0$ TIP PAUK Zaterdag grote krachtmeting tussen DOVO en Huizen Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Uw uitzet nog niet compleet? Zoekt U een cadeau? ANT. DE RUITER'S Textielhandel FA. W. R E B E R G E N - Herenmodes SPORTPROGRAMMA: GVVV-S.V. HOOGVLIET Wedstrijdavond jonge boeren gaat niet door WAGENINGEN Boerderijbranden juli 1962 DINSDAGKOOPJES DEURKRUKKEN DRINKGLAZEN ZAKLANTAARN 1.49 Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren UW GELD IS DUUR ANT. DE RUITER ELIZABETH DE RAAT: ZONDAGDIENST UW FILM f cto Sep!embermaand is Regenjassenmaand Nog slechts 14 dagen onze speciale aanbieding: Bij aankoop van een REGENJAS een zijden SHAWL voor 1,—. Dur is weer es een strijd ontbrand. Da's teugeswoordig niet iets meer waar je over in paniek raakt. De minse rake dur an gewend. Altijd vinde ze et wel erges op de weereld nodig om mekan- der de herses in te timmere. Mar de strijd die nou ontbrand is kenne we van de vrolike kant bekijke. Twee heele groote honde vechte op et ogenblik om een been en een heel lee- ger kleine hondjies gaat er mee tussen uit. Da's kemiek. Da's gien strijd om somber te bekijke. Jelui weete dur netuurlik al alles van. Een heele groote landelike kruije- nier gaat zoo zuuchies an van alles ver- koope. Om de klante bij mekander te hauwe, zegge ze. Ok elektrike artikele. Een orizinele mikser gaat veur effe boove de veertig guide bij de kollesale kruijenier de deur uit. Vanzelf zat een andere groote z'n eige daar over te verbijte. Dat was die be kende febriek in et midde van et land van gloeilampies en nog wat van dat gesnur in die bransje. Bij hun kostte de miksers nog een goeie zestig guide. En daar heb tie nou effetjies ruim twee tientjies vanaf gedaan. Nou verkoopt ie ze net effe onder de veertig guide om die groote kruijenier te nekke. Hoera, roepe we nou allemaal. Vanaf morge iedereen een mikser in et an- richtkassie. Behalve Driek. Ik zee zoo langs m'n neus weg teuge dur: Zou ie ok niet over zo'n ding gaan prakkezeere? Jazeeker, zee Driek. En wat zou ik dur mee motte doen? Dat was nou een vraag, waar ik heelegaar nog niet bij stil gestaan had. Ik von die apperate zoo goeiekoop gewurde, dat ik dur veur m'n eige een bietjie kwaad an dee om die anbieding te late schiete. Mar Driek wist gien ins wat ze dur mee most doen. Je ken dur slagroom mee kloppe ok, perbeerde ik nog es. Dat heb ik jare mit de hand gedaan, mit de gard, was alles wat Driek dur van zee en dat zei ik me heele leeve wel vol- hauwe. Veur ons dus gien mikser. En veur Bram, as ik et goed gehoord heb, ok niet. Daar schiete we mooi wat mee op, was et kommetaar van Bram. Uitgereekend zoo'n luukse ding. Ik wou dat de verkoopers van de pruimtebak en de segare mekander es op die menier in de hare vlooge. Mar die bin et tegoed mit mekander eens. Wat je wel bij dat alles van mijn an ken neeme, dat is: dur wurdt deur beis- kante nog niet an verloore. Ja, ze motte een belangrijke veer late schiete, koste we in de krante leeze. Hela, dat had ik dur nog niet uit begreepe. Mar of ze nou vrogger zoo veul dur op gewonne hebbe, daar liete ze dur eige niet over uit. 't Is te begrijpe. Mar ondertusse ken de gewoone man ok veur een koopie an 't miksere. Sla dur een paar in, zou 'k zegge, zoo'n kans krijg ie nooit weer. Strijd hier, strijd daar. Hier om de miksers en daar om een wethauwers- plaats. Die strijd is al gestree je, zou ie zegge, mar dan bin ie dur falikant naast. In de Veense gemeenteraad komt et nou pas. Twee auwe rotte, om zoo te zegge, Hardeveld en Verkuijl, bin uit de Pee-van-den-Aa getrooje. Daar mag ieder z'n eige meening over hebbe. Ik zeg dur alleenig mar van dat polletiek een zeer vremd bedrijf is. In elk geval is et zoo, dat de smeuiig- heid van de raadsvergaderinge dur niet onder zei lijje. Niet dat et nou de leste jare zoo'n dooie boel in de raad gewist zcu zijn. Dat niet. 