Hoofdpijn 'ASPRO Geslaagde fokveedag Renswoude Ritmeester 75 jaar HISTOR Goede aanvoer van paarden op keuring van Fjordenpaarden te De Klomp neem AMERONGEN Juffrouw Scholte gaat Chr. school verlaten EDERVEEN P. VAN DIJK Van krullenjongen tot miljonair RHENEN Burenruzie te Veenendaal voor rechtbank Ondanks de regen die dinsdag in stromen neerviel was het nog een behooTiyke drukte by de jaarlykse keuring van de Fjordenpaarden Stamboek afdeling Ederveen- Lunteren, die achter Hotel Hupkes te De Klomp werd gehouden. In de plaats van Loco-Burgemeester Wicgeraad, d>e wegens een herdenking van de parachutistenlan ding te Ede, was verhinderd, werd het welkomstwoord gesproken door Wethouder W. Weigraven, die zeide verheugd te zijn zoveel goede raspaarden hier aan te treffen. D keuringscommissie had daarna een bijzonder zware taak omdat de aanvoer van te keuren paarden vrij groot was en het materiaal ook van prima kwaliteit. De commissie bestond uit de heren: J. Ho ving, Hardenberg, lid dierenarts; W. van Helden, Maassluis, lid inspecteur; G. J. Bouwhuis, Hardenberg, H. Stadman Bei- len en H. Sit, Zwolle. De keuringsuitslagen waren als volgt. Er werden 54 echte fjordenpaarden aan gevoerd, allen uit de provincies Gelder land en Utrecht. We vermelden hier al leen de eerste en tweede prijzen: Rubriek Hengstveulens: Veulen G 18 ei genaar G. Henken, Veenendaal een 1 A prijs; Veulen G 41 eig. B. J. van Bon, Arnhem een 2 A prijs. Rubriek Merrieveulens: Gentiana G 27 eig. A. van Roekei, Veenendaal een 1 A prijs; Gretha G 18 eig. J. Lagerwey, Rhe- nen een 2 A prijs; Gea G 21 ei, C. Masten broek, Ederveen een 2 B prijs; Gode- frieda G 22 eig. D. Dirksen, Ede een 2 C prijs; Georgette G 23 eig. W. C. Meerveld, Ederveen een 2 D prijs. Rubriek 1 jarige merries: Fina F 41 eig. E. Pater, Lunteren een 1 A prijs. Rubriek 2 jarige merries: Elfje E 40 eig. G. Wegerif, Eemnes een 2 A prijs; Esthera E 63 eig. A. van Roekei, Veenen daal een 2 B prijs. Rubriek 3 en 4 jarige merries: Cora C 15 eig. E. Pater, Lunteren een 1 A prijs; Ineke I 449 eig. J. T. Ploeg, Overberg een 2 A prijs; Sonny I 364 eig. H. J. Folmer, Overberg een 2 A prijs; Corry I 441 eig. Gebr. Lagemaat, Leusden een 2 B prijs; Lotte I 454 eig R. v. d. Wijde, Ederveen een 1 B prijs; W. Ekeris, Achterberg een 2 C prijs; Hanna Petra I 442 eig. M. v. d. Broek, Scherp'enzeel een eervolle ver melding. Rubriek 5 t/m 8 jarige Merries: Lis I 273 eig. C. Mastenbroek, Ederveen een 2 A prijs; Wanda I 450 eig. J. T. Ploeg, Overberg een 2 B prijs; Filippine I 246 eig. B. J. van Bon, Arnhem een 2 C prijs; Jet I 349 eig. R. Methorst, Ede een 2 D prijs; Rika I 446 eig. S. Ottema, Weesper- karspel een eervolle vermelding. Rubriek 9 t/m 12 jarige merries: Flora 1 359 eig. W. C. Meerveld. Ederveen een 2 A prijs; Geraldine I 265 eig. D. Dirk sen, Ede een 2 B prijs; Rensje I 121 eig. J. Lagerwey, Rhenen een 2 C prijs. Rubriek modelmerries: Frida I 107 eig. G. Henken, Veenendaal een 1 A prijs en vermelding stermerrie; Lena I 124 eig. G. v. 