Setter Set DE VALLEI HENGELEN IN NOORD-IERLAND KRUISWOORDPUZZEL HORMONEN Voor de Jeugd REMI AMERONGEN WAGENINGEN door H. F. Wallis nylons OU OPGAVE NR. 20 en zijn vrienden Op dokters advies DVSA-NIEUWS AMERONGSE BABY KREEG SERENADE Om van succes verzekerd te zijn moet de hengelaar op de juiste tijd op de goeóe plaats zijn. Gelukkig kan zelfs de grootste expert deze combinatie niet naar eigen goeddunken samenstellen. Als dat wel zou kunnen, zou veel van de charme van het hengelen verdwijnen, want de hengelaar is een geboren gokker. Als hij de juiste tijd uitkiest gokt hij met het weer, de conditie van het water en de grillen van de vis. Ook het uitzoeken van de juiste plaats is soms een gokspel, in het bijzonder als men moet kiezen uit de vele rijke en gevarieerde visgebieden die de zes graafschappen van Noord-Ierland bezitten. Een hengelaar aangewezen op de be perktheid van het viswater van hotel of club en gedwongen op zijn beurt te wach ten voordat hij een zalm of zeeforel kan vangen, of op een hengel afstand van de volgende man en een steenworp van een rokende fabrieksschoorsteen moet vissen, staat verbijsterd bij het zien van een dergelijk aantal sprankelende rivieren en meren en te kunnen vissen bij een bijna altijd vredige en vaak prachtige achter grond. Als mij gevraagd werd deze manier van vissen in woorden uit te drukken, kan ik alleen maar zeggen „boeiend". Ik kan me herinneren hoe getroffen ik was toen ik de eindeloze mogelijkheden in dit ge bied voor het eerst te zien kreeg en hoe ik me ergerde omdat ik zo weinig tijd had. Hoe kan men onder zulke omstan digheden het meeste uit een vakantie halen. Uit deze hoorn des overvloeds kan de hengelaar de delicatessen uitzoeken. Dit is natuurlijk voornamelijk een kwestie van persoonlijke smaak en ik kan niet weten wat ieders smaak is, maar hier onder volgen enkele niet alledaagse voor stellen. Het vangen van bruine forel in Noord- Ierland is niet zo moeilijk vooor een hen gelaar met een middelmatige bedreven heid. Als de vis wil bijten is het bijna te gemakkelijk. Dus waarom niet geprobeerd waar het echt moeilijk is. Loough Neagh, dat aan vijf graafschappen grenst An trim, Armagh, Tyrone en Derry en dat verreweg het grootste watervlak van de Britse eilanden is (153 mijl2), bevat on getwijfeld enorm grote vissen, maar het voedsel op de bodem is zo goed dat zij zelden naar een vlieg happen. De plaat selijke bevolking heeft het vangen bijna opgegeven. Een bezoeker die zou slagen waar zo- velen gefaald hebben zou zeker naam maken. Zijn heldendaad zou zelfs aan leiding kunnen geven tot een legende, die toegevoegd zou worden aan die waarin wordt beweerd dat door een plotselinge overstroming van een bron vele steden door het „lough" bedolven werden; of aan die waarin wordt verhaald dat het water de eigenschap heeft voorwerpen te doen verstenen Er stromen tien rivieren in Lough Neagh uit en de hengelaar die van me ning is dat het „lough" zelf onproduktief is, kan met hoop op meer succes gaan vissen in een van deze rivieren Ze be vatten „dollaghan", de naam die de ly rische Ieren hebben gegeven aan het soort zwerf-forel afkomstig van het lough. Hiertoe behoort de zilverachtige pollan, gemiddeld 5-7 pond zwaar, die begin au gustus de rivieren bevolken Vervolgens komen de donkere en zwaardere boddagh en tenslotte de grootste de zwarte bod dagh, die de weegschaal soms wel tot 18 pond kan laten doorslaan. Ik ken de dollaghan alleen maar uit verhalen, maar daar de sport vergeleken wordt