Moeder DE VALLEI IN HET DORP ELST KOMEN TROTTOIRS ARAM Bezoekt v.w.v Jeugd -puistjes Veilig gebruik P i II Voor de Jeugd [s „De Luchtreiziger*" is druk bezig met organisatie van jubileum-tentoonstelling ZWARE STRAF VOOR KORPORAAL MARKTBERICHTEN AMERONGEN SCHERPENZEEL Om de langste slurf UIT RHENEN'S RAADZAAL Voetgangers: loopt bij avond links van de weg V. A. B. KIRPESTEIN *€HËYfêOli? CITY-MOTORS-EDE Voor hel tere Baby-huidje +TJABYDERM ouEEtRz"p De Heer der slangen REMI en zijn vrienden VEENENDAAL - UW KOOPCENTRUM Zoals bekend organiseert de E.V.P.V. „De Luchtreizigerter gelegenheid van van particuliere duivenliefhebbers. het 40-jarig bestaan eind november een grote Jubileum-Streek-Postduiventen- .ereprijzen >7- r, fcWat de ere-prijzen betreft, ook hier- toonstelling. De voorbereidingen hier- mede ü.acht 'organiserende vereni_ van zijn reeds in volle gang. Iets nieuws ging goed voor de dag te komen. Mo- voor Veenendaal is de in te richten menteel wordt er van de zijde van de ere-klasse. Hierin zal een aantal duiven tentoongesteld worden die een of meer dere bijzondere prestaties verricht heb ben. Tevens zal er een aantal speciale kweekduiven te bezichtigen zijn. Hier over wordt momenteel met enkele be kende Kweekstations contact opgeno men en zo is nu al bekend dat het kweekstation „De Witte Molen" uit Meeuwen (N.-Br.) met een aantal dui ven aanwezig zal zijn. Verder wordt er weer een verkoping van duiven en bonnen voor duiven ge houden. Hiervoor beschikt de jubileren de vereniging al over een aantal toe zeggingen van diverse bekende lief hebbers. Zo werd o.a. door de volgende personen geschonken: Z.K.H. Prins Bernhard 1 oude duif, kweekstation PUROL-POEDER De 41-jarige korporaal A. van O. uit Veenendaal is door het Hoog Militair Gerechtshof veroordeeld tot twee maan den militaire detentie met bevel tot on middellijke in hechtenisneming alsmede verlaging tot de stand van soldaat eerste klas. Tijdens een feestje ter gelegenheid van de opening van een nieuwe korporaals kantine in Ede had de betreffende kor poraal een in burger geklede overste die hem wegens dronkenschap wilde aanhou den uitgemaakt voor „dienstklopper". De krijgsraad veroordeelde de korpo raal tot twee maanden militaire detentie, waarvan een maand voorwaardelijk en twee jaar proeftijd alsmede verlaging in rang tot de stand van soldaat der eerste klasse. Als bijzondere voorwaarde had de krijgsraad gesteld, dat de korporaal zich gedurende de proeftijd onder behan deling van een psychiater zou stellen. De advocaat-fiscaal bij het Hoog Mili tair Gerechtshof had twee maanden mi litaire detentie en verlaging in rang tot soldaat der laagste klasse gevorderd. DIPLOMAZWEMMEN IN BERGBAD Voor de laatste keer in dit seizoen zul len a.s. zaterdagmiddag in Bergbad exa mens worden afgenomen voor de diplo ma's A tot en met F van de Kon. Ned. Zwembond. Het diplomazwemmen begint om half vier en tot een uur voor dé aan vang kan men zich nog aanmelden bij de zweminstructeur van Bergbad, de heer J. W. Rompes. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 120.000 stuks. Prij zen van 12,tot 12,50 voor de grote en, van 6,tot 11,voor de kleine eieren. Alles per 100 stuks. Handel matig. HERVATTING E.H.B.O.-AVONDEN De oefen- en cursusavonden van de E.H.B.Q.-Amerongen zullen op woensdag 5 september a.s. weer beginnen. Men hoopt dat alle leden dan weer aanwezig zullen zijn. Jaren beproefd en hoog geroemd Mijnhardt's Zenuwtabletten FLORALIA-TENTOONSTELLING De Floralia-vereniging maakt weer plannen voor de aanstaande najaarsten toonstelling die dit jaar gehouden zal worden op donderdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 september aanstaande in de gemeentelijke eierhal. Dit is besloten op de bestuursvergadering van dinsdag 28 augustus. Ditmaal zal er een groot ge deelte gereserveerd worden voor een dahliastand. BRAND IN GARAGE Dinsdagavond omstreeks