groot speelgoed voor kleingeld cle sint van het jaar V A-tje VRAAG EN I AANBOD Stijlvolle bijeenkomst Ritmeester Sigarenfabrieken Advies gevraagd aan S.E.R. over vakantiespreiding Over ruim tien weken komt Sint Nicolaas Alle kinderdromen kunnen U en Sint dit jaar waarmaken! Door bij Uw wekelijkse boodschappen speelgoedzegels van De Gruyter te kopen, spaart U snel en ongemerkt voor 't mooiste speelgoed dat Sint ooit meebracht! 1. Bij elke gulden, die U aan bood schappen bij De Gruyter besteedt, hebt U recht op de aankoop van 1 speelgoedzegel van ÏO cent. 2. Bij elke weekreclame, waar U van profiteert, hebt U bovendien recht op de aankoop van nóg eens een speelgoedzegel. 3. Bij elke 3 pakjes margarine, die U ineens koopt, hebt U alweer recht op 'n speelgoedzegel van ÏO ct. Spaarkaarten krijgt U gratis in elke De Gruyter-winkel. Op élke kaart kunt U ÏOO zegels plakken! Bij Handelshuis Speelgoedland in Haarlem heeft De Gruyter voor Sint Nicolaas duizenden en duizen den stuks speelgoed gereserveerd. KWALITEITSSPEELGOED, van de beste binnen- en buitenlandse merken! PRACHTIG SPEELGOED, waarnaar Uw kinderen tot dusver alleen maar met gretige hunker-oogjes konden kijken in de etalages. Voor al dat prachtigs, al dat nooit- gedroomd-mooie speelgoed betaalt U bovendien maar 'n bedrag, dat vèr beneden de winkelprijs ligt. Door De Gruyter is Moeder op 5 december 'n hele Piet! In elk van de bijna 500 De Gruyter- winkels ligt binnenkort een prach tige kleurenfolder voor U klaar. Neem die gratis mee! In deze „gedrukte Sint Nicolaas-etalage" staan ruim 20 verschillende stuk ken prachtig speelgoed afgebeeld, en ook hoeveel zegeltjes U er nu maar voor hoeft te sparen. Voor 'n bedrag vèr en ver beneden de winkelprijs kunnen U en Sint dit jaar uitpakken als nooit tevoren! Wat dat scheelt! Te koop Gevraagd Aangeboden Woningruil Diversen Plaats een Kost slechts 1,00 (vervolg van pag. 1) van het bedrijf waren. Hij noemde dit een bewijs van wederzijds begrip en vertrouwen. „Juist nu in deze tijd is het tekenend dat wij hier zijn met niet minder dan 80 jubilerende personeels leden". Burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg, als volgend spreker, vond 75 jaar vlot uitgesproken, „doch hier zit een berg van gebeurtenissen in". Het is gegaan van guldens naar miljoenen en van de kruiwagen naar de meest moderne ver voermiddelen. „Er moet een groot in zicht en doorzicht geweest zijn om te komen tot dat beeld, wat we vandaag beleven", aldus de burgemeester. De al lervoornaamste factor noemde hij de samenwerking van hoog tot laag. „Er is op de Ritmeester altijd een enorme teamgeest geweest". Het was hem dan ook een groot ge noegen aan de jubilarissen B. Ver- steegh en C. G. Baars resp. de gouden en bronzen medaille In de Orde van Oranje Nassau te mogen uitreiken. Zowel de direktie als de medewerkers van hoog tot laag wenste hij tenslotte toe onder Godes gunst te mogen wer ken aan de handhaving van dit mach tige bedrijf. Ridderorde „Ik sta hier als burgemeester van de slaapstad, omdat mijn gemeente het slaap- en woonoord is van deze fabriek" zo begon de burgemeester van Rhenen zijn toespraak. In alle ernst wilde hij dank brengen van de woongemeente voor de stabiele werkzaamheid. Jubilaris M. Nellestijn uit Eist kreeg hierna de bronzen medaille aangeboden voor zijn trouwe dienst. Vervolgens werd de oudste direk- teur, de heer F. H. van Schuppen, op het podium geroepen. „Leiding geven kan men op verschillende manieren", zo sprak Rhenens eerste burger, „doch het maken van een