't Ooster, Stroe een 2 A prijs; Nanda I 77 eig. G. J. Meilink, Rhenen een 2 B prijs. in de nieuwe ESPRESSO I kleuren wwmmxxm v.a. 2.50 v-v voor tieners en twens 1.95 FA. L. IIEY Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Ha Is la an 26, Telefoon 3044 Mej. S. J. Scholte, die ruim drieënveertig jaar de School met de Bijbel te Amerongen als onderwijzeres heeft gediend en in die functie een groot deel van Amerongens inwonertal lagere schoolwijsheid heeft bijgebracht, gaat de school aan de Gasthuisstraat binnenkort verlaten. Het schoolbestuur stelt iedereen in de gelegenheid om persoonlijk afscheid van mej. Scholte te nemen. Deze receptie wordt volgende week donderdagavond in het lokaal achter de Ger. kerk gehouden. KERKDIENSTEN NED HERV. KERK WEER S MIDDAGS In verband met de reconstructiewerk zaamheden aan de belangrijkste weg door Ederveen, de Hoofdweg, die geheel opengebroken is en bijkans onbegaan baar vooral des avonds, heeft de kerke- raad van de Ned. Herv. Kerk besloten met ingang van a.s. zondag de 2e kerk dienst weer 's middags om 3 uur te laten aanvangen. BAZAR VOOR HERV. KERK De tweejaarlijkse bazar, waarvan de baten bestemd zijn voor de Ned. Herv. Kerk, zal weer worden gehouden op dinsdag 25 en woensdag 26 september a.s. in het Marktgebouw aan de Schras. De organisatie berust bij de Herv. vrouwenvereniging, die weer vele arti kelen maakte en verzamelde voor deze verkoopdagen. In vorige jaren had deze bazar een zeer grote opbrengst, soms zelfs meer dan 4000, De verkoopdag wordt geopend door ds. Schipper op dinsdagmiddag om 2 uur. Dat velen van deze gelegenheid ge bruik zullen maken, staat als een paal boven water. Een kleine tweeduizend leerlingen heeft juffrouw Scholte in de bijna 50 jaar dat zij onderwijs heeft ge geven in de gebruikelijke vakken on derwezen. Ruim dertig jaren hiervan werkte zij in Amerongen. Voordat zij in Amerongen benoemd werd, werden nog enkele jaren in Zetten en Amersfoort doorgebracht. De Chr. school en juf frouw Scholte worden altijd in één adem genoemd, en het is ondenkbaar dat zij volgende week woensdag voor het laatst voor de klas zal staan. Hele maal de school verlaten doet zij eigen lijk niet, want ze blijft Franse lesgeven. Het onderwijs in deze taal is in de loop der jaren een begrip geworden op de christelijke school. Hoewel de bevoegdheden van juf- SCHOOT OFFICIER VAN JUSTITIE MET KANON OP MUG? De officier van justitie bij de recht bank te Arnhem, mr. F. O. Leusink, heef tzes maanden gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de regering geëist tegen de 60-jarige los-werkman J. van H. te Veenendaal, wegens bedrei ging met doodslag en zware mishande ling van de 19-jarige wegwerker J. van K., eveneens uit Veenendaal. Hij zou onder invloed van sterke drank en dreigend met een geopend knipmes onder meer hebben uitgeroe pen: „ik steek je kapot". Aan de los- werkman was ook ten laste gelegd het onder invloed een bromfiets berijden te Ede en een fiets te Veenendaal op ver schillende data. De achtergrond van deze zaak was een burenruzie, waarbij overigens werd gegeven en genomen, want de jonge wegwerker had naderhand verdachte op een flink pak slaag getrakteerd. De raadsman, mr. Hekkelman, be schreef de buurt waarin de vijandelijk heden waren uitgewisseld: er schijnt daar veel kijverij