Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Enkele politieke- en persoonlijke verschuivingen bij Wethouders verkiezingen in onze omgeving Voor de KANTONRECHTER mèms ©mm Inspectie kleuteronderwijs slaat de plank mis DE VOOR VIER JAAR GEKOZEN WETHOUDERS ZIJN Stijlvolle bijeenkomst Ritmeester Sigarenfabrieken Uit de laad van Renswoude W ethoudersverkiezing verliep uiterst vlot 36c JAARGANG WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1962 Nr. 70 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Edervecn Renswoude Scherpenzeel UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL VEENENDAAL RHENEN AMERONGEN RENSWOUDE SCHERPENZEEL OUDSTE DIREKTEUR GERIDDERD KAPITAAL AAN BLOEMEN MULDER MARKTBERICHTEN UIT RHENEN'S RAADZAAL C.H.U. MOEST WIJKEN VOOR A.R.P. RAAD VOLTALLIG A Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 Hjnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b(j de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod l-lö woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent In alle Ned.erland.se gemeenten hebben gisteren de nieuw- gekozen gemeenteraden zitting genomen en zijn in deze eerste vergaderingen de wethouders gekozen. Zo schrijjt de wet het voor: op de eerste dinsdag van september moe ten deze zaken plaats vinden. Tenminste als er geen strubbelingen bij- of na de raadsverkiezingen zijn ge weest. In een enkele gemeente 'zal opnieuw moeten wor den gestemd omdat het niet volgens de regelen van de wet is gegaan en hier zal de raad in de oude samenstelling noodgedwongen moeten aanblijven. Echter, dit heeft zich gelukkig niet afgespeeld in onze omgeving. In Veenendaal, Rhenen, Amerongen, Renswoude en Scherpenzeel namen gisterenavond de nieuwe gemeenteraden hun zetels in en werden de wethouders gekozen. Voor de verkiezing van de wethouders zijn maar weinig richtlijnen. Vanzelfsprekend moeten zij worden gekozen uit de raads leden en zal de stemming op een eerlijke manier moeten gebeuren, maar over een vertegenwoordiging van de politieke partijen in het college wordt met geen woord gerept. Deze hangt niet af van - om maar eens een voor de hand liggende reden te nemen - de grootte van de fracties in de raad. Ieder raadslid is vrij in zijn keuze, al zullen in de meeste ge vallen vooraf afspraken worden gemaakt. Er bestaat ook nog iets als politiek fatsoen en veelal zyn de wethoudersver kiezingen ook op democratische basis geschoeid. Dit wil niet zeggen, dat men zich overal aan deze regel houdt en het onder elkaar niet eens zijn vóór de verkiezing komt soms tot uiting in de verkiezing van een persoon, die bepaald tot één van de kleinere partyen behoort. Wij zuilen hieronder de nieuwe wethouders - in beeld - van de verschillende gemeenten in onze omgeving de revue laten passeren. Zij zijn gekozen voor vier jaar. VEENENDAAL De heren Ant. de Ruiter (CH) en C. N. van Kuijk (AR) werden herkozen. De PvdA-zetel ging van de heer Jch. van Hardevcld naar de heer R. Koppenberg. RHENEN Herkozen werd de PvdA-wethouder, de heer G. van Gesink, terwijl zich in de Prot.