Dovo bleef Quick Boys de baas Hoofdprijzen in „Panter Tournooi" naar Organon en SVV Veenendaal speelde zonder fantasie en verloor van Woerden 0-2 Musketiers behaalde vierde achtereen volgende overwinning VRC, na rust sterker, verloor met 2-1 van Owios ARAM NS VS opereerde steeds op speelhelft van SVMM Verzwakt Rhenus speelde gelijk CIIE» De Heer der slangen TWEEDE BLAD „DE VALLEI" WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1962 Nr. 76 De ruim 1800 toeschouwers, die zaterdagmiddag naar het Panhuis waren ge-trekken. Rechtsbuiten Diepeveen bezat trokken om een spannende voetbalmatch te zien tussen de rivalen Dovo en Quick Boys, hebben inderdaad een spannende wedstryd aanschouwd met drie gave en klassieke doelpunten. D.O.V.O. trok met 2-1 aan het langste eind, een tikkeltje aan de gunstige kant voor de rood witten. Hier waren twee gelykwaar- dige ploegen aan het werk. Quick Boys wellicht iets sneller maar niet bijzonder produktief in het doelgebied. Daar staat tegenover dat doelman Ilardeveld van D.O.V.O. een prachtige wedstryd speelde en de Boysmannen tweemaal van het scoren afhield door manmoedig ingrijpen. Die kansen van Quick Boys, ge schapen door snel en bewegelijk spel van linksbinnen van Duin werden dus geen doelpunten. Bij Dovo blcnk voorts de jonge links binnen Mol uit. Jammer was het dat hij zich na de rust niet beheerste toen hij op de grond liggend opzettelijk werd getrapt door de Katwijkse rechtsbuiten Cor van Duivenbode. Mol wilde zijn „leer om leer" hebben en er dreigde handtastelijkheden. Arbiter Textorzond de eerste zondaar, die dus onsportief trapte, van het veld. Mol mocht blijven. Dit incident was overigens een enig ge val, de overige speeltijd werd er spor tief gestreden. Geen strafschop Dovo was het eerst aanvallend. Roel Schoeman werd voor een open doel ge speeld, maar schoot juist naast. Fel speelde Dovo om de openingsgoal met aanvallen over de linkervleugel. Na 8 minuten zette K. van Hal voor het Kat wijkse doel. Midvoor Schoeman en kee per De Hollander veerden omhoog. De kopstoot van Schoeman was krachtig genoeg om de bal naar de touwen te sturen (1-0). Een luid bejubeld doel punt. Doelman Hardeveld in topvorm Snel trok Quick Boys er nu tussenuit. Van Duyn gaf zijn confraters listige passen en daarop reageerde Aandewiel om door te stormen. Hardeveld plukte de bal van zijn schoen. Met de voet kon Hardeveld nog juist een schuiver van Jeroen de Hollander stoppen. Bij een daaropvolgende Dovo-aanval raakte rechtshalf Korndorffer de bal met de hand. Arbiter Textor wuifde het geval met een handgebaar weg en wenste geen strafschop te geven. Hierna weer enkele flitsende Kat wijkse aanvallen. Van Duyn lanceerde Aandewiel, het werd weer gevaarlijk, maar doelman Hardeveld stortte zich onvervaard op de bal hetgeen een ap plaus ontlokte aan het publiek. O Zeven minuten voor rust kreeg Quick Boys de gelijkmaker. Dui venbode bracht de bal hoog voor en dat was voor de vrijstaande Aan dewiel een mooie kans om da bal hoog tegen de touwen te jagen (1-1). Na de rust Na rust zond Van Duyn, als een mo tor voor de Katwijkse voorhoede, de bal weer naar Aandewiel, maar back Van Beek redde fraai. Na tien minuten scoorde linksbinnen Mol, die tevoren reeds een gevaarlijk schutter was ge bleken, zijn fraaie winnende goal. Een pass van Slotboom werd door Mol ge- Merino's niet op dreef tegen NSC 0-3 De Merino's hadden zaterdag een slech te dag in Nijkerk tegen NSC. Er werden wel soms aardige aanvallen opgebouwd maar de stoere NSC defensie wist goed op te ruimen. Na een half uur nam NSC door de linksbinnen de leiding. 