en alcoholmisbruik te heersen. In deze sfeer krijgen buren ruzies vaak een uitbundig karakter. Pleiter oordeelde de geëiste straf veel te hoog en niet in verhouding tot het gebeurde. Er rijst bovendien twijfel aan de ernst van de bedreiging, toen het op vechten aankwam was Van K. verre weg de meerdere van de veel oudere en kleinere verdachte. De raadsman zag geen opzet inzake de bedreiging, afwezigheid van bewijs noopte hem vrijspraak te vragen. Wat betreft de eis zeide hij nog: Hier is met een kanon op een mug geschoten. Wel een kwaadaardige mug, maar er zijn toch ook mensen die goed met Van H. kunnen opschieten. Uitspraak over veertien dagen. ZATERDAG A.S. VEILIG VERKEERSRIT Nog even willen wij in herinnering brengen de Veilig Verkeersrit, welke in Amerongen met auto's, motors en scoo ters gereden zal worden. Deze rit be looft voor alle deelnemers aantrekke lijk te worden. Men verwacht dan ook een flinke belangstelling, zowel vanuit Amerongen als uit de omtrek. De aartspuzzelaars krijgen heel wat probleempjes op te lossen, terwijl zij die van een gezellige rit houden over een niet te grote afstand, ook aan hun trek komen. De route voert door zeer fraaie om streken. De start is om 2 uur vanaf het Clubhuis. AFSCHEID BURGEMEESTER Op vrijdag 28 september a.s. des na middags te 6.45 uur wordt ten gemeen tehuize een bijzondere raadsvergade ring belegd in verband met het vertrek van burgemeester W. Martens per 1 okt. d.a.v. uit de gemeente. Na afloop van deze afscheidsvergade- ring zal om 8 uur nam. door burge meester en mevrouw Martens een af scheidsreceptie ten gemeentehuize wor den gehouden. frouw Scholte zich veel verder uitstrek ten dan de lagere school, is zij de jon gere jeugd toch trouw gebleven cm het simpele feit dat het werken met kinde ren haar nu eenmaal voldeed. Voor die genen die het er naar maakten was ze onverbiddelijk, en een zekere streng heid was haar dan niet vreemd. Een strengheid echter die nooit kwaad bloed zette. Wie bij juffrouw Scholte in de klas heeft gezeten, heeft wat geleerd, is de algemene mening van oud-leerlingen. In de loop der jaren heeft ze zich nog bijzonder verdienstelijk gemaakt als secretaresse van de Chr. kleuterschool, activiteit die niet onvermeld mag blij ven. De algemene waardering voor juf frouw Scholte mocht enkele jaren ge leden blijken, toen zij geridderd werd met de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Aan het einde van haar krachten is ze nog niet, ze heeft echter al meer ge diend dan nodig was en haar tijd om de school te verlaten was nu gekomen. De waardering voor haar werk zal nog lang blijven, zowel bij het schoolbestuur en collega's als bij de vele honderden oud-leerlingen. Maak 't mooi - schilder zelf - kies het beste - gebruik speciaal voor U gemaakt! Onder minder gunstige weersomstandigheden is dinsdag op het terrein van Ver meulen een fokveedag gehouden. De opening geschiedde 's morgens om tien uur door burgemeester Hosang die allen hartelijk welkom heette. Hy wenste de inzenders een succesvolle dag toe en zich speciaal tot de heren juryleden richtend zei do burge meester: „U is wel een zeer moeiiyke taak opgedragen om deze