-Chr. gelederen een verschui- ng voordeed van de heer W. Klaassen (CH) naar de heer H. Griffioen (AR). AMERONGEN De heer K. G. Tiel (CHU) heeft de plaats ingenomen van de heer K. de Bonte, die wegens hoge leeftijd zich niet herkiesbaar stelde, terwijl de heer G. J. van Barneveld (AR) werd her kozen. RENSWOUDE De heren J. F. Wolleswinkel en J. van den Brandhof (beiden CH) werden herkozen. SCHERPENZEEL Ook hier een politieke verschuiving. De heer G. van Kampen (AR) moest plaatsmaken voor dokter J. H. Renken (PvdA). De heer B. Valkenburg (CH) bleef aan als wethouder. De installatie van de nieuvvgekozen raad en de verkiezing van de wet houders drukten onmiskenbaar hun stempel op de vergadering van de Veenendaalse gemeenteraad, die gisterenavond werd gehouden. Aan het begin van de vergadering zat de nieuwe vroedschap een beetje krap om de geïmproviseerde bestuurstafel in hotel „De Korenbeurs" geschaard, terwijl burgemeester dr. J. Hazenberg en gemeentesecre taris D. Blankespoor aan het hoofd de ruimte aan zich hadden. Er waren op dat moment namelijk geen wethouders en in plaats van zestien moesten negentien zetels over de drie zijden van de tafel worden verdeeld. Zo werd de nieuwe raad door burgemeester Hazen berg geïnstalleerd onder opmerkelijke grote belangstelling van de pu blieke tribune. Allen legden in handen van de voorzitter de twee voorgeschreven eden of beloften, n.l. van zuivering en tot toelating in het ambt, af. Na de wethoudersvorkiezing kreeg de vergadering meer armslag en dit was dan ook wel nodig, want er moesten diverse Ant. de Ruiter (CHU) wethouder vanaf 1946 C. N. v. Kuyk (AR) wethouder vanaf 1956 R. Koppenberg (PvdA) nieuwgekozen G. v. Gesink (PvdA) wethouder vanaf 1960 H. Griffioen (AR) nieuwgekozen K. G. Tiel (CHU) nieuwgekozen G. J. v. Barneveld (AR) wethouder vanaf 1958 J. T. Wolleswinkel (CHU) wethouder vanaf 1958 Joh. v. d. Brandhof (CHU) wethouder vanaf 1960 B. Valkenburg (CHU) wethouder vanaf 1960 J. H. Renken, arts (PvdA) nieuwgekozen In het met ontelbare bloemen overladen Verenigingsgebouw alle stoelen waren er speciaal voor deze gelegenheid uit verwijderd terwijl de gehele zaal met vloerbedekking was belegd heeft de jubilerende Ritmeester vrijdag ochtend in min of meer intieme kring het 75-jarig bestaan herdacht. Hoogte punten van deze stijlvolle bijeenkomst, die op de minuut af volgens het sche ma werd afgewerkt, waren de uitreikingen van Koninklijke onderscheidingen aan de direktie en aan enkelen van de welgeteld tachtig jubilaressen en ju bilarissen. Daarnaast kreeg de direktie een stroom kostbare geschenken aan gebeden met vele woordelijke lotuitingen op het beleid van de vroegere en huidige heren Van Scliuppen's. In de middaguren werd in hetzelfde gebouw een receptie gehouden waar het zo enorm druk was, dat men soms bijna een uur moest wachten alvorens de direktie te kunnen feliciteren. Het aantal bloemstukken - laat staan de gehele waarde hiervan - valt moei lijk te schatten. Het podium bijvoor beeld was een grote bloemenzee en nog tijdens de bijeenkomst stroomden de bloemstukken binnen. Na afloop van de jubileum-dag zijn er een groot aantal aan o.a. het ziekenhuis en bejaarden tehuis geschonken. Onder het grote aantal genodigden bevonden zich o.m. de burgemeester van Rhenen, Didam en Veenendaal, de tachtig jubilerende personeelsleden met hun dames en heren, predikanten, ver tegenwoordigers van werknemers-orga- 1922-1962 Assurantiekantoor Eifl. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000 nisaties en van de Bond van Sigaren fabrikanten. In het midden van het podium was het bekende R-embleem opgesteld, aan beide zijden geflankeerd door de ge schilderde portretten van de beide op richters van de onderneming. Jubileumrede De oudste direkteur, de heer F. H. van Schuppen, opende de bijeenkomst met het uitspreken van een jubileum rede. Hierin memoreerde hij het ont staan en het verdere verloop van het bedrijf, waarbij hij het beeld van een stroomversnelling gebruikte. Sprekend over de oprichters zei hij: „Wij hebben veel aan