Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER Vijfentwintig procent subsidie op rugvernevelaars Eerst niet Nieuws uit de omgeving D.S. huldigde elf jubilarissen Oude kerk wordt 1 november in gebruik genomen ELST RENSWOUDE KLEURENTELEVISIE AMERONGEN SCHERPENZEEL Wat nu weer If WOENSDAG 36 SEPTEMBER 106È Nr. 76 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Vrachtauto reed tuin in Weinig interesse voor Invalide-tocht SLAGERS ZATERDAGMIDDAG NA 4 UUR GESLOTEN Ontwikkeling in volle gang LANGZAAM MULDER 36e JAABGANG Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Re dak tie: W- F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimum per advertentie 4,50 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,—, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 15 cent TABAKSTELERS KRflGEN WELLICHT STEUN VAN DE PROVINCIE De tabakstelers in Zuid-Oost-Utrecht die de laat ste jaren veel schade hebben geleden door de op tredende schimmelziekte in hun tabak, maken thans een redelijke kans of financiële steun van de Provincie. Op advies van de Rijkstuinbouw- consulent in de provincie Utrecht hebben G.S. namelijk aan provinciale staten voorgesteld voor vijfentwintig procent bij te dragen in de aanschaf kosten van acht motorrugvernevelaars die de ta- bakstclers nodig hebben om hun planten tegen de „valse meeldauw" te bestrijden. Deze acht ver- nevelaars - kosten ca. 800,per stuk - zijn in middels al aangeschaft en voor de helft betaald door de Streekverbeteringscommissie Elst-Ame- rongen. Zou dit voorstel dus aangenomen wrorden, dan betekent het dat de telers slechts 200, hoeven te betalen voor een vernevelaar. In de binnenlandse tabakswereld ziet men in deze tege moetkoming een poging de tabakscultuur in stand te houden en zo mogelijk te stimuleren, temeer daar er dit jaar met de bestrijding van de schim melziekte redelijke resultaten zijn bereikt. Cijfers spreken van een opbrengst van 70 tot 80 procent terwijl dit bijvoorbeeld in 1959 slechts 30 a 40 procent bedroeg. Toen drie jaar geleden de „valse meel dauw" (ook wel „blue mould" genaamd) de tabaksplanten in onze omgeving aan tastte, leden de telers wier hoofdbron van bestaan het was, enorm veel schade. Ongeveer een jaar later - over de oorzaak van de ziekte kon men het niet eens worden - werd de minister van Landbouw en Visserij een verzoek in gediend om schadevergoeding. Tot grote teleurstelling van de telers werd hierop afwijzend beschikt. Vorig jaar echter stelde het ministerie van Landbouw een aanloopkrediet be schikbaar van 15.000,speciaal voor deze streek, die de Streekverbeterings commissie „Zuid-Oost-Utrecht" in han den kreeg om het krediet in dit gebied te verdelen. Sub-commissie Door de Streekverbeteringscommissie werd toen een zogenaamde sub-com- Op de hoek Mr. Heemskerkstraat-Dyk- straat is maandagmiddag een grote vrachtauto een tuin ingereden. Het ge vaarte kwam gelukkig tot stilstand op zeer korte afstand van mevr. v. H. die in de tuin aan het werk was, zodat deze geen letsel opliep. Oorzaak van de uitwijkmanoeuvre van de vrachtauto was het feit dat de brom fietser T. uit Veenendaal, komend van de Aart de Gelderstraat, op het kruis punt geen voorrang verleende aan de vrachtauto bestuurd door v. B., eveneens uit Veenendaal. Dank zij de tegenwoor digheid van geest van de vrachtautobe stuurder die zijn stuur helemaal naar rechts gooide en over de stoep de tuin inreed ,liep de bromfietser geen letsel op. BARNEVELD: Morgen begint in Barne- veld de grote najaarsactie van de plaatselijke winkeliersvereniging. De D.S.-Harmonie uit Veenendaal zal eerst een muzikale rondgang door het dorp maken, waarna in de pluimveehal een taptoe volgt. LEERSUM: Op een gehouden vergadering is gebleken dat het Leersumse Bloe mencorso dit jaar goed geslaagd ge noemd mag worden. Of het volgend jaar herhaald zal worden staat nog niet vast, aangezien men nog 3000,tekort komt. De bevolking is opgeroepen de plannen financieel te steunen. LUNTEREN: Zaterdag is het nieuwe spaarbankgebouw aan de Dorpsstraat geopend door Edes loco-burgemeester, de heer Wiegeraadt. Er zijn thans plan nen in voorbereiding om ook in Weke- rom een nieuw kantoor te vestigen. RENKUM: In de gemeenteraad is van VVD-zijde een felle aanval gedaan op een hoofd-ambtenaar van de gemeente die een drietal ouders die op de lijst van de o.l.