Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Lampegietersavond is over dode punt heen Voor de KANTONRECHTER Agenda mum omm GROTERE OPTOCHT EN MEER BELANGSTELLING Regen spelbreker Nieuws uit de omgeving Mopavi met produktie begonnen A MERONGEN PRINSJESDAG OVERBERG EDERVEEN SCHERPENZEEL Wat nu weer 36e JAARGANG WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1962 Nr. 74 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Regen van strafpunten bij Ritmeester-puzzelrit Een nog jonge traditie MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bö de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent Toen maandagavond tegen elf uur de kruitdamp van de rotjes, de gillende keukenmeiden, de ze venklappers en niet te vergeten het Ritmeester vuurwerk bovrti Veenendaal was opgetrokken, werd in vele huiskamers de balans opgemaakt van de zoveelste viering van het traditionele en speci- fiek-Veenendaalse feest: Lampegietersavond. In vergelijking met een laten we zeggen, vijftal voor gaande jaren waren er tal van plus-punten. Om te beginnen de optocht: niet alleen dat er door de deelnemers veel meer zorg aan was besteed, maar méér nog viel de grote deelname op. Ten tweede: de meer oudere jeugd, die de met-een-lampion- op-straat-lopen leeftijd is ontgroeid, en zich op deze avond hoofdzakelijk ophoudt in het centrum van het dorp, heeft respect getoond voor de voor bijtrekkende optocht, want op dat tijdstip werd vrijwel geen vuurwerk ontstoken. En het derde bewijs dat de Lampegietersavond over het dode punt heen is, werd gevormd door de enorme pu blieke belangstelling, ondanks de kou en de dikke regendroppels! Rijen dik stonden de mensen langs de route, vanaf de Industrielaan tot rondom het Zwaaiplein. Jeugdwerkleider A. H. van Pijpen die met succes het Lampegietersavondfeest nieuw leven heeft ingeblazen, had als eerste zorg de bijna dertig ingeschreven groepen en tachtig individuelen in een half uur tijds zodanig op te stellen, dat er precies om half acht aan de optocht kon worden begonnen. Aanvankelijk verliep alles even vlot. Achter de brandweerkazerne stond de stoet bijna opgesteld, toen de regen plotseling spelbreker werd. In paniek zocht iedereen een goed heenkomen en het was een geluk- DOORN: De burgemeester van Doorn zal a.s. donderdag het niéuwe rusthuis „Huize Beatrix" officieel openen. Van de ruim 130 bewoners komen er 80 uit het dorp zelf, terwijl er nu al een lange wachtlijst aangelegd is. EDE: Ter gelegenheid van het 12Vt jarig bestaan van de Edese Luchtvaartclub zijn er zondagmiddag jubileum-vlieg- wedstrijden gehouden. De club werd in 1950 opgericht en door de toenmalige burgemeester Boot officieel geinstal- leerd. BARNEVELD: De Volksuniversiteit Bar- neveld is van plan om een tentoonstel ling te organiseren van amateurkunst. Iedere ingezetene en oud-ingezetene zal werk voor deze tentoonstelling kunnen inzenden. WAGENINGEN: Onlangs is de bouwver gunning toegezegd voor de bouw van een nieuw Sociëteitsgebouw voor de studentenvereniging „Unitas Studioso- rum Vadae". Het wordt een groot mo dern gebouw met o.a. een eetzaal met een capaciteit van 225 personen. KESTEREN: Te Tiel is aanbesteed de verharding Rijksweg 15 Tiel-Kesteren. Laagste inschrijver was de aannemings mij. Zanen uit Heemstede voor een be drag van 3.964,000,— De hoogste was Strijland uit Hoorn voor 4.980.000, kig idee van Gemeentewerken om de grote werkplaatsdeuren open te zetten zodat er in ieder geval een droog plekje was. Na een minuut of tien had Pluvius blijkbaar medelijden met de verregende kaboutertjes, elfjes en alle overige ver niet veel worden Doch wie schetst ieders verbazing toen bleek