hen te danken en wij hebben groot respect voor de wijze waarop zij hun taak vervulden." Terug kerend tot het heden zei de heer Van Schuppen: „Een verantwoordelijke taak rust op onze schouders. Wij gaan de toekomst tegemoet en God zegene het werk onzer handen". Begrip cn vertrouwen Direkteur H. G. van Schuppen richtte vervolgens een woord tot de tachtig mannelijke en vrouwelijke werknemers die resp. 12'/2, 25, 40 en 50 jaar in dienst (zie verder pag. 3) VEENENDAAL Eeiermarkt: aanvoer 123.000 stuks. Prij zen van 11,75 tot 12,50 voor de grote eieren en van 6,tot 10,voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: Na de mond- en klauw- zeermisère werd j.l. dinsdag voor het eerst dit jaar weer biggenmarkt gehou den. Aanvoer 65 stuks. Prijzen van 40,— tot 60,per stuk. Handel traag. commissies ,in elkaar" worden gestemd. In verband met de gewijzigde situatie na de verkiezing van de wethouders vroeg de heer Joh. van Hardeveld (PvdA) om de stemming voor de raadscommissies uit te stellen tot een volgende vergadering, met welk voorstel de raad zonder slag of stoot akkoord ging. Maar er bleef nog voldoende te stem men over. In de commissie voor het ge organiseerd overleg werden gekozen als leden de heren Jac. Slok (AR), T. Ver- kuijl (PvdA) en A. Visser (CH) en als plaatsvervangers: mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch (VVD), de heren J. H. H. Jansen (PvdA) en C. van Genderen (CH). In het bestuur van de burgelijke in stelling voor maatschappelijke zorg kwa men de heren L. R. A. Ester (AR), P. G. van Ojik (CH), T. Verkuijl (PvdA) en J. F. van Kooten. De commissie van advies woonruimte- wet bestaat thans uit de heren: G. Dave- laar, J. van den Dikkenberg, A. Harde man, Joh. Slok en J. Scholten (oud-raads lid). die als tweede op dubbeltal stond met de heer P. de Jong. De heer G. Croes had als commissielid bedankt. Plaatsvervangers werden de heer J. de Gooijer en mej. H. C. van Leeuwen. Voor de verkiezing van deze com missie had mevr. Buddingh er haar spijt over uitgesproken, dat er weer geen vrouw als lid kandidaat was gesteld. Er zijn zeer geschikte vrou- R.Z., veehouder te Lunteren, verscheen vrijdag voor het Wageningse kanton gerecht omdat hij een kalf niet goed verzorgd had. Een touw was diep in de hals van het dier gedrongen en had een flinke, etterende wond veroorzaakt. Het is me niet opgevallen, dat het dier dat touw nog om de nek had.. Het kalf stond in een box, die nog al donker was en het groeide zo goed, dat ik geen ogenblik aan iets verkeerds gedacht heb, zei verdachte. De wond was toch duidelijk ge noeg te zien, meende rechter v.d. Brand Waarschijnlijk omdat het touw nog om de nek zat is het me niet opge vallen. Het kalf zal er wel niet veel last van gehad hebben, anders had het het niet zo best gedaan, wierp verdach te tegen. U let blijkbaar meer op uw porte monnee, dan op dierenleed, zei de rech ter. Maar m'n hokken waren toch pri- ma in orde. Ik ben werkelijk erg ge schrokken van het geval. Het was een ongelukje, verdedigde Z. zich. De officier vond het een ergerlijke verwaarlozing. Dat men eerst na het vetmesten tot een dergelijke ontdek king komt is meer dan schandalig. Men moet wel oogkleppen voor hebben om zoiets niet te zien. Eis. 75,of 15 dagen. Hoezeer verdachte ook zijn spijt be tuigde en -beloofde, dat het niet weer zou gebeuren. Het hielp hem niets. Rechter v. d. Brand verhoogde tot 100,of 20 dagen. xxx G. J. v. d. K., student te Wageningen, had met zijn auto bij de kruising Grind weg - Prof. Ritzema Bosweg te Wagenin gen scholieren