omdat SKODA langer meegaat door uitzonderlijke degelijkheid Biltse kanonniers bestookten Veenendaals doel SKODA v£) EEN VEILIGE KEUZE DOVO was meer doortastend dan Ter Leede en won met 4-1 Brandenburg (Bilthoven) won sluitingstoernooi KUNSTSTOFFEN IN DE LUCHTVAART Rhenense zwem- en poloclub De Forellen vierde eerste lustrum TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1962 Nr. 72 6-1 nederlaag voor geel-blauwen Over de muur GVVV was sterker in Putten maar verloor met 2-1 VRC kon Go Ahead niet stuiten en verloor met 3-0 Merino's defensie op dreef tegen Hierden Kulan won van Stroe met 5-0, Stroe-speler brak been Panter voor de tweede maal, nu met 5-0 verslagen NS VS na rust op schot tegen Advendo 4-1 Rhenus won op het nippertje van Maarssen DVSA-NIEUWS ARAM BfFiyiMfH 3f POi De Heer der slangen m m m VZC-Clubkampioenschappen verzwommen KORFBAL S.K.V. S.K.F. 5-0 WATERPOLO STRAFWORPEN Geen herenploegen Tja, de Veenendaal-ploeg stapte niet met prettige gevoelens van de grasmat op het knusse BVC veld in Bilthoven toen de gastheren verheugd de kleedkamer introkken en het scorebord daarboven op 6-1 stond. Als byen zwermden de wit- hemden de gehele wedstrijd in het Veenendaalse doelgebied. Hun aanvallen waren razendsnel en toen Veenendaal daar geen vat op kreeg kwamen de fout jes en de nerveuse trappen, die ervoor zorgden dat de doelpunten als appels van een weigeladen boom rolden Het werden er een half dozijn, maar als we erby rekenen dat v. d. Lee zyn strafschop naast kogelde en rechtsbuiten De Boer vyfmaal oog in oog voor de moedige keeper Jacobs verscheen dan zullen we er maar niet aan denken welke griezelige cyfers uit de bus zouden zyn ge komen. De grondoorzaak van de hoge nederlaag lag in de dekking van de aal gladde BVC aanvallers. Dit onderdeel werd door Veenendaal verwaarloosd. Bo vendien was de loopsnelheid, dus het tempo, van de BVC spelers een klasse beter dan van Veenendaal. Na tien minuten, terwijl BVC al vele malen in het doelgebied van Veenen daal was verschenen, kwam de eerste goal. Anton Diepeveen plaatste de bal niet goed, precies voor de voeten van linksbinnen Alen, een uitgekookte voet baller. Er volgde een listig wippertje naar rechtsbuiten De Boer en die ver sloeg Jacobs met een kopbal (1-0). Vier minuten later werd Diepeveen weer in het nauw gebracht. In uiterste nood wilde hij een schot van de rossige rechtsbinnen v. d. Lee, ook al een tech nisch raspaard, ombuigen en op zijn keeper terugspelen. De bal rolde troos teloos naar de netten (2-0). In de zes tiende minuut knabbelde Veenendaal er iets vanaf. Kees Gerritsen, deze mid dag weer teruggetrokken middenvoor, gaf goed door naar de vrijstaande Kees Rensen, die de bal opwipte en in het doel deponeerde (2-1). Het antwoord van BVC lag al geregd. Rechtsbuiten De Boer stormde door en kogelde num mer drie in het net (3-1), na zestien minuten. In de zeventiende minuut weer raak. Linksbuiten Van Eek liet de traag reagerende back Keuken zijn hie len zien en besloot zijn ren met een ranselend schot in de hoek (4-1). Het geweld hield even op, maar kwam voor rust nog weer tien minuten terug. Drie maal liet men rechtsbuiten De Boer de volle vrijheid en kon hij doorlopen naar het heiligdom van Jacobs. Twee maal verhinderde Jacobs hem het sco ren en eenmaal de deklat. Direct na rust weer een doorgebroken De Boer. Hij schoot pal tegen de uitge lopen Jacobs op. De Veenendalers onder de 1500 bezoekers hielden hun hart vast. Konings moest een schot van v. d. Lee van de lijn weghalen. Op de rand van het strafschopgebied mocht Wim Alen een vrije trap nemen. Hij schoot over de muur tegen