dat het langs de route zwart zag van de men sen. Volwassenen, teeners, peuters, baby's in kinderwagens, kortom zeker meer dan de helft van de Veenendaalse bevolking liet het Lampegietersfeest niet in de steek. sierde wagentjes, want even plotseling als de regen kwam, hield zij op. Met muziek In recordtijd - men was op het schema achtergeraakt - werd de stoet opnieuw geformeerd. Een stuk of wat groepen gaven de moed op - de kinderen waren tot op hun vel nat en cok al omdat het zo koud was vonden de ouderen het verstandiger geen risico's te lopen. Inmiddels waren de twee muziek korpsen - „Prins Bernhard" en de Scheepjeswolharmonie - gearriveerd en weinige minuten later zette de stoet zich in beweging, richting Kerke wij k- Hoofdstraat. De verwachtingen omtrent de publie ke belangstelling waren op dat mo ment niet erg hoog gespannen De regen, de kou't zou dit keer wel DODEN EN GEWONDEN BIJ INSTORTING IN BRUSSEL Politiemannen, brandweerlieden en burgers graven in het puin van het gebouw van het Belgisch Ministerie van Economische Zaken aan de Wetstraat te Brus sel, op zoek naar slachtoffers van de instorting, welke zich daar maandagochtend heeft voorgedaan. De droeve balans zou luiden: zestien doden, vijftien gewonden en dertien vermisten. Van het vier verdiepingen hoge pand bleef vrijwel niets overeind staan. Na afloop van de Lampegietersavond- optocht kregen de kinderen een lekker beschuitje met een pak chocolademelk. De optocht Wat het publiek zag voorbijtrekken, kan men op verschillende manieren be oordelen. Degene die het oppervlakkig bekijkt, zal niet verder komen dan „moeten ze daar nu zo'n drukte voor maken maar wie de vreugde en de spanning onder de kinderen peilt zal toch tot de conclusie moeten komen dat dit unieke feest in ere gehouden moet worden. Er was veel zorg besteed aan de in zendingen. Bijzonier sprekend waren het spinnewiel en een uitbeelding van het wolkammen. Graaf Willem op de fiets huppelde mee, elfjes, kaboutertjes, een complete molen en tal van andere uitbeeldingen. Bij de groepen kreeg „De Molen" een eerste prijs, „Sneeuwwitje" werd num mer twee en „De boertjes" werden ge waardeerd met een derde prijs. „De verlichte kalebas" werd nummer één bij de individuelen, terwijl de 2e en 3e prijs werden toegekend aan resp. „Zi geunerinnetje" en „Graaf Willem op de fiets". Het slot Even over half negen arriveerde de optocht bij de finish in de Sandbrink- straat. In de fietsenstalling achter het postkantoor waren vijf uitdeelposten opgesteld waar de kinderen een be schuitje en een pakje chocolademelk kregen van de plaatselijke melkfabriek. Dit uitdelen dreigde even een chaos te worden en men zou er zonder twijfel verstandiger aan gedaan hebben enkele doorlaatposten te creëren zodat ieder kind aan de beur twas gekomen. Nu liep men het risico dat vooral de kleintjes met lege handen naar huis gingen en de meer „gehaaide" drie of zelfs meer pakjes chocolade melk in de wacht sleepten. Het vuurwerk dat de jubilerende Hit- meester de bevolking aanbood vormde een waardig slot van deze Lampegie tersavond, die door de opgeschoten jon gelui net als altijd rumoerig werd ge vierd, doch volstrekt niet ondisciplinair. GEEN RIJBEWIJS De politie heeft vrijdagavond laat een Goggomobiel uit 1 ét verkeer genomen omdat de bestuurder er van, A. K. uit De Klomp, niet in het bezit bleek te zijn van een geldig rijbewijs. De N.V. Mopavi, de nieuwste industrie in Veenendaal, is in de loop van de vorige week, zij het dan nog op bescheiden schaal, begonnen met de produktie van papieren bekers voor binnenlandse en buiten landse melkindustrieën. In de komende maanden zal de complete in ventaris