Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Verenigingsleven op de drempel het van net nieuwe seizoen Cultureel Convent introduceert nieuw programma De Wereld van WEEK-tot-WEEK Agenda Televisie de meest gevreesde vijand Geen belangstelling V'daalse ijzerindustrie gaat samenwerken met Zweeds concern WAAR IS DE VALLEI-RIKS? AARDBEVINGEN 36 JAARGANG VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1962 Nr. 73 Uitgave: drukkerij „De Gelderse ¥01161" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzecl Allemaal Optocht op Lampegieters- avoiid Dringende oproep Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER Niet in de schoot Perspectief 15— WAARD 2 RS 063185 Veenendaalse bakkers beginnen aktie voor Perzië GEHEIMZINNIGE KRACHTEN DER AARDE Onverwacht VOLKSUNIVERSITEIT Chr. Film Actie Ned. Chr. Reisvereniging Ned. Reisvereniging Zang en concert Overigen Nieuw stationsgebouw bijna gereed to Oorzaak Roode Kruis helpt Perzië AMERONGEN Veilig verkeersrit in Amerongen uitgesteld Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent TELEVISIE is wel eens „de grootste zegen van de moderne tijd" genoemd en daarin zit een zekere kern van waarheid. Immers duizenden mensen die anders zelden of nooit in de gelegenheid wa ren hun kennis te verrijken of van verantwoorde ontspanning te genieten, kunnen nu, dank zij dit vernuftige apparaat, met (weinig?) kosten en dito moeite geconfronteerd worden met allerlei vraag stukken en gebeurtenissen die zich vandaag aan de dag op deze aardbol afspelen. Of iedereen dat tenvolle bevredigt is een vraag, waarop zeer moei lijk een antwoord gegeven kan worden. Er zijn gelukkig tv-kijkers die eerst een keus maken uit het programma en he^ toestel pas aanzetten als er iets geboden wordt waf hen interesseert. Daar tegenover staan echter de legio gevallen waarbij Het was een vereniging die cp haar hoogtepunt zelfs 800 leden telde en die in de tien jaar tijds van haar bestaan uitvoeringen van hoog gehalte bracht met vele vooraanstaande Nederlandse beroepsgezelschappen. Toneel, ballet, cabaret, variété - het mocht allemaal niet baten. Het leden tal liep terug, evenals de belangstelling de knop om zeven uur wordt omgedraaid en pas aan het einde van de avond als er toch niets meer te kijken valt, uitgeschakeld wordt. Of de t.v. in zo'n geval als een „zegen" gezien moet worden, betwijfelen zeer velen, althans zo wordt gedacht in verenigingskringen. Volkomen anders ligt de verhouding verenigingsleven-televisie. Op de drempel van het nieuwe seizoen mag het ook wel eens voor onze omgeving duidelijk gesteld wor den, dat dit twee geduchte concurrenten zijn. Mis schien is dit naar buiten uit niet zo merkbaar, doch de strijd is er niet minder om. Dit blijkt uit verschillende uitlatingen van verenigings-bestuur- ders. In VEENENDAAL viel vorige week het eer ste slachtoffer: de Kunstkring N.V.V. en de bestuursleden zagen, ondanks alle moeite en activiteit, geen kans de ver eniging in leven te houden. Oorzaak: TELEVISIE! Gevolg: GEEN BELANGSTELLING! Het is een verschijnsel waarmee alle verenigingen te kampen krijgen. De een in mindere mate dan de ander, maar wie zijn oor in alle plaatsen eens te luisteren legt, komf al gauw tot de con clusie dat de televisie de meest ge vreesde vijand is. Uit het kamp van de verenigingen In de Zweedse metaalindustrie be staat, mede als gevolg van de snelle Europese integratie, een toenemende belangstelling voor samenwerking met Het hoogtepunt van het traditio nele Veenendaalse Lampegieters- avendfeest zal ook dit jaar weer een grote kinder-optocht zijn, waarvan de organisatie in handen is van het-Jeugdwerk „De Instuif". Alle kinderen, hetzij in groepen verkleed of als individuelen kunen daar aan mee doen. Zij moeten dan maandagavond a.s. om 7 uur achter de Brandweerkazerne aan de In dustrielaan aanwezig zijn. Met begeleiding van de DS-Har- monie en het Tamboer en Pijper