dieren op zo'n waar dige wyze te keuren, dat elk zyn plaats krygt". Patrimoniumlaan 50 - Tel. Veenendaal 2777 JAARVERG. NUTSDEPARTEMENT Maandagavond a.s. zijn de leden op geroepen voor de algemene ledenver gadering die gehouden zal worden in het Clubhuis. De agenda vermeldt de gebruikelijke punten, o.a.: een bestuurs verkiezing met als aftredende leden mej. R. Kist en de heren H. Slotboom en F. J. L. van Bergen. Op deze avond wordt het programma voor het komen de jaarseizoen bekendgemaakt. Na de koffie zullen enkele Neder landse documentaires worden gedraaid, o.a. „De balade van de hoge hoed"; „De zee was niet meer" en een film over Nieuw-Guinea: „Vergeten aarde". BEJAARDEN MAKEN UITSTAPJE De Ederveense bejaarden zullen op woensdag 3 oktober a.s. haar jaarlijkse uitstapje maken. De tocht gaat ditmaal naar Volendam, waar men via Amster dam heengaat. In 't Gooi zal ditmaal een rustpauze worden ingelast waar bo vendien de inwendige mens zal worden versterkt. De organisatoren hebben deze week de route verkend en verzekerden dat ook ditmaal een aardig traject was uitgezocht. Bejaarden die de tocht wensen mee te maken, gelieve zich hiervoor op te geven, liefst voor 30 september, bij de heren T. Smit, Nieuweweg 2 of G. Mul- i der, Hoofdweg. WIJKZUSTER BLEEF NIET IN FUNCTIE De nieuwbenoemde wijkzuster te Eder veen, Zr. J. M. v. d. Bos, die per 1 sept. in Ederveen haar werk zou beginnen, heeft van haar benoeming afgezien. Doorslaggevend voor haar beslissing was het feit dat het niet gelukt was haar passende woonruimte in Ederveen te verschaffen. Het bestuur van het Groene Kruis laat de leden weten dat de waarneming in de wijk door Zr. Ruttenberg normaal zal doorgaan. VERGADERING K. v. K. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Utrecht en Omstreken komt donderdag 25 oktober a.s. in openbare vergadering bijeen. Deze vergadering vindt plaats in het gebouw van de Kamer. De heer Vermeulen kreeg van de bur gemeester een prijs overhandigd voor het welwillend afstaan van zijn terrein voor deze dag. De jury bestond uit J. v. d. Goot, inspecteur N. R. S., G. J. v. Eek, beiden uit Utrecht, J. Lokhorst uit IJsel- stein en J. v. d. Fliert uit Woudenberg. Als arbiter trad op Ir. W. v. Oyen. De aangevoerde dieren werd in rubrie ken onderverdeeld. Voor elke rubriek waren dan ook aparte prijzen beschik baar. De uitslagen zijn: Rubriek I vaarskalveren geb. na 1-10-'61 en voor l-2-'62: Prijs la Erna 92 eig. D. A. Verbeek; lb Jopie 3, 2a Dirkje 10 2b Marie 19 allen van eig. A. v. d. Brandhof; 2c Nutte's Beatrix 2d Atto's Jetske, 3a Sudhoekster Nelleke, 3b Adema's Nellie allen van eig. B. Oosterink. Rubriek II vaarskalveren geb. na 1-2- '62 en voor 30 sept '62: Prijs la Boukje 30, lb Boukje 44a, lc Annie 97, 2a Johanna 2 allen van eig. D A. Verbeek; 2b Atto's Wietske eig. B. Oosterink; 2c Bles 3 eig. A. v. d. Brandhof; 3a Doortje 22 eig. J. v. d. Fliert; 3b Alie 13a eig. J. Boer. Rubriek III Pinken geb. na 1 okt. '60 en voor 1 febr. '61: Prijs la Erna 91 eig. D. A. Verbeek; lb Hilligje 30, 2a Hilligje 31 beiden eig. A. P. Willeswinkel; 2b Marijke 8 eig. A. v. d. Brandhof; 2c Hil ligje 32 eig. A. P. Wolleswinkel; 