met het vissen op zalm, aarzel ik niet om ze aan te bevelen. Dollaghan kan gevangen worden met een grote natte in de i| nieuwe mmsmimSi espresso! kleuren M v.a. 2.50 voor tieners en twens 1.95 FA. L. HET Hoofdstraat 45, Telefoon 2163 Frans Halslaan 26, Telefoon 3044 vlieg of spinner, waarmee gevist moet worden als het water helder wordt na een regenbui. De geschiktste rivieren en centra zijn de Ballinderry (Coagh), de Maine (Ballymena), het Blackwater (Ben- burb) en de Moyala (Castledawson). Lough Meivin biedt dezelfde mogelijk heden, met dit verschil dat het meer 7'/ï mijl lang en 1>/i mijl breed is. Hengelaars in Garrison aan het „lough" zingen de lof van de gouden gillaroo. Zij zullen de bezoeker vertellen, met niet meer dan de normale overdrijving, dat er geen vis is die smakelijker is en zo'n goede vechter of het moest de donkere gestroomlijnde sonaghan zijn, een soort zeeforel die er de voorkeur aan gegeven heeft in zoet water te leven. Ook de reuzenforel, de feroox, kunt U er vangen; het beste door te vissen met gesleept aas. Als de henge laar zijn boot meert bij een van de eilan den, kan hij wat afwisseling in zijn dag brengen door een bezoek te brengen aan de ruines van Rossclogher Castle. Het hengelen met aas wordt gewoon lijk niet als een bijzondere manier van vissen, maar in Noord-Ierland is het dit zeer zeker, want waar zo'n grote rijkdom aan zalm en forel is, worden blankvoorn, baars, brasem, ruisvoorn en snoek, waar van het krioelt in deze wateren, be schouwd als enigszins mindere goden. Dit maakt het vissen des te aantrekkelijker voor de bezoeker, die dus niet alleen in de gelegenheid is zijn hengel uit te wer pen in ongerept water, maar ook nog de kans krijgt enige records te breken. Het vissen met aas is in Noord-Ierland het gehele jaar toegestaan. Voor degenen die wonen waar veel hen gelaars zijn en weinig visgrond, is het vissen op zalm en zeeforel, dat, of gratis, of enkele shillings per dag kost, iets bij zonders. De Mourne, Strule, Maine, Bann en Blackwater zijn beroemde zalmrivieren en ik zou geneigd zijn ook eens de ri vieren te proberen die door de Glens of Antrim stroomen. Alleen het landschap al is de moeite waard, speciaal dat van Glenariff waar enige vermeldenswaar dige watervallen zijn en waar het eveneens goed vissen is op zalm en zee forel. De juiste tijd is hier echter van het grootste belang want dit zijn rivieren met hoog water en de meest geschikte tijd is na een regenbui. Cushendun, aan de mooie rivier de Glen- dun, is een van de aan te bevelen plaat sen. In Ulster is het vissen misschien niet zo'n groot gokspel als ergens anders, maar zelfs hier kan geen enkele hengelaar van succes verzekerd zijn. Een ding is echter zeker. In een land waar bijna iedere man lijke bewoner wel eens een lijntje heeft uitgeworpen, zal het de hengelaar niet aan aangenaam gezelschap ontbreken. herschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Job Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres: Parallelweg 10 Veenendaal DIT ZIJN ONZE JARIGEN VAN DEZE WEEK 5 sept. Netta Joosten Guusje Mulder Klaas v. d. Heuvel Gert Klumpenaar 6 sept. Kees Bos 9 sept. Joyce Willems v. Beveren Hans Weijers 10 sept. Reijer Demoet Elsje Voerman 11 sept. Marjan Oosterbeek Allemaal van harte gefeliciteerd met jul lie verjaardag en ik wens jullie een ge zellige dag Tante Jos. Figuur a. NYLON KNOPEN Knopen in nylon (bijvoorbeeld in een vislijn) moeten van een bijzondere soort zijn, als je er tenminste zeker van wilt