-school hadden getekend, overgehaald zou hebben de kinderen naar het bijzonder onderwijs te sturen. De voorzitter zegde toe de geruchten te onderzoeken. NIEUW VERKEERSBORD?? B(j de ingang van het ziekenhuis in Lies tal, Zwitserland, is een opvallend bord geplaatst, waarvan de bedoeling zonder meer duidelijk is. Ter bescherming van de vloeren is het verboden op naaldhak ken te lopen. missie Elst-Amerongen ingesteld, die naging en nagaat op welke wijze de bedrijven in dit gebied rendabeler kun nen worden gemaakt. In kringen van de telers is men overi gens min of meer verbaasd over de wijze waarop dit bedrag is „verdeeld". Aangenomen werd dat deze 15.000, geheel ten goede zouden komen aan de gedupeerde tabakstelers, doch uit ver slagen van de sub-commissie blijkt, dat ook subsidies zijn verleend aan bedrij ven die veranderingen aanbrachten, bijvoorbeeld de bouw van varkens- schuren en kippenhokken. Een subsidie die zeer waarschijnlijk ook verleend zou zijn, zonder de nadelige gevolgen van de schimmelziekte. Wat men de streekverbeteringscom missie ook kwalijk neemt is, dat er zo weinig openbaarheid wordt ge geven aan de genomen besluiten en/of plannen. Een aantal telers bijvoorbeeld was on kundig van het feit dat de sub-com missie subsidie verleende op de aan schaf van een motorrugvernevelaar, zo dat zij thans door een aantal gedupeer de kleine landbouwers in combinatie zijn gebruikt. CONFERENTIE-PRESIDENT Mr. Dr. J. Hazenberg, burgemeester van Veenendaal, is zaterdagmiddag opge treden als president van de 7e weekend-conferentie op het conferentie-oord „Woudschoten" by Zeist van de Stichting „Door de eeuwen trouw", 's Middags om kwart voor drie droeg de voorzitter van de Stichting, de heer H. Coenradi, de leiding over aan Mr. Dr. J. Hazenberg, die op zyn beurt de volgende spreker Prof. Mr. Dr. L. W. G. Scholten, inleidde. Op de foto: links voorzitter H. Coen radi en rechts Mr. Dr. J. Hazenberg. By de Kon. Scheepjeswolfabrieken zyn vrijdagmiddag elf jubila rissen gehuldigd die in de loop van dit jaar veertig jaar by ge noemd bedryf in dienst waren. De sfeervolle huldiging vond plaats in de fraaie kantine en werd o.m. bijgewoond door burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg, directieleden en leidinggevend personeel. Burgemeester Hazenberg reikte de jubilarissen een koninklijke onderscheiding uit. Een voorrecht Veertig jaar is een hele tijd", zo sprak de burgemeester, „en ik vind zon jubileum een hele prestatie". Bo vendien noemde hij het een voorrecht zo'n dag te mogen beleven, waarbij grote dankbaarheid past. Vervolgens ging hij over tot het uit reiken van de medailles, als eerste aan de heer H. v. d. Bovenkamp die de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld kreeg. De overige jubilarissen, de he ren N. v. d. Bovenkamp, M. Heikamp, A. v. d. Pol, K. Gerritsen, R. v. Res teren, B. v. Resteren, R. v. d. Weerd, P. Takken, H. Diepeveen en J. Aalbers, ontvingen dezelfde medaille in brons. Dank Hierna werd het woord gevoerd door de oudste directeur, drs. Frederiks. „Het is prettig dat wij vaak van deze festiviteiten in ons bedrijf hebben", zo zei hij. „Het is ook voor de direktie een reden tot dankbaarheid en vreug de". Hij bracht de jubilarissen dank voor hun trouwe dienst in deze veertig ja ren en voorzover zij deze nog niet had den ontvangen, reikte hij een gratifica tie uit alsmede een draagmedaille van de ontvangen onderscheiding. De heer E. v. Hal feliciteerde de ju bilarissen en hun echtgenotes namens het gehele personeel. Bovendien had hij voor een ieder een geschenk bij zich dat varieerde van elektrische scheerapparaten tot ligstoelen. Aan het slot van de bijeenkomst werd namens de jubilarissen gesproken door de heer B. v. Resteren die dank bracht én voor de ontvangen onderscheidingen én voor de prachtige cadeaux en vele waarderende woorden. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer J. B. Grif fioen, is geslaagd voor het candidaats- examen scheikunde, natuurkunde en bij vak wiskunde. Zijn studie genoot hij aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Hogere opbrengst In officiële stukken staat vermeld dat de zwam vermoedelijk afkomstig is uit Australië of Amerika en via En geland op het vaste land van Europa is gekomen. Was de opbrengst in het eerste jaar van de ziekte 30 a 40 procent, het jaar daarop was dat nog minder, n.l. 20 30 procent. De oppervlakte tabak liep van 40 50 hektare in 1959, waarvan ongeveer 90 procent in de provincie Utrecht, terug tot ten hoogste 35 hektare in 1960. Het jaar daarop was de oppervlakte tabak nog maar 15 20 hektare. Doordat vele telers het advies hebben opgevolgd de planten te spuiten, is de totale oppervlakte tabak dit jaar dan ook weer groter. Deskundigen conclu deren hieruit dat de ziekte door middel van spuiten vrijwel geheel te bestrijden is. Vooral oudere telers echter vinden deze conclusie vrij optimistisch. De af gelopen (koude) zomer is gunstig ge weest voor de ontwikkeling van de ta bak, doch wanneer een warme, vochtige zomer zou aanbreken, wordt het ergste gevreesd. JEUGDAPPEL In de Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat wordt zaterdagavond a.s. een jeugdappel gehou den met als spreker ds. C. Langbroek over het onderwerp „Geef 'm de ruimte". Organist is Bob van Stempvoort. Verde re medewerking wordt verleend door de sopraan De van Oenen. TRAGISCH STERFGEVAL Op weg van haar woning naar de Petra- kerk is mevr. J. O. van Soest-Van Dijk uit de Patrimoniumlaan, zondagmiddag vlak by het kerkgebouw plotseling overleden. Een gealarmeerde arts kon slechts de dood konstateren. Het slachtoffer bereik te de leeftyd van 53 jaar. SPREEKUUR MAATSCHAPPELIJK WERKSTER „Voor de goede gang van zaken" heeft het gemeentebestuur van Veenendaal een spreekuur ingesteld voor de maatschap pelijk werkster. Zij zal iedere morgen, behalve 's woensdags, van half negen tot tien uur voor een ieder te spreken zijn ter gemeente-secretarie, Hoofdstraat 92. Buiten deze uren, kan zij behoudens ge maakte afspraken, niemand ontvangen. PROPAGANDA-AVOND JONGE BOEREN IN BENNEKOM Morgenavond (donderdag) wordt in het Verenigingsgebouw aan de Kerkstraat in Bennekom een propaganda-startavond ge houden van de Ring-kring Z.W. Veluwe van de C.P.M. en C.J.B.T.B. Naast een rede van de voorzitter van de landelijke C.P.J.B. zullen ook een aantal films ver toond worden. De leden van de C.J.B.T.B. uit Veenendaal en omgeving worden op gewekt deze avond bij te wonen. De grondig gerestaureerde Oude Kerk aan de Markt te Veenendaal zal op 1 november a.s. officieel in gebruik genomen worden. De zon dag daaropvolgend - 4 november - hoopt men in Veenendaals oudste bedehuis de eerste kerkdienst weer te houden. De restauratie-com missie is thans bezig met de vaststelling van het programma voor de officiële opening. Op 1 april 1961 is men met de restau ratie van de Oude Kerk begonnen. Aan vankelijk werden de kosten geraamd op ca. 175.000,— doch toen naderhand Mo numentenzorg werd ingeschakeld bleken de kosten aanmerkelijk hoger te liggen. Tot nu toe is ree-5 meer dan 150.000 gulden door de leden van de Herv. Kerk (ca. 5000 gezinnen) bijeengebracht. Van Rijk en Provincie kreeg men 50.000 gul den subsidie, terwijl de gemeente Veenen daal 45.000 gulden bijdroeg. Aangezien de gehele restauratie rond 400.000 gulden gaat kosten, komt de res tauratiecommissie thans nog 150.000 gul den tekort. Voor de goede financiering heeft men voor het einde van dit jaar daarvan vijftigduizend gulden nodig. Voor het restant wordt dan een lening aangegaan. Om