Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken NIEUWE GEMEENTERADEN DINSDAG VOOR HET EERST BIJEEN Belangrijkste agendapunt: VERKIEZING WETHOUDERS De Wereld van WEEK-tot-WEEK „OCH WAS IK MAAR...." schalde door prachtig Sonsbeek-park Mooi op tijd WAAR IS DE VALLEI-RIKS? TWEEDE T.V.-ZENDER AMERONGEN Koninklijke onderscheiding voor wethouder De Bonte uit Amerongen RENSWOUDE Koopcentrum Veenendaal 36e JAARGANG VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962 Nr. 69 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzcel RHENEN Weinig belangstelling voor E.H.B.O.-avond DUIZEND GULDEN CADEAU AMERONGEN SCHERPENZEEL Met de oudjes op reis: Wals op het terras RENSWOUDE TIEN GULDEN WAARD 1 PV 095659 Schitterend weer Spanjaarden misten bromfiets Experimenten in T.V.-toren te Lopik voor Hogere frequentie Meer mogelijkheden H00FDSTR 91 VEENENDAAL WINKELSLUITING IN RENSWOUDE? Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER IN HET Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b(j de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent In alle gemeenten in ons land komen dinsdag 4 september de nieuwe gemeenteraden voor het eerst in de zittingsperiode in openbare vergade- dering bijeen. Dit is een wettelijk voorschrift en zo doet het unieke feit voor onze omgeving zich voor dat alle gemeenteraden op één en dezelfde avond bijeen zijn. Het meest belangrijke agenda punt is natuurlijk de verkiezing van de wethou ders. Hierover zijn al zoveel gissingen gemaakt en doen zoveel geruchten de ronde, dat het beter is te wachten op de definitieve verkiezings-uitslagen. Dat het hier en daar binnenskamers een beetje rommelt, is niet onwaarschijnlijk, doch dinsdag avond laat pas zal alle geheimzinnigheid als sneeuw voor de zon verdwenen zijn. VEENEN DAAL is de enige plaats in zuid-oost-utrecht waar drie wethouders gekozen moeten worden; de ove rige gemeenten hebben ér aan twee voldoende. Behalve de wethouders-verkiezing vermelden alle agenda's ook de beëdiging van de raadsleden en het benoemen van leden voor de diverse raads commissies. De overige punten zijn meer van on dergeschikt belang. De nieuwe raad krijgt een agenda te verwerken van 8 punten, waaronder als eerste de beëdiging van de raads leden en de verkiezing van de nieuwe wethouders. Daarnaast moet worden voorzien in een vakature in het bestuur van de in stelling voor maatschappelijke zorg door de periodieke aftreding van de heer P. van Viegen, wonende Rijks straatweg 60 te Eist. De heer Van Vie gen is terstond herkiesbaar. Verder moet de raad beslissen over de verlenging van de ontruimingster mijn met een jaar voor de onbewoon baar verklaarde woning Rijnstraat 16, en over het verlenen van medewer king voor de aanschaffing van boeken voor de christ. ulo-school, de „Berg- school". Naast de wethoudersverkiezing is wel het belangrijkste punt het voorstel om over te gaan tot de bouw van een open bare tweeklassige kleuterschool op een terrein dat is gelegen aan de Lijster- berg. Het stichtingsbesluit dateert al van maart 1960. Eerst in april 1961 werd door de inspectie voor het kleuteron derwijs de nodige urgentieverklaring afgegeven. In april van dit jaar werd het goedkeurend advies verstrekt op het voor de bouw van deze school inge diende schetsplan. Zodra de raad tot deze bouw besluit moet nog goedkeu ring daarop worden verkregen van de De afd. Veenendaal van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. hield gisteravond in gebouw Eltheto een propaganda-avond, waarvoor helaas geringe belangstelling bestond. De voorzitter stelde in zijn openings woord dat het, vooral in deze tijd, bij zonder moeilijk is publiek te trekken. „Ik zie weinig vreemden", zo zei hij, „het zijn voornamelijk E.H.B.O.-ers en aanverwanten maar het is ook voor ons zelf meer dan de moeite waard deze avond mee te maken." Na het vertonen van enkele uitstekende films door vertegenwoordigers van het hoofdbestuur, vond de diploma-uitreiking plaats aan de geslaagden. Hij bond hen op het hart hun kennis op peil te houden, temeer omdat de E.H.B.O.