ZILVERPAPIER Zilverpapier en capsules kregen we deze week van Hans van de Scheur uit Eist, Zusje en Co'tje de Kamper, Kees Hen ken en Lineke en Beppie v. Kooten. Dank je wel allemaal en tot de volgende keer. Tante Jos. D en E laten duidelijk zien hoe je de Knoop nummer twee wordt gebruikt als je twee stukjes van een nylon lijn aan el kaar moet knopen. Ook hier kun je in de tekening van A tot en met F precies zien hoe dat moet worden gedaan. Knoop nummer drie wordt gebruikt als je een eind nylon moet verbinden met een lus, zoals je die in figuur 1 hebt ge maakt. De tekening nummer drie geeft aan hoe je de knoop moet leggen. B 30 É1 zijn, dat zij zich niet loswerken. Hier krijg je een paar voorbeelden van kno pen, waar je werkelijk op aan kunt. Als je een lus aan het eind van een nylon lijn wilt maken moet je de knoop ge bruiken, die in de tekening als nummer één is aangegeven. De figuren A. B, C, knoop moet maken. Figuur b. DE SPAANSE GEVANGENIS De tekening stelt een Spaanse gevange nis uit oude tijden voor. De ingang zie je bij A. In het centrum zit een ridder ge vangen. Hij mag zich vrijelijk bewegen, maar het is hem niet mogelijk zijn weg naar buiten te vinden in het net van pa den en paadjes, dat om zijn cel heen is gemaakt. Zijn beste vriend besluit de ridder te redden en begint daarom, ge wapend met een kluwen wol, bij punt A te lopen, nadat hij het eind van de draad wol aan een boom heeft vastgemaakt. Terwijl hij verder het doolhof ingaat, windt hij de wol af. Tenslotte bereikt hij de gevangene en nu is het voor hen bei den nog maar een peuleschil om hun weg naar de vrijheid te vinden. Proberen jul lie ook maar eens om een lijn te trek ken van B naar A door het doolhof hen. Maar dat is niet gemakkelijk zonder de hulp van de wollen draad. Figuur c. PAALTENNIS Paaltennis is een heel oud spel. Je krijgt een heleboel oefening en je kunt er na enige oefening zeer goed in wor den. Je hebt nodig twee rackets, een paal, een cementen of ijzeren voetstuk en, na tuurlijk, een bal, die in een net gedaan wordt en vastgebonden aan een waslijn, die ongeveer een halve meter korter is dan de paal. De lijn wordt boven aan de paal vastgemaakt. De twee spelers slaan om beurten naai de bal. De een probeert de lijn om de paal naar links te laten draaien, terwijl de andere speler juist probeert de lijn in tegengestelde richting om de paal te wikkelen. Het is een reuzeleuk spel maar je moet van tevoren afspreken hoe lang je zult spelen of hoeveel keren ieder van de spelers naar de bal zal slaan. Figuur d. WEET JE DAT: Schuimplastic enorm geschikt is voor het maken van bomen en struiken voor je spoorwegemplacement? Je kunt schuimplastic kopen in een winkel voor isolatiemateriaal. Ook schrijnwerkers bijvoorbeeld gebruiken het, zodat het niet al te moeilijk is om aan een paar overgebleven stukjes te komen. Gebruik een scherp mes en maak daarmee bijvoorbeeld drie verschillende boomkruinen. Boor een gaatje in elke boom en draai daarin een paar gruine of groene pijpreinigers, die de stammen moeten voorstellen. De voet van de bo men maak je door de reinigers aan het ondereinde om te buigen. Als je vervol gens de bomen in groene waterverf doopt en flink laat drogen, heb je een prachtig stel bomen om mee te spelen. HORIZONTAAL: 1 zwemvogel, 4 plaats in Gelderl., 6 bijb. figuur, 7 buitenhaven, 9 voorzetsel, 11 huisdieren, 13 de Mohammedaanse gods dienst, 15 lied, 17 eikenschors, 19 zeep water, 21 vaste koper in een winkel, 23 ik (Lat.), 25 jonge koe, 