitiestrijd. SCHAAKNIEUWS Maandag j.l. begon voor de leden van de Veenendaalse schaakvereniging de onderlinge competitie voor het seizoen 1962/1963. De uitslagen van deze eerste ronde waren: J. W. Boelens H. Heikamp G. Blankestijn F. Luchsinger J. B. Griffioen J. N. Elenbaas C. Beyer G. R Kets 0—1 A. Blankespoor H. J. v. Aller 10 W. C. H. v. Dam E. J. Kalter Chr. ter Hogt H. v. Doorn01 M. de Kleuver Chr. Baars01 C. Wijnberger J. Diepeveen 01 G. Achterberg L. Ebskamp afg. 1—0 1—0 1—0 geen enkele bouwvolumetoewijzingde straatbelasting was nodig evenals meer heeft ontvangen ondanks de we tenschap, óók bij het provinciaal be stuur, dat het woningtekort in deze ge meente zeer ernstige zorgen baart. Het heeft er alle schijn van dat in deze provincie alleen maar grote gemeenten bestaan, want de kleinere gemeenten worden steeds in de bouwvolumetoe wijzing gepasseerd. Het moge waar zijn dat bij een ruime toewijzing de zgn. curve-prijs - die ik 's ministers „maxi mumbouwprijs" - kan worden bereikt, daartegenover staat dat dit systeem dus volkomen onhoudbaar is want hier door kan dus geen enkele kleinere ge meente tot woningwetbouw - die toch zo dringend noodzakelijk blijft! - ko men. Naast dit, van diepe teleurstelling ge tuigende, woningtekort doet het deugd te kunnen vaststellen dat in 1960 - na overigens zeer lange onderhandelingen, neigende naar onteigeningsgedachten - bouwgrond kon worden aangekocht aan de Van Reedeweg. Helaas kon nadien nog geen overeenstemming worden be reikt over aankoop van verdere - aan het verlengde van de toekomstige Van Reedeweg - gelegen gronden en het heeft er alle schijn van dat andermaal tot onteigening zal dienen te worden overgegaan. De uitgroei van de gemeente - waar tevens gewag mag worden gemaakt van de uitbreidingsgedachte van de bebou wing der gemeente o.m. ten noorden van het gemeentehuis - hebben het noodzakelijk gemaakt een bouw- en exploitatieverordening te doen vast stellen. Intussen kwam ook een uitbrei ding van het aantal lichtpunten - in het bijzonder buiten de bebouwde kom - tot stand. Waar de plaatselijke vereniging „Het Groene Kruis" een eigen gebouw ging betrekken verleende de gemeente een financiële bijdrage in de kosten van in richting van dit gebouw; het inmiddels opgerichte schoolmelkcomité kreeg fi nanciële bijstand van de gemeente. Mag de gemeente zich verheugen over de activiteiten die o.m. plaatsgenoten ontwikkelen in de vorm van particu liere woningen op terreinen waar oude voor afbraak bestemde woningen heb ben gestaan in het dorpscentrum ook de bouw van voor verkoop bestemde woningen kwam tot meerdere ontwik keling. Zo werden in deze vierjaren- periode gronden verkocht aan een tweetal bouwondernemers, n.l. de fa. Gebrs. van Doorn te Veenendaal en de N.V. Strckenbouw te Loosdrecht, ter wijl bovendien het bouwterrein op de hoek van dé Dorpsstraat en Oude Hol-» leweg aan plaatsgenoten werd verkocht. Werden reeds in het verleden belang wekkende kredieten verleend voor de verbetering van verschillende wegen, ook in de nu eindigende zittingsperiode van de raad werden beslist niet min der grote bedragen gevoteerd voor ver betering van wegen als de Groeperweg, de Bekerweg, Daatselaarseweg en Ub- beschoterweg, de Veenweg, de Parallel weg. Kooiweg-noord en de oprit naar De Rode Haan. Al deze wegenverbete ringen - althans de uitvoering van de meeste van hen - werden mogelijk dank zij de financiële medewerkihg terzake van de provincie en/of van de cultuur technische dienst. Het is schier onbe grijpelijk dat één van de grondeigena ren nog steeds niet bereid werd gevon den grond af