1-0. Na rust speelde de Merino's aanval niet best en kon NSC het gemakkelijk klaren. Een kwartier na rust werd het zelfs 2-0 voor NSC. Wat Merino's ook probeerde het wilde deze middag niet gelukken en zeven minuten voor het einde werd een goede aanval van NSC afgerond met een keihard schot in de bovenhoek. Geen bes te wedstrijd van Merino's maar wel een forse maar sportieve wedstrijd. Panter in enkele minuten door SDVB verslagen 1-4 Sportver. Panter moest zaterdag de vierde nederlaag incasseren tegen het leidend SDVB uit Barneveld. Oorzaak van deze nederlaag was het feit dat Barneveld snel toesloeg toen even voor rust Pan ter een korte periode met tien man speelde wegens een blessure van links half Middelhoven. Na een kwartier nam Panter zelfs de leiding toen Bolderman de achterhoede uit positie speelde en inkogelde. 1-0. De strijd ging volkomen gelijk op en SDVB kon dor midvoor Hoef tegenscoren. 1-1. Vijf minuten voor rust werd Middelho ven geblesseerd en toen greep SDVB snel haar kans. In vijf minuten maakten de Barnevelders twee goals, waaronder een uit een snel genomen vrije trap. Rust stand 1-3 dus en weinig perspectieven voor Panter. SDVB wist door middel van de blonde Hoef zelfs een 1-4 eindstand te bereiken. nadeloos en nuchter in het doel gedepo neerd (2-1). Even later ontstond aan de zijlijn bovengenoemd incidentje waar door Quick Boys, door het uitvallen van Duivenbode, die naar de kleedkamer vertrok, met tien man verder opereerde. Men presteerde het om Dovo nog even aan de noodrem te doen trekken. Er ontstond een geweldige scrimmage, waarin Hardeveld de bal even los liet en Van Manen op de grond bleef lig gen. Het werd geen doelpunt. Tegen het einde kwam Dovo weer op zetten, hoewel men verzuimde om de linkervleugel meer in het spel te be niet voldoende routine voor dit duel en betekende daardoor geen gevaar voor de gasten. Wél een gevaar als de onver moeibare Mol de bal ontving. Nu kwam de periode waarin stopper v. d. Plas naar een onnavolgbrae vorm groeide en via deze sublieme stopperspil kon de Quick Boys-verdediging de Dovo-aan- valsstoten onderbreken. Een enerveren de strijd, waarbij Quick Boys minstens even goed speelde als de goed marche rende Dovo-formatie, die door deze zege de kop nam samen met Noordwijk. De stand is: 4 7 Noordwijk 4 7 Quick Boys 4 5 Kozakken Boys 4 5 's Gravenz. S.V. 4 5 NDSM 3 4 CSCA 4 4 Huizen 4 3 ZCFC 4 2 Ysselm. vogels 4 2 Ter Leede 4 2 Rijnsburg. Boys 3 0 Het jaarlijkse Panter Volleyball Tournooi heeft voor VC Veenendaal niet een herhaling gebracht van de suksessen van vorig jaar. Geen der eerste pry zen werd in de wacht gesleept. Voor de VCV-dames lag dit voornamelijk aan het feit, dat het merendeel der vaste speelsters allerlei andere zaken veel belang rijker vond, dan dit jaarlijkse evenement, zodat met vier invalsters moest worden gespeeld. De heren van VCV wisten fraai door te dringen in de finale doch werden daarin volledig overklast door een werkelijk briljant spelend SVV. Bij de dames werd een halve com petitie gespeeld, omdat het Leidse Pro fessorenwij k - weinig correct - een half uur voor de aanvang het af liet weten. Ongeslagen winnaar werd het in de Zuidelijke Hoofdklasse spelende „Organon", dat slechts één set afstond. VC Veenendaal - gehavend als het was - kwam met één zege op SVV en een draw tegen Unitas op de vierde plaats. Bij de heren had VC Veenendaal I in zijn poule weinig moeite met het toch wel sterk tegenvallende Unitas uit Doorn. Met 15-5 en 15-8 werden de twee punten binnengehaald. In de wed strijd tegen overga nsklasser Spirit uit Amersfoort kwamen de Veenendalers reeds na de eerste set op fluweel. Winst met 15-13 betekende immers al een finaleplaats, daar Spirit zich eerder had laten verrassen door Unitas. In de andere poule bleek SW veel moeite te hebben met de uitstekend spelende VCV-reserves, waarin Janus Suydam een belofte bleek voor de toe komst. Zowel VCV II als Organon moesten tenslotte toch SW's superi eure aanval een te groot aantal tref fers toestaan. In de herenfinale dus VC Veenendaal - SW (Utrecht). Reeds in het begin van de le set bleek, dat de Utrechters hoge ogen Weer winst voor R.K. Unitas nu met 2-1 R.K. Unitas heeft de smaak te pakken. Na de 4-1 zege van vorige week volgde nu een bescheiden 2-1 overwinning op het niet zo zwakke Achterveld. Unitas is dus blijkbaar volkomen geacclamati- seerd in de tweede klasse. Overigens had Unitas eerst een mo reel duwtje nodig want op onfortuin lijke wijze kwam men met 1-0 achter. Spil Quint speelde de bal terug op zijn doelman en tot zijn grote schrik ver dween de bal over de doellijn. 