28 grove wollen stof, 29 landstreek in Palestina, 30 kloos tervoogd, 31 bouwval, 33 gebod, 34 leger (Fr.), 36 zwaardvis, 38 biersoort, 39 ope ning, 40 alvorens, 43 maling, 44 plaats in Gelderl., 45 afgelegen, 47 ontkenning (spreektaal), 49 plaats in Gelderl., 50 bolrond vruchtje (spreekt.). VERTIKAAL: 1 meisjesnaam, 2 jongesnaam, 3 eiland van Griekenland, 4 bloeiwijze, 5 zuster, 8 boom, 10 badplaats in Duitsland, 11 plaats in Gelderl., 12 telwoord, 14 het gezantschap, 15 familielid, 16 plaats in Gelderl., 18 mannelijk beroep,20 lang werpig rond, 21 voertuig, 22 streling, 23 als 10 vert., 24 bid (Lat.), 26 oude vocht maat, 27 sociëteit (afk.), 32 ontkenning (Eng.), 35 opstootje, 37 hoofddeksel, 38 vlaktemaat, 41 jaargetijde, 42 jongens naam, 44 water in Utrecht, 46 kippen loop, 48 achting. OPLOSSING PUZZEL NR. 71 HORIZONTAAL: 1 karet, 5 was, 7 In- gen, 11 made, 12 Ria, 14 Ans, 16 ever, 18 ore, 20 marge, 23 adé, 24 dn, 25 pil, 27 Leo, 28 met, 30 en, 31 neder, 33 Peter, 34 L.O., 36 nadat, 38 salon, 39 Be, 40 dl, 42 Meden, 44 Ain, 45 Po, 46 leed, 48 koers, 50 pats, 52 urn, 53 leges, 54 rot, 55 nota, 57 dinar, 59 nest, 61 PH, 62 pet, 63 tsaar, 66 ra, 67 e.a., 68 gemet, 69 traan, 71 me, 73 zeker, 75 Arkel, 76 kt, 78Ier, 79 hoe, 81 del, 82 of, 83 erf, 85 villa, 87 bed, 88 roek, 90 Noë, 91 sol, 93 gene, 94 melde, 95 not, 96 Irene. VERTICAAL: 1 karn, 2 adé, 3 re, 4 tr, 5 Waal, 6 sago, 7 is, 8 ge, 9 eva, 10 Nede, 11 model, 13 im, 15 Ne, 17 rente, 19 Di- dam, 21 rem, 22 beton, 25 pen, 26 leder, 28 melis, 29 ten, 32 rad, 33 paars, 35 ode, 37 teken, 39 bot, 41 Leuth, 43 Nogat, 45 pater, 46 lijn, 47 dra, 49 eerst, 50 pon, 51 set, 53 liter, 56 opa, 57 Demer, 58 baard, 60 Sam, 62 pekel, 64 ara, 65 rakel, 67 er ker, 68 gei, 70 nel, 72 Eefde, 74 bol, 77 trom, 79 Hien, 80 Eist, 82 Oene, 84 fee, 85 v.o., 86 Ao, 87 ben, 89 kl., 90 Ne, 92 li, 93 ge. PRINSES MARGRIET GAAT IN LEIDEN STUDEREN H.K.H. Prinses Margriet heeft maandag haar intrek genomen in Leiden, waar zij haar studie aan de Rijksuniversiteit zal vervolgen. Zij woont in dezelfde kamers aan het Rapenburg op nr. 45, waar ook Prinses Beatrix tydens haar studie in Leiden heeft gewoond. Op de foto verlaat Prinses Margriet het huis aan het Rapenburg. Uit Hector Mal- lots boek: „Al leen op de we reld". (9) „Maar wat ga je met die jongen doen?" vroeg Barberin. „Hem gebruiken om de domme te spelen en daarmee het verstand van de honden aan te tonen", antwoordde Vitalis. Nadat Vitalis Barberin vijftig Franks had betaald voor de twee jaren, gedurende welke ik voor hem zou werken, zei hij tegen mij: „Kom mee, mijn jongen!" Ik huilde en smeek te Barberin mij naar huis, naar mijn moeder te brengen, maar hij antwoordde slechts: „Of je gaat nu mee met Vita lis, of ik breng je morgenochtend naar het armenhuis." „Luister, mijn jongen", zei Vitalis, op vriendelijke toon. Ik denk, dat je liever met mij mee zult gaan. We zullen het hele land doorreizen en vele schitterende ervaringen opdoen en onder de hand kun je met mijn grappige honden en het aapje spelen." Er bleef mij niets anders over, dan met Vi talis mee te gaan. (10) Vitalis troostte mij: „op een dag zullen we terugkomen en je moeder opzoeken", zo beloofde hij. Die nacht sliepen we in een schuur. Het had geregend en ik was nat en koud. Wat miste ik mijn warme bed en mijn lieve moeder! Hier was niemand, die mij een nachtzoen gaf. Ik verborg mijn hoofd in het hooi en huilde en huilde. Maar plotseling voel de ik iets nats maar toch warms, dat mijn