korps wordt de optocht om precies half acht begonnen. De route is: Jeugdgebouw - Industrielaan - Ker- kewijk-Hoofdstraat-Hoogstraat- Hoofdstraat-Sandbrinkstraat. Bij het Postkantoor wordt aan alle deelnemertjes een beker cho colade verstrekt met een bischuitje, de traditionele kost dus voor deze avond. Dit is mogelijk geworden door de medewerking van een plaatselijke melkfabriek en een bakker. De optocht zal omstreeks half ne gen bij het Postkantoor arriveren, zodat de kinderen ruimschoots ge legenheid hebben het vuurwerk bij te wonen dat d'iarna afgestoken wordt. Zoals bekend is het vuur werk door de jubilerende Ritmees ter aan de bevolking aangeboden. De organisatoren van de optocht doen een dringend beroep op jong en oud zoveel mogelijk te willen meewerken om de optocht te doen slagen. Men kan dit doen door in grote getale te komen kijken net als vo rig jaar toen er langs de route duizenden ouders met kleine kin deren stonden, bijna allemaal ge wapend met een brandende lam pion. Dit gaf het juiste effect aan de avond en men hoopt dat het ook nu weer een waar lichtfeest wordt. De meer oudere jeugd wordt dringend verzocht om tijdens de optocht geen vuurwerk tussen de menigte te willen afsteken en vooral om de kinderen te den ken. Voorgaande jaren was het Lampegietersavondfeest vaak een verschrikking voor hen door het rondknallende vuurwerk. Hopen- lijk zien de ouderen dat in en zul len zij er voor zorgen dat de kin deren een echte Lampegietersavond beleven! BOOM DREIGDE TE VALLEN Tijdens de krachtige wind dreigde woens dag bij de R.K. kerk aan de Nieuweweg een boom om te vallen. Na een telefo nische waarschuwing heeft Gemeente Werken de takken van de boom verwij derd. WANDKLOKKEN voor betore uurwerken Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal, Kanaalweg 2 - Tel. 2918 zijn er weinig wapenen in de strijd te brenger.. Men kan niet meer deen dan een zo interessant mogelijk programma opstellen en dan maar afwachten wat de toekomst brenge moge. Het pleit voor alle verenigingen in onze streek dat zij het hoofd niet in de schoot leggen. Integendeel, in de achter ons liggende zomermaanden is er ach ter de schermen volop gepland en ge programmeerd. In sommige gevallen is hierbij ter dege rekening gehouden met hét kijk kastje. Een sprekend voorbeeld hiervan is het nieuwe programma van de Volks universiteit Veenendaal, dat radicaal afgestapt is van sterk-populaire lezin gen en documentaires, omdat deze re gelmatig via het beeldscherm het grote publiek bereiken. Bij de keuze van de onderwerpen voor de lezingen heeft het bestuur zich thans laten leiden door de wens een en belangstellenden te brengen. Dit zijn dus echt onderwerpen die normaliter noch in kranten noch op de t.v. uiteen gezet worden. Nog een voorbeeld van „wij-zijn-niet- bang" geeft de Christelijke Film Actie. Zoals men weet brengt de t.v. gemid deld twee films per week in de huis kamer en desondanks heeft de Cefa het aangedurfd niet minder dan 13 films voor het nieuwe seizoen aan te kondi gen. Twee meer zelfs dan vorig jaar. Voer alle verenigingen - en dat zijn er in onze streek heel wat - die in vrij wel alle gevallen met de grootste moeite het hoofd boven water kunnen houden, is het te hopen dat zij in het nieuwe seizoen niet de weg gaan van de Kunst kring N.V.V. Voor het maatschappelijk bestel zou het funest zijn wanneer de binding, voortkomende uit het verenigings leven ongeacht richting of samen stelling, verloren zou gaan; stellen de verenigingen terecht. Er is gelukkig een rooskleurig pers pectief. In Amerika, dat altijd een jaar of vijf op ons voor is, worden de men sen televisieziek. Vooral de jeugd heeft er genoeg van om avond aan avond naar het beeldscherm te kijken. De jongeren willen onderling kon- takt, zoeken in veel sterkere mate dan voorheen het culturele vlak en vandaar dat het verenigingsleven in het land van Uncle Sam weer een grote bloei kent. Voor ons zal het de eerste paar jaar waarschijnlijk nog moeilijk zijn, maar de aankondigingen voor het nieuwe sei zoen hebben bewezen dat de bestuurs leden uit het goede hout gesneden zijn. Zij verzekerden ons dat zij hun leden zullen blijven porren, net zo lang dat zij dat zij uit hun t.v.