-er veel aan kritiek bloot staat. „Onlangs is hier in Veenendaal een patiënt door een dokter dood verklaard, terwijl de man later springlevend bleek te zijn. Men heeft daar weinig meer over gehoord, maar als dat een E.H.B.O.-er was overkomen, dan zou er wat over ge sproken zijn Kritiek noemde de voorzitter goed, maar dan gerechtvaar digde kritiek. LANDBOUWER BEBOET Tegen de landbouwer van A. uit Vee nendaal is proces-verbaal opgemaakt toen hij drie varkens vervoerde. Hij bleek wel ontheffing van het vervoersverbod te hebben, doch hij had niet voldaan aan de ontsmettingsvoorwaarden. De varkens zijn later vrijgegeven. Het Comité Autotocht Ouden van Dagen heeft van het Veteranen- tournooi een cheque van DUIZEND gulden gekregen. De aanbieding hiervan geschiedde in Paviljoen Sonsbeek bij monde van de pen ningmeester van het Veteranen- tournooi. Hij zei dat er met veel plezier en liefde is gespeeld en bracht ook dank aan allen die aan de organi satie en het doen uitvoeren van het tournooi hadden meegewerkt. Geen wonder dat de voorzitter van het Comité Autotocht, de heer H. M. van Schuppen, bijzonder in zijn schik was met deze gift. Zijn „heel hartelijk bedankt" werd on dersteund door een langdurig en dankbaar applaus van de vele be jaarden. Ondanks zijn drukke werkzaam heden, had burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg toch kans gezien even in Sonsbeek te komen kijken. Dit gebaar werd door de oudjes bij zonder op prijs gesteld, vooral toen de burgemeester achter de micro foon verscheen en zijn oudste plaatsgenoten hartelijk toesprak. inspectie en daarna is nog het wachten op de vereiste rijksgoedkeuring. Eerst daarna zal tot aanbesteding kunnen worden overgegaan. De Amerongse vroede vaderen be ginnen al vrij vroeg te vergaderen, n.l. om kwart voor zeven in de raadszaal van het gemeentehuis. De agenda omvat in totaal veertien punten, waaronder een wijziging scha devergoedingsverordening en het ver lenen van een krediet voor de Irene- school. Wat de verkiezing van de wethouders betreft: wethouder De Bonte, die juist deze week onderscheiden is en een ver trouwde figuur in de raadszaal is ge worden, zal men ongetwijfeld missen. De nieuwe raad wordt voorts gecon fronteerd met een voorgestelde wijzi ging van de gemeenschappelijke rege ling Streekwerkplaats en een eventuele onbewoonbaarverklaring van de woning Zandvoort 1. Misschien dat er bij het geven van namen voor nieuwe straten tussen Holleweg en Koenestraat, nog wat leven in de brouwerij komt. Half acht is het tijdstip waarop de burgemeester van Scherpenzeel de openbare raadsvergadering zal openen. De agenda is niet zo uitgebreid maar er schuilen toch nog wel een paar ad dertjes onder het gras. Punt zes b.v. In de tachtig was hlJ zeker. Hij had net een verse pruim achter zijn kiezen gestopt toen hij de zware terras-stoel opzij duwde en regelrecht naar ons toe kwam. Op nog geen meter afstand bleef ie staan, keek vanonder zyn petrand aandachtig naar de foto-apparatuur en het schrijf- bloc en zei: „Komt dat nou allemaal in de krant We knikten van ja. „Dan kun je toch veel beter dat stuk van een jaar of wat terug d'r in zetten Dan hé'j nie zoveul waark ok Méér zei hy niet Met de handen diep in de steekzakken draaide hij om en slenterde weg in de richting van de bootjes Had deze vriendelijke oude baas gelijk? Zo op het eerste gezicht misschien wel, maar wanneer je zo'n tocht in zijn totaliteit overziet NEE want dan is iedere tocht van bejaarden weer anders. Begin maar met de voertuigen, ieder jaar zijn er mooiere of slechtere, neem de bestuurders, er zijn veteranen en volkomen nieuwe gezichten, let op de ordonnansen, ze doen het beter of slechter, peil de stemming, 't zit er goed in of 't wil nog niet en vergeet vooral de bejaarden zelf niet