't Was dur juust lee- vendig. Kurt en bondig prate en vlot besluite neeme. Mar daar zit veur een buitestaander wel es een bietjie weinig meziek in. En ik bin dan nog wel een buitestaander van de bejaarde stempel. En vrogger kos et dur op gaan, in de raad. Dat de stukke van de raadstukke afvlooge. Daar ken ie nou wel es wat van terug krijge, nou dur twee zoogezeid op her- halingsoefeninge gaan. Ik hoop in ieder geval dat de gemeente dur niet slechter van wurdt. In polletiek opzicht blijf ik dur koud onder. We wachte mit span ning af. Wout Blauwkous. Aarzelend kunnen in dc voetbalcompetitie al enkele posities worden bepaald na twee voetbaldagen. Goede resultaten behaalden tot nu toe in het zaterdagvoetbal DOVO en NS VS uit Vcencndaal; en Musketiers uit Eist. Van de zondaffvoctballers kreeg het Amerongse DVSA nog geen enkel verliespunt. Maar de weg is nog zeer lang en ook de clubs die nogal schuchter van start gingen kunnen nog best los komen. In ieder geval worden de krachten steeds verder afgetast. In Veencndaal zijn er dit weekend veel thuiswedstrijden vastgesteld. „Veenendaal" zal zich zondag willen revancheren van de zware nederlaag in Bilthoven. Men krijgt aan de Bergweg bezoek van het Zeister Saestum, dat be slist geen gewillig slachtoffer zal blijken. De Zeister-ploeg bezit een goede achter hoede met de spil als uitblinker. We her inneren ons nog dat Saestum vorig sei zoen zeer verrassend speelde en de pun ten meenam. Met snelheid zal Saestum moeten worden tegemoetgetreden. Hopen- lijk komt het herstel van de geel-blauwen reeds zondagmiddag tot stand. GWV ontvangt zaterdag aan de Buurt- laan bezoek van SC Hoogvliet. Een onbe kende tegenstander, die echter in de twee gespeelde wedstrijden nog geen succes boekte. Daarom en om het feit dat GWV in eigen honk moeilijk te kloppen is, voorspellen we een overwinning voor de blauwen. -8- DOVO plaatste zich in de kopgroep van de sterke 2e afdeling. De echte reuzen- wedstrijden staan echter nog voor de boeg. Zaterdag is er al direct de kracht meting als DOVO naar Huizen moet. De vroegere landskampioenen verloren vori ge week met 1-0 en DOVO won royaal. Maar daar in Huizen is het altijd zeer moeilijk. De club van Arie Bout, gesteund door een zeer groot legioen, (zaterdag wa ren er 3000 toeschouwers in Huizen), zal wel flink van zich afbijten. Legt DOVO al haar capaciteiten in de strijd dan be hoeft men niet zo bevreesd te zijn. Men is dan gelijkwaardig aan de club in Hui zen. VRC kan zaterdag haar positie wat ver beteren als men er in slaagt de nieuwe ling Be Quick '28 uit Zwolle te verslaan. Aan de Brinkersteeg speelt de Racing al tijd een tikje zekerder dan in een vreem de omgeving. Zo bezien zou VRC zater dag wel eens met een fikse verrassing uit de bus kunnen komen. En dan in de afdeling ook een volledig programma. Merino's, dat zaterdag knap speelde, kan weer twee punten verove ren in de thuiswedstrijd tegen Maarssen. Als de defensie weer zo gesloten blijft is een overwinning bijkans zeker. Niet zo zeker is dat Sportver. Panter in Scherpenzeel zal winnen. De zaterdag voetballers van Scherpenzeel blijken gro te plannen te hebben. Ze staan er in ieder geval veel beter voor dan vorig seizoen. Panter, kan mits volledig, mis schien gelijk spelen, maar voorlopig hou den we het op de ploeg in Scherpenzeel. NSVS, dat tweemaal achtereen