1-0 voor Achterveld. Rechtsbuiten Martina zorgde er ech ter voor dat de stand werd genivelleerd toen hij een corner zo scherp nam dat deze bal in het doel van Achterveld zweefde (1-1). Na rust ging de strijd gelijk op en kwam ook Achterveld tot enkele aan vallen. De overwinning van Unitas kwam tot stand toen midvoor W. Ro- meyn de stopper van Achterveld om speelde en toen op het doel afsnelde om de bal achter de keeper te schieten (2-1). RK Unitas heeft thans een plaats in de middenmoot van de ranglijst ver overd. Kulan verloor in Scherpenzeel van Valleivogels Kulan heeft beide punten in het duel tegen Valleivogels aan de gastheren moeten laten. Met 2-0 trokken de gast heren aan het langste eind. Reeds van af het begin wilde Valleivogels een beslissing forceren. Na twee minuten spelen nam men op links een hoekschop die door rechts binnen Donselaar met een kopbal net onder de lat werd afgerond (1-0). Tien minuten zette Valleivogels de SKF- ploeg onder druk, maar toen trok Kulan naar voren. Vele aanvallen werden door de SKF-ers gelanceerd. Een schot van Faber ging juist naast het doel. Na rust ging de strijd gelijk op. De beide defensies overheersten het spel. Keeper Schoeman van Kulan raakte geblesseerd waardoor spil Vlaanderen onder de lat plaats nam. Door het op dringen van Kulan kwam Valleivogels met uitvallen. Vlaanderen hield echter op de voor hem vreemde plaats in het doel stand. In de allerlaatste minuut wist Van 't Foort een hoekschop in het net te werken en zo de stand op 2-0 te brengen. gingen gooien naar de eindzege. Vrij wel iedere VCV-aanval werd gebloc- keerd, terwijl de keihard slaande Utrechters niet verzuimden zelf pun ten te maken. De grootste fout van de Veenendalers was - behalve dat de setups onnauwkeurig waren - dat er totaal geen fantasie in hun aanvallen zat. Steeds weer werd volgens hetzelf de patroon de aanval opgezet en al leen daardoor hadden de SW-ers steeds een dubbele of drie-block klaar op de plaats waar de uiteindelijke af ronding plaats had. De eerste set ging verloren met 3-15. Voor de aanvang van de 2e set liet Sipkema zich vervangen door Bos, wat aanvankelijk een verbetering bleek. De VCV-ers hadden wat meer geluk met hun toch wel zeer harde aanval en kwamen vooral door Bos en Ad Slik op 7-1. Een SW time-out bracht de Utrechters de nodige rust en zonder set weer bereikt. Via 8-8 kwamen zij veel moeite werd het peil van de eerste op 8-11 om vandaar - na enkele foute VCV-services - door te stoten naar 11- 15. Na deze op toch wel zeer goed peil staande finale werden door de heer H. Jansen, namens de directie van de Pan ter Sigaren Fabrieken N.V. de fraaie prijzen uitgereikt. Bovendien was er voor iedere deelnemer(ster) een doosje echte of - voor de dames - chocolade sigaren. Volledige eindstanden: dames: 1 Or ganon, 2 Spirit, 3 Unitas, 4 VC Veenen daal, 5 SW. Heren: 1 SW, 2 VC Vee nendaal, 3 Spirit, 4 Organon, 5 VC Veenendaal II, 6 Unitas. Zware tafeltennis-competitie Nu de meeste wintersporten alweer met de competitie zyn begonnen, zul len ook de tafeltennissers spoedig ach ter de groene tafel gaan aantreden. Voor de teams die uitkomen in de lan delijke competitie zyn de eerste wed- stryden vastgesteld op 6 oktober ter- wyl dit met de afdelingen eind oktober het geval is. Voor de Gelderse Vallei komen