gezicht raakte. Het was de poedel, die mij likte. Ik ging zitten en sloeg mijn armen om de hals van de hond. Ik drukte hem tegen mij aan en ik voelde, dat ik nooit meer alleen op de we reld zou zijn. Ik had een vriend. (wordt vervolgd) lederen heeft wel eens over hormonen horen praten, maar lang niet iedereen weet wat voor stoffen het zijn en wat nu de functie van deze hormonen is. Praktisch iedereen weet, dat in de pubertijd bepaalde „hor monen" gaan werken en dat mede onder hun invloed de toestand van wat we volwassen noemen wordt bereikt; veel verder gaat de kennis over hormonen meestal niet. Het lijkt me daarom wel aardig eens wat nader met u te spreken over deze wonderbaarlijke stoffen. Allereerst het woord hormon, wat betekent dat? Hormon is een woord, dat uit het Grieks af komstig is en zo veel betekent als prikkeling; het zouden dus stoffen zijn, die in staat zijn organen te prikkelen tot eQn bepaalde werking. Deze uit drukking hormon stamt uit het begin van onze eeuw; de grote fysioloog Starling gebruikte haar voor het eerst. Met het verder ontwikkelen van onze kennis op het gebied van dit soort stoffen is gebleken, dat niet alleen stoffen die organen activeren tot een bepaalde werking tot de groep der hormonen moeten worden gerekend, maar ook die stoffen, die juist een remmende werking hebben op organen. Deze hormonen hebben alle iets gemeenschappelijks, namelijk, dat ze afgescheiden worden door klieren, die een zeer nauw contact hebben met de bloedbaan en die daarom worden genoemd: klieren met interne secre tie, dat wil zeggen, deze klieren hebben geen afvoergang, zoals de speek selklier b.v. wel heeft, maar ze geven hun produkt direct aan de bloed baan af. Waarschijnlijk is deze structuur zo, omdat deze stoffen er zorg voor dragen, dat het lichaam vlug het juiste „antwoord" kan geven. Ons lichaam heeft binnen in zich een enorm aantal functies te verrichten; de omstandigheden, waarin dit lichaam zich bevindt, kunnen heel erg variëren en toch gaan al die functies door, aangepast aan de eisen van de buitenwereld. Om dit inwendig evenwicht, hetwelk een voorwaarde is voor het leven van de mens, te bewaren, zo onafhankelijk mogelijk van de omgeving, spelen de hormonen een belangrijke rol. Zij zijn wel het „vloeibare zenuwstelsel" genoemd (ook het zenuwstelsel heeft deze be sturende taak en kent ook dit principe van prikkeling en remming), hier door namelijk zijn fijne evenwichtsinstellingen mogelijk. Om een con creet voorbeeld te noemen: Hebt u zich al eens afgevraagd hoe het moge lijk is, dat de lichaamstemperatuur van volwassenen zo constant is? Ons lichaam kan, binnen bepaalde grenzen, van koudè en warme omgeving zelf gelijk blijven van temperatuur. Deze onafhankelijkheid van milieu brengt ons lichaam tot stand door allerlei mechanismen. Hoe hoger ont wikkeld schepsel hoe fijner dit innerlijk evenwicht wordt bestuurd. We behoeven werkelijk niet ver te kijken in de natuur om wonderen te zien; waar we ook kijken is het leven wonderbaarlijk geschapen. Om nog even stil te staan bij het voorbeeld van het bewaren van de lichaamstemperatuur, thyroxine, het hormoon van de schildklier en adrenaline het hormoon van de bijnier, werken in dit verband samen. Beide stoffen geven een polsversnelling en een stofwisselingsverho ging; de energie-productie van het lichaam wordt zo verhoogd en er wordt warmte gevormd. Als het lichaam dus kou ervaart, krijgt het tevens door deze hormonen de gelegenheid snel te reageren met een antwoord