won, is de enige ongeslagen ploeg in haar afde ling. Maar nu komt zaterdag de proef op de som als NSVS in Driebergen tegen Rubo in het veld komt. Ook deze ploeg heeft ieder jaar aspiraties en ook dit seizoen ongetwijfeld. Hoewel NSVS haar best zal doen ook Rubo te kloppen zien we er voorzichtig, beschouwend, een ge lijk spel in. ■8- Kulan wint waarschijnlijk zonder moei te van Terschuurse Boys waardoor Kulan dan meteen met de kopgroep zal gaan meedoen. -8- R.K. Unitas, dat zondag niet in het veld kwam, speelt zondag nu thuis tegen HDS uit Leersum, dat er tot nu toe nog bitter weinig van terecht bracht. Ook Unitas is echter nog puntloos, zodat men haar ui terste best zal doen twee punten te be halen. De kans is er nu beslist. Rhenus dat zondag flink van leer trok. zal nu in Doorn tegen DEV moeten aan treden. Deze ploeg speelt altijd een be scheiden rol, zodat Rhenus als favoriet moet worden beschouwd. Er liggen echter wel enkele voetangels verscholen in het Doornsc gras, zodat Rhenus de zaak niet mag onderschatten. In Eist is er de streekderby Oranje Wit tegen DVSA. De Amerongers staan met twee overwinningen er fraai voor. Hoewel het op Remmerden niet gemak kelijk zal zijn, verwachten we toch weer een klein succesje voor de Amerongse ploeg, die dan de ranglijst gaat aanvoeren. Renswoude speelt thuis tegen Austerlitz en moet oppassen geen punten te verspe len. De voorhoede van Austerlitz is ge raffineerd en is zeer produktief. Een ge lijk spel is hier niet uitgesloten. Scherpenzeel zal het in Achterveld wel kunnen klaren, maar ook deze club speelt soms een knap partijtje. Voluit spelend is Scherpenzeel echter sterker. -8 Musketiers dat er zo prachtig voorstaat krijgt in Eist bezoek van De Posthoorn. De Amersfoorters gaven eveneens blijk van een goede start. Maar Musketiers spelen in eigen huis, dus twee punten blijven in Eist. -8- Advendo kan in Ederveen eindelijk twee winstpunten boeken nu het zwakke SVMM, dat pas is opgericht een bezoek komt afsteken. De eerste zege voor de Ederveners is zeer waarschijnlijk. Met grote cijfers zal ook DVSA wel van Valkenheide winnen dat naar de Burg wal komt op zaterdagmiddag. Sportclub Rhenen krijgt het moeilijk in Woudenberg, maar behoeft de moed niet direct op te geven. Vorige week kreeg Woudenberg ook onverwacht klop, dus Sportclub kan het ook proberen. Valleivogels uit Scherpenzeel kan 2 winstpunten halen in Ermelo tegen EFC '58. A.S. ZATERDAG 4.15 UUR COMPETITIE WEDSTRIJD TERREIN BUURTLAAN KAASMEISJE ANJA RUTTEN TREEDT IN HET HUWELIJK Nederlands kaasmeisje nummer één, Anja Rutten (23) uit Amsterdam, treedt vandaag 14 september in Boulogne-sur- Seine bij Parijs, in het huwelijk met de marketing expert Nick Edwin Keiler. Anja Rutten heeft gedurende enkele ja ren in bijna geheel West-Europa veel goodwill gekweekt voor de Nederlandse kaas. Zo heeft zij o.m. gedurende een half jaar op de Engelse scholen voorlichting gegeven op het gebied van de Nederland se zuivel en zij vertegenwoordigde het Nederlands Zuivelbureau op talrijke in ternationale tentoonstellingen en jaar beurzen in binnen- en buitenland. Zij is de dochter van de cineast Gerard Rutten, terwijl haar broer Edwin momen teel naam maakt als jazzvocalist. Het echtpaar Keller-Rutten zal zich in Genève vestigen. De Chr. Jonge Boeren en Boerinnen van de C.P.B. en C.J.B.T.B. hebben dinsdagavond in hotel Vonk geruime tijd gedebatteerd over de eventueel te houden wedstrijdavond aan het eind van deze maand. Voorgesteld was om op deze avond een voetbalwedstrijd te houden tussen Ede en Veenendaal, een behendigheids wedstrijd voor trekkers, ringrijden en touwtrekken. Hoewel een groot deel van de ver gadering zich achter dit voorstel schaar de, vond men toch dat de kosten hier aan verbonden, te hoog zouden zijn. Naast een vrij hoge terreinhuur, zou ook nog gezorgd moeten worden voor verlichting e.d., zodat besloten werd de wedstrijdavond uit te stellen tot ko mende lente, wanneer de avonden lan ger zijn. Wat wel aanvaard werd, was het voorstel om een cursus voor C.P.B.