-stoel opstaan om te De vorige week bij Dameskapsalon Fles, Herenstraat Rhenen uitgegeven Valleiriks is niet ont dekt. De waarde is hierdoor ge stegen tot VIJFTIEN GULDEN. De nieuw uit te geven riks is genum merd met Bü inlevering op ons bureau voor a.s. donderdagmiddag 12 uur wordt de premie a contant uitbetaald. Op initiatief van de Veenendaalse Bak kersvereniging gaan de gezamenlijke bak kers als eersten in den lande een actie voeren voor de getroffenen van de ramp in Perzië. Men gaat dit doen in de vorm van de verkoop van theebeschuitjes, die vooral met het oog op de komende Lampegieters avond ongetwijfeld veel gekocht zullen worden. Het publiek betaalt de normale prijs, doch de bakkers staan de winst al' aan het Roode Kruis met bestemming hulpverlening Perzië. Het bestuur sprak gisteravond de hoop uit dat het publiek deze aktie volledig zal steunen, zodat een zo groot mogelijke opbrengst bereikt kan worden. De aardbeving, die Perzië heeft getroffen, heeft de hele mensheid weer eens geconfronteerd met een der beklemmendste en geheim zinnigste natuurkrachten van moeder aarde. De geleerden zijn in staat de aardbevingen te constateren en zij kunnen veel doen om de schade zo klein mogelijk te houden, doch zij kunnen niets voorspel len en er ook geen invloed op uitoefenen. Reeds eeuwen heeft men zich de vraag gesteld, wat nu wel de oorzaak van een dergelijke verschikkelijke ramp kan zijn, maar thans is men het er over eens, dat de oorzaak in het inwendige van de aarde, of juister in de aard korst moet worden gezocht. We weten, dat de aarde een grote bol is met een straal van ongeveer 6500 km. De reis naar het middelpunt van de aarde is dus niet zo heel ver; in kilome ters komt zij overeen met een luchtreis van Amsterdam naar Cairo en weer terug. Al kunnen we over de reis naar het middelpunt der aarde fantastische boe ken schrijven, in werkelijkheid is het niet mogelijk. Onze diepste boorputten zijn nog geen vijf kilometer diep, in verhouding dus niet meer dan kleine putjes in een sinaasappelschil. Evenals deze bestaat de aarde uit aantal levensbeschouwingen en geestes- ervaren dat een vereniging een stuk richtingen onder de aandacht van leden van iemands leven kan zijn. GEEN VOORRANG VERLEEND Bij het afslaan van de Kerkewijk naar de Eikenlaan verleende de automobilist V. uit Driebergen dinsdagavond geen voorrang aan de bromfietser L. uit Vee nendaal. Laatstgenoemde kwam ten val en moest zich onder medische behande ling stellen. Later is L. naar zijn woning overgebracht. MEISJE WAS WEGGELOPEN Donderdag hield de politie een 16-jarig meisje staande dat zich op verdachte wij ze op de Nieuweweg ophield. Zij bleek weggelopen te zijn uit een inrichting te Oosterbeek en was per fiets op weg naar Zeist. In Veenendaal had ze echter een lekke band gekregen. Later is zij op transport naar Oosterbeek geseld. Nederlandse bedrijven. Een nieuw voorbeeld is de dezer dagen gesloten overeenkomst tussen de metaalverwer kende industrie August Stenman A-B te Eskilstuna en N.V. Veenendaalsche IJzerindustrie, v.h. G. H. v. Leeuwen te Veenendaal, waarbij het Zweedse concern in belangrijke mate gaat deel nemen in het kapitaal van de Veenen daalse ijzerindustrie. In afwachting van de coördinatie van de productie-programma's wordt de fa bricage van hang- en sluitwerk, rijwiel- sloten enz. te Veenendaal normaal voort gezet. Naar de directie ons meedeelde hebben de onderhandelingen enkele maanden in beslag genomen. MODERNISERING Het bedrijf in Zweden bestaat al en kele tientallen jaren en heeft ongeveer 1400 werknemers in dienst. Bij de Vee nendaalse