uit in de landelijke competitie de teams van Climax en Ritac uit Veenendaal. RTTV uit Rhenen en Swift uit Wage- ningen, die allen in dezelfde afdeling spelen, welke verder nog uit de vol gende teams bestaat: OTTC II uit Oss, Tios uit Arnhem, RTTC uit Ravenstem, Victoria '51 uit Haarsteeg, St. Catha- rien uit Eindhoven en JCV uit Vught. Zoals uit deze indeling blijkt staan er dit seizoen weer enkele behoorlijke lange reizen op het programma maar gelukig heeft de competitieleider hier enigszins rekening mee gehouden en zoveel mogelijk tegelijkertijd voor twee teams uit eikaars omgeving een verre uitwedstrijd vastgesteld, zodat samen kan worden gereisd. De waarschijnlijke opstellingen van de teams uit de Gelderse Vallei zijn voor Climax: V. Dam, V. Eist en V- Ma nen; voor Ritac: v. d. Berg, v. d. Weert en V. Wely; voor RTTV: v. d. Broek, V Brenen en Meyer en voor Swift: Dodeman, V. Dijk en Frederiks. Deze spelers gaan een zeer zware competitie tegemoet omdat door een drastische inkrimping van het aa"tal overgangklassers er uit iedere afdeling vier teams gaan degraderen, dit om te proberen het spelpeil van de Neder landse tafeltennissers op te voeren. Ook in de afd. Gelderland van de NTTB komt de Nederlandse Bonds- trainer en topspeler Bert Onnes veel belovende spelers trainen bij toerbeurt in Nijmegen, Arnhem en Veenendaal. Uit Veenendaal zijn hiervoor uitgeno digd V. Wely van Ritac, V. Beek van VSW, Stuivenberg van Panter en Ver meer van Climax. De eerste trainingsavond is intussen al in de zaal van „Panter" gehouden al was de heer Onnes deze keer nog niet aanwezig. Zijn taak werd nu overgenomen door V. Manen, die voor de spelers onderlinge wedstrijden or ganiseerde. Ook zijn enkele Veenendalers geko zen in het afdelingsbestuur in de va catures ontstaan door het om gezond heidsredenen aftreden van mevr. en de heer Notermans. In hun plaats werd J. Stuivenberg van Panter nu redac teur van het afdelingsorgaan en v. d. Scheur van V.S.W. commissaris toer nooien. Van Manen van Climax heeft als competitieleider reeds enige tijd zitting in dit bestuur. Waarschijnlijk zal de eerste compe titiewedstrijd van Climax op verzoek van zijn tegenstander Victoria '51 uit Haarsteeg reeds een week eerder wor den gespeeld. Advendo liep achterstand in tegen Valkenheide Advendo uit Ederveen keek met de rust tegen een 3-1 achterstand op. Alles leek te wijzen op een zege voor de jon gens van Valkenheide. Maar na rust heeft Advendo het de gastheren beslist moeilijk gemaakt. Met een goed doelpunt reduceerde Greuter de stand tot 3-2 en een der Valken- heidespelers boog een schot van C. Lam om in de richting ^van zijn eigen doel (3-3). Een knappe voorzet van Manu- putty werd kort voor tijd omgezet in een doelpunt door Hummel gescoord en zo won Advendo op de valreep met 4-3 van de ijverige ploeg van Valkenheide. Veenendaal leed zondag de derde nederlaag, nu tegen een heus niet imponerend elftal van Woerden. De geel-blauwen kunnen zich blykbaar niet optrekken uit de inzinking. Het spel was in de aanval zonder verband. Daar midvoor Gerrit sen ontbrak stond van Ojik nu als aanvalsleider opgesteld. Ook deze speler kon geen vaart brengen in de voorhoede. Zyn taak als teruggetrokken midvoor werd hem al spoedig te zwaar. Na rust vertrok hy naar het middenveld. Het tactisch optreden van Veenendaal was niet listig, want men speelde alle ballen door het centrum waar spil Appeldoorn alles laconiek opving. In de eerste minuten trok Woerden strijd naar een lager peil en viel er er tussenuit. Midvoor Diepenbroek be laagde keeper Jacobs maar kon de bal niet in het doel drukken. Bij een aan val van Veenendaal waarbij een goede voorzet van rechts kwam, miste het ge hele binnentrio jammerlijk voor open doel. Het ging bij Veenendaal te ge jaagd, zonder enig aanwijsbaar ver band en met een defensieve