want- ieder jaar vallen er af en komen er nieuwe bij. Kortom, er zijn zoveel factoren die er tezamen voor zorgen dat het jaarlijks uitstapje voor de ouden van dagen anders dan anders is - óók al komt men op precies dezelfde plaatsen! Ja en wat de tocht van woensdag middag betreft. Laten we beginnen met de meest gezellige uurtjes van de dag. Dat was in het Paviljoen Sonsbeek in Arnhem, waar de kopjes koffie en de lunchpakketten al op de hongerige magen stonden te wachten. De ijverige ordonnansen - iedereen vergeeft hun zo'n middag het tikkeltje showrijden - hadden de lange karavaan dwars door het Kroondomein geloodst, over wegen waar anders nooit een auto mag komen. Het was er mooi, vooral door de nog schuchter bloeiende heide en de stralende zon. Het parkeerterrein in Sonsbeek was in een mum van tijd volgestouwd met de meer dan 120 personenauto's en bus sen maarde Arnhemse politie die dit verzorgde, vergat blijkbaar dat alle auto's een volgnummer hadden ge kregen Bij het vertrek later op de avond kwamen de moeilijkheden. Onze eigen ordonnansen en politiemannen treffen geen enkel verwijt dat de auto's niet precies op nummer Veenendaal binnen kwamen. Integendeel zij hebben hun uiterste best gedaan om de auto's op een rij te krijgen, maar jammer genoeg liet de Arnhemse politie zich toen niet zien om eventueel de knoop te helpen ontwarren. Maar goed - 't was het enige mis- puntje van de hele tocht en dan nog spreekt zo simpeltjes van vaststelling uitbreidingsplannen qn behandeling in gekomen bezwaarschriften, doch het kon wel eens zijn dat dit geruime tijd in beslag neemt. Voorts zal besloten moeten worden over aankoop, verkoop en ruiling van gronden. Het gemeentebestuur van Renswoude heeft het aanvangsuur gesteld op acht uur. Het wordt waarschijnlijk een korte vergadering want de agenda behelst voornamelijk een 'eerbenoeming van commissie-leden, alsmede wijzigingen van enkele raadsbesluiten betreffende de Streekwerkplaats en verhuur ge meentewoningen. Vorige week is de Valleiriks uit gegeven bij: Bloemisterij Myosotis, Panhuis, Veenendaal. en niet gevonden. De waarde is hierdoor gestegen tot TIEN GUL DEN. De nieuw uit te geven riks is genummerd met: Bij inlevering op ons bureau voor a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. GEEN VOORRANG VERLEEND Op de Pr. Bernhardlaan ter hoogte van Café Intiem kwam woensdagmiddag de bromfietser van K. de uitrit uitrijden, zonder voorrang te verlenen aan de au tomobilist, dr. K. uit Veenendaal. De bromfietser kwam ten val en verloor daarbij een paar tanden. Hij bleek sterk onder invloed te zijn. Tegen de café houder zal ook proces-verbaal worden opgemaakt, omdat hij van K. nog heeft getapt, terwijl deze zich in kennelijke staat van dronkenschap bevond. grotendeels buiten de schuld van de or ganisatoren om - we waren gebleven bij de versterking van de inwendige mens. Dat gebeurde ^an tafeltjes bin nen in het restaui<5ïti, op het ruime terras of op het gazen dat bijna tot de waterval reikte. De lunchpakketten werden uitge pakt en - ere wie ere toekomt - de „smeersters" zijn niet karig ge weest! Dat er hier en daar een paar broodjes misvormd uit de zak kwa men is best te begrijpen wanneer je met z'n achtten een hele morgen veertig pond boter uit staat te sme ren. 't Duurde ongeveer een half uur: toen waren er zo'n kleine drieduizend brood jes naar binnen gewerkt met wie weet hoeveel liters koffie. En omdat het in Sonsbeek een echte groep onder mekaar was, kwam de stemming er steeds beter in. De meer rustige naturen gingen een heerlijke wandeling maken door het park, in tegenstelling tot vele manne lijke bejaarden die in het restaurant druk zaten te bomen over vroeger. Dat hierbij soms petten of hoeden scheef op het hoofd kwamen te staan, deerde geen mens. Als je maar goeie vrindjes bleef met de obers Ineens was er muziek - een leuke band - die met gulle hand wals-melo- dieën over het terras