die reden hebben alle herv. leden vorige week een circulaire ontvangen, waarin wederom een beroep gedaan wordt op hun offervaardigheid. „Nu zult u weten, dat de kosten het dubbele bedragen van het bedrag, dat oorspronkelijk geraamd was. Dat komt doordat de restauratie veel grondiger is uitgevoerd dan ze oorspronkelijk was op gezet en door dat meer gedeelten van het In tegenstelling tot de verwachtingen van het Comité Autotochten, voortko mende uit de vereniging „Oranjedag", be staat er weinig belangstelling voor de a.s. zaterdag te houden tocht voor Vcenen- daalse invaliden. Er zyn slechts 26 aan meldingen binnengekomen, terwijl op zjjn minst gerekend was op een kleine 80 deelnemers. Zoals bekend is na de geslaagde tocht voor Bejaarden het idee opgekomen ook een dergelijke tocht in het leven te roe pen voor de Veenendaalse invaliden. Het Comité Autotochten besloot de zelfde route aan te houden zoals de be jaarden hadden gemaakt en stelde iedere invalide in de gelegenheid mee te gaan. De inschrijvingstermijn sloot op de 15e van deze maand en toen bleek dat er slechts zesentwintig invaliden interesse voor de te maken tocht hadden. Inclu sief de verzorgers maken nu 43 personen de tocht mee zodat men kan volstaan met één touringcar. De bus haalt zaterdagmorgen om tien uur alle deelnemers op en vertrekt dan in de richting Apeldoorn. In de Kon. Ju- lianatoren krijgen de deelnemers een broodmaaltijd met soep aangeboden. De reis wordt voortgezet door het prach tige landschap van de Veluwe en de tweede pleisterplaats is het paviljoen Sonsbeek in Arnhem. Omstreeks half zes hoopt men weer in Veenendaal terug te zijn. kerkgebouw in oorspronkelijke vorm kon den worden teruggebracht dan men aan vankelijk gemeend had. Daar zult ook u zich over verheugen, want daardoor kon de Oude Kerk niet alleen als bedehuis, maar ook als cultuurmonument voor on ze gemeente bewaard blijven." Zo wordt in het rondschrijven gezegd. De herv. leden zullen dan in de eerstkomende veertien dagen door één der medewer kers van de Commissie persoonlijk be zocht worden om een gift af te halen. GEDENKSTEEN IN NIEUWE SCHOOL In de in aanbouw zijnde School met de Bijbel aan de Beatrixstraat wordt van middag om vier uur precies een gedenk steen geplaatst. Deze plechtigheid, waar bij ook leden en donateurs van de school vereniging zijn uitgenodigd, wordt ver richt door de ere-voorzitter van de School met de Bijbel. De gezamenlijke slagers in Rens woude hebben besloten hun win kels op zaterdagmiddag om vier uur te sluiten. Deze regeling wordt zaterdag 6 oktober a.s. van kracht. Ook door enkele winkeliers zijn se rieuze pogingen gedaan om te komen tot een zaterdagmiddagsluiting om vier uur, doch hieromtrent is nog geen be slissing gevallen. Het blijkt dat de win keliers hierover eerst nog willen verga deren. Vooral in kringen van de plaat selijke sportverenigingen hoopt men dat deze vervroegde winkelsluiting doorge voerd zal worden omdat er dan veel meer kans is op de oprichting van zaterdag clubs (o.a. voetbal). UITSLAG KEURING LANDBOUWSCHOLIEREN Door een abuis is bij het verslag van de Fokveedag niet de uitslag bekend ge maakt van de keuring door landbouw scholieren van de Chr. Lagere Landbouw school in Scherpenzeel. Deze uitslag was: A. Doornenbal la 3101/* punt Overberg - beker; K. Verbeek lb 304 punt Renswou de - medaille; J. v. Laar lc 2981/* punt Woudenberg - medaille; H. v. d. Brandhof ld 297Vj punt Renswoude - medaille; B. v. Dronkelaar 2a 289 punt Woudenberg - medaille. De verdere prijzen werden met punten gewaardeerd. Van de W., chauffeur te Wagenin- gen, was in de Stationsstraat te Wa- geningen aangehouden omdat hij 's avonds op een motor reed zonder dat hiervan het achterlicht brandde. Te vens bleek toen, dat hij alleen een au torijbewijs bezat en dus niet bevoegd was een motor te besturen. Hij verscheen hiervoor vrijdag voor het Wagenings kantongerecht. Bij ver stek werd tevens de zaak tegen Van D., de eigenaar van de motor, behan deld. Hem werd ten laste gelegd, dat hij Van de W. met de motor had laten rijden, terwijl noch het kentekenbe wijs noch de gasafvoer van het ve hikel in orde was. 