uit Rotterdam overgebracht worden zodat het bedrijf dan pas in de nieuwe behuizing op volle toeren kan draaien. Vorig jaar herfst is men aan de Groe- neveldselaan begonnen met de bouw van een enorme fabriek waarvan de fabri- cagehal alleen al een oppervlakte beslaat van 1200 vierkante meter. De reden hiervan was dat het iets meer dan tien jaar bestaande bedrijf in de Maasstad geen uitbreidingsmogelijkheden meer had. De direkteur de heer Ley ver telde hierover: „Wij zijn toen het hele land doorgereisd om overal de industrie terreinen te bekijken. Omdat wij hoofd zakelijk papieren melkverpakking willen brengen die op den duur de plaats moet gaan innemen van de glazen fles de zogenaamde eenmalige verpakking moesten wij ons in centraal-Nederland zien te vestigen. Veenendaal beantwoord de aan vrijwel al onze verwachtingen en zodoende zijn we naar hier gekomen" Jong bedrijf De Mopavi is nog een betrekkelijk jong bedrijf, dat in 1955 werd omgezet in een N.V. De commissarissen bestaan voorna melijk uit de grote Nederlandse papierin- dustriën zoals Van Gelder Zonen en Buuhrman te Amsterdam. Van de gemeente Veenendaal heeft men 1 ha. grond aangekocht terwijl er op een zelfde gedeelte optie verkregen is. Het bedrijf heeft naast licentie voor de Benelux een vrije verkoop voor Frankrijk, Ned. Antillen en Suriname. Bij de bouw van de nieuwe fabriek is rekening gehou den met een eventuele toekomstige uit breiding door de aanbrenging van een zgn. flexibele wand, bestaande uit grote blokken die met weinig moeite en kosten uitgehakt kunnen worden. Modern van opzet Omdat het hier de fabricage betreft van een steriel produkt en men dus de grootste is de fabricagehal bijvoorbeeld helemaal betegeld. Nog enkele snufjes zijn: dubbele ramen in de kantine en een geluidloos plafond. Uitgaande van de stelling dat het in een bedrijf prettig werken moet zijn, heeft de direktie bijvoorbeeld niet goedgekeurd dat er in de wasruimten kuip-bakken werden geplaatst. Het zijn nu allemaal wasbakken met spiegels geworden, gewoon tegen de wand. Personeel Naar de directie ons meedeelde hoopt men in maart 1963 volledig in bedrijf te zijn. De personeelssterkte zal dan onge veer 50 personen bedragen, hoofdzakelijk meisjes en vrouwen voor inpak- en con troleerwerkzaamheden. Uit Rotterdam komt tien man kader personeel mee, terwijl het administratief personeel thans al aangenomen is. Voor de huidige produktie zijn ook al vol doende arbeidskrachten aangetrokken. Volgend voorjaar zal de MOPAVI N.V. officieel geopend worden. MUZIEKVER. ONS GENOEGEN NAAR CONCOURS De muziekvereniging „Ons Genoegen" gaat a.s. zaterdag deelnemen aan het fe deratief muziekconcours te Leerdam, en komt daar uit in de afdeling uitmuntend heid sectie Fanfare. Per bus vertrekt men om 11.30 uur vanaf het Hofplein. Vooraf gaat men nog even een generale repetitie houden in het zaaltje van huize Lieven- daal. Voor eventuele belangstellenden die de muzikanten willen begeleiden en het concours gaarne mee willen maken zijn aandacht aan de hygiëne moest besteden, er in de bus nog enkele plaatsen over. Een prachtige tocht vol met spanning maar aan de pittige kant, dat was de algemene indruk die de Ritmeester- puzzelrit bij de bijna driehonderd deel nemers achterliet. Zaterdag werd deze oriëntatierit, uitgedacht door de MAC Veenendaal, onder bijzonder gunstige weersomstandigheden gereden, een en ander nog steeds in het kader van het 75-jarig jubileum van dit bedrijf. Er werd gereden in twee klassen: A voor gevorderden en B voor de „leer lingen". In totaal werden er op twee na 87.000(1) strafpunten uitgedeeld hetgeen neerkwam op een gemiddelde van 365 strafpunten per