uitstrooide. Ah! toen kwamen de benen los - eerst een beetje schuchtertjes, de een durfde niet voor de ander - doch allengs werd het drukker en drukker. De wandelaars in het park spitsten de oren - ja, ze hoor den het goed. Er werd polonaise gelo pen, er werd uit volle borst gezongen „Och was ik maaren natuurlijk „En datteme toffe jongens zijn „Wat een stel, hé..." zeiden de jon geren. „Mins mins, ik heb nog nooit zo gelachen zeiden de ouderen. En dat nu was de echte sfeer van de be- jaardentocht! Terug naar het begin van de auto tocht. Op de Parallelweg stond de „smeerploeg" (hoe moet je dat anders aanduiden?) al weer klaar om de deel- (zie verder pag. 4) Varen is fijner dan je denkt! De dames waren een beetje bang. Stel je voor zeg dat die tuffertjes omvallen Nee eerst eens even de kat uit de boom kijken Het feest begon eigenlijk al op de Pa rallelweg waar ze van lieftallige dames snoepgoed of rookgerei kregen. Twee Spanjaarden, werkzaam op een der plaatselijke bedryven, hadden enige tijd geleden een bromfiets op afbetaling gekocht by de handelaar V. in Veenen daal. Voordat ze met vakantie naar hun moe derland gingen, brachten ze de bromfiets bij V. om in de tijd dat ze afwezig waren deze te laten repareren. De bromfiets was toen op een klein bedrag na, afbe taald. Teruggekeerd van vakantie, kwa men ze tot de minder prettige ontdekking dat de bromfietsenhandelaar hun karre tje aan een derde had verkocht. Ze stap ten onmiddellijk naar de politie waar overeengekomen werd dat V. zal pro beren de bromfiets terug te kopen of hen op andere wijze schadeloos te stellen. In de televisietoren te Lopik wordt op het ogenblik geëxperimenteerd met een zender van het soort,, zoals dat voor een eventueel tweede programma gebruikt zou kunnen worden. Het is een tien kilowatt-zender van een nieuw type, speciaal afgestemd op de zeer korte golflengte, waarmee gewerkt zal moeten worden. Uitzendingen zyn er op dit moment nog niet, want er is nog geen antenne aanwezig. Er zal een antennemast van twintig meter boven op de aanwezige 350 meter hoge antenne van de toren in Lopik moeten worden gemonteerd. Dankzy een speciale con structie, zal het gestraalde effectief vermogen van deze nieuwe zender ongeveer 250 kilowatt bedragen. Het signaal dat wordt uitgezonden zal of een testbeeld zyn of het gewone Nederlandse televisieprogramma zijn. Er zullen metingen worden verricht, die duidelijk moeten maken wat de ontvangstmogelijkheden zyn. De proefuitzendingen zullen geschieden via kanaal 27 in Band IV. Er wordt dan uitgezonden met een frequentie van 522 MHz hetgeen overeenkomt met een golf lengte van 58 cm. De huidige normale uitzendingen via Lopik geschieden met een frequentie van 65 MHz ofwel een golflengte van 4,6 meter. Voor het tweede programma, wanneer dat er zou komen, moest wel worden te ruggegrepen op deze Ultra Hoge Fre quentie (UHF), omdat in de tot nu toe gebruikelijke frequentiebanden geen plaats meer was. We kenden tot nu toe voor televisie band I en band II met de kanalen 2 tot en met 13. Straks zullen in Nederland zenders in band IV en V met de kanalen 21 tot en met 60 in gebruik genomen worden, zoals nu in Duitsland reeds gebeurd is. Vorig jaar is op een inernationale con ferentie in Stockholm bepaald over wel ke kanalen ondermeer Nederland zou gaan beschikken en er zijn daarbij ook plaatsen vastgelegd, waar - indien dat nodig mocht blijken - steunzenders ge bouwd kunnen worden. Wat ons land be treft kunnen deze steunzenders gebouwd worden in Franeker, Brielle, Lelystad, Arnhem en Gennep, waarbij de huidige televisiezenders in Lopik, Goes, Roer mond. Markelo en Smilde zijn begrepen. Voor de televisiekijkers in de huiska mer betekenen de nieuwigheden, die mis schien op komst zijn, dat de banden IV en V, die wellicht op hun toestel zitten, VERBOND VOOR VEILIG VERKEER De afdeling Amerongen van het Ver bond voor Veilig Verkeer organiseert een Veilig Verkeersrit voor auto's en motoren op zaterdag 15 september a.s. De rit is niet zo lang en biedt ook voor de puzzelaars tal van aardige problemen. De rit werd uitgezet door de heer R. A. van der Weyden te Austerlitz. De start vindt plaats bij het Clubhuis. Het blijkt wel dat de activiteiten van de Amerongse afdeling weer ten volle zijn teruggekeerd. 