sfeer, dat heeft deze direktie altijd getypeerd". En voordat de direkteur van zijn ver bazing was bekomen werd hem onder langdurig applaus de Ridderorde opge speld. „Ik besef volkomen hoe zeer dit verdiend is", zo vertolkte de burge meester aller mening. De heer Van Schuppen zei in zijn dankwoord: „Deze hoge onderscheiding hebben wij samen verdiend, allemaal met elkaar. Ik zou hem door willen knippen en over de hele Ritmeester gemeenschap verdelen." Staande wer den toen twee coupletten van het Wil helmus gezongen. Rij van sprekers Een lange rij van sprekers namen achtereenvolgens achter het spreekge stoelte plaats om hun gelukwensen uit te spreken. Het fabriekscommissielid, de heer G. Diepeveen, bood namens het gehele personeel de gelukwensen aan. Hij was het ook die het cadeau van het personeel aanbood: een zeer kost baar tapijt voor de ontvangkamer, met bijbehorende gordijnen. De heer J. J. van Schuppen - „wij leven met u mee" - sprak namens de Panter, en de heer J. M. van Schuppen namens de Schimmelpenninckfabrie- ken. Als geschenken boden zij een schil derij (ruiter en paard) en een projector aan. Dr. Bakkenes, voorzitter van de Bond van Sigarenfabrikanten en de- heer J. Anbeek, sprekend namens de gezamen lijke werknemersorganisaties, sloten de rij van sprekers. De heer B. Versteeg bracht dank na mens alle jubilarissen - „het is een on vergetelijke dag" - terwijl de heer F. H. van Schuppen op zijn beurt alle spre kers bedankte voor hun woorden. IN 1967: 150 MILJOEN AUTOBANDEN PER JAAR Volgens de resultaten van een onder zoek, dat onlangs in de Verenigde Sta ten door de Goodyear Tire and Rub ber Company werd ingesteld, zal de gezamenlijke Amerikaanse rubberin dustrie binnen vijf jaar ca. 150 mil joen autobanden per jaar gaan produ ceren. Dit zou een stijging van 20% bete kenen t.o.v. het huidige produktiecijfer. Verwacht wordt, dat ongeveer 85% van de totale bandenproduktie door bezitters van personenauto's zal wor den afgenomen. De Staatssecretaris van Economische Zaken, Drs. F. J. W. Gijzeis, heeft, mede namens de beide Staatssecretaris sen van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en de Staatssecretaris van So ciale Zaken en Volksgezondheid, aan de Sociaal-Economische Raad advies gevraagd over het steeds nijpender probleem van de vakantiespreiding. In zijn adviesaanvrage merkt de Staatssecretaris op, dat door het sa menvallen van de vakanties van velen gedurende slechts enkele zomerweken, het van jaar tot jaar moeilijker wordt om de vakantietijd, die steeds meer buiten de woonplaats .wordt doorge bracht, zo aangenaam mogelijk te be steden. Ook de verschillende dienst verlenende sectoren komen in grote moeilijkheden van allerlei aard. Ondanks prijzenswaardige initiatie ven zijn de pogingen om althans voor de Nederlandse vakantiegangers een zekere spreiding te bewerkstelligen, tot dusverre mislukt. Voor de grote meer derheid van de bevolking hangt de pe riode van de zomervakantie af, van wat dienaangaande in het bedrijfsle ven collectief of individueel wordt overeengekomen, waarbij het bedrijfs leven op zijn beurt weer sterk afhan kelijk is van de schoolvakanties. De Staatssecretaris verzoekt de SER, of hij de mening kan delen, dat de spreiding van vakantie bevorderd dient te worden en zo ja, welke methoden daartoe naar zijn mening dienstig zijn, met inachtneming van de bijzondere belangen van bepaalde sectoren van het bedrijfsleven en uiteraard van het on derwijs. SPAAR -eti attifa ftmafons imr/0% iïortitzg opDG-merkat&ketm 1. U kunt sparen