de lat. Na een kwartier 5-1, want Veenendaal bleef staan voor vermeend buitenspel. Links buiten Van Eek deed of zijn neus bloed de, rende door en kogelde genadeloos in. Van Eek werd toen de gevaarlijkste man. Keer op keer stevende hij langs Keuken. In de 28e minuut werd Van Eek onderuitgetrokken. Penalty be- GVVV heeft het niet kunnen klaren tegen het fors spelende SDC in Putten, maar er dient direct gezegd dat Putten een fortuinlijke 2-1 overwinning behaalde. De Puttenaren beperkten zich tot uitval len en daarvan werden er twee benut. GVVV was voortdurend in de aanval, maar de energieke spil v. d. Brink en in laatste instantie keeper van Twist hielden de zaak gesloten. Na enkele vergeefse pogingen van GVVV om in een beginoffensief de defensie van Putten open te breken, kwam na 20 mi nuten een uitval van SDC. Rechtsbinnen Dekker kon de bal langs keeper Pavert knallen. 1-0. Niet ontmoedigd ging GVVV door met het bestoken van de Puttense doelmond. Kroesbergen en v. d. Boven- kamp waren zeer actief maar doelman van Twist stopte de verraderlijkste scho ten. De Puttenaren speelden fors voetbal en GVVV moest wachten tot de 33 ste minuut op de gelijkmaker. Jan v. d. Bo- venkamp stormde door de verdediging heen, zag twee Puttense verdedigers na deren en gaf toen door naar Bertus Kroesbergen die de keeper het nakijken gaf. 1-1. Na de hervatting hetzelfde speelbeeld. Een voortdurend gevecht tussen de voor hoede van GVVV en de achterhoede van SDC. Na een kwartier kwam Putten weer met een uitval, die door linksbinnen Eykenhorst met een doelpunt werd be kroond. 2-1. Heftig probeerde GWV als nog gelijk te maken. Het lukte niet meer al was Jan v. d. Bovenkamp er in de allerlaatste minuut zeer dichtbij toen zijn schot de staander trof. Het bleef dus 2-1, de tweede overwinning voor Putten. VRC heeft het in Kampen tegen Go Ahead niet kunnen bolwerken en moest met een 3-0 nederlaag huiswaarts keren. VRC was wel ijverig, maar de thuisclub speelde krachtiger en prduktiever. Doelman Cornelissen van VRC was zo uitstekend op dreef dat hij ervoor zorgde dat de Racingnederlaag op 3-0 bleef staan. Zelfs een strafschop ranselde hij uit zijn doel. sliste de arbiter. Rechtsbinnen v. d. Lee mikte naast. Het werd kort voor tijd toch 6-1 toen Van Eek weer wes los gelaten en de bal keihard langs Ja cobs joeg. Neen, tegen dit BVC had Veenendaal geen antwoord klaar liggen. Hoewel de jonge St. Rebergen als linksbuiten iets meer vuur in de aanval bracht, toen hij na de rust die plaats bezette en Gaasbeek linksachter speelde. Met uit zondering van de midvoor, die een wat trage indruk maakte, waren de overige vier BVC-aanvallers stuk voor stuk gevaarlijke voetballers, die een conse quente dekking behoefden. Voor Veenendaal een minder prettige uitslag, maar men bedenke dat de com petitie pas begon en er nog wedstrijden genoeg resten om succes te behalen, waarbij Veenendaal dan echter aan de onderdelen snelheid en dekking grotere aandacht dient te besteden. Hopelijk herstellen de geel-blauwen zich van deze nederlaag en blijven niet bij de pakken neerzitten. De Merino's speelden in Hierden een goede wedstrijd en wisten dank zij een goed draaiende defensie een 2-0 overwin ning te behalen. Kort na het beginsignaal kreeg Hierden enkele mooie kansen maar keeper, Blan- kespoor, die een uitstekende wedstrijd speelde, liet zich niet passeren. Na 25 minuten een goede Merino's aan val over links. P. v. d. Bovenkamp ont ving de bal, passeerde enkele tegenstan ders, zette goed voor en K. v. d. Voort wist'met een hard schot de Hierden doel man te passeren. 