te staan voor de nood zakelijke omlegging van één van deze wegen waardoor de voltooiing van een belangrijke ontsluiting van landbouw gebieden - tientallen jaren van enige goede wegverbinding verstoken door- da tdie wegen modderpoelen waren! - nog is achterwege gebleven. In de komende vier jaren-periode van de in september a.s. optredende ge meenteraad zal men zich andermaal hebben te richten op een goed overleg met de grondeigenaar e.q. grondeige naren indien het gaat om grondaankoop hetzij voor woningbouw, hetzij voor wegenaanleg of wegenverbetering, maar men bedenke daarbij ook wel terdege dat dit „goed overleg" een spoediger einde zal nemen dan in het verleden misschien wel gebeurde, want de wet stelt ook andere mogelijkheden voor de gemeente. Deze laatste kan maar niet blijvend op sleeptouw gehou den worden! Vermeerdering van financiële lasten als gevolg van de uitvoering van vele objecten betekent ook dat de inkomsten vermeerdering dienen te ondergaan. Mocht de wet op de financiële verhou ding tussen het rijk en de gemeenten voor deze gemeente bepaalde finan ciële lichtpunten bieden, ook de ver hoging van het heffingspercentage van KERKEWIJK17 VEENENDAAL TEL.3313 Ook PodtZiekenfimdsfkdm.!/ BABY KREEG SERENADE „Dat doen ze toch nietdacht de voorzitter van de Amerongse muziekvereniging ,Ons Genoegen' en met die „ze" bedoelde hij de vier muzikanten die met hem een weddenschap waren aangegaan dat wanneer de verwachte ge zinsvermeerdering ten huize van de voorzitter zou hebben plaats gehad, door de bewuste leden een gekostumeerde serenade zou worden gebracht. Zaterdagavond bleek dat hij zich schromelijk vergist had. Het gezelschap, verkleed als dokter, verpleegster, boer en ceremonie meester, stond plotseling voor zijn deur, kompleet met instru menten en brachteen serenade van maar liefst vijf nummers Na deze „plechtigheid", waar van de baby overigens weinig ge merkt zal hebben, werden zij ten huize van de verbaasde voorzit ter onthaald op een glas met in houd. De publieke belangstelling was begrijpelijkerwijs groot en ieder een was het er wel over eens dat de baby, die al zo vroeg met mu ziek wordt onthaald, een goed muzikant moet worden. de invoering van een rioolbelasting. Van grote betekenis is mede het in uw raadsvergadering van 6 april 1962 genomen besluit tot aankoop van 1.7 ha grond van de heer L. Meerveld ten behoeve van de woningbouw. Van een ander karakter is de beschikbaarstel ling van een krediet groot 2.470,97 voor de uitbreiding van de straatver lichting aan de zuidzijde van de Dorps straat. Met voorbijschrijding van b.v. de be schikbaarstelling van gelden als bij drage in de in vrijetijdsbesteding ge maakte verrijdbare muziektent; vaneen krediet voor volledig herstel van de dakbedekking voor de School met de Bijbel; de herziening van de wedden van de wethouders en het presentiegeld voor de raadsleden, mogen wij als eind conclusie vaststellen dat vier beslist niet onbelangrijke jaren voor de ge meente Renswoude zich thans afsluiten met deze raadsperiode. Er is ons veel gegeven in deze perio de en wij mogen in staat worden ge steld in de nieuwe zittingsperiode weer verder te arbeiden aan wat onze han den vinden om te doen. Ik dank de gehele raad voor de aan dacht en belangstelling die zo menig maal werd bewezen in 's raadsbijeen- komsten. Alle discussies hebben bijge dragen tot de goede toon in de verga deringen van de raad. Tot de leden van de gemeenteraad die in de op 4 sept. a.s. aanvangende nieuwe zittingsperiode niet meer in dit ollege terugkeren behoort de heer Oos terink, die tussentijds - als gevolg