- meisjes te houden „Hoe word ik een goede gastvrouw". Deze cursus staat onder leiding van mej. Vos uit Utrecht. Voorts werd besloten om op de ko mende fok veedag een keuringswedstrijd te houden en op 6 oktober een kontakt- avond te beleggen in gebouw Eltheto, waar dan het toneelspel „Ballet op de boerderij" opgevoerd zal worden. De vergadering werd gesloten door de presidente van de C.P.B.mevrouw Van Capelleveen-van Manen. MUZIEKSCHOOL VOOR WAGENINGEN EN OMSTREKEN Het bestuur van de Ver. Vrienden van Toonkunst heeft enkele jaren, door mid del van Algemeen vormend muziekonder wijs, blokfluitlessen in groepsverband en individueel onderwijs voor solo-zang en alle instrumenten, het voorbereidende werk gedaan, om te komen tot een mu ziekschool met Rijkserkenning voor Wa- geningen en omstreken. De school zal dan in het officiële Rijksplan voor het geven van verantwoord muziekonderwijs worden opgenomen. De plannen hiervoor zijn in een vergevorderd stadium. De Hoofdinspecteur voor het Brand weerwezen van het ministerie van Bin nenlandse Zaken deelt mede, dat in de maand juli drieëntwintig boerderij- branden zijn voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Eén van deze branden kwam voor i.n Groningen, zes in Friesland, twee in Drenthe, vijf in Gelderland, één in Noord-Holland, twee in Zeeland, vier in Noord-Brabant en twee in Limburg. De directe schade door deze bran den aangericht wordt geraamd op 1.283.110,—. Eén van deze branden werd veroor zaakt door loodgieterswerkzaamheden, vier door hooibroei, drie door bliksem inslag, één door verbranden van riet- afval, één door vlamvatten van benzine dampen van bromfiets, drie door spelen met vuur, één door vonken uit schoor steen, één door slechte schoorsteen, één door verwarming van bus met bitumen- lak op petroleumtoestel, één door weg werpen van brandende lucifer, twee vermoedelijk door kortsluiting, terwijl in vier gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 3 koeien en 55 varkens om. Zeer solide deurkrukken in zwarte uitvoering. Compleet per stel 1 CQ nu slechts Stevige kristal heldere glazen, fraai hoog model. /~v «q Extra koopje, 6 voor U. I y Een grote zaklantaarn, kan wit, rood en groen licht geven, ook daarom zeer geschikt voor automobilisten. Nu slechts I Alleen dinsdag 13 sept. Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 SPECIAALZAAK SEDERT 35 JAAR SUIKER UIT EEN BOOM Naast biet- en rietsuiker, dat de be langrijkste suikersoorten zijn, wordt door de mens ook nog uit andere bron suiker gewonnen. We denken b.v. aan palmsuiker, glucose, melksuiker en ahornsuiker. De ahornsuiker wordt voornamelijk gewonnen in Canada en de Verenigde Staten en wel in het ge bied rondom de Grote Meren. Hoe be langrijk de ahorn of esdoorn in Cana da is, moge blijken uit het feit dat het ahornblad het Canadese nationale em bleem is. De ahornboom komt er voor in na tuurlijke bossen zowel als in aanplan tingen rond de boerderijen. In de bo men worden één of meer gaatjes ge boord waarin een buisje wordt gesto ken. Hieraan wordt een emmer gehan gen. Door verhitting wordt het sap daarna ingedikt. De ahorn-suiker en -stroop zijn in Amerika en Canada