0-1. Hierden kwam verwoed opzetten en aangemoedigd door het vrij talrijke pu bliek begonnen zij een serie felle aanval len, die echter geep effect sorteerden door het goede ingrijpen van de Merino's ach terhoede waarin Scholts nu als back opereerde. Na rust hetzelfde spelbeeld, een felle strijd om de punten. Merino's gaf de voorsprong niet af en met hun uitvallen werden zij weer gevaarlijk. Na een half uur trok de halfspeler H. van Manen die eveneens een prachtige wedstrijd speelde, mee naar voren en schoot van zeker 30 meter afstand op het Hierdendoel en raak ook. 0-2. Nog enkele mooie kansen kreeg de Hier den voorhoede. Men kwam zelfs tweemaal oog in oog met keeper Blankespoor maar verder dan een schot tegen de lat kwam Hierden niet meer. Met 0-2 voor Merino's kwam het einde van een spannennde en sportieve wedstrijd. In de eerste fase van deze wedstrijd leek het erop dat de gastheren een grote nederlaag zouden lijden. Reeds na 13 minuten keken zij tegen een 0-3 achterstand op, maar toen na 20 minu ten hun middenvoor Mensing zo onge lukkig was een heen te breken was de fut uit de wedstrijd en geloofden heide partijen het wel. Reeds na vijf minuten wist Becker- man met een hard schot keeper Hil- bert te passeren (0-1). Even later was het weer raak toen Henzen uit een cor ner van Diteweg hoogopspringend in kopte (0-2). Dezelfde speler schoot na een algemene Kulan-aanval in de 13e minuut nummer drie in de touwen (0-3). Na het ongeval met Mensing had de wedstrijd tot aan de rust weinig meer om het lijf. Alleen Vlaanderen moest nog eens redding brengen toen Braaf- hart terugspeelde en niet voldoende re kening hield met het decimeters lange gras. Ook na rust duurde het geruime tijd voor er wat lijn in het spel kwam. Na 25 minuten passeerde Van Hal handig enkele tegenstanders gaf de bal door aan Diteweg, die doorgaf naar Henzen en deze stelde Beckerman in staat de bal uit de lucht op zijn schoen te ne men en in te kogelen (0-4). Een bijzon der mooie aanval en een fraaie afron ding. Twee minuten later was het reeds 0-5, toen Faber via de vuisten van de keeper raak schoot. Een merkwaardig feit deed zich even later voor toen Van Leeuwen de bal in de richting van de cornervlag schoot en de snel sprinten de Faber uit een onmogelijke hoek in- knalde. De scheidsrechter gaf geen doelpunt maar hoekschop. Kulan bleef door het opbouwende spel van Van Hall steeds in de aanval maar doelpunten kwamen er niet meer uit. Het einde kwam met een mooie 5-0 overwinning voor de SKF'ers. onverwoestbare motor - 1089 cc - 43 pk - 125 km/u oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat jPH mm ÉÊTf 5250,geheel compleet Octavia Combi f 6475,- 1202 Combi f 6975,- Felicia Sportcabriolet 8250,- H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717)-2010* DEALER: Autobedr. H. W. STRAATMAN, Vergersweg 42, Wageningen, tel. 3492 De 4-1 uitslag, die DOVO bereikte tegen Ter Leede uit Sassenheim was een juiste afspiegeling van de aanvalskracht van de ditmaal in gestreepte tenue opererende DOVO ploeg. Het veldspel van de gasten uit de bloembollenstreek was niet onaardig, maar de aanval was niet krachtig genoeg. Ook de doelver- dediger kon niet altijd een betrouwbare indruk vestigen. Geheel anders was het bij DOVO. De aanvallers Mol en Slotboom bleken schutters, die gloeiend harde kogels kunnen afvuren. De achterhoede van DOVO was zoals bekend met v. d. Kraats, van Manen en doelman Hardeveld een hechte eenheid. Ondanks windnadeel was Dovo al di rect in het offensief. Na 12 minuten de openingstreffer. Een vrij fortuinlijk doelpunt. Gijs Slotboom, naar rechts af gezwenkt, gaf een voorzet maar voor het doel was