kwart over negen werd de vrijwillige brandweer ge alarmeerd voor een brand in de garage van Blanken Ploeg aan het Oosteinde. Bij aankomst ter plaatse bleek dat de brand reeds met eigen middelen was ge blust. Achteraf bleek dat er een begin van brand was ontstaan door een lekke zuurstofflesslang. De schade was niet noemenswaardig. ,De Witte Molen" 1 jonge duif en tal plaatselijke industrie al blijk van mee leven getoond, terwijl binnenkort ook aangeklopt zal worden bij de midden stand. De vereniging zelf heeft nu al een pi-achtige kollektie bekers welke in de diverse klassen gewonnen kunnen wor den. Gezien de belangstelling voor de tentoonstelling, ook uit de omliggende plaatsen, worden meer dan duizend duiven verwacht. De twee wijfjesolifanten in Ouwehands Dierenpark hebben onenigheid gehad. Sinds het nieuwe buitenverblijf ingebruik is gesteld, zijn de dikhuiden verder van het publiek af komen te staan waardoor zij wat moeilijker met hun slurf allerlei lekkernijen kunnen aanpakken. Intussen is gebleken, dat „Elma" de langste slurf heeft en dat zij de meeste hapjes verorbert. „Sonja" had dat ook opgemerkt. En het stond haar kennelijk helemaal niet aan, want op zekere dag gaf ze haar zus een zetje met het gevolg dat ze in de droge gracht terecht kwam gelegen tus sen het plateau en het publiek. Via een trapje hebben de oppassers Elma er weer „bovenop" geholpen. Ze bleek slechts een klein onbetekenend schrammetje te heb ben opgelopen aan haar slurf. Daarmee behoorde deze strijd „om het dagelijks snoepje" voorlopig weer tot het ver leden. De gemeenteraad van Rhenen is niet op het voorstel van B en W in gegaan om op het plan tot verbetering van Verbindingsweg en Drift- weg in het dorp Eist bezuinigingen aan te brengen, door de trottoirs te laten vervallen. Rechtstreekse aanleiding daartoe was een adres van 51 ingezetenen van Eist, waarin werd aangedrongen genoemde wegen uit verkeerstechnisch oogpunt wel van trottoirs te voorzien. Het college had gemeend 75.000,te kunnen bezuinigen. De voorzitter wilde er geen „halszaak" van maken, evenmin als wethouder Klaassen van pu blieke werken. Wanneer de aanwonenden trottoirs willen, dan kan dat, doch dan zal men een hogere baatbelasting moeten betalen. De heer E. P. van Dijk was eveneens tegen de gedachte bezuiniging. Verschillen de raadsleden uit het dorp Eist waren dezelfde mening toegedaan. Dit had tot gevolg dat de raad besloot het oorspronkelijke plan mét de trottoirs uit te voeren en het werk onderhands aan te besteden. Er zal echter eerst nog een aanvullende rijksgoedkeuring moeten komen. HOGERE SUBSIDIES Bij de goedkeuring van de financiële stukken van de stichting „Het voorma lig Gast- en Weeshuis" had de heer D. de Jong ontdekt, dat er 18.000,was gereserveerd voor sociale en culturele doeleinden. Hij stelde voor hieruit het verenigingsleven subsidies te geven, waardoor méér kon worden gedaan. De voorzitter wilde dit geld niet opmaken. Er was al getracht hiervan gelden uit te trekken voor cultureel werk, maar van hogerhand had men bezwaar gemaakt en geadviseerd er sociaal werk mee te steunen. De voorzitter voelde het meest voor sociaal-cultureel werk, zoals de instuif. Verder deelde hij de raad nog mede dat het Gast- en Weeshuis plan nen in voorbereiding heeft voor wo ningbouw, doch dat ook hier nog het wachten is op de rijksgoedkeuring. Onderwijs In verband met zijn benoeming tot onderwijzer aan de openbare school te Gieten, werd eervol ontslag verleend aan de heer H. Strijk, thans werkzaam aan de school in Eist. Aan het bijzonder onderwijs werd medewerking verleend voor aanschaffing van leermiddelen en meubilair. Ook de christelijke kleuter school verkreeg medewerking voor aan schaffing van meubilair en eerste in richting van de aan deze school be schikbaar te stellen noodlokaliteit. In dit verband informeerde de heer De Jong nog naar de lokalen voor