't Was heel dom en onverant woordelijk van mij, gaf Van de W. toe, maar ik geloof dat ik die avond een beetje dronken ben geweest. ,t Was ook een hele slechte motor. De derde versnelling deed het niet eens. Voor het ontbreken van het achter licht luidde daarna tegen Van de W. de eis 20,of 4 dagen, terwijl het rijden zonder rijbewijs hem op 50, of 10 dagen kwam te staan. Erg veel, vond verdachte, en dat terwijl ik misschien straks ook nog in Arnhem terecht moet staan. Rechter v. d. Brand zag echter geen reden voor clementie en vonniste conform de eis. Van D. werd voor de defecte uitlaat bij verstek veroordeeld tot 40,of 8 dagen en voor het niet in orde zijn van het kentekenbewijs tot 25,of 5 dagen. Het was een lange lijst van over tredingen, waarvoor de jeugdige lood gieter R. uit Oosterbeek vrijdag voor het Wagenings kantongerecht verant woording af moest leggen. In de eerste plaats was verdachte op 10 juni met zijn bromfiets de stop kruising Julianaweg-Jonkheer Ned. van Rosenthalweg in zijn woonplaats opge reden zonder te stoppen, terwijl hij voorts de maximum-snelheid van 30 kilometer per uur met 20 kilometer overschreden had en bij het naar rechts afslaan geen richting had aangegeven. Uit het proces-verbaal bleek boven dien nog, dat hij links door een booht Er verschijnen de laatste jaren steeds meer berichten in de kranten over de ontwikkeling van de kleuren-televisie. In bijna alle t.v.-landen wordt al met kleuren geëxposeerd en in technisch opzicht is de experimentele periode al gro tendeels achter de rug. Het systeem berust op de eigenschappen van het mense lijk oog, dat drie kleurgevoelige elementen bevat. Voor de overdracht van kleuren is het daarom voldoende als men beschikt over drie afzonderlijke beelden in de grondkleuren rood, groen en blauw. Als deze beelden nu gelijk worden uitgezon den en ze in het ontvangsttoestel tot één geheel worden samengevoegd, krijgt men een beeld, dat voor het menselijk oog overeenstemt met de werkelijkheid. Een camera voor kleuren is veel groter dan een zwart-wit camera, omdat deze is samengesteld uit drie camera's, die elk het beeld in een van de grondkleuren opnemen. Alles wordt echter door één zender uitgezonden, waardoor het mogelijk is, dat iedere nu bestaande zwart-wit zen der zonder meer kan overschakelen op kleuren. De kleuren-televisie kan ook op een nu in gebruik zijnde ontvanger worden ontvangen, maar om het in kleuren te kunnen zien, is een speciale ontvanger nodig. In Amerika, hét televisie-land bij uit stek, is de ontwikkeling van de kleu rentelevisie beslist niet opzienbarend verlopen. Dit komt in de eerste plaats door de prijs van de ontvangers, die driemaal zo hoog is als de zwart-wit kijkdozen. Er is nog geen enkele zender, die de gehele dag in kleuren uitzendt. Enkele zenders geven maar gedurende twee uren per dag een kleurenprogram- ma. Tot voor kort was men uitsluitend aeagewezen op het vertonen van kleu renfilms, maar sinds men er in is ge slaagd ook redelijke opnamen in de open lucht te maken, is de kans groot, dat de televisie in kleuren een grotere vlucht zal nemen. Nederland In ons land is het vooral Philips, die zich actief bezig houdt met kleuren televisie, zij het dan alleen voor me dische doeleinden. Onlangs werd in theater Gooiland te Hilversum een de monstratie gegeven voor medici, die op een filmdoek van 24 vierkante meter een kleine operatie volgden in een nabij gelegen ziekenhuis, waarmee een draad loze verbinding tot stand was gebracht. Het beeld werd vanaf het scherm van de kleuren-ontvanger via een ingewik keld stel spiegeltjes en lenzen op het filmdoek geprojecteerd, zodat een groot aantal belangstellenden de operatie kon gadeslaan. Voor de medici zijn dit onge kende perspectieven. De studenten kun nen nu de