midvoor Van Ojik, die duidelijk tempogebrek toonde op het middenveld. Zo'n brok kelige aanval met gejaagde schoten kan nimmer een verrassing betekenen voor de vijandelijke verdediging. Spil Appel doorn en keeper Feyt bleven dan ook volkomen koud van die Veenendaalse schoten, die of te zacht gericht of kogel- hard in de septemberlucht werden ge jaagd. Na een half uur ineens een Woer- dens doelpunt. Linksbuiten Pfaff wan delde langs enkele verdedigers alsof het een dribbelpartijtje betrof en bij keeper Jacobs aangekomen wipte hij listig de bal in een klein onbeschermd hoekje (0-1). Een vrije trap voor Woerden werd overgeschoten. Rechtsbuiten Van Eek ondernam eveneens een snelle ren naar het doel maar werd gestuit door Ja cobs. In de 37e minuut 0-2 toen back Looyen de gebrilde midvoor Diepen broek liet gaan en deze schoot onbe rispelijk in het doel. Na rust had Veenendaal het elftal wat gewijzigd. Konings trok naar voren en Van Ojik ging naar de halflinie. Iets meer vaart kwam er wel in, maar door te doorzichtig aanvalsspel strandde Veenendaal meest op de spil Appel doorn. Tegen het einde zakte de wed- weinig meer te vermelden. Dit Woer den was beslist geen sterk elftal, maar begreep dat Veenendaal te kloppen was dcor het minder taktisch spel dat de geel-blauwen vertoonden. Inmiddels bezet Veenendaal na drie wedstrijden de laatste plaats, een po sitie waar men sinds jaren niet ver toefde en waar men dan ook alles op moet zetten er vandaan te komen. De stand luidt: BVC 3 5 Vriendenschaar3 5 Woerden 3 4 Hercules 3 4 Saestum 3 4 JSV 3 4 HMS 2 3 Ultrajectum 3 2 CDN 3 2 Zeist 3 1 Holland 2 0 Veenendaal3 0 Arena won van Austerlitz Zaterdagmiddag bracht Arena I een bezoek aan Austerlitz II. Deze compe titiewedstrijd werd door het Rhenense twaalftal gewonnen met 2-0. De doel punten kwamen van mej. A. v. Voort- huisen en de heer Joh. Baars. De Rhe nense korfballers kregen kansen ge noeg maar zij waren niet gelukkig met schieten. Het was een vrij harde wed strijd van de kant van Austerlitz, waardoor het spel minder aantrekke lijk werd. De scheidsrechter liet wel wat té veel over zijn kant gaan. Ger. Jeugd voetbalde In het kader van de Jeugdweek der Ger. kerk werd j.l. donderdagavond een voetbalwedstrijd gespeeld tussen elftal len van de jeugdverenigingen. De wed strijd werd gehouden op het Panter- terrein aan de Bergweg. De elftallen waren verdeeld in Veenendaal noord en zuid. De aftrap werd verricht door ds. Van Enk. Hoewel zuid lang niet onverdienste lijk speelde, kon zij toch niet verhinde ren dat noord deze wedstrijd won met een duidelijke uitslag, n.l. 8-1. Deze uitslag was wel enigszins geflatteerd doordat er in noord vijf spelers van diverse voetbalclubs stonden opgesteld, die tezamen bijna de gehele voorhoede vormden, terwijl zuid echt een amateur elftal was. De doelpunten voor noord werden gemaakt door J. Stuivenberg (3x), B. Visser (2x), A. Slik, H. Stuivenberg en W. Kleefsman. Het enige tegenpunt door zuid gescoord kwam door een mis verstand tussen back K. Versteeg en doelman W. Helderman. Versteeg speel de de bal inplaats van op zijn doelman precies op de schoen van Bert van Ma nen, die toen geen moeite had om te scoren. Ondanks het duidelijke krachtsver schil tussen beide ploegen was het een prettige wedstrijd die uitstekend door de heer G. van der Scheur geleid werd. Na afloop van de wedstrijd werd er nog een dropping gehouden in de buurt van Leersum. Mede door de goede weersomstandigheden kunnen de orga nisatoren terugzien op een zeer ge slaagde avond. J.l. zaterdag behaalde Musketiers wederom de volle winst in een uitwedstrijd tegen SOVA te Amersfoort. Dit betekent dat Musketiers de eerste vier wed strijden van de nog jonge competitie gewonnen heeft en dus nog ongeslagen is. Een bijzonder hoopvol begin dus, alhoewel direct vermeldt dient te worden dat zy