niemand van Dovo aan wezig. De achterhoede van Ter Leede stond lelijk te schutteren, keeper Heyl Het wil niet erg vlotten met SV Pan ter. Na de 3-2 nederlaag van vorige week tegen Musketiers volgde nu een nog grotere met 5-0 op eigen veld tegen het pas gepromoveerde Veluwse Boys. Panter had Bolderman als stopper opgesteld en A. van Kooten als aanvals leider. Dit experiment slaagde niet ge heel en na rust werd dan ook de oude toestand hersteld. De voorhoede van Panter kon deze middag haar vorm niet vinden. Men kreeg wel enkele kansjes, maar er kwa men geen doelpunten. Die kwamen wel aan de andere kant waar Veluwse Boys vooral na rust aan de lopende band scoorde. Met de rust was de stand nog slechts 0-1. Na de hervatting doelpunt ten de gasten er lustig op los. Doelman Van Kooten zag de bal nog viermaal tussen de palen verdwijnen. Een wat teleurstellende uitslag voor Panter, dat deze middag beslist niet haar normale spel speelde en waar vooral de voor hoede met een inzinking kampte. NSVS behaalde de tweede overwin ning in successie en versloeg .Advendo uit Ederveen met 4-1. Voor de rust zag het er niet direct naar uit dat de gas ten uit Ederveen zich zo gewillig zou den overgeven. Zij namen zelfs door een schot van rechtshalf Van Beek de lei ding (0-1), waartegen NSVS voor rust geen tegendoelpunt kon stellen. Vooral de Ambonezen Manuputty en Akihary waren snelle spelers bij Advendo. Na rust sloeg NSVS volledig haar slag in deze enerverende wedstrijd. Een scrimmage voor het doel van Advendo bracht de gelijkmaker. Midvoor N. Schoeman werkte de bal achter de in valler-doelman van Advendo (1-1). Een pass van Nellestijn werd door linksbui ten B. van Manen keihard ingekogeld (2-1). Nu bleek dat Advendo haar tempo had opgebruikt en kon NSVS doorgaan. De jonge rechtsbuiten H. van Keste- ren snelde verwoed langs de lijn en kogelde op de Ederveense goal en dat betekende na 24 minuten 3-1. Dezelfde Van Kesteren, die zeer snel aanviel, wist NSVS op 4-1 te brengen. Jammer, dat tien minuten voor tijd de linkshalf van NSVS wegen natrappen van het veld werd gestuurd. Het was overigens een zeer sportieve en spannende wed strijd die verdiend door NSVS werd ge wonnen, dat zich hiermede aan de kop van de ranglijst nestelde met vier pun ten uit twee wedstrijden. De eerste thuiswedstrijd in de nieuwe competitie werd door Rhenus op het nippertje gewonnen van Maarssen, door de gasten een 5-4 nederlaag toe te bren gen. De ruststand was 3-2 in het voor deel van de thuisclub. Direct vanaf het beginsignaal zat er vaart in de Rhenus-ploeg. Binnen het half uur hadden de groen-witten een prachtige 3-0 voorsprong. Toen moest de midhalf Hommerson worden vervan gen vanwege een enkelblessure en wa ren de groen-witten er even uit. Geurt Veenendaal nam zijn plaats in, doch Rhenus kan niet verhinderen dat Maarssen tweemaal scoorde (3-2). Na de rust maakte Rhenus er nog 4-2 van, doch de gasten liepen snel in en maakten er achtereenvolgens 4-3 en 4-4 van. Toch bleef het niet bij dit gelijke spel, want tenslotte wisten de bewoners van Candia nog een kleine zege in de wacht te slepen (5-4). liet de bal los en de snel ingelopen de butant-rechtsbuiten Diepeveen had geen moeite de bal in het hoekje te knallen (1-0). Ter Leede had wel enigszins een overwicht op het middenveld, maar kon niet doorstoten. Dovo daarentegen stormde met eenvoudig voetbal op de Sassenheimse veste af. Na 22 minuten gaf Slotboom een korte pass naar Jaap Mol, die stevig aanhaalde voor een gloeiend schot, waarop keeper Heyl geen antwoord wist (2-0). Even kwam Ter Leede los, maar de schutters waren blijkbaar in Sassen