het openbaar kleuteronderwijs. De voorzit ter had hierover slecht nieuws. De af- leveringstijd van de houten noodschool was veel langer dan gedacht. Vermoe delijk zal het noodgebouw in oktober klaar zijn. De nieuwbouw van een open bare kleuterschool zal in de volgende raad ter sprake komen. Grondtransacties Van mevrouw M. G. Veldhuizen-v.d. Vliet was een verzoek ingekomen om haar benzinepomp-installatie, welke thans aan de westelijke toegang tot het Koningshof staat, over te mogen bren gen naar het trottoir aan de oostzijde van de garage. De installatie bevindt zich thans in en op een perceeltje eigen grond, dat een enclave vormt in het openbaar terrein ter plaatse. B. en w. hadden hiertegen geen bezwaar. Zij hadden daarbij echter verzocht om be doelde enclave, groot 56 m2, aan de ge meente over te dragen, waartoe me vrouw Veldhuizen bereid bleek en wel tegen een prijs, welke door haar inder tijd voor deze grond aan de gemeente was betaald, namelijk 348,Deze enclave zal hierdoor bij het openbaar parkeerterrein kunnen worden getrok ken. De heer E. P. van Dijk had be zwaar vanwege trottoirverlies. Voorts vond hij het bezwaarlijk dat de instal latie bij de buren van mevrouw Veld huizen voor de deur kwam te staan. De voorzitter weerlegde dit bezwaar door op te merken dat de buren schriftelijk hadden verklaard geen enkel bezwaar te hebben. De heer Drost vond het een pracht oplossing. De voorzitter was de zelfde mening toegedaan. Het voorstel werd tenslotte op verzoek van de heer Van Dijk in stemming gebracht. Het werd aangenomen met de heren Van Dijk en P. Kosters tegen. Krotten opgekocht voor de sloop De heer E. P. van Dijk was aanvan kelijk ook tegen het voorstel om 5 krot ten te kopen, eigendom van de heer B. Lodder en gelegen aan de Isaaczijde achter het gemeentehuis, waarvoor 5000,moest worden uitgetrokken. Het ligt in het voornemen te zijner tijd deze buurt, die op deze 5 woningen na al in handen van de gemeente is, te saneren. Alle woningen zullen dan worden afgebroken, uiteraard zodra de woningmarkt dit toelaat. De heer Van Dijk wilde geen verza melaar van krotwoningen worden. Hij vroeg zich af wanneer de sanering aan bod zal komen. Voorlopig zag hij er niets van komen. Voor de grond wenste hij evenmin tot aankoop over te gaan omdat deze naar zijn mening maar heel weinig waard is. Hij voorzag met de 5 totaal uitgewoonde krotten bergen moeilijkheden. De voorzitter was het niet met spreker eens. Slechte panden dienen in het bezit van de overheid te zijn om door toepassing van krotoprui ming en sanering tot betere woontoe standen te komen. Wethouder Klaassen vroeg zich af wat de bestemming van de woningen zal worden, wanneer deze eigendom blijven van de particulier en onbewoonbaar worden verklaard. Men kan in zo'n geval de eigenaar tot niets verplichten. De heer De Jong kon het standpunt van het college delen, even als de heer Van Lienden, die het een schande noemde dat er in het hart van Rhenen nog zulke krotten staan. De Elk jaar verliezen honderden voetgangers hun leven, omdat zij 's avonds of 's nachts aan de rech terzijde van de weg van achteren worden aangereden. „Links lopen, gevaar ontlopen", zo moet de regel luiden voor alle voetgangers, die donkere wegen zonder voetpaden opgaan. Er is een autorit bij avond voor nodig om met eigen ogen te kun nen constateren, dat de wandelaar, die aan de rechterkant van een donkere weg loopt, met zijn leven speelt. De achteropkomende auto mobilist kan n.l. een voetganger niet of nauwelijks onderscheiden, omdat zijn koplampen veelal vlak voor hem op het wegdek gericht zijn. Vooral wanneer een voetgan ger donkere kleding draagt, kan hij pas op korte afstand worden waargenomen en dan is het vaak al te laat. Gaat u dus bij avond aan de linker zijde van de rijweg lopen. U kunt dan zelf het u tegemoet komende verkeer op grote afstand zien en door tijdig op de wegberm