deelnemer. Auto's en motoren moesten 75 km. afleggen en de bromfietsen 61 km. Het parcours liep door Veenendaal en direc te omgeving. In gebouw Eltheto reikte de heer H. van Schuppen persoonlijk de prijzen uit, bestaande uit kostbare kisten siga ren en prachtige bekers. De einduitslag was: Auto's, klasse A: 1. H. v. d. Wetering Woudenberg 57 strafpunten; 2. A. Post- huma Arnhem 80; H. Rouwendal Apel doorn 92. Auto's klasse B: E. Blauwendraad Overberg 287; 2. C. Mastenbroek Ede 338; 3. J. F. Vermeulen Utrecht 415. Motoren klasse A: 1. J. van 't Veen Veenendaal 117; 2. J. Bebingh Wouden berg 157; 3. A. C. H. Merkensteijn Over berg 220. Motoren klasse B: 1. H. Schot Zeist 161; 2. mej. W. van Hunnik Veenendaal 377 en 3. J. Dibbet Ederveen 432. Bromfietsen klasse A: 1. J. W. Drost Veenendaal 10; 2. E. van de Broek Soest 19; 3. R. van Hal Veenendaal 53. Bromfietsen klasse B: 1. E. J. Schreu- der Ederveen 199; 2. J. Kelderman Lun- teren 200; 3. H. Scheper Bennekom 276. LUNAPARK AAN DE BERGWEG Op het terrein van de voetbalver eniging „Veenendaal" aan de Bergweg wordt op 27, 28 en 29 september a.s. een groot lunapark gehouden. Onder de talrijke attracties zijn de autobaan, zweefmolen, schiettent en bumper- balco. Prinsjesdag is weer voorbij. De gouden koets, die speciaal voor deze gelegenheid wordt gebruikt, heeft Hare Majesteit Koningin Juliana van Huis ten Bosch naar het Binnenhof gebracht, waar zij op plech tige wyze het nieuwe zittingsjaar van de Staten-Generaal heeft ge opend. Aangekomen op het Binnenhof heeft Hare Majesteit de Rid derzaal betreden, waar de leden van de Eerste en Tweede Kamer in gezamenlijke zitting bijeen waren. Het is jammer, dat niet alle kamerleden in het speciaal voor deze gelegenreid ontworpen ambts kostuum waren gestoken, hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit, dat het maken van zo'n kostuum duizenden guldens kost en het maar één middag per jaar wordt gedragen. Vele kamerleden en vooral jongeren onder hen, hebben zich hierdoor geen kostuum meer laten aanmeten en heb ben de troonrede in een gewoon kos tuum aangehoord. Vroeger Prinsjesdag is eigenlijk nog niet eens zo'n heel oude traditie. De naam her innert aan vrolijke verjaardagen van Oranje-prinsen als Willem V. In de oude republiek kwam het weliswaar in Gelderland voor, dat de stadhouder er de zitting van de landdag opende, maar feitelijk heeft Prins-Stadhouder Willem de Vijfde tot het parlementaire festijn van de derde dinsdag in sep tember niet meer bijgedragen dan zijn vermaarde vlucht naar Engeland in 1795, van waaruit zijn koninklijke na zaten de traditie importeerden. Men beweert wel eens, dat de naam Prinsjesdag afkomstig is ven een ge bruik van vroegere Oranje-vorsten, die hun zoontjes, de „prinsjes" dus, in de stoet naar de Staten-Generaal mee lie ten rijden, maar dat is beslist niet waar. Immers, er bestaat een bepaling, die verbiedt, dat een prins of prinses onder de achttien jaar aan de stoet deelneemt en het Oranje-huis heeft zich altijd aan die bepaling gehouden. Troonrede Over de sluiting van de jaarlijkse zitting van onze volksvertegenwoordi ging staat sinds 1814 in de grondwet, dat dit op zaterdag, voorafgaande aan de opening, moet geschieden door de koning of door een „commissie van zij nentwege". Nog nooit heeft echter een koning of koningin deze korte formele plechtigheid verricht. In de praktijk geschiedde dat altijd door de minister van Binnenlandse Zaken. Denk niet, dat er nooit kritiek op de troonrede wordt uitgeoefend, want dit gebeurt maar al te vaak. Er is zelfs al diverse malen honend over geoordeeld! In 1846 werd de uitgever Thieme we gens belediging des