gehinderd, die met assis tentie van verkeersbrigadiertjes de rij baan overstaken. Een politieman, die in de buurt stond was ijlings toegesneld om te zien of nie mand gewond was en daardoor liep v. d. K. aanvankelijk vrij want hij vervolgde zijn weg zonder enige aandacht aan het gebeurde te stellen. Een onderwijzer van de school aan de wen te vinden en een dergelijke benoeming zou een stapje verder betekenen op de weg om de vrou wen uit hun isolement te halen. Muizenfokkerij Mevr. Buddingh had nog een pijl op haar boog en deze schoot zij af bij het voorstel tot verlenging van de ontrui- Voor de eerste keer werden tot lid van de raad van Veenendaal benoemd: L. R. A. ESTER (AR) C. VAN GENDEREN (CH) - had reeds korte t(jd zitting. JOH. VAN DE HAAR (SGP). A. J. M. HAGGENBl'RG (KVP) B. VAN REMMERDEN (PvdA). A. VISSER (CH). herhaalde malen had beweerd, dat hier voor geen rijksgoedkeuring nodig was. Nu echter bleek, dat deze toestemming wel degelijk vereist was en kon de huur niet doorgaan en zit de school zonder dak boven het hoofd. Mr. J. F. van Leeuwen (AR) trok kort, maar nogal fel van leer tegen deze in- spectrice. Haar vergissing had bij hem wrevel gewekt; hij had niet veel waar dering voor deze autoriteit. Gok de heer Verkuijl (PvdA) vond de adviezen van de inspectrice verregaand dubieus. De voorzitter zei het iets minder kras, maar gaf volmondig toe dat er een 'be treurenswaardige kortsluiting was ont staan tussen de onderhavige instanties. mingstermijn voor diverse onbewoonbaar- verklaarde huizen, o.a. in de Van de Poll straat. En om laatstgenoemde huizen ging het hnar. Dit was de vijfde verlenging, die op handen was. De raad went hieraan, maar de bewoners van de huizen in kwestie aan de Van de Pollstraat nooit. Dezen hadden mevr. Buddingh. als enige huis vrouw in de raad, een brief geschreven cm eens te komen kijken. Spreekster gaf een verslag van de ellendige toestand waarin de huizen en de bewoners verkeren. Een onhoudbare toestand, ver rotte huizen, kortom geen woorden voor te vinden. Deze mensen houden zelf niets tegen maar willen graag weg; zij zijn de wanhoop nabij. De zaak werd nog erger doordat vyf van deze huizen al dan niet met toestemming van b. en w. worden gebruikt voor opslag van oud papier en vodden. Tc rekenen naar de schil dering van mevr. Buddingh was hier in een complete muizenfokkerij ont staan. Een armoe en een ellende, waarvoor geen woorden te vinden zijn, zei mevr. Buddingh nog eens in weigevonden bewoordingen. In een vorige vergadering besloot de raad tot het huren van een houten nood- school voor onderbrenging van de chr. kleuterschool, die uit 't Trefpunt moest verdwijnen. Een gehuurde school, omdat de inspectrice van het kleuteronderwijs Het college van b. en w. van Veenen daal in nieuwe vorm. V.I.n.r.: weth. Van Kuyk, weth. De Ruiter, burgem. Hazenberg, secr. Blankespoor en weth. Koppenberg. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter burgemeester Hosang werden de raadsleden voor de komende vier ja ren beëdigd. Na deze eed sprak de bur gemeester aldus: Ik wens U geluk met deze aanvaarding van Uw functie van gemeenteraadslid doch meen wellicht geenszins noodzakelijk, U nog eens te mogen wijzen op de bijzondere taken bij de Gem. Wet, aan de Gem. raad zijn toe gevoegd. Deze taken zyn veelomvattend en uiteraard betekenisvol cn het is nu aan U om aan al die taken een inhoud te geven die van grote waarde voor de gemeentenaren dient te zijn. U. zult dus kunnen begrijpen dat ik uw verantwoor delijkheid in het gemeentebestuur zeer hoog aansla en ik