2d Wie- na 22 eig. J. Lagerweij; 3a Roefje 6 eig. A. v. d. Brandhof; 3b Nettie 43, 3c Nettie 45 beiden eig. H. v. d. Fliert; 3d Tonny 12 eig. F. v. d. Fliert; 3e Nettie 44 eig. H. v. d. Fliert. Rubriek IV pinken geb. na 31 jan. en voor 1 okt. '61: Prijs la Klara 12, lb Boukje 29, beiden eig. D. A. Verbeek; lc Adema's Nellie eig. B. Oosterink; 2a Cor- rie 33, 2b Cor 29 beiden eig. J. Lagerweij; 2c Nettie 9 eig. A. v. d. Brandhof; 3a Hil ligje 33 eig. A. P. Wolleswinkel; 3b Roe- lie 13 eig. J. Lagerweij; 3c Douwt je 25 eig. A. P. Wolleswinkel; 3d Alie 10a eig. J. Boer. Rubriek melkvaarzen geb. na 30-9-'59 en voor l-2-'60: Prijs la Neeltje 37 eig. B. Oosterink; lb Alie 9 eig. B. Moesbergen; 2a Jo 33 eig. W. v. Maanen; 3a Dirkje 9 3b Marie 14 beiden eig. A. v. d. Brand hof; 3c Lammigje 64 eig's. Wed. J. de Vries. Rubriek VI melkvaarzen geb. na 31-1- '60: Prijs la Klara 2 eig. D. A. Veerbeek; lb Nutte's Jetske, lc Nutte's Wietske bei den eig. B. Oosterink; ld Alie 7 eig. J. Boer; le Geesje 11, 2a Corrie beiden eig. J. Lagerweij; 2b Frieda 2 eieg. fam. W. v. Maanen; 2c Everdina 6 eig. J. Lager weij; 2d Cato 13 eig. B. Oosterink; 3a Ria 2 eig. J. v. d. Fliert; 3b Jopie 8 eig. Wed. J. de Vries. Rubriek VII melkschotten geb. na 30-9- '58 en voor l-2-'59: Prijs la Lutske 65 eig. D. A. Verbeek; lb Geesje 10, lc Roelie 11 beiden eig. J. Lagerweij; 2a Koosje 16 W. Veldhuizen; 2b Pia's Nelleke B. Ooste rink; 3a Alie 9 eig. J. Boer; 3b Willie 4 eig. G. v. Bennekom. Rubriek VIII meikschotten geb. 31-1 en voor l-9-'59: Prijs la Ina 6 eig. A. P. Wolleswinkel; lb Nutte's Wietske eig. niet bekend; lc Douwtje 24 eig. A. P. Wolles winkel; 2a Pia's Nellie eig. B. Ooste rink; 2b Gepke 74 eig. fam. W. v. Maanen; 2c Dirkje 8 eig. A. v. d. Brandhof; 3a Koosje 16 eig. W. Veldhuizen. Rubriek IX. 3e kalfskoeien geb. voor 15-2-'58: Prijs la Annie 96 eig. D. A. Ver beek; lb Brandsma 106 eig. J. Lagerweij; lc Flapper 58, ld Skyldumer Romkje bei den eig. D. A. Verbeek; le Ina 5 eig. P. A. Wolleswinkel; 2a Riek 2 eig. H. J. Harde man. Rubriek X. 3e kalfskoeien geb. na 14- 2-'58: Prijs: la Boukje 44 eig. D. A. Ver beek; lb Bertha 12 eig. G. Moesbergen; lc Janny 5 eig. fam. W. v. Manen; ld Boukje 39 eig. A. P. Wolleswinkel; 2a Gijsje 9 eig. H. J. Hardeman; 2b Rudie 6 eig. fam. W. v. Maanen. Rubriek XI oudere melkkoeien geb. na l-10-'55 tot 30-9-'57Prijs: la Erna 90 eig. D. A. Verbeek; lb Douwtje 23 A. P. Wolleswinkel; lc Geesje 9 J. Lagerweij; ld Eduard's Jetske eig. B. Oosterink; le Schoone 57 eig. D. A. Verbeek; lf Neeltje 36 eig. B. Oosterink; 2a Janny 4 eig. W. v. Maanen; 2b Marijke 5 eig. A. v. d. Brandhof; 2c Frieda eig. W v. Maanen; 2d Moortje 3 eig. G. v. Bennekom; 3a Aartje 5 eig. A. v. d. Brandhof; 3b Adrie eig. G. v. Bennekom. Rubriek XIV. droogstaande koeien. Prijs la Everdina eig. J. Lagerweij; lb F. v. d. Fliert; 2a Dirkje 28 eig. G. Moes bergen; 2b Corrie 14, 3a Coba 18 beiden eig. J. Lagerweij. Rubriek XV overjarige vaarzen. Prijs la Miep 3 eig. G. v. Bennekom; lb Nutte's Jetske eig. B. Oosterink; 2a Wytsturt's Nelie eig. G. v. Bennekom; 2b Nettie 41, 2c Cato 14 beiden eig. B. Oosterink; 2d Mina 4 