te stappen een aanrijding vermij den. heer Van Dijk verzette zich tenslotte niet langer, waarna zonder hoofdelijke stemming tot deze; transactie werd be sloten. Verkoop woningwetwoningen De heer Griffioen informeerde naar de stand van zaken met betrekking tot de verkoop van woningwetwoningen. Destijds hadden alle bewoners een cir culaire gekregen waarin werd medege deeld dat men woningen kon kopen en dat een verzoek in behandeling zou worden genomen na storting van 50, Nadien hebben degenen die daaraan gevolg gaven nooit meer iets gehoord. De voorzitter legde uit dat hier een heel lange weg moet worden behandeld via Den Haag. Verder was het college zeer aarzelend over verkoop van gemeentelijk woningbezit. Men was het er nog niet over eens waar de grens ligt. In inciden tele gevallen was tegen verkoop geen bezwaar. Spreker wenste deze zaak t.z.t. nog voor een principieel debat in de raad te brengen. De heer De Jong noemde nog een geval uit Eist, waar twee woningen onder één kap staan, geheel los van andere gemeen telijke huizen en waarvan één huurder wil kopen. Ook deze liefhebber had nooit meer iets vernomen, terwijl spreker dit toch wel degelijk als een incidenteel ge val zag. De voorzitter verduidelijkte dat hier alleen tot verkoop kan worden over gegaan wanneer beide huurders daartoe de wens te kennen geven. Grondverkoop De raad ging akkoord met de verkoop van verschillende percelen bouwterrein op het bungalowpark „Domineesberg" aan ingezetenen en aan economisch aan de gemeente gebonden personen. De heer Griffioen was tegen verkoop van drie VEENENDAAL percelen aan één persoon. Daar in de voorwaarden bepalingen zijn opgenomen die speculatie tegengaan vond de raad geen aanleiding het bezwaar van de heer Griffioen te steunen. Ook de prijzen voor de gronden in het bungalowplan werden definitief vastgesteld, variërend van plm. 8500,— tot plm. 20.000,—. Aan de PUEM werd een perceel verkocht voor 975,—, groot 63 m2, gelegen aan de Bremlaan, om er een transformatorhuisje op te bouwen. Aankoop Van de heer J. M. v. Soelen te Eist werd aangekocht het woonhuis Franse- weg 75 tegen een prijs welke zal worden geschat door drie deskundigen. De eige naar zal gedurende het leven het zake lijk recht van gebruik en bewoning mogen behouden. Een gedeelte van de grond zal worden benut voor doortrekking van de Schoolweg. De voorzitter dankte de ver schillende raadsleden die hun bemidde ling hedden verleend bij deze transactie. Palen voor „Candia" By dc behandeling van een begrotings wijziging informeerde de heer De Jong nog naar de afrastering rond het sport park „Candia". De voorzitter kon hem mededelen dat juist de betonnen palen waren aangekomen. Reeds vorig jaar werd hiertoe besloten waarvoor een crediet werd beschikbaar gesteld van 17.470,De voormalige ambtswoning van de burgemeester zal worden ingericht voor de instuif en de soos voor ouden van dagen. Hiervoor verleende de raad een crediet van 12.750,—. Afscheid Aan het slot van de vergadering, waar in de heer Kosters trakteerde op koffie en gebak in verband met zijn huwelijks jubileum, waarvoor de voorzitter hem namens de raad dank bracht, werd af scheid genomen van de heren Van Lien den en Van Dongen, die niet meer in de nieuwe raad zullen terugkeren. De voor zitter noemde politiek een hard vak. Wanneer men eenmaal is gekozen, doet men het nooit goed. De kiezersgunst slaat gauw weer om. De voorzitter was ervan overtuigd dat beide raadsleden naar hun beste weten de belangen van de gemeente in de afgelopen periode had den behartigd en voorgestaan. Hij bracht beiden dank voor wat zij hadden gedaan. De heer Van Dongen dankte de voor zitter, de wethouders en de ambtenaren voor de medewerking en de prettige sa menwerking. Spr. had veel bewondering voor de wijze waarop de voorzitter de vergaderingen weet te leiden. Hij had er veel van geleerd. De heer Van Lienden bracht eveneens zijn dank uit voor de prettige verhoudin gen en de goede samenwerking. Hij wens te de nieuwe raad het allerbeste toe on der Gods zegen. 