hierop. Namelijk: warmteontwikkeling. Het schildklier-hormon beïnvloedt dus mede de hoogte van de stof wisseling; een groot gebrek aan dit hormoon veroorzaakt dwerggroei het zogenaamde cretinisme. U begrijpt, dat de ontwikkeling van de hormonkennis niet alleen van uit theoretisch oogpunt interessante vergezichten biedt, ook praktisch, in de toepassing van de geneeskunde biedt ze grote mogelijkheden. An- drenaline wordt zo gebruikt bij de moderne narcose. Ook de hormon- gebrekziekten of hormontekorten kunnen nu therapeutisch worden aan gevuld. Suikerziekte is zo'n gebreksziekte aan het hormon insuline. Insuline wordt door de alvleesklier afgescheiden en heeft een verhogende werking op de suikerverbranding. Ik behoef u niet te vertellen hoe belangrijk het insuline is voor de duizenden lijders aan suikerziekte, die, dank zij deze ontdekking, een praktisch normaal leven kunnen leiden. Er zijn behalve het insuline ook nog allerlei andere hormonen, die op de spijsvertering werken, zowel in de maag als in de darm. Verder kennen we tegenwoordig de vrouwelijke en mannelijke ge slachtshormonen, welke beide bij man en vrouw in het lichaam voor komen. Dan kennen we nog de hormonen van hypofyse, een uiterst belangrijke klier, die als een kersje hangt aan de basis van de hersenen. Zeer vele hormonen worden in deze klier gevormd en ook speciale, die weer een prikkelende werking hebben op andere klieren van interne secretie. Over deze hypofyse valt nog heel wat te vertellen. Het is een klein maar uiterst belangrijk orgaantje, waar heel wat prikkels van kunnen uitgaan om het innerlijk evenwicht te waarborgen. Ik kan u nog vertellen, dat oude onderzoekers meenden, dat deze hypo fyse de zetel van de ziel was in ons lichaam. Een volgende keer zal ik wat meer vertellen over de hypofyse en haar hormonen. ARTS. SCHAAKNIEUWS Maandag 3 sept. j.l. werd voor de on derlinge competitie van de Veenendaal- se Schaakvereniging de 2e ronde ge speeld. De uitslagen waren: J. W. Boelens - G. A. Blankestijn 1—0 G. R. Kets - J. B. Griffioen 01 Chr. Baars - A. Blankespoor01 H. v. Doorn - Tj Schuurmans 01 M. v. d. Bovenkamp - W. v. Dam 01 Chr. ter Hogt - H. J. van Aller10 H. v.d. Bovenkamp - D. J. Kruithof 01 E. J. Kalter - L. Ebskamp 01 J. H. Meulenbroek-E. v. Ravenswaaij 01 F. Luchsinger - H. Heikamp 10 J. N. Elenbaas - K. Wijnberger afg. J. Diepeveen - M. de Kleuver V2-V2 A. v. Beek - H. G. Kruithof 0—1 Dat men reeds op zeer jeugdige leeftijd schaken kan leren, blijkt uit het lid maatschap van H. van de Bovenkamp. Deze jongeman is namelijk pas 8 jaar! Door de overige leden worden zijn schaakprestaties met spanning tegemoet gezien. DUIVENSPORTNIEUWS Ook de postduivenvereniging „De Snel- post" te Veenendaal nam deel aan de na- vlucht van Vilvoorde. De duiven werden gelost om 8.20 uur. De eerste was bin nen om 10.27.08 uur en had met een snel heid van 1131,3 meter per minuut gevlo gen. De uitslag: A. van Asselt 1-10-28-36; J. van Geeren- stein 2-37; G. van Ginkel 3-4-5-6-7-18-22- 23-26-34; G. Heikamp 8-40; C. van Asselt 9-21; E. Heiwegen 11-16-17-27-33; N. van Barneveld 12-13-20-35-38; H. L. Spies 14; A. J. v. d. Kolk 15-19; C. v. d. Weerd 24-39; R. van Doorn 25-32; A. van Doorn 29-30; W. A. Eimers 31. Zondag-voetbal: Zondag j.l. is de competitie in alle ernst begonnen. DVSA 1 kreeg in deze eerste wedstrijd onze buren HDS uit Leersum op bezoek. Het begin was al di- rekt raak voor DVSA. vanaf de aftrap werd het 1-0 en binnen 3 minuten was het al 2-0. DVSA was over