konings vervolgd, omdat de door hem uitgegeven Arn hemse Courant het lasterlijk had ge oordeeld om de troonrede als een ach tenswaardig stuk te betitelen, ja zelfs het advies har verstrekt bij het lezen er van een azijnfles in de hand te houden, ten einde stuiptrekkingen te voorko men. Hij werd echter vrijgesproken. Sedert de invoering van de ministe riële verantwoordelijkheid is de kritiek zo mogelijk nog vrijmoediger geworden. De antirevolutionaire voorman Abra ham Kuyper betitelde in „De Stan daard" de troonrede van 1885 als een „zouteloos huismanspraatje". Ook hij bleef straffeloos. Koning Willem III heeft eens zo'n korte troonrede uitgesproken, dat hij het gebouw van de Staten-Generaal al weer uitkwam terwijl de koetsiers nog bezig waren met het in de juiste vol gorde zetten van de hofrijtuigen voor de terugtocht. Proestend moest zijne majesteit op de tochtige trap wachten tot zij voor kwamen Dit is nog een opname van de aan bieding programma van het Cultureel Convent Veenendaal, die vorige week plaats vond op het gemeentehuis te Veenendaal. V.l.n.r.: secretaresse mevr. v. d. Kuinder-Hamer, Dr. J. G. Thoo- mes en burgemeester Mr. Dr. J. Ha zenberg. DUIF BROEDDE OP KIPPE-EI De landbouwer J. H„ kwam dezer dagen tot de ontdekking dat een van zijn duiven zat te broeden in een af gelegen hoekje op de schuurzolder. Hij ging eens op verkenning uit nadat hij kuiken gepiep hoorde. Tot zijn verras sing had een duif een kippeëi uitge broed! Bij nader onderzoek bleek er nog één ei te liggen en nu is het wachten maar op het tweede duivenkuiken. MUZIEKVER. GAF TAPTOE De muziekver. „Irene" te Ederveen gaf zaterdagavond een taptoe op het school plein van de Kon. Julianaschool. Uitge voerd werden o.a. de nummers: Onze Taptoe; Militair Escorte; Limburgse Ja gers; Lipperli e.a. De taptoe werd be sloten met het spelen van het Wilhelmus. De heer C. Smit, die gedurende I2V2 jaar lid was van „Irene" werd door voor zitter Floor hartelijk toegesproken. Als aandenken ontving de heer Smit een wandbord. DAHLIA'S VERKOCHT De bloemententoonstelling van de Flo- raliavereniging die donderdagavond werd geopend en zaterdagavond met een woord van dank door de voorzitter, de heer Koudijs, werd gesloten kan in alle op zichten geslaagd worden genoemd. Door de firma G. Aartsen uit Harderwijk werd de hele kollektie dahlia's ter beschikking van het bestuur gesteld voor de verkoop bij opbod. De andere kwekers, zoals Bak ker en Pluygers wilden niet achterblijven en stelden eveneens diverse bloemen en planten beschikbaar. De heer P. A. v. d. Pol fungeerde hierbij als veilingmeester. VEENENDAAL Woensdag: Modeshow Hein van Schuppen in Eltheto, 3 en 8 uur. Donderdag: USO-concert in Verenigingsgeb. Eikenlaan. Aanvang 8 uur pree. Vrijdag: Ontspanningsavond Bejaarden in Eltheto, 7.30 uur. Fokveedag bij La Montagne, opening 9.30 uur v.m. Van de S., sigarensorteerder te Veenen daal, verscheen vrijdag voor het Wage- nings kantongerecht omdat hij in zijn woonplaats een fiets op de rijbaan had geparkeerd. Bij verstek werd bovendien de zaak tegen De K. uit Veenendaal be handeld, die met zijn auto de fiets omver gereden had, hoewel er nog voldoende ruimte was geweest om te passeren. Het rijwiel was tegen de auto van H. de K. uit Veenendaal aangevallen, die daardoor schade geleden had en nu als beledigde partij verscheen. Die dag was de intocht van de avondvierdaagse en het was overal zo druk, dat ik nergens mijn fiets meer kwijt kon, vertelde Van de S. Ik moest even in een winkel wezen en ik dacht, dat ik al een tamelijk veilig plaatsje voor de fiets gevonden had. Hij stond toen wel ge deeltelijk op de rijbaan, maar er had zelfs