61 „Klaar voor de bruidsstoet?" Hertog Crimo kijkt met een triomf antelij k lachje naar zijn zuster, die in een handspiegel haar kapsel monstert. „Jonker Mario zit reeds op het kasteel Bari op ons te wachten," vervolgt hij tevreden, „Aram en zijn kornuiten zullen het ons niet lastig maken, „die zitten hier veilig achter slot en grendel. En zodra het huwelijk voltrokken is, zullen we de oude koop man zijn dochter Sylvia teruggeven. Maar tegen een hoog losgeld en ver over de grens, zodat Mario niet te horen krijgt, dat zij nog in leven is „Sylviamompelt Metella, ik zou haar voor ons vertrek nog even willen spreken, Crimo," en er speelt een spottend lachje om haar lippen. „Dat kan antwoordt haar broer, „ik heb haar in een cel apart doen insluiten. De cipier zal je er brengen." Sylvia kijkt verrast op, als de deur van haar ker ker krakend opendraaid. Met een spottende blik in haar koude ogen kijkt Metella op het arme meisje neer. „Zozo," zegt ze dan met een hoog lachje, „daar hebben we dus de koopmansdochter, die mij mijn bruidegom Mario waagt te betwisten (Wordt vervolgd) herschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jo« Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal zout over de draad, waar deze het ijs raakt. Laat alles dan even een paar mi- Figuur a. APEN ZIJN VERSCHILLEND - NET ALS MENSEN In Orange Park, in Florida in de Ver enigde Staten, worden Chimpanseebaby's net als mensenkinderen grootgebracht met wiegjes, boxen, en speelbroekjes, en het is duidelijk geworden, dat deze jonge Chimpansee's onder elkaar evenveel ver schillen als mensenkinderen. Sommigen van hen bijvoorbeeld zuigen op hun duim als ze zich vervelen, ande ren bewegen hun lichaampjes heen en weer op de wijze zoals Chimpansee's dat doen als ze in het wild leven. Twee van de Chimpansee's zijn half zusters. Zij wonen bij elkaar en zijn goede vriendinnen, ook al lijken ze in het ge heel niet op elkaar. Een van haar, Jojo, HONING WERKT BACTERIEN- REMMEND Bij onderzoek van 16 soorten honing van verschillende afkomst bleken alle een remmende werking te hebben op de groei van de "bacteriën Streptococ cus faecalis (grampositief) en Shigella dysenteriae (gramnegatief). Bij verwarming boven 65°, vier uur of korter, verdween deze werking; wordt 4 dagen lang op 40° C verwarmd, dan bleef de werking behouden. De remmende werking berust niet op de aciditeit (zuurgraad), noch op de hoge suikerconcentratie. Er moeten in ho ning bepaalde thermolabiele inhibito- ren voorkomen die normale filters wel maar Seitz-filters niet passeren. is zeer handig in het gebruik van ge reedschap. Op een dag brak zij een takje af van de boom in hun hok. Zij stak de tak door een gat in het gaas van de kooi, waardoor zij het elektrisch licht aan en uit kon doen. En zij ging daarmee net zo lang door tot de schakelaar stuk was! Toen de oppasser het stokje aan haar halfzuster gaf, wist die niet beter te doen, dan erop te gaan zitten kauwen. Eenmaal gebruikte zij het om haar oren schoon te maken. Maar aan de andere kant kan Jenny veel beter met de andere Chim pansee's opschieten dan Jojo, en zo heeft dus ieder van de zusjes haar goede zijde. Figuur b. NIEUWE POPPEN, DIE KUNNEN SPREKEN Een poppenfabrikant in New York heeft een nieuwe sprekende pop op de markt gebracht. Deze is ongeveer 60 cm groot en bevat een gramofoonplaat, die loopt op een paar kleine batterijen. Nadat je de plaat hebt aangezet en op een knopje drukt, begint de pop te spreken. Zij kan zowel vragen stellen, over het weer pra ten, om eten vragen als nog veel meer. Als zij plat neergelegd wordt houdt zij op met praten, maar zogauw zij weer rechtop wordt gezet gaat zij voort met spreken. Zowel de plaat als de batterij kan worden verwisseld en er