heim achtergebleven. Doelman Harde veld plukte bekwaam de bal van twee .Ter Leede aanvallers van de schoenen. Na rust beukte Dovo weer op het doel van Ter Leede. De kanonniers Mol en Slotboom toonden zich weer actief. Slotboom schoot zo hard dat de links back Thijssen de kogel tegen zijn hoofd kreeg en even groggy was. Na een kwartier kwam de derde goal na een prachtige aanval. Van Hal was door het centrum opgerukt, gaf de vrijstaande Slotboom de bal die de handen al jui chend omhoog stak voor de keiharde kogel kort langs de paal in het doel vloog (3-0). Ter Leede, geheel overrom peld, bleef verbluft staan toen een minuut later linkshalf v. d. Pol van verre op doel vuurde en keeper Heyl weer verslagen was (4-0). Nu liet Dovo de teugels vieren. Men vond het blijkbaar genoeg want men ging wat nonchalant verder. Ter Leede kon nu wat verademing vinden en trok zowaar naar voren. In de 32e minuut slaagde linksbinnen Van Biezen erin de eer voor Sassenheim te redden (4-1). Er gebeurde weinig meer want Dovo had de verdiend eoverwinning al lang tevoren gerealiseerd. Deze competitie kon voor Ter Leede dat nu al onderaan staat met twee ne derlagen, wel eens moeilijk worden, terwijl Dovo moet bedenken dat deze tegenstander wel aardig spel, maar geen aanvalsenergie ontplooide, een on derdeel wat sterkere ploegen die Dovo nog op haar weg tegenkomt, ongetwij feld wel bezitten. Zondag-voetbal: DVSA 1 ontving j.l. zondag Achter veld 1. Opnieuw werd het een zege voor DVSA, waardoor momenteel DVSA 1 alleen aan de kop gaat in haar af deling. Makkelijk is de overwinning echter niet geweest. Vanaf de aftrap ging DVSA in de aanval en reeds in de eerste minuut werd het 1-0 voor DVSA. Achterveld speelde evenwel een vlotte partij, waaraan DVSA alle moeite had. Toch werd het na een kwartier spelen 2-0 voor DVSA. Dit werd tevens de ruststand. In de tweede helft kreeg Achterveld het voordeel van de vrij sterke wind en kwam nu veelvuldig in de aanval. Na een kwartier werd het 2-1. Het werd hierna een spannende wedstrijd. De verdediging van DVSA speelde een uit stekende wedstrijd en voorkwam ver der alle gevaar. De voorhoede van DVSA had enkele malen bepaald pech met schoten tegen lat en paal. Doel punten kwamen er verder echter niet, zodat DVSA won met 2-1. Zaterdag-voetbal: DVSA 1 had zaterdag SVMM 1 uit Maarn te gast. Deze nog jonge ploeg had niet veel in te brengen. Nog voor de rust nam DVSA een 5-0 voorsprong. Het einde kwam met een 8-0 overwin ning. De eerste punten zijn daarmee binnen voor DVSA en zullen er nu wel meerdere volgen. POSTDUIVEN-NIEUWS Het afgelopen weekeinde vlogen dui ven van leden van de Veenendaalse postduivenvereniging „De Snelpost" vanaf Mons. 104 duiven werden ingezet. De uitslag was: C. van Asselt 1, 13, 14; N. van Barneveld 2; G. Diepeveen 3; C. van Ginkel 4, 9, 12, 17, 19; D. G. Schans 5, 10, 11; N. Stuivenberg 6, 16, 18; A. van Doorn 7, 15; R. van Doorn 8; E. Heiwegen 20, 21. VS/1 1 vSIeÉIIÉ 1 BSSreaS» \aL v£ml'WJ fg**: I m vkxJXyHr WtlËt rfüïSS f xNli Ir iü M .3 X» 1 A j/ \v t It 1 >sSL 4 vmCflinW «Lira ,J 1 feaJygiliM' fa .4 (64) Als Aram even later, zwaar geketend aan handen en voeten, de ridderzaal wordt binnenge leid, zit Crimo zich juist te goed te doen aan een schaal met fruit. Metella, naast de zetel van haar broer staande, neemt Aram nieuwsgierig op. „Mijn beste Aram," begint Crimo, terwijl hij glimlachend een trosje druiven leegplukt, „er is een kleine moei lijkheid gerezen, die mijn plannen enigszins be dreigen. Het zou n.l. bijzonder vervelend zijn, als de Edelen van Napels tijdens het huwelijk van Metella en Mario zich gingen