de sterkere clubs uit de afdeling nog zullen ontmoeten. Het Amersfoortse SOVA werd met 4-7 door Musketiers verslagen. Direct na het beginsignaal van de scheidsrechter was het SOVA dat in de aanval ging. De Musketiers-verdediging had het in deze periode zwaar te verdu ren en kon niet voorkomen dat SOVA na tien minuten de leiding nam. 1-0. De Musketiers-voorhoede miste inmiddels enige doelrijpe kansen. Het duurde enige tijd voordat midvoor R. v. d. Klift een van deze kansen benutte en daardoor de gelijkmaker liet aantekenen, 1-1. De strijd ging nu op en neer en weer was het SOVA dat de leiding nam, 2-1 hetgeen tevens de ruststand betekende. Direct na rust was het linksbuiten G. Henzen die, na eerst tegen een speler opgeschoten te hebben, de stand op 2-2 bracht. Het bleek toen al gauw dat een beter spelend Musketiers met deze stand geen genoegen nam en het was G. Slotboom die de stand op 2-3 bracht. Enkele minu ten later was het de prima spelende J. Kroesbergen die de stand tot 2-4 opvoer de. Lang had Musketiers geen plezier van deze veilig lijkende voorsprong want het was spil D. J. Kroesbergen die een straf schop veroorzaakte en deze werd door (68) „Trek het valhek op!!" schreeuwt Arams be waker, schor van angst tot de poortwachter, die ontzet uit zijn torenkamer op de kronkelende slan- genhoop neerkijkt. Snel viert de man het bevel uit en juist als de eerste slangen de trap naar het VRC heeft het ook in Oldebroek niet kunnen bolwerken tegen Owios. Gedu rende de eerste speclhelft waren de gast heren inderdaad het meest aanvallend, maar na rust verplaatste VRC het spel goed en had bepaald pech omdat de scho ten tegen paal en lat afketsten. Owios trok toen met een geraffineerd doelpunt de overwinning naar zich toe. Bij VRC stond R. van Engelenburg nu midvoor omdat Hartog was geblesseerd. Owios trok in het begin naar voren, maar VRC kon aanvankelijk standhouden. Na 21 minuten leidde Owios toen rechtsbin nen Wittinger de roos trof. 1-0. Hiertegen kon VRC voor rust weinig meer uitrich ten. Na de rust wilde VRC perse gelijkma ken. Men trok verwoed naar voren en schiep zich enkele goede kansen. Het houtwerk stond de pogingen in de weg. Toch kon rechtsbuiten. W. Verwoerd een fout in de Owios verdediging met een GOEDE VANGST VAN HENGELAARS De plaatselijke hengelsportvereniging „De Rietvoorn" heeft zaterdag in de Rijn bij Eist een wedstrijd gehouden, waarbij door zeventig deelnemers 126 vissen uit het water werden gehaald. De uitslag was: 1 R. v. Dijk; 2 J. Visser en 3 A. Terschegget en A. J. v. Manen. In Wageningen wordt a.s. zaterdag de laatste wedstrijd in de streek-competitie gehouden. doelpunt bestraffen en het stond 1-1. Hoewel verder succes voor VRC werd verwacht kwam het succes aan de zijde van Owios. Een voorzet van rechts werd zeer listig door rechtsbinnen Vosselman behandeld. Hij stapte over de bal heen, spil Rebergen was totaal verbaasd en zo kon midvoor Wolf ongehinderd in schieten. 2-1 en toch weer een nederlaag voor VRC dat nu slechts 1 punt vergaar de uit vier ontmoetingen. SOVA benut om in te lopen tot 3-4. Maar nog in dezelfde minuut kreeg Musketiers een strafschop te nemen ver oorzaakt door de SOVA-keeper. G. Hen zen benutte ook deze strafschop hetgeen 3-5 betekende. Hierna was het gebeurd met SOVA en kon Musketiers hun betere spel in deze wedstrijd met nog een tweetal doelpunten uitdrukken, gescoord door resp. C. Henzen en T. Kranenburg. Dat SOVA door een misverstand in de Musketiersachterhoede de achterstand nog kon verkleinen tot 4-7 was toen van geen belang meer. Een tekort aan voetbal scheidsrechters Het ligt in het voornemen van de scheidsrechterscommissie van de afde ling Utrecht, om in de loop van de maand oktober te beginnen met een nieuwe opleidingscursus voor scheids rechter. Deze cursus zal wekelijks één avond duren en gedurende zes