alle linies sterker en had niet veel moeite om vrij wel voortdurend in de aanval te zijn. HDS bleef evenwel kranig verweer bie den, maar kon toch niet voorkomen, dat DVSA voor rust een 5-0 voorsprong nam. Ook in de tweede helft bleef DVSA de toon aangeven en voerde de stand ge leidelijk op tot 9-0. De eerste punten voor DVSA zijn daarmee binnen. Zondag a.s. speelt DVSA opnieuw thuis. Nu wordt gespeeld tegen Achterveld 1. Aanvang half 3 op De Burgwal. DVSA 2 is nog vrij. Zaterdag-voetbal Ook de zaterdag-afdeling is zaterdag met de competitie begonnen. Op eigen terrein werd gespeeld tegen NSVS 1 uit Veenendaal. Over het algemeen wogen de partijen wel tegen elkaar op, doch bij NSVS was het samenspel beter verzorgd. Er wordt door de Veenendalers wat be ter gekeken en dit leverde voor rust een 0-2 stand op voor NSVS. In de tweede helft een vrijwel gelijkopgaande strijd, waarbij DVSA vele goede kansen kreeg doch hiervan geen enkele benutte. Indien DVSA wat meer overleg toont en het spel wat beter bijkijkt, zal dit elftal er wel komen. Nu kwamen er geen doelpunten en kwam het einde met een 0-2 neder- pelijke wedstrijd gespeeld door DVSA 2. Zaterdag j.l. kwam DVSA 2 reeds in het veld voor een vriendschappelijke wed strijd tegen Kulan 2 uit Veenendaal. DVSA 2 verloor met 2-6. Jeugdvoetbal: Voor de junioren - leeftijd 14 t.e.m. 17 jaar gaat zaterdag a.s. de competitie ook beginnen. Om 4 uur wordt in Rhenen ge speeld tegen de junioren van Rhenus. De andere jeugdelftallen zijn nog vrij. Jaarvergadering: Vrijdag j.l. hield DVSA in hotel „De Kroon" haar jaarvergadering. De komst van de leden was weer bedroevend: 39 personen waren aanwezig. Het bestuur werd van 5 op 9 personen gebracht en bestaat thans uit de volgende heren: J. Keiman voorzitter, A. Brinkman secreta ris, P. H. van Malsen penningmeester, G. C. van Alfen jeugdsecretaris, G. Bree- schoten materiaal, M. Blankestijn elftal- comm., H. Slotboom 2e voorzitter en elf- talcomm., A. J. de Grefte 2e secretaris en S. Giezen 2e penningmeester. Voor de elftalcommissies werden gekozen: M. Blankestijn, L. van Ee en G. Wijnbergen voor de zondagelftallen en H. Slotboom, A. van Ree en W. Reede voor de zater dagelftallen. Tevens werden coommissies gekozen voor de jeugd, sporttoto, geluids installatie en supportersvereniging. Het aantal leden was vrijwel gelijk ge bleven. Het geraamde tekort op de be groting voor het nieuwe seizoen bedroeg 2500,Om dit tekort op te vangen werden de entreeprijzen verhoogd en zal waarschijnlijk de contributie met ingang van 1 januari 1963 met 25°/o worden ver hoogd. Het bestuur zal eerst de ontwik keling in het nieuwe seizoen nog even aanzien, alvorens tot contributieverhoging over te gaan. De rondvraag leverde nog enkele discussies op, waarna de voorzit ter om half 12 de vergadering sloot. Zaterdag a.s. wordt opnieuw thuis ge speeld. SVMM uit Maarn komt op De Burgwal op bezoek. Aanvang 4 uur. Voor af wordt misschien nog een vriendschap- Bit was het r\ummer:„0, mijn Papa." NU VOLgt,. De trappeLzAKbooQiE TECHNISCHE SCHOOL-YVAGENINGEN De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op een in dit blad voorkomen de advertentie met betrekking tot de in schrijving van leerlingen voor de Nij verheidsavondschool te Wageningen, waarvan de lessen beginnen op 1 oktober a.s. Tevens bestaat er op de inschrijvings datum, 11 september a.s., gelegenheid zich aan te melden voor één der speciale cur sussen, opleidende voor diverse vakexa mens.

De Vallei | 1962 | | pagina 4