afvragen waarom Aram van Barranca niet aanwezig is. Om dus las tige vragen te vermijden, lijkt het ons het beste, dat je ons vergezelt naar Bari. Als je je als een edelman gedraagt en geen verhalen gaat hóuden over die arme Sylvia, dan zullen je vrienden hier ongemoeid blijven. Word je echter stout, of weiger je op dit voorstel in te gaan, dan enfin, je hebt dat houten bouwwerk vanuit je kerker kun nen zien Ben ik duidelijk?" „Volkomen," ant woordt Aram grimmig, „maar ik weiger desondanks aan je lage plannen mee te werken, Crimo!! Je zou me, met mijn mannen hier in gijzeling, toch dwingen met je mee terug te keren, om mij daarna het zwijgen op te leggen!!" „Hoe jammer," glim lacht Crimo onverstoorbaar. „Is het niet spijtig, Metella, zo'n jong kloek edelman, in de kracht van zijn leven? Breng hem weg, mannen. En zodra wij vertrokken zijn, naar de galg met hem en zijn trawanten!!" (wordt vervolgd) Het weer was de Veenendaalse zwem- club zaterdagmiddag j.l. nog niet zo erg slecht gezind, toen in Bergbad de wedstrijden voor de clubkampioen schappen werden verzwommen. Toch was ondanks dat de deelname beneden peil en dat zal hebben gelegen aan de lage watertemperatuur. De aspiranten trokken zich hiervan weinig aan en verschenen in een behoorlijk aantal aan de start. Het merendeel van de dames en heren liet het afweten. De uitslagen: Meisjes t/m 12 jaar: 25 m. schoolslag, rugslag en borstcrawl, alle drie nummers gewonnen door Joanne Slotboom. Jongens t/m 12 jaar: 25 m schoolslag: Jan Daan van Dam, gevolgd door Ber tus Davelaar die ééntiende seconde la ter finishte. 25 m. rugslag: Kees van Hardeveld; 25 m. borstcrawl: Kees Die peveen. Meisjes van 13 t/m 15 jaar: 50 m. schoolslag: Dorean van der Meer; 50 m. rugslag: Marjan van de Haar; 50 m. borstcrawl: Coby van den Bosch, die de wisselbeker moest afstaan aan Marjan van de Haar, die op de drie nummers de beste tijd maakte. Jongens van 13/15 jaar: 50 m school slag: Wessel van de Bovenkamp; 50 m rugslag: Guus van Barneveld; 50 m. borstcrawl: Ewald ter Haar, die met de beste totaaltijd de wisselbeker overnam van Henk van der Meer, die in verband met zijn leeftijd niet meer op de jon gensnummers mocht uitkomen. Dames: 100 m schoolslag: Dorean van der Meer; 100 m rugslag: Coby van den Bosch; 100 m borstcrawl: Coby van den Bosch, die dus de wisselbeker voor de dames, welke reeds in haar bezit was, wist te behouden. Naast wisselbekers voor de beste all roundzwemmers was er voor de win naar van ieder nummer een medaille, die werden uitgereikt door VZC-voor- zitter J. van Offeren. SKF, bij keuze gepromoveerd naar de 3e klasse KNKB heeft het tegen het Utrechtse SKV niet kunnen redden. Dat zij deze wedstrijd met een 3-tal reserves moest spelen kan echter niet als excuus dienen voor de geleden nederlaag. De gasten waren beslist sterker, speelden feller voor balbezit en verkeerden in een betere lichamelijke conditie. De ploeg was in tegenstelling tot onze plaatsgenoten, die elkaar liepen te zoe ken, beter ingespeeld. Reeds voor rust namen de Utrechtena ren een 4-0 voorsprong en het pleit voor het 3e verdedigingsvak van SKF dat zij na een uur hard werken slechts 1 maal gepasseerd waren. Toch zullen de geel-blauwen uit een heel ander vaatje moeten tappen om in deze afdeling tot winst te komen. Niette min vertrouwd men erop dat zij zich als eerste Veenendaalse vereniging in de KNKB zullen handhaven. SKF is in deze competitie ingedeeld bij: KCO, OBZB, BFC allen uit Amsterd- dam, Oosthoek-Haarlem, SKV-Utrecht, Excelsior-Hflversum, Amersfoor-Amers- foort. Het zwemseizoen 1962 van de Veenen daalse Zwemclub is zaterdag