IJzerindustrie werkt 180 man personeel. De stad Eskilstuna heeft veel metaal industrie, telt 60.000 inwoners en ligt op ca. 100 km. afstand van Stockholm. Het Zweedse bedrijf heeft een eigen ambachtschool waar jongelui tot metaal arbeiders worden opgeleid. Zij zijn ech ter vrij in hun keuze van dienstverband. De direktie van het Veenendaalse be drijf blijft in handen van de heer H. At- velink. Wel ligt het in de bedoeling om het bedrijf hier ter plaatse te moderni seren. Omtrent eventuele plannen tot ves-s tiging van de fabriek in een ander deel van Veenendaal, wilde de direktie geen commentaar geven. De nieuwe samenwerking opent voor de Zweeds-Nederlandse combinatie nieuwe mogelijkheden op het gebied van re search en export. Op de foto: een gedeelte van de Zweed se metaalfabriek. Het Cultureel Convent Veenendaal - een organisatie van de diverse verenigingen en instellingen die zich bewegen op cultureel gebied - introduceert eind deze week door middel van huis-aan-huis bezor ging het Gezamenlijk Programma 1962-1963. De inhoud er van is beknopt doch duidelijk, terwijl de geplande lezingen, films e.d. op overzichtelijke wijze zijn aangekondigd. Twee verenigingen komen in het nieuwe programma niet meer voor: de „Arbeiderskunstkring" wegens liquidatie en het Mannen koor „De Veenzangers" dat om ons onbekende redenen verstek laat gaan. Nieuwe gezichten zijn de Chr. Plattelands Jongeren Bond en de Ned. Herv. Jongelingsvereniging „Nathanaël". De Volksuniversiteit Veenendaal heeft zich bij de keuze van de onderwerpen laten leiden door de wens een aantal levensbeschouwingen en geestesrichtin gen onder de aandacht te brengen. Zo zullen o.a. lezingen worden ge geven over het Spiritisme, de Messiaan se verwachting in het Jodendom. Wat is het Katholicisme en wat is het Hu manisme, allemaal onderwerpen die zonder twijfel zeer velen zullen interes seren. Willem Andriessen opent het sei zoen met een lezing over Ludwig van Beethoven, een en ander met toelichting aan de piano. Het reeds vorig jaar aangekondigde bezoek aan een concert van het Con certgebouw te Amsterdam kan niet doorgaan, omdat er bij de concertge bouw-administratie een fout is ge maakt. De V.U. heeft inmiddels al schriftelijke excuses ontvangen en zal nu een andere datum bepalen. De gebruikelijke kunstgeschiedenis cursus wordt ditmaal gecombineerd met een cursus antiek. In totaal zijn het zes avonden met als docenten de Otterlose kunstschilder W. Mulder en de heer Ad. van Henegouwen uit Amsterdam. In de maand januari zal een begin gemaakt worden met de cursus „Inlei ding tot de Wijsbegeerte". In vergelijking met vorig jaar heeft de Cefa haar programma uitgebreid met twee films, zodat er nu van eind september tot begin april niet minder dan 13 films vertoond zullen worden. Er is een „herhaling" bij, n.l. „De Herberg van het zesde geluk" waarvan de première in Veenendaal is geweest. De aangekondigde films behoren tot de beste in dit genre. De NCRV belegt op 7 november een avond in gebouw 't Trefpunt. Het pro gramma bestaat uit kleurenfilms over Wintersport, Brazilië, Israël, Joego slavië en Spanje. De NRV brengt een interessante le zing voor de gemotoriseerde toerist over het rijden in het bergland, met daarbij bespreking van aantrekkelijke reis routes. Half januari wordt een kleurenfilm over Tirol vertoont. De Chr. Oratcriumvereniging brengt de liefhebbers een uitvoering van „Elias" van F. Mendelssohn. De bege leiding verzorgt het USO onder leiding van Gijsbert van Zanten. De Mannenzangvereniging „Het Rit- meesterkcor" verleent ten eerste zijn medewerking aan de Kerstwijdings- avond voor bejaarden en geeft op 14 maart het jaarlijks concert onder lei ding van de nieuwe dirigent Bertus van Vliet. Het comité USO-concerten start als eerste op volgende week donderdag met de le symfonie van Beethoven, het Harpconcert van Lex van Delden en de Vie symfonie van Schubert. Soliste: Ank v. d. Weyer, harp. De overige deelnemende stichtingen hebben niet zo zeer een bepaald pro gramma. Het zijn de R.K. Openbare Uitleenbibliotheek, de Chr. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, de C.P.J.B., de Ned. Herv. Jongelingsvereniging Na- thanaël en het Muziekinstituut Van 1 Zanten. ARBEID OP HOOG NIVEAU Het plaatsen van de antennes voor de tweede televisiezender en de simofoon- zender op de radiotoren in IJsselstein, dat wegens het ruwe weer een paar maal moest worden uitgesteld, heeft donder dagochtend plaats gevonden. Een foto van het werk: duidelijk is het nieuwe stuk te onderscheiden, dat wel al op de goede hoogte zit, maar nog in lijn moet worden gebracht. De arbeiders, van wie er een in een vierkant van staal is te zien, Ijjken vanaf de begane grond wel bijzonder nietig. Het nieuwe stationsgebouw Veenendaal- De Klomp is bijna gereed. Met man en macht wordt er gewerkt om op de streef datum 24 september a.s. het gebouw klaar te hebben, temeer omdat op die dag de directie van de Nederlandsche Spoorwegen een bezoek aan het station zal brengen. Overigens heeft de gecombineerde ver en nieuwbouw heel wat hoofdbrekens ge kost. Inmiddels is het al gedeeltelijk in bedrijf, alhoewel er in de resterende da gen nog heel wat afgewerkt dient te wor den. Het nieuwe stationsgebouw krijgt een moderne wachtkamer van ca. 10 meter lang een 5 meter breed. Bovendien is de fietsenstalling belangrijk uitgebreid en zijn er nu ook aparte dames- en heren toiletten aangebracht. Aan de verlichting op de perrons zal ook de nodige aandacht worden besteed. Het grootste karwei is nu nog de aan leg van het grote parkeerterrein voor het station. Er is al een begin gemaakt met het verwijderen van een stuk rails. PRATERS. Tal van Engel se bioscopen hebben deze zo mer de toegang geweigerd aan Franse jongelui die met va kantie het eiland bezochten. Hun motief was overal: „ze praten te veel tijdens de voor stelling." KLASSELOOS. Kardinaal Feltin van Parijs heeft een steentje bijgedragen aan de groei van de de mensenge meenschap naar een klasse loze maatschappij. Hij heeft een order uitgevaardigd waar bij de klasse-indeling bij be grafenissen en huwelijken wordt afgeschaft. Tot nu toe golden bij beide tien klassen, van gratis trouwen en begra ven tot een tarief van 750, per huwelijk of begrafenis. „Deze nieuwe maatregel past in het kader van de democra tisering van de kerk", lichtte ling op aan auteursrechten (plm. 10 miljoen gulden). de kardinaal zijn besluit toe. SLECHTE VADER. „Een huisvader mag naar believen zijn vrouw slaan en afranselen maar niet zijn kind", heeft een Franse rechter verklaard. Hij veroordeelde de heer Dargère, die zowel het een als het ander had gedaan, dan ook alleen omdat hij een slechte vader was. Straf: één jaar gevan genis CRèME. De vooruitgang staat niet stil: de Amerikaanse professor William Bridge heeft de tijd die hij met vakantie in Frankrijk doorbracht be steed met de uitvinding van een crème waarmee men zo wel zich kan scheren als z'n tanden poetsen. GROEI. Groot-Parijs (dus voorsteden inbegrepen) zag zijn inwonertal in acht jaar met 1.072.000 toenemen. De stad telt thans 8.389.000 inwoners. PETER. De acteur Peter Lawford, zwager van president Kennedy, is van het golfterrein te Palm Beach gezet, omdat liy daar op blote voeten rondliep, terwyl de president een partijtje golf speelde. SUCCES. „De muizenval", thriller van Agatha Christie is in Londen bezig met zijn elfde seizoen. Er werden tot nu toe 4.064 opvoeringen gegeven. Het stuk leverde de schrijfster tot nu toe een miljoen pond ster- ONMOGELIJK. Iedereen in de kunstwereld is bekend met de rivaliteit die er heerst tussen de twee Italiaanse operazange ressen La Callas en La Tebaldi. Zij kunnen dus begrijpen dat de directeur van de Scala le Milaan voor een onoplosbare opgave is geplaatst: in het ka der van een uitwisseling met Moskou eisen de