eig. G. v. Bennekom. Rubriek XVI. Prod, klasse boven 30.000 kg. melk. Prijs: la Boukje 20 eig. D. A. Verbeek; lb Succes Nellie eig. B. Ooste rink; lc Teuntje 3, ld Dirkje 12 beiden eig. W. v. Ginkel; le Radbouts Wietske, lf Succes Wietske beiden eig. B. Ooste rink; 2a Neeltje 9, 2b Teuntje 2 beiden eig. W. v. Ginkel. Rubriek XVII kollektieve kalveren v. een eigenaar. lste prijs D. A. Verbeek; 2a B. Ooste rink; 2b A. v. d. Brandhof. Rubriek XVIII. Kollektieve pinken v. een eigenaar. Prijs la D. A. Verbeek; lb A. P. Wolles winkel; 2a H. v. d. Fliert; 2b J. Lagerweij. Rubriek XIX bedrijfscollectie's. Prijs ia en lb D. A. Verbeek; lc J. La gerweij; 2a G. v. Bennekom. Rubriek XX bedrijfsgroepen 5 stuks. Prijs la B. Oosterink; lb A. P. Wolles winkel; lc B. Oosterink; 2a W. v. Manen. Als kampioen kwam uit de bus Erna 90 eig. D. A. Verbeek. Reserve kampioen werd Boukje 20 eig. D. A. Verbeek. ENRICO MATTEI De levensgeschiedenissen van krullenjongens, die miljonair worden, behoren traditioneel bij de nieuwe wereld. Maar ook het oude Europa kan erin meedoen. Italië beroemt zich op zijn tegenwoordige petroleumkoning Enrico Mattei. Hij werd in 1906 te Mateiica in de Appenijnen geboren. Zijn vader behoorde tot de carabinieri, de politie en het gezin had het arm; om in het onderhoud van de zeven kinderen haar man te helpen trok Enrico's moeder met een handkar met negotie door de straten; het eerste werk van de kleine Enrico was dat hij hierbij moest helpen duwen. Maar de jonge Mattei wilde hogerop. Hij bracht het tot loopjongen en ver volgens tot handelsreiziger, 19 jaar oud. Op zijn 23ste was hijzelf ondernemer van een klein chemisch bedrijf. Zijn grote kans kwam toen hij op het spoor kwam van een methaangasbron in de Po-vlakte. Hij begon de exploitatie, legde pijpleidingen aan, waarbij hij naar hij verklaarde wel 8000 gemeente lijke verordeningen overtrad, maar zette door en won. Vandaar ging hij in de olie. En nu ging het steeds opwaarts. De met zijn 55 jaar nog in de kracht van zijn leven verkerende Italiaan, is thans eigenaar van de grote Italiaanse petroleummaatschappij met een vloot van 325000 ton aan tankers, die haar macht heeft uitgebreid over de hele wereld en olieconcessies heeft in twaalf landen, meest ten koste van de „Zeven Zusters" waarmee Mattei een verwoede concurrentiestrijd voert. De „Zeven Zusters" zijn de grote westelijke olie maatschappijen: Standard of New Jer sey, Socony Mobil, Standard of Cali fornia, Texaco, Gulf, British Petroleum und Royal Dutch-Shell. Hij neemt hiermee deel in de wereld politiek en ging niettegenstaande Ame rikaanse bezwaren, een contract met de Russen aan tot levering van 12 miljoen ton ruwe olie (14 °/o van Italië's behoef te), in ruil voor 240.000 ton staal, 50.000 ton synthetische rubber en machine- reiën. Hij drukt met deze goedkopere olie de prijzen 6 ct per gallon omlaag en heeft plan een oliepijpleiding via Wenen aan te leggen, die de Russische olie goedkoop in het westen zal bren gen. De Zeven Zusters grommen vrese lijk, maar Mattei trekt zich hiervan niets aan. Hij is geen communist, wel echter realist en volgt eigen ideeën. Als machtigste kapitalist van Italië, wiens