j.l. afge sloten met het jaarlijkse sluitingstoernooi, waaraan werd deelgenomen door Bran denburg (Bilthoven), DKW (Barneveld), De Rijn (Wageningen) en VZC. Er zat nogal variatie in de onderlinge sterkte van de deelnemende ploegen. Branden burg speelt tweede klasse KNZB, DKW en VZC beide derde klasse en De Rijn komt uit in de eerste klasse kring. Dit krachtsverschil kwam ook tot uiting in de resultaten: Brandenburg ging als winnaar met de beker strijken, DKW werd twee, VZC plaatste zich als derde en De Rijn bezette de laatste plaats. De eerste wedstrijd Brandenburg te gen De Rijn had een eenzijdig verloop. De Wageningers kwamen er niet aan te pas en moesten met een 7-0 nederlaag genoegen nemen. VZC zonder Wim van der Meer, H. van de Loosdrecht en keeper Jan Bak ker kwam in de tweede wedstrijd te gen DWK zeer matig uit de hoek. Men had moreel ook geen enkele steun aan adspirantenkeeper Gerritsen, die zijn uiterste best deed, maar toch in dit ge zelschap nog niet thuishoorde. De rust ging in met 3-0 voor DWK en bij het eindsignaal was het 6-1 voor de Barnevelders. In de verliezersronde tussen VZC en De Rijn opende Cel Slotboom de score met een mislukt schot dat via het hoofd van de keeper toch nog doel trof. Aan het schuttersfestijn dat daarop volgde nam het hele VZC-veld zo'n beetje deel. Met de rust was het 5-1 en VZC won de wedstrijd uiteindelijk met 7-2. De aardigste wedstrijd van dit tournooi en ook de wedstrijd waar een beetje spel inzat was ongetwijfeld de finale Brandenburg-DWK. DWK kon met pijn en moeite de eind stand op 3-2 in zijn nadeel houden, want in de tweede helft waren de Bilthovena- ren met hun jonge ploeg aanmerkelijk gevaarlijker. De Brandenburg-aanvoerder kreeg de beker uit handen van de VZC-voorzitter, terwijl DWK en VZC elk met een medail le naar huis gingen. Luchtvaart en kunststoffen heb ben gemeen, dat zij beide vindin gen van deze eeuw zijn en dat zij nog maar aan het begin van hun ontwikkeling staan. Zij hébben elkaar gevonden ook, want sinds het einde van de laatste oorlog worden steeds meer kunst stoffen veelal aangeduid als plas tics in de luchtvaart gebruikt Be langrijk is bovendien, dat er met de toepassing van kunststoffen in de vliegtuigindustrie belangrijke vorderingen zijn gemaakt. Werden enige ja ren geleden de kunst stoffen nog voorna melijk voor de ver vaardiging van klei ne onderdelen ge bruikt thans kun nen zij ook in de belangrijke delen van het tech nisch labyrint en in het inte rieur van het vliegtuig worden aan getroffen. Tot de voornaamste plastics be horen de soorten, die met glasvezel zijn versterkt. Owens-Corning Fiberglas, de Amerikaanse maatschappij, die hier voor het wetenschappelijk onder zoek verrichtte, heeft onlangs een doorsnede van een modern straal- verkeersvliegtuig, een Douglas DC-8 gepubliceerd en aangegeven, welke onderdelen van met glasvezel ver sterkte kunststoffen zijn vervaar digd. Een foto met omschrijving er van drukken wij hierbij af. I radar-koepel; 2 voetverwarming voor de vliegers; 3 bedieningskabel- rollen; 4, 7, 12 tafels; 5, 13 deur knoppen; 6 radio-antennes; 8 vloer ondersteuning; 9 achterste gedeelte van het vleugelromp-vloeistuk; 10, II omlijsting en zitting van passa giersstoelen; 14 trildemper richtings roer; 15 garderobe - kastplanken; 16 plafonds; 17 plafondbevestigings punten; 18 interieur-afscheidings schotten; 19 interieur-deuren; 20 wandbekleding vrachtruim; 21 dif- fusor cockpit en 22 bedieningshen del. Zaterdag vierde de Rhenense zwem- en poloclub De Forellen het vijfjarig be staan met een waterpolotournooi in de middaguren, aangevuld met onderlinge