een lekkernij waarbij de suiker als snoep goed wordt gebruikt en de stroop bij nagerechten zoals pannekoeken. RHENEN Ingekomen personen: R. Herrema van Leeuwarden; Th. M. Stikvoort van Lei den; M. Éeekes gez. van Alkmaar; J. H. Buitenweg g. m. Schaalderman van Zeist; R. C. A. Marchant van Utrecht; T. Schol- tus gez. van Kesteren; A. Spaans wed. v. Homkes gez. van Utrecht; H. van der Wolk van Utrecht; J. M. H. Vogelsang gez. van Zoelen; A. A. van Wendel de Joode van Werkendam; P. A. Driessen van Beverwijk; J. Bos van 's-Gravenzan- de; J. D. A. Heerbaart gez. van Velsen; Tj. M. Drent van Apedoorn; W. Drost van Veenendaal. Vertrokken personen: IJ. C. H. Wiege- rinck g. m. Bels naar Nieuwer Amstel; E. Hovestad g. m. Hendriksen naar Am sterdam; J. Mouthaan gez. naar Maurik; D. de Jong naar Ede; E. Vink naar Wa- geningen; H. J. M. Brom naar Veenen daal; J. R. Vleer naar Valburg; L. Angio- lino naar Rotterdam; H. Hagendoorn gez. naar Leeuwarden; J. W. Robertz naar Schoonhoven; J. Brouwers gez. naar Utrecht; M. C. E. Snoeijers naar Zeist. AMERONGEN Ingekomen personen: H. R. A. Wester- veld van Langedijk; C. A. Delfgou van Maarssen; A. J. Heugij-Walraven van Den Haag; J. Meijer van Ned. Nw. Gui nea. Vertrokken personen: H. van de Pol naar Dordrecht; H. Deegmulder naar Maarn. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen van 6 tot 12 sep tember 1962 Kinderschoentje; kinderarmband en na gelschaartje; honkbalhandschoen; kettink je met kruishangertje; gabardine regen jas; blauw jongensjack; rijksdaalder; he renhorloge; 2 babyhemdjes; herenhorloge; bruine herenportemonnaie inh. ruim 8 gld; rijwieltasje met gereedschap. Verloren voorwerpen in dezelfde perio de: beige damesportemonnaie inh. 1,50 gld; herenregenjas; dameshorloge; tortelduif; groene portemonnaie inh. 4,50 gld en fo to's; plastic regenjas; gouden herenhor loge; zwarte regenbroek; rood-witte duif. SCHERPENZEEL Gevonden: Goudkl. dasspeld met zw. steen, portemonnaie met 23,50; mantel ceintuur, Batavus herenrijwiel; glacé handschoen; 3 bankbiljetten van 10, 14 vakantiebonnen; zilverkl. geldbeursje; mohair shawl; witte zijden hoofddoek; bl. autostep, muntbiljet van 2,50; por temonnaie met 0,50; bankbiljet van 25,broodmes; herenhorloge; regen jack met bl. alpinomuts, badhanddoek en zwembroek, pr. zwarte regenpijpen, zwar te regenbroek; zilveren bedelkettinkje; twee kinderjasjes, groen en grijsblauw; Inlichtingen bij de rijkspolitie. Besteed het met overleg, gooi het niet weg. Koop daarom geen z.g. half wol len dekens (misschien zegt men wel geheel wol) langs de deur. Hebt U een deken nodig, kyk dan eerst by een vertrouwd adres, vergelyk KWALI TEIT en PRIJS. U zult beter uit zUn. Z.g. half wollen dekens koopt U by ons reeds v.a. 14,75. Laat U niets wys maken dat U in een winkel meer be taald en laat U niet misleiden door een mooi etiket, dit heeft waarde wanneer het een bekend merk is of wanneer er op staat 100 #/o WOL en naam van de fabriek. 100 ®/o Nederlands fabrikaat enz enz. is onzin. Koop by een vertrouwd adres. Textiel Tel. 2627, Iloogstr. 12 Woninginrichting Tel. 2830, Hoogstr. 