meest ingewikkelde opera ties nauwkeurig en in grote getale vol gen en zijn geen hinderlijke figuren meer in de operatiekamer. In Engeland is men wat Europa be treft het meest gevorderd met de kleu ren-televisie als massa-communicatie middel. Hier zit men echter met het probleem van een grof lijnenstelsel voor de zwart-wit televisie, dat eerst moet worden vervangen door het fijnere stel sel van 625 lijnen dat ook in ons land wordt gebruikt. Dit brengt voor de eigenaars van de toestellen al zoveel kosten met zich mee, dat de verkoop van kleuren-toestellen hierdoor ernstig wordt afgeremd. De ontwikkeling van kleuren-televi sie als massa-communicatiemiddel wordt voor een groot deel afgeremd door de hoge bedragen, die moeten wor den neergeteld voor een ontvanger. Al leen als de technici er in slagen goed kopere toestellen op de markt te bren gen, zal de zwart-wit televisie er een geduchte concurrent bij krijgen. OORZAAK GEEN KORTSLUITING? De brand die donderdagnacht het café ,,d' Oranjeboom" aan de Utrechtsestraat weg in Amerongen vrijwel geheel ver woestte, heeft zeer waarschijnlijk een andere oorzaak dan kortsluiting. Zeker heid hieromtrent bestaat echter niet om dat men van bevoegde zijde geen com mentaar wilde verstrekken. MEISJE VERONGELUKT Vrijdagmiddag omstreeks één uur werd het 6-jarige dochtertje Rijkje van de familie ten Broek, wonende aan de Brinkkanterweg, toen zij op weg was naar school en hierbij spelenderwijze de Stationsstraat overstak, door een auto, bestuurd door de heer F. Hooyer uit Soest, aangereden tengevolge waarvan zij op slag werd gedood. •B- De Keulse brandweer heeft met grote zijden spek een lek gedicht in het 400 ton metende vrachtschip „Rhenus". ■B- De Westduitse Volkswagenfabriek gaat een zaterdagploeg instellen om de pro- duktie van 100.000 wagens per maand nog te verhogen. •B- Binnenkort zullen uit Engeland genoeg bouwmaterialen voor de bouw van hui zen voor 700 dakloze gezinnen in Per- zië worden verscheept. ■B- De bekende vlieger Charles Lindberg laat momenteel in Zwitserland een chalet bouwen naast zijn buurman Charlie Chaplin. ■B- Een uitspraak van een Nederlandse bont-specialist: „Een bontjas zou veel warmer zijn met het bont aan de bin nenzijde, maar tja In New York is een warenhuis geopend waar niets te koop is, doch alles uit sluitend te huur is voor ten hoogste een jaar. ■B- De broer van koning Saoed van Ara- bië heeft zijn haremdames en slaven voor een som gelds vrijgelaten. Een jury bekroonde in Beieren een ko nijn als het mooiste ram. Vijf minu ten later schonk de „ram" het leven aan vijf nakomelingen -B- Een Engelse landbouwer heeft het ge presteerd om vijftig jaar lang niet te slapen, maar niettemin werd hij tach tig jaar oud. Een spelmoment van het Panter-Volley- balltournooi dat j.I. zaterdag in Eltheto werd gehouden. Organon hier in gevecht met SVV (0-2). was gegaan, doch dit werd hem nu niet ten laste gelegd. Wel lag er een tweede verbaal van 19 juni, dus maar een goede week later, ter tafel. Opnieuw had R. te hard gereden met zijn brom fiets binnen de bebouwde kom en dit maal was het zelfs 55 kilometer per uur geweest. Verder was de brommer niet voorzien van een goede, geluid dempende uitlaat, 't Was overigens niet de eerste keer, dat verdachte voor dit soort zaken bekeurd werd. Je bent hier zo langzamerhand abonnee, zei rechter v. d. Brand streng. Dat valt nogal mee, grinnikte R. De officier, mr. Pieters meende, dat verdachte dit keer maar eens bijzon der streng aangepakt moest worden. Voor het niet stoppen bij de stopkrui sing vroeg hij een boete van 40, of 8 dagen en een ontzegging van de rijbevoegdheid, die ook voor brom fietsen geldt, voor de tijd ven twee jaar. One veeder pag. 2) Laat Uw ogen tijdig controleren. SPREEKUUR OOGARTSEN: Groene Kruis Kerke wijk 28 - telef. 2307 OP WERKDAGEN VAN 2-3 UUR Hoofdstraat 51 - telef. 3184 (naast de apotheek) VEENENDAAL 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1962 | | pagina 1