achtereenvol gende weken plaats vinden. Kosten zijn aan het volgen van de cursus niet ver bonden. Bij voldoende deelname zal de cursus te Amersfoort, Hilversum, Utrecht, Vee nendaal en andere plaatsen op nader vast te stellen data plaats vinden. Voor het volgen van deze cursussen worden mannelijke kandidaten ge vraagd (waarbij vooral wordt gedacht aan oud-spelers of jeugdleiders) in de leeftijd van 18 tot 35 jaar. Opgaven voor deze cursussen kunnen worden gedaan tot 7 oktober a.s. aan de Afdelingsadministrateur, Biltstraat 194, Utrecht. NSVS heeft tegen het pas opgerichte SVMM in Maarn een 4-0 overwinning be reikt en gedurende de gehele speeltijd een overwicht uitgeoefend. Doorlopend stonden de Nevedamannen op het Maarn- se doel te hameren. Door de opeenhoping van spelers kwam men aanvankelijk moeilijk tot doelpunten, hoewel het spel van NSVS stukken be ter was. Pas in de laatste minuut van de eerste helft slaagde B. van Manen er in de Maarnse keeper te passeren. 0-1. Na rust was NSVS weer heer en mees ter en ontstond er een herhaling van het kat en muisspel. Door midvoor P. Bleyen- berg die een harde kopbal lanceerde na een hoekschop kwam de stand op 0-2. H. Schoeman en P. Bleyenberg zorg den daarna voor 4-0 overwinning zonder dat de simpel spelende Maarnse ploeg er wat tegenover kon stellen. Door deze overwinning deelt NSVS nu de eerste plaats in de derde klas met Sportclub Rhenen dat eveneens voor de derde maal een overwinning boekte. SPORTCLUB VERSLOEG DVSA De sportclub Rhenen speelde thuis te gen DVSA en won met 3-1. De ruststand was 0-0. Dit is de derde overwinning in drie wedstrijden, een fraai resultaat dus. Na de thee nam DVSA de leiding 0-1, waarna de thuisclub al gauw tot de 3-1 eindstand kwam door doelpunten van W. Opperman (2) en een fraai onhoudbaar schot van Reijer van Dijk. W. v. SETTEN WON WISSELBEKER De laatste onderlinge hengelwedstrijd van de Rhenense Voorn" is een over- ■winning geworden voor W. van Setten uit Kesteren, die daarmee beslag legde op de beker. In de laatste wedstrijd ving hij 770 gram vis. Zijn opvolger, E. v. d. Bovenkamp, had slechts 10 gram minder gevangen en bezette zodoende de tweede plaats. Deze laatste ontmoeting gaf de vol gende eindstand te zien: 1 A. Rijkse 675 gr.; 2 W. Hovestad 540 gr; 3 Joh. v. Led den 451 gr; 4 H. Albers 425 gr; 5 J. v. Zetten 420 gr; 6 D. Sonneveld 368 gr; 7 W. v. Zetten 320 gr; 8 W. v. Manen 285 gr; 9 W. H. van Ledden 280 gr en 10 E. Drost 267 gr. EERSTE PRIJS VOOR DVO De Veenendaalse wandelsportvereniging DVO heeft j.l. zaterdag in Arnhem deel genomen aan de wandelmars t.b.v. de Buitenschool. Op de 15 km. behaalde DVO de eerste prijs en kwam hierdoor in het bezit van de wisselbeker met het hoog ste aantal punten: 441. Rhenus heeft de eer gedeeld met Voorwaarts uit Utrecht, hetgeen een grote verdienste genoemd kan worden voor de Grebbebewoners. In de eerste plaats is deze prestatie des te groter, gezien de ploeg van Rhenus niet de beschikking had over Hommerson en ten Braak, terwyl tijdens de wedstrijd wegens een knieblessure Van Beek het veld moest verlaten. In hun plaats waren opgesteld Tollenaar, Rongen, terwijl Spies de geblesseerde Van Beek verving. De montagewagen van de woestijn. Gezeten op een kameel inspecteert een Engelse militair van de technische dienst de telefoonlijnen van de Royal Air Force in Aden. Naast schip van de woestijn is dus voor de kameel ook een taak als „montagewagen" weggelegd. WAT NIET IN DE DIENSTREGELING STAAT schavot opkruipen, betreed El-Kazzar de binnen plaats. Zonder de minste aarzeling grijpt de fakir de slangen, die de trap reeds bereikten en legt ze om zijn nek. Dan gebeurt er iets eigenaardigs. El- Kazzar heft beide handen ten hemel en begint op zangerige toon in een vreemde taal te spreken. Luid galmen de mysterieuze klanken over het slotplein en