zwemwedstrijden en 's avonds met een glorieus geslaagde feestavond in het parkrestaurant van de heer Ouwehand, waarvan één zaal door de jeugdcommis sie van de vereniging in zwemstyl was versierd en waar een geheel aparte sfeer hing. De belangstelling van de zyde van de leden en. vrienden van de vereniging was zo groot, dat er geen plaatsje meer vry was. Het waterpolotournooi voor de jeugd- ploegen kreeg een ongekend spannend einde. Nadat Vahalis uit Tiel had ge wonnen met 6-1 van Laga uit Zeist (ruststand 3-0), en Forellen de Woel waters (Harderwijk) met 6-0 klop had den gegeven (ruststand 3-9), bevochten Woelwaters en Laga elkaar om de derde en viefde plaats. Woelwaters won met 4-1 (ruststand 0-1) en legde daarmee beslag op de derde plaats. Laga werd vierde. Voor de finale kwamen Forellen en Vahalis tussen de lijnen. Met de rust was de stand nog dubbel blank (0-0) en toen de scheidsrechter in de tweede helft voor de laatste maal floot kon digde het scorebord 2-2 aan. Er was dus geen beslissing gevallen. Die werd geforceerd met het nemen van straf- worpen. Hoe zeer beide zeventallen aan elkaar gewaagd waren, bleek uit het verloop hiervan, daar tot tweemaaj toe het nemen van strafworpen moest worden herhaald. In tweede instantie was het Vahalis dat iets gelukkiger was en beslag legde op de prachtige beker, die voorzitter A. J. Bovenschen in het badpaviljoen met een toepasse lijk woord uitreikte. De Forellen-ploeg kreeg de tweede prijs bestaande uit een fraaie lauwertak. Verschillende herenzeventallen die voor het tournooi waren uitgenodigd hadden vanwege de lage temperatuur van het water afgeschreven. Het gevolg was dat in deze pool alleen de Zwem vereniging Zeist en de Forellen aan bod kwamen. Dank zij een voortreffelijke combinatie van Kroon-Geurts werd het een 6-1 overwinning voor de orga niserende vereniging na een ruststand van 4-0. Geurts scoorde viermaal, Wout Veenendaal eenmaal en Ton van Dijk eenmaal. Doelman van der Straten was prima op dreef. Hij hield er praktisch alles uit, behalve het enige tegenpuntje van Zeist, dat niet meer was dan een drijfballetje. De heren-ploeg van Forellen kreeg de mooie beker. Zeist mocht de lau wertak mee naar huis nemen. De on derlinge wedstrijden leverden talrijke winnaars op, doch de tijden waren in verband met de kou niet daverend. De feestavond was gedeeltelijk voor de jeugd en later op de avond voor de oudere leden. De voorzitter sprak een lustrumrede uit, waarin hij nog eens herinnerde aan het heuglijke feit van vijf jaar geleden, toen dank zij het door de directie van Ouwehands Die renpark genomen initiatief, het prach tige natuurbad op de Grebbereg kon worden geopend en de vereniging kon worden opgericht. Spreker was van me ning dat de gemeenschap van Rhenen voor de stichting van dit bad, grote dankbaarheid verschuldigd is aan de directie van het dierenpark. In menige gemeente hunkert men naar een zwem inrichting. De jeugdcommissie van de vereni ging bood prachtige bakken rode an jers aan, aan de dames van de auto mobilisten die de zwemmers en zwem sters steeds belangeloos rijden naar trainingsbijeenkomsten en wedstrijden. Onder de betreffende leden was daar voor geld ingezameld door de commis sie. Deze geste werd zeer op prijs ge steld, ook van de zijde van het be stuur. De daad getuigt van dankbaar heid voor de opofferingen die vrien den van de zwemclub zich getroosten om deze tak van sport te stimuleren. Er werd de hele avond gezellig feest gevierd door het Rhenense zwemwe- reldje-met-aanhang en de geest die hier hing getuigde van een uitsteken de verenigingsband.

De Vallei | 1962 | | pagina 3