zullen zeer binnenkort andere gramofoonplaten uit komen, zodat de pop in staat zal zijn over verschillende onderwerpen te spreken. Figuur c. EEN KUNSTJE MET EEN IJSBLOKJE Leg een ijsblokje in een glas met wa ter. Neem een stukje garen en vraag aan je vriendje of hij het ijsblokje met be hulp van de draad uit het water kan halen zonder dat hij het ijs of het glas met zijn vingers aanraakt of een knoop in de draad legt. Maar hoe moet je dat nu doen? Leg de draad op het ijsblokje (zoals je dat in de tekening ziet) en strooi een beetje nuten staan en dan kun je de eindjes van de draad vastpakken en daaraan het ijsblokje uit het water tillen, want dank zij het zout zijn de draad en het ijs aan elkaar gevroren. Figuur d. EEN PUZZEL MET SPELDEN Leg 24 spelden zo neer, dat zij negen vierkanten vormen, zoals je die in de tekening ziet afgebeeld. Verplaats daarna acht (en niet meer dan acht) spelden, waardoor je moet eindigen met twee vierkanten van precies dezelfde grootte. Voor de oplossing kijk je dan naar fi guur e. e B 19 tl Uit Hector Mal- Iots boek: „Al leen op de we reld". (7) Barberin en de herbergier bespraken vrij luid hoe dom het van mijn moeder was geweest om mij te houden. Plot seling stond de vreemdeling op en liep naar hen toe. „Is dat de jongen, waar je van af wilt zijn?" vroeg hij aan Barberin, terwijl hij op mij wees. Na enig heen en weer ge praat had Barberin mij voor twee jaren verhuurd. Ik zou een lid worden van de troep van Senor Vitalis, en Senoi Vitalis was de vreemdeling. (8) „Hier is de rest van de troep," zei Vitalis. Hij opende zijn leren jas en daar kwam een aapje, gekleed in een rode jas, versierd met goud, tevoorschijn. „Dit is meneer Jacko," zei Vitalis. „Jacko, zeg de mensen gedag!" Jacko wierp ons kushandjes toe. „Brio, maak je buiging!" zei Vitalis tegen de witte poedel, die op zijn achterpoten ging staan, een voorpoot op zijn hart legde en met de andere groette. Daar- kwamen de honden alle drie onder de stoel vandaan en bogen voor ons. (wordt vervolgd) JODIUM IN GEITEMELK Uit wetenschappelijk onderzoek is gebleken, dat 92 van het jodium in geitemelk vrij en gemakkelijk opneem baar is en slechts 8 is gebonden aan eiwit en daardoor minder goed op neembaar. Bij andere diersoorten, o.a. het rund, is het jodiumgehalte in de melk lager en voor een geringer per centage opneembaar. Geitemelk heeft daardoor h,et grote voordeel boven koe melk, dat bij een goede jodiumvoor- ziening van de melkgeit (mineralen- koekjes met extra gejodeerd keuken zout), het een waardevolle bron van gemakkelijk opneembaar jodium voor de mens vormt. Jodium is nodig voor een goede wer king van de schildklier. Door jodium- gebrek, met als gevolg daarvan onvol doende schildklierwerking, treedt ver laagde stofwisseling, traagheid van geest en vetzucht op. Jodium is dus een zeer belangrijk element in de voe ding. V.S. EXPORTEREN MEER VLEESWAREN De export van vleeswaren uit de V.S. heeft vorig jaar een nieuw hoog tepunt bereikt, nl. 56 miljoen kg. West Duitsland was de grootste afnemer met 14 miljoen kg wat bijna 2 miljoen kg minder is dan in 1961. Nederland stond, wat afname betreft, op de twee de plaats en Groot-Brittannië op de derde. Hoewel Frankrijk een vleesoverschot had, verhoogden de importeurs de in voer van vleeswaren met ruim 2 mil joen kg omdat de prijzen van het Amerikaanse vlees relatief laag wa ren. AANKOMST GENERAAL RIKHYE IN HOLLANDIA. De aankomst van de militaire adviseur van de secr.-generaal van de V.N., de Indiase brigade-gene raal Indar Rikhye op het vliegveld Sen- tani bij Hollandia. Foto boven: tijdens het verblijf van de generaal op het vliegveld demonstreerde een groepje Papoea's met in het Engels gestelde leu zen op het vliegveld. Foto onder: be geleid door een niet-geïdentificeerde officier begeeft de generaal zich van het vliegtuig naar het stationsgebouw.

De Vallei | 1962 | | pagina 4