Russen in ruil voor de komst van het Bol- choï ballet naar Milaan de komst van het Milaanse opera gezelschap naar Moscou met als voorwaarde dat de twee rivalen Callas en Tebaldi er in dezelfde opera tegelijk op het toneel zul len verschijnen. twee duidelijk verschillende delen: de aardkern met daaromheen een schaal. De dikte vi.n die schaal is ongeveer 1200 kilometer en bestaat weer uit al lerlei verschillende lagen. Geheel aan de buitenkant vinden we als een dunne schil de harde onbeweeglijke aardkorst met een dikte van ongeveer 100 kilome ter. In deze buitenste laag nu, ligt de zetel van de meeste aardbevingen. Een aardbeving heeft volkomen on verwacht plaats en overal om zich heen ziet de mens de huizen instorten. Dikke balken worden versplinterd en ruiten springen tot ver in de omtrek. De aarde trilt en splijt vaneen. Hier treedt een bergstorting op, elders breekt de oever van een rivier af. Gas- en waterleiding buizen knappen door en de ramp is compleet. Naar de verschillende oorzaken van hun ontstaan worden de aardbevingen in drie groepen verdeeld. Van weinig belang zijn de vulkanische aardbevin gen, die voor, tijdens of na een uitbars ting van een vulkaan plaats vinden. Over het algemeen zijn zij vrij zwak en plaatselijk en beperken zich tot de helling van de vulkaan. De instortings aardbevingen worden eveneens slechts in de onmiddellijke nabijheid gevoeld. Zij ontstaan door ondergrondse instor tingen van grote holle ruimten onder het aardoppervlak. Het overgrote deel van alle aard bevingen ontstaat door bewegingen in de aardkorst en worden tectonische aardbevingen genoemd, omdat het woord tectonisch betrekking heeft op de bouw van de aardkorst. Wat gebeurt er dan in de aardkorst? Door spannin gen ontstaan verschuivingen van twee delen ten opzichte van elkaar. In de meeste gevallen zullen deze verschui vingen zich uitsluitend in de diepte af spelen. Meestal treden ze op langs een breuk, die reeds in de aardkorst aan wezig is. Maar het is eveneens mogelijk, dat er tijdens de aardbeving nieuwe breukvlakken ontstaan. Wanneer een tectonische aardbeving werkelijk de oppervlakte bereikt, heeft de bodem verschuiving in de diepte zich naar bo ven voortgeplant. Deze beweging ge schiedt meestal niet in zuiver horizon tale of verticale richting, maar verloopt schuin. Twee gebieden worden dan ten opzichte van elkaar verplaatst waarbij het ene in verhouding tot het andere omhoog gaat. Als dit gebeurt, dan is de aardbeving een feit en kunnen mensen handen niets meer doen om de ramp te voorkomen. Het Roode Kruis afd. Veenendaal heeft besloten f 300,beschik baar te stellen voor de getroffe nen van de aardbeving in Perzië. Degenen die ook voor dit doel willen bijdragen kunnen hun gif ten storten op giro 382714 t.n.v. Rotterdamse Bank met vermel ding van „Roode Kruis Veenen- daal-Perzië" of op de speciale rekening van het landelijke Roode Kruis, giro 777. De door het Verbond van Veilig Ver keer te Amerongen aangekondigde Veilig Verkeersrit voor auto's en motoren op 15 september a.s. gaat niet door. Op dezelfde dag wordt namelijk de Ritmeester Ju bileum-Rit gereden, gedeeltelijk in de zelfde omgeving. Uit het oogpunt van verkeersveiligheid en om het succes van de Ritmeester-rit niet te schaden, werd besloten de W-rit uit te stellen tot za terdag 22 september a.sa, start om 2 uur bij het Clubhuis. VEENENDAAL Zaterdag: Zesde Wolmars. Start 14.00 uur bij SKF-fabriek. Ritmeester Jubileum-Rit start 14.00 uur bij La Montagne 20.00 uur uitreiking prijzen in Eltheto. Maandag: Lampegietersavond-op- tocht vertrek 7.30 uur vanaf Jeugdgebouw. 21.00 uur groot vuurwerk J. G. Sandbrinkstr. Dinsdag: Vergadering NCVB in hotel De Korenbeurs 19.45 uur. AMERONGEN Zaterdag: Honden-demonstratie op de Burgwal 18.00 uur. DE KLOMP Dinsdag: Keuring van paarden bij Hupkes. RENSWOUDE Dinsdag: Fokveedag terrein Ver meulen 9.30 uur.

De Vallei | 1962 | | pagina 1