van de grenswijziging - in 1960 zijn intrede in de raad heeft gedaan. Een veertien tal vergaderingen van de raad heeft de heer Oosterink mogen bijwonen en ik houd mij ervan overtuigd dat hij met grote toewijding en interesse steeds kennis heeft genomen van de aan de raad gezonden stukken, maar daarnaast ook warme aandacht schonk aan de discussies in de raad waaraan hij zelf ook verscheiden malen deel heeft ge nomen. Ik dank de heer Oosterink wel voor de aan de publieke zaak gegeven aan dacht en tijd, want ik weet dat hij dit met grote belangstelling deed. Ik wil ook gaarne een woord van hartelijke dank richten tot de heren wethouders, de heren Wolleswinkel en Van den Brandhof, voor de zo aange name wijze waarop wij steeds in het college van burgemeester en wethou ders in vergadering bijeen waren. Wij hebben vele bijeenkomsten te samen gehad; vergaderingen waarin steeds weer nieuwe problemen zich aan ons opdrongen maar het is ons gegeven ge worden verschillende aangelegenheden tot een goed einde te brengen en daar voor mogen wij zeer dankbaar zijn. Ik dank ook de heer Wolleswinkel wel voor de wijze waarop hij het loco-bur gemeesterschap waarnam indien dit van hem werd gevraagd. Zijn grote en ruime kennis van zaken maakten hem deze waarneming niet moeilijk. Laat mij u dan allen hartelijk dank mogen zeggen voor het vele wat gij, ieder voor zich, voor de gemeente Rens woude ook in deze vier jaren zijt ge weest als belangstellende stuwende kracht mede in het bestuur van uw woonplaats. Moge het u gegeven zijn ook in de nieuwe zittingsperiode van de raad uw beste krachten te geven. Moge de heer Oosterink daarbij een aandachtige be schouwer blijven voor al hetgeen hier vanuit deze raadzaal worde besloten en beslist. UW FILM VANDAAG GEBRACHT MORGEN KLAAR cArtilcto Hoofdstraat 84 Veenendaal DERDE SERIE VAN ZWEM VIERKAMP Zaterdagavond werd in het gemeente lijk zwembad aan de Willaerlaan de 3e serie van de zwemvierkamp tussen VZC. Forellen, Woestduin en Poseidon gehou den". De uitslag was als volgt: 1 Forellen, 2209 2 VZC, 2330.5 3 Woestduin 2331.6; 4 Poseidon, 2410.2. De snelheid van de Poseidon-leden be weegt zich echter wel in stijgende lijn. Bij de in Rhenen gespeelde wedstrijd be droeg de tijd nog 2674.4 terwijl deze thans 2410.2 bedroeg. Een vooruitgang dus van 264.2. Diverse clubrekords zijn inmiddels gesneuveld. Een bijzondere vermelding voor de door hen geleverde prestaties verdienen de gezusters Den Daas, Martin Zwanink en Bas Ritmeester. MOOIE OPBRENGST De zaterdagavond op het gemeentelijk sportterrein gespeelde vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen SOVA I uit Amersfoort en Valleivogels uit Scherpen- zeel, ten bate van de uitgaanskas voor de bejaarden, heeft 85,— opgebracht. De wedstrijd eindigde met 8-0 voor Val leivogels. Bij ieder soort bed een passende spiraalmatras. Een goede nachtrust krygt u niet alleen door een goed bed en warme dekens, maar vooral ook door een goed ON DERSTEUNENDE spiraalmatras. Koop dus niet zo maar een ledikant, maar let op de kwaliteit van de spiraalmatras. Deze worden al geleverd met 5 jaar garantie, maar u begrijpt dat 15, 20 en zelfs 25 jaar garantie een veel betere kwaliteit is. Daarnaast hebben wy nu ook de speciale ANTI-HERNIA spiraal matrassen, waarover wy u graag in lichten. U betaalt hiervoor iets meer, maar u slaapt en rust stukken beter. Laat u deskundig voorlichten by een vertrouwd adres: ANT. DE RUITER Textiel Tel. 2627, Hoogstr. 12 Woninginrichting Tel. 2830, Hoogstr. 20 Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten. I

De Vallei | 1962 | | pagina 2