20 Veenendaal Reeds driekwart eeuw tevreden klanten. NJ. De dekens van 14,75 zyn allen in grote 2 persoons maat. 3-^et woord ió aan ik heb mijn doel bereikt Een bekend schrijver heeft ergens eens ge zegd: „Je hebt veel eer der de levensloop van tien mannen op papier staan, dan één vrouw geïnterviewd maar dat deze stelling geluk kig niet altijd opgaat hebben we deze week weer eens ondervonden. Dat kwam zohet Jeugdwerk De Instuif in Veenendaal - wat dat is zal nu zo zoetjes aan wel bekend zijn - heeft op de eerste van deze maand 'n nieuwe jeugd werkleidster in dienst genomen. Een vaste kracht, zoals ze dat in vaktermen noemen. Omdat alle mensen nieuwsgierig zijn en dus graag willen weten waar zo'n juffrouw nou van daan komt enz., was het natuurlijk een uitsteken de kandidate voor deze rubriek, waarin het de gewoonte is dat het .slachtoffer' min of meer zijn of haar doopceel licht. Met de veelzeggende uitspraak van die schrijver in het achterhoofd, drukten we op de bel van Westersingel 23, waar de nieuwe jeugdwerkleidster volgens betrouw bare bron, tijdelijk domicilie heeft. De deur ging open en voor ons stond een goedgeklede, charmante jonge vrouw met een donker uiterlijk en een prettige stem. „U bent mejuffrouw De Raat „Ja, helemaal. Komt u binnen" en met een brede lach brengt ze ons in de woonkamer. Eerst zorgt ze voor een heerlijke bak koffie, steekt vervolgens een sigaretje op en gaat dan tegenover ons op de bank zitten of ze zeggen wil: Kom maar op met je vragen. In dat uur tijds heeft ze veel ver teld, maar ook veel gelachen. Ze doet het spontaan zoals alles, want Eliza beth De Raat - volgende week wordt ze 23 - is een levenslustige jonge vrouw. Echt een van dat type dat geen enkele moeilijkheid uit de weg gaat en niets nalaat om haar doel te bereiken. En ze heeft haar doel bereikt. XXX Haar wieg stond in Hulshorst, dat minuscule plaatsje op de Veluwe, waar de spoorwegen altijd nog ver plicht zijn te stoppen, ook al stapt er niemand in of uit. De kleine Eliza beth groeide er op tussen de bossen en heide velden, maar na de lagere schooltijd was dat gebeurd. Haar ouders verhuisden naar Ewijk. Voor vader en moeder De Raat was de verdere opleiding van hun dochter geen probleem. Elizabeth wilde met alle geweld in het jeugd werk, maar dat ging zo maar niet. Overigens had ze dat niet van vreemden want ook haar vader be woog zich veel op dit terrein. Het werd eerst de huishoudschool, later gevolgd door de Middelbare School. Daar tussendoor studeerde zij ook nog voor kleuterleidster. Op de dag van haar examen kreeg ze helaas een ernstig verkeersongeval, zodat het examen niet door kon gaan. De volgende stap die zij deed was in de Kinderbescherming. Zij wilde het kind van dichtbij meemaken en hiertoê kreeg zij volop de gelegen heid gedurende de twee jaar dat ze in een tehuis in Groesbeek verbleef. Ze leerde daar met meisjes omgaan die geen ouderlijk tehuis meer had den en zag het leven ook van een andere kant. Ze was 19 jaar maar ze begon 's morgens om half zes en ging door tot 's avonds 12 uur. Zoiets moest fout gaan en op aandringen van haar arts stopte ze er mee. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan, want nog geen half jaar later trad ze in dienst bij het bekende tehuis in Zetten in een nog moeilijker omgeving. „Waarom ik dit deed? Ja, ik wilde toch mijn doel zien te verwezenlijken!" Ze kreeg te maken met moeilijk opvoedbare meisjes. Ze gaf leiding in huishoudelijke vakken, sport en spel, vrijetijdsbesteding, kortom ze moest van alles weten en kunnen. „Het was wel moeilijk" zegt ze, „maar ik heb er enorm veel geleerd en toch ook een prettige tijd gehad. Kunt u moeilijk geloven hé? Ja, er waren ook nare dingen, maar de band die je kweekte bij die meisjes. Je zag dat ze echt bij ons hun zelf werden. Als ze weg waren kreeg je brieven, ze kwamen je opzoeken en ze vroegen je om raad. Dan wist je dat je werk ergens inhoudsvol was." XXX In het Herv. Weekblad zag ze op een dag dat er in Veenendaal („een grote fabrieksplaats stond er") een jeugdwerkleidster werd gevraagd en de reden dat ze juist daarop gesolli