3UN6UANS u- PRISMA VS* PONT I AC OME6A voor betere uurwerken Donderdagmorgen was het de laatste vergadering van burgemeester en wet houders voor wethouder De Bonte, die zich voor de nieuwe raad niet meer be schikbaar stelde. Nietsvermoedend begon hij zijn taak in een gewone vergadering. Toen echter de koffie werd gebracht kwamen met de kopjes met opwekkend vocht tevens alle ambtenaren de kamer binnen. Burgemeester Martens richtte toen het woord tot de scheidende wethouder. Hij memoreerde het feit dat de heer De Bonte thans reeds 16 jaren het wethouderschap bekleedt. Tevens was hij ge durende die tijd loco-burgemeester. In de tijd van het wethouderschap van de heer de Bonte is er heel wat tot stand gekomen. Wie gedurende die 16 jaar Amerongen niet heeft bezocht herkent het dorp niet meer. Dit alles is natuur lijk niet alleen aan de heer de Bonte toe te schrijven, maar hij heeft er toch mede zijn beste krachten voor gegeven. Burgemeester Mariens sprak zijn grote waardering uit voor de prettige mede werking gedurende al deze jaren. Dat het werk van de heer de Bonte werd ge waardeerd getuigt wel het feit dat alle medewerkers aanwezig zijn. Ook van de andere zijde werd grote waardering ge toond. Het was de burgemeester een grote eer dat hij de scheidende wethouder mocht mededelen dat H. M. de Koningin hem begiftigde met de ere medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Voor wethouder de Bonte was deze morgen een grote verrassing. Hij had zich niets anders voorgesteld als een ge- KUS Kust u ook op straat? Pas dan op in Barcelona. John Franciscola (22) uit Amerika en zijn Engelse vriendin Catherina Mary Handley kunnen ervan meepraten. Zij kusten elkaar in een van de drukste straten van de Spaanse stad en, onhandig genoeg, in de nabijheid van een politie-agent. Deze reageerde anders dan een Amsterdamse agent; hij greep resoluut in want kussen in het openbaar geldt voor de Spaanse wet als onzedelijk. Het jonge paar bracht daarop een nacht in de cel door (twee cellen weltever staan) en kreeg de volgende dag een boete van 600,te be talen. Catherina vond het wel een dure kus, maar John zei dat hij het er best voor over had. STEMPEL Verontrust door de berichten van de laatste tijd over het verwisselen van babies in ziekenhuizen is een zojuist vader geworden echtgenoot te Dusseldorf de kraamzaal bin nengestormd en heeft met een groot rubber stempel zijn fa milienaam gedrukt op het zit vlak van zijn kind. Alls ging zo vlug in zijn werk dat de zus ters geen kans kregen om tus senbeide te komen. STAKING De 500 verplegers en verpleegsters van de 7000 reumatiekpatiënten die de zo mermaanden in de Franse bad plaats Aix-les-Bains doorbren gen, zijn in staking gegaan om dat zij meer loon eisen. De 7000 vinden dat van de 500 maar een lage streek: „een verpleger laat zijn patiënt niet in de steek", zeggen zij. De 500 hebben echter niet zo veel medelijden met de 7000, want dit zijn voor een groot deel lieden die weinig reuma tiek en veel geld hebben en naar de badplaats komen om zich eens lekker te laten ver troetelen. De 7000 zijn het daar mee natuurlijk niet eens en dreigen met tegenmaatregelen, zoals het in beslag nemen van het stadspark om daar in ten ten te bivakkeren en het niet betalen van de pensionbelasting aan de gemeente. Waarop de burgemeester in wanhoop uit riep „dat de staking niet zijn schuld was maar te wijten aan de zuinigheid van de regering die de 500 loonsverhogingen blijft weigeren." GEHANGEN Een zestienjari ge jongen te Roche-sur-Lyon heeft een onaangenaam avon tuur beleefd. Hij was ziek en door zijn