bezit in de honderden miljoenen loopt, en instigator van Italië's bloei, geeft hij leiding aan Italië's politiek. Mattei's keizerrijk beperkt zich niet tot gas en olie. Hij heeft ook synthetische rubberfabrieken (Ravenna), bezit een hele lijst van motels (met prijzen van 3,50 voor de eerste nacht, 7,voor de tweede, om de beweging erin te hou den), bracht met 80 miljoen krediet een Italiaans atoomenergiebedrijf op gang, is eigenaar van een van Milaans groot ste bladen (II Giorno), kocht onlangs een van de grootste Italiaanse confec tiefabrieken en heeft zijn hand in een onnoemelijk aantal nevenbedrijven. Kortom, Mattei is altijd in het nieuws en stelt zich voor dit nog lang te blij ven. Zijn leven is uiterst soliede. Hij is gehuwd (met een Weense), maar heeft geen kinderen, werkt per dag 14 uur, rookt en drinkt niet en heeft maar één hobby: vissen. 1912: „Dr. Cavellero heeft verklaard dat tabak in den mond een antisepti- schen invloed heeft. In plaats van haar te verbannen is haar gebruik integendeel aan te bevelen ter voor koming van mondziekten ETSER COR VAN DER WOERD IN RHENEN Etser Cor M. v. d. Woerd, in 1901 te Nijkerk geboren, exposeert met zijn werk van 20 september tot 6 oktober in het Rhenense Streekmuseum. Tevens is hij alle werkdagen, behalve op zaterdag, aanwezig om te demonstreren hoe etsen in zijn werk gaat. Een wel zeer bijzon dere mogelijkheid om iets te zien .waar van bijna niemand weet hoe het toegaat. De heer Van der Woerd zal dan ook ongetwijfeld veel belangstelling trek ken. Hij exposeerde reeds op talrijke andere plaatsen, zoals in 1961 met „Rhijn-Ouwe", bij Fenna de Vries in Delft, Winterswijk 1961, Bocholt 1961. Hij woont en werkt te Oosterbeek en ls dus één van de vele kunstenaars wo nende in de Zuid-Veluwezoom. De publieke belangstelling voor het Streekmuseum in de Molenstraat be weegt zich nog steeds in een stijgende lijn. Dat is verheugend, want de orga nisatoren van de reeks tentoonstellin gen van de afgelopen zomer hebben er veel werk voor moeten verzetten om het zover te krijgen. Er is ook veel be langstelling van de zijde van de school jeugd. Tenslotte kan de expositie van Van der Woerd ook dinsdags- en donder dagsavonds worden bezocht, behalve op 20 september. ZEBRA OP HOF BEVEILIGD De officiële voetgangersoversteekplaats op het Fred. v. d. Paltshof, waarop al eens een kind werd aangereden, is thans aan beide zijden voorzien van een waar schuwingsbord voor het naderende ver keer. Het is het bekende bord met de overstekende voetganger. Een kijkje in de afdeling Ringer\j. Een mensenleeftijd sigarenfabricage maar RITMEESTER gaat met de tijd mee. Werken bij RITMEESTER betekent niet alleen een goed loon - met o.a. voor de jeugd een bijzonder aantrekkelijke spaarregeling - maar ook werken in een zeer moderne om geving. Zo'n afdeling waar het prettig werken is, is o.a. de RINGERIJ. Meisjes en jongens, die verder kijken dan alleen naar een loonzakje zullen we graag meer vertellen over werk bij RITMEESTER. Wie hierover meer wil weten kan zich in verbinding stellen met de afdeling Personeels zaken, Kerkewijk 115 te Veenendaal. RITMEESTER

De Vallei | 1962 | | pagina 4