nog wel een brede auto langs ge kund. Dat De K. er toen met zijn kleine volkswagen toch tegenaan reed, was mijn schuld niet. Daar heeft De K. dan ook een pro ces-verbaal voor gekregen, maar dat ver- kleint uw fout niet, betoogde rechter v. d. Brand. Mr. Pieters eiste vervolgens tegen Van de S. 10,of 2 dagen en tegen De K. bij verstek 30,— of 5 dagen. Op advies van de officier trok H. de K. zijn schadevordering tegen De K. weer in, omdat hij verzuimd had bewijsstukken mee te brengen. In dat geval kan de rechter een vordering namelijk niet toe wijzen en alleen door haar dan zelf weer in te trekken behoudt men zijn rechten en kan men haar later op de gewone ma nier bij de burgerlijke rechter aanhangig maken. Tegen Van de S. luidde het vonnis con form. De K. werd echter tot 50,of 10 dagen veroordeeld. Deze verdachte is zo langzamerhand stamgast hier, zij het dan dat het anders meestal om overtre dingen op ander terrein gaat. Er blijkt echter toch uit, dat hij niet bijzonder stipt is in het naleven van de wet, zo meende rechter v. d. Brand. Van R„ timmerman te Bennekom, had toen hij van de niet-verharde Westbreu- kelderweg in zijn woonplaats kwam, met zijn bromfiets geen voorrang verleend aan een op de wei-verharde Brinkerweg rij dende bromfietser, Van de H., timmerman te Bennekom. Tegelijkertijd met hem 9tond nu Van de H. voor het kantonge recht te Wapeningen terecht omdat deze niet voldoende rechts gehouden zou heb ben. Hoe kunt u nu weten of ik al of niet rechts reed? vroeg v. d. H. Volgens mijn eigen mening hield ik wel rechts en er is niemand anders, die het gezien heeft. Rechter v. d. Brand legde uit, dat men dit vrij gemakkelijk aan de hand van de sporen en een olievlek had kunnen re construeren. Ook van R. kon zich van zijn fout en van de daaropvolgende aanrijding tus sen de twee bromfietsen vrijwel niets herinneren. Hij had behalve een gebroken neuswortel en een wond aan zijn ver hemelte ook een zware hersenschudding opgelopen en het is bekend, dat hersen letsel geheugenverlies veroorzaken kan. De officier achtte de duidelijke sporen op de weg voldoende bewijsmateriaal en vroeg tegen Van de H. 15,of 3 dagen. Tegen Van R., die door zijn verwondingen al ernstig gestraft was, vroeg hij 20, of 4 dagen. Rechter v. d. Brand wilde het opgelopen letsel nog iets meer mee laten tellen en hij veroordeelde belde verdachten tot 15,— of 3 dagen. -8- Bij zijn bezoek aan Londen heeft de Liberiaanse president een Rolls Royce met 7 zitplaatsen gekocht voor de prijs van 110.000 gulden. ■8- Volgens een Russisch blad worden er in de Sowjet-Unie gemiddeld 160 uit vindingen per dag gedaan. ■8- Een Deense radiohandelaar laat de boeren voor zijn tv-toestellen in gerst betalen. Een goed toestel kost 30 tot 35 zakken. ■8- De Nederlandse Spoorwegen gaan een nieuw soort abonnement invoeren, gel dig voor onbeperkt reizen over het ge hele net. -8- In de eerste zes maanden van dit jaar hebben de Nederlanders een bedrag van bijna 574 miljoen gulden gespaard in de vorm van premies en koopsom men voor levensverzekering. -8- Bij de Franse kust zijn proeven begon nen die moeten uitwijzen of het mo gelijk is geruime tijd onder water te werken of te wonen. ■8- Doordat de cabine-deur open vloog is op 5000 meter hoogte een 23-jarige Ar gentijnse stewardess uit het vliegtuig gevallen. -8- De bekende Britse portretschilder (o.a. van Churchill) Frank Salisbury is op 87-jarige leeftijd in Londen overleden. Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerke wijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL 1922.1962 Assurantiekantoor Elg. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1962 | | pagina 1