ouders alleen thuis- gelaten, waarbij zij zijn kamer hadden afgesloten. Toen hem het alleenzijn begon te vervelen is hij door een luik in het pla fond naar de zolder geklommen en wilde zich toen door een ander luik in de kamer van zijn ouders laten zakken. Dit luik was echter slechts 20 cm breed. Hij slaagde erin zijn lichaam te laten zakken maar toen bleek dat zijn hoofd niet door de opening kon. Hij bleef toen hangen met zijn slapen ge klemd tussen de planken. Zo bracht hij meer dan vier uur hangende en luid schreeuwende door. Toen tenslotte een voorbij ganger de kreten hoorde en hij door de brandweer werd be vrijd, was hij bewusteloos ge raakt en bleek opname in een ziekenhuis noodzakelijk. wone b en w vergadering. Hij heeft in de afgelopen jaren steeds getracht te werken in het belang van het welzijn van de gemeente, van de gemeentenaren en van degenen die in het belang van de gemeenschap werkzaam zijn. Hij is erg blij met de waardering die de laatste dagen hem wordt betoond. Het zal niet gemakkelijk zijn geweest om met „meester de Bonte" te werken. Een schoolmeester blijft nu eenmaal zijn hele leven schoolmeesterachtig. Wij heb ben de afgelopen tijd gewerkt voor één doel, de gemeente en de gemeentenaren, aldus de heer de Bonte, die blij is dat hij wethouder van Amerongen is geweest. Het was een mooie levensvulling. Met de toegekende onderscheiding was hij zeer verheugd. Ook door wethouder van Barneveld en secretaris Magendans werden waarderen de woorden en woorden van dank tot de heer de Bonte gericht, waarop het col lege zich weer ging bezighouden met bouwvergunningen woningverdeling en wat zo meer des colleges is. interessant worden. Voor kijkers in het Oosten van het land is dit - zoals bekend - al het geval. In Groningen en een deel van Drenthe is het mogelijk het eerste Duitse pro gramma op kanaal 53 te ontvangen. In Zuid-Oostelijk Drente en een deel van Overijssel kunnen de kijkers afstemmen op kanaal 24. Weer iets verder naar het zuiden is er kanaal 32. Tenslotte is er dan voor Zuid-Oostelijk Brabant en de rest van Limburg weer kanaal 24 van uit Aken. Het tweede Duitse programma is be reikbaar in een stukje van Gelderland en het grootste deel van Zuid-Oostelijk Ne derland via kanaal 29. Mocht het plaatse lijk niet zo goed lukken, dan is er nog kanaal 37, waarop wij voor dat tweede Duitse programma kunnen afstemmen. Alle tv-toestellen die na 1959 zijn ge bouwd zijn geschikt voor het plaatsen van een inbouw-unit, waardoor de ont vangst van de nieuwe zenders mogelijk is. Op dit moment zijn in alle nieuwe toestellen reeds een UHF-kanalenkiezer aangebracht, terwijl de oudere toestellen een voorzetapparaat kunnen aanschaffen voor ongeveer 80, In Renswoude plegen enkele winkeliers met hun collega's overleg om zo moge lijk te komen tot een zaterdagsluiting om vier uur. WINTERSEIZOEN VAN J.V. „IMMANUEL" Maandag 3 september a.s. begint de jeugdvereniging „Immanuel" weer met het winterseizoen. Op deze eerste ver gadering staat de bestuursverkiezing, terwijl ook de werkzaamheden voor het te beginnen seizoen worden besproken. Zoals ook andere jaren worden de werk vergaderingen wekelijks gehouden in ge bouw Rehoboth. OPENING MOLEN De zo juist gerestaureerde molen te Walderveen zal mede namens de ver eniging „De Hollandsche Molen" officieel worden geopend op dinsdagmiddag 11 september a.s. De plechtigheid wordt ver richt door Dr. H. J. v. Eek, lid van G. S. van Gelderland. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen YVoningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 wordt iedere DINSDAGMOR GEN en ZATERDAGS de ge hele dag een interessante wa renmarkt gehouden in het cen trum van het dorp. zijn de winkels op WOENS DAGMIDDAG na 13.00 uur ge sloten. trekt de koopavond op VRIJ DAG tot 21.00 uur altijd weer grote belangstelling. en zijn de winkels ZATERDAGS de gehele dag (tot 18.00 uur) geopend.

De Vallei | 1962 | | pagina 1