langzaam, met traag wiegende kop, kronkelt de ene slang na de andere in de richting van de Heer der Slangen (wordt vervolgd) Direct na de aftrap zette Rhenus de aanval in. Doelpunten bleven echter uit gezien enkele kogels die de Rhenus- voorhoede inzond, door een toevallig uitgestoken been van de Voorwaartsen werden geretourneerd. Voorwaarts zat echter evenmin stil. Bij één van haar aanvallen had men succes en werd in buitenspelpositie gescoord. Wel werd door de Rhenus-grensrechter gevlagd, maar de scheidsrechter had niets gezien en kende het doelpunt toe. Rhenus gaf de moed echter niet op. Het gehele elftal vocht voor wat het waard was, terwijl de verdediging als een bus sloot en de keeper op alle ko gels van de gastheren niet thuis gaf. Met een achterstand voor de groen- witten van 1-0 floot de scheidsrechter voor de rust. Na de thee hetzelfde spelbeeld met Rhenus iets meer in de aanval. Bij een uitval op het doel van Voorwaarts kreeg de rechtsbuiten van Rhenus de bal toe gespeeld, die hem afgemeten voorzette, waarbij Van Baaren met een geweldige kogel de stand op gelijke voet bracht. Rhenus kwam hoe langer hoe meer in de aanval, waarbij een corner werd ge forceerd. Juist toen de groen-witten deze zouden nemen, blies de scheids rechter voor het einde van deze span nende wedstrijd, waarbij bleek dat Rhenus, indien ingespeeld, een geduchte tegenstander zal blijken te zijn voor de nog komende ontmoetingen in deze af deling. NIEUWE CATEGORIE TELEGRAMMEN Door PTT is met ingang van 1 oktober a.s. bij wijze van proef en voor de duur van 1 jaar een nieuwe categorie van te legrammen, aangeduid als TELEXO- GRAMMEN, ingevoerd in het binnenland en in het verkeer met W.-Duitsland, W. Berlijn en Zwitserland. Een telexogram is een telegram bestemd voor een telex abonnee, waarbij de afzender door mid del van een speciale adressering verzoekt om rechtsstreekse aflevering per telex aan geadresseerde door het kantoor van aanneming. Ons nationale Spoorweg bedrijf heeft het initiatief genomen om in een han dig boekje in verhaaltrant eens uit de doeken te doen wat er allemaal moet worden be redeneerd, bedacht en overlegd voordat een nieuwe dienstregeling van NS een feit wordt. Wij hebben het boekje eens doorgebla derd. Er staat veel in, vele feiten worden genoemd, waar we „geen weet van had den". Weet u bijvoorbeeld, dat NS met zijn regelmatige uurdienst bijkans 90.000 verbindingen maakt, elk uur weer? Weet u, dat NS dagelijks circa 10.000 aanslui tingen tussen treinen te verzorgen heb ben. NS heeft ook opgebiecht, hoeveel aansluitingen men daarbij gemiddeld mist: 60 70! Dacht u, dat het veel zou uitmaken als NS een hogere maximum snelheid reed dan thans geschiedt met 120 km per uur? Op pag 8 wordt uit de doeken gedaan waarom dit niet het geval is. Wie hier erg bedroefd over is, wordt terstond door collega Bartman weer op gevrolijkt; onder het kopje „Concurren ten" vertelt hij u, dat op de korte af stand de auto in het voordeel kan zijn (mits er geen parkeerproblemen zijn in de stad van aankomst!) maar op de lange afstand „zit dat nog niet zo gek". Weet u, dat u van Groningen naar Krab- bendijke reist in 5 uur en 16 minuten en dat men op dit trajekt van 370 km slechts twee keer overstapt? Over lange afstan den gesproken: slechts 15(/o van de reizi gers reist méér dan 60 km, maar deze 15*/» leveren 52#/« van de inkomsten uit het reizigersvervoer op! Nog veel meer we tenswaardigheden behandelt dit boekje in klein bestek: dienstregelingspatronen, lengte van de treinen, goederendienst, kosten van een treinstel, omloop voor het materieel, samenspel tussen goederen dienst en reizigersdienst, dit alles wordt vlot en overzichtelijk behandeld. Wie er meer van wil weten kope tege lijk met het spoorboekje voor de Win ter dienstregeling ook dit handige boekje-

De Vallei | 1962 | | pagina 3