hoop dat u de krach ten mocgt ontvangen om deze verant woordelijkheid te kunnen dragen. Er zal naar ik hoop veel van uw aandacht in de komende vier jaren worden gevraagd en ik wens u toe dat vele besluiten ge nomen mogen worden die strekken tot voorzieningen in verscheiden opzicht voor de gemeentenaren. Moge u dit raadslid maatschap in wijs beraad in diepe over weging en met de waardigheid, die u daaraan verplicht zijt, kunnen vervullen. U zult begrijpen dat ik een enkel woord van bijzonder welkom wil rich ten tot de heer Koops, die naar ik meen voor de eerste maal in zijn leven werd geïnstalleerd als lid van het hoogste bestuurscollege van zijn woonplaats. Ik wens u gaarne toe dat u met dezelfde ambitie en toewijding hier aan de be raadslagingen in de gemeenteraad zult willen deelnemen als ik van de reeds zitting hebbende leden uit het verleden gewend ben. Wij hebben hier steeds een sfeer van rustig overleg, waarbij de meningen uiteraard nog wel eens uiteen lopen. Dit mag evenwel niet verhinde ren dat wij respect tonen voor de me ning van een ander zonder daarbij eigen beschouwing prijs te geven. Moge u dan ook in deze geest van nu af aan deze beraads-bijeenkomsten gaan deel nemen en uw gedachten naar voren brengen. Moge de gemeenteraad van Renswoude weer een ruim arbeidsveld vinden in de vier jaren thans aange vangen. Aldus verklaar ik u voor ge ïnstalleerd. Na de stemming voor de wethouders zetels, welke weer door de vorige leden bij stemming werden ingenomen, sprak de le wethouder het volgende: „Ik vind het aangenaam te mogen terugkeren als wethouder. Hierdoor krijgt men steeds meer liefde voor de zaken. Het is interessant voor de gemeente te mo gen meewerken, soms moeilijk of ver velend, omdat je op een gegeven mo ment moet beslissen. Prettig is het, het vertrouwen van de raad te mogen heb ben." Tot de burgemeester: „Uw per soon is belangrijk voor de goede leiding en goede harmonie. U bent altijd be- reid uw eigen standpunt te laten varen" voor het advies van de raad, terwijl de Christelijke beginselen altijd overheer sen." De leden van de woningcommissie alsmede de leden voor wering school verzuim werden herkozen. Vastgesteld werd het besluit tot voorbereiding van een plan van uitbreiding in hoofdzaak en een plan in onderdelen. De wijzigin gen in zake de werkplaats voor gehan dicapten werden eveneens goedgekeurd (Z.O. Utrecht). De huurverhogingen werden vastgesteld en goedgekeurd op 12 °/o. RONDVRAAG In de rondvraag vroegen nog de he ren Zweers, Kcops en Vlastuin het woord. De heer Zweers (PvdA) stelde voor alvast vergunning te vragen voor een nieuw gemeentehuis. Voorzitter: Er is een zeer dringend beroep gedaan op G.S. voor een woningtoewijzing. Ook aan een nieuw gemeentehuis werd de nodige aandacht besteed. De heer Koops informeerde naar de max.snelheid in de Dorpsstraat, deze vond hij te hoog, maar dit is aldus de vcorz. door de minister van Verkeer en Waterstaat vastgesteld. Ook vroeg de heer Koops waarom er voor richting Scherpenzeel wel wacht huisjes voor de bus waren en voor de andere richting niet. Maar voor deze richting is het reizigersverkeer gerin ger. De heer Vlastuin wees erop dat het fietspad van de Arnhemseweg naar de Veen weg slecht was, de voorzitter zei hierop dat dit misschien te wijten was aan de afsluiting van de Veenweg. Toch zal de raad bij de U.M.O. informeren of hier iets aan gedaan wordt. Deze vereniging ontvangt van de gemeente subsidie. Hiermede werd de vergade ring met dankgebed gesloten. De wethoudersverkiezing verliep dinsdagavond in Rhenen