citeerd heeft noemt ze zelf „zomaar een ingeving". Het was de eerste de beste keer dat ze solliciteerde, kreeg concur rentie van nog drie anderen, maar kreeg tóch de aanstelling. Vanaf 1 september is ze nu bezig zich in te werken. Wat ze hier gaat doen? „Nou, hoofdzakelijk wordt dat het interne werk in het jeugdgebouw, zoals het leiden van meisjesclubs, het assisteren bij jongensclubs en natuurlijk in het algemeen om het jeugdwerk op een zo hoog mogelijk peil te brengen." Het jeugdwerk hier in Veenendaal moet uitbreiden, vindt ze. „Groepen van dertig tot veertig kinderen, dat moeten we hebben. Het is zo goed voor het kind zelf. Het krijgt een soort gemeenschapsgevoel dat ook voor het latere leven van zo groot belang is." Mejuffrouw De Raat weet wat er in de wereld van het jeugdwerk te koop is. Met haar ervaring en haar kennis zal zij zonder twijfel een grote steun zijn van het Jeugdwerk De Instuif, die met deze benoeming een goede greep heeft gedaan. VEENENDAAL Geboren: Marinus z.v. D. Gaasbeek en J. H. Honders; Christina Stoffelina Hen- drina Hermana d. v. C. Slok en J. van Zanten; Jacobus Cornelis z. v. C. Suk kel en W. H. Lindeboom; Mina Corne lia d. v. H. van Barneveld en C. Ver- woert; Mense z. v. G. Schol ten en W. A. van Engelenburg; Elizabeth Cornelia d. v. J. Koops en P. van de Lustgraaf; Ingrid d. v. Th. J. van Rooijen en Chr. J. C. Bennemeer; Egbert z. v. H. van Lin- gen en L. A. J. Plomp; Gijsbertus z. v. G. Hoefakker en A. Kanis; Albertus z. v. G. Leppers en C. van Walsem; Ottolina d. v. L. Achterberg en C. M. van Kalke ren (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: H. Selles en H. van de Hee. Gehuwd: P. D. Reemst en J. Bouman; G. J. van Beek en A. Roseboom; J. van de Bovenkamp en J. C. M. Middelhoven. Overleden: K. van der Zee, echtg. van H. Thijs. RHENEN Geboren: Hermina d. v. L. Manden maker en A. Nouris; Cornelis Sander z. v.. D. J. van Amerongen en A. C. G. v. d. Peppel; Ottolina d. v. L. Achterberg en en C. M. van Kalkeren, Veenendaal; Marianne d. v. H. W. B. Huis in t' Veld en A. van Gerder; Cornelis z. v. E. A. van Hees en S. C. Baars; Marinus z. v. R. van de Scheur en A. W. Rijksen; Marianne d. v. J. R. Lammers en B. A. Nijenhuis. Ondertrouwd: C. A. M. Crum en N. Roelofsen; G. van den Heuvel en H. Griffioen; A. W. Buitenweg en S. H. Baijens; S. Brouwers en E. van Schaik. Gehuwd: H. van Doorn en M. I. Rose boom. Overleden: Johannes van Dijk, 56 jaar echtg. van M. S. Heijnekamp; Jan Melk, 84 jaar, ongeh.; Jannigje Rebergen, 58 jaar ongeh; Derk Willem Oosterink, 58 jaar gew. met M. S. de Groot. AMERONGEN Geboren: Karin d. v. W. Drost en N. v. Prattenburg. Ondertrouwd: G. van Essen en H. van Homoed. Getrouwd: J. H. Blöte en C. J. Burgers. Overleden: Johannes de Man, 77 jr. DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Herman z. v. G. Pater en J. Stomphorst; Alexander E., z. v. J. T. van Beek. Ondertrouwd: B. v. d. Weerdhof en T. Roseboom, Veenendaal; H. Seising en W. G. van Beek; B. van Kooten en G. van den Berg. RENSWOUDE Ondertrouwd: A. G. Veldhuizen en A. van Dommelen; Z. v. d. Weerdhof en C. Oostenbrugge; B. van Dijk en A. Dek ker. SCHERPENZEEL Geboren: Alida d. v. G. van de Lage- maat en H. van Veldhuizen. Ondertrouwd: J. T. Valkenburg en A. C. M. van der Wiel. DOKTOREN EN APOTHEKERS VEENENDAAL: Dr. H. E. G. Pilon, tel. 2481. Apotheker vanaf zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Tel. 2123. RHENEN: Dr. Rienstra, Bruine Engse- weg 49, tel. 577. Apotheek Deys is zondags geopend van 11.30-12 uur. Buiten deze uren uitslui tend spoedrecepten. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Hey de Klomp, tel. 08387-200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Kars, van Ommeren en Bakker: Dr. v. Ommeren te Eist, tel. 08377-217. Praktijken Buining en Rijnten: Dr. Mel- lema te Doorn, tel 03430-2525. SCHERPENZEEL: Dr. v. Vulpen, tel. 03497-220. VANDAAG GEBRACHT MORGEN KLAAR Hoofdstraat 84 Veenendaal VEENENDAAL Eltheto: 9 en 10.30 uur ds. P. de Jong, 5 uur ds. A. Wisgerhof (H.D.) Julianakerk: 9.30 uur kand. Joh. van de Bank, 5 uur ds. P. de Jong (H.D.) Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Wis gerhof, 5 uur ds. A. Vroegindeweij (H.D.) Sionskerk: 9.30 uur ds. A. Vroeginde weij, 5 uur ds. D. Zinkstok v. Maars- bergen. Veeneind: 3 uur ds. A. Stekelenburg van Eist. Dijkstraat: 2.45 uur ds. A. Vroeginde weij. „Elim" Kade: donderdag 20 sept. 7.30 uur ds. P. de Jong. Ger. Kerk Petrakerk: 9.30 uur dr. S. P. Dee van Ede, 5 uur ds. Van Enk. Ger. Kerk Vaartbrug: 9.30 uur ds. Van Enk, 5 uur dr. S. P. Dee van Ede. Ger. Kerk geb. O.C.B.: 9 en 3 uur ds. Wielenga. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. C. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. De Smid van Soestdijk. Ger. Gem. syn. geb. O.C.B.: 10.40 en 5 uur leesdienst, dinstjag 18 sept. 7 uur ds. A. Kok van Leerdam. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. A. Mulder van Naarden. Leger des Heils: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool, 6.45 uur open luchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk, Salvatorkerk, Patrimonium laan: 7.30 en 9.30 uur H. Mis, 7 uur Lof. Willibrordkerk, Nieuweweg: 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Ned. Herv. Kerk „Sola Fide": 10 uur ds. S. Tigchelaar, 5.30 uur ds. De Jager van Amerongen. RHENEN Herv. Gem.: 10 uur ds. Kooreman, 6.30 uur ds. Dijkstra. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Bax van Lunterélh. Ger. Kerk: 10 uur ds. De Vries v. Ben- nekom, 5 uur ds. Volten. Ger. Gem. syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst, maandag 17 sept. 7 uur ds. Mieras. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Van Breugem. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Stekelenburg. Ger. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst, dinsdag 18 sept. 7.15 uur ds. Lichten berg. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur Prof. Itterson van De Bilt, 10.30 uur Jeugdkapel- dienst in Clubhuis en 6.30 uur ds. Rijnsburger van Amersfoort. Ger. Kerk: 10.30 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mevr. La- man-Trip van Velp. R.K. Kerk: 8 uur Vroegmis en 10.15 uur Hoogmis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. v. d. Peut, 6.30 uur ds. Jansen van Andelst. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Meinen van Velp. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Schipper. Ger. Gem.: 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 7 uur leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Klootwijk. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. d. Veen. Ver. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans, ds. Spelberg. MAAK DAN NU UW KEUZE UIT ONZE ENORME SORTERING VERPAKTE ARTIKELEN: Ontbijtlakens met vingerdoekjes 7,50 Badhanddoek met washandje 2,95 Keukendoek met panlap 2,60 Stofdoeken 1,95 Washandjes 1,30 Lakens 8,50 Slopen 2,75 En niet te vergeten onze grote collectie doosjes dames- heren- en kinderzakdoeken. Zie onze Cinderella etalage. UW ADRES: Hoogstraat 12 - Veenendaal - Telefoon 2627 Zandstraat 57 Patrimoniumlaan 65 WIJ HEBBEN OOK WEER ENIGE REGENJASSEN MET KLEINE FOUTJES ONTVANGEN.

De Vallei | 1962 | | pagina 2