voor St. Ni colaas of voor Kerstmis óf voor beide feesten. Voor St. Nicolaas moet U Inzenden uiterlijk 14 novem ber. Voor Kerstmis uiterlijk ÏO december. Vanzelfsprekend blijven de door U gespaarde zegels tot en met 1 april 1963 't volle bedrag waard, dat U ervoor hebt betaald. Wanneer U uiteindelijk - om welke reden dan ook - voor de door U gospaarde zegels geen speelgoed zoudt willen of kunnen ontvan gen. neemt elke De Gruyter winkel Uw opgeplakte spaarzegels in betaling aan GRUYTER €20999 1,per advertentie t.m. 10 woorden, elk t woord meer 10 cent. Te koop Lambretta scooter, 150 cc., Rijksstraatweg 281, Eist U. Te koop aangeboden haard i.pr.st. Achterbergsestraat- weg 96, Rhenen. Te koop Lambretta scooter 160 cc. i.g.st. Paulus Potter straat 8, Veenendaal. Te koop prima eetaardappe- len, 20 ct. per kilo bij M. Boonzaaijer, Munnikenweg 139, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. creme kin derwagen. Groenelaan 47, Veenendaal. Te koop een Locomotief bromfiets. Na half 6 B. Hei kamp, 2e Achterkerkdwars- straat 5. Veenendaal. Te koop suikerperen, 15 ct. per kilo. B. v. Dijk, Cunera- weg 168, Achterberg. Te koop een woonhuis aan de Prins Bernhardlaan. Te bevr. Sav. Lohmanstraat 120, Veenendaal. Te koop Ford Taunus 12 M 1954 met radio en kachel, v. Deventerstraat 7, Rhenen. Te koop versterker, gitaar met element en microfoon en voetbalschoenen voor 175,—. Kramer, Esdoorn laan 30, Rhenen. Te koop prima aardappelen, bij afname van Va mud, 14 ct. per kilo. Niet goed, geld terug. C. Heikamp, Spoor- laan 67, Veenendaal. 400 roeden gras te koop en een kippehok 10 x 4 m Pan huis 53, Veenendaal. Te koop poedel, 4 jaar. lief, speciaal voor oudere mensen. Eshoflaan 8, Woudenberg. Spoed. Te koop een kolen- kist inh. 20 mud, als nieuw N. Schaap, Woudenbergse- weg 20, Maarsbergen. Gevraagd een draglinema chinist voor mobiele dragli ne. Voor goede kracht hoog loon. J. Diepeveen, Buurt- laan Oost 77, Veenendaal. Tel. 3459. Gevraagd een net meisje van 's morgens 8 tot 's middags 3 uur. zaterdags van 8-12 u. en zondags vrij. Huibers, Bergweg 15, Veenendaal. Werkster gevraagd voor en kele ochtenden per week. Mevr. Boon, Berweg 63, Vee nendaal. B.z.a. voor kantoorwerk zaamheden, net handig meis je, 15 jaar. 2 jaar Mulo-op leiding. Brieven onder nr. 2279 aan het bur. van dit bl. Aangeboden te Breda: op goede stand, herenhuis met voor en achtertuin, keuken, douchecel, zolder en schuur tje. Huur 80,p.m. Ge vraagd kleinere woning of flat in Veenendaal of di- rekte omg. Brieven: Laan van Liedekerke 16, Breda. Aangeboden in Breda: bene den hoekflat bev. 1 vormige woonk., 3 slaapkamers, bad- cel, ruime keuken, grote kel der. Gevraagd vrij huis of flat in Veenendaal of direkte omg. L. v. d. Burg, Dr. Struickenstraat 21, Breda, Tel. 01600-41813. Vraag niet hoe het kan, maar profiteer ervan. Prima ei genheimers. Met afname van 25 kg. 20 ct. per kilo, en gra tis schrappen en koolsnijden. Wordt ook thuisbezorgd. G. C. Berends, Middellaan 55, Veenendaal. Tel. 3061. Glazen schuifruiten met in geslepen handgreep, in ver schillende diktes en glassoor ten en in elke gewenste af meting, levert u de glasslij perij van de Fa. Zimmerman en Zn., Sandbrinkstraat 1, Veenendaal. Lichtdrukken en fotocopiëren Artifoto, Hoofdstraat 84, Vee nendaal. H. A. Sol, Orthopaedie - bandages - steunzolen breukbanden - korsetten - bandages enz. Iedere donder dag van 2 tot 5 uur, zitting in Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Veenendaal. Lm. tien woorden

De Vallei | 1962 | | pagina 5