uiterst vlot. In tegenstelling tot de talrijke geruchten van de laatste twaalf uur, waarbij de kansen met het uur wisselden, bleken er slechts twee stemmingen nodig om de beide candidaten aan te wijzen. De heer G. van Gesink (P.v.d.A.) kon zich handhaven en in de plaats van de heer W. Klaassen (C.H.U.) werd tot wethouder gekozen de heer H. Griffioen van de A.R.P. De raad was voltallig. Ook de afge vaardigde van de VVD, de heer J. H. v. d. Berg, die reeds als raadslid heeft bedankt, doch voor deze vergadering nog was uitgenodigd, omdat zijn op volger de heer W. H. F. Scholte zijn beroepstermijn nog moest afwachten, was aanwezig. Na de gebruikelijke be ëdiging werd onmiddellijk een begin gemaakt met de wethoudersverkiezing. De enige die een verklaring aflegde vóór dat met de stemming werd begon nen, was de heer D. de Jong, fractie- zing een rechtstreeks dankwoord aan het adres van de scheidende wethouder, de heer W. Klaassen, die gedurende negen jaar zitting heeft gehad. Hij me moreerde de intelligente wijze en de goede manier waarop wethouder Klaas sen de gemeentezaken had behartigd. Hij bracht ook nog naar voren destijds de oud-wethouder niet met zijn ver kiezing te hebben gefeliciteerd, omdat hij met gelukwensen niet zo kwistig omspringt. Dit had niets afgedaan van het feit, dat hij grote bewondering voor hem had gekoesterd. De voorzitter dankte de heer Klaassen bovendien Otto van Gelreweg had echter het num mer genoteerd en bovendien wist één van zijn leerlingen, wie de eigenaar van de bewuste auto was. Voor het Wageningse kantongerecht verklaarde verdachte vrijdag, dat hij zich nergens iets van herinneren kon. Wel nam hij aan, dat hij ter plaatse had ge reden. Zijn mede-passagier, de assistent-ver koopleider L„ verklaarde eveneens niets van het voorgevallene te weten. Dan bent u wel zeer kort van ge heugen, zei rechter v. d. Brand. De po litieman getuigde, dat verdachte met gro te snelheid rakeling langs de kinderen gereden had en een ernstige gevaarssitu atie geschapen had. De officier, mr. Pieters, wenste een straf naar verhouding en daarom vroeg hij tegen v. d. K. 150,of 30 dagen en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar. (zie verder pag. 2) voorzitter van de PvdA, die mededeelde dat zijn fractie de heer G. van Gesink (de zittende wethouder) kandidaat stel de en dat, indien deze werd verkozen, zijn fractie voor de tweede wethouders zetel de kandidatuur van de heer H. Griffioen zou steunen. Deze eerste stemming leverde voor de heer Van Gesink een meerderheid op. De uitslag werd namelijk Van Gesink 8 stemmen, de heer Klaassen 7 stemmen. De heer Van Gesink was daardoor herkozen. De tweede stemming gaf de volgende uit slag: H. Griffioen (ARP) 8 stemmen, E. P. van Dijk (Vrije Partij) 4 stemmen en W. Klaassen (CHU) 3 stemmen. Ook hier was dus een volstrekte meerder heid geboekt door de heer Griffioen, zodat deze voor de komende vier jaar deel zal uitmaken van het dagelijks bestuur der gemeente Rhenen. Dank aan wethouder Klaassen De voorzitter sprak na deze verkie- persoonlijk voor de ondervonden steun, hulp en vertrouwen. Ook voor de har telijkheid welke hij van hem had on dervonden. Mr. J. Deen (PvdA) vond het juist, dat ook een stem uit de raad de schei dende wethouder diende te danken voor alles wat hij in het belang van de ge meente had gedaan